Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (258)Книжкові видання та компакт-диски (327)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>U=Х910.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Касараба Ю.Я. 
Адміністративно-правове забезпечення впровадження міжнародно-правових стандартів у діяльність органів міліції України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.Я. Касараба ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Розкрито рівень адміністративно-правового забезпечення впровадження міжнародно-правових стандартів у діяльність органів міліції України. Наведено класифікацію даних стандартів, що забезпечуються органами міліції України. Розкрито зміст поняття забезпечення прав і свобод людини органами міліції України. Сформульовано базові науково-теоретичні положення організації їх діяльності щодо забезпечення прав і свобод людини. Висвітлено зміст міжнародно-правових стандартів етичної поведінки поліції зарубіжних країн у сфері забезпечення прав і свобод людини та визначено напрями реформування відомчої освіти відповідно до міжнародних стандартів підготовки поліцейських кадрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.02-383.1:Х91 + Х809(4УКР)3:Х81 + Х910.11 +
Шифр НБУВ: РА362854

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Блажевич Ю.Ю. 
Відповідальність держав за міжнародно-протиправні діяння: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Ю.Ю. Блажевич ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено й обгрунтовано теоретичні засади міжнародно-правової відповідальності держав, а також особливі міжнародні відносини, що виникають між державами, групами держав і світовим співтовариством після вчинення міжнародно-протиправного діяння. Значну увагу приділено характеристиці міжнародно-правової відповідальності як міжгалузевого інституту міжнародного права, історії кодифікації та розвитку норм цього інституту. Запропоновано визначення поняття міжнародно-правової відповідальності, її ознак, міжнародно-протиправного діяння. Висвітлено питання співвідношення між відповідальністю держав і міжнародно-правовими примусовими заходами (санкції та контрзаходи), сформульовано тенденції та перспективи розвитку інституту цих заходів. Вивчено та проаналізовано зміст Проекту статей Комісії міжнародного права 2001 р. про відповідальність держав за міжнародно-протиправні діяння, надано порівняльну характеристику цього Проекту з Проектами 1980 р. та 1996 р. Сформульовано основі проблеми інституту міжнародно-правової відповідальності та запропоновано шляхи їх вирішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.15 + Х917.2 +
Шифр НБУВ: РА342007

Рубрики:

      
3.

Гусейнов Л.Г.огли 
Відповідальність держав за порушення міжнародних зобов'язань у галузі прав людини: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.11 / Л.Г.огли Гусейнов ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Комплексно досліджено проблему відповідальності держав за порушення міжнародних зобов'язань у галузі прав людини. Розкрито специфічну природу зобов'язань держав у галузі прав людини, проведено їх наукову класифікацію, яка має важливе значення для встановлення факту порушення прав людини. Проаналізовано "юридичний склад" порушення міжнародного "правозахисного" зобов'язання як підстави відповідальності держави. Висвітлено механізм інкримінування державі порушень прав людини, які викликано діями окремих гілок державної влади, а також приватних осіб. Охарактеризовано обставини, які звільняють від міжнародної відповідальності державу, що порушила свої зобов'язання в галузі прав людини. Визначено матеріальні та інструментальні наслідки у разі порушення державою прав людини на підставі міжнародних угод і за загальним міжнародним правом. Обгрунтовано неприпустимість однобічної гуманітарної інтервенції та визначено критерії правомірності примусових збройних акцій, які застосовуються ООН та регіональними організаціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 + Х910.15
Шифр НБУВ: РА310253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Дмитрасевич Н. О. 
Внутрішній та міжнародний аспекти легітимації радянської влади в Україні в 1917 - 1922 рр.: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Н. О. Дмитрасевич ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз процесу легітимації радянської влади в Україні у 1917 - 1922 рр. Визначено основні засади й особливості формування системи радянського права в Україні. З'ясовано правовий статус, структуру, функції органів законодавчої, виконавчої та судової влади, структур державного контролю, виявлено специфіку їх формування та функціонування. Розкрито важелі та механізми партійного впливу на формування та діяльність представницьких, виконавчих, судових і правоохоронних органів влади республіки та визначено їх роль у становленні тоталітарного режиму в Україні. Обгрунтовано висновок, що внутрішня легітимність радянської влади досягнута завдяки використанню правлячим режимом традиційних і специфічних засобів легітимації влада. Доведено, що зовнішньополітична активність уряду УСРР у 1920 - 1922-х рр. сприяла перетворенню Української радянської держави на реально функціонуючий суб'єкт міжнародного права. Науково обгрунтовано й аргументовано, що легітимація радянської влади в Україні набула усіх формальних і неформальних атрибутів, відтак легітимність радянського уряду стала реальністю як усередині УСРР, так і за її межами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-3 + Х910.142.9(4УКР)61 + Х2(4УКР)612-523.4
Шифр НБУВ: РА380944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Волошин Ю. О. 
Конституційно-правове забезпечення європейської міждержавної інтеграції: проблеми теорії і практики: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.02 / Ю. О. Волошин ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Систематизовано наукові дослідження конституційно-правового забезпечення європейської міждержавної інтеграції. Розглянуто онтологічні й аксіологічні проблеми визначення категорій "інтеграція" й "європейська міждержавна інтеграція" у вітчизняній та зарубіжній конституційно-правовій доктрині. Обгрунтовано теоретико-методологічне й аксіологічне визначення сучасного конституціоналізму в контексті його глобалізаційної парадигми та феномену міждержавної інтеграції. Уточнено конституційно-правові форми, засоби та механізм забезпечення міждержавної інтеграції згідно з принципом співробітництва держав, конституційно-правовими доктринами та стандартами міждержавної інтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х809(4УКР)1 + Х910.11
Шифр НБУВ: РА375675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Галан В.О. 
Міжнародне правонаступництво держав у практиці співдружності незалежних держав: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В.О. Галан ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено практику правонаступництва держав у рамках СНД в аспекті участі Співдружності у зазначеному процесі, визначення спрямування та меж її впливу на процес правонаступництва країнами-учасницями щодо міжнародно-правових зобов'язань, активів і пасивів колишнього СРСР, радянського громадянства. Розкрито доктринальні погляди на правонаступництво держав, сучасні засоби (інструменти) правонаступництва, тенденції розвитку участі міжнародних організацій у врегулюванні наслідків правонаступництва, правову природу СНД як міжнародної організації, однією з функцій якої є вирішення питань правонаступництва держав. Значну увагу приділено вітчизняній практиці у сфері правонаступництва і факторам, що вплинули на реалізацію Україною своєї політичної правової позиції стосовно сфер правонаступництва, а саме: міжнародних договорів, державної власності і боргів, громадянства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.143.4 + Х915.22(4/5СНД) +
Шифр НБУВ: РА348817

Рубрики:

      
7.

Хоббі Ю. С. 
Міжнародно-правова регламентація взаємовідносин Європейського Союзу з державами-членами (проблематика модифікації державного суверенітету в умовах євроінтеграції): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / Ю. С. Хоббі ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено загальнотеоретичні проблеми становлення, розвитку та реалізації суверенітету за умов глобалізації й євроінтеграції в межах ЄС. Розглянуто правову природу державного суверенітету, співвідношення національного права держав-членів ЄС, країн-кандидатів на вступ і партнерів з правом ЄС і пов'язані з цим загрози для державного суверенітету. Проаналізовано вплив глобалізації й євроінтеграції в межах ЄС на роль держави у світі та модифікацію державного суверенітету через зміни у розумінні його складових елементів. Встановлено взаємообумовленість існування принципу "наднаціональності" та державного суверенітету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.11 + Х915.232.5-7
Шифр НБУВ: РА382708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Васечко Л. О. 
Національне право в умовах глобалізації (загальнотеоретичний аспект): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Л. О. Васечко ; Луган. держ. ун-т внутр. справ ім. Е.О. Дідоренка. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив глобалізації та міждисциплінарної науки глобалістики на теорію права. Визначено основні правові ознаки глобалізації. Проаналізовано співвідношення національного та міжнародного права за сучасних умов, а також взаємодію правової сфери із економічною та політичною сферами суспільного життя. Розкрито ключові напрями розвитку інституту забезпечення прав людини за умов глобалізації. Розглянуто основні тенденції розвитку правової системи України під впливом глобалізаційних процесів. Визначено місце правової системи України серед сучасних національних правових систем. Особливу увагу приділено таким складовим правової системи, як система права, правова культура та свідомість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.112 + Х8(4УКР)-30
Шифр НБУВ: РА382696 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Мувафак З. Т. 
Особливості застосування міжнародно-правових санкцій щодо Іраку: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / З. Т. Мувафак ; Інститут держави і права ім. В.М. Корецького ; НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.159(5ІРК) + Х918.119
Шифр НБУВ: РА369380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Гетьман Д. І. 
Повернення і реституція історико-культурних цінностей в українсько-польсько-російських відносинах (1920-ті - 1930-ті роки): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Д. І. Гетьман ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто методи й основні форми роботи вищих органів влади УСРР над реалізацією проблеми повернення та реституції предметів старовини та мистецтва, архівних матеріалів. Вивчено механізми реституції історико-культурних цінностей у процесі реалізації УСРР 11 статті Ризького мирного договору. Розкрито позицію УСРР, РСФРР і Польської Республіки щодо проблеми реституції предметів старовини та мистецтва за умов розроблення Ризького мирного договору 1921-го року. Висвітлено діяльність і результати роботи російсько-української Паритетної комісії з питань обміну предметами музейного значення між УСРР та РСФРР. Проведено узагальнення системи заходів органів державної влади УСРР щодо практичного розв'язання проблеми повернення та реституції історико-культурних цінностей в 1920-х -1930-х роках. Запропоновано періодизацію етапів функціонування державних органів влади УСРР у реалізації проблеми повернення та реституції предметів старовини і мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 + Х910.151.2
Шифр НБУВ: РА375832 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Лаврук Т.П. 
Політичні аспекти правового регулювання міжнародних відносин: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Т.П. Лаврук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження політичних аспектів правового регулювання сучасних міжнародних відносин. Систематизовано основні теоретико-методичні підходи зарубіжної та вітчизняної політичної науки щодо вивчення сутності та характерних рис механізму міжнародно-правового регулювання. Обгрунтовано політичну необхідність розширення сфери застосування права міжнародної відповідальності як основи ефективного політико-правового регулювання сучасних міжнародних відносин. Простежено еволюцію підходів до проблеми співвідношення національного та міжнародного права, а також державного суверенітету за умов глобалізації. Визначено особливості політичних умов, що забезпечують специфіку функціонування національних моделей конституційно-правового регулювання зовнішньої політики. Обгрунтовано можливості подальшого розвитку політико-правового регулювання антитерористичної діяльності, досліджено ефективність міжнародно-правової регламентації проблеми соціальної та політичної адаптації мігрантів. Показано вплив процесів демократизації на процеси становлення нових міжнародно-правових інститутів. Проаналізовано нормативні аспекти заборони погрози силою та застосування сили державами за сучасних міжнародних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 в2:Х91 + Х910.1 + Х91 г(0)6 +
Шифр НБУВ: РА368882

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Ржевська В.С. 
Право держави на самооборону в світлі розвитку юридичних гарантій міжнародної безпеки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В.С. Ржевська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2003. — 22 с. — укp.

Досліджено історію формування інституту права, розвиток його джерел, а також розкрито місце даного інституту у системі сучасного міжнародного правопорядку. Проаналізовано зміст звичаєвих і договірних норм, які визначають підстави та межі здійснення права на індивідуальну або колективну самооборону. Показано роль практики Міжнародного Суду ООН і Ради Безпеки ООН у розвитку міжнародно-правового регулювання самооборони держав у другій половині ХХ ст. Особливу увагу приділено тенденціям практики держав щодо здійснення права на самооборону у період 1991 - 2001 рр., а також впливові даної практики на систему правових гарантій міжнародного миру та безпеки. Розглянуто зв'язок між пошуком міжнародно-правових підстав для операції "Буря в пустелі" та встановленням нових форм участі ООН у застосуванні примусу до порушників міжнародного миру. Проаналізовано правові аспекти участі НАТО у підтримці міжнародного миру та безпеки у Європі після завершення "холодної війни". Узагальнено наслідки терористичних актів 11 вересня 2001 р. у США для визначення меж і функціонального спрямування права держав на самооборону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.1 + Х918.112 + Х915.212.03 +
Шифр НБУВ: РА323969

Рубрики:

      
13.

Саід Б.А. Абуфара 
Право народів на самовизначення і практика його здійснення в сучасний період: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Саід Б.А. Абуфара ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Виявлено історичні корені права народів на самовизначення в контексті нідерландської, англійської, французької та американської революцій XVI - XVIII ст. Визначено роль концепції національності як суб'єктивного права націй на незалежність у становленні права на самовизначення. Розкрито значення права націй на самовизначення в системі Версальського мирного договору 1919 р. та практики Ліги Націй. З'ясовано ознаки цього права в сучасному міжнародному праві як права всіх народів, а також узагальнено теорію та практику його застосування органами ООН. Виявлено особливості здійснення народом Палестини права на самовизначення за умов мирного врегулювання арабо-ізраїльського конфлікту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.2 + Х910.142.22 +
Шифр НБУВ: РА329824

Рубрики:

      
14.

Сокуренко О.Д. 
Правосуб'єктність України: історико-правове дослідження: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.Д. Сокуренко ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено формування та розвиток України як суб'єкта міжнародних відносин з найдавніших часів до сьогодення. Проаналізовано правосуб'єктність Київської Русі та Галицько-Волинського князівства, право- та дієздатність України в добу Гетьманщини, формування загальної правосуб'єктності Української Народної Республіки, правосуб'єктність Української РСР, становлення України як суверенного суб'єкта міжнародних відносин на початку 1990-х рр., розвиток її право- та дієздатності, а також зміцнення Украни як суб'єкта міжнародних відносин на сучасному етапі її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.14 г(4УКР) + Х2(4УКР),0 +
Шифр НБУВ: РА362999

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Недбай 
Реалізація принципу "автономії волі" сторонами-учасниками зіткнення суден: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Анна Василівна Недбай ; Одеська національна юридична академія. — О., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.4 + Х910.151.2
Шифр НБУВ: РА365180

Рубрики:

      
16.

Сіваш О. М. 
Розвиток українськими і російськими юристами-міжнародниками вчення про державний суверенітет (XVIII - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / О. М. Сіваш ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Зазначено, що в даний час наука міжнародного права розвивається здебільшого зусиллями дипломатів-практиків. Визначено історичні події, які найбільше вплинули на розвиток концепції суверенітету. Розглянуто окремі праці українських і російських вчених і надано їх ідеям наукову оцінку. Визначено їх вплив на генезис ідеї державного суверенітету. Проаналізовано погляди українських діячів-речників національної ідеї - на державний суверенітет. Розглянуто практичні кроки й акти, які прийняті для розбудови Української національної державності (початок XX ст.).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91 г(4РОС) + Х91 г(4УКР) + Х910.11
Шифр НБУВ: РА373185 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Чайковський 
Становлення міжнародного права: філософсько-правове дослідження: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Юрій Володимирович Чайковський ; Одеська національна юридична академія. — О., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91г(4/8) + Х910.1 + Х002.01
Шифр НБУВ: РА366258

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
18.

Отрош М.І. 
Статус Святого Престолу у міжнародному праві: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / М.І. Отрош ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено історію становлення та розвитку правового статусу Святого Престолу в міжнародному праві у період до укладення Латеранських угод 1929 р. Проаналізовано його сучасний правовий статус у міжнародному праві та форми реалізації його міжнародної правосуб'єктності, які знаходять відображення в таких аспектах як активне та пасивне право посольства, право укладати міжнародні договори, участь у роботі міжнародних організацій і конференцій, участь у мирному вирішенні міжнародних спорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.184
Шифр НБУВ: РА374947 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського