Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Попова Л.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Попова Л.В. 
Мікротеріофауна сучасного руслового алювію Дніпра: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / Л.В. Попова ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання біостратиграфії, палеоекології та палеоландшафтних реконструкцій пізнього неоплейстоцену Придніпров'я на базі морфосистематичного і фауністичного аналізу решток дрібних ссавців з тафоценозу сучасного руслового алювію Дніпра. Висвітлено основні напрямки морфологічної диференціації арвіколід пізнього неоплейстоцену та перспективні для використання в біостратиграфії стадії еволюційного розвитку представників родини. Встановлено еволюційний рівень і відносний геологічний вік виділених за тафономічними критеріями вибірок решток, близьких за хронологічним показником (груп фосильності). Виявлено закономірності формування змішаних тафоценозів у річковому алювії. На основі фауністичного аналізу запропоновано модель розвитку природного середовища як динамічної системи ландшафту, клімату та біоти з своєрідною організацією в часі та просторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е169.336*60*80"072.1"(4УКР) + Е623.36*60*80"072.3"((4УКР)
Шифр НБУВ: РА318183 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Попова Л.В. 
Нейрофармакологічний аналіз ноотропної і снодійної дії ГАМК-ергічних сполук - похідних 1,4-бенздіазепіну і 1,3,4-бензтриазепіну: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / Л.В. Попова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено пошук речовин з ноотропною активністю серед 17-ти сполук похідних 1,3,4-бензтриазепіну та 1,4-бенздіазепіну. Вперше серед похідних 1,3,4-бензтриазепіну виявлено речовини з атомом сірки, які покращують пам'ять у відносно низькій дозі (10 мг/кг). Вивчено їх фармакологічні властивості (протисудомні, антидепресивні, седативні, ноотропні), проведено нейрофізіологічний аналіз, у порівнянні з ноотропілом. Показано, що вони в значно нижчих дозах мають подібний до ноотропілу (400 мг/кг) вплив на спектр фізіологічних ритмів кори та гіпокампу мозку щурів - викликають збільшення потужності активуючих бета-1, альфа- та тета-ритмів кори та гіпокампа мозку щурів. Проведено порівняльні фармакологічні дослідження гіпноседативних властивостей циназепаму та снодійного препарату третього покоління - зопіклону та встановлено, що циназепам не поступається зопіклону, а має суттєві переваги. Вперше у порівняльному аспекті вивчено нейрофізіологічну дію циназепаму та зопіклону, їх вплив на структуру сну. Встановлено, що обидва препарати збільшують загальну тривалість сну. Під впливом циназепаму збільшується тривалість повільнохвильового (ортодоксального) та парадоксального сну, у процесі цього не змінюється фізіологічна структура сну. На відміну від циназепаму зопіклон збільшує загальну тривалість сну за рахунок збільшення тривалості ортодоксальної фази та практично не впливає на парадоксальну фазу сну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-29 бензодіазепін +
Шифр НБУВ: РА342727

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського