Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (369)Книжкові видання та компакт-диски (194)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=Гудзь$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гудзь Л.В. 
Забезпечення виборчих прав громадян України та діяльність міліції у цій сфері: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Л.В. Гудзь ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості становлення та розвитку конституційно-правового інституту забезпечення виборчих прав громадян України, який нерозривно пов'язаний з діяльністю правоохоронних органів, а у даному середовищі - міліції (поліції). Узагальнено вітчизняну та закордонну практику наукових досліджень щодо забезпечення виборчих прав, висвітлено перспективи їх розвитку. Сформульовано визначення поняття та механізму забезпечення виборчих прав громадян України. Наведено детальну характеристику елементів механізму забезпечення виборчих прав: конситуційно-правових принципів і функцій, нормативно-правового регулювання, суб'єктів, гарантій. Проаналізовано правоохоронну діяльність та форми взаємодії міліції у сфері забезпечення виборчих прав громадян України. Розглянуто основні види порушень виборчих прав громадян України, досліджено діяльність міліції щодо їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526 +
Шифр НБУВ: РА367998

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гудзь О.Є. 
Забезпечення фінансовими ресурсами сільськогосподарських підприємств: теорія, методологія, практика: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.04 / О.Є. Гудзь ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. екон." УААН. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні аспекти забезпечення фінансовими ресурсами сільськогосподарських підприємств. Систематизовано теоретичні засади механізму забезпечення фінансовими ресурсами, визначено чинники, що впливають на кількісні та якісні параметри його складових. Наведено результати діагностики рівня та основних тенденцій забезпечення фінансовими ресурсами сільськогосподарських підприємств. Визначено пріоритетні напрями формування та використання фінансових ресурсів сільськогосподарських підприємств. Розроблено системні засади управління фінансовими потоками сільськогосподарських підприємств, модель розвитку кредитної кооперативної системи в Україні, а також концепцію розбудови системи агрострахування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-93 +
Шифр НБУВ: РА353809

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гудзь П.В. 
Механізм розвитку курортно-рекреаційних територій у сучасних умовах: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.10.01 / П.В. Гудзь ; НАН України. Ін-т екон.-правов. дослідж. — Донецьк, 2003. — 36 с.: рис. — укp.

На підставі системного підходу досліджено механізм розвитку курортно-рекреаційних територій, розвинуто методологічні засади щодо природи курортної рекреації, визначено критерії ідентифікації зазначених територій та керування рекреаційними системами курортних міст. На базі корпоративної моделі розвитку регіону розроблено модель та методику впровадження курортно-рекреаційного кластера як організаційно-господарської форми керування функціонально-просторовими системами рекреаційного типу. Обгрунтовано необхідність формування механізму розвитку курортно-рекреаційних територій за ринкових умов, який передбачає збалансованість законодавчої бази щодо їх розвитку; розробку державних програм у галузі курортного господарства; реформування господарських комплексів курортних міст, поселень, а також розвиток курортної економіки; управління регіональними фінансами; розробку стратегічних планів розвитку курортних регіонів (міст та поселень); впровадження регіонального маркетингу; розвиток інтеграційних господарських зв'язків та нормотворення єврорегіону "Приазов'я". Зроблено висновок щодо необхідності розробки Концепції територіального розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)684 + У9(4УКР)49:Ч518 +
Шифр НБУВ: РА328248

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Гудзь 
Надійність і напружено-деформований стан сталевих балок з урахуванням сумісної роботи з огороджувальними конструкціями: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Сергій Анатолійович Гудзь ; Полтавський національний технічний ун-т ім. Юрія Кондратюка. — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н543.13-028 + Н549.1-028
Шифр НБУВ: РА369314

Рубрики:

      
5.

Гудзь В.А. 
Патогенетичні механізми порушень згортальної системи крові, перекисного окиснення ліпідів і антиоксидантної системи у хворих на гострий гепатит В та їх корекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / В.А. Гудзь ; Держ. установа "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України". — К., 2009. — 24 с. — укp.

Досліджено опитання патогенезу гострого гепатиту B (ГГB). За результатами обстеження 159-ти хворих на ГГB з різним перебігом хвороби показано, що висока активність перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) є результатом пригнічення активності антиоксидантних ферментів і негативно впливає на стан системи гемостазу. Встановлено особливості реагування тромбоцитарної ланки гемостазу залежно від періоду та тяжкості перебігу ГГB. З'ясовано, що за умов тяжкого перебігу ГГB подовжується час до початку згортання та час згортання крові, а також знижується щільність кров'яного згустку, посилюється фібринолітична активність крові. Виявлено взаємозв'язок показників згортальної системи крові з порушеннями в системі ПОЛ / антиоксидантна система, періодом та тяжкістю перебігу ГГB. З метою корекції зазначених порушень використано індуктор ендогенного інтерферону аміксин 1C і гепатопротектор глутаргін. Відзначено позитивний клінічний, антиоксидантний, гіпоамоніємічний ефект комплексного застосування цих препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.111 + Р514.16 +
Шифр НБУВ: РА366624

Рубрики:

      
6.

Гудзь А.С. 
Підвищення ефективності оперативного лікування вікової катаракти шляхом оптимізації хірургічно зумовленого астигматизму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / А.С. Гудзь ; АМН України. Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання покращання ефективності лікування вікової катаракти. Удосконалено метод екстракапсулярної екстракції катаракти шляхом зменшення довжини тунельного розтину до 6,5 мм, незалежно від щільності ядра кришталика, за допомогою нуклеофрактісних процедур. Виявлено низький ступінь хірургічно зумовленого астигматизму. Доведено, що хірургічно зумовлений астигматизм залежить від існуючого до операції рогівкового астигматизму. Встановлено, що наявність шовної інфекції призводить до характерних особливостей рубцювання операційного розтину. З метою отримання максимальної гостроти зору без корекції у разі вікової катаракти запропоновано метод селективної шовної фіксації залежно від існуючого до операції рогівкового астигматизму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.637.04
Шифр НБУВ: РА317987 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Гудзь Н.В. 
Ріст і розвиток клоакальної сумки качок у постнатальному періоді онтогенезу: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / Н.В. Гудзь ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 22 с. — укp.

У качок віком від однієї до 270-ти діб установлено наявність клоакальної сумки. У птиці віком 300 діб вона є у 25 % особин, а в 330-добової - відсутня. Форма клоакальної сумки качок віком від однієї до 150-ти діб є видовжено-овальною, а у старших - спицеподібною. Визначено, що ріст клоакальної сумки качок закінчується у їх 60-добовому віці. У слизовій оболонці клоакальної сумки качок віком від однієї до 180-ти діб виявлено структурно-функціональні одиниці, які показують, що цей орган виконує функції центрального та периферичного органів імуногенезу. Формування клоакальної сумки як центрального органа імуногенезу не завершується з вилупленням качок. Її структурно-функціональні одиниці (лімфоїдні вузлики першої групи) утворюються до 30-добового віку птиці, а максимального розвитку досягають у віці 60 - 90 діб. У складі паренхіми клоакальної сумки качок виявлено клітини, які створюють мікрооточення для розвитку лімфоцитів, а також клітини B-лімфоцитопоезу, гранулоцити, макрофаги та плазмоцити. Ознаки інволюції клоакальної сумки виявлено у качок віком старше 60-ти діб. Відзначено, що структурно-функціональні одиниці паренхіми клоакальної сумки не виявляються у качок віком старше 210-ти діб, що свідчить про припинення функціонування цього органа ще до його повної інволюції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*694.426 + П683.1-263 +
Шифр НБУВ: РА365020

Рубрики:

      
8.

Гудзь Н.І. 
Розробка складу і науково обгрунтованої технології енергополііонних та колоїдних розчинів для парентерального застосування: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Н.І. Гудзь ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано склад, методи стабілізації, технологію виготовлення та контролю технологічного процесу розчину для перитонеального аналізу, енергополііонного розчину для інфузій, комбінованого енергополііонного колоїдного розчину в скляних пляшках. Проведено технологічні дослідження зміни їх фізико-хімічних параметрів і встановлено закономірності цих змін. Вивчено вплив технолгічних чинників на параметри досліджених розчинів - температуру, реакції середовища, газову фазу. Визначено вибір і кількість антиоксидантів, режими стеріалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-52
Шифр НБУВ: РА319049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Гудзь Т.П. 
Система раннього виявлення та подолання фінансової кризи підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Т.П. Гудзь ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено систему раннього виявлення та подолання фінансової кризи підприємств, яка базується на обгрунтуванні взаємозв'язку етапів поглиблення та подолання такої кризи як самостійного об'єкту управління, а також на одержаних економіко-математичних моделях прогнозування банкрутства підприємств різних галузей діяльності, систематизованих критеріях ідентифікації глибини кризових явищ, класифікації етапів розвитку фінансової кризи за фазами та стадіями, підсистемі антикризових заходів. Результати роботи впроваджено в діяльність підприємств з метою вирішення завдань, а саме: складання планів санації, реструктуризації, бізнес-планів, оцінки фінансового стану, інвестиційної привабливості, кредитоспроможності, вартості бізнесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93-97 +
Шифр НБУВ: РА346685

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гудзь М. В. 
Формування та реалізація стратегії ефективного використання потенціалу приморських курортно-рекреаційних територій: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.05 / М. В. Гудзь ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2011. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано види та призначено потенціал території на основі встановлення первинних форм регіонального простору: природного, людського, інформаційного, економічного. Уточнено класифікацію факторів впливу внутрішнього середовища курортно-рекреаційних територій (КРТ) на основі систематизації їх на виробничі або ресурсні та невиробничі. Охарактеризовано систему поглядів на механізм ефективної реалізації потенціалу території у розрізі локального, зонального та регіонального рівнів шляхом виділення суб'єкта й об'єкта, мети, завдань, функціональних впливів, моніторингу ефективності, корекції рішень, оцінки результату й аналізу. Оцінено складові економічного потенціалу із застосуванням ланцюгових індексів. Визначено ступінь мультиплікативного впливу рекреації на зростання потенціалу території шляхом встановлення співвідношення приросту обсягів виробництва КР послуг до зміни витрат туристів. Проведено порівняльний аналіз реалізації стратегічних планів і програм на основі їх функціонально-цільового призначення. Обгрунтовано та запропоновано науковий підхід щодо формування стратегії ефективного використання потенціалу приморських КРТ. Розширено теоретичні положення щодо формування та використання соціально-економічного механізму балансування інтересів учасників реалізації стратегії на основі соціальних, організаційно-структурних, економічних і комбінованих форм і способів досягнення громадського консенсусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)684.413.58 + У9(4УКР)441.358
Шифр НБУВ: РА380791 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ольховая І. О. 
Організаційно - інформаційне забезпечення управління телекомунікаційних підприємств. / І. О. Ольховая. — Б.м., 2019 — укp.

Визначено доцільність удосконалення наукових підходів до систематизації складових організаційно-інформаційного забезпечення управління телекомунікаційних підприємств. Обґрунтовано особливості організаційно-інформаційного забезпечення управління телекомунікаційних підприємств, однією з яких є встановлення зворотного зв'язку «підлеглий-керівник», «споживач-підприємство». Зроблено експертну оцінку, в результаті якої з'ясовано, що підприємства формують власний внутрішній інформаційний простір, в якому циркулюють інформаційні потоки. Характерною ознакою інформаційного забезпечення управління телекомунікаційних підприємств є різнорідність інформаційних потоків, а не об'єднання інформаційних систем. Такий стан системи інформаційного забезпечення ускладнює управління інформаційним забезпеченням діяльності підприємств і потребує його модернізації. Здійснено оптимізацію інформаційних потоків та формування стратегії розвитку організаційно -інформаційного забезпечення управління телекомунікаційних підприємств, що ґрунтується на принципах, які окреслюють фундаментальні характеристики організаційно-інформаційного забезпечення управління у контексті специфіки діяльності телекомунікаційних підприємств та розкривають його як складну комплексну діалектично-суперечливу конструкцію. Основним напрямом модернізації організаційно -інформаційного забезпечення управління телекомунікаційних підприємств є зменшення структурних ланок управління підприємства з метою підвищення швидкості та ефективності надходження інформації, її обробки, передачі та використання.^UThe rational for improving scientific approaches to systematizing components of organization and information support of telecommunication companies management has been defined. It has been established that each of the main components has its own elements and factors, the key of which include: for the organizational structure – the whole hierarchy of the company from senior management to executors; for information component – information resources, information systems, information technologies and technical equipment; for organizational culture – corporate culture, social responsibility, external attributes and company's behaviour in the market.The rational for peculiarities of organization and information support of telecommunication companies management has been provided. One of the peculiarities is the establishment of feedback “subordinate-manager”, “consumercompany”. The use of such approaches will allow to address organization and information support of companies management in a comprehensive way and to define the strategic areas of activity of telecommunication companies in this context to achieve the maximum level of their development. The key segments in the telecommunications market continue to be mobile, fixed telephone and computer communications. The joint share in total revenues from the provision of telecommunications services in recent years has amounted to 96.8%. The prevailing trends in the communication companies' activity within recent years have been identified, namely: the growth of their incomes, the increasing number of cellular communications users, the integration of communications companies and re-branding by merging with the world's companies, the expansion of technical and technological capabilities and the gradual transition to 4G and 5G technologies. An expert review was conducted which established that the companies shape their own internal information space with information flows circulating. The information support of telecommunication companies' management is characterized by the diversity of information flows and unrelated information systems. This state of information support system complicates management of companies information support and requires its modernization.Information is a determining factor of organization and information supp


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Гудзь Т. П. 
Управління фінансовою рівновагою підприємства. / Т. П. Гудзь. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі розкрито теоретико-методологічні засади та практичні рекомендації щодо управління фінансовою рівновагою підприємства. Виділено концептуальні підходи до визначення поняття «фінансова рівновага підприємства». Сформовано концептуальну модель механізму управління фінансовою рівновагою підприємства. Розроблено методологічний підхід щодо дослідження циклу розвитку фінансової рівноваги як економічного явища. Розкрито економічну логіку формування фінансової рівноваги підприємства у системі її каузальних зв'язків. Вдосконалено науково-методичне забезпечення комплексної діагностики фінансової рівноваги підприємства. Обґрунтовано альтернативи стратегічного, тактичного та оперативного управління фінансовою рівновагою підприємства. Розроблено економіко-математичні моделі для прогнозування фінансової рівноваги підприємств окремих сфер промисловості. Доведена практична придатність механізму управління фінансовою рівновагою для забезпечення стійкого розвитку корпоративних фінансів та попередження банкрутства підприємств.^UIn the dissertation the theoretical synthesis was made and the new solution of an important scientific problem was proposed – development of theoretical and methodological principles, improvement of scientific and methodical support, and creation of practical recommendations on the management of enterprise's financial equilibrium as a condition for corporate finance sustainable development.The scientific sources of enterprise's financial equilibrium forming conception are systematized. Historical architectonics of enterprise's financial equilibrium forming conception is built. It covers the theory of cyclicity, general and partial equilibrium. The conceptual approaches to the definition of «financial equilibrium» concept by the balancing object are highlighted. The definition of «financial equilibrium» and «financial equilibrium management» concepts in an enterprise has been clarified.Financial equilibrium place in the system of enterprise's financial management has been determined. The structural and logical scheme of managing by enterprise's financial equilibrium process has been built, its basic elements and stages have been determined. A conceptual model of enterprise's financial equilibrium management mechanism has been formed. It is a set of methods, tools and levers used by the financial management system for balancing in space and in time the various components of enterprise's financial condition in order to ensure the conditions for corporate finance sustainable development.The time structure of enterprise's financial equilibrium development cycle is disclosed. This allowed us to prove its wave nature. The phases, stages of financial equilibrium's cyclical development are selected and ordered. It manifestations are substantiated: stable and unstable statics, stable and unstable dynamics, as well as bifurcations. The sequence of their changes on the basis of the laws of dialectics is proved. This made it possible to consider financial equilibrium as a cyclical economic phenomenon with variable quality content.The methodology for ensuring enterprise's financial equilibrium was justified by highlighting this process stages. They represent a consistent balancing of enterprise's financial condition components from simple to complex. First ensure the ability of the enterprise to survive by balancing cash flows. Later they create a countercyclical buffer against bankruptcy and sufficient financial capacity to ensure the sustainable development of corporate finance.The scientific and methodical support of enterprise's financial equilibrium's complex diagnostics has been improved in order to characterize its development cycle and form analytical conclusions in accordance with the needs of managing it. The compositional scheme of financial equilibrium's complex diagnostics is described. An algorithm for its implementation is defined. A methodical approach to enterprise's financial equilibrium's complex diagnostics has been developed. It provides a practical opportunity to determine the development cycle of enterprise's financial equilibrium. Tools for identifying manifestations and the qualitative state of enterprise's financial equilibrium are proposed. They serve to justify the choice of alternative management actions.The composition of financial equilibrium stability indexes in static and dynamic are determined. They allow us to estimate the spatial form of financial equilibrium with respect to changes in external factors and its dynamics over time. Alternatives to strategic, tactical and operational management by enterprise's financial equilibrium are substantiated.Economic and mathematical models for predicting enterprise's financial equilibrium are developed. They allow you to assess the stability of enterprise's financial equilibrium to external factors effects, as well as to predict its stability over time depending on changes in internal factors.Considerable attention is paid to the analysis of ensuring enterprise's financial equilibrium in conjunction with economic processes in Ukraine, namely: the dynamics of enterprises' economic balance, their investment and innovation activity, the public finances' balance, macroeconomic equilibrium, economy's investment potential, financial capital's generation, stress-resistance institutional financial market structures, as well as household welfare. It is proved that enterprise's financial equilibrium plays an important role in shaping the market equilibrium and socio-economic balance of the state, and also household welfare, public finances' balance through supply and demand channels using production, market, monetary, fiscal, socio-economic tools and levers.Practical recommendations on application of financial equilibrium management mechanism for ensuring corporate finance sustainable development and enterprises' bankruptcy prevention are developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Філіна О. В. 
Управління ефективністю використання соціальних мереж підприємствами / О. В. Філіна. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена поглибленню теоретико-методичних засад іобґрунтуванню прикладних рекомендацій щодо удосконалення управлінняефективністю використання соціальних мереж підприємствами.У роботі розкрито економічну сутність та уточнено завдання, методи йпринципи управління ефективністю використання соціальних мережпідприємствами, зʼясовано особливості та сформовано критерії й системупоказників управління ефективністю використання соціальних мережпідприємствами. Розроблено методичні основи технології управлінняефективністю використання соціальних мереж підприємствами, базисом яких ємодульний підхід, що слугує потужним інструментом для розбудови якісноїсистеми управління ефективністю в логічній послідовності та взаємозв'язку зчітким покроковим гайдом.Виявлено тенденції використання соціальних мереж та інтернеткомунікацій підприємствами, зʼясовано їх значення, цінність та вагомість для вирішення оперативних і стратегічних завдань підприємств. Доведено, щосоціальні мережі посідають важливе місце і з часом важливість і частка цього комунікаційного інструменту постійно збільшуються. Здійснено оцінку SMмаркетингу підприємств, визначено ефективність використання соціальних мереж підприємствами.Обґрунтовано портфель стратегій управління ефективністю використаннясоціальних мереж підприємствами, сформовано карту альтернатив розвиткуSM-маркетингу підприємств та розроблено поведінкові сценарії підприємств усоціальних мережах, що ґрунтуються на капсульному підході та на основі якихздійснено прогноз розширення комунікаційного простору, зростанняконтактних спільнот у соціальній мережі «Facebook» на 2020–2023 рр., щосприяє забезпеченню стабільного рівня ефективності використання соціальнихмереж, оптимізації витрат, своєчасному внесенню змін й корегуваннювідповідних заходів.^UThe dissertation is devoted to deepening of the theoretical and methodicalbases and substantiation of practical recommendations on improvement of efficiencymanagement of the social networks use by enterprises.The paper reveals the economic essence and clarifies the tasks, methods andprinciples of the efficiency managing of social netwoks use by enterprises. The stagesof the efficiency managing of social netwoks use by enterprises have been developed,the basis of which is a modular approach, which acts as a powerful tool for thedevelopment of a high-quality performance management system in a logical sequenceand interconnection with a clear step-by-step guide.Peculiarities and constitutive attributes of social networks as a communicationtool were revealed, which allowed to form criteria and system of indicators of theefficiency managing of social netwoks use by enterprises, which allows to react intime to changes and deviations, to make appropriate decisions and measures socialnetworks with other communication tools. An improved system of key indicators formanaging the effectiveness of social networks by enterprises, which includes a twofactor communication and economic assessment of interactions, information chainsand existing business combinations and provides examples of rational KPI selectionin accordance with SMM goals and taking into account the scope and objectives ofthe enterprise.A map of alternatives for the development of SM-Marketing of enterprises hasbeen formed, which acts as a new driver of changes, determines the vectors oftransformation from the old paradigm to a new one in each specified direction andhas an applied recommendatory nature, which allows enterprises to qualitatively improve their business content, improve business communications with customersand partners; diversify sales channels, expand target audiences, respond quickly tocompetitors' actions and take into account resource and time constraints.Behavioral scenarios of enterprises in social networks based on the capsuleapproach have been developed, on the basis of which the forecast of the expansion ofthe communication space, the growth of contact communities in the social networkFacebook for 2020-2023 is carried out, which contributes to ensuring a stable level ofefficiency in the use of social networks, cost optimization, and timely makingchanges and adjusting the relevant measures.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Шмалій Л. В. 
Інформаційно-комунікаційне забезпечення економічної безпеки підприємств зв'язку / Л. В. Шмалій. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена розробці теоретико-методичних засад іобґрунтуванню прикладних рекомендацій щодо удосконалення інформаційнокомунікаційного забезпечення економічної безпеки підприємств зв'язку.У роботі розкрито сутнісні характеристики, складові та завданняпобудови економічної безпеки підприємств в умовах широкого впровадженнядіджиталізації. Встановлено особливості ідентифікації механізмуінформаційно-комунікаційного забезпечення економічної безпеки підприємствзв'язку. Удосконалено наукові підходи до визначення ефективностіінформаційно-комунікаційного забезпечення економічної безпеки підприємствзв'язку.Охарактеризовано стан та виявлено тенденції інформаційнокомунікаційного забезпечення економічної безпеки підприємств зв'язку.Оцінено механізм інформаційно-комунікаційного забезпечення економічноїбезпеки підприємств зв'язку. Визначено ефективність інформаційнокомунікаційного забезпечення економічної безпеки підприємств зв'язку.Запропоновано пріоритетні напрями розвитку інформаційнокомунікаційного забезпечення економічної безпеки підприємств зв'язку.Удосконалено концептуальний базис розробки стратегії і тактикиінформаційно-комунікаційного забезпечення економічної безпеки підприємствзв'язку. Обґрунтовано методичний інструментарій формування та оцінкиланцюгів інформаційно-комунікаційного забезпечення економічної безпекипідприємств зв'язку.^UThe dissertation is devoted to the theoretical and methodologicalfoundations development and the substantiation of applied recommendations forimproving the information and communication support of the communicationsenterprises economic security.The paper reveals the essential characteristics, components and tasks ofbuilding the enterprises economic security of in the context of the widespreadintroduction of digitalization. Identification features of the mechanism ofinformation and communication support for the communications enterpriseseconomic security have been established. Scientific approaches to determining theeffectiveness of information and communication support for the communicationsenterprises economic security have been improved. Theoretical approaches to theidentification of the essence and components of enterprises economic security areconsidered, the goals, objectives, principles and stages of building enterpriseseconomic security are specified, the directions for its support and development aredetermined taking into account the impact of crisis processes and changes inbusiness values and priorities of modern enterprises in the context of widespreaduse of information-communication technologies. In particular, it is substantiatedthat it is advisable to build the economic security of the enterprise according to thefollowing blocks: planning and forecasting block; information block; analyticalunit; control unit; power block; communication unit.The state is characterized and trends in information and communicationsupport for the communications enterprises economic security are identified. Themechanism of information and communication support for the communicationsenterprises economic security is evaluated. The effectiveness of information andcommunication support for the economic security of communications enterpriseshave been determined. The tendencies of information and communication supportfor the communications enterprises economic security have been identified, amongwhich the key ones have been identified: the total number of communicationsenterprises has been reduced due to small enterprises, especially small internetoperators; the number of communications enterprises that have made a profit isgrowing, while the number of communications companies that have sufferedlosses is reduced; competition between communications enterprises is intensifying; the number of staff is growing, they used a computer; the number ofcommunication enterprises is reduced, they conducted training in the field of ict,that is, the importance of staff competencies is growing; the number ofcommunication enterprises using computers with the internet is growing; fixedinvestment volumes are growing; the number of communications enterprises isgrowing; they have used broadband internet access.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Захаревич Г. Є. 
Оптимізація діагностики розвитку та прогресування мікросудинних порушень при діабетичній ретинопатії за наявності цукрового діабету 2 типу / Г. Є. Захаревич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуального завдання сучасної офтальмології – оптимізації діагностики розвитку та прогресування мікросудинних порушень при діабетичній ретинопатії за наявності цукрового діабету 2 типу на підставі комплексного вивчення клініко-лабораторних даних, даних офтальмологічного дослідження та поліморфізму гена васкулоендотеліального фактора росту судин (VEGFA) у хворих на цукровий діабет 2 типу з української популяції. Використано дані 302 хворих, які звернулися у клініку з приводу корекції вікових змін хірургії катаракти. З цих хворих у 98 не було виявлено ЦД2Т та ретинопатії. Цих осіб було включено у контрольну групу. У 204 хворих було виявлено ЦД2Т з різною стадією ДР (дослідна група). Набули подальшого уточнення дані про перебіг ДР. Вперше показано, збільшення рівню VEGFA у ВОР є ключовим патогенетичним фактором розвитку НПДР, а його подальше збільшення обумовлює розвиток ПДР. Показана наявність прямого і значущого впливу величини вмісту VEGFA у ВОР і тривалість діабету на стадію ДР, а також – значущий вплив збільшення вмісту VEGFA у ВОР на ймовірність розвитку неоваскуляризації тканин ока, а також – гемофтальму і ПДР. Вперше для хворих з української популяції показано, що поліморфізм rs2010963 гена VEGFA мав зв'язок з ДР. Стратифікація за стадіями ДР показала, що статистичне значення розподілу генотипів і алелей rs2010963 мала тільки для хворих з ПДР. Поліморфізм rs699947 мав зв'язок з ДР. Стратифікація за стадіями ДР встановила, що більша частота предкової гомозиготи С/С rs699947 мала статистичне значення тільки при ПДР.Вперше показано, що поліморфізм rs2010963 впливав на рівень у ВОР VEGFA, та мав зв'язок зі статтю, наявністю ПДР та неоваскуляризацією диску зорового нерву. Поліморфізм rs699947 впливав на: МГЗК, рівень у ВОР VEGFA , а також наявність ПДР та гемофтальму. Вперше показано, що показники «Тривалість діабету», «Стать» та «rs2010963» мали прямий, а «Вік» і «rs699947» – зворотний зв'язок із ймовірністю розвитку як ДР, так і ПДР. Розрахована регресійна модель, яка характеризує залежність швидкості прогресування ДР від поліморфізмів rs2010963 і rs699947 гена VEGFА та має високу прогностичну здатність.^UThe dissertation is devoted to solving the urgent problem of modern ophthalmology - optimization of diagnostics of development and progression of microvascular disorders in diabetic retinopathy in the presence of type 2 diabetes mellitus on the basis of complex study of clinical and laboratory data, ophthalmological data and vasculoendothelial growth factor type 2 diabetes from the Ukrainian population. Data from 302 patients who went to the clinic for correction of age-related changes in cataract surgery were used. Of these patients, 98 had no CD2T and retinopathy. These individuals were included in the control group. In 204 patients, CD2T with different stages of DR was detected (experimental group). Data on the course of DR were further clarified. It has been shown for the first time that an increase in the level of VEGFA in BP is a key pathogenetic factor in the development of NPDR, and its further increase causes the development of SDA. The presence of a direct and significant effect of VEGFA content in BP and the duration of diabetes on the stage of DR, as well as a significant effect of increasing VEGFA content in BP on the probability of neovascularization of eye tissues, as well as hemophthalmos and SDA. For the first time for patients from the Ukrainian population, it was shown that the rs2010963 polymorphism of the VEGFA gene was associated with DR. Stratification by stages of DR showed that the statistical significance of the distribution of genotypes and alleles rs2010963 had only for patients with SDA. The rs699947 polymorphism was associated with DR. Stratification by DR stages found that the higher frequency of the ancestral C/C homozygote rs699947 was statistically significant only in DDA. The rs699947 polymorphism affected: IPCC, VEGFA BOP levels, and the presence of SDA and hemophthalmos. For the first time it was shown that the indicators "Duration of diabetes", "Sex" and "rs2010963" had a direct, and "Age" and "rs699947" - feedback with the probability of development of both DR and SDA. rate of DR progression from polymorphisms rs2010963 and rs699947 of the VEGFA gene and has a high prognostic ability.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Стрельнікова С. Ю. 
Управління стратегічними змінами телекомунікаційних підприємств в умовах цифрової трансформації / С. Ю. Стрельнікова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена розробці теоретико-методичних засад і обґрунтуванню прикладних рекомендацій щодо удосконалення управління стратегічними змінами телекомунікаційних підприємств в умовах цифрової трансформації. У роботі розкрито сутність управління стратегічними змінами підприємств, визначено особливості й опрацьовано концепт формування механізму управління стратегічними змінами телекомунікаційних підприємств та удосконалено наукові підходи до діагностики управління стратегічними змінами телекомунікаційних підприємств в умовах цифрової трансформації. Охарактеризовано стан та виявлено тенденції розвитку телекомунікаційних підприємств в умовах цифрової трансформації, здійснено діагностику механізму управління стратегічними змінами телекомунікаційних підприємств в умовах цифрової трансформації та визначено результативність управління стратегічними змінами телекомунікаційних підприємств в умовах цифрової трансформації. Обґрунтовано концептуальні засади й пріоритетні напрями удосконалення управління стратегічними змінами телекомунікаційних підприємств в умовах цифрової трансформації, розроблено методичні підходи до мультирівневої оптимізації управління стратегічними змінами телекомунікаційних підприємств та запропоновано методичний інструментарій щодо формування альтернативних сценаріїв розвитку управління стратегічними змінами телекомунікаційних підприємств в умовах цифрової трансформації.^UThe essence of management of strategic changes of the enterprises is opened in the work, features and the concept of formation of the mechanism of management of strategic changes of the telecommunication enterprises are developed and scientific approaches to diagnostics of management of strategic changes of the telecommunication enterprises in the conditions of digital transformation are improved.It is emphasized that in recent years the concept of digital transformation has begun to cover all activities of telecommunicationscompanies: the scale of the use of virtual business processes. In addition, the role of the state is growing, based on the use of this concept it is much more efficient to carry out transactions between enterprises and departments.The state and tendencies of development of telecommunication enterprises in the conditions of digital transformation are characterized, in particular it is noted that in 2019 incomes from rendering of communication services have made 72 961 million UAH, incomes from rendering of telecommunication services makes 91,0%, and from provision of postal services and courier services ‒9.0%. The number of fixed access points to the Internet is 7,265 thousand units. (1,173 thousand units - in rural areas). The regions with the highest provision of the population with fixed access to the Internet were the cities of Kyiv, Kyiv, Odessa, Lviv and Zaporizhia regions, and with the lowest – Luhansk, Kirovohrad, Chernihiv and Donetsk regions. The vast majority of Internet points (76%) access at speeds from 10 to 100 Mbps.The mechanism of management of strategic changes of telecommunication enterprises in the conditions of digital transformation is diagnosed, in particular it is noted that 22% of heads of the investigated enterprises expressed belief that after carrying out changes it is necessary to be guided by environmental factors. The management of the majority of telecommunication enterprises (34%) considers changes as a means to achieve better results. Partial application of strategic management elements was found in 46% of enterprises. Lack of formed and substantiated development strategy is typical for a third of telecommunication enterprises.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Гудзь С. О. 
Особливості формування мікробіоценозу ґрунтів Лісостепу України за різного ступеня антропогенного навантаження короткоротаційних сівозмін / С. О. Гудзь. — Б.м., 2021 — укp.

В агроценозі пшениці озимої за біологічної системи удобрення зростало видове різноманіття за рахунок філ Acidobacteria, Actinobacteria, Bacteroidetes, Firmicutes, Proteobacteria, Verrucomicrobia. А от еубактеріальний комплекс сої представлений такими філами: Proteobacteria – 82,0 %, Actinobacteria – 12,1 %, Acidobacteria – 0,9 %, Gemmatimonadetes – 0,7 %, Chloroflexi – 0,5 %, Firmicutes – 0,5 %, Verrucomicrobia – 0,4 %, Bacteroidetes – 0,2 %, Planctomycetes – 0,1 %. В агроценозі буряків цукрових за біологічної системи удобрення зростало видове різноманіття мікробіоти ґрунту за рахунок філ: Alcaligenaceae, Gaiellaceae, Solirubrobacteraceae, Streptomycetaceae, Solimonadaceae, Syntrophobacteraceae, Xanthomonadaceae, Enterobacteriaceae, Nocardioidaceae, Hyphomicrobiaceae, Hyphomicrobiaceae, в посівах кукурудзиза екологічної та біологічної систем удобрення – зростання чисельності представників порядку Gaiellales, Actinomycetales, Solirubrobacterales, Xanthomonadales, Myxococcales, Rhizobiales, Bacillales, Sphingomonadales та Gemmatimonadetes. Найвища чисельність мікроорганізмів, що використовують органічний азот була за екологічної та біологічної систем удобрення, а от застосуваннямінеральних добрив суттєво посилювало розвиток мікроорганізмів, що використовують азот мінеральних сполук. Також, більше педотрофних мікроорганізмів було за достатньої кількості органічних добрив, а чисельність оліготрофів була вищою за промислової системи удобрення. За біологічної системи удобрення коефіцієнт мінералізації-іммобілізації азоту був найнижчим, що свідчить про зрівноваження процесів мінералізації та іммобілізації. А от підвищення коефіцієнту педотрофності свідчить про збільшення інтенсивності розкладу органічної речовини ґрунту, зокрема гумусових сполук за промислової системи удобрення. Встановлено, що за відсутності застосування органічного удобрення процеси розкладу органічних решток та синтезу гумусових сполук проходять більш інтенсивно, що й показує активність окисно-відновних ферментів. Отже, протеазна активність ґрунту впродовж вегетації зростає, а активністькаталази знижується, що яскраво помітно в другій половині вегетації культур досліджуваної сівозміни. За біологічної системи удобрення створюються оптимальні умови для перебігу мікробіологічних та ферментативних процесів, а висока ферментативна активність в цьому варіанті досліду, очевидно є наслідком активізації трансформаційних процесів у ґрунті. За біологічної системи удобрення отримано найвищі показники економічної ефективності вирощування культур сівозміни.^UEstablished that in the winter wheat biological fertilizer system is accompanied by an increase in the species diversity of soil microbiota due to Acidobacteria, Actinobacteria, Bacteroidetes, Firmicutes, Proteobacteria, Verrucomicrobia and the use of ecological system Bacteroidetes, Firmicutes and Proteobacteria. But the eubacterial complex of soybeans is represented by the following fillets: Proteobacteria, Actinobacteria, Acidobacteria, Gemmatimonadetes, Chloroflexi, Firmicutes, Verrucomicrobia, Bacteroidetes, Planctomycetes. In sugar beet by biological system increased species diversity microbiota soil through phil: Alcaligenaceae, Gaiellaceae, Solirubrobacteraceae, Streptomycetaceae, Solimonadaceae, Syntrophobacteraceae, Xanthomonadaceae, Enterobacteriaceae, Nocardioidaceae, Hyphomicrobiaceae, Hyphomicrobiaceae. But in maize cropswith the use of ecological and biological fertilizer systems contributed to the growth of Gaiellales, Actinomycetales, Solirubrobacterales, Xanthomonadales, Myxococcales, Rhizobiales, Bacillales, Sphingomonadales and Gemmatimonadetes. The highest number of microorganisms using organic nitrogen was observed in ecological and biological fertilizer systems, but the use of mineral fertilizers significantly enhanced the development of microorganisms using nitrogen mineral compounds. It was also found that more pedotrophic microorganisms were witha sufficient amount of organic fertilizers, i. e. with the use of ecological and biological fertilizer options. But the number of oligotrophs was higher than the industrial fertilizer system. Also, with the use of ecological and biological fertilizer systems, the number of microscopic fungi was maximum compared to the industrial system. In the biological system of fertilizers, the indicators of the coefficient of mineralization-immobilization of nitrogen were the lowest, which indicates a balance of the processes of mineralization and immobilization. But the increasein the coefficient of pedotrophic indicates an increase in the intensity of decomposition of soil organic matter, in particular humic compounds was in the industrial fertilizer system. Also, the indicators of the coefficient of oligotrophic nature of ecological and biological fertilizer systems indicate a good supply of soil microbiota. It is established that in the absence of organic fertilizer the processes of decomposition of organic residues and synthesis of humic compounds are more intense, which shows the activity of redox enzymes. Consequently, the proteaseactivity of the soil during the growing season increases, and the activity of catalase decreases, which is clearly visible in the second half of the growing season of the crops under study. But the biological system of fertilizers creates optimal conditions for microbiological and enzymatic processes. The biological fertilizer system has the highest indicators of economic efficiency of crop rotation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Філіпська А. М. 
Опрацювання складу, технології та дослідження концентрованих розчинів для гемодіалізу / А. М. Філіпська. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено теоретичному й експериментальному обґрунтуванню і розробленню раціонального складу, технології та дослідженням рідких кислотних концентратів для виготовлення гемодіалізних розчинів. У роботі запропоновано методологію досліджень із розробки кислотних концентратів для гемодіалізу, яка складається з інформаційно-пошукового, технологічного, аналітичного й біологічного етапів. Запропоновано технологічну схему виробництва рідких кислотних концентратів з обґрунтуванням класів приміщень; наведено критичні точки технологічного процесу.^UThe dissertation is dedicated to the theoretical and experimental substantiation and development of the rational composition, technology and studies of liquid acid concentrates for the preparation of hydrocarbonate haemodialysis solutions. The methodology for the development of haemodialysis concentrates was proposed, which consists of the following stages: information retrieval phase, technological, analytical and biological ones.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Гудзь Н. І. 
Теоретичне та експериментальне обґрунтування складу, технології і дослідження глюкозолактатних розчинів для перитонеального діалізу / Н. І. Гудзь. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена методологічному, теоретичному й експериментальному обґрунтуванню складу і технології перитонеальних діалізних розчинів (ПДР). На підставі проведених досліджень вивчено вплив фармацевтичних чинників на деградацію глюкози й закономірності стабілізації глюкозовмісних ПДР, розроблено й обґрунтовано показники якості ПДР і критерії їхньої прийнятності.^UThe thesis is dedicated to the methodological, theoretical and experimental justification and development of the composition and technology of peritoneal dialysis solutions (PDSs). This thesis describes the course of the composition development from the initial idea to final composition of the PDSs. The following experimental results on the characteristics of the PDSs composition and technology were obtained and generalized: the influence of hydrochloric acid on the solutions pH level before and after sterilization, content of chlorides and glucose degradation products (GDP) which absorb ultraviolet light; the impact of the sterilization modes on the pH level of solutions and GDP content.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Маковецька І. М. 
Управління комунікаціями в підприємствах / І. М. Маковецька. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена поглибленню теоретико-методичних засад таобґрунтуванню комунікаційних процесів щодо вдосконалення управліннякомунікаціями в підприємствах.У роботі розкрито сутнісні характеристики, складові й завдання управліннякомунікаціями в підприємствах та сформовано модель вибору комунікаційнихканалів підприємств, де, описуючи різного роду тип каналу, можнаконстатувати, що за своєю характеристикою канали комунікацій є різними івпливають по-різному на ефективність виконання завдань та побудову якісноїсистеми управління комунікаціями в підприємствах.Виявлено основні тенденції управління комунікаціями в підприємствах таз'ясовано їх значення, доцільність та вирішення вагомих для підприємствазавдань по досягненню високої якості та результативності управління комунікаційним процесом на телекомунікаційних підприємствах за рахунокрівномірного доступу до інформаційних ресурсів, можливості безперешкодногота ефективного управління комунікаціями, формуючи оптимальні умови дляуспішного прийняття рішень, вирішення конфліктів та спільної роботипрацівників підприємства.Доведено, що новітні українські телекомунікаційні підприємства – цеплатформа світового масштабу. Українські підприємства, а більш точнішепредставництва в Україні, є привабливим місцем для розміщення різного родукомунікаційних замовлень в індустрії ІТ-послуги.^UThe dissertation is devoted to deepening of theoretical and methodical bases andsubstantiation of communication processes concerning improvement of management ofcommunications in the enterprises.The paper reveals the essential characteristics, components and tasks ofcommunication management in enterprises and forms a model of choice ofcommunication channels of enterprises, where describing different types of channels canbe stated that the characteristics of communication channels are different and affect theeffectiveness of tasks and building a quality system of communications management inenterprises.Based on the results of consideration of communication channels, methodicalapproaches to diagnostics of enterprise communication channels are formed, themodel of enterprise communication channels selection is described and aspects inwhich it is proposed to distinguish communication channels by assessing theeffectiveness of contextual information direction of communication at a fairly highlevel of growth in the quality of transmitted communication data.The main trends of communications management in enterprises are identified.Their importance, expediency and solution of important tasks for the enterprise toachieve high quality and efficiency of communication process management in telecommunications enterprises due to equal access to information resources,opportunities for seamless and effective communication management forming optimalconditions for successful decision-making, conflict resolution and joint work ofemployees are highlighted.The newest Ukrainian telecommunication enterprises are a platform of worldscale is proved in this paper. Ukrainian enterprises, or more precisely representativeoffices in Ukraine, are an attractive place to place various types of communicationorders in the IT services industry.It is observed that the main performance indicators of PJSC "Kyivstar", PJSC"VF-Ukraine", LLC "Lifecell", LLC "Intertelecom" for the studied periods from2016-2019 became more profitable, this is due to lower tariffs for mobilecommunication services, which made them available to individual subscribers andnot just to business units. Also, starting from 2009, the mobile market begins togrow, the volume of services provided in UAH million for 10 years increased byUAH 10,266.7 million (56%), mainly due to an increase in the duration of calls dueto flexible tariff and marketing policies of operators and the introduction of additionalservices.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського