Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (253)Книжкові видання та компакт-диски (176)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=Осташ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Осташко 
Властивості легких ядер, зумовлені [альфа]-кластерними конфігураціями: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.16 / Володимир Васильович Осташко ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.32,022 + В383.15,022
Шифр НБУВ: РА353350

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Осташ Б.О. 
Генетичний контроль окремих етапів біосинтезу ландоміцину E в IStreptomyces globisporus/I 1912: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Б.О. Осташ ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2003. — 18 с. — укp.

З фагової бібліотеки генів S. slobisporus 1912 відібрано три рекомбінантні фаги, які містять кластер генів біосинтезу протипухлинного антибіотика "Ландоміцину E" (LaE; lnd-кластер). За допомогою секвенування виявлено 28 структурних lnd-генів, що контролюють формування молекули LaE, один ген позитивної регуляції синтезу LaE (lndI) та один ген стійкості до LaE (lndJ). Делеції у межах lnd-кластеру призводять до припинення або змін у біосинтезі LaE, що доводить участь lnd-генів у продукції цього антибіотика. За допомогою цього спрямованого мутагенезу вивчено роль окремих lnd-генів, що забезпечують циклізацію лінійного полікетидного попередника LaE та його модифікацію. Установлено, що ген lndL кодує циклазу-ароматазу 1 та 2 кілець, lndF - циклазу, що каталізує унікальну ангулярну циклізацію 3-го кільця. Ген оксигенази lndM контролює окиснення 3-го кільця попередника LaE, а ген lndGT4 - останній етап біосинтезу LaE - приєднання дезоксицукру L-родинози до дисахаридного попередника. Гени lndZ4 та lndZ5 відповідають за гідроксилювання першого кільця попередника LaE у позиції C11. Шляхом спрямованого мутагенезу lndGT4 одержано 3 нові ландоміцини F, G, H, з різною кількістю цукрів у своїх молекулах і без гідроксильної групи у позиції C11 аглікону. У гетерологічних господарях експресія lnd-генів з власних промоторів залежить від експресії регуляторного гену lndI. Визначено, що експресія генів lndMlndNlndOlndPlndGlndHlndQlndRlndSlndT під контролем конститутивного промотора гену апраміцинстійкості aac(3)IV у продуценті спорідненого антибіотика "Урдаміцину A" призводить до продукції нового ангуцикліна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.384.3 +
Шифр НБУВ: РА325808

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Осташ 
Гени, які контролюють глікозилювання та експорт ландоміцинів у Streptomyces globisporus 1912 та Streptomyces cyanogenus S136: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.22 / Ірина Степанівна Осташ ; НАН України; Інститут молекулярної біології та генетики. — К., 2008. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.384.3*871 + Е422.384.3*44
Шифр НБУВ: РА360293

Рубрики:

      
4.

Осташко В.Ф. 
Змінення властивостей мембран та ряду біохімічних показників еритроцитів при фето-плацентарній недостатності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.Ф. Осташко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

На підставі комплексного обстеження вагітних з фето-плацентарною недостатністю (ФПН), яка розвинулась на фоні різноманітної патології (гестаційні анемія і пієлонефрит, пізній гестоз) та їх новонароджених, а також новонароджених з гострою інтранатальною гіпоксією, виділені диференційно-діагностичні критерії цих патологічних процесів. Показано, що ФПН супроводжується порушенням фізіологічної деформованості еритроцитів. Формування клінічної картини захворювань, що вивчаються, відбувається на фоні інтенсифікації перекисного окислення ліпідів, зниження вмісту АТФ, змінення активності ферментів еритроцитів та плазми крові (фосфоліпази А, альдолази, фосфофруктокінази, лактатдегідрогенази, термостабільної лужної фосфатази, alpha-гідроксібутіратдегідрогенази), а також концентрації фосфоінозитидів і естріолу. Для корекції вказаних порушень запропоновано використовувати препарати з антиоксидантною активністю (сілібор, вітаміни Є і С). Ефективність цієї терапії підтверджується нормалізацією клінічних показників у матері і новонародженого при нефропатії вагітних, а також покращанням фізіологічної деформованості еритроцитів, яка підтверджується при мікроскопічному та біохімічному дослідженні крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-3

Рубрики:

      
5.

Осташко Т.О. 
Інституціонально-структурні трансформації аграрного сектора: моніторинг, оцінка, регулювання: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.03 / Т.О. Осташко ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2004. — 32 с. — укp.

Досліджено структурні та інституційні перетворення в процесі ринкової трансформації аграрного сектору економіки України. Наведено оцінку соціально-економічних наслідків його структурної реформи. Проведено інституціональний аналіз взаємовпливу формальних і неформальних інститутів під час здійснення аграрного реформування. Встановлено економічну доцільність і соціальні ризики утворення ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні. Охарактеризовано сучасний стан розвитку вітчизняного зернового ринку. Досліджено структуру, інституціональну ефективність і механізми державного регулювання аграрного виробництва. Оцінено переваги та ризики вступу України до Світової організації торгівлі для аграрного ринку та сільського населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-31 +
Шифр НБУВ: РА334710

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Осташова В. О. 
Правове самовиховання студентської молоді в умовах формування громадянського суспільства в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / В. О. Осташова ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Узагальнено відомості про становлення поняття правового самовиховання, наведено визначення правового самовиховання студентської молоді, визначено зміст, цілі, завдання, мотиви такої діяльності. Проаналізовано причини, форми та методи правового самовиховання студентів. Шляхом проведення анкетування визначено стан правового самовиховання сучасної студентської молоді, узагальнено основні проблеми та запропоновано відповідні заходи з удосконалення реалізації такого процесу. Обгрунтовано взаємну залежність процесів формування громадянського суспільства в Україні та функціонування студентського самоврядування як його інституту з правовим самовихованням студентської молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.328 + Ч481.352.26 + Х809(4УКР)23
Шифр НБУВ: РА385738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Транспорт   
7.

Осташук М.М. 
Розроблення методу визначення розподілу теплових потоків в елементах автомобільних дискових гальм на тривимірних моделях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.02 / М.М. Осташук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено метод визначення розподілу теплових потоків в елементах автомобільних дискових гальмових механізмів. Розроблено тривимірну модель дискового гальма, яка відзначається великою інформаційною продуктивністю. Адекватність створеної моделі перевірено на підставі результатів аналітичного розв'язку теплової задачі для екстреного гальмування та стендових випробувань II. За методом комп'ютерного моделювання досліджено вплив різних чинників на температурний режим і розподіл теплових потоків у елементах дискових гальм. З використанням цього методу та методу математичного планування експерименту одержано регресійне рівняння для визначення коефіцієнта розподілу теплових потоків у даних елементах з різними параметрами контртіл під час випробувань II.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-042.730.1 +
Шифр НБУВ: РА340376

Рубрики:

      
8.

Осташ Л.Р. 
Слов'янські автохтонні власні особові імена в чеському антропоніміконі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.03 / Л.Р. Осташ ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Проаналізовано чеські сучасні офіційні варіанти власних особвих імен слов'янського походження, а також ті слов'янські автохтонні імена, які наявні у чеських прізвищах. Визначено їх місце у сучасному чеському антропоніміконі, досліджено структуру, семантику, етимології, способи словотвору. На підставі аналізу виділено 85 основ у чеських іменах-композитах і 85 основ колишніх імен-композитів у чеських прізвищах. Досліджено шляхи виникнення, асортимент одноосновних імен, їх словотвір. Під час розгляду морфологічного способу здійснено комплексну характеристику суфіксів. Проаналізовано слов'янські автохтонні імена відапелятивного походження у чеських прізвищах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.51-316.2 + Ш141-316.2 +
Шифр НБУВ: РА334956

Рубрики:

      
9.

Осташевський В.І. 
Характеристика продуктивності та біологічних особливостей норок різних типів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.І. Осташевський ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше за виробничих умов західного регіону України проведено порівняльне вивчення продуктивних якостей і біологічних особливостей норок стандартного темно-коричневого, сріблясто-голубого та сапфірового типів. Визначено кореляційну залежність рівня величини спадково обумовленої та фактичної багатоплідності від генотипових і паратипових факторів. Встановлено, що кращі показники багатоплідності проявляються у норок особливо великої категорії вгодованості окремих типів, спарованих у другий період статевої охоти. Визначено генетичний потенціал норок окремих типів щодо лінійного та масового росту та розвитку їх нащадків, морфоструктури волосу, гістоморфології шкіри. На підставі одержаних даних щодо росту, розвитку та динаміки морфологічних і біохімічних показників крові норок від народження до дорослого віку, а також вивчення особливостей будови шкіри обгрунтовано рекомендації щодо покращення якості хутрової сировини та підвищення молочності самок. Розроблено та впроваджено у виробництво найбільш раціональні методи добору самок з урахуванням рівня величини живої маси для підвищення багатоплідності норок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.4-3 +
Шифр НБУВ: РА345358

Рубрики:

      
10.

Осташко В. В. 
Циклодекстринвмісні полімери та їх комплекси включення: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.06 / В. В. Осташко ; НАН України, Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2011. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Створено нові комплекси включення на основі метил-, 2-гідроксипропіл- і незаміщеного beta-циклодекстрину з різноманітними органічними сполуками, зокрема, ароматичними гетероциклами, активними інгредієнтами лікарських засобів, які мають біологічну активність. З метою вивчення умов комплексоутворення та покращання розчинності цих субстратів проведено ряд досліджень з використанням фізико-хімічних методів аналізу та визначено величини констант стабільності одержаних комплексів включення. З'ясовано, що замісники в циклодекстрині перешкоджають входженню молекули-"гостя" в його порожнину, тим самим зменшують стабільність комплексу включення у випадку використання функціоналізованих beta-циклодекстринів. Ці комплекси слугують моделями для подальших досліджень в галузях біології, фармакології, медицини. Синтезовано ряди зшитих циклодекстринвмісних полімерів на основі beta-циклодекстрину та різних зшиваючих агентів (хлориду тримелітового ангідриду, піромелітового діангідриду, гексаметилендіізоціанату, 2,4-толуілендіізоціанату), вивчено їх структуру та фізико-хімічні властивості, сорбційні та сенсорні характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г712.721,0 + Г733.32-4
Шифр НБУВ: РА382547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Осташко І. О. 
Обґрунтування параметрів відцентрового млина та процесів подрібнювання твердих залишків піролізу зношених шин / І. О. Осташко. — Б.м., 2019 — укp.

Осташко І. О. Обґрунтування параметрів відцентрового млина та процесів подрібнювання твердих залишків піролізу зношених шин. – На правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.05.13 – машини та апарати хімічних виробництв. Виконана у Державному вищому навчальному закладі «Український державний хіміко-технологічний університет». Захист в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», МОН України, Київ, 2019.Дисертація присвячена науковому вибору, розробці та обґрунтуванню основних параметрів розмельного обладнання для подрібнення твердого залишку піролізу зношених автомобільних шин та дослідженню раціонального використання подрібненого продукту як замінника промислового технічного вуглецю.Розроблено та запатентовано нову конструкцію відцентрового млина, а також ряд технічних рішень з його удосконалення. Проведено ряд експериментальних досліджень впливу конструктивних та технологічних параметрів на процес подрібнення. Розроблена методика розрахунку споживаної потужності на процес подрібнення, що враховує геометрію робочого органу, кутову швидкість його обертання, середній діаметр часток матеріалу у помольній камері. Методами числового аналізу проведено дослідження розподілу полів швидкостей і траєкторій потоків гетерогенного середовища та визначено залежність гранулометричного складу частинок на виході з млина від геометричних параметрів його проточної частини. Підтверджено ефективність використання подрібненого твердого залишку піролізу як замінника промислового технічного вуглецю в рецептурі для виготовлення нашпальних прокладок рейкових шляхів.Ключові слова: відцентровий млин, твердий залишок піролізу, споживана потужність, кінетика подрібнення, числове моделювання, замінник технічного вуглецю, ресурсоенергозбереження.^UOstashko I. O. Justification of the parameters of the centrifugal mill for the grinding of solid residues of pyrolysis of worn tires. - On the rights of the manuscript.Thesis for Ph.D. degree of technical sciences in the specialty 05.05.13 – Мachinery and apparatus for chemical production. Completed at the Ukrainian State University of Chemical Technology. Protection. – National Technical University of Ukraine “Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute”, Ministry of Education and Science of Ukraine, Kyiv, 2017.The dissertation is devoted to the scientific choice, development and substantiation of the basic parameters of milling equipment for crushing the solid residue of pyrolysis of worn tires, as well as research on the rational use of the crushed product as a substitute for industrial technical carbonA new design of the centrifugal plant has been developed and patented, as well as a number of technical solutions for its improvement. A series of experimental studies on the influence of structural and technological parameters on the grinding process have been carried out. The method of calculating energy consumption for the grinding process, which takes into account the geometry of the working organ, angular velocities of its rotation, the average diameter of particles in the grinding chamber, is developed. Methods of numerical analysis conducted research that allowed us to obtain the field distribution of velocities and trajectories of flows of heterogeneous environments and to determine the dependence of size distribution of particles from the issue of the mill on the geometrical parameters part flow was confirmed efficiency crushed solid residue of pyrolysis as a substitute for industrial carbon black in the composition for the manufacture of drain railroad pads.Keywords: centrifugal mill, solid residue of pyrolysis, power consumption, kinetics of grinding, numerical simulation, technical carbon substitute, resource and energy saving.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Рокицький І. В. 
Біоінформатичні підходи та репортерна система для дослідження особливостей вживання кодонів у геномах стрептоміцетів / І. В. Рокицький. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації розглянуто, які оптимальні моделі еволюції характерні для різних груп білків, та питання, що стосуються використання кодонів у геномах стрептоміцетів. Це, в свою чергу, включає вивчення контекстної залежності у вживання кодонів та моделі еволюційного заміщення кодонів. Щодо останнього, запропоновано новий веб-сервіс для візуалізації кодонних заміщень — cTools (http://biotools.online). Також, обчислено точність декодування рідкісного у стрептоміцетів лейцинового кодона ТТА. У ході виконання дисертації також створено ТТА-специфічну кумат-індуцибельну репортерну системи на основі гена β-галактозидази — sco3479 (lacZsc) та наведено приклади використання такої системи для вивчення експресії ТТА-вмісних генів.^UThe dissertation considers which optimal models of evolution are characteristic for different groups of proteins, and questions concerning the use of codons in genotypes of streptomyces. This, in turn, involves studying the contextual dependence on the use of codons and the model of evolutionary substitution of codons. As for the latter, a new web service for coding substitutions is offered - cTools (http://biotools.online). Also, the decoding accuracy of the rare in streptomyces of the leucine codon TTA is calculated. In the course of the dissertation, TTA-specific koma-inducible reporter systems based on β-galactosidase gene-sco3479 (lacZsc) have also been developed, and examples of the use of such a system for studying the expression of TTA-containing genes are provided.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Кошла О. Т. 
Вивчення механізмів трансляційної регуляції експресії генів у Streptomyces albus SAM2 / О. Т. Кошла. — Б.м., 2020 — укp.

У роботі запропоновано нову експериментальну модель для вивчення процесів та механізмів, що впливають на експресію певних груп генів через зміни в будові деяких компонентів трансляційного апарату, на основі штаму Streptomyces albus SAM2. Охарактеризовано вплив додатково внесених мутантних алелів гена rpsL на фенотип та вторинний метаболізм згенерованих меродиплоїдних штамів. Сконструйовано та описано властивості мутанта S. albus за геном bldA, що кодує єдину тРНКЛейUAA для UUA кодону. Ідентифіковано можливих ортологів білків, що посттранскрипційно модифікують нуклеозиди тРНК стрептоміцетів. Вперше сконструйовано нокаутні штами S. albus за генами, що кодують ортологів MiaA та MiaB, описані їх властивості. Доведено роль цих генів в утворенні гіпермодифікованої позиції ms2io6A37 частини тРНК з антикодонами ХХА досліджуваних штамів. Обговорені та пояснені можливі механізми, що приводять до фенотипових змін досліджуваних штамів. На різних етапах цієї роботи описано конструювання штамів, що надпродукують ті чи інші класи антибіотиків.^UIn this work we have established a new experimental model for studying the mechanisms and processes which change expression of certain gene groups via manipulations of translational machinery components. Streptomyces albus SAM2 was chosen as a model organism.Using SAM2, we studied influence of merodiploid state of rpsL gene (encodes S12 ribosomal protein) on Streptomyces metabolism. In particular, presence of two different alleles of rpsL in one genome confers the strains to ability to produce heterogeneous population of ribosomes carrying either wild type or mutated S12 proteins. The impact of such mixed ribosomal population on antibiotic production is unclear, as well as molecular mechanisms linking the former to a variety of phenotypes. Merodiploids showed altered phenotypes depending on the type of S12 aminoacid substitution encoded by additional rpsL alleles. Strain L90K_ex showed the highest increases in antibiotic titers. Therefore, merodiploids are of practical interest as a platform for strain improvement.The other important contribution of this work is studying the role of posttranscriptional tRNA modifications (PTTM) in Streptomyces. First of all, we were interested in PTTMs that contribute to proper function of tRNALeuUAA, the only one for translation of the rarest Streptomyces codon UUA. This tRNA is a “switch” to trigger morphogenesis and secondary metabolism. Without it, translation of UUA-containing mRNAs would be abortive. Our working hypothesis was that PTTMs may determine the occurence of mature (translationally competent) tRNALeuUAA.The generation of bldA gene knock-out was necessary part of this work, since the properties of bldA mutant for S. albus were not described. The ΔbldA strain did not reveal classic “Bald colony” phenotype and was able to form aerial mycelium and spores on most solid mediums. However, strain did not produce metabolites directed by gene clusters carrying TTA-containing (TTA+) genes. The ΔbldA did not express ТТА+ reporter gene sco3479 (lacZ). Yet, we were able to detect low level of adpA-gusA reporter fusion expression. This could be the evidence for UUA mistranslation in adpA-mRNA in the absence of tRNALeuUAA. It is possible that adpA expression in S. albus is not under strict translational control of tRNALeuUAA and low amount of AdpA in ΔbldA is enough to escape morphological arrest. bldA knock-out resulted in candicidin overproduction. Hence, depletion of tRNALeuUAA could be an interesting strategy for overexpression of TTA-independent antibiotics. The detailed mechanisms of such activation of secondary metabolism require future studies. For S. albus J1074 strain a large group of genes was bioinformatically identified that possibly control formation of different tRNA modifications. It was decided to study two of those genes, XNR_1074 and XNR_1078, encoding possible MiaA and MiaB orthologues, respectively. It is known that Mia-proteins take part in ms2i6A37 formation for most tRNAХХA. tRNALeuUAA could be one of those. We generated XNR_1074 and XNR_1078 knockouts for deeper study of mentioned genes role in SAM2. The final product of Mia-dependent modifications in wild type is ms2io6A37 derivative. Sequential action of proteins МіаА (XNR_1074), МіаВ (XNR_1078) and МіаЕ yields the final hypermodified nucleoside. We were not able to unambigiously identify MiaE homolog in SAM2.We studied the properties of ΔmiaA and ΔmiaB strains. Knock-out of miaB practically does not affect morphology of native secondary metabolites production, but reduces the accumulation of bldA-dependent aranciamycin and moenomycin. At the same time, the miaA knock-out leads to considerable delay in morphological differentiation (as compred to SAM2), and practically abolished production of TTA-containing antibiotics. Interestingly, ΔmiaA overpoduced different forms of antimycins. Strains ΔmiaA and ΔbldA exhibited similar phenotypes. Besides, expression of TTA-containing reporter genes was affected in ΔmiaA. Lower level of adpA expression and delay of ТТА+-gusA expression was detected for ΔmiaA. Considering partial complementation of ΔmiaA phenotype with TTA-free adpA, we assume that delayed and complicated expression of TTA-containing genes could be the component of defective ΔmiaA phenotype. It is possible that the absence of ms2io6A37 in tRNALeuUAA complicates UUA decoding.The Mia-proteins modify not only tRNALeuUAA but a wider set of other tRNAXXA, which also contribute to normal metabolism of SAM2. The double mutant S. albus Δmia/bldA::aac(3)IV-oriT phenotype support such a conjecture, since it exhibited morphogenetic defects more severe than that of single mutants ΔmiaA or ΔbldA. In summary, tRNA modifications are important for Streptomyces metabolism and their absence results in specific phenotypes. The mechanisms of such phenotypes formation and role of tRNA modifications in expression of particular gene groups deserve further studies for fundamental and practical reasons.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського