Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (22)Книжкові видання та компакт-диски (35)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю701.23$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Чумак А.Л. 
Етичні кодекси в контексті соціокультурної динаміки: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.07 / А.Л. Чумак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено феномен "етичний кодекс", що виступає суттєвою константою сучасної практики соціального життя у загальносвітовому та національному масштабах. Продемонстровано трансформацію змісту та форми традиційного субстрату кодифікованої моральності у контексті соціокультурного розвитку з орієнтацією на сучасні процеси етичної кодифікації. З'ясовано, що важливий модус нормативного становить особистісно-перфекціоністська самореалізація у контексті соціальної нормативності. Доведено, що успішна реалізація позитивної програми нормативно-належного обумовлена органічною єдністю соціально-організаційних спонук людської активності та духовно-моральнісного потенціалу особистості у процесі творення простору осмисленого соціального буття. Встановлено, що сучасна модель кодексової культури передбачає орієнтацію на інституціонально-регулятивний рівень нормотворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю701.23 + Ю703.2 + Ю752 +
Шифр НБУВ: РА355386

Рубрики:

      
2.

Жулай В.Д. 
Конфлікт моральної та естетичної мотивації в генезі творчої особистості: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.07 / В.Д. Жулай ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Здійснено аналіз конфлікту моральної й естетичної мотивації у динаміці становлення творчої особистості. Виявлено головні феномени у суперечливому відношенні моральної й естетичної мотивації у творчому процесі, а саме: двонаправлену функцію волі (Его-воля і моральна воля) й ідеалізацію перспективи творчого здійснення. З'ясовано причину виникнення конфлікту між зазначеними мотиваціями - відчуження ідеального начала від екзистенційної перспективи творчого здійснення, тобто, "витіснення" цього феномену з поля культурного становлення особистості з його подальшим "поверненням" у вигляді конфліктних установок свідомості. Зроблено висновок, що цінність естетичного зусилля у художній творчості полягає в інтегрованій у його внутрішню форму культурі моральної вимогливості, а не у впровадженні настанови щодо недиференційованого здійснення ідеальної мети, що виявляється, зрештою, лише естетською максимою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю701.23 + Ю812.29 + Ю811.11 +
Шифр НБУВ: РА348105

Рубрики:

      
3.

Яцюк Н.О. 
Особливості моральної рефлексії в молодшому шкільному віці: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.О. Яцюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості моральної рефлексії у молодшому шкільному віці. Проаналізовано теоретичні підходи до розуміння рефлексії у філософії та психології. Визначено специфіку одного з її видів - моральної рефлекції. Обгрунтовано її значення як провідного психологічного механізму саморегуляції поведінки. Узагальнено результати досліджень вікових особливостей молодших школярів, що є передумовами формування моральної рефлексії у цьому віці. Виявлено критерії, показники та рівні її розвитку та типи саморегуляції поведінки у молодшому шкільному віці. Висвітлено зв'язок між рівнями розвитку моральної рефлексії та типами саморегуляції поведінки молодших школярів. Обгрунтовано й апробовано програму психолого-педагогічного супроводу даного розвитку в молодших школярів, що передбачає наявність рефлексивних компонентів у навчально-виховному процесі та організації спеціальних занять.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-734 + Ю983.402.1 + Ю701.23 + Ч421.352.25 +
Шифр НБУВ: РА356831

Рубрики:

      
4.

Сохан І.О. 
Психологічні особливості морально-правової соціалізації студентів: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.05 / І.О. Сохан ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Уточнено наукове поняття про морально-правову соціалізацію студентів. Визначено поняття "морально-правова соціалізація" як процес включення в ціннісно-нормативну систему особистості цінностей, які охороняються правом і відповідають морально-правовим уявленням суспільства. Доведено, що складовими морально-правової соціалізації молоді є: індивідуальні (морально-правова свідомість, пізнавальна мотивація, адекватне відображення цінностей тощо) і ціннісно-нормативні особливості індивіда (система ціннісних орієнтацій і соціальних норм студента, усвідомлення та сприйняття соціальних цінностей, соціальний контроль, оцінка та самоконтроль, правомірна поведінка особистості, наявність соціальної відповідальності та виконання санкцій). Виявлено залежність морально-правової соціалізації від індивідуальних особливостей студентів. Встановлено низьку пізнавальну активність студентів у морально-правовій сфері, стихійне правове виховання та самовиховання, негативне та нейтральне ставлення до діяльності правоохоронних органів, проте відстежено прагнення молоді удосконалювати себе, дотримуватися норм моралі під час виконання певного вчинку та намагання контролювати свою поведінку незалежно від ситуації. Вивчено вплив ціннісно-нормативних особливостей студентів на морально-правову соціалізацію (залежно від вікового, гендерного та професійного чинників).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.1 + Ю701.23 + Х002.5
Шифр НБУВ: РА370549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Малихіна Т.П. 
Психологічні умови попередження аморальних вчинків підлітків: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Т.П. Малихіна ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність та висвітлено характерні особливості аморального вчинку, розглянуто його структуру, проаналізовано різні підходи щодо запобігання відхиленням у поведінці підлітків. Виявлено рівні та основні форми аморальних вчинків, що скоюють підлітки та з'ясовано їх мотиви. Визначено психологічні умови, додержання яких сприяло процесу запобігання аморальним проявам в поведінці підлітків. Розглянуто зовнішнє вираження внутрішньої структури особистості підлітка. Запропоновано програму, яка дозволила за умов сучасної загальноосвітньої школи розвинути свідоме ставлення підлітків до норм моралі та зменшити, а в деяких випадках позбутися певних аморальних аспектів їх поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.620.1-81 + Ю701.23 + Ч421.331.2
Шифр НБУВ: РА316060 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Кайріс О.Д. 
Розвиток емпатії у професійному становленні студентів вищих навчальних закладів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.Д. Кайріс ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Висвітлено проблему формування педагогічної емпатії у професійній підготовці майбутнього вчителя. Розглянуто функціональну роль в емпатії педагогічної діяльності. Акцентовано увагу на необхідності включення емпатії в педагогічного процесу як його структурного елемента. Описано теоретичну функціональну модель емпатійної педагогіки. Експериментально доведено можливість формування у студентів педагогічної емпатії за спеціально розробленою програмою у процесі навчання в педагогічному вузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю701.23 + Ю940.3 + Ч489.511.203
Шифр НБУВ: РА318498 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського