Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (41)Книжкові видання та компакт-диски (68)
Пошуковий запит: (<.>A=Сметана$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Сметана О.М. 
Антропогенна трансформація біогеоценозів Кривбасу (біоіндикація, відновлення, управління): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.М. Сметана ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 17 с. — укp.

На підставі результатів біогеоценотичних досліджень встановлено, що структура рослинного покриву у природних спепових біогеоцинозах (БГЦ) стала та детермінована грунтовим покривом та зволоженням. Виявлено, що у грунтах степових БГЦ переважають карбонатизація, нагромадження гумусу аморфного та типу муль, а також соленагромадження. Зазначено, що наземна мезофауна степових БГЦ має сталу еудомінантну морфо-екологічну та трофічну структури. Доведено, що у антропогенних БГЦ рослинний покрив специфічний, його зміни призводять до зміни типу гумусонагромадження (лісове гумусонагромадження у штучних лісових БГЦ) або до зміщення балансу у бік мінералізації гумусу (в агроБГЦ). Встановлено, що зміни чисельності наземної мезофауни (на рівні субдомінантів і рецедентів) під антропогенним впливом зумовлені зменшенням екологічної місткості (за рахунок кількості екологічних ніш і трансформації екологічного простору певних з них). Виявлено, що у техногенних БГЦ відбувається докорінна зміна (техногенна дигресія) або формування нового рослинного покрову. Доведено, що у техногенних БГЦ Криворіжжя виникають нові елементарні грунтові процеси: низхідна міграція мулистих шламових часток за профілем (технолесіваж), нагромадження пилуватої фракції у поровому просторі, гіпергенез гірських порід, які не властиві денній поверхні. Зазначено, що загальна чисельність мезофауністичного комплексу БГЦ порушених земель залежить від стадії формування БГЦ та якісного складу грунтотворної породи. Виявлено індивідуальну сполученість індикаторних блоків наземнної мезофауни з елементарними грунтовими процесами. Встановлено, що у регіоні переважають БГЦ техногенного підтипу антропогенного типу біогеосфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П32.233(4УКР-4ДНІ) + Е0*806.3(4УКР-4ДНІ) + Е0*801.48(4УКР-4ДНІ) +
Шифр НБУВ: РА323344

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Сметана С.О. 
Вдосконалення методу визначення раціонального режиму профілактичного обслуговування транспортних засобів застосуванням моніторингу витрати палива: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / С.О. Сметана ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено методику вибору раціональної періодичності профілактичного обслуговування транспортних засобів та локального прогнозування моменту постановки транспортних засобів на певний вид профілактичного обслуговування. З метою практичної реалізації моніторингу витрати палива розроблено апаратно-програмний комплекс: "Пристрій контролю залишку палива", програмне забезпечення "Моніторинг" та три варіанти реалізації системи моніторингу. За результатами експериментальних досліджень встановлено, що показник фактичної витрати палива враховує вплив більшого числа експлуатаційних чинників, і є більш інформативним; організація обслуговування з періодичністю, встановленою у літрах витраченого палива, у порівнянні з пробігом дозволяє знизити сумарні питомі витрати на 6,31 % за контрольний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-082-320.7
Шифр НБУВ: РА317310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Сметана В.В. 
Конкурентна позиція українських підприємств на світових товарних ринках (на прикладі ринку мінеральних добрив): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.В. Сметана ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено проблеми формування конкурентної позиції українських виробників на світових ринках. Виявлено загальні закономірності, що визначають конкурентну позицію, та специфічні особливості, притаманні їй на ринку мінеральних добрив. Розкрито особливості реалізації міжнародних конкурентних переваг українських виробників мінеральних добрив. Запропоновано та обгрунтовано шляхи зміцнення міжнародної конкурентної позиції українських підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)843.534-13
Шифр НБУВ: РА319150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Сметана С. М. 
Підвищення екобезпеки порушених гірничими роботами територій за рахунок застосування методів цілеспрямованого прискореного формування екосистем: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / С. М. Сметана ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено комплекс методів триграм зонування, екологічної класифікації техногенних ландшафтів, управління літогеохімічними потоками дозволяє прискорено цілеспрямовано створювати рослинний покрив з високим проективним покриттям, значною надземною фітомасою та біорізноманіттям. Основні результати дослідження випробовувано на підприємствах Криворізького залізорудного басейну. Використання даних рекомендацій на підприємствах Криворізького залізорудного басейну дозволяє одержати значний екологічний, соціальний, а також економічний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И159
Шифр НБУВ: РА373648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Сметана 
Підвищення робастності асинхронного електроприводу з векторним керуванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / Ігор Володимирович Сметана ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2005. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З291.63
Шифр НБУВ: РА340223

Рубрики:

      
6.

Сметана С.І. 
Продуктивність пажитнице-кострицевого гібриду залежно від технологічних прийомів його вирощування в умовах західного Лісостепу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / С.І. Сметана ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень особливостей росту та розвитку, а також формування врожаю зеленої маси та насіння нажитнице-кострицевого гібриду залежно від оптимізації агрофітоценозів однорічних культур, норм висіву та способів сівби, доз мінеральних добрив, а також надано економічну й енергетичну оцінки технології вирощування пажитнице-кострицевого гібриду. На підставі результатів одержаних даних рекомендовано впровадження до виробництва даної технології, яка забезпечує сталий врожай зеленої маси та насіння у господарствах західного Лісостепу України з різним рівнем ресурсного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.9-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344883

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського