Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (254)Книжкові видання та компакт-диски (173)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Галушко$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Галушко В.О. 
Державне регулювання технічного переоснащення аграрної сфери на засадах фінансового лізінгу: автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.02 / В.О. Галушко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання вдосконалення механізму державного регулювання технічного переоснащення аграрної сфери АПК України на засадах фінансового лізингу для підвищення її конкурентоспроможності за умов поглиблення аграрної реформи з урахуванням особливостей, зумовлених інтеграцією України у світовий економічний простір. На підставі комплексного дослідження, проведення ситуаційного та SWOT-аналізу лізингу сільськогосподарської техніки визначено концептуальні підходи до технічного переоснащення аграрної сфери на засадах фінансового лізингу. Обгрунтовано підходи до вдосконалення організаційного та правового механізмів державного регулювання технічного переоснащення аграрної сфери на даних засадах. Визначено причини зниження результативності державної підтримки технічного переоснащення аграрного виробництва й особливості забезпечення сільського господарства технікою та обладнанням за умов фінансового лізингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-571.1 + У9(4УКР)262.25-072 +
Шифр НБУВ: РА363371

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Галушко Ю. К. 
Мережі сингулярностей в скалярних оптичних полях: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / Ю. К. Галушко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив ізольованого вихору на фазову структуру скалярного поля та кількісно оцінено відстань, на яку поширюється його вплив. Зазначено, що на основі Шеннонівської вибірки, сформованої на підставі характеристик системи ізотропних вихорів, одержаних завдяки заміні істинної мережі анізозотропних вихорів, можна відновити зображення, близьке до початкового. Встановлено, що в сідловій точці інтенсивності квадрат модуля градієнта фази вдвічі більший, ніж у середньому по полю, і навпаки, - в сідловій точці фази квадрат модуля градієнта інтенсивності вдвічі більше, ніж середній градієнт інтенсивності. Розроблено новий метод ідентифікації та визначення топологічного заряду вихорів, який базується на методі інтерферометрії зсуву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.5 в641.8,022
Шифр НБУВ: РА373724 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Галушко В.Б. 
Механізм забезпечення стратегічної стійкості підприємства (за матеріалами підприємств транспортного машинобудування): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / В.Б. Галушко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено неоднозначність, відсутність чіткого розмежування та суперечливість трактування категорії "стійкість" і споріднених понять. Акцентовано увагу на необхідності виділення наукової категорії "стратегічна стійкість підприємства". Визначено необхідність побудови, впровадження та функціонування в межах структури управління підприємства відповідно механізму забезпечення стратегічної стійкості (МЗССП). Розглянуто цільову групу підприємств транспортного машинобудування для подальших досліджень і проведено діагностику їх стану та перспектив розвитку. Розроблено процеси та процедури впровадження та функціонування механізму забезпечення стратегічної стійкості. Визначено доцільність функціонування МЗССП як комплексного, цілеспрямованого та постійного процесу оптимізації діяльності та розвитку підприємства за умов динамічного та слабопрогнозованого середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.527
Шифр НБУВ: РА371176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Галушко Н.А. 
Особливості епідемічного процесу шигельозів в сучасних умовах і біологічні властивості їх збудників: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Н.А. Галушко ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Досліджено еволюцію епідемічного процесу (ЕП) шигельозів в Україні та мінливість біологічних властивостей їх збудників. Вперше показано особливості ЕП шигельозів за сучасних умов, якими є: збільшення його прихованого компоненту на тлі зменшення маніфестної захворюваності, паралелізм ЕП шигельозів Зонне та Флекснера, підвищення захворюваності дітей відносно захворюваності дорослих. Виявлено, що зміни ЕП пов'язані зі змінами, які відбуваються на рівні паразитарної системи паразит - хазяїн, насамперед, у популяції паразита. Проведено дослідження та порівняльний аналіз біологічних властивостей штамів шигел Зонне та Флекснера різних періодів (1944 - 1972 рр. - умовно-архівних та 1997 - 2003 рр. - умовно-актуальних). Доведено, що актуальні штами шигел відрізняються від архівних підвищеною адгезивною та антилізоцимною активністю, більшою резистентністю до антибіотиків, температурного фактору, набором плазмід, що відображає більшу спроможність сучасних популяцій шигел до персистенції та виживання в оточуючому середовищі. Показано зменшення гемолітичної активності шигел Флекснера і збільшення стійкості до хлорвмісних дезінфектантів шигел Зонне. Одержано дані щодо зближення антилізоцимної, гемолітичної активності й адгезивних властивостей актуальних штамів шигел Зонне і Флекснера. Запропоновано шляхи удосконалення системи епідеміологічного нагляду за шигельозами, зокрема, обгрунтовано необхідність врахування прихованого компоненту ЕП шигельозів, проведення постійного моніторингу біологічних властивостей циркулюючих штамів збудників з метою своєчасного виявлення змін, які можуть впливати на ЕП, поширення спектру властивостей, що вивчаються, перегляду температурних режимів пастеризації продуктів харчування (особливо молока), а також корекції й постійного контролю режимів профілактичної та осередкової дезінфекції, введення контролю ефективності дезінфектантів на місцевих штамах шигел.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.13 + Р264.927.5 +
Шифр НБУВ: РА351162

Рубрики:

      
5.

Галушко Є.С. 
Підвищення ефективності використання інноваційного потенціалу в умовах переходу до ринкових відносин (на прикладі промислових підприємств Донбасу): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / Є.С. Галушко ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 1999. — 23 с. — укp.

Досліджено проблеми підвищення ефективності інноваційної діяльності на машинобудівних підприємствах; уточнено трактування економічного поняття "інноваційний потенціал" стосовно до нових умов господарювання; запропоновано систему показників оцінки ефективності використання інноваційного потенціалу; розроблено метод оцінки та комп'ютерні засоби діагностування стану соціальної підсистеми підприємства, на основі яких виконано аналіз стану та використання інноваційного потенціалу машинобудівних підприємств; виявлено переваги й недоліки організації управління інноваційною діяльністю на підприємствах машинобудування; запропоновано шляхи підвищення ефективності управління інноваційною діяльністю на підприємствах машинобудування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Галушко Н.В. 
Підвищення ефективності фармакотерапії неускладненої виразкової хвороби дванадцятипалої кишки гомеопатичними засобами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.28 / Н.В. Галушко ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2003. — 16 с.: рис., табл. — укp.

Показано, що застосування в комплексному лікуванні гомеопатичних засобів у хворих на виразкову хворобу (ВХ) дуоденальної локалізації з неускладненим перебігом сприяє зменшенню больового та диспептичного симптомів на 1 - 2 днів раніше, ніж у контрольній групі, збільшенню відсотка ерадикації Helicobacter pylori, прискорює загоювання виразкового дефекту без деформації цибулини дванадцятипалої кишки, нормалізує кислототвірну функцію шлункового соку. Визначено, що призначення гомеопатичних засобів індивідуальних та у вигляді комплексів, а також використання у поєднанні з фармакологічними препаратами підвищує ефективність лікування хворих на ВХ. Зроблено висновок, що гомеопатичний метод дає змогу максимально враховувати особливості пацієнта, дані клінічного, інструментального дослідження та динаміки розвитку захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА326860

Рубрики:

      
7.

Галушко Л. Я. 
Психологічна корекція агресивної поведінки у ранній юності засобами мистецтва: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / Л. Я. Галушко ; Прикарпат. ун-т ім. В.С. Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено психологічну модель корекції агресивної поведінки особистості та механізм агресивного процесу. Обгрунтовано науково-методичні підходи щодо специфіки психокорекції агресивної поведінки та впливу мистецтва. Експериментально з'ясовано нестійкість агресивної поведінки, можливість зворотного розвитку агресивної реакції за умови проведення психокорекційної роботи засобами мистецтва у ранній юності й емпірично підтверджено її доцільність. Доведено, що активізація творчої діяльності, залучення до світу мистецтва переспрямовують деструктивні агресивні прояви особистості в конструктивне русло, сприяють її художньому розвитку, гармонізують емоційну сферу, виконують комунікативну, регулятивну та катарсичну функції. Розроблено методичні рекомендації щодо корекції агресивної поведінки юнаків засобами мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937-953.6 + Ю983.402.3 + Ю984.92
Шифр НБУВ: РА369822 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Галушко 
Селекційно-генетична оцінка продуктивних ознак корів голштинської породи зарубіжної селекції: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Ірина Анатоліївна Галушко ; Державний вищий навчальний заклад "Херсонський держ. аграрний ун-т". — Херсон, 2009. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 голштинська + П60-31
Шифр НБУВ: РА366119

Рубрики:

      
9.

Галушко О.А. 
Синдром діабетичної стопи: оптимізація анестезіологічної тактики при хірургічному лікуванні: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / О.А. Галушко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20с . — укp.

Вперше розроблено алгоритм вибору методу знеболення під час різних форм синдрому діабетичної стопи (СДС). Обгрунтовано та визначено оптимальні методи знеболення операцій у хворих з різними формами синдрому діабетичної стопи. Проведено порівняльну характеристику різних методів знеболення та визначено їх вплив на виникнення ускладнень периопераційного періоду у хворих залежно від форми діабетичної стопи. Визначено роль динаміки оцінок ступеня ураження тканин стопи у прогнозуванні перебігу синдрому діабетичної стопи. Уточнено фактори, що негативно впливають на процес одужання у хворих на СДС та мають значення предикаторів тяжкого перебігу післяопераційного періоду та смерті хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-7 + Р457.865.7-5 +
Шифр НБУВ: РА363739

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Галушко В.О. 
Удосконалення технології нанесення антикорозійних покриттів будівельних конструкцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / В.О. Галушко ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням, в яких подано концепцію технічних параметрів і особливості технологічного обладнання використовуваного для нанесення захисних покриттів у важкодоступних місцях діючого підприємства. Розроблено математичні моделі, алгоритми і комп'ютерні програми. Проведено експериментальні дослідження прототипу запропонованої установки зі спеціальними насадками. Створено науково-обгрунтовану модель ефективності використання антикорозійних покриттів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н6-5-083.051.7

Рубрики:

      
11.

Галушко О.В. 
Українсько-російські відносини 1991 - 2008 років: економічний аспект: автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.В. Галушко ; Київ. ун-т ім. Б.Грінченка. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження історії українсько-російського економічного співробітництва (ЕС) за 1991 - 2008 рр. Визначено періодизацію українсько-російських економічних відносин. Встановлено, що перебуваючи під впливом внутрішніх і зовнішніх процесів, двосторонні економічні відносини (ЕВ) не збігалися з періодами, що характеризували політичні відносини. Виявлено загальну позитивну динаміку розвитку українсько-російського торгово-економічного співробітництва. Описано процес формування нормативно-правової бази ЕВ між Україною та РФ. Визначено регіональні пріоритети РФ у процесі аналізу інвестиційного українсько-російського співробітництва. Доведено, що взаємовигідний розвиток виробничої кооперації двох країн супроводжувався наростанням загрозливих тенденцій національній безпеці. Обгрунтовано доцільність збереження тенденції наростання масштабів двостороннього ЕС у контексті змін політичної кон'юнктури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-64(4РОС)2
Шифр НБУВ: РА370495 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Галушко О. С. 
Управління потоком створення цінності в межах операційної системи компанії (за метеріалами кондитерських підприємств): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. С. Галушко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено теоретичні, методичні та прикладні аспекти управління потоком створення цінності в межах ціннісно-орієнтованої операційної системи компанії. Виявлено сутність, історичні передумови та генезис категорії "цінність" в контексті суспільно-філософського, особистісного й економічного підходів до її трактування. Визначено структуру, складові моделі управління потоком створення цінності, її ключові характеристики та підтримувальний інструментарій. Проведено діагностику стану та перспектив розвитку кондитерської промисловості в розрізі ланок її ланцюга створення цінності. Запропоновано методичний підхід до здійснення ціннісного позиціонування операційних систем кондитерських компаній. Обгрунтовано ключові аспекти діагностування потоку створення цінності з використанням карти потоку. Розроблено методичний підхід до комплексного оцінювання ефективності функціонування ціннісно-орієнтованої операційної системи із застосуванням апарату економіко-математичного моделювання, фінансово-економічного аналізу та соціальної ідентифікації. Сформовано напрями організаційної підтримки впровадження системно-структурних елементів моделі управління потоком створення цінності в межах операційної системи компанії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.71
Шифр НБУВ: РА376808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Галушко А.В. 
Управління реструктуризацією великих акціонерних товариств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / А.В. Галушко ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено методичний підхід до відновлення виробництва в процесі санації акціонерного товариства, що базується на обгрунтуванні заходів щодо забезпечення його платоспроможності. Удосконалено методи діагностики використання виробничого потенціалу та маркетингової програми підприємств, які сприяють обгрунтуванню напрямків реструктуризації діяльності акціонерних товариств. Запропоновано економічний зміст категорії "реструктуризація", що базується на узагальненні теоретичних визначень з метою підвищення ефективності управління цим процесом. Наведено класифікацію видів і форм реструктуризації, що враховують фінансовий стан акціонерного товариства та цілі запрограмованих змін. Розвинуто методи вдосконалення керування підприємством за умов банкрутства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6-312-21 +
Шифр НБУВ: РА327475

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Галушко М.М. 
Філософсько-антропологічний зміст феномену "повсякденність" в горизонті життєвого світу: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / М.М. Галушко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено філософсько-антропологічний аналіз феномену повсякденності у вимірах життєвого світу. Здійснено спробу змінити філософську традицію аксіологічних суджень щодо низького статусу повсякдених подій. Розкрито сутність феномену повсякденності як своєрідної метрики, що позначає масштаби та відмінності добра і зла, розуму та безумства, істини та брехні, прекрасного та потворного. Сформовано нове поле застосування філософської антропології та філософії культури щодо малодослідженої проблематики. Здійснено тематизацію повсякденності у філософському дискурсі та виявлено її критичний потенціал по відношенню до класичного канону раціональності та позиції логоцентризму класичної філософії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22 + Ю6*671.111 +
Шифр НБУВ: РА355091

Рубрики:

      
15.

Галушко О.Є. 
Чернігівський полк у другій половині XVII - XVIII ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О.Є. Галушко ; Чернігів. нац. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано еволюцію адміністративно-територіального устрою, чисельність і соціальний склад населення, особливості економічного розвитку регіону. З'ясовано структуру й основні напрямки діяльності полкової та сотенної адміністрації, її взаємовідносини з органами міського самоврядування, передусім Чернігівським магістратом, а також з російськими воєводами та комендантами, які перебували у полковому місті. Висвітлено участь козаків Чернігівського полку у військових компаніях і будівництві об'єктів стратегічного призначення на Північному Заході Росії та Півдні України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕН)46-2
Шифр НБУВ: РА372368 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Галушко Д. О. 
Управління якістю послуг у корпоративній ІТ-інфраструктурі / Д. О. Галушко. — Б.м., 2021 — укp.

В дисертації вирішено важливу науково-практичну задачу розроблення комплексу математичних моделей, методів і інформаційної технології аналізу та управління рівнем якості ІТ-послуг у ІТ-інфраструктурах.На основі аналізу проблем управління якістю ІТ-сервісів у корпоративній ІТ-інфраструктурі встановлено, що для підвищення конкурентоспроможності та ефективного виконання бізнес-процесів постачальників ІТ-послуг необхідно підтримувати якість ІТ-послуг на узгодженому рівні за умов раціонального використання ресурсів ІТ-інфраструктури. Визначено, що рівнем якості ІТ-сервісів в умовах консолідації та віртуалізації обчислювальних ресурсів можна керувати шляхом регулювання обсягів обчислювальних ресурсів ІТ-інфраструктури, які виділені застосункам, що надають ці послуги.Запропоновано метод оцінювання якості ІТ-сервісу, що дозволяє на основі даних моніторингу обладнання та подальшого зведення метрик до рівня сервісів визначати поточний рівень якості ІТ-сервісу та ступень задоволеності користувачів послуг.Розроблено алгоритм структурного навчання нейронних мереж, який здатний динамічно підлаштовувати структуру нейронної мережі безпосередньо під час її навчання. Даний метод дозволяє зменшити помилку нейромережевих класифікаторів та автоматично підлаштовувати структуру нейромережевого класифікатору відповідно до поставлених задач управління якістю ІТ-послуг.Запропоновано метод оцінки якості сервісу, що надається ІТ-інфраструктурою, з використанням апаратів нечіткої логіки та непараметричної статистики. Метод дозволяє на основі даних моніторингу визначати компоненти ІТ-інфраструктури функціонування яких має відхилення від нормативного Розроблені моделі та методи, а також інші результати дисертаційної роботи використані при проектуванні і реалізації підсистеми управління інфраструктурами кількох ІТ-компаній. Це дозволило скоротити в середньому на 15-20% час на проектування і реалізацію підсистем, скоротити витрати на експлуатацію серверного парку на 10-15% з одночасним збільшенням ефективності його використання.^UThe dissertation solves an important scientific and practical problem of developing a set of mathematical models, methods and information technology of analysis and quality management of IT infrastructure IT services.Based on the analysis of IT service quality management problems in the corporate IT infrastructure, it is established that to increase the competitiveness and effective implementation of business processes of IT service providers it is necessary to maintain the quality of IT services at an agreed level under the rational use of IT infrastructure resources. It is determined that the level of quality of IT services in terms of consolidation and virtualization of computing resources can be managed by regulating the amount of computing resources of the IT infrastructure, which are allocated to the applications that provide these services.Was determined that the level of quality of IT services, in terms of consolidation and virtualization of computing resources, can be managed by regulating the amount of computing resources of IT infrastructure, which are allocated to the applications that provide these services. Maintaining the level of quality provided by the IT infrastructure at the agreed level requires the development of models and methods of analysis of the quality of IT services and the creation of appropriate information technology and quality management services for integrated IT infrastructure management.The method for assessing the current level of quality of IT services using fuzzy logic devices and neural networks is proposed. The method allows to determine the current level of quality of IT services and the degree of satisfaction of users with these services on the basis of equipment monitoring data and further reduction of metrics to the level of services.The method of structural training of neural networks which is capable to dynamically adjust structure of a neural network directly during its training is offered. This method allowed to reduce the error of neural network classifiers and automatically adjust the structure of the neural network classifier in accordance with the tasks of quality management of IT services.The method for assessing the current level of service quality provided by the IT infrastructure, using devices of fuzzy logic and non-parametric statistics. The method allows to determine the components of the IT infrastructure, the operation of which has a deviation from the norm, on the basis of monitoring data of parameters of IT infrastructure components.The method for evaluating the quality of IT services using fuzzy logic and non-parametric statistics is proposed, which allows to determine the quality of the service provided during a given time interval, based on the current values of the operating parameters.The method of quality management of IT services on the basis of data of monitoring of work of information and telecommunication resources of IT infrastructure is offered. The method allows to generate control effects on the IT infrastructure with the systematic deviation of the quality of service from the agreed level.An approach to setting up an automatic IT infrastructure management system is proposed. This approach uses a fuzzy logic apparatus to determine control effects. The scenarios to which the automatic control system should respond are prescribed in the form of a fuzzy rule base. When the level of quality of the provided service is rejected, the system automatically determines the set of scenarios that need to be used and the resources of the IT infrastructure that need to be distributed among its elements to ensure a consistent level of quality of services.The method of load balancing on IT infrastructure servers has been developed, which allows distributing user requests to servers according to the current level of quality of IT services specified by these servers. The developed method allows to prevent the reduction of the level of quality of provided IT services in accordance with the current load on the servers of the IT infrastructure.Developed the models, methods and algorithms used in implementation of the infrastructure management subsystem for several IT-companies. This allowed to the time for the design and implementation of subsystems, reduce the cost of operating the server fleet while increasing the efficiency of its use. Based on models, methods and information technologies of IT infrastructure management, methodological support has been developed, which is used in the educational process of the Department of Automation and Control in Technical Systems of KPI. Igor Sikorsky.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Галушко І. В. 
Кормова продуктивність конюшини лучної залежно від технології вирощування в Правобережному Лісостепу. / І. В. Галушко. — Б.м., 2022 — укp.

Досліджено вплив зазначених чинників на частку висіяної культури, щільність і висоту та продуктивність конюшини лучної за виходом з 1 га сухої маси, кормових одиниць, сирого протеїну, валової та обмінної енергії; хімічний склад корму за вмістом у ньому органічних речовин, макро- і мікроелементів та важких металів; показники родючості ґрунту за вмістом гумусу, основних поживних елементів та рН, нагромадженням кореневої маси; винесенням з урожаєм та балансом азоту, Р2О5 і К2О; протиерозійною стійкістю травостоїв та целюлозною активністю мікрофлори грунту; економічну та енергетичну ефективність різних технологій вирощування сортів конюшини лучної. Проведеними дослідженнями встановлено, що сорти конюшини лучної протягом трьох років вегетації і користування формувалися із щільністю 602-1572 пагонів на 1 м2, у тому числі пагонів висіяної культури – 498-941 шт/м2. Найбільше їх формувалося на першому році, тоді як найменше – на третьому. Щільнішими були агрофітоценози сорту Тайфун, ніж сортів Либідь і Тіна, та за безпокривної сівби, ніж за сівби під покрив ячменю ярого, а також на фонах без внесення азоту, ніж за щорічного внесення N60. Вирощування конюшини лучної на кормові цілі на чорноземах типових малогумусних північної частини Правобережного Лісостепу України було економічно вигідним, оскільки незалежно від елементів технології вирощування забезпечило одержання з 1 га 14962-23743 грн чистого прибутку з рентабельністю 88-259 % та собівартістю 1 т кормових одиниць – 1415-72662 грн і сирого протеїну – 5363-10265 грн, окупністю витрат енергії виходом з 1 га валової енергії (КЕЕ) – 6,2-9,0 і виходом з 1 га обмінної енергії (БЕК), а також витратами енергії на 1 т кормових одиниць 2,86-4,20 ГДж. Найвищі показники економічної та енергетичної ефективності вирощування конюшини лучної забезпечив сорт Тайфун за інокуляції насіння бульбочковими бактеріями на фоні без добрив. Додаткове внесення Р60K90 або N60Р60K90 на фоні інокуляції, що необхідно для збереження родючості ґрунту, погіршує ефективність вирощування конюшини лучної, зменшуючи чистий прибуток на 3486-5943 грн/га.^UThe influence of these factors on the share of sown crop, density and height and productivity of meadow clover at the yield of 1 ha of dry mass, fodder units, crude protein, and gross and exchange energy; chemical composition of fodder including the content of organic substances, macro- and microelements and heavy metals; fertility indicators including the content of humus, main nutrients and pH (soil acidity), accumulation of root mass; removal with yield and nitrogen, phosphor (Р2О5) and potash (К2О) balance; anti-erosion resistance of grasslands and celluloseactivity of soil microflora; economic and energy efficiency of different technologies for growing varieties of meadow clover was studied. Growing meadow clover for fodder purposes on typical low-humus chernozems in the northern part of the Right Bank Forest-Steppe of Ukraine waseconomically profitable, because regardless of the elements of cultivation technology provided from 14962 to 23743 UAH of net profit per ha with 88 or 259% profitability and the production expenses for 1 ton of fodder from 1415 to 2662 UAH and crude protein - from 5363 till 10265 UAH, payback (return) of energy consumption by output from 1 ha of gross energy (KEE) - 6.2 or 9.0 and output from 1 ha of exchange energy (BEC), as well as energy consumption per 1 ton feed units from 2.86 to 4.20 GJ. The highest indicators of economic and energy efficiency of meadow clover cultivation were provided by the Typhoon variety under inoculation of seeds with nodule bacteria on a background without fertilizers. Additional application of Р60K90 or N60Р60K90 on the background of inoculation, which is necessary to maintain soil fertility, decreases the efficiency of growing of meadow clover, reducing the net profit by 3486 or 5943 UAH / ha.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського