Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (169)Книжкові видання та компакт-диски (133)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Горошко$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Горошко О. І. 
Гендерні аспекти інтернет-комунікацій: автореф. дис. ... д-ра соцiол. наук : 22.00.04 / О. І. Горошко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 33 с. — укp.

Розроблено концепцію нової гендерної моделі, яка виникає в інтернет-комунікації. Описано її вплив на розвиток гендерних відносин в Україні за умов формування інформаційно-комунікативного суспільства. Показано, що дана модель розвивається за чотирма напрямами: патріархатним, біархатним, унісексистським, множинним. Визначено, що поява даних нових гендерних практик ініціює перегляд моделі функціонування гендерних відносин у суспільстві. З'ясовано, що у інформаційно-комунікативному суспільстві виразніше окреслюються тенденції руйнування соціально-економічного патріархату з одночасним посиленням культурного патріархату. Досліджено, що дані тенденції підсилюють суперечливість та неоднозначність функціонування гендерної моделі в просторі інтернет-комунікацій, що впливає й на розвиток гендерних відносин в інформаційно-комунікативному суспільстві, збільшуює їх конфліктність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 + С5*676
Шифр НБУВ: РА371026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Горошко Г.О. 
Динаміка пульсуючих центрифуг і обгрунтування шляхів підвищення їх надійності та продуктивності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / Г.О. Горошко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено динаміку промислових пульсуючих центрифуг. Сформульовано рівняння поступальних та кутових коливань пульсуючої центрифуги. Проаналізовано коливання, стійкість руху центрифуги та рух пульсатора. Розглянуто форму руху пульсатора, закон руху центра мас центрифуги та можливість реалізації резонансів для коливань центрифуги. Встановлено нечутливість центрифуги до параметричних збуджень та обмеження частоти руху пульсатора. Побудовано амплітуди переміщень та сил, які діють на опорні вузли центрифуги. Запропоновано спосіб та проведено аналіз умов повного автоматичного балансування роторів пульсуючих центрифуг рухомими масами. Виявлено можливість модернізації конструкції центрифуги за рахунок зменшення маси системи віброізоляції та її геометричних розмірів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л111.63-51
Шифр НБУВ: РА326833

Рубрики:

      
3.

Горошко 
Знакові функції води в обрядах і віруваннях українців Карпат: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / Леся Миронівна Горошко ; НАН України; Інститут українознавства ім. І.Крип'якевича, Інститут народознавства. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(23=Укр3А/Я)-5 + Т595.241 + Т597.78
Шифр НБУВ: РА351850

Рубрики:

      
4.

Горошков О.В. 
Клінічне значення психоемоційних та психосоціальних факторів при бронхіальній астмі у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Горошков ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 21 с.: табл. — укp.

За результатами дослідження з'ясовано роль різноманітних психоемоційних і психосоціальних факторів у формуванні та перебігу бронхіальної астми (БА) у дитячому віці. Показано взаємозв'язок між виразністю психологічних порушень сфери особистості хворої дитини та важкістю перебігу захворювання. Розроблено методику комбінованого медикаментозно-психологічного лікування хворих на БА та показано перевагу даного методу у порівнянні з традиційним медикаментозним лікуванням. Обгрунтовано доцільність проведення тривалих курсів психологічної корекції в міжнападковому періоді БА з метою збільшення термінів ремісій і зниження частоти загострень астми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3 +
Шифр НБУВ: РА328655

Рубрики:

      
5.

Горошко А.В. 
Комп'ютерна акустико-емісійна діагностика технічного стану деталей і конструкцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / А.В. Горошко ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Створено нові методики та технічні засоби неруйнівного контролю та діагностики технічного стану деталей і конструкцій методом акустичної емісії. З метою визначення координат дефектів під час діагностування технічних об'єктів різноманітної форми теоретично розв'язано задачі лінійної, площинної та просторової локації джерел акустичної емісії та для їх реалізації створено засіб на базі трьох модифікованих приладів АФ-15 і комп'ютера. Розроблено методику неруйнівного діагностування технічного стану зварних з'єднань чавуну СЧ-4 в процесі твердіння розплаву. Шляхом занурення контрольованого об'єкту та п'єзоелектричного перетворювача (ПЕП) в акустопрозоре однорідне середовище вперше значно точніше розв'язано задачу визначення координат дефектів у конструкціях зі складною неоднорідною поверхнею. Знайдено кореляційні залежності між характеристиками міцності деяких деталей машин та енергією сигналів акустичної емісії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж820.5 с32 + Ж820.5 с116 +
Шифр НБУВ: РА325958

Рубрики:

      
6.

Горошко О.М. 
Лікувальні властивості ліпофлавону і корвітину при експериментальній гострій нирковій недостатності: автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / О.М. Горошко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив препаратів кверцетину (ліпосомального - ліпофлавону та водорозчинного - корвітину) на функції нирок за умов фізіологічної норми й у разі експериментальної гострої ниркової недостатності (ГНН). Для дослідження нефропротекторних властивостей використано різні моделі ГНН: міоглобінуричну (внутрішньом'язове введення 50 % розчину гліцеролу у дозі 8 мл/кг маси тіла щурів), токсичну (підшкірне введення мишам етиленгліколю у дозі 10 мл/кг) і гентаміцинову нефропатію (внутрішньом'язове введення щурам гентаміцину сульфату у дозі 80 мг/кг один раз на добу протягом шести днів). За умов різних моделей доведено, що препарати кверцетину (у дозі 8 мг/кг внутрішньоочеревинно за кверцетином) покращують функціональний стан нирок: нормалізують екскрецію креатиніну, підвищують швидкість клубочкової фільтрації, зменшують протеїнурію. Виявлено, що введення препаратів протягом семи діб обумовлює більш виражену нефропротекторну дію. Доведено, що препарати кверцетину сприяють нормалізації прооксидантно-антиоксидантної рівноваги, що виявляється у зменшенні утворення продуктів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) у нирках і плазмі крові. З'ясовано, що тривале введення обох препаратів у разі ГНН зменшує утворення не тільки продуктів ПОЛ (дієнових кон'югатів, ТБК-активних продуктів), але й білків, активує антиоксидантні ферменти та нормалізує вміст неферментних антиоксидантів. Встановлено, що корвітин і ліпофлавон відновлюють фібринолітичну та протеолітичну активність у тварин з ГНН. Доведено, що досліджувані препарати значно збільшують виживаність тварин за нефротоксичної форми ГНН, відновлюють гістоструктуру нирок. Обгрунтовано доцільність подальшого клінічного вивчення корвітину та ліпофлавону щодо ефективності їх застосування у терапії ГНН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-29 ліпофлавон +
Шифр НБУВ: РА369419

Рубрики:

      
7.

Горошко О. І. 
Особливості метаболічної адаптації у недоношених дітей з респіраторним дистрес-синдромом та корекція її порушень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. І. Горошко ; Одес. нац. мед. ун-т. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше вивчено клінічні особливості перебігу респіраторного дистрес-синдрому (РДС) у недоношених дітей з урахуванням гестаційного віку, маси тіла у разі народження, тяжкості перебігу захворювання та швидкості метаболічної компенсації в динаміці патологічного процесу. За результатами методу "Feature Selection and Variable Filtering" модуля інтелектуального аналізу даних (Data mining) виділено патогенетичні чинники, які детермінують виникнення та тяжкість перебігу РДС у недоношених дітей. Виявлено особливості метаболічних порушень Ч кислотно-основного стану (КОС) та газів крові, анаеробного гліколізу, антиоксидантної системи, вільнорадикального окиснення (ВРО) ліпідів у групах дітей з малою масою тіла (ММТ) і дуже малою масою тіла (ДММТ)/надзвичайно малою масою тіла (НММТ) з середньотяжким і тяжким перебігом захворювання залежно від обсягу профілактичних і лікувальних заходів за умов втілення сучасних перинатальних технологій. Вперше на підставі встановлених клініко-біохімічних предикторів (парціального тиску кисню на першій годині життя та молочної кислоти крові на першій добі життя) у недоношених дітей з дихальними розладами стало можливим виділити контингент дітей, якому потрібна додаткова сурфактантна та метаболічна терапія. Вперше доведено ефективність і безпечність поєднаного використання препаратів порактанту альфа у профілактиці РДС і порактанту альфа та левокарнітину в лікуванні РДС на основі визначення метаболічної адаптивності у дітей з ММТ і ДММТ/НММТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34
Шифр НБУВ: РА383888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Горошко Ю. М. 
Трансформації суб'єктивності в практиках свідомості (антропологічний підхід): автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.04 / Ю. М. Горошко ; Тавр. нац. ун-т ім. В. І. Вернадського. — Сімф., 2011. — 15 с. — укp.

Досліджено зміни змісту та співвідношення понять "свідомість", "практика", "суб'єктивність", "суб'єкт" у сучасній філософії та пов'язані з цим антропологічні перспективи. Проаналізовано провідні сучасні концепції свідомості (в аналітичній філософії, феноменології, психоаналізі) на предмет виявлення її динамічних характеристик. Простежено зв'язок між зміною уявлень про свідомість, функціонуванням суб'єктивності та трансформацією параметрів класичного суб'єкта. Досліджено зміну концепції практики від класичної до постнекласичної парадигми. З'ясовано зв'язок практики не тільки зі свідомістю, але й з несвідомим, що стає основою формування поняття "практика свідомості" як цілеспрямованого процесу трансформацій суб'єктної структури свідомості. Розкрито позитивний потенціал змінених станів свідомості як необхідного компонента практик свідомості. Зазначено, що антропологічні характеристики, набуті в практиках свідомості, відповідають параметрам постнекласичного суб'єкта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю932.2 + Ю216 + Ю952.2
Шифр НБУВ: РА382502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Горошко В. В. 
Оптимізація динамічних режимів електричних машин з використанням дробово-інтегральних регуляторів. / В. В. Горошко. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкти дослідження в дисертаційної роботі – електромеханічні системи, характерною особливістю яких є наявність суттєвої степеневої залежності в математичному описі. Через це виникають проблеми при виборі структури та параметрів регуляторів. Зокрема, в двигуні постійного струму з послідовним збудженням, вентильно-реактивному двигуні та електромагнітних гальмах може відбуватися насичення магнітної системи в статичних і динамічних режимах. Застосований в роботі апарат дробово-інтегрального числення дозволяє такі нелінійні об'єкти описати з високою точністю лінійними передавальними функціями дробового порядку. Так, для якірного ланцюга двигуна постійного струму з послідовним збудженням така апроксимація дає найменшу середньоквадратичну похибку. Комбінація звичайного PID-регулятора c дробово-інтегральними складовими порядку 0.35 і 1.35 забезпечує найкращу якість перехідного процесу – струм досягає заданого значення максимально швидко без перерегулювання. По-друге, вентильно-реактивний двигун, в моделі якого необхідно враховувати степеневі залежності, при описі перехідних процесів швидкості при стрибку напруги апроксимований аперіодичною функцією порядку 0.7. З сімейства досліджених регуляторів традиційний PI-регулятор з додатковими дробово-інтегральними складовими порядку 0.7 і 1.7 забезпечив астатизм контуру швидкості порядку 1.7 і найменше перерегулювання. Третій досліджений об'єкт – електромагнітні гальма, що встановлюються на ведучі колеса автомобіля для налаштування двигуна внутрішнього згоряння – також після тестування найбільш точно описано передавальною функцією дробового порядку. За допомогою PIDIγIμ-регулятора, що забезпечив астатизм замкненого контуру порядку 1.63, досягнуто стабілізацію швидкості обертання двох коліс без протифазних коливань і точне відпрацювання трикутної тахограми. Таким чином, завдяки апарату дробово-інтегрального числення, забезпечується більш точна ідентифікація параметрів об'єкта, математичний опис зводиться до лінійних передавальних функцій дробового порядку, в замкнених системах можна забезпечити астатизм дробового порядку 1.3...1.7 і домогтися кращої якості перехідних процесів, ніж при використанні класичних методів.^UObjects of research in the dissertation – electromechanical systems, a characteristic feature of which is the presence of a significant power dependence in the mathematical description. Because of this, there are problems in choosing the structure and parameters of the controllers. In particular, in a DC motor with sequential excitation, a switched reluctance motor and electromagnetic retarders, the magnetic system can be saturated in static and dynamic modes. The fractional-integral calculus used in the work allows to describe such nonlinear objects with high accuracy by linear transfer functions of fractional order. Thus, for the armature circuit of a DC motor with sequential excitation, such an approximation gives the least root mean square error. The combination of a conventional PID controller with fractional-integral components of the order of 0.35 and 1.35 provides the best quality of the transient process – the current reaches the reference value as quickly as possible without overshoot. Secondly, the switched reluctance motor, in the model of which it is necessary to take into account power dependences, is described by the aperiodic function of the order of 0.7 when describing the transient processes of the speed during a voltage jump. From the family of studied controllers, the traditional PI-controller with additional fractional-integral components of the order of 0.7 and 1.7 provided the astaticism of the speed loop of the order 1.7 and the smallest overshoot. The third object studied – electromagnetic retarders mounted on the drive wheels of the car to tune the internal combustion engine – also is most accurately described by the transfer function of the fractional order. With the help of the PIDIγIμ-controller, which provided the closed-loop astaticism of the order of 1.63, the stabilization of the speed of rotation of the two wheels without antiphase oscillations and the exact trajectory of the triangular tachogram were achieved. Thus, thanks to the apparatus of fractional-integral calculus, more accurate identification of object parameters is provided, the mathematical description is reduced to linear transfer functions of fractional order, in closed systems it is possible to provide astaticism of fractional order 1.3 ... 1.7 to achieve better quality of transients than using classical methods.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Горошко В. Р. 
Оптимізація анестезіологічного забезпечення у пацієнтів з вогнепальними пораненнями кінцівок та посттравматичними стресовими розладами під час реконструктивних оперативних втручань / В. Р. Горошко. — Б.м., 2022 — укp.

Війна є дуже сильним психосоціальним стресором, що впливає на усі верстви суспільства [5, 11, 17] та, насамперед, на безпосередніх учасників бойових дій [18, 32]. Криза, яку вони пережили є підґрунтям для формування ПТСР [1, 3, 4, 19, 23, 26, 29, 30]. За даними ВООЗ 16,2 % населення світу страждають від наслідків війни, а ще і 12,5 % мають травмованих війною родичів [15, 25]. ПТСР стають безпосередньою причиною станів психічної дезадаптації у 80% поранених [7, 12, 28], а у віддаленому періоді спостерігається саморуйнівна поведінка, суїцид, залежність від алкоголю, наркотиків та інші негативні наслідки [2, 14, 16, 20, 24, 31]. У літературі описано широкий спектр психофармакологічних та психотерапевтичних втручань при ПТСР, проте дані про їхню ефективність неоднозначні [19, 27, 34, 35]. Травми та соматичні захворювання у пацієнтів з ПТСР мають взаємообтяжуючий вплив [6, 8, 13]. В статистиці воєн частота вогнепальних поранень становить 54-70%. За даними Командування медичних сил Збройних Сил України в структурі вогнепальних травм 64% – це поранення кінцівок: верхні кінцівки становлять 35,7%, нижні – 64,3%. З них 74,8% – м'які тканини, 25,2% – вогнепальні переломи. Кісткові дефекти відмічаються у 11,6% пацієнтів, а поранені, яким у подальшому необхідно виконувати реконструктивні оперативні втручання складають 35-40% [9, 10, 21]. Незважаючи на прогрес в лікуванні ПТСР, питання психокорекції, психопрофілактики в структурі психосоціальної реабілітації поранених належать до кола недостатньо вивчених [6, 22, 33]. Суб'єктивні відчуття і емоційне переживання, що пережили пацієнти в наслідок поранення під час бойових дій у 100% випадків характеризуються розвитком ПТСР. Тому, через призму ПТСР, такі пацієнти мають свої особливості анестезіологічного забезпечення. Так як у 82,1% випадках не вдається досягнути позитивного результату лікування ПТСР, то дані нашого дослідження можуть відігравати важливу роль у лікуванні таких пацієнтів.Раніше повідомлялось, що підґрунтям для формування ПТСР у комбатантів є безпосередня участь в бойових діях [1, 3, 4, 19, 23, 26, 29, 30]. Наше дослідження показало, що якщо комбатант отримав поранення в умовах бойових дій, то ті емоційні переживання та суб'єктивні відчуття, які він пережив у 100% випадків призводять до розвитку ПТСР. Також, інші дослідники [2, 14, 16, 20, 24, 31] надають дані, що негативні результати лікування ПТСР у віддаленому періоді можуть спостерігатись у 80% комбатантів. За результатами нашого дослідження було виявлено, що у 82,1% випадках не вдається досягнути позитивного результату лікування ПТСР у комбатантів після отримання поранення в умовах бойових дій. Це стало підґрунтям до поглибленого дослідження вказаної проблематики. Наведені дані деяких авторів [19, 27, 34, 35] про ефективність лікування психофармакологічними та психотерапевтичними втручаннями є неоднозначними. Відомо, що травми та соматичні захворювання у пацієнтів з ПТСР мають взаємообтяжуючий вплив [6, 8, 13]. Саме тому, виявлення предикторів негативних результатів лікування ПТСР у таких пацієнтів може покращити результати їхнього лікування.Метою дисертаційного дослідження було покращити результати лікування пацієнтів з вогнепальними пораненнями кінцівок та посттравматичними стресовими розладами шляхом оптимізації анестезіологічного забезпечення під час реконструктивних оперативних втручань. Напідставі мети було сформовану наступні задачі дослідження: 1. Вивчити особливості больового синдрому у пацієнтів з вогнепальними пораненнями кінцівок та посттравматичними стресовими розладами.2. Вивчити особливості перебігу посттравматичних стресових розладів в залежності від виконання реконструктивних оперативних втручань та виду анестезіологічного забезпечення.3. Вивчити предиктори негативних результатів лікування пацієнтів з вогнепальними пораненнями кінцівок та посттравматичними стресовими розладами аналізуючи дані діагностики болю високої інтенсивності та негативної динаміки посттравматичних стресових розладів.4. Вивчити вплив вихідного стану посттравматичних стресових розладів на больовий синдром.5. Дослідити вплив виду анестезіологічного забезпечення на кінцеві результати лікування пацієнтів з вогнепальними пораненнями кінцівок та посттравматичними стресовими розладами.6. Обґрунтувати концепцію периопераційного знеболення пацієнтів з вогнепальними пораненнями кінцівок та посттравматичними стресовими розладами.^UMilitary actions are a strong psychosocial stressor which affects all society layers [5, 11, 17] and, firstly, the military actions participants [18, 32]. Post-military crisis may lead to a post-traumatic stress disorder (PTSD) [1, 3, 4, 19, 23, 26, 29, 30]. According to the WHO, 16.2 % of the world population suffer from the war consequences, the relatives of 12.5 % people were injured in military actions [15, 25]. The PTSD are a direct cause of psychic disadaptation in 80% of the injured combatants[7, 12, 28], and their remote post-recovery period is often characterized by self-destructing behaviour, suicide attempts, drug and alcohol abuse, and other negative events [2, 14, 16, 20, 24, 31]. A broad spectrum of psycho-pharmacological and psychotherapeutical interventions for the PTSD treatment has been described by various authors, though, the data on their effectiveness are ambiguous [19, 27, 34, 35]. The traumas and somatic diseases of the PTSD patients sum up their negative action [6, 8, 13]. The frequency of the gunshot injuries makes up 54-70% of war injuries. According to the Military Forces of Ukraine Authorities, the structure of the gunshot injuries is represented as follows: 64% – injuries of the extremities: with 35.7% of the upper extremities injuries, and – 64.3% of the lower ones. From them 74.8% – are the soft tissues injuries, 25.2% – gunshot fractures. Bone defects are reported in 11.6% of the patients, and the patients who need further reconstructive operations represent 35-40% [9, 10, 21]. Despite the progress in the PTSD treatment, the aspects of psychocorrection and psychoprophylaxis within the psychosocial rehabilitation of the injured still stay the least studied [6, 22, 33]. The subjective feelings and emotions of the patients, resulting from their military injuries are in 100% of cases characterized by the PTSD development. So, through the PTSD prism, the anaesthetic support of such patients has its own peculiarities. As in 82.1% of cases positive treatment outcome is hard to achieve, the data of the study may be significant for treatment of these patients. It was mentioned before that the basis for the PTSD development is direct participation of the combatants in military actions [1, 3, 4, 19, 23, 26, 29, 30]. The study has shown that if a combatant was injured in military actions, his emotional and subjective feelings always result in the PTSD development. Also, the other scientists [2, 14, 16, 20, 24, 31] state, that the negative PTSD treatment remote outcomes may be observed in 80% of combatants. According to our study results, in 82.1% of cases, positive treatment outcome of the PTSD in injured combatants has not been achieved. This necessitated a thorough study of this problem. The presented data of the authors [19, 27, 34, 35] on effectiveness of psychopharmacological and psychotherapeutical intervention are questionable. The injuries and somatic disease in the PTSD patients join their negative effects [6, 8, 13]. Thus, detection of the PTSD negative treatment outcome predictors will improve the therapy effectiveness for such patients. The purpose of the study was to improve the treatment effectiveness of patients with the gunshot extremity injuries and post-traumatic stress disorder by specification of the anaesthetic management during reconstructive operations. The following tasks were defined, according to the study purpose:1. To study the peculiarities of the pain syndrome in patients with the gunshot injuries of the extremities and post-traumatic stress disorder. 2. To study the peculiarities of the development of the posttraumatic stress disorders, depending on the reconstructive operative interventions and anesthesiological support.3. To study the predictors of the negative treatment outcomes in patients with the gunshot injuries of the extremities and posttraumatic stress disorder, having analysed the high-intensity pain diagnostic data, as well as the negative dynamics of the posttraumatic stress disorders.4. To study the effect of the initial condition of the posttraumatic stress disorder on the pain syndrome.5. To study the effect of the anaesthetic management on the final treatment outcomes of patients with the gunshot injuries of the extremities and posttraumatic stress disorder.6. To justify the concept of perioperative pain management of the patients with the gunshot injuries of the extremities and the posttraumatic stress disorder.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського