Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (145)Книжкові видання та компакт-диски (101)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=Садова$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Садова Л.І. 
Виконавсько-методичні засади фортепіанної школи Вілема Курца як джерело розвитку львівської піаністики: Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.03 / Л.І. Садова ; Львів. держ. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше в українському музикознавстві досліджено особливості становлення та розвитку фортепіанної виконавсько-педагогічної школи як комплексного явища, що охоплює діяльність піаністів різних країн. Виділено найвидатніші здобутки та показано перспективи розвитку школи. Визначено сутність фортепіанної педагогіки В.Курца на підставі вивчення його методичних праць. Проаналізовано виконавсько-педагогічні засади одного з найвидатніших учнів В.Курца - Е.Штоєрмана. Досліджено розвиток базових принципів фортепіанної педагогіки В.Курца у діяльності Е.Штоєрмана та його учнів. Визначено основні тенденції розвитку методики В.Курца у різних національних школах, зокрема, у чеській фортепіанній педагогіці 1960-х років. На підставі вивчення звукозаписів досліджено особливості втілення принципів школи В.Курца у виконавській творчості видатних концертуючих піаністів. Вперше в українському музикознавсті проаналізовано та введено до наукового обігу всі методичні праці В.Курца, музичні редакції Е.Штоєрмана та ключові методичні праці чеських піаністів З.Бьомової, А.Грюнфельдової, І.Штепанової-Курцової, українських педагогів Р.Савицького, Д.Герасимович. Висвітлено внесок В.Курца у розвиток піаністики XX ст., показано його вплив на формування польської, чеської та західно-української фортепіанних шкіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.42-73(4УКР-2ЛВО)6-83 Курц, В. +
Шифр НБУВ: РА350587

Рубрики:

      
2.

Садова Т.В. 
Обмеження прав і свобод у кримінальному судочинстві України та держав англо-американської правової системи в контексті міжнародних стандартів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Т.В. Садова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проведено комплексний порівняльно-правовий аналіз теоретичних і практичних проблем за умов застосування заходів обмеження прав і свобод осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві на досудових стадіях кримінального процесу в Україні та державах англо-американської правової системи на прикладі США та Великобританії у контексті міжнародних стандартів. Розглянуто проблемні питання застосування примусу у ході здійснення запобіжних заходів, а також слідчих дій, що можуть бути проведені у примусовому порядку. Розкрито зміст міжнародних стандартів, що регламентують застосуванням певних заходів примусу, використаних як еталонних у процесі порівняння. Вивчено законодавство держав англо-американської правової системи та сфомульовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного кримінально-процесуального законодавства України з метою забезпечення реального захисту прав і свобод під час застосування кримінально-процесуального примусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)5 + Х999.893 +
Шифр НБУВ: РА363626

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Садова М.А. 
Психологічні складові потенціалу самореалізації особистості: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / М.А. Садова ; Волин. нац. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2010. — 16 с. — укp.

Розроблено структуру потенціалу самореалізації особистості, що включає модальність активності, соціальне включення та спрямованість особистості. Виділено типи потенціалу самореалізації: екзистенційний тип, тип активного та пасивного саморозвитку. Виявлено, що для осіб з екзистенційним типом потенціалу самореалізації притаманна самореалізація у буттєвому існуванні, соціальний тип характеризується самореалізацією у міжособистісних стосунках, а тип, спрямований на активний саморозвиток, відрізняється потребою у постійній реалізації власного внутрішньго потенціалу, а для осіб з пасивним типом саморозвитку необхідна стимуляція зовнішнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2
Шифр НБУВ: РА372917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Садова І.І. 
Психологічні чинники виникнення конфліктів у системі "вчитель - учні" початкової школи: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.І. Садова ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено психологічні чинники виникнення конфліктів у системі вчитель - учні початкової школи. Проаналізовано проблеми конфліктів. Визначено основні концептуальні підходи до загальнотеоретичних аспектів феноменів "конфлікт" і "педагогічний конфлікт". Розкрито їх структурно-функціональний зміст, місце у системі психологічного знання. Висвітлено функції педагогічних конфліктів на початковому етапі навчання та у процесі становлення спільної педагогічної діяльності. З'ясовано зв'язок конфліктів у системі вчитель - учні початкової школи з особливостями сімейного виховання, особистісними властивостями учнів і вчителів. Визначено роль цих конфліктів у становленні учнів як суб'єктів навчальної діяльності, яка є провідною у молодшому шкільному віці. Виявлено системний характер впливу конфліктів у початковій школі, що має прояв як сукупність емоційно-особистісних, ситуативних і вікових факторів. Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено, що сутнісним підгрунтям виникнення конфліктів у системі вчитель - учні початкової школи доцільно вважати природу конфліктної ситуації, яка є водночас педагогічною та соціальною ситуацією розвитку. З метою покращання інтерсуб'єктної взаємодії вчителів з учнями початкової школи запропоновано тренінгову програму. Визначено основні напрями корекційної роботи з учнями для підвищення ролі особистісності вчителя як суб'єкта професійної самосвідомості, суб'єкта педагогічного спілкування та суб'єкта самоусвідомлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.430 + Ю984.030.2-994 +
Шифр НБУВ: РА365538

Рубрики:

      
5.

Садова Г.Ю. 
Семантико-синтаксична організація компаративних паремій: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Г.Ю. Садова ; Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні НАН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Здійснено системний опис семантико-синтаксичної структури російських компаративних прислів'їв та приказок. Проведено перше комплексне дослідження компаративних паремій у плані організації їх структури та семантики. Здійснено спробу семантичної інтерпретації різних типів компаративних паремій: градаційних і власне порівняльних. Визначено механізми та закони зіставлення аргументів у межах різних компаративних конструкцій. Охарактеризовано лексично-семантичні засоби їх вираження (суб'єкта й об'єкта) та з'ясовано національно-культурну специфіку даних категорій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-31 + Ш3(45РОС)-651 +
Шифр НБУВ: РА344062

      
6.

Садова І.В. 
Сумісні ефекти структури і температури у реакціях арилоксирантів з органічними кислотами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / І.В. Садова ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Установлено кількісні закономірності сумісного впливу структурних факторів і температури на кінетику та механізми реакцій розкриття оксиранового циклу арилоксиранів органічними кислотами різної природи з використанням методу перехресного кореляційного аналізу. Сформульовано узагальнення та висновки, розроблено кількісну теорію реакцій оксиранів. Розраховано полілінійні регресійні моделі реактивності систем оксирановий субстрат - кислотний реагент. Знайдено раніше невідомі ізопараметричні перехресні реакційні серії, в яких спостерігаються негативні ефекти сумісно варійованих факторів (структура - структура та структура - температура). Виявлено реакційні серії, в яких сумісні ефекти структури та температури є адитивними внаслідок їх належності до ізоментального типу. Впровадження методу перехресного кореляційного аналізу дало змогу з'ясувати відмінності механізмів реакцій розкриття оксиранового циклу різними за природою кислотами, одержати важливу інформацію щодо структури їх перехідних станів. У реакціях фенілоксирану з бензойними кислотами за присутності галогенідів тетраетиламонію останні швидко перетворюються у відповідні бензоати, які є каталізаторами процесу за нуклеофільним механізмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г26-271.5 +
Шифр НБУВ: РА346148

Рубрики:

      
7.

Садова 
Формування комунікативної культури вчителів початкових класів у процесі методичної роботи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Віта Вадимівна Садова ; Харківський держ. педагогічний ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518 + Ю953
Шифр НБУВ: РА314845

Рубрики:

      
8.

Садова У.Я. 
Формування соціальної політики та механізм її реалізації в регіоні: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.07 / У.Я. Садова ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2007. — 40 с. — укp.

Розроблено концептуально-методологічні засади формування та реалізації регіональної соціальної політики у контексті зміни ідеологічної парадигми механізму її здійснення. Базуючись на концепції соціальності, обгрунтовано суть і форми організації соціальної політики в регіоні, узагальнено системні засади організації соціального та територіального управління, визначено вплив факторів на соціальні процеси, що відбуваються у межах територіальної суспільної системи (ТСС). Проведено аналіз форм і методів діагностики регіональних соціальних процесів як складових соціальної сфери ТСС. Досліджено основні тенденції та динаміку інституціалізації суб'єктів регіональної соціальної політики (РСП). Розроблено новий напрям досліджень РСП, а саме: запропоновано темпологічно-хронологічну (часово-просторову) парадигму її аналізу. Наведено проект концепції РСП. Удосконалено методологію діагностики та прогнозування процесів соціального розвитку ТСС. Запропоновано методику розрахунку показника рівня ефективності РСП. За результатами регресійного аналізу визначено пріоритетні напрями соціальної політики в окремих регіонах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)272-18 + С4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА354022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Садова І. І. 
Тенденції розвитку інклюзії у закладах загальної середньої освіти України / І. І. Садова. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вперше здійснено системний аналіз тенденцій розвитку інклюзії у закладах загальної середньої освіти України в конкретних соціально-економічних умовах. Розглянуто проблему розвитку освітньої інклюзії в контексті наукових досліджень представників вітчизняної і зарубіжної педагогічної думки, уточнено концептуальні засади, мету й завдання інклюзивної освіти, здійснено формулювання її головних понять і категорій, висвітлено феноменологічну сутність освітньої інклюзії та провідні тенденції її розвитку, визначено історико-теоретичні детермінанти зародження, становлення й розвитку інклюзивної освіти в Україні та світі, представлено організаційно-методичні засади освітньої інклюзії у вітчизняних закладах загальної середньої освіти, проаналізовано структуру і зміст підготовки педагогів до організації та здійснення інклюзивного освітнього процесу, розроблено модель системи формування готовності педагогічного працівника до роботи в умовах освітньої інклюзії у закладі загальної середньої освіти, розкрито ефективність і можливості упровадження компонентів цієї моделі в освітній процес педагогічних закладів вищої освіти, схарактеризовано перелік бар'єрів упровадження освітньої інклюзії та виокремлено основні напрями її розвитку в Україні.Удосконалено зміст науково-методичного забезпечення професійної підготовки та підвищення кваліфікації педагогічних працівників у галузі інклюзивної освіти. Подальшого розвитку набули положення щодо створення педагогічних умов організації інклюзивного освітнього середовища в закладах загальної середньої освіти. На основі теоретичних положень, викладених у дисертації, розроблено методичні рекомендації, які широко використовуються в галузі інклюзивної освіти школярів та у процесі розроблення навчально-методичного комплексу підготовки майбутніх учителів до організації і здійснення інклюзивного освітнього процесу.^UThe thesis represents the first systematic analysis of trends in the development of inclusion in general secondary educational institutions of Ukraine in certain social and economic conditions. The problem of inclusive education is considered in the context of researches carried out by Ukrainian and foreign representatives of pedagogical science. The conceptual bases, the purpose and tasks of inclusive education are specified, the leading concepts and categories are formulated. The interpretations of the socio-pedagogical phenomenon of «inclusive education» are generalized taking into account various aspects of organization and functioning of the inclusive educational process. A comprehensive analysis of scientific sources contributed to formulating the author's approach to the interpretation of inclusive education, which is considered in three aspects: firstly, as a socio-pedagogical phenomenon that reflects one of the primary features of a democratic society – fully conscious humanistic acceptance of all children without distinction, despite diverse manifestations of their outer and inner world and taking into account a unique value of each individual; secondly, as a process based on the fundamental right of children to receive education at the place of residence due to eliminating any form of restriction; thirdly, as a result of acquiring an appropriate amount of knowledge, skills and competencies by persons with special educational needs, their socialization and active social life. The leading trends in the development of educational inclusion are identified and differentiated by levels: a) at the philosophical and theoretical level – these are trends in traditional-mental and historical-cultural continuity and socio-economic conditionality of educational inclusion; b) at the general scientific level – consistency and modernization of educational inclusion; ensured scientific inter-disciplinary links, comprehensive development of inclusive education and the system of professional training of teachers for its organization and implementation; c) at the specific scientific level – trends in improving the quality and effectiveness of educational inclusion; openness of inclusive educational space to socio-economic influences and challenges; application of advanced technologies of inclusive education; d) at the procedural level – testing of a wide range of educational programs for general secondary educational institutions and vocational training programs for pedagogical higher educational institutions; accumulation of national and foreign experience of inclusive education in teacher training; integration into international projects and educational inclusion programs.The historical and theoretical determinants of the origin, formation and development of inclusive education in Ukraine and abroad are studied. Regulatory and legal documents for educational inclusion are analyzed, and proposals for their upgrading are made; preconditions of a modern complex approach to the problems of inclusive education and their reflection in pedagogical theory and practice are singled out. Organizational and methodological principles of educational inclusion in national general secondary educational institutions are described. Crucial pedagogical conditions for an effective organization of inclusive educational environment are determined such as creation of inclusive learning spaces; organization of the system of psychological and pedagogical support of a child with special educational needs; advanced training of teachers in inclusive education; goal-oriented work with the family; formation of a tolerant attitude towards children with special educational needs. The main technologies of inclusive education are characterized: 1) individualization of teaching children with special needs; 2) differentiated teaching; 3) correction of difficulties in learning and behavior of persons with special educational needs; 4) aimed at developing social and emotional competencies of students; 5) technologies of pedagogical assessment of learning outcomes in the inclusive approach.The structure and content of training teachers for the organization and implementation of inclusive education are analyzed, the model of a system of forming educators' readiness to work in the conditions of educational inclusion in general secondary educational institutions is elaborated, efficiency and prospects of introducing the components of this model in educational practices of pedagogical higher educational institutions are elucidated, barriers to the introduction of educational inclusion are characterized and the main directions of its development in Ukraine are highlighted.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Садова-Мандюк О. Я. 
«Монументальний церковний живопис Юліана Буцманюка першої половини ХХ ст.» / О. Я. Садова-Мандюк. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячене творчості видатного українського художника Ю. Буцманюка в сфері монументального малярства, зокрема розписам у церкві Прсв. Серця Христового у м. Жовква (Львівська обл.), які були виконані ним у першій половині ХХ ст. Також розглянуто естетичні засади стилю модерн, його характерні риси та приклади прояву у сакральних спорудах європейських країн, його появу у монументальному мистецтві Галичини і зокрема в архітектурі та декорі жовківської церкви. На основі зібраного матеріалу реконструйовано життєпис Ю. Буцманюка, укладено хронологію виконання ним монументальних робіт, систематизовано архівні матеріали пов'язані з перебудовою храму Прсв. Серця Христового, проведено іконографічний та іконологічний аналіз всіх композицій стінопису церкви. Використовуючи комплексну методологічну базу, було розглянуто особливості авторської манери Ю. Буцманюка на тлі новітніх тенденцій, пошуків та впливів у сакральному монументальному малярстві Галичини в контексті загальноєвропейських ідейно-художніх процесів першої половини ХХ ст.^UThe dissertation is devoted to the work of the Ukrainian artist Yu. Butsmaniuk in the field of monumental painting, in particular the analysis of his paintings in the church of The Holy Heart of Christ in Zhovkva (Lviv region), which were performed in the first half of the 20th century. On the basis of the collected material the biography of Yu. Butsmaniuk is reproduced, the chronology of the monumental works performed by the artist is made, the archival materials related to the reconstruction of the church in Zhovkva are systematized, and the iconographic and iconological analysis of all compositions of this temple is carried out. In order to understand such a phenomenon as the Modern Style, its aesthetic principles and main features are traced. In the dissertation research, as an example of the manifestation of the Style in the monumental art of temples, a number of European monuments are considered, as well as the Ukrainian artists who worked on the decoration of church interiors in the early 20th century are mentioned. In the context of the work, an interesting example is the stained glass and mosaic decoration of Paris Basilica of Sacré-Coeur (The Holy Heart of Christ) by the French artist L. O. Merson. The largest of the mosaics “The Awe of France before the Heart of the Lord” in terms of ideological theme, stylistic decision and composition is very close to Yu. Butsmaniuk's murals.The Modern Style spread across Europe and gave birth to the similarity of many artistic processes in different countries. The views of European modernists and theorists created ideological foundation for many Lviv artists. The publications of Ukrainian architects, artists, and historians, which referred to the need to develop the national features of art, are particularly important for the study. The raised issues made it possible to understand the problems that had to do with the monumental sacral painting that Yu. Butsmaniuk tried to solve in his works.The Modern Style most concerned the architecture of Galicia. The work emphasizes the issue of penetration of general tendencies in the development of sacral construction. Those influences caused changes in the architecture and interiors, both in Polish and in Ukrainian churches. The architects incorporated the philosophical and theological ideas of that time into the designs of future temples, and the artists filled the newly constructed structures with artistic elements that responded to the new aesthetic tastes. The new temples were decorated with murals, mosaics and stained-glass windows with the characteristic solution of compositions, the construction of light-shades, and the choice of colours. The synthesis of arts characteristic of the Modern Style is considered.It is determined that the architecture of The Holy Heart of Christ Church in Zhovkva, which was rebuilt under E. Kovach's project, has features of the Modern Style. The Modern Style painting by Yu. Butsmaniuk was organically combined with the architecture, adding integrity and completeness to the ensemble. The murals of Yu. Butsmaniuk in Zhovkva church fill the walls of the temple completely. It is part of a unified theological program that is dedicated to the worship of The Holy Heart of Christ. This new topic in the Ukrainian church monumental painting has found a peculiar solution. The artist tried to combine the two biblical Testaments in the images and to represent their relationship in the glorification of the Heart of Christ. The study revealed how, using new ideological and aesthetic and formal means, the artist in his own way interprets traditional subjects and develops author's iconography for compositions with new themes. Yu. Butsmaniuk's special ability to combine the traditions of Ancient Ukrainian and Western European painting, to subordinate the compositions to architecture, to subtly feel the space, color and form is pointed out. It is emphasized that the artist used a characteristic synthesis of arts in his work, which was manifested in the combination of murals, stained glass and mosaic imitation.It is noted that the artist worked in different genres, but was particularly fond of portrait painting, having left a whole gallery of portraits of his contemporaries. According to the tradition of the Ukrainian painting of the 17th-18th centuries Yu. Butsmaniuk, in addition to biblical and historical figures, introduces priests, civic, military and political figures of the early 20th century into his works. Analyzing their images, the names of a number of priests and monks are established, the portraits of whom were taken as the basis for the images of saints in Zhovkva mural painting. In the course of research in the monastery of Krekhiv the portrait of the hegumen Vitalii Hradiuk performed by Yu. Butsmaniuk was found. A detailed study of this work showed the ability of the author to skillfully convey the emotional state and characteristics of the person.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського