Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (100)Книжкові видання та компакт-диски (158)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю6*42$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Волобуєв В.В. 
Внутрішньофірмова ідеологія: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / В.В. Волобуєв ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 19 с. — укp.

Розкрито механізм породження внутрішньофірмової ідеології, її генезис у структурі соціального організму виробничого типу. Проаналізовано природу, сутність і зміст, а також основні функції внутрішньофірмової ідеології, як сукупності духовних процесів, зумовлених життєдіяльністю формальної організації. Вивчено умови та чинники функціонування внутрішньофірмової ідеології, механізм її впливу на економічну поведінку працівника фірми. Розроблено технологію проектування та класифіковано можливі зміни даної ідеології за умов ринкової моделі розвитку суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*422.4 + Ю6*622.22
Шифр НБУВ: РА318101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Коновалов Д.О. 
Гендер і національний суб'єкт: конструювання маскулінності в контексті пострадянської України: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / Д.О. Коновалов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 22 с. — укp.

Досліджено процес формування українського національного суб'єкта. Обгрунтовано положення, що національний суб'єкт конструюється за допомогою мікропрактик влади. Проаналізовано специфіку взаємовідношень між гендерними стратегіями тілесності та національними механізмами конструювання суб'єкта. Визначено основний механізм створення національного суб'єкта - систему національної маскулінності. Відзначено, що основою мікропрактик влади є сконструйована гендером система обов'язкової гетеросексуальності, у процесі створення "віковічних" та тих, що "не підлягають сумніву" національних конструктів маскулінності та фемінінності, гендер легітимує конструювання та реконструювання національного суб'єкта. Зауважено, що механізмом ієрархізації національних суб'єктів є система національної маскулінності, яка визначається відношеннями гегемонії, субординації, співучасті та маргіналізації, дана система знаходиться у стані постійної конкуренції з іншими системами маскулінності. Показано, що конструювання українського національного суб'єкта відбувається у контексті конкуренції системи радянської маскулінності, "нової" національної маскулінності та транснаціональної маскулінності, кожна з яких намагається компенсувати радянську/колоніальну травму українського національного суб'єкта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*425 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА337933

Рубрики:

      
3.

Горбань О. В. 
Громадянське суспільство: ідея та механізм її здійснення (соціально-філософський аналіз): автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.03 / О. В. Горбань ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2011. — 36 с. — укp.

На базі інтегративної методології проведено цілісний соціально-філософський аналіз ідеї громадянського суспільства (ГС) та базових підстав її практичного здійснення. Обгрунтовано ідею, що трансформація суспільних відносин здійснюється у процесі зміни влади авторитету на авторитет влади. Розглянуто тенденцію генези сучасної держави - новий стан влади авторитету, яка забезпечується єдністю влади права та ГС, де вертикаль і горизонталь системи координат розвитку суспільства перебувають не в протиборстві, а у взаємозв'язку, взаємодії та взаємозумовленості. Досліджено підходи до здійснення ідеї ГС через базову основу та структуротвірні його елементи, якими є середній клас та інтелігенція. Набула подальшого розвитку концепція суверенної особистості як самоцінності ГС, становлення якого відбувається та тлі антропологічного кризи, що охопила всі рівні та смисли людського існування. Для виходу з кризи та досягнення громадянської злагоди запропоновано інноваційну концепцію гуманітарної освіти в сучасному суспільстві. Обгрунтовано необхідність введення гуманітарної експертизи проектів суспільного облаштування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*667 + Ю6*422 + Ф036
Шифр НБУВ: РА383615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Баранцева К.К. 
Еліта як духовно-інтелектуальний феномен (соціально - філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / К.К. Баранцева ; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Встановлено основні опозиційні структури та конструктивні принципи різноманітних модифікацій класичного дискурсу про еліту шляхом з'ясування специфіки історичного розгортання даних дискурсів, зокрема, особливостей теоретизації їх вузлових положень (формування ідеї еліти, окреслення способів виокремлення еліти, а також механізмів і форм її легітимації (самолегітимації)). Здійснено деконструктивну рефлексію над класичним дискурсом про еліту з метою виокремлення трансісторичних засад буття еліт і духовно-інтелектуального призначення феномену еліти у соціокультурному просторі. Розкрито зумовленість історичних формоутворень еліти про неї у контексті історичних типів соціальності (премодерн, модерн, постмодерн). З'ясовано витоки специфіки дискурсу про національну еліту, особливості його формування у посткомуністичному українському просторі. Визначено основні типи та характерні ознаки зазначеного дискурсу, а також окреслено можливу стратегію формування постсучасного дискурсу про українську еліту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*422.12 + Ф038.5
Шифр НБУВ: РА312285 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Вязова Р. В. 
Етнічний фактор у системі комунікативних відносин: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Р. В. Вязова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2010. — 16 с. — укp.

Проведено соціально-філософський аналіз сутності, атрибутів, форми прояву, розглянуто особливості детермінації етнічного фактора в системі комунікативних відносин, спрямованості його впливу на суспільні процеси. Досліджено генезис етнічних відносин. Визначено поглиблене розуміння природи етнічного феномена. Виявлено "больові точки" міжетнічних комунікацій у сучасному українському суспільстві. Висвітлено напрями модернізації державної етнополітики в Україні в політико-правовій, соціально-економічній і культурній площинах з метою досягнення діалогу між громадянським суспільством і державою у вирішенні міжетнічних протиріч і встановлення суспільної злагоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*425 + Ю6*333.4
Шифр НБУВ: РА374765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Чебан О.М. 
Етнокультурне у свідомості поліетнічного соціуму (на матеріалах Придунав'я): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.М. Чебан ; Південноукр. держ. пед. ун-т (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського. — О., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено, що свідомість представників етнічних груп Придунав'я характеризується актуалізацією - "осучасненням" передусім тих сенсів минулого, що виправдовують етнічні процеси сучасного буття. Відзначено, що передумовою формування національної визначеності особистості є вироблення нею національної самосвідомості, а на підставі філософського аналізу історичних і сучасних джерел встановлено якісний рівень збереження етнокультури придунайських етносів. Введено до наукового обігу систематизовані дані щодо перебігу сучасних етнокультурних процесів у Придунав'ї та їх вплив на суспільну свідомість, прогнозовано можливі шляхи розвитку міжетичної взаємодії в регіоні та наголошено на важливості зваженої загальнодержавної політики щодо національних меншин, створення для них умов проживання, близьких до тих, що властиві для їх материнського етносу. Поглиблено експлікацію свідомості поліетнічного соціуму через розгляд етнокультурного, що надало можливість конкретизувати найбільш значимі сутнісні ознаки етносвідомості за умов поліетнічного соціуму Придунав'я та з'ясовано поняття етнокультури на основі широкої емпіричної та теоретичної бази. Здійснено тлумачення етнічних процесів та розкриття функціонування етнокультур поліетнічного соціуму через об'єктивну діалектику загального й особливого. Зауважено, що на рівень трансформації народної культури етнічних спільнот даного регіону впливає екстравертна чи інтравертна спрямованість етнокультури кожного етносу, що зумовлюється походженням етносу, мовною близькістю з сусідами, схожістю побуту, рівнем розвитку етнічної свідомості та характером вияву етноцентричних тенденцій у бутті людей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*425 + Ю6*622.221 +
Шифр НБУВ: РА324601

Рубрики:

      
7.

Харченко С.П. 
Етнокультурні цивілізації в контексті саморозгортання загальноцивілізаційного процесу: філософсько-історичний аспект: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / С.П. Харченко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Введено науковий термін "етнокультурна цивілізація". З застосуванням філософсько-історичного, культурно-історичного та соціокультурного підходів визначено й обгрунтовано місце етнокультурних цивілізацій у контексті становлення глобального світу. Розкрито зміст термінів "етнічна культура", "загальноцивілізаційний процес". Установлено, що зміст термінів "етнічна культура", "етнокультурна цивілізація" та "загальноцивілізаційний процес" корелюють як одиничне ("етнічна культура"), особливе ("етнокультурна цивілізація") та загальне ("загальноцивілізаційний процес"). Проведено філософсько-історичну реконструкцію становлення етнокультурних цивілізацій. Обгрунтовано, що сучасні вектори загальноцивілізаційного розвитку "Схід - Захід" і "Південь - Північ" складають діалектичну єдність, у межах якої відбуваються міжкультурні та міжцивілізаційні діалоги та полілоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*425 + Ю6*671.112 + Т019 +
Шифр НБУВ: РА365059

Рубрики:

      
8.

Пучков О.О. 
Етнонаціональний вимір безпеки сучасного українського суспільства: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.О. Пучков ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено етнонаціональні процеси в Україні, зокрема, характер їх перебігу та вплив на безпеку за умов трансформаційних явищ, які відбуваються в українському суспільстві. На підставі теоретичного аналізу визначено механізми формування безпеки політичного суспільства та роль у них етнічного фактора. Досліджено роль етнонаціональних процесів у сукупності соціальних змін, що відбуваються у суспільствах за умов перехідного етапу їх стану від минулих соціально-економічних відносин до нових ринкових. Розглянуто етнічний фактор та досліджено його як динамічне явище, яке відіграє подвійну (стабілізувальну - дестабілізувальну) роль у суспільстві перехідного типу. Значну увагу приділено етнічним процесам, які відбуваються в Україні на фоні трансформаційних явищ у всіх сферах суспільного життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*425 + Ф088 + Ф4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352308

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Ананьїн В.О. 
Етнонаціональний чинник безпеки сучасного поліетнічного суспільства (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.03 / В.О. Ананьїн ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 1998. — 30 с. — укp.

В роботі досліджується феномен безпеки як складної соціальної системи, в якій важливе місце належить етнонаціональному чиннику. На підставі теоретичного аналізу визначені головні елементи системи національної безпеки: економічні, соціально-політичні, культурні процеси і зв'язки в суспільстві; соціальні групи людей; ідеї як виразники певних потреб та інтересів різноманітних соціальних груп; соціальні інституції, що забезпечують безпеку. Досліджується роль етнонаціонального чинника в системі безпеки. Запропоноване автором визначення етнонаціонального чинника дозволяє дослідити його як динамічне явище, що відіграє як стабілізуючу, так і дестабілізуючу роль у суспільстві. Велика увага приділена також аналізу етнонаціонального процесу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*425

Рубрики:

      
10.

Бойко Т.І. 
Етнонаціональний чинник становлення громадянського суспільства (соціально-філософський аспект): автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Т.І. Бойко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 18 с. — укp.

Проаналізовано взаємозв'язок громадянського суспільства й етнонаціональних феноменів. Досліджено соціально-філософський аспект поєднання етнічної спільноти та раціонального характеру громадянського суспільства у процесі національної інтеграції. Розглянуто зв'язок між реалізацією механізмів громадянського суспільства (комунікативно-дискурсивної практики, взаємодії на горизонтальному рівні, соціальної солідарності) та гармонізацією міжетнічних відносин. Визначено, що досягнення взаємопорозуміння між різними за етнічними та культурними орієнтаціями індивідів передбачає активну соціальну взаємодію та повагу до свободи і цінностей кожної особистості. Досліджено місце та роль громадянського суспільства у процесі творення європейських і української націй. Обгрунтовано, що усвідомлення цінності свободи, формування громадських інституцій, досвіду всезагального волевиявлення доповнює етнокультурні зв'язки спільноти у ході утвердження нації. Відзначено необхідність залучення громадянського суспільства до вирішення міжнаціональних проблем на глобальному рівні. Доведено, що дотримання правових відносин у національній сфері є важливою засадою оптимізації розвитку громадянського суспільства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.395.1 + Ю6*425 + Ф036 +
Шифр НБУВ: РА361408

Рубрики:

      
11.

Дубінін В. В. 
Інтереси народу як предмет соціально-філософського аналізу: автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.03 / В. В. Дубінін ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Показано, що народ як особлива природна, суспільна та духовна етнічна спільність є головним суб'єктом суспільно-історичного процесу, атрибутивною ознакою якого є його інтереси. Здійснено генетичний, морфологічний, функціональний і праксіологічний аналізи явища інтересів народу. Подано авторське бачення проблеми сутності, змісту, форм і механізмів розвитку та захисту, динаміки змін інтересів народу. Обгрунтовано, що інтереси народу мають субстратний та діяльнісний рівні, які розглянуто в динамічному процесі - від інтересів попередніх етнічних спільнот до планетарного людства. Проаналізовано вплив глобалізаційних та інтеграційних процесів на саморозгортання інтересів народів Європи і, зокрема, українського народу. Розкрито історичний досвід вираження і захисту інтересів народу елітою, науковцями, політичними діячами, починаючи з періоду Київської Русі до початку XXI ст. Запропоновано систему заходів щодо узгодження інтересів народу, політичних партій, елітних кіл та особливостей на рівні етнополітики держави та громадського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666 + Ю6*425
Шифр НБУВ: РА378841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Мисюра Т. М. 
Місто як предмет філософсько-культурологічної рефлексії: автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.04 / Т. М. Мисюра ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Проаналізовано специфіку синтезу культурних форм в історичних трансформаціях міста. Античний поліс як перша культурна модель міста в історії західноєвропейської культури репрезентує якісну відмінність античної культури від інших світів і цивілізаційний статус демократичного синойкізму. Зазначено, що статус міста як культурної домінанти та носія високої культури зберігається і для сучасного західного урбаністичного середовища, що є концентратором нерівномірності культурного розвитку. Третій етап розвитку європейського міста становить трансформація міста у мегаполіс, що релятивізує настанови класичної культури. Доведено, що за умов постмодерністської ситуації мультикультуризму місто включає тотальну елімінацію меж повсякденності/високої культури, що спричиняє втрату елітарності доступу до інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*424.2 + Ч111.1
Шифр НБУВ: РА380698 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Балашенко І.В. 
Мовний простір в контексті міжнаціональних відносин: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / І.В. Балашенко ; Південноукр. держ. пед. ун-т (м.Одеса) ім. К.Д.Ушинського. — О., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше у соціально-філософському контексті розглянуто мовний простір за умов міжнаціональних відносин. Створено концепцію стосовно системи "площинних" розподілів мови, обумовлених дією суспільства, висвітлено їх вплив на різні сфери життя та дільності людини. Висвітлено питання продукування мовним простором подвійної ідентифікації носіїв мови, що призводить до створення нової надетнічної спільноти. Розглянуто мовний простір у контексті його генезису й бази спілкування носіїв різної історичної пам'яті, яка впливає на простір культури та створює просторові системи, що реалізуються в мовно-культурних ситуаціях і визначають умови розвитку національної культури. Зазначено, що мовний простір є інтегральним феноменом, що відображає комунікативні відносини соціуму. Обгрунтовано, що розвиток мови титульної нації відбувається шляхом зв'язку соціальної трансформації суспільства та мовного простору. Запропоновано положення, що його інтеграційні процеси в поліетнічному соціумі продукують міжкультурну та міжмовну комунікації в регіональному просторі, що сприяють розвитку загальнодержавного мовно-культурного простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ю6*425 + С5*425*333 + С5*681.*333.64 +
Шифр НБУВ: РА329258

Рубрики:

      
14.

Оленич С.Р. 
Молодь як об'єкт і суб'єкт суспільних відносин в сучасній Україні: автореф. дис. ... канд. філософ. наук: 09.00.03 / С.Р. Оленич ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто процес становлення молоді в контексті філософсько-освітніх, аксіологічних та історичних проблем, а також основні аспекти процесу соціалізації молоді, включеного до загальносоціалізаційного контексту особистості. Встановлено, що підняття вікових меж молодості попри свій позитив має і негативне забарвлення, яке проявляється у посиленні патронажу над молоддю з боку суспільства та держави, що ускладнює процеси становлення суб'єктної молоді. Визначено, що на процес становлення молоді впливають такі основні об'єктивні чинники, як політико-економічні та соціокультурні тенденції глобального характеру та трансформаційні суспільні процеси внутрішнього характеру. Доведено, що самореалізація молоді, її суб'єктність найповніше відбуваються через молодіжний рух як формального характеру, так і неформальної молодіжної ініціативи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*422 + Ю6*422 + Ю6*422
Шифр НБУВ: РА369701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Марасюк С. С. 
Національне самовизначення українського народу: соціально-філософський аналіз: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / С. С. Марасюк ; Житомир. держ. ун-т ім. І. Франка. — Житомир, 2011. — 17 с. — укp.

На основі міждисциплінарного підходу досліджено вплив етнонаціональних чинників на процеси українського націєтворення, розроблено критерії поліетнічності суспільства, вказано на актуалізацію іноетнічного чинника як самостійного комплексного явища в суспільному житті країни загалом і в націєтворчих процесах зокрема. У контексті національного характеру українців, персоніфікованого прояву етноментальності розглянуто ментальність української еліти, світоглядні засади самоорганізації національного буття. На основі врахування етнонаціональних чинників з'ясовано перспективні моделі національного самовизначення українського народу: поліцентричну, яка грунтується на різнокомпонентності українського суспільства та культивуванні плюралізму в усіх його сферах, та етноцентричну, яка обумовлена націєтворчою роллю титульного етносу та домінуванням у суспільній організації української традиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*425
Шифр НБУВ: РА384462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Надибська О.Я. 
Національне у самосвідомості особистості поліетнічного соціуму: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / О.Я. Надибська ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Вивчено проблему виявлення національного у самосвідомості особистості за умов поліетнічного соціуму, розглянуту в структурно-системному аспекті, що дає можливість прослідкувати взаємозв'язки свідомості, самосвідомості та національної свідомості як структурних компонентів і виявити суть самосвідомості як іманентної властивості особистості. Проаналізовано різні погляди філософів на роль самосвідомості у процесі націогенезу. Аргументовано, що самосвідомість як іманентна властивість особистості відіграє суттєву роль у формуванні нації, є однією з детермінант даного процесу. Розкрито зміст поняття національного, виокремлено найбільш характерні його ознаки. Надано характеристику поліетнічного соціуму як суспільного феномену, визначено тенденції світового розвитку та у різні історичні періоди. За результатами проведеного соціологічного дослідження з'ясовано рівні прояву національного у самосвідомості суб'єктів поліетнічного соціуму південного регіону України, охарактеризовано об'єктивно-суб'єктивні чинники даного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*425 + с5*422*332.111.3-355
Шифр НБУВ: РА318958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Жданенко С.Б. 
Партнерська взаємодія у процесі становлення громадянського суспільства (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / С.Б. Жданенко ; Харк. військ. ун-т. — Х., 2003. — 16 с. — укp.

Здійснено системний аналіз і розроблено типологію форм партнерства. Особливу увагу приділено аналізу його суб'єктивних засад та умов формування суб'єктивності партнера. Визначено, що партнерська взаємодія виражає природну потребу людини у співробітництві на паритетних засадах, у взаємному визнанні людей одним одного. Доведено, що ствердження партнерських відносин на усіх рівнях політичного та соціального життя є суттєвим фактором становлення та розвитку громадянського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*422*333.92 + Ю6*666*333.92 +
Шифр НБУВ: РА324712

Рубрики:

      
18.

Жолдоков В.О. 
Релігійний фактор міжетнічних відносин на початку XXI століття (соціально-філософський аналіз): автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / В.О. Жолдоков ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто діалектико-суперечливий характер взаємодії етнічних культур під впливом відмінностей у релігіях і конфесіях. Аргументовано, що в історичному процесі найчастіше релігійний чинник визначав характер відносин між етнічними культурами, оскільки його витоки криються в архетипних структурах кожної етнічної культури. Висвітлено, що на характер міжетнічних стосунків суттєвий вплив здійснює ідеологізація відмінностей у релігіях і конфесіях, за якими ідентифікують себе ті чи інші етнічні спільноти, що полягає у формуванні негативних стереотипів деяких релігій і вірувань, здебільшого з метою використання релігійних переконань у політичних цілях. Виявлено найбільш адекватні шляхи гармонізації міжетнічних відносин на підставі втілення принципів толерантності та мультикультурності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*425 + Ю6*671*321 +
Шифр НБУВ: РА369063

Рубрики:

      
19.

Петрищева 
Роль середнього класу у становленні громадянського суспільства: автореф. дис... канд. філос. наук : 09.00.03 / Ольга Михайлівна Петрищева ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*422.4
Шифр НБУВ: РА364924

Рубрики:

      
20.

Нестеренко Г.О. 
Самовідтворення української політичної нації: принципи та механізми: автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / Г.О. Нестеренко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Досліджено ідею про приховані в самій етнонаціональній системі чинники, що забезпечували на попередніх етапах розвитку формування сутнісних ознак української політичної нації, які через несприятливі умови перебували в латентному стані. Проведено аналіз політичної нації як соціальної системи, яку характеризують достатній рівень національної самосвідомості та воля до політичної самоорганізації, що обумовлює формування демократичної держави зі спрямованістю на спільне майбутнє. Запропоновано поділ механізмів самовідтворення української політичної нації на самоорганізаційні й ентропійні. Розроблено принципи самовідтворення, які рекомендовано використовувати з метою оптимізації процесу становлення української політичної нації в сучасний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*425 + Ю6*133 + Ф50(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА362812

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського