Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (395)Книжкові видання та компакт-диски (241)Журнали та продовжувані видання (188)
Пошуковий запит: (<.>U=Ц7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Депутат Ю.М. 
Гігієнічне обгрунтування корекції загальновійськового добового раціону харчування військовослужбовців строкової служби Збройних Сил України: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / Ю.М. Депутат ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Науково обгрунтовано шляхи корекції фактичного добового раціону харчування військовослужбовців строкової служби Збройних сил України з метою оптимального нутрієнтого забезпечення їх організму. Встановлено, що фактичне харчування військовослужбовців за нутрієнтним складом та енергетичною цінністю не відповідає затвердженому нормативному раціону та не задовольняє фізіологічні потреби молодих людей на етапі їх адаптації до військової служби. Обгрунтовано напрями кореції фактичного раціону військовслужбовців строкової служби, зокрема, наведено рекомденації щодо додавання вітчизняного білково-вітамінного продукту спеціального споживання, що дозволить усунути дефіцит життєво важливих нутрієнтів у раціоні, збалансувати їх співвідношення та забезпечить енргетичну повноцінність фактичного харчування. Встановлено позитивний вплив даного способу кореції раціону харчування на структурні та функіональні показники статусу харчування військовослужбовців, покращення їх фізичної працездатності, вегетативне забезпечення серцевого ритму та центральної гемодинаміки, стабілізацію перекисного окиснення ліпідів організму, що сприяє оптимізації процесу адаптації до умов військової служби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.01:Ц7,8 + Ц7,8(4УКР)431.2
Шифр НБУВ: РА372802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Жаховський В.О. 
Державне управління системою формування кадрового потенціалу медичної служби Збройних Сил у контексті європейської та євроатлантичної інтеграції України: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.О. Жаховський ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні підходи до вдосконалення механізмів державного управління формуванням кадрового потенціалу медичної служби Збройних Сил у контексті європейської та євроатлантичної інтеграції України. Розкрито суть і сформульовано зміст поняття "державна кадрова політика військово-медичної служби" як комплексу прийнятих загально-державних рішень чи взятих зобов'язань щодо забезпечення ЗС України висококваліфікованими медичними фахівцями шляхом реалізації сукупності політичних, економічних, правових і наукових методів і критеріїв роботи з медичним персоналом. З'ясовано, що основна мета кадрової політики даної служби полягає у створенні оптимальної професійної й ефективної організаційно-штатної структури медичної служби ЗС України, залученні до реформування медичного забезпечення та формуванні оптимальної системи охорони здоров'я військовослужбовців найбільш досвідчених медичних працівників, укомплектуванні військово-медичних закладів і органів управління медичної служби ініціативними та компонентними кадрами, які визнають необхідність якісних і структурних змін у медичному забезпеченні та можуть упровадити їх у життя, безперевному удосконаленні та оновленні кадрового складу даної служби, підвищенні професіоналізму та відповідальності її керівного складу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц7,8(4УКР)6-243 +
Шифр НБУВ: РА341041

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шевельов В.О. 
Державні механізми реформування системи ресурсного забезпечення Воєнної організації на шляху євроатлантичної інтеграції України: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.О. Шевельов ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено процес реформування системи ресурсного забезпечення Збройних сил (ЗС) України й інших військових формувань з урахуванням проголошеного політичного курсу на інтеграцію в євроатлантичні структури безпеки та співробітництва. Розроблено організаційні засади реформування системи ресурсного забезпечення Воєнної організації України в інтересах приведення її у відповідність зі стандартами, прийнятими у країнах-членах НАТО, які передбачають створення єдиної системи речового забезпечення для ЗС та інших військових формувань держави. Для їх обгрунтування розроблено відповідний науково-методичний апарат, який базується на запропонованій гіпотезі, тобто, речове забезпечення не повинно знижувати можливості військових формувань Воєнної організації щодо виконання певних функцій за призначенням, а його вартість - перевищувати допустимий рівень фінансування. З використанням встановленого функціонального взаємозв'язку між ефективністю виконання поставлених перед військовими формуваннями завдань і речовим забезпеченням особового складу та структурних елементів цих формувань з урахуванням економічних можливостей держави, діючих у системі ресурсного забезпечення обмежень та проголошеного курсу на євроатлантичну інтеграцію обгрунтовано комплекс організаційних заходів щодо реформування системи речового забезпечення військових формувань і систему першочергових організаційних заходів з адаптації речового забезпечення ЗС України до стандартів НАТО, базуючись на системному підході стосовно значущості речового забезпечення у ефективності виконання кожного з поставлених завдань на етапі підготовки України до інтеграції в євроатлантичні структури безпеки та співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111 + Ц7,8(4УКР)44 + Х915.232.3 +
Шифр НБУВ: РА340282

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Півник В.М. 
Епідеміологічний нагляд за крапельними інфекціями (кір та епідемічний паротит) в Збройних Силах України: стан і шляхи удосконалення: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.02 / В.М. Півник ; ДУ "Ін-т епідеміології та інфекц- хвороб ім. Л.В.Громашевського" АМН України. — К., 2008. — 34 с. — укp.

Вивчено перебіг епідемічного процесу корової та паротитної інфекцій у Збройних Силах (ЗС) України, напруженості протикорового та протипаротитного імунітету у молодого поповнення навчальних центрів та інших категорій військовослужбовців у різних регіонах України, а також реактогенності, імунологічної та епідеміологічної ефективності засобів специфічної профілактики, що застосовуються у ЗС України на сучасному етапі для профілактики кору та епідемічного паротиту. Оцінено ефективність епідеміологічного нагляду за крапельними інфекціями у військах. Установлено, що надходження неімунного до кору й епідемічного паротиту поповнення у військові колективи є одним з факторів активізації механізму передачі, що сприяє поширенню зазначених інфекцій. Визначено безпечність, імунологічну й епідеміологічну ефективність використання для щеплення військовослужбовців з метою профілактики, а також за епідемічними показниками - в осередках, живої паротитної вакцини зі штаму Л-3, а також комбінованої вакцини проти кору, епідемічного паротиту та краснухи Пріоксу. Відповідно до сучасних вимог стосовно збереження та зміцнення рівня професійного здоров'я військовослужбовців, підтримки високої бойової готовності військ обгрунтовано й удосконалено систему епідеміологічного нагляду за крапельними інфекціями (кором і епідемічним паротитом) в ЗС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р199 + Ц7,8(4УКР)623 +
Шифр НБУВ: РА360750

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Маркович І.Ф. 
Медико-соціальна характеристика стану здоров'я та наукове обгрунтування сучасної і прогнозної потреби військовослужбовців в амбулаторно-поліклінічній допомозі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / І.Ф. Маркович ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Виявлено закономірності у формуванні здоров'я військовослужбовців, зокрема захворюваності та поширеності хвороб за різними контингентами, віковими групами, класами хвороб та показниками фізичного розвитку. Науково обгрунтовано й розроблено сучасну модель організації та надання амбулаторно-поліклінічної допомоги віськовослужбовцям Збройних сил України на територіальному рівні. З'ясовано їх потребу у зазначеній допомозі відповідно до сучасної моделі її організації та надання на територіальному рівні, а також на певний період з урахуванням конкретних лікарських спеціальностей та рівня амбулаторно-поліклінічної допомоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)28 + Ц7,8(4УКР)6-21 +
Шифр НБУВ: РА343910

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Мегедь В. П. 
Медико-соціальне обгрунтування системи охорони здоров'я Державної прикордонної служби України: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.03 / В. П. Мегедь ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 35 с. — укp.

Розроблено, обгрунтовано та впроваджено у практичну діяльність якісно нову функціонально-організаційну модель системи охорони здоров'я Державної прикордонної служби як складової національної системи охорони здоров'я України. Особливістю даної моделі стало включення нових елементів системи до раніше існуючих, взаємодія яких між собою надала системі якісно нових інтегративних якостей. Доведено доцільність широкого запровадження у практичну діяльність медичних служб Воєнної організації України нової моделі медичного забезпечення особового складу. Визначено складові медичної, економічної та соціальної ефективності впровадження якісно нової системи охорони здоров'я Державної прикордонної служби України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р89(4УКР + Ц7(4УКР)6-33:68
Шифр НБУВ: РА379380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Сапіга О. П. 
Медична та санітарна служба в Українській Галицькій армії (1918 - 1920 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / О. П. Сапіга ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано фахову підготовку українських цивільних і військових медиків в Австро-Угорській та Російській імперіях і здобуття ними практичного досвіду напередодні та в роки Першої світової війни. Розглянуто головні чинники складної санітарно-епідемічної ситуації в Україні в роки національного державотворення. Простежено шляхи вирішення проблеми лікарських кадрів у перші місяці становлення Західно-Української Народної Республіки, створення мережі військових медичних пунктів і госпіталів у прифронтових областях українсько-польської війни та в запіллі, забезпечення їх необхідним обладнанням, медикаментами та продовольством. Досліджено діяльність військових і цивільних лікарів і санітарів, які оберігали життя та здоров'я особового складу УГА під час українсько-польської війни 1918 - 1919 рр. у Східній Галичині та боротьби за українську незалежність у Наддніпрянщині 1919 - 1920 рр. Розкрито роль українських цивільних волонтерів і харитативних організацій у медичному нагляді за пораненими та хворими вояками УГА на фронті, в запіллі під час української влади та в полоні під час окупації ворожих сил.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р89(4УКР) + Ц7(4УКР)133-1:61
Шифр НБУВ: РА381544 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Убогов С.Г. 
Наукове обгрунтування медикаментозного забезпечення військовослужбовців на основі концепції логістичного управління: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / С.Г. Убогов ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 26 с. — укp.

Науково обгрунтовано методичні підходи щодо організації та удосконалення медикаментозного забезпечення військовослужбовців на основі концепції логістичного управління. Встановлено ефективність застосування методів логістики в процесі організації медикаментозного забезпечення військовослужбовців в Україні. Розроблено методичні підходи щодо використання логістичного аналізу та потоково-процесного методу для дослідження медикаментозного забезпечення військовослужбовців і проведення функціонально-структурного аналізу витрат на його організацію. Побудовано моделі та визначено напрямки удосконалення логістичних потоків у системі медикаментозного забезпечення військовослужбовців (на прикладі військово-медичного складу). Розроблено методичні підходи щодо проектування розподільної підсистеми медикаментозного забезпечення військовослужбовців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р89 к + Ц7,8(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА357241

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Лопін Є.Б. 
Наукове обгрунтування та розробка моделі завантаження лікувальних закладів охорони здоров'я пацієнтами: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.11 / Є.Б. Лопін ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Запропоновано нові підходи щодо розв'язання актуальної задачі - визначення потреби закладів охорони здоров'я щодо ліжок з застосуванням технологій інформаційного та математичного моделювання, реалізованих за допомогою комплексу комп'ютерних програм. Проаналізовано фактори, що впливають на захворюваність військовослужбовців і санітарні втрати за умов війни. Вивчено дані стосовно вхідного та вихідного потоку пацієнтів до лікувальних закладів охорони здоров'я на прикладі двох військових госпіталів. Установлено його характерні властивості - щотижневу циклічність і підпорядкованість за окремих випадків статистичному закону нормального розподілу випадкової величини. Проведено аналіз завантаженості двох військових госпіталів хворими протягом семи років, установлено її характерні особливості. На підставі одержаних результатів розроблено математичну модель імітації руху пацієнтів у межах системи закладів охорони здоров'я та відповідний алгоритм роботи програмного забезпечення для її комп'ютерної реалізації. Розроблено інформаційну модель циркуляції необхідних для моделювання даних і методику апроксимації функцій розподілу ймовірності вихідного потоку пацієнтів з лікувальних закладів. Наведено рекомендації щодо практичного впровадження розробленої моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р89 + Ц7,8(4УКР)6-20 +
Шифр НБУВ: РА356592

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Лугова Г.В. 
Обгрунтування принципів санітарно-епідеміологічного моніторингу за кишковими інфекціями серед військових контингентів, що дислоковані в басейнах річок (на прикладі басейну р. Дніпро): автореф. дис. ... канд. мед. наук / Г.В. Лугова ; Ініт епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Визначено прояви та особливості розвитку сили епідемічного процесу гострих кишкових інфекцій (ГКІ) у збройних силах (ЗС) України за сучасних умов на основі вивчення особливостей розвитку епідемічного процесу ГКІ у військах, дислокованих в басейнах великих річок. Встановлено, що на окремих територіях басейну р. Дніпро антропогенний вплив перевищує природні захисні можливості середовища, що треба враховувати під час розміщення на цих територіях великих військових контингентів. Розроблено принципи санітарно-епідеміологічного моніторингу за кишковими інфекціями в ЗС України з урахуванням епідеміологічних і еколого-гігієнічних особливостей операційно-територіальних одиниць дислокації військ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.1 + Р199 + Ц7,8(4УКР)623
Шифр НБУВ: РА369725 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Була Л.В. 
Оцінка службових собак, які дресируються по пошуку наркотичних засобів та зброї: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Л.В. Була ; Ін-т розведення і генетики тварин НАН України. — с. Чубинське Київської області, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено критерії оцінювання службових собак, за якими проводиться їх відбір з метою дресирування для пошуку наркотичних засобів і зброї, визначення показників працездатності та племінне розведення з метою створення робочої лінії собак, нащадки якої мають бути найбільш здатними до навчання зі спеціальної служби. Встановлено показники тестування поведінки тварин, за якими повинен проводитися відбір молодих і дорослих собак з метою підготовки для пошуку наркотичних засобів і зброї, а саме: силу нервової системи, ступінь збудження і спрямованість на апортування. Не виявлено статистично вірогідних переваг за оцінками дресувальності та працездатності собак певної породи, статі та віку. Досліджено методику, умови підготовки та режим використання спеціальних собак. Розроблено методику оцінювання показників працездатності собак щодо пошуку наркотичних засобів і зброї, яка дозволяє кількісно в умовних одиницях оцінювати комплекс факторів працездатності тварин за звичайних умов службового використання. Проаналізовано успадкування реакцій поведінки, з урахуванням яких має базуватися методика дресирування. Визначено критерії добору племінних тварин для створення робочої лінії собак породи німецька вівчарка у племінному розпліднику Державної прикордонної служби України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П673-611.2 + Ц7,8(4УКР)689 +
Шифр НБУВ: РА363568

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Виноград О.В. 
Педагогічні умови формування професійних якостей військовослужбовців-кінологів у процесі навчання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 20.02.02 / О.В. Виноград ; Нац. акад. Прикордон. військ України ім. Б.Хмельницького. — Хмельницький, 2001. — 18 с. — укp.

Проведено педагогічний аналіз проблеми формування професійних якостей військовослужбовців-кінологів у процесі навчання, обгрунтовано основні педагогічні умови підвищення ефективності формування у них даних якостей. Розроблено систему формування професійних якостей та методику визначення рівня їх сформованості. Встановлено, що використання даної системи позитивно впливає на загальну успішність діяльності військовослужбовців-кінологів, створює сприятливі умови для ефективного розв'язання службових завдань під час подальшого несення служби в підрозділах з охорони Державного кордону України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-9 + Ц7,8(4УКР)99
Шифр НБУВ: РА315072 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Камалов Р.Х. 
Реформування системи управління стоматологічним забезпеченням Збройних Сил України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / Р.Х. Камалов ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано, розроблено та впроваджено систему оптимізації управління стоматологічним забезпеченням Збройних Сил (ЗС) України за умов реформування військово-медичної служби. Доведено необхідність запровадження якісно нової системи стоматологічного забезпечення військовослужбовців і ветеранів військової служби на проміжку: медичний пункт військової частини - медична рота з'єднання - військовий госпіталь Оперативного Командування - Центральна стоматологічна поліклініка МО України, що відповідає вимогам єдиного медичного простору за умов військового горизонту. Визначено складові медичної, економічної та соціальної ефективності впровадження якісно нової системи оптимізації стоматологічної допомоги в ЗС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)286.6 к + Ц7,8(4УКР)6-2 +
Шифр НБУВ: РА347764

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Кожокару А.А. 
Розробка та удосконалення заходів профілактики правця у Збройних Силах України: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.02 / А.А. Кожокару ; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України. — К., 2009. — 34 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз якісних характеристик епідеміології правця (захворюваність, смертність, напруженість колективного імунітету, профілактичні заходи, вплив чинників трудової діяльності та навколишнього середовища) серед різних верств населення України та військовослужбовців. Зазначено, що одержані результати дозволили обгрунтовано охарактеризувати особливості епідеміології правця в Україні ХХ - початку ХХІ ст. Визначено вікові групи підвищеного ризику розвитку маніфестних форм захворювання. Установлено, що в цілому за період спостереження (1972 - 2008 рр.) показники захворюваності на правець серед дорослого населення України мають тенденцію до зниження та за останні п'ять років не перевищують рівень 0,05 випадків на 100 тис. населення, що є наслідком ефективності проведених заходів профілактики хворих на правця медичною службою МОЗ України. Встановлено, що переважну групу правця становлять особи 60 - 80 років, що, як підтверджується дослідженнями, є наслідком прогресивної втрати протиправцевого імунітету після 40-ка років і переважним розвитком (60 - 70 %) у таких пацієнтів тяжких і блискавичних форм клінічного перебігу захворювання. Встановлено, що в Україні існують прошарки населення з наявністю у сироватці крові антитоксинів до правця як нижче захисного рівня, так і у високих титрах, причому питома вага останніх значно перевищує частку населення з недостатнім захисним рівнем проти даного захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р199(4УКР) + Ц7,8(4УКР)623 +
Шифр НБУВ: РА367663

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Голик Л.А. 
Система оптимізації медичної допомоги у Збройних Силах України (наукове обгрунтування та реалізація): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / Л.А. Голик ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 45 с. — укp.

Показано, що впровадження нових і вдосконалення існуючих форм організації медичної допомоги у Збройних Силах України сприяє досягненню ефективного використання кадрових, матеріально-технічних та фінансових ресурсів військових закладів охорони здоров'я. Доведено необхідність переорієнтації терапевтичного лікування, зокрема первинної медико-санітарної допомоги, у ЗС України на сімейну медицину. Апробовано та впроваджено нову функціонально-організаційну структуру Головного військового клінічного госпіталю - Клініку амбулаторно-поліклінічної допомоги й опрацьовано нормативно-правові та організаційні засади її діяльності. Обгрунтовано, розроблено та впроваджено якісно нову систему етапного лікування "Клініка амбулаторно-поліклінічної допомоги - Головний військовий клінічний госпіталь - Госпіталь доліковування та реабілітації", принципами якої є забезпечення пріоритетності розвитку амбулаторно-поліклінічної допомоги на засадах загальнолікарської практики - сімейної медицини, розширення позастаціонарних форм надання медичної допомоги та профілактичної діяльності. На підставі комплексного медико-соціологічного дослідження науково обгрунтовано окремі компоненти удосконалення амбулаторно-поліклінічної та стаціонарної медичної допомоги. Розроблено модель консолідованого фінансування військових закладів охорони здоров'я. Визначено складові медичної, економічної та соціальної ефективності впровадження якісно нової системи оптимізації даної допомоги у ЗС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)28 + Ц7,8(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА329168

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Потапчук Є.М. 
Соціально-психологічні основи збереження психічного здоров'я військовослужбовців: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.09 / Є.М. Потапчук ; Нац. акад. держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2004. — 32 с. — укp.

Досліджено проблеми збереження психічного здоров'я військовослужбовців, запропоновано теоретичні та практичні шляхи її розв'язання. Уточнено сутність, критерії та показники психічного здоров'я особистості, здійснено психологічний аналіз змісту положень Військових статутів Збройних Сил України щодо їх впливу на психічне здоров'я військовослужбовців. Проаналізовано проблеми, пов'язані з психогігієною життєдіяльності особистості. Визначено основні суб'єкти впливу на психічне здоров'я особового складу, їх позитивні та негативні ознаки. Розроблено соціально-психологічну систему збереження психічного здоров'я військовослужбовців, проведено емпіричне дослідження та визначено напрямки удосконалення процесу забезпечення психічного здоров'я особового складу військової частини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-69 + Ц7,8(4УКР)622 + Ц4,8(4УКР)301 +
Шифр НБУВ: РА331761

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського