Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (124)Книжкові видання та компакт-диски (76)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Рябуха$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Рябуха В.В. 
Агрегаційні та морфофункціональні властивості тромбоцитів у хворих на ішемічну хворобу серця в динаміці лікування антиагрегантами та статинами: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В.В. Рябуха ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто диференційований підхід до призначення антиагрегантів у хворих зі стабільною і прогресуючою стенокардією напруги з урахуванням індивідуальної чутливості пацієнтів. Запропоновано експрес-метод визначення чутливості до ацетилсаліцилової кислоти (АСК) та критерії ефективності антитромбоцитарної терапії. Показано доцільність комбінованої антитромбоцитарної терапії у хворих з прогресуючою стенокардією напруги протягом більше трьох місяців та протягом 30-ти діб у хворих з важким перебігом стабільної стенокардії напруги з метою відновлення якісного складу тромбоцитів та зменшення їх функціональної активності. Зазначено, що дисліпідемія призводить до значних порушень морфофункціональних та агрегаційних властивостей тромбоцитів, що сприяє підвищенню активності тромбоцитарного гемостазу. Встановлено, що порушення ліпідного обміну істотно впливають на ефективність антиагрегантної терапії за рахунок зменшення чутливості до АСК, а додаткове призначення симвастатину сприяє зростанню чутливості до АСК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-5 +
Шифр НБУВ: РА353795

Рубрики:

      
2.

Рябуха Ю.В. 
Збройні Сили Півдня Росії на території України у 1919 р.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.В. Рябуха ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Розглянуто соціально-економічну політику білогвардійського керівництва в Україні. Висвітлено зміни у відносинах українського населення та білогвардійців. Проаналізовано військові дії, що розгорталися в Україні, між Збройними силами Півдня Росії та Червоною Армією. Увагу приділено бойовому оснащенню Збройних сил Півдня Росії 1919 р. З'ясовано причину їх поразки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612 + Т3(2)612 +
Шифр НБУВ: РА361550

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Рябуха В.В. 
Літолого-петрофізичні властивості теригенних порід-колекторів та їх вплив на геофізичні параметри (на прикладі родовищ нафти та газу центральної частини ДДЗ): автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / В.В. Рябуха ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Доведено необхідність видалення залишкової сухої солі зі зразків: у випадку неповного дисолювання значення параметру пористості (Pп) штучно знижується. На підставі комплексного дослідження літолого-петрофізичних властивостей виділено чотири літотипи порід. Встановлено, що третій літотип, який складають дрібнозернисті пісковики та алевроліти кварцового складу з високою відсортованістю кластичного матеріалу, має аномально високі ємнісно-фільтраційні властивості. Проведено співставлення коефіцієнтів залишкового водонасичення та пористості порід з урахуванням літотипу та встановлено найбільш вірогідні значення залишкового водонасичення (Кзв) для кожного з виділених типів порід, які можна використовувати для встановлення ефективності нафтогазонасиченої пористості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.4 + Д453.1-44 +
Шифр НБУВ: РА352703

Рубрики:

      
4.

Рябуха Н.О. 
Мініатюра як феномен музичної культури (на матеріалі фортепіанних творів українських композиторів кінця XIX - XX століть): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / Н.О. Рябуха ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше проведено дослідження мініатюри як системного явища в теоретико-культурологічному та історико-типологічному дискурсах. Обгрунтовано культурологічну концепцію жанру мініатюри як специфічного феномену в мистецтві, що фокусує в собі мініатюризм як принцип художнього мислення. Визначено семантичні функції та музичний хронотип жанру, виявлено семантико-структурний інваріант мініатюри. Розроблено внутрішню жанрову типологію та здійснено історико-типологічний аналіз фортепіанної мініатюри в українській професійній культурі з метою характеристики суб'єкта і типів музичної експресії, властивих національній моделі жанру. У контексті музичної стилістики української фортепіанної мініатюри виявлено особливості національної ментальності. Визначено ментальну структуру жанру мініатюри у музичній культурі. Розкрито внутрішній зміст і "культурний смисл" мініатюри, що відображає психологію суб'єкта та характеризує її феномен як специфічний спосіб світопізнання, моделювання та відображення дійсності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.42-03(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА331846

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Рябуха 
Неврівноважені кластерні розклади в теорії нескінченних динамічних систем: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.03 / Тетяна Вікторівна Рябуха ; НАН України; Інститут математики. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В314.7,022
Шифр НБУВ: РА343286

Рубрики:

      
6.

Рябуха С.С. 
Створення вихідного матеріалу для селекції стійких до збудників фузаріозу та аскохітозу сортів гороху в умовах східної частини Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / С.С. Рябуха ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Установлено видовий склад і динаміку популяцій збудників фузаріозу й аскохітозу гороху залежно від гідротермічних умов. Розроблено метод визначення стійкості зразків гороху до збудника фузаріозної кореневої гнилі, який полягає в інокуляції насіння гороху цими збудниками та передбачає вивчення мінливості морфометричних показників у одинадцятидобових рослин під впливом патогенів. Визначено широкий діапазон мінливості основних господарськи цінних ознак у стійких до фузаріозу й аскохітозу колекційних зразків гороху, що доводить необхідність ідентифікації стійких форм серед різноманітного колекційного та вихідного матеріалу. Проведено генетичний аналіз стійкості до збудників фузаріозу й аскохітозу. Виявлено специфічність кореляцій між селекційно цінними ознаками та стійкістю до збудників захворювань. За умов східної частини Лісостепу України створено новий високопродуктивний вихідний матеріал гороху з підвищеною стійкістю до фітопатогенів, який вкористовується у селекційному процесі. Виділено 10 нових стійких до фузаріозу та темноплямистого аскохітозу ліній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-317.5(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351675

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Рябуха В. П. 
Теорія і техніка захисту РЛС з плоскими ФАР від маскувальних шумових, пасивних і комбінованих завад на основі адаптивних решітчастих фільтрів / В. П. Рябуха. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт - процес захисту РЛС з ФАР від маскувальних шумових, пасивних і комбінованих завад на основі універсальних адаптивних решітчастих фільтрів (АРФ). Мета - розвиток теорії і техніки адаптивного захисту РЛС від маскувальних завад. Предмет - теорія АРФ, структури й алгоритми систем завадозахисту на основі АРФ та їхня ефективність. Методи - синтез та аналіз, математичне і фізичне моделювання, напівнатурний експеримент, випробування дослідних зразків. Результати - розвинуто теорію АРФ як єдиної структурно-алгоритмічної основи адаптивних систем захисту РЛС від шумових, пасивних і комбінованих завад; синтезовано цифрову адаптивну систему одночасного захисту декількох основних каналів РЛС з ФАР від дії декількох джерел шумових завад на основі єдиного паралельного АРФ і проаналізовано її ефективність; синтезовано і досліджено цифрову адаптивну систему захисту РЛС від пасивних завад на основі послідовного АРФ; синтезовано цифрову адаптивну систему сумісної просторово-часової обробки сигналів на фоні комбінованих завад на основі двовимірного АРФ і проаналізовано її ефективність. Впроваджено - на трьох підприємствах Державного концерну "Укроборонпром" і в навчальному процесі Харківського національного університету радіоелектроніки. Галузь використання – радіолокаційні системи різного призначення, навчальні дисципліни з теорії і техніки радіолокації^UObject is the protection process of radar with phased antenna array against the masking noise interference, clutter and combined interference on the basis of versatile adaptive lattice filter (ALF). Purpose is to develop the theory and technique of adaptive radar protection against masking interference. Subject is the theory of the ALF, structures and algorithms of the anti-interference protection systems based on the ALF and their efficiency. Methods are synthesis and analysis, mathematical and physical simulation, semi-practical experiment, testing of prototypes. Results are the theory of the ALF as a single structural and algorithmic basis of the adaptive radar protection systems against the noise interference, clutter and combined interference is developed; the digital adaptive system with simultaneous protection of several main channels of the radar with phased antenna array against effect of several noise sources on the basis of a single parallel ALF is synthesized and its efficiency is analyzed; the digital adaptive radar protection system against clutter on the basis of the serial ALF is synthesized and examined; the digital adaptive system of joint space-time signal processing against the background combined interference on the basis of bivariate ALF is synthesized and its performance is analyzed. Implemented at three enterprises of the State Concern “Ukroboronprom” and in the educational process of Kharkiv National University of Radio Electronics. Application field are radar systems of various purposes, academic disciplines in the radar theory and technique


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Рябуха С. С. 
Наукові основи селекції сої на адаптивність, високу врожайність та якість насіння / С. С. Рябуха. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження: особливості селекції сортів сої з високими показниками врожайності, адаптивності та якості продукції; закономірності формування показників високої врожайності, адаптивності та якості насіння шляхом установлення особливостей та вдосконалення методів кількісної оцінки впливу гідротермічного режиму на мінливість основних господарських ознак у селекційного матеріалу та сортів сої. Мета: теоретичне обґрунтування та вирішення ключових наукових проблем селекції сої, пов'язаних зі створенням нового високоврожайного вихідного матеріалу із високою адаптивністю та якістю насіння, стійкого до несприятливих біо- та абіотичних чинників довкілля та практична реалізація наукових підходів у створенні нових сортів в умовах східної частини Лісостепу України. Методи: загальнонаукові, селекційні, польові, лабораторні, біохімічні, біометричні, математичної статистики. Новизна: Установлено закономірності формування врожайності та якості насіння, на основі чого визначено ефективність створеного адаптованого до умов довкілля селекційного матеріалу та сортів сої з високою якістю насіння. На основі визначення закономірностей упливу гідротермічного режиму на мінливість основних кількісних та якісних ознак рослин і насіння селекційного матеріалу сої, теоретично обґрунтовано основи селекції сої на врожайність, адаптивність та якість насіння і практично визначено шляхи її оптимізації. Теоретично обґрунтовано та розроблено закономірності взаємозалежності ознак урожайності та якості насіння сортів сої та визначено оптимальні параметри значень моделі сорту. Встановлено закономірності формування показників урожайності та якості насіння у мінливих агрометеорологічних умовах. Виявлено особливості насіннєвого матеріалу сортів сої під упливом фітопатогенів та чинників середовища. Розширено генетичне різноманіття сої шляхом виділення селекційних зразків та сортів, формування робочих колекцій та добору зразків генофонду рослин в Україні. Визначено особливості екологічної пластичності та стабільності селекційного матеріалу сої, оцінки та створення вихідного матеріалу за врожайністю, якістю та стійкістю до чинників довкілля. Результати: Удосконалено схему селекційного процесу на основі використання встановлених закономірностей формування ознак урожайності, адаптивності та якості насіння, виділено цінні колекційні зразки, створено сорти сої Подяка, Мальвіна, Естафета, Спритна, Байка, Кобза, Перлина, Криниця, Писанка, Мелодія, Райдуга, Красуня, Різдвяна, Слобода. Ступінь впровадження: Створені сорти впроваджено у сільськогосподарське виробництво України. Вихідний селекційний матеріал, методичні розробки включено до селекційних програм Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр'єва НААН, використовуються у навчальних програмах та науково-дослідній роботі ХНАУ ім. В.В. Докучаєва, СНАУ, ДУ Інститут зернових культур НААН, ПДАА. Отримано 14 свідоцтв про авторство на сорти сої. Сфера впровадження: наукові установи, заклади вищої освіти, соєсіючі господарства.^UObject: peculiarities of breeding soybean varieties with high yields, adaptability and product quality; patterns of formation of high yields, adaptability and seed quality by establishing features and improving methods of quantitative assessments of the hydrothermal mode effect on the variability of the main economic characteristics of soybean breeding material and varieties. Objective: theoretical justification and solutions of key scientific problems in soybean breeding related to the creation of novel high-yielding starting material with high adaptability and seed quality, resistant to unfavorable bio- and abiotic environmental factors and practical implementation of scientific approaches to creating new varieties in the eastern forest-steppe of Ukraine. Methods: general scientific, breeding, field, laboratory, biochemical, biometric, mathematical/statistical. Novelty: The patterns of formation of yield capacity and seed quality have been established; on their basis, the efficiency of the created soybean breeding material and varieties with high quality of seeds, adapted to environmental conditions, has been evaluated. Based on the regularities of the hydrothermal mode influence on the variability of the main quantitative and qualitative characteristics of plants and seeds of soybean breeding material, the principles of soybean breeding for adaptability, seed yield and seed quality have been theoretically justified, and ways of its optimization have been outlined in practice. Patterns of relationships between the yield capacity and seed quality in soybean varieties have been theoretically justified and developed, and the optimal parameters of a model variety have been determined. The patterns of formation of the yield capacity and seed quality under changing agrometeorological conditions have been established. The peculiarities of soybean seeds under the influence of phytopathogens and environmental factors have been revealed. The genetic diversity of soybeans has been expanded through the selection of breeding accessions and varieties, formation of working collections and selection of plant gene pool specimens in Ukraine. Peculiarities of environmental plasticity and stability of soybean breeding material, creation and assessments of starting material for yield capacity, seed quality and resistance to environmental factors have been described. Results: The breeding process design has been improved due to the use of the established patterns of the formation of yield capacity, adaptability and seed quality. Valuable collection accessions have been identified. Soybean varieties Podiaka, Malvina, Estafeta, Sprytna, Baika, Kobza, Perlyna, Krynytsia, Pysanka, Melodiia, Raiduha, Krasunia, Rizdviana, and Sloboda have been bred. Degree of Implementation: The created varieties have been introduced into the agriculture of Ukraine. The starting breeding material and methodological know-hows have been included in breeding programs of the Plant Production Institute named after VYa Yuriev NAAS and are used in curricula and research at KhNAU named after VV Dokuchaev, SNAU, SI ‘Institute of Grain Crops' NAAS, and PDAA. Fourteen copyright certificates for soybean varieties have been received. Scope of Implementation: research institutions, higher education institutions, soybean growing farms.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського