Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (310)Книжкові видання та компакт-диски (226)Журнали та продовжувані видання (29)
Пошуковий запит: (<.>A=Федорук$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Федорук Р.С. 
Адаптація корів до умов утримання і доїння та її корекція біологічно активними речовинами і фармакологічними препаратами: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 03.00.13 / Р.С. Федорук ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2005. — 40 с. — укp.

Наведено результати вивчення дії екологічних і технологічних чинників на адаптаційні процеси в організмі корів різного віку та продуктивності, впливу на них розроблених кормових домішок, кватерину, целотерину, аміназину та феназепаму. На підставі даних дослідження крові, молока, тканин окремих органів корів з'ясовано фізіолого-біохімічні механізми адаптаційних реакцій в організмі за дії ряду екологічних і технологічних чинників у різні періоди репродуктивно-продуктивного циклу. Установлено вплив ентерального введення аміназину та феназепаму на рівень основних метаболітів і гормонів у крові та ступінь сорбції й адсорбції їх молочною залозою корів після доїння, а також на концентрацію у крові корів-первісток основних лактогенних гормонів у період лактогенезу й адаптації до машинного доїння. Розроблено схеми та дози застосування вказаних кормових домішок і препаратів, виявлено стимулювальний вплив їх на інтенсивність обмінних процесів, адаптаційну та репродуктивну здатність, функціональну активність молочної залози з вираженою продуктивною дією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273 +
Шифр НБУВ: РА338423

Рубрики:

      
2.

Федорук П.І. 
Адаптивна система дистанційного навчання та контролю знань на базі інтелектуальних Інтернет-технологій: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / П.І. Федорук ; НАН України, Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2009. — 37 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення актуальної проблеми сучасної дистанційної освіти - забезпечення індивідуалізованого навчання на підставі впровадженя адаптивних та інтелектуальних технологій. Розроблено педагогічні технології та методи реалізації процесу адаптивного навчання та контролю знань з використанням інтелектуальних Інтернет-технологій. Обгрунтовано принципи функціонування адаптивних систем дистанційного навчання та контролю знань. Створено нову концепцію конструювання інформаційно-структурної моделі студента. Розкрито сутність поняття та розроблено технологію побудови індивідуальної адаптивної траєкторії навчання на базі методу різнорівневого алгоритмічного квантування знань. З компелксним використанням розроблених технологій і методів побудовано експериментальну адаптивну систему дистанційного навчання та контролю знань EduPro, яку впроваджено у навчальний процес. Обгрунтовано підходи та рекомендації щодо застосування розроблених методів для вирішення практичних проблем, пов'язаних зі створенням автоматизованих систем передачі знань. Показано, що застосування систем дистанційного навчання дозволяє зберегти якість традиційних технологій передачі знань і в окремих випадках за рахунок використання адаптаційних алгоритмів забезпечити помітне підвищення результатів навчання студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.290 +
Шифр НБУВ: РА369426

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Федорук А.В. 
Вдосконалення технології армування укосів геосинтетичними матеріалами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / А.В. Федорук ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2007. — 19 с. — укp.

З'ясовано технологічні параметри, які впливають на показники стійкості армованих укосів та визначено найбільш значуші, а саме: довжину заведення армувального полотна за криву ковзання, величину вертикального кроку армування, тип армувального матеріалу, кількість армованих шарів. Установлено закономірності впливу технологічних параметрів на показники стійкості армованих укосів, виявлені за результатами аналізу експериментально-статистичних моделей. Установлено збільшення корисного навантаження за умов використання розробленої технології та забезпечення необхідних показників стійкості укосів з пісчаного грунту: в 1,08 - 1,94 рази за зміни довжини заведення армувального полотна за поверхню ковзання; у 1,005 - 1,92 рази - вертикального кроку армування; в 1,09 - 1,26 рази - типу геотекстиля. Виявлено оптимальне співвідношення досліджених технологічних факторів, що дозволяє одержати максимальне збільшення (2,49 рази) показника корисного навантаження, яке відповідає враті стійкості укосу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.308 +
Шифр НБУВ: РА350125

Рубрики:

      
4.

Федорук 
Гіротропний спіральний термоелемент: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / Ярослав Григорович Федорук ; НАН України; Інститут термоелектрики. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.4
Шифр НБУВ: РА365463

Рубрики:

      
5.

Федорук С.О. 
Коваріантне квантування частинки зі спіном та суперчастинки у просторі-часі звичайної вимірності: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / С.О. Федорук ; НАН України.Наук.-технол. концерн "Ін-т монокристалів". — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена квантуванню моделей спінової (супер)частинки з бозевськими спіновими змінними. Проведені коваріантні первинне і вторинне квантування безмасової суперчастинки з введенням суто калібровочних спінорних лоренцевих гармонік. Обчисленням перестановочної функції показано, що умові мікропричинності задовільняють лише гармонічні поля з правильним зв'язком спіну зі статистикою. Техніка індексного спінора застосована для опису нескінченнокомпонентних полів скінченного спіну, одержано рівняння руху таких полів і на них узагальнено теорему Вайнберга. Запропоновано модель спінової частинки з комутуючим індексним спінором, яка після квантування описує масивну (безмасову) частинку з довільним фіксованим скінченним спіном (спіральністю). Для масивної частинки довільного спіну знайдено амплітуду переходу шляхом обчислення континуального інтегралу в BFV-BRST підході.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В315.4,022 + В382.142,022

Рубрики:

      
6.

Федорук Г.В. 
Лаферон в комплексній терапії хронічного урогенітального хламідіозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / Г.В. Федорук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування хворих на хронічний урогенітальний хламідіоз шляхом застосування у комплексній терапії вітчизняного рекомбінантного інтерферонового препарату "Лаферон" на підставі визначення його імуномодулювальних властивостей. Запропоновано розроблену схему терапії використовувати для лікування пацієнтів, хворих на хронічний урогенітальний хламідіоз, у випадку, коли традиційні схеми лікування були не ефективні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-52 + Р715.016-52
Шифр НБУВ: РА315921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Федорук Н.М. 
Мораль та суспільний прогрес: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Н.М. Федорук ; Харк. ун-т повітр. сил. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу існуючих вчень про мораль установлено внутрішні чинники змін моральних норм, а саме: почуття, розум, суспільне благо. Розглянуто етичні школи та відзначено прогрес моральних норм. Запропоновано як критерії прогресу моралі використовувати категорії: кількісне зростання розмаїтості моральних норм, їх узагальнення, поглиблення, удосконалювання змісту. Зауважено, що історична обмеженість вчень про мораль, які мають визначати універсальні норми, а також оночасне співіснування багатьох з них обумовили звернення уваги на середовище, що формує мораль, особливо на її частину, що демонструє матеріальні й духовні можливості людини у зміні навколишньої та власної природи. Зазначено, що ці можливості своєю появою найбільшою мірою зобов'язані суспільному прогресу. Обгрунтовано неминучість виникнення апріорно-постулативного зобов'язання в моралі, виявлено актуальність кантівської концепції моралі. Показано необхідність та можливість з'єднання апріорно-постулативного, який персоніфікує формально-логічний (логіка повинності), й діалектико-матеріалістичного підходів до моралі, який є змістовно-емпіричним аспектом моралі. Відзначено, що зміна потреб - це результат суспільного прогресу, це положення дозволяє доповнити зміст кантівського імперативу: введення ієрархії рівнів емпіричного. Установлено долю моралі на підставі аналізу видів суспільного прогресу у контексті зміни моралі. Запропоновано тезу, що мораль буде прогресувати під впливом суспільного прогресу, з'являться нові норми, що глибше відображають сутнісні потреби людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.911 + Ю7,0 +
Шифр НБУВ: РА337983

Рубрики:

      
8.

Федорук А.В. 
Наймане козацьке військо (XVI - середина XVII ст.): ідеологія, організація та військове мистецтво: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.В. Федорук ; Черн. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 19 с. — укp.

Визначено місце та роль соціально-станової, релігійної самосвідомості у найманській ідеології козаків та її вплив на формування у них національної свідомості. Досліджено розвиток організації та внутрішньої структури найманих козацьких підрозділів, що входили до складу різних європейських військових систем. Наведено характеристику видів та типів ручної вогнепальної, холодної та метальної зброї, артилерії, захисного спорядження, яким були озброєні козаки-найманці. Вміщено інформацію про оснащення козацьких загонів, які наймалися на іноземну службу. Висвітлено аспекти, що стосуються видів військової служби, яку виконували наймані козаки, а також використання їх під час ведення "приватних" та "економічних" воєн. Охарактеризовано військове мистецтво (тактику і стратегію) козаків-найманців у тих воєнних конфліктах, в яких вони брали активну участь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)4-294 + Ц2,8(4Укр)4
Шифр НБУВ: РА310427 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Федорук О.О. 
Пантелеймон Куліш і літературний процес у Західній Україні 60-х - початку 70-х років XIX ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.О. Федорук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено життєвий і творчий шлях П.Куліша в аспекті літературних й паралітературних відносин із галицькими й буковинськими українцями. Досліджено проблемні питання участі П.Куліша в західноукраїнському національно-культурному русі. Проаналізовано вплив письменника на становлення народовського літературного напрямку, його критика русофільської культурної парадигми, ідейні підоснови відносин з русофілами, вплив на формування культу Т.Г.Шевченка в регіоні та поширення невідомих текстів поета, редакторство П.Куліша в часописі "Правда". Розкрито причини самоусунення від літературного процесу. Встановлено зв'язок творчості письменника (оригінальної та перекладної) з перцепцією галичан.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)5-4 Куліш,П.О. + Ш5(4Укр)5-30
Шифр НБУВ: РА319634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Федорук 
Патогенетичне обгрунтування удосконалення шляхів попередження, діагностики та лікування синдрому гострої ниркової недостності у хворих урологічного профілю: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.06 / Олександр Степанович Федорук ; Інститут урології АМН України. — К., 2002. — 37 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-323-5
Шифр НБУВ: РА322291

Рубрики:

      
11.

Федорук В. А. 
Попередження інтра- та післяопераційних ускладнень лапароскопічної холецистектомії у хворих на гострий холецистит: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / В. А. Федорук ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено частоту, характер і причини ускладнень лапароскопічної холецистектомії за умов гострого холециститу. Розроблено заходи їх профілактики. Математичною формулою обгрунтовано залежність розміру рани, достатньої для видалення з черевної порожнини жовчного міхура, від товщини його стінки та найбільшого діаметра поперечного перерізу органу. Встановлено новий спосіб лапароскопічної холецистектомії. Застосування в клінічній практиці даного способу холецистектомії, порівняно з американським способом, забезпечує скорочення тривалості операції та зменшення кількості інтра- та післяопераційних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11-387
Шифр НБУВ: РА373655 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Федорук П.І. 
Система дистанційного навчання та контролю знань на базі Інтернет-технологій (на прикладі медичних вузів): Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / П.І. Федорук ; НАН України. Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2001. — 19 с. — укp.

З використанням розробленої технології створено програмний комплекс, який реалізує систему післядипломного дистанційного навчання та контролю медичних знань. Створено методологію побудови інструментальних засобів системи, яка базується на патернах класів та об'єктів, що взаємодіють між собою. Розроблено спеціалізовану мову ТестЛінг для взаємодії з системою. Запропоновано комплексний критерій оцінювання валідності імовірнісно-неоднозначних медичних знань, що дозволило автоматизувати процес оцінювання знань. Проведено адаптацію системи до обмежень пропускної здатності каналів зв'язку, реакції СУБД і відгуку системи в цілому на базі математичної моделі взаємодії процесів системи з використанням апарату марковських процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4Укр)р3 с21
Шифр НБУВ: РА316831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Федорук Ю.В. 
Удосконалення елементів технології вирощування картоплі у фермерських і селянських господарствах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Ю.В. Федорук ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Наведено результати дослідження процесів росту, розвитку рослин, формування врожаю та зміни біохімічного складу бульб різних сортів залежно від видів добрив за беззмінного вирощування картоплі у разі короткоротаційної сівозміни. Установлено роль зазначених факторів стосовно рівня врожайності картоплі. Запропоновано фермерським і селянським господарствам у зоні Лістостепу України використовувати короткоротаційну сівозміну з певним чергуванням культур, а саме: 1 поле - з ячменем, 2 - картоплею, 3 поле - з овочевими культурами. Виявлено, що застосування такої сівозміни дозволяє підвищити врожайність картоплі на 45 ц/га (19 %). Доведено, що альтернативою гною можуть бути зелені добрива. Відзначено, що за використання сидеральних проміжних культур (редьки олійної, гірцичі білої та їх суміші, а також озимого ріпаку, озимого жита та їх суміші) приріст урожайності картоплі становить у середньому 16 - 20 % у порівнянні з неудобреною ділянкою. З'ясовано, що за умов заорюваності сидератів з мінеральнии добривами врожайність підвищується на 34 - 42 %, що дорівнює її показникам у разі внесення 40 т/га гною. Здійснено енергетичну й економічну оцінку ефективності вирощування картоплі залежно від досліджених факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-4,1(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337808

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Храбко М. І. 
Імунофізіологічна, репродуктивна і дезінтоксикаційна функції організму щурів за дії германію цитрату / М. І. Храбко. — Б.м., 2019 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Храбко М. І. 
Імунофізіологічна, репродуктивна і дезінтоксикаційна функції організму щурів за дії германію цитрату / М. І. Храбко. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації вивчено вплив різних доз германію цитрату, одержаного методами нанотехнології та хімічного синтезу, на активність окремих систем організму щурів різних поколінь. З'ясовано стимулювальний вплив малої і середньої доз германію цитрату, отриманого методом нанотехнології, на імунофізіологічний статус організму, а також інгібувальний – за великої дози. Германій цитрат хімічно синтезований зумовлює інгібувальний вплив за дії 200 мкг Ge на вміст імуноглобулінів, глікопротеїнів у крові щурів F0, а також розвиток організму у самиць F1. Доведено регулювальний вплив германію цитрату на онтогенетичний розвиток щуренят у двох поколіннях. Уперше отримано нові дані щодо гістологічної структури органів імунної системи щурів за тривалого впливу різних доз германію цитрату, відзначено зв'язок змін показників крові й тканин з особливостями будови вказаних органів. Виявлено вплив германію цитрату на репродуктивну здатність самиць F0 і F1, життєздатність і онтогенетичний розвиток їх щуренят. Експериментально доведено регулювальний вплив германію цитрату на розподіл Ca, P, Fe, Cu, Zn, Mn, Co і Ge у тканинах організму щурів.^UThe dissertation is devoted to the research of the influence of various doses of germanium citrate obtained by nanotechnology methods and chemical synthesis, on the activity of immune, antioxidant, detoxification and reproductive systems of the rats organism of different generations; clarification of immune-physiological influence of various germanium citrate doses; establishment of age, reproductive and systemic features of their influence at long-term application during pregnancy, lactation, breastfeeding period, physiological and reproductive maturation, embryonic and fetal development. The stimulating effect of low and average doses of nanogermanium citrate, obtained by the nanotechnology method was established on immune physiological and hematological parameters of the organism, and also on inhibiting – at high dose application. Chemically synthesized germanium citrate has an inhibitory effect at action of 200 µg Ge on the content of immune globulins, glycoproteins and their carbohydrate components in the blood of F0 rats, as well as the growth and development of the organism and individual organs in F1 females. The regulatory influence of the applied doses of germanium citrate on the ontogenetic development of young rats in two generations and less expressed on the internal organs indices according to the coefficients of the heart, liver, kidneys, testicular, lungs, and spleen masses were proved. For the first time new data was obtained on the histological structure of the immune system organs of rats at the long-term influence of various doses of germanium citrate, and the connection of changes in physiological and biochemical parameters of blood and tissues with morphological and structural features of these organs structure was noted. The dose-dependent influence of germanium citrate on the reproductive ability of rat females of F0 and F1 generations, resistance, viability and ontogenetic development of their young rats during 2-4.5 months of life was proved. Based on the determination of Ca, P, Fe, Cu, Zn, Mn, Co and Ge content in rat tissues, the regulatory influence of germanium citrate in the applied doses on their distribution in tissues and organs of rats dependence of the content of these elements on the dose and method of synthesis of germanium citrate was determined. The application of different germanium citrate doses in females of two generations of rats caused regulatory influence on the immune physiological and antioxidant state of the organism. Influence of germanium citrate in F0 female rats was characterized by a decrease in blood aminotransferase activity, concentration of Ca, P, triacylglycerols, creatinine – at action of 200 and 2000 µg, with an increase at the action of 10 and 20 µg Ge, as well as the content of phenolsulphates and phenolglucuronides in liver, kidney and muscles at action of 20 µg Ge. In the blood of F1 females, a significantly lower Ca content at action of 10, 20 and 200 µg Ge; and albumin and triacylglycerols was detected - at the action of 2000 µg Ge against the background of higher P content in animals receiving 10 and 20 µg of Ge. Application of different doses of germanium citrate resulted in a corrective effect on the state of the immune system of the F1 male organism, with an increase in the content of medium molecules in the blood at the age of 2-2.5 months. At the age of 4-4.5 months, higher blood levels of immune globulins, sialic acids, and medium-molecules, but lower, in circulating immune complexes at action of 10, 20 and 2000 µg Ge was established.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Федорук О. М. 
Формування фахової компетентності майбутніх документознавців в галузі електронного документообігу у професійній підготовці / О. М. Федорук. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація є комплексним дослідженням актуальної психолого-педагогічної проблеми формування фахової компетентності майбутніх документознавців в галузі електронного документообігу у професійній підготовці, результати вирішення якої складають сучасну як теоретичну, так і прикладну основу упровадження сучасної знаннєво-компетентнісної парадигми у вищу освіту, у змісті якої професійна підготовка майбутніх фахівців розглядається невід'ємною складовою всього освітнього процесу вищої школи, що орієнтується на ефективне формування їхньої фахової компетентності.На основі аналізу теорії і практики професійної підготовки майбутніх документознавців у ЗВО актуалізовано понятійно-категоріальний апарат дослідження, уточнено сутнісні характеристики провідних понять.У процесі організації і проведення констатувального етапу експериментальної роботи визначено й схарактеризовано провідні фахові компетенції, критерії перевірки ефективності їх формування, показників та трьох рівнів сформованості досліджуваного феномена.Практичне значення результатів дослідження полягає у тому, що результати дисертаційної роботи можуть бути використані в системі професійної підготовки майбутніх фахівців з документознавства та інформаційної діяльності в закладах вищої освіти, у системі післядипломної педагогічної освіти, у самоосвітній діяльності майбутніх фахівців.^UThe thesis is a complex study of the topical psychological and pedagogical problem on the formation of professional competence for future document specialists in the field of electronic document management system in vocational training, the results of which form a modern theoretical and applied basis for the implementation of the modern knowledge-competency paradigm in higher education. In the content of it the vocational training of future specialists is considered as an integral part of the entire educational process of higher education, which focuses on the effective formation of professional competence for future document specialists.Based on the analysis of the theory and practice of vocational training of future document specialists in higher education institutions (HEI) the conceptual and categorical apparatus of the study was updated, the essential characteristics of such key concepts.In the process of organizing and conducting the ascertaining stage of the experimental work, the key professional competencies were identified and characterized, as well as criteria for checking the effectiveness of their formation, indicators and three levels of the formation of the studied phenomenon.The practical significance of the study results is in the following: the results of the thesis can be used in the system of vocational training of future specialists in document management system and information activities in higher education institutions, in the system of postgraduate teacher education, in the self-educational activities of future specialists.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Федорук Я. О. 
Організаційно-технологічний інструментарій реалізації будівельних проектів у складних сейсмічних умовах / Я. О. Федорук. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.08. – технологія та організація промислового та цивільного будівництва. – Київський національний університет будівництва і архітектури. – Київ, 2021.Дисертаційна робота присвячена вирішенню науково-прикладного завдання оновлення щодо розробки спеціалізованих моделей організаційно-технологічного інструментарію реалізації будівельних проектів у складних сейсмічних умовах на засадах реалізації наукомісткого інструментарію організації будівництва, що є невід'ємною частиною методології розвитку біосферосумісного будівництва.Значення одержаних результатів для науки визначається сутнісним удосконаленням та інноваційністю змісту інструментарію організаційно-технологічного моделювання реальної поведінки об'єктів будівництва при сейсмічних впливах, з урахуванням просторової деформації і нерівномірності поля коливань ґрунту під будівлею. Удосконалення інструментарію біосферосумісного будівництва здійснене у цій роботі шляхом сполучення загальнометодологічних та методико-аналітичних компонент біосферосумісного будівництва, «геометричної економетрики», будівельного девелопменту та передового функціоналу управління будівельними проектами, з використанням технологій цифрового адміністрування. Значення результатів дисертації для практики визначається розвитком біосферосумісного будівництва щодо вирішення задач організації будівництва та адміністрування повного циклу будівельного проекту, реалізовано в моделях і програмних продуктах обґрунтування та функціонування в системі «експертиза – ініціація – адміністрування – будівництво – експлуатація – екологічна трансформація». Запропоновані в роботі підходи відповідають сучасному рівню і можуть застосовуватися при масовому проектуванні, а також при науково-технічному супроводі складних об'єктів будівництва. Результати дисертації підтвердили свою достовірність та практичну цінність під час спорудження об'єктів та перевірки здатності будівель витримувати значні сейсмічні навантаження. Наукова новизна одержаних результатів визначається інноваційністю змісту інструментарію організаційно-технологічного моделювання повного життєвого циклу проектів будівництва щодо реалізації будівельних проектів у складних сейсмічних умовах на засадах реалізації наукомісткого інструментарію організації будівництва, що є невід'ємною частиною методології розвитку біосферосумісного будівництва. Ключові слова: біосферосумісне будівництво, сейсмічні умови, будівельний проект, акселерограми, карти чутливості, організаційно-технологічні моделі.^UThe dissertation on competition of a scientific degree of the candidate of technical sciences on a specialty 05.23.08. – technology and organization of industrial and civil construction. – Kyiv National University of Construction and Architecture. – Kyiv, 2021.The dissertation is devoted to solving the scientific and preparatory task of updating the development of specialized models of organizational and technological tools for construction projects in warehouse seismic conditions because of scientific and instrumental organization of construction, which is an integral part of the methodology of biosphere-compatible construction.The value of the obtained results for sciences is determined by substantial improvement and innovative change of tools of organizational and technological modelling of real behaviour of construction objects under seismic influences, taking into account spatial deformation and harmlessness of fields under construction. Improvement of biosphere-compatible construction tools is implemented in this work through a combination of general methodological and methodological-analytical components of biosphere-compatible construction, «geometric econometrics», construction development and advanced management of construction projects using digital management technologies.The value of the dissertation results for practitioners is revealed by the development of biosphere-compatible construction by solving the tasks of construction organization and administration of the full cycle of construction project, implemented in models and software products for placement and functioning in the system «examination – initiative – administration – construction – organization – ecological transformations». Are responsible for the current level and can join the mass design, as well as scientific and technical support of complex construction projects. The results of the dissertation confirmed their reliability and practical value during the observation of objects and verification of the ability of buildings to withstand significant seismic loads.According to the results of the research, the scientific news determines the innovative content of the tools of organizational and technological modelling of the full life cycle of construction projects for the implementation of construction projects in seismic storage conditions based on scientific and technical tools of the organization, which is an integral part of biosphere-compatible construction methodology.Developed and discussed organizational and technological tools for the implementation of construction projects in warehouse seismic conditions, based on the methodology of biosphere construction. In particular, the scientific and practical tools of biosphere-compatible construction have been expanded through the proposed semi-empirical method of constructing calculated accelerograms, which is based on the most used technological information contained in accelerograms of earthquakes from local foci and earthquakes in the Vrancea region.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Сидоренко А. В. 
Формування АРМУ в Київському художньому інституті та її вплив на живопис українського модернізму / А. В. Сидоренко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації досліджено історію формування спільноти Асоціації революційного мистецтва України (АРМУ) в Київському художньому інституті (КХІ) та її вплив на розвиток живопису українського модернізму.Було проаналізовано: історичні обставини становлення українського модернізму з 1917 по 1932 рр.; творчі принципи провідних живописців АРМУ в КХІ; боротьбу радянської влади з формалізмом і репресії проти української творчої інтелігенції. Виявлено, що АРМУ була заснована в короткий період часткової лібералізації суспільного життя в УСРР епохи НЕП і українізації, який у 1930-ті рр. був згорнутий сталінськими репресіями. АРМУ стала найбільшим мистецьким об'єднанням українського модернізму, в формуванні якого ключове значення мали ректор і професори КХІ. На основі матеріалів архівних фондів уточнено факти з історії УАМ, КХІ, АРМУ і біографій їхніх діячів. Виявлено, що серед членів АРМУ в КХІ на розвиток живопису українського модернізму найбільший вплив мали творчі принципи О. Богомазова, М. Бойчука, П. Голуб'ятникова та В. Пальмова.^UThe dissertation explores the community of the Association of Revolutionary Art of Ukraine (Аsotsiatsia revolutsyinoho mystetstva Ukrainy, or ARMU) at the Kyiv Art Institute, the stages of its formation and its historical influence on painting of Ukrainian modernism. The study analyzes the historical circumstances of formation of modernism in Ukraine since the February Revolution and until the collapse of the NEP. Also studied are the creative principles of leading ARMU painters in the Kyiv Art Institute, the struggle of the Soviet government against formalism and repressions against the Ukrainian creative intelligentsia in the 1930s.It was revealed that ARMU was founded during a short period of partial liberalization of public life in the Ukrainian SSR during the NEP and Ukrainization era, which was cut short by Stalin's repressions in the 1930s. During this period, the ARMU became the largest artistic association of Ukrainian modernism, founded directly by the rector and professors of Kyiv Art Institute. In their activities, the leaders of the ARMU strive to intensify the artistic life of the Ukrainian SSR, protect it from the influence of the Russian art associations and to establish ties with European cultural and educational institutions. This ideological position, which combined a pro-European orientation with the desire for an anti-colonial revival of national culture, united many intellectuals in the Ukrainian SSR during the 1920s, most of whom were later repressed or physically exterminated by the USSR punitive authorities. Among the members of the ARMU, M. Boychuk and some of his followers were executed. The range of artistic pursuits of ARMU artists who taught at the Kyiv Art Institute varied from different movements of modernism to experiments with neo-primitivism. It was discovered that some of the artists, especially O. Bogomazov, M. Boychuk, P. Golubyatnikov, and V. Palmov, had a significant influence on the painting of Ukrainian modernism. Their common feature was the desire to create images rather inspired by artistic imagination, than by copying from nature that was required by socialist realism. To achieve this goal, each of them employed his own method: M. Boychuk used the method of compositional analysis of works of different eras and cultures, P. Golubyatnikov created a fantastic perspective in his paintings and enhanced color contrasts, O. Bogomazov experimentally developed his theory of visual perception of colors and shapes on a picture plane, and V. Palmov practiced expressive, unplanned improvisation. Despite the fact that their creative principles were quite different, the younger generations of artists actively synthesized them in search of their individual style. This is clearly evidenced by catalogs and reviews of all-Ukraine exhibitions held in Kyiv, Kharkiv, Odesa, and Dnipropetrovsk. The members of the ARMU among the professors of the Kyiv Art Institute in different periods were: B. Kratko, V. Meller, Ye. Sagaidachny, A. Taran, V. Tatlin and others. In accordance with the orientation of the ARMU on the concept of industrial art, in addition to easel painting, its exhibitions included separate sections of graphics, sculpture, ceramics, theater design, architecture, photography, etc.The author of the dissertation analyzed and for the first time published selected visual instructions, sketches, notes of O. Bogomazov from the Central State Archive Museum of Literature and Arts of Ukraine, revealed the identities of some previously undiscovered Bogomazov's students in the Kyiv Art Institute. The exploration of several works of the 1920s and early 1930s from the National Academy of Fine Arts and Architecture Archives, made under the influence of ARMU members in the Kyiv Art Institute, allowed to clarify their attribution. Some publications in the 1910s–1920s periodicals, which were not previously involved in the study of Ukrainian Academy of Arts, Kyiv Art Institute, ARMU and their figures, are considered. In particular, statements about foundation of the ARMU made by I. Vrona and P. Gorbenko in the rare newspaper articles of 1925, are quoted.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Федорук І. В. 
Сортова продуктивність зерна сої залежно від інокуляції насіння та внесення мікродобрив в умовах Лісостепу західного / І. В. Федорук. — Б.м., 2021 — укp.

У даній дисертаційній роботі викладено результати досліджень впливу мікроелементів і заходів інокуляції на процеси росту та розвитку рослин сої, формування вегетативної маси, репродуктивних органів, фотосинтетичну діяльність рослин і продуктивність таких сортів сої як Максус, Кордоба, Саска. Встановлено, що найбільш сприятливі умови для їх росту й розвитку, формування добре розвиненої надземної маси та фотосинтетичної діяльності рослин створюються у варіанті досліду: мікродобрива Вуксал Борон у нормі 1 л/га + Басфоліар у нормі 2 л/га та інокулянти в поєднанні Хі Стік 4 кг/т насіння сої + Хай Кот Супер 1,42 л/т + Хай Кот Супер Extender 1,42 л/т.^UThis thesis presents the results of studies of the influence of microelements and inoculation processes on the growth and soybean plants development, the vegetative mass formation, reproductive organs, photosynthetic activity of plants and the productivity of soybean varieties such as Maxus, Cordoba, Saska. It was found that the most favorable conditions for their growth and development, the formation of a well-developed aboveground mass and photosynthetic activity of plants are created in the experiment variant: micronutrient fertilizer Vuksal Boron at a rate of 1 l / ha + Bospholiar at a rate of 2 l / ha and inoculants in combination with Hi Stick 4 kg / t of soybean seeds + Hai Kot Super 1.42 l / t + Hai Kot Super Extender 1.42 l / t.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського