Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (134)Книжкові видання та компакт-диски (130)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>U=Х809(4УКР)31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Давиденко Л.М. 
Забезпечення прав і свобод громадян при здійсненні митних процедур (організаційно-правові аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Л.М. Давиденко ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблемні питання забезпечення прав і свобод громадян під час здійснення митних процедур, а також напрями організаційно-правового вдосконалення діяльності митних органів. Доведено необхідність і запропоновано модель організаційно-правового механізму забезпечення прав і свобод громадян у митних правовідносинах, яка містить засоби реалізації прав, їх охорони та захисту. Досліджено інститут адміністративних (управлінських) послуг. Запропоновано класифікацію митних процедур. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення чинної системи адміністративного (позасудового) оскарження рішень, дій або бездіяльності посадових осіб. Проведено аналіз стану забезпечення прав громадян у митному законодавстві України та запропоновано зміни до Митного кодексу з метою утвердження юридичних гарантій здійснення прав і свобод відповідно до Конституції України. Розглянуто питання адаптації митного законодавства України до стандартів ЄС. На підставі теоретичних висновків і аналізу забезпечення прав громадян, міжнародного досвіду у цій сфері розроблено та внесено пропозиції щодо вдосконалення організаційно-правових засад діяльності митних органів, які мають сприяти реальному забезпеченню прав громадян під час здійснення митних процедур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 + Х809(4УКР)31 +
Шифр НБУВ: РА352648

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Лісніча Т.В. 
Захист особистих немайнових прав, що забезпечують природне існування фізичної особи (право на життя, здоров'я, свободу та особисту недоторканність): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.В. Лісніча ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості здійснення захисту особистих немайнових прав, що забезпечують природне існування фізичної особи (право на життя, свободу й особисту недоторканість). З'ясовано специфіку (особливості) об'єкта захисту (особистих немайнових прав, що забезпечують природне існування фізичної особи - (права на життя, здоров'я, свободу, особисту недоторканість), а також особливості захисту зазначених прав, юрисдикційної та неюрисдикційної форм захисту особистих немайнових прав, що забезпечують природне існування фізичної особи. Наведено визначення поняття особистого нематеріального блага й особистого немайнового права. Надано змістову характеристику особистих немайнових прав, що забезпечують природне існування фізичної особи (права на життя, здоров'я, свободу й особисту недоторканість), що є об'єктом захисту. Наведено пропозиції щодо усунення окремих законодавчих і практичних прогалин і суперечностей. Визначено специфічні риси та розкрито зміст поняття захисту особистих немайнових прав, що забезпечують природне існування фізичної особи (права на життя, здоров'я, свободу й особисту недоторканість). Розглянуто юрисдикційну та неюрисдикційну форми захисту зазначених прав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)31 + Х839(4УКР)030.6 +
Шифр НБУВ: РА354107

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Саприкіна І.В. 
Захист честі, гідності, ділової репутації фізичної особи за законодавством України(за матеріалами судової практики): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.В. Саприкіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розкрито суть поняття захисту немайнових прав у доктрині цивільного права. Досліджено право на повагу до гідності та честі, недоторканість ділової репутації як особистих немайнових прав фізичної особи. З'ясовано приватноправову природу прав, що забезпечують соціальне буття фізичної особи, зокрема, права на повагу до її гідності, честі, недоторканість ділової репутації. Проаналізовано джерела регулювання суспільних відносин у сфері захисту зазначених прав. Визначено недоліки нормативно-правового регулювання цього захисту. Досліджено підстави виникнення та суб'єктний склад правовідносин щодо захисту честі, гідності, ділової репутації та способи захисту названих прав за законодавством України з урахуванням норм нового ЦК України і на прикладі судової практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.11 + Х809(4УКР)31 +
Шифр НБУВ: РА345268

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Гелич Ю. О. 
Інформаційно-правові гарантії таємниці особистого життя людини: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Ю. О. Гелич ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Вперше сформовано інформаційно-правові гарантії таємниці особистого життя людини (ТОЖЛ) як систему юридично закріплених умов і заходів, спрямованих на визначення порядку збирання, зберігання, використання, поширення, охорони відомостей, що становлять ТОЖЛ. Доведено належність інституту ТОЖЛ до інформаційного права України й обгрунтовано, що охорона інформації про особисте життя людини має формуватися у сфері інформаційного права шляхом закріплення положень: віднесення відомостей про особисте життя людини до таємної інформації, максимального розширення обсягу ТОЖЛ, встановлення інформаційно-правових гарантій нерозголошення ТОЖЛ у процесі діяльності органів державної влади й інших учасників інформаційних відносин. Визначено виключні підстави для розкриття та для поширення таємниці особистого життя людини, а також зміст поняття "публічні особи".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)31 + Х849(4УКР)042
Шифр НБУВ: РА377722 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Олійник В.С. 
Конституційне право людини на особисту недоторканність і його забезпечення органами внутрішніх справ України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.С. Олійник ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено питання забезпечення конституційного права на особисту недоторканість органами внутрішніх справ. Визначено зміст і розглянуто законодавче регулювання конституційного права людини на особисту недоторканість. Проаналізовано діяльність органів внутрішніх справ щодо забезпечення конституційного права на особисту недоторканість. Визначено принципи, функції, повноваження, форми та методи даного виду діяльності органів внутрішніх справ. Наведено рекомендації щодо удосконалення законодавства та практики діяльності підрозділів міліції та слідчих апаратів у процесі забезпечення конституційного права на особисту недоторканість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)31 + Х819(4УКР)112.010.28 +
Шифр НБУВ: РА346108

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Домбровська О.В. 
Конституційне право на життя людини і громадянина та забезпечення його реалізації органами внутрішніх справ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Домбровська ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження теоретичних і практичних проблем, які виникають під час реалізації конституційного права на життя людини та громадянина і його забезпечення органами внутрішніх справ. Проаналізовано історичні засади становлення та розвитку даного права, виокремлено та теоретично обгрунтовано його загальні й особливі ознаки. На підставі даних аналізу літератури та практики розкрито суть поняття та зміст конституційного права на життя людини і громадянина, а також соціально-юридичний механізм його забезпечення. Досліджено компетенцію, форми та методи діяльності органів внутрішніх справ щодо реалізації цього права. Розроблено рекомендації та пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства у сфері забезпечення конституційного права на життя людини та громадянина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)31 + Х819(4УКР)112.011.028 +
Шифр НБУВ: РА338823

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Серьогін В. О. 
Конституційне право особи на недоторканість приватного життя (прайвесі): проблеми теорії та практики: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.01,12.00.02 / В. О. Серьогін ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 40 с. — укp.

Наведено універсальну дефініцію приватного життя як сфери життєдіяльності людини та предмету правового впливу. Визначено основні (юридично значущі) ознаки приватного життя та критерії приватності. Проведено історичну реконструкцію процесів формування та розвитку права на недоторканність приватного життя (прайвесі). Надано загальну характеристику законодавчого забезпечення недоторканності приватного життя (прайвесі) у провідних зарубіжних країнах. Визначено універсальні принципи забезпечення права на недоторканність приватного життя (прайвесі) за сучасних умов. Висвітлено основні підходи щодо вдосконалення юридичного механізму забезпечення права на недоторканність приватного життя (прайвесі) в Україні. Визначено пріоритетні напрямки захисту права на недоторканність приватного життя (прайвесі) на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х803.21 + Х809(4УКР)31
Шифр НБУВ: РА380890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Козир О. В. 
Конституційне право особи на недоторканність житла: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / О. В. Козир ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено права на недоторканність житла як одного з конституційних прав особи. З'ясовано основні етапи становлення та розвитку даного права, сучасний стан його закріплення у міжнародно-правових актах і національному законодавстві. Визначено зміст та елементи конституційного права на недоторканність житла, підстави та принципи його обмеження. Проаналізовано гарантії реалізації конституційного права на недоторканність житла, встановлено роль ОВС в інституційному механізмі забезпечення даного права. Узагальнено міжнародно-правові стандарти та зарубіжний досвід щодо забезпечення недоторканності житла, виявлено наявні прогалини та суперечності у чинному законодавстві, що регламентує дане право в Україні, сформульовано конкретні пропозиції щодо їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)31
Шифр НБУВ: РА379647 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Хальота А.І. 
Конституційні особливості права та свободи людини і громадянина та їх забезпечення органами внутрішніх справ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / А.І. Хальота ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Проаналізовано історичний розвиток, теоретичні принципи та нормативне забезпечення конституційних особистих прав і свобод людини та громадянина. Запропоновано визначення поняття, природи, видів і змісту конституційних особистих прав і свобод людини, з'ясовано їх місце в системі основних прав людини й обгрунтовано механізм реалізації. Досліджено роль органів внутрішніх справ у забезпеченні конституційних особистих прав і свобод людини та громадянина. Встановлено повноваження, форми та методи діяльності владних структур у даному напрямку. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства у сфері ефективного регулювання діяльності органів внутрішніх справ щодо забезпечення конституційних особистих прав і свобод людини та громадянина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)31 + Х819(4УКР)011-9 +
Шифр НБУВ: РА335820

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кондратов Д. Ю. 
Кримінально-правова охорона таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв'язку або через комп'ютер: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Д. Ю. Кондратов ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено історію та розвиток національного кримінального законодавства, а також законодавства деяких зарубіжних країн щодо охорони права на таємницю кореспонденції. Проведено аналіз відповідності зарубіжного та національного законодавства щодо правових підстав обмеження права на таємницю кореспонденції виробленим Європейським Судом з прав людини принципам обмеження даного права. Розглянуто кримінально-правову характеристику об'єктивних і суб'єктивних ознак складу злочину, передбаченого ст. 163 КК, його кваліфікуючі ознаки, окремі питання кваліфікації та відмежування порушення таємниці листування, телефонні розмови, телеграфні чи інші кореспонденції, що передаються засобами зв'язку або через комп'ютер від суміжних складів злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)31 + Х881.9(4УКР)115
Шифр НБУВ: РА381067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Максименко С.В. 
Міжнародно-правове регулювання права на свободу пересування і вибір місця проживання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / С.В. Максименко ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Проаналізовано закономірності становлення, розвитку і міжнародно-правового змісту інституту гарантій забезпечення права людини на свободу пересування, а також механізм реалізації та особливості правового регулювання в правозастосовній діяльності. Розглянуто питання створення світоглядної науково-теоретичної моделі як цілісної концепції з механізмом трансформації міжнародно-правових норм у національні правові системи, а також удосконалення пан'європейських інтеграційних процесів. Досліджено юридичну природу і розкрито зміст поняття "свобода пересування", вивчено нормативно-правові акти України, спрямовані на реалізацію свободи пересування, її обмеження і встановлення юридичної відповідальності. Висвітлено систему державного керування у сфері гарантування свободи пересування, наведено рекомендації щодо удосконалення міжнародного і національного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31 + Х809(4УКР)31 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА342039

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Брижко В.М. 
Організаційно-правові питання захисту персональних даних: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.М. Брижко ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено організаційно-правові питання захисту персональних даних на базі сучасних європейських поглядів та стандартів про права людини та основні свободи, перспективи розвитку інформаційного законодавства з урахуванням поширення інформаційно-комп'ютерних технологій та телекомунікаційних мереж. На базі Конвенції N 108 Ради Європи "Про захист осіб у зв'язку з автоматизованою обробкою персональних даних" від 28.01.1981 р., рекомендацій Директиви 95/46/ЄС Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу "Про захист осіб у зв'язку з обробкою персональних даних та вільним обігом цих даних" від 24.10.1995 р. та Директиви 96/66/ЄС Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу "Про обробку персональних даних і захист прав осіб у телекомунікаційному секторі" від 15.12.1997 р. запропоновано проект базового (рамкового) Закону України "Про захист персональних даних". З урахуванням принципів адміністративно-правового упорядкування суспільних інформаційних відносин, що використовуються у юридичній науці, розроблено, досліджено, обгрунтовано та запропоновано для впровадження у практику правовий механізм реалізації положень законопроекту, який дозволяє створити єдину, комплексну систему захисту персональних даних в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)117 + Х809(4УКР)31 +
Шифр НБУВ: РА331617

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Васьковська В.П. 
Право людини на безпеку та конституційно-правовий механізм його забезпечення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.П. Васьковська ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено право людини на безпеку та конституційно-правовий механізм його забезпечення. Проаналізовано й систематизовано основні підходи щодо розуміння поняття "безпека" та "безпека людини", розкрито їх зміст та охарактеризовано структуру. Розглянуто правову природу права людини на безпеку, визначено його зміст та здійснено комплексний аналіз у співвідношенні з суміжними правами. Обгрунтовано доцільність закріплення права людини на безпеку у відповідних нормативно-правових актах. Досліджено конституційно-правовий механізм забезпечення права людини на безпеку, розроблено концепцію системи гарантій даного процесу. Встановлено особливості компетенції, форм і методів діяльності органів внутрішніх справ у сфері забезпечення права людини на безпеку. Показано їх роль у конституційно-правовому механізмі забезпечення права людини на безпеку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)31 +
Шифр НБУВ: РА345334

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Гориславський К.О. 
Право людини та громадянина на самозахист життя і здоров'я від протиправних посягань: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / К.О. Гориславський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Досліджено конституційне право людини та громадянина на самозахист життя та здоров'я від протиправних посягань. Сформульовано дефініцію даного суб'єктивного права, розкрито його зміст та основні форми, розглятуто основні відмінності між правом на самозахист людини та громадянина, зокрема, осіб, які виконують правоохоронні та правозастосовні функції. Наведено концептуальні теоретичні положення та обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення механізму реалізації даного права людини та громадянина. Запропоновано конкретні пропозиції щодо вдосконалення законодавства, яке регулює інститут права на самозахист.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)31 + Х839(4УКР)03 +
Шифр НБУВ: РА325693

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Рогова О.Г. 
Право на життя в системі прав людини: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.Г. Рогова ; Нац. юрид. акад. ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено багатоаспектну суть права людини на життя. Розглянуто питання про місце цього права у системі прав людини. Запропоновано визначення права на життя, уточнено систему ознак і правових принципів його захисту. На підставі аналізу філософсько-правової та теоретико-правової спадщини представлено аргументи щодо розширеного тлумачення суті права людини на життя як права не тільки на вітальне (біологічне), а й соціальне та духовне існування. Право на життя розглянуто як багатоаспектне явище, зміст якого утворюють вітально-часовий, соціально-економічний, кримінально-правовий та інші аспекти. Доведено необхідність прийняття в Україні закону, який має містити визначення правової природи феноменів, взаємопов'язаних з реалізацією права людини на життя в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)31 + Х002.9 + Х911.3 +
Шифр НБУВ: РА344757

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Горобець Н. О. 
Право на недоторканність житла: цивільно-правовий аспект: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Н. О. Горобець ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Надано визначення житлового простору як особистого немайнового блага фізичної особи. Встановлено, що об'єктом даного права є недоторканність житлового простору. Розкрито зміст досліджуваного права, що становить сукупність правомочностей особи-носія, які мають позитивний і негативний аспекти. Здійснено визначення права на недоторканність житлового простору як самостійного суб'єктивного особистого немайнового права. Сформульовано поняття здійснення даного права. Визначено межі здійснення розглянутого права. Досліджено вимоги та випадки можливого правомірного проникнення щодо житлового простору третіх осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)31
Шифр НБУВ: РА371024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Манівлець Е.Є. 
Реалізація конституційних прав і свобод громадян при проведенні невідкладних слідчих дій: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Е.Є. Манівлець ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність введення додаткових гарантій забезпечення законності під час проведення невідкладних слідчих дій у особовому режимі. Аргументовано необхідність установлення у кримінально-процесуальному законі загальної норми про забезпечення поваги, честі та гідності особи й охорону приватного життя під час проведення невідкладних слідчих дій. Зазначено щодо необхідності обов'язкового законодавчого регламентування випадків проведення у невідкладному режимі, без рішення суду, обшуку, виїмки та огляду житла чи іншого володіння особи. За цього протягом доби законність цих дій та одержання доказів має бути перевірена судом. Розвинуто підхід щодо умов участі понятих у проведенні слідчих дій, зокрема невідкладних. Запропоновано підхід до визначення принципу конституціоналізму як інструменту забезпечення прав і свобод особи у кримінальному процесі, зокрема на досудових стадіях у разі проведення невідкладних слідчих дій та обгрунтовано пропозицію щодо його відображення у проекті Кримінально-процесуального кодексу України. Доведено необхідність скорочення терміну затримання особи, що підозрюється у вчиненні злочину. Розвинуто положення щодо характеристики меж судового контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)31 + Х893.9(4УКР)14 +
Шифр НБУВ: РА336296

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського