Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Романенко О.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Романенко О.В. 
Ефективність витрат будівельних організацій з пересувним режимом роботи: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.03 / О.В. Романенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Проаналізовано стан інвестиційно-будівельної діяльності у розосередженому будівництві України. Виявлено особливості й основні напрямки його розвитку. Розкрито зміст і особливості будівельних організацій з пересувним режимом роботи. Надано нове комплексне рішення завдань підвищення ефективності витрат. Розроблено теоретичні та методичні рекомендації щодо забезпечення стабільної діяльності даних організацій, а саме: удосконалення ціноутворення на будівельну продукцію, диверсифікації виробництва, створення методів керування витратами, формування портфеля замовлень на основі організаційно-економічних моделей диверсифікації й оптимальних моделей вартості підрядних контрактів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)311-862 +
Шифр НБУВ: РА344111

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Романенко О.В. 
Застосування варіаційного принципу Швінгера до квантування систем у викривленому просторі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.В. Романенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання структури квантової механіки на неевклідовому просторі та досліджено нелінійні частинкоподібні конфігурації в моделі Волкова - Акулова з нелінійною реалізацією суперсиметрії. Проаналізовано питання узагальнення схеми квантування за допомогою квантового варіаційного принципу, запропонованої Швінгером, яке дозволяє коректно врахувати вплив геометрії простору на форму квантової теорії. З метою проведення дослідження вибрано однорідний (з різними способами реалізації групи ізометрій) і загальний ріманові простори, а також супербагатовид. Виявлено, що структура квантової механіки в основному визначається властивостями ізометрій простору, зокрема, розв'язками рівнянь Кіллінга. Методи, розвинені для квантово-механічних задач, застосовано для польової моделі Волкова - Акулова з нелінійною реалізацією суперсиметрії. У наближенні Джеківа - Реббі знайдено суттєво квантовий частинкоподібний розв'язок, який зникає в класичній границі, з характеристичним розміром порядку планківської довжини. Показано, що електростатичне поле, яке взаємодіє з таким об'єктом, є скінченим в околі центру конфікурації та має звичайну кулонівську поведінку на периферії. Таке нелінійне польове утворення може розглядатись як модель елементарного заряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В314в641.7,022
Шифр НБУВ: РА320252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Романенко О.В. 
Класичний і некласичний підходи у соціально-філософському дослідженні економічної сфери суспільства (порівняльний аналіз): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / О.В. Романенко ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльний методологічний аналіз класичного та некласичного підходів у соціально-філософському осмисленні економічної сфери різнотипних за своєю природою суспільств - доіндустріального, індустріального та постіндустріального. Виявлено найважливіші підходи у соціально-філософському вивченні сфери економічної життєдіяльності людей, розкрито її сутність, статус та функції. Розглянуто характерні риси та можливості класичного підходу у дослідженні економічної сфери доіндустріального та раннього індустріального суспільств. Осмислено своєрідність, досягнення та недоліки соціально-філософського вчення Маркса як завершення класичного і першої спроби некласичного осягнення самобутності економічної сфери та її ролі у класичному індустріальному суспільстві. Розкрито особливості, досягнення та перспективи некласичного підходу до вивчення економічної сфери життя доіндустріального та постіндустріального соціумів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:У
Шифр НБУВ: РА317300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Романенко О.В. 
Концепція людини в українській літературі 20-х років (на матеріалі прози Г.Михайличенка, М.Хвильового, М.Івченка, В.Підмогильного): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.В. Романенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Висвітлено особливості змалювання характеру людини доби Розстріляного Відродження, простежено еволюцію художньої концепції людини 1920-х рр. По-новому осмислено поняття ходожньої концепції людини й на основі її виділених трьох структурних рівнів з'ясовано стильову, жанрову, мовнообразну своєрідність прози Г.Михайличенка, М.Хвильового, М.Івченка, В.Підмогильного у контексті розвитку епічного мовлення першої половини XX ст. На рівні мікроаналізу досліджено естетичні та культурно-філософські особливості художніх концепцій людини у творах прозаїків Розстріляного Відродження, що дозволило встановити своєрідність образотворчих засобів вираження суті людського "я" в епосі 1920-х рр. Систематизовано узагальнені естетичні принципи змалювання людського характеру у прозі Г.Михайличенка, М.Хвильового, М.Івченка, В.Підмогильного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)6-334
Шифр НБУВ: РА319342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Романенко О.В. 
Наукові основи технології внутрішнього відвалоутворення на крутоспадних родовищах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.03 / О.В. Романенко ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2005. — 35 с. — укp.

Розроблено наукові засади технології внутрішнього відвалоутворення на крутоспадних родовищах, що забезпечує підвищення техніко-економічних показників гірничовидобувних підприємств і раціональне використання природних ресурсів. Розроблено положення наукових засад технології формування відвалів у виробленому просторі глибоких кар'єрів у процесі їх експлуатації, а також методичні засади автоматизованого планування гірничих робіт з внутрішнім відвалоутворенням. Наведено рекомендації для впровадження у практику технології внутрішнього відвалоутворення на глибоких кар'єрах та обгрунтовано її ефективність й область застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И168.8 +
Шифр НБУВ: РА341210

Рубрики:

      
6.

Романенко О.В. 
Особистість та професійна діяльність практичного психолога ОВС: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / О.В. Романенко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вперше наведено дані емпіричного дослідження психологічних особливостей практичного психолога ОВС. Розкрито зміст уявлень працівників основних підрозділів ОВС відносно діяльності практичного психолога. Проаналізовано наукові теоретичні концепції та підходи щодо вивчення професійно важливих особистісних якостей психолога у вітчизняній і зарубіжній психології. Запропоновано комплекс методів для вивчення особистісних особливостей практичних психологів ОВС. Зроблено висновок про існування певних відмінностей між особистими якостями практичних психологів ОВС та іншими представниками професії. Розроблено психограму практичного психолога ОВС, створено систему активної підготовки практичного психолога ОВС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2п:Х + Х819(4УКР)112.010.22 +
Шифр НБУВ: РА354496

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Романенко О.В. 
Особливості формування Я-образу у школярів з церебральним паралічем: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.08 / О.В. Романенко ; Ін-т спец. педагогіки АПН України. — К., 2003. — 21 с. — укp.

З використанням комплексної діагностичної методики виявлено специфічні шляхи формування Я-образу в дітей з церебральним паралічем від молодшого шкільного до підліткового віку: когнітивна спрощеність різноаспектних уявлень про власне Я; недостатня автономія когнітивних та афективних структур; уповільненість формування Я-ідеального як конструкту, відмінного від Я-реального; порушення адекватності у сприйнятті власної особистості; проблематичність позитивного самоприйняття внаслідок інтеріоризації чужих негативних ставлень; включення захисно-компенсаторних механізмів, що впливає на усвідомленість уявлень про себе. З урахуванням виявлених особливостей Я-образу у школярів з церебральним паралічем розроблено психокорекційну програму, яка являє собою єдину структуровану систему в сукупності послідовних блоків. На підставі результатів апробації цієї програми показано, що розроблена методика цілеспрямованого впливу на формування Я-образу у хворих дітей зумовлює позитивні зміни в їх самосвідомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-734 + Ю948.25 + Р733.627.709.3-3 +
Шифр НБУВ: РА324574

Рубрики:

      
8.

Романенко О.В. 
Пенітенціарна функція демократичної правової держави та роль громадянського суспільства в механізмі її реалізації: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.В. Романенко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Вперше сформульовано визначення поняття пенітенціарної функції держави як напрямок діяльності, спрямованої на забезпечення виконання кримінальних покарань, пов'язаних з ізоляцією засуджених від суспільства, та створення умов для їх каяття, виправлення та ресоціалізації. Доведено, що пенітенціарна функція об'єктивно існує у системі функцій демократичної правової держави та реалізується у межах кримінально-виконавчих правовідносин. Встановлено необхідність обов'язкової участі інститутів громадянського суспільства у процесі формування пенітенціарної політики держави, наведено їх класифікацію та уточнено напрямки діяльності. Обгрунтовано доцільність введення в Україні інституту тюремних священників. Визначено можливі форми участі інститутів громадянського суспільства у процесі соціальної адаптації осіб, звільнених з установ виконання покарань. Наведено рекомендації щодо удосконалення чинного законодавства у сфері реалізації пенітенціарної функції держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4УКР)0 +
Шифр НБУВ: РА333254

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Романенко О.В. 
Реформування професійної підготовки майбутніх учителів середніх навчальних закладів Франції: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.В. Романенко ; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено процес і результати реформування системи професійно-педагогічної підготовки майбутніх учителів середньої школи Франції у 1990-ті рр. і на початку XXI ст. Головною метою модернізації педагогічної освіти країни під впливом численних внутрішніх і зовнішніх чинників стало вдосконалення професійної підготовки майбутніх учителів шляхом формування їх професійної компетентності у системі вищої педагогічної освіти. Здійснено ретроспективний аналіз історичного розвитку освітньої системи Франції. Визначено суть поняття "професійна компетентність". Доведено, що формування даної компетентності здійснюється шляхом надання теоретичних знань і професійних умінь, обов'язкового тривалого педагогічного стажування та формування готовності майбутніх учителів здійснювати наукові дослідження. Розкрито зміст, форми та напрямки їх професійної підготовки. На підставі поглибленого аналізу системи підготовки учительських кадрів у Франції обгрунтовано конструктивні риси французької педагогічної освіти з метою їх можливого використання у процесі реформування системи підготовки вчителів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4ФРА)7 + Ч489.518.5(4ФРА) +
Шифр НБУВ: РА349815

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Романенко О.В. 
Споживні властивості нових пресервів на основі прісноводної риби: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.15 / О.В. Романенко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Розроблено рецептури нових видів пресервів на основі прісноводної риби з рослинними домішками, здійснено їх товарознавчу характеристику. Доведено доцільність використання рибної сировини, а саме: білого амуру та товстолобика, а також рослинної сировини - ягід калини, журавлини, барбарису, бузини; моркви; буряку; морських водоростей за умов виробництва рибних пресервів. Завдяки математичному моделюванню з застосуванням багатофакторного експерименту оптимізовано рецептури пресервів. Розроблено оригінальні 5-балові шкали оцінки органолептичних показників для солоних напівфабрикатів пресервів і готових виробів з урахуванням коефіцієнтів вагомості. Досліджено органолептичні, фізико-хімічні, структурно-механічні, мікробіологічні показники, а також показники безпечності нових продуктів та їх зміни під час зберігання. Розроблено новий метод визначення консистенції харчових продуктів. На підставі результатів досліджень хімічного складу виробів виявлено високий вміст незамінних амінокислот, есенціальних жирних кислот, вітамінів, збалансований мінеральний склад нових пресервів. Визначено соціальний і екомічний ефект від виробництва та реалізації нових видів пресервів, розраховано їх конкурентоспроможність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л964.5 +
Шифр НБУВ: РА349722

Рубрики:

      
11.

Романенко О.В. 
Стильові домінанти німецького романтичного дискурсу та їх мовна об'єктивація: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.В. Романенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне вивчення шляхів мовної об'єктивації стильових домінант німецького романтичного дискурсу (НРД), у якій визначено місце та роль цього типу буттєвого дискурсу в соціокультурному просторі комунікації, виділено його лінгвокогнітивні параметри та лінгвостилістичні принципи його конституювання. З'ясовано прагматичний потенціал його одиниць. Виявлено та систематизовано чинники внутрішньої організації НРД - його домінантні стильові ознаки (абсолютну еготивність, амбівалентність, абстрактність, фрагментарність і дистаксію). Доведено об'єктивність існування єдиного романтичного стилю, який грунтується на пересічній романтичній моделі світу, зумовленій інваріантним ставленням суб'єктів цього дискурсу до дійсності. Установлено різнорівневі мовні засоби та риторичні прийоми, за допомогою яких реалізуються домінанти романтичного стилю та здійснюється мовленнєвий вплив на адресата. Висвітлено специфіку функціонування НРД домінантних стилістичних прийомів (синестезії та концептів-символів) та їх когнітивні витоки, а також з'ясовано механізм конвергентної взаємодії вербальних і невербальних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-70 +
Шифр НБУВ: РА350169

Рубрики:

      
12.

Романенко О.В. 
Філософська освіта в полі культури: філософсько-антропологічний аналіз: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.04 / О.В. Романенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Визначено соціокультурні детермінанти філософської освіти, її залежність від ідеологічних імперативів, світоглядних і ціннісних пріоритетів культури, філософської та педагогічної традиції. Розкрито функціональний потенціал філософської освіти та визначено її місце та роль у процесі гуманізації всієї освітньої системи. Визначено специфіку інституційної філософії та парадигмальні типи філософської освіти. Розглянуто моделі побудови навчальних програм з філософії. Розкрито значення екзистенційного досвіду для філосовування та оволодіння філософським знанням. Простежено можливості філософської освіти щодо формування діалогічності мислення людини XXI ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0р + Ю251.1
Шифр НБУВ: РА316879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського