Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (253)Книжкові видання та компакт-диски (327)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>A=БАЧИНСЬК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Бачинська Г.В. 
Антропонімікон переселенців з Польщі на Тернопільщину: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Г.В. Бачинська ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано імена та прізвища переселенців з Польщі на територію Тернопільщини. Встановлено обсяг онімної та апелятивної лексики, що відображено в основах досліджуваних прізвищ, розкрито роль різних класів цієї лексики у творенні проаналізованих прізвищ. Словотвірно-структурний аналіз прізвищ переселенців на Тернопільщину дозволив встановити, що усі вони виникли в результаті двох способів деривації - лексико-семантичного, який виявився домінуючим у процесі творення досліджених прізвищ, і морфологічного. Охарактеризовано власні імена переселенців, що дає змогу визначити основні особливості іменникa. За результатами дослідження імен і прізвищ переселенців показано, що, маючи регіональні особливості, вони (імена та прізвища) є частиною загальноукраїнського анропонімікону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-316.2
Шифр НБУВ: РА314378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Бачинський О.В. 
Вплив вермикомпосту та купограну на урожай та якість капусти білоголової на темно-сірому опідзоленому грунті Північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / О.В. Бачинський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Захищається робота, яка містить результати по визначенню впливу вермикомпосту та купограну на агрохімічні та агроекологічні властивості темно-сірого опідзоленого легкосуглинкового грунту, урожай та якість капусти білоголової сорту "Амагер 611" при вирощуванні за енерго-ресурсо-природоохоронною технологією. Отримано значний приріст врожаю та покращання якості капусти білоголової в результаті використання нових видів добрив. Вивчена ефективність використання вермикомпосту та купограну на темно-сірому опідзоленому легкосуглинковому грунті Північного Лісостепу України для покращання агрохімічних властивостей грунту, стабілізації продуктивності білоголової капусти, покращання біологічної цінності та терміну зберігання продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.21-434(2УКР-4КИЕ),022

Рубрики:

      
3.

Бачинський В.В. 
Захисно-акумулюючі покриття: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / В.В. Бачинський ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано новий підхід до розв'язання задачі стосовно захисту навколишнього середовища, людей, будинків і споруджень від впливу сильнодіючих отруйних речовин (СДОР), що полягає у превентативному нанесенні на поверхні будівельних об'єктів захисно-акумулюючих покрить (ЗАП), здатних незворотньо поглинати СДОР. Розроблено механізм одержання капілярно-ніздрюватої структури покриття за рахунок використання ніздрюватого наповнювача, показано процес акумулювання сильнодіючих отруйних речовин у покритті. З'ясовано можливість швидкого плівкоутворювача ЗАП для будь-якого типу СДОР. Установлено, що дифузійна рухливість СДОР, що приникає в ЗАП, знижується за рахунок зсуву функції розподілу активаційних параметрів десорбції у напрямку більших значень. Визначено, що іммобілізація СДОР плівкою покриття досягається наданням покриттю власної капілярно-ніздрюватої структури за рахунок надлишкового (у межах припустимого об'ємного складу) його наповнення гідрофільним наповнювачем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.7 + Н360.7 +
Шифр НБУВ: РА328333

Рубрики:

      
4.

Бачинський Д.В. 
Інтелігенція Української СРР в українізаційних процесах 20-х - початку 30-х років ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Д.В. Бачинський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2004. — 20 с. — укp.

Визначено роль і місце інтелігенції в українізаційних процесах 1920 - початку 1930-х рр. Проаналізовано проблеми, які стояли на шляху "українізації" зрусифікованої інтелігенції, встановлено форми та методи, що використовувались для практичної реалізації цього завдання, показано опір, який чинила "українізації" частина російськомовної інтелігенції, та його форми. Розглянуто різноманітні заходи, які здійснювала українська інтелігенція для розширення сфери вживання української мови у різних напрямках суспільного життя - діяльності державного апарату, вищій та середній освіті, науці, літературі, мистецтві, повсякденності. Висвітлено роль представників української інтелігенції у боротьбі за розвиток елітарної української культури, їх небажання приймати "низькопробні культурні зразки" як українську культуру. Доведено, що українська інтелігенція була основною рушійною силою українізаційних процесів не лише в УСРР, але й в інших регіонах СРСР, населених українцями, і саме завдяки їй українізація вийшла за межі, відведені для неї радянським урядом та переросла в національно-культурне відродження. Розглянуто основні засоби та методи радянської влади, спрямовані на підкорення української інтелігенції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 +
Шифр НБУВ: РА329033

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бачинська 
Колонізація українським населенням Придунайських земель. XVIII - початок XX ст.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Олена Анатоліївна Бачинська ; Одеський національний ун-т ім. І.І.Мечнікова. — О., 2002. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-27 + Т3(4УКР)5-27
Шифр НБУВ: РА322116

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бачинський В.Т. 
Лазерна спектрофотополяриметрія біологічних тканин людини в розробці об'єктивних критеріїв визначення давності настання смерті та часу утворення гематом: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.25 / В.Т. Бачинський ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Запропоновано й обгрунтовано комплекс нових судово-медичних методів і об'єктивних критеріїв установлення давності настання смерті (ДНС) на формування гематом. Проведено спектрофотополяриметричне та фазове дослідження часової динаміки післясмертних змін лазерних зображень у гістологічних зрізах біологічних тканин трупа людини та гематомах внутрішніх органів. Двовимірна структура поляризаційних мап характеризується різною швидкістю зміни статистичних моментів першого та четвертого порядків, які характеризують координатні розподіли значень азимутів і еліптичності лазерних зображень біологічних тканин. Найбільш інформативним до змін оптичної анізотропії біологічних тканин і пов'язаним з цими змінами поляризації лазерного випромінювання виявлено четвертий параметр - вектор Стокса. Це збільшило можливість визначення ДНС у порівнянні з поляризаційним картографуванням до 65 год післясмертного періоду. Елементи матриці Мюллера у цьому періоді динамічно змінюються, зумовлюють визначення ДНС у діапазоні від 1 до 13 - 70 год залежно від типу біологічної тканини. З'ясовано, що лазерна спектральна поляриметрія гематом внутрішніх органів ефективна для судово-медичного визначення часу їх виникнення. Гематоми різної локалізації мають координатно неоднорідну й індивідуальну структуру внаслідок їх багатошарової будови. Для діагностики давності їх виникнення ефективне використання показників координатних розподілів станів поляризації, ступеня деполяризації та фазових зсувів лазерних зображень гематом внутрішніх органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.4 + Р811с + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА362798

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Бачинський М.В. 
Методи забезпечення вірогідності та автоматичного передавання ритмокардіосигналу у системах мобільного голтерівського моніторингу: Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.11.17 / М.В. Бачинський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 20 с. : рис. — укp.

Побудовано математичну модель впливу на ритмокардіосигнал (РКС) завад у каналах мобільного голтерівського телемоніторингу, яка дозволила врахувати особливості спектра РКС, розробити методи та засоби опрацювання прийнятого повідомлення про варіабельність серцевої ритміки, а також визначення вірогідності його результату. Розвинуто теорію оптимальної фільтрації, яка передбачає врахування особливостей РКС та нестаціонарності завад у мобільному каналі зв'язку. Синтезовано структуру та характеристики оптимальних фільтрів. З використанням відомих методів статистичного аналізу одержано аналітичний вираз та визначено вірогідність передавання характеристик варіабельності серцевої ритміки через тональні канали мобільного зв'язку. Побудовано лінійні оптимальні фільтри для опрацювання прийнятого повідомлення про варіабельність серцевої ритміки з урахуванням нестаціонарності впливу завад у мобільних каналах зв'язку. Це уможливило верифікацію оптимальності побудови фільтрів обробки РКС. Визначено вірогідність одержаних спектральних характеристик варібельності серцевої ритміки. Розроблено методи комп'ютерного моделювання відповідних пристроїв системи мобільного голтерівського телемоніторингу серцевої ритміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р. с05
Шифр НБУВ: РА359024

      
8.

Бачинська К. В. 
Механізми управління державною власністю в промисловості: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / К. В. Бачинська ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Одес. регіон. ін-т держ. упр. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність та особливості системи управління державною власністю в промисловості України. Досліджено організаційний та правовий механізми управління державною власністю як основні складові даної системи. Проведено ретроспективний аналіз системи управління державною власністю в промисловості за радянських часів. Наведено приклади моделей систем управління державною власністю, що застосовуються у світовій практиці. Проаналізовано процес формування державного сектору та системи управління державною власністю в Україні за роки незалежності. На основі комплексного підходу визначено, що вітчизняна система управління державною власністю є неефективною та потребує удосконалення, зокрема організаційного та правового механізмів її регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0 + Х819(4УКР)122
Шифр НБУВ: РА379961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Бачинська Я.О. 
Оптимізація структури культур лускокрилих комах для програм біологічного методу захисту рослин: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / Я.О. Бачинська ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

На прикладі трьох видів лускокрилих комах, що відрізняються особливостями біології (непарного шовкопряда Lymantria dispar L., шовковичного шовкопряда Bombyx mori L., зернової молі Sitotroga cerealella Oliv.) експериментально доведено можливість підвищення життєздатності та продуктивності культур за умов оптимізації просторової структури популяцій лускокрилих комах шляхом відбору особин за чутливістю до щільності популяцій та перевагою щодо місця лялькування. З'ясовано, що у разі розведення непарного шовкопряда для програм біометоду захисту рослин слід відбирати на плем'я особин, утворених у верхній частині посудини, а зернову моль - з нижніх шарів зерна. Установлено, що життєздатність і продуктивність зернової молі вища за умов схрещування культур різного географічного походження. Експериментально доведено, що життєздатність шовковичного шовкопряда підвищується у разі створення гетерогенної суміші порід з наступним схрещуванням біоматеріалу, вигодовуваного у різні сезони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.8 +
Шифр НБУВ: РА339048

Рубрики:

      
10.

Бачинська Є.М. 
Організаційно-методичні засади підготовки вчителів до класного керівництва в системі підвищення кваліфікації: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Є.М. Бачинська ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано наукові дослідження та досвід підготовки вчителів до класного керівництва в історико-педагогічному контексті, розглянуто основні вимоги до їх знань і вмінь. Обгрунтовано організаційно-методичні засади підвищення рівня психолого-педагогічної компетентності класних керівників. Розкрито шляхи забезпечення єдності та послідовності всіх ланок системи підвищення кваліфікації у підготовці вчителів до виховної роботи. Розроблено, теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено методику підготовки вчителів до класного керівництва в системі підвищення кваліфікації, цільової програми підвищення рівня психолого-педагогічної компетентності та програми проблемно-тематичних курсів для класних керівників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.423 + Ч34(4УКР)78 +
Шифр НБУВ: РА332199

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Бачинська Н.В. 
Планування тренувальних навантажень в передзмагальному мезоциклі для акробатичних пар з урахуванням біологічних особливостей жіночого організму: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Н.В. Бачинська ; Держ. НДІ фіз. культури і спорту. — К., 2005. — 21 с.: рис. — укp.

Наведено результати експериментального дослідження ефективності розробленої програми підготовки до змагань жіночих акробатичних пар високої кваліфікації, що враховує менструальний цикл акробаток, які перебувають внизу (17 - 20 років) і відсутність менструальної функції у акробаток, що перебувають вгорі (13 - 15 років). Запропонована система підготовки у передзмагальному мезоциклі складається з чотирьох комбінованих мікроциклів, залежно від фаз менструального циклу. На підставі аналізу одержаних результатів зазначено, що показники після експерименту у контрольних групах партнерок обох амплуа не мають достовірних відмінностей у порівнянні з результатами до експерименту. В експериментальних групах партнерок обох амплуа після впровадження наведеної методики виявлено достовірне поліпшення показників загальної та спеціальної фізичної підготовки (рівня значущості 95 % та 99 %), координаційних здібностей, функціональних показників організму спортсменок. Результати змагань (середня оцінка за техніку й артистизм виконання, сума багатоборства) після експерименту в спортсменок експериментальної групи значною мірою покращалася у порівнянні з даними контрольної групи. Проведено порівняльний аналіз контрольних і експериментальних груп та показано доцільність використання запропонованої методики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.63.154 +
Шифр НБУВ: РА344835

      
12.

Бачинський Р.В. 
Реконфігуровані процесори стиску потоків даних: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Р.В. Бачинський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Запропоновано базову структуру та принципи функціонування комп'ютерної системи стиску потоків даних з використанням багатоканальних буферних запам'ятовуючих пристроїв, яка дає змогу одночасно направляти декілька потоків даних на обробку та зчитувати декілька результуючих потоків, що дозволяє збільшити ефективність використання апаратних засобів за рахунок суміщення у часі підготовки й обробки потоків даних. Запропоновано метод побудови багатопотокових багатоканальних процесорів стиску даних на базі багатоканального контролера потоків даних, який полягає у розділенні підготовки даних до обробки, забезпечує вибір і планування пріоритетної обробки за різними алгоритмами стиску незалежних потоків даних, що забезпечує багатофункціональність апаратних засобів стиску даних. Запропоновано метод керування потоками даних, який передбачає врахування статистичних і динамічних потоків під час планування розподілу апаратних ресурсів процесора, що дозволяє скоротити час обробки потоків даних. Розроблено нову конфігуровану структуру комп'ютерної системи стиску потоків даних, яка дозволяє здійснювати динамічну перебудову апаратних засобів та поєднує переваги існуючих апаратних платформ стиску даних, а також забезпечує можливість балансування між апаратними затратами та продуктивністю, що дозволяє скоротити затрати на розробку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.6-013.44 + З973-048 +
Шифр НБУВ: РА358172

Рубрики:

      
13.

Бачинська В.Б. 
Структурно-функціональні предиктори аритмій у юнаків із первинним пролапсом мітрального клапану і оптимізація їх лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В.Б. Бачинська ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни структурно-функціонального стану серцево-судинної системи та клініко-інструментальні предиктори розвитку різних варіантів екстрасистолії. Виділено групи ризику щодо виникнення аритмій, проаналізовано результати обстеження 112-ти юнаків із первинним пролапсом мітрального клапана (ПМК) й обгруновано шляхи покращення ефективності лікування екстрасистолії. З'ясовано, що у ролі предикторів частої шлуночкової екстрасистолії (ШЕ) у юнаків із ПМК можуть виступати вегетативна дисфункція та порушення електрофізіологічних властивостей міокарда, а предикторами частої суправентрикулярної екстрасистолії (СЕ) - збільшення дисперсії зубця Р, вегетативна дисфункція та порушення релаксаційних властивостей міокарда лівого шлуночка. Доведено високу антиаритмічну ефективність бісопролола у разі шлуночкової, а ритмокора - суправентрикулярної екстрасистолії. Встановлено, що застосування комбіновоної терапії бісопролол + ритмокор підвищує ефективність лікування ШЕ та СЕ, а також дозволяє знизити дозу бісопрололу та кількість його побічних реакцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.109-5 + Р733.410.105.0-5 +
Шифр НБУВ: РА367704

Рубрики:

      
14.

Козлова Н. В. 
Принципи архітектурної організації фасадів багатоповерхових житлових будинків з врахуванням візуальної екології / Н. В. Козлова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню архітектурної організації фасадів багатоповерхових житлових будинків з врахуванням візуальної екології (відеоекології) на прикладі м.Києва. Науково обѓрунтовано вплив архітектури фасадів багатоповерхових житлових будинків м.Києва, як екологічного фактору, на психологічний стан та зоровий апарат місцян і необхідність її удосконалення з урахуванням сучасних естетичних вимог та вимог візуальної екології. Виявлено особливості та означено сучасні напрямки формування архітектури фасадів багатоповерхових житлових будинків, всього три напрямки. Визначено чинники, що впливають на рівень візуального комфорту фасадів багатоповерхових житлових будинків. Запропоновано методи визначення динамічних та статичних візуальних зв᾿язків, наявності візуальних полів та архітектурної організації фасадів багатоповерхових житлових будинків з врахуванням вимог візуальної екології. Сформульовано принципи архітектурної організації фасадів багатоповерхових житлових будинків з врахуванням візуальної екології: підвищеної контактності, органічності, варіативності, екореконструкції. Розроблено карту відеоекологічного зонінгу м.Києва, за якою територію міста поділено на три типи видимого середовища: сприятливе, несприятливе, нейтральне. Удосконалено класифікацію сучасних прийомів (основних та додаткових) архітектурної організації фасадів багатоповерхових житлових будинків з врахуванням візуальної екології. Набули подальшого розвитку рекомендації щодо пластичного вирішення архітектури фасадів багатоповерхових житлових будинків в м.Києві з врахуванням візуальної екології.^UThe dissertation is devoted to the problem of architectural organization of facades of multistorey residential buildings taking into account the visual ecology (videoecology) on the example of the city of Kyiv. Based on the research carried out by architects, psychologists, sociologists, physicians, physiologists, mathematicians, the author scientifically substantiated the influence of architecture of the facades of multistorey residential buildings in the city of Kyiv, as an environmental factor, on the psychological state and the visual apparatus of urban dwellers. Three modern directions of formation of the architecture of facades of domestic multistorey residential buildings were determined in the work. These directions have not yet been considered for visual comfort and their degree of aggressiveness. It was revealed that for the city of Kyiv the leading direction is the traditional approach (characterized by a simple form of window and door openings, lack of elements of small decor). The general methodology of the study is based on the methods: deduction; systematization, analysis of scientific sources and examples of design and construction practices; constructing logic circuits and models; historical-genetic and comparative analysis of domestic and foreign experience; retrospective analysis; physical examination and photographic fixation; mathematical and graph-analytical apparatuses of research; sociological survey and mapping; modelling and forecasting; design and experimental design.The complex of modern factors influencing the level of visual comfort of the facades of multistorey residential buildings was determined: the detection of structures on the facade surface; flexible organization of the facade field; identification of the internal structure; conditions of perception; the nature of the details of the facade field. Ten signs of ecological beauty of buildings are revealed. The method was proposed for determining dynamic and static visual connections, the presence of visual field, and the method of architectural organization of the facades of multi-storeyed residential buildings, taking into account the requirements of the visual environment. The principles of architectural organization of facades of multistorey residential buildings were formulated taking into account the visual ecology: increased contact, organic, variability, and eco-reconstruction. The map of videoecological zoning in Kyiv was developed, which includes three zones: with favourable visual environment, with unfavourable visible environment, with a neutral visible environment. Classification of modern (basic and additional) techniques of architectural organization of the facades of multistorey residential buildings was improved taking into account the visual ecology at levels of large, medium and small plasticity elements. The final part provides the ways to introduce the study results into experimental design, project activities and in the educational process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Демедюк Ю. Г. 
Православні церкви України у Одеській, Миколаївській та Херсонській областях 1991 – 2010 років: інституалізаційний та громадсько-політичні аспекти / Ю. Г. Демедюк. — Б.м., 2020 — укp.

У роботі висвітлені особливості процесу становлення і розбудови Православних Церков України у національній та регіональній площинах упродовж 1991-2010 рр.; визначені основні етапи та напрями їх громадсько-політичної діяльності та взаємин з державними органами влади; відображено особливості відродження УАПЦ в Україні упродовж ХХ ст. та розбудови церковних структур на загальнодержавному та регіональному рівнях; розкрито процес утворення УПЦ МП та особливості її інституалізації в південноукраїнських єпархіях; простежено специфіку становлення та розвитку УПЦ КП у національному та регіональному контекстах; визначено основні тенденції взаємин загальнодержавних та місцевих органів влади з Православними Церквами України; проаналізовано зміст і основні проблеми міжконфесійного спілкування на території Миколаївської, Одеської та Херсонської областей; досліджено основні етапи в громадсько-політичній діяльності Православних Церков України.Доведено, що упродовж 1991-1994 рр. розпочався перший етап державно-церковних взаємин, які здебільшого стосувалися процесу повернення державою культового майна Церквам, виділення ділянок під церковну забудову та зміни податкової політики по відношенню до релігійних організацій. У цей період спостерігався політичний аспект започаткуванням співпраці духовенства з державою, який проявлявся в представництві релігійних діячів у представницьких органах державної влади та місцевого самоврядування. Другий етап державно-церковної співпраці (1994-2004 рр.) позначився соціально-політичним спрямуванням. Подальший розвиток отримало вирішення проблеми передачі культового майна та виділення земельних ділянок під церковне будівництво, що було започатковано упродовж попереднього етапу. У цей же час спостерігалась політизація контактів духовенства з органами місцевої влади на тлі міжцерковного протистояння, яке мало певний ідеологічний підтекст. Часто конфлікти Церков використовувались як інструмент політичної боротьби. Зокрема, УПЦ проявляла проросійську орієнтованість і займала непримириму позицію по відношенню до інших конфесій. Одеська єпархія УПЦ була постійним ініціатором конфліктів на території області, зумовлених суспільними і громадсько-політичними аспектами її діяльності.Упродовж третього етапу (2005-2010 рр.), на тлі невирішених до кінця питань стосовно передачі культового майна та виділення земельних ділянок під церковне будівництво, спостерігалась активізація громадсько-політичного аспекту в контексті державно-церковних стосунків на території Миколаївської, Одеської та Херсонської областей.Наукова новизна одержаних результатів полягає в комплексному з'ясуванні процесу інституалізації Православних Церков України та їхніх взаємин з державними органами влади у справах релігій в загальнодержавному та регіональному рівнях у період 1991-2010 рр., що вперше стало предметом спеціального дослідження. В ході підготовки дисертації здійснено евристичну роботу, в результаті якої виявлено неопубліковані джерела в архівних установах України, переважна більшість яких уводиться до наукового обігу. Уперше запропоновано новий концептуальний підхід дослідження інституалізації Православних Церков України шляхом висвітлення цих процесів в державній і регіональній площинах та порівняння становища цих Церков в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях; здійснено комплексне дослідження особливостей державно-церковних взаємин на регіональному рівні; визначено етапи і основні напрями участі Православних Церков України у громадсько-політичному житті Одеської, Миколаївської та Херсонських областей; дістало подальший розвиток дослідження взаємовідносин Православних Церков України на державному та місцевому рівнях; з'ясування специфіки формування державних органів у справах релігій; уточнено і доповнено хронологію розвитку суб'єктів державно-церковних взаємин.Практичне значення одержаних результатів дослідження полягає в тому, що вони значно розширюють спектр наукових знань з церковної історії України. Основні результати, узагальнення та положення дисертації можуть стати підґрунтям для подальших наукових розробок проблеми діяльності Православних Церков України у 1991-2010 рр. у контексті інституалізації та громадсько-політичної діяльності. Вони можуть бути використані в загальних лекційних курсах, при написанні підручників з історії України, церковної історії та релігієзнавства у закладах вищої освіти. Висновки дисертаційної роботи можуть бути враховані державними органами влади та керівництва відповідних єпархій в процесі формування державно-релігійної політики та духовного розвитку.^UThe features of the process of formation and development of the Orthodox Churches of Ukraine in the national and regional planes during 1991-2010 are covered in the paper; the main stages and directions of their socio-political activity and relations with state authorities are determined; the features of the UAOC's revival in Ukraine during the twentieth century are revealed and the erection of church structures at the national and regional levels; the process of formation of the UOC (Moscow Patriarchate) and peculiarities of its institutionalization in the Southern Ukrainian dioceses are revealed; the specificities of the formation and development of the UOC of Kyiv Patriarchate in national and regional contexts were monitored; identified the main tendencies of relations between the national and local authorities with the Orthodox Churches of Ukraine; the content and main problems of interfaith communication of the Orthodox Churches in Odeska, Mykolaivska, Khersonska oblasts of Ukraine are revealed; main stages in the socio-political activity of the Orthodox Churches of Ukraine are investigated.It is proved that during 1991-1994 the first stage of state-church relations began, mainly concerning the process of return of cult property to the Churches by the state, allocation of sites for church building and changes of tax policy towards religious organizations. During this period, a political aspect was observed with the initiation of cooperation between the clergy and the state, which was manifested in the representation of religious figures in representative bodies of state power and local authorities.The second stage of state-church cooperation (1994-2004) was marked by socio-political orientation. The further development of the solution of the problem of the transfer of cult property and the allocation of land for church construction, which was initiated during the previous stage. At the same time, there was a politicization of the clergy's contacts with local authorities against the backdrop of inter-church confrontation, which had a certain ideological implication. Church conflicts were often used as an instrument of political struggle. In particular, the UOC showed a pro-russian orientation and held an irreconcilable stance against other denominations. The Odesa diocese of the UOC was a constant initiator of conflicts in the region, caused by the social and socio-political aspects of its activity.During the third stage (2005-2010), against the backdrop of unresolved issues regarding the transfer of cult property and the allocation of land for church construction, there was an intensification of the social and political aspect in the context of state-church relations in the territory of Mykolaiv, Kherson and Odesa regions.The scientific novelty of the results obtained is to comprehensively find out the process of institutionalization of the Orthodox Churches of Ukraine and their relations with state authorities on religious affairs at the national and regional levels in the period 1991-2010, which was the first subject of special study. During the preparation of the dissertation heuristic work was carried out, as a result of which unpublished sources were discovered in the archival institutions of Ukraine, the vast majority of which are introduced to scientific circulation.The new conceptual approach to the study of the institutionalization of the Orthodox Churches of Ukraine has been proposed by highlighting these processes in the state and regional planes and comparing the situation of these Churches in Odesa, Mykolaiv and Kherson regions; a comprehensive study of the peculiarities of state-church relations at the regional level; stages and main directions of participation of the Orthodox Churches of Ukraine in the social and political life of the Odesa, Mykolaiv and Kherson regions were determined; further developed a study of the relationship between the Orthodox Churches of Ukraine at the state and local levels; to find out the specifics of formation of state bodies in religious affairs; the chronology of development of the subjects of state-church relations has been specified and supplemented.The practical significance of the results of the research is that they significantly expand the range of scientific knowledge in the church history of Ukraine. The main results, generalizations and provisions of the dissertation can be the basis for further scientific developments of the problem of activity of the Orthodox Churches of Ukraine in 1991-2010 in the context of institutionalization and socio-political activity. They can be used in general lecture courses, when writing textbooks on the history of Ukraine, church history and religious studies in institutions of higher education. The conclusions of the dissertation can be taken into account by the state authorities and the leadership of the respective dioceses in the process of forming state-religious policy and spiritual development.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Амеліна О. С. 
Здобичництво українського козацтва XVI–XVIII ст.: виникнення, зміст, трансформація / О. С. Амеліна. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота є самостійним дослідженням, у якому поданий авторський погляд на роль та місце козацького здобичництва в діяльності українського козацтва XVІ–XVIІІ ст., здійснено комплексне дослідження проблематики козацького здобичництва. У роботі: проаналізовано стан наукової розробки теми та виокремити мало досліджені й дискусійні питання; особлива увага звернена на вплив Великого Степового Кордону України на формування козацького здобичництва; визначена роль прикордонної адміністрації у формуванні здобичництва; проаналізовано ставлення влади Речі Посполитої до здобичницького промислу козаків; охарактеризовано економічні аспекти здобичництва; досліджено обґрунтування змісту козацького здобичництва та його зміни; визначені етапи трансформації козацького здобичництва; продемонстровані моделі здобичництва в середовищі запорозьких та реєстрових козаків; проаналізовані відображення здобичництва українського козацтва в міжнародних угодах; визначені особливості географії козацького здобичництва; з'ясована структура козацької здобичі; розкриті правові аспекти здобичництва в межах запорозького козацтва. У роботі вперше введено до наукового обігу документальні джерела з архівосховищ України, Польщі, Росії, перекладені автором дисертації франкомовні джерела, зокрема фрагменти з роботи Шарля де Пейссонеля «Історичні та географічні спостереження за варварами, які мешкають на берегах Дунаю та Чорного моря» та новини з періодичного видання «Amsterdam» 1708–1709 рр.^UThe dissertation is an independent study, which presents the author's view on the role and place of Cossack prey in the activities of the Ukrainian Cossacks of the XVI-XVIII centuries, a comprehensive study of the problems of Cossack prey. In this work: the state of scientific development of the topic is analyzed and the little-researched and debatable issues are singled out; special attention is paid to the influence of the Great Steppe Frontier of Ukraine on the formation of Cossack prey; the role of the border administration in the formation of prey is determined; the attitude of the Polish-Lithuanian Commonwealth authorities to the prey fishing of the Cossacks was analyzed; the economic aspects of extraction are characterized; the substantiation of the content of the Cossack prey and its change is investigated; identified stages of transformation of Cossack prey; models of prey among the Zaporozhian and registered Cossacks are demonstrated; the reflections of the prey of the Ukrainian Cossacks in international agreements are analyzed; identified features of the geography of Cossack mining; the structure of Cossack prey is clarified; revealed the legal aspects of mining within the Zaporozhian Cossacks. For the first time, documentary sources from the archives of Ukraine, Poland and Russia were translated into scientific circulation periodical «Amsterdam» 1708-1709.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Юраш Є. О. 
Одеський комітет піклувального товариства про в'язниці: формування, склад, діяльність / Є. О. Юраш. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячене процесу становлення та діяльності Одеського Піклувального комітету про в'язниці, що передбачає висвітлення формування та просопографічний портрет керівного складу Комітету, в тому числі й жіночого відділення; характеристику напрямків його діяльності. Особлива увага звернена на утриманні та піклування Комітету про неповнолітніх злочинців та ув'язнених жінок. Джерельна база складається з документів архівосховищ Одеси, Миколаєва, Києва, Чернігова, преси, опублікованих законодавчих та інших матеріалів. Вперше визначено особливості діяльності різних губернських Піклувальних комітетів Наддніпрянської України; розкрито господарську, адаптивно-виховну діяльність Одеського комітету; запропоновано етапи діяльності Одеського комітету Піклувального товариства про в'язниці, розкрито роль і значення Одеського комітету для міської громади та поза межами міста.^UThe dissertation research is focused on the process of formation and activity of the Odessa board of the Prisons's trustee institution, which provides coverage of the formation and prosopographic portrait of the leadership of the Odessa board, including the women's department; characteristics of its activities. Special attention is paid to the maintenance and care of the Board on juvenile delinquents and women prisoners. The source database consists of documents of the archives of Odessa, Mykolaiv, Kyiv, Chernihiv, the press, published legislative and other materials. For the first time, features of the activity of different provincial boards of the Prisons's trustee institution of Dnieper Ukraine were determined; economic, adaptive and educational activities of the Odessa board are disclosed; the stages of activity of the Odessa board of the Prisons's trustee institution are suggested, the role and and importance of the Odessa board for the urban community and beyond is revealed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Маранчак М. М. 
Стратегії репутаційного інтернет-маркетингу публічних бібліотек України / М. М. Маранчак. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню актуальних стратегій репутаційного інтернет-маркетингу публічних бібліотек України. Апробованими інтернетстратегіями підвищення репутації бібліотеки є піднесення якості сервісу обслуговування усіх категорій користувачів; цілеспрямована активність у соціальних мережах та планомірна підготовка прес-релізів та інших видів PRактивностей. Скоординована реалізація кожного зі складників антикризового потенціалу (фінансовий, трудовий або кадровий, організаційно-управлінський, інформаційний, маркетинговий) сприятиме ефективному формуванню оптимальному репутаційному інтернет-маркетингу публічних бібліотек в умовах кризових явищ. Онлайн-обличчям бібліотеки є її сайт, який повинен бути структурованим, без зайвих інформаційних перевантажень.Сучасними дієвими інструментами є нові медіа соціальні мережі Facebook, Twitter, Instagram, YouTube тощо. Використання product placement сприяє формуванню позитивного емоційного ставлення до бібліотеки, особливо серед молодіжної аудиторії.Ключові слова: маркетинг, інтеграція, антикризовий маркетинг, репутація, імідж, репутація бібліотеки, онлайн-репутація бібліотеки, вебсайт бібліотеки, соціальні мережі, бренд-маркетинг, інформаційний простір, цифровізація, коронавірус COVID-19.^UThe dissertation is devoted to the research of reputational digitalmarketing strategies public libraries of Ukraine.Reputation as a dynamic phenomenon that undergoes technical and technological influences and transformational reflection of society must always meet the requirements of the time and build on the latest advances in science, that is the modern model of integrated strategy of reputable digital marketing of public libraries is objectified -communication technologies.A key component of library marketing of domestic public libraries is a complementary approach, because, on the one hand, it is a thorough and comprehensive study of requests and preferences, focusing on maximum satisfaction of information needs of users, personalized service delivery, and on the other – active influence on demand for these services own formation of needs. The marketing activities of the library are based on the principle of creating and providing products and services that are in demand by users. Strategies used by libraries in traditional (offline) marketing activities are: advertising and promotional activities (oral, visual – posters, booklets, etc., media relations, direct sales (paid services). Remote (online) marketing communications strategy is based on the use of modern communication tools: a library site, a page in popular social networks and video services, blogs, podcasts.Today, public libraries actively use PR-technologies to create a positive image, because well-prepared advertising texts and programs can radically change the perception of the readership. Particular attention needs to be paid to the dissemination of positive information about the activities of libraries through the preparation of booklets, sights, speeches.The use of product placement, especially among young audiences, contributes to the formation of a positive emotional attitude to the library, allows not only to advertise the book collection, causing increased interest among potential readers.Proven online reputation-building strategies to help the library compete for positive content in search engines are to improve service for all categories of users, but close attention should be paid to people with special needs; purposeful activity in social networks and systematic preparation of press releases and other types of PRactivities aimed at growing the reputation and positive image of the library.The work of libraries on social networks is a calling card of the book collection, promotion of its services and presentation of activities. The content of the page - the content – is what attracts attention, for which new users subscribe to the profile of the book collection. Content should be relevant, informative, creative, interesting to users of the appropriate age category.Online reputation management tools not only allow you to control the quality of search results about the library, but also achieve the following results: increasing the trust of the target audience, increasing the number of users, strengthening the image, regular development of the book collection brand and more.An effective area of reputable digital marketing is the monitoring of references to the library or events that it organizes or participates, library professionals, library services and services. The main benefit of SERM for libraries is the enhancement of their reputation as the most valuable intangible asset.Another effective digital marketing tool in the promotion of library and information products, services and services is e-mail marketing – a strategy for building modern communication with users, which is based on sending e-mails.The analyzed tools of reputable Internet marketing of public libraries allowed to state that modern Internet technologies open before librarians in daily work in the conditions of digital transformations huge opportunities in comfortable provision of information to all segments of the population, because the digital world should be accessible to all users no matter where they are.Key words: marketing, integration, crisis marketing, reputation, image, library reputation, online library reputation, library website, social networks, brand marketing, information space, digitalization, coronavirus COVID-19.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Щербаков Р. М. 
Соціально-комунікаційні технології формування іміджу підприємств сфери громадського харчування в Україні: автореферат дис. ... к. соц.ком. : 27.00.06 / Р. М. Щербаков. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації проаналізовано теоретичні підходи та розроблено практичні рекомендації щодо застосування соціально-комунікаційних технологій у процесі формування іміджу підприємства громадського харчування в Україні. Розглянуто й узагальнено теоретико-методологічні засади дослідження іміджу сфери громадського харчування як складного та багатоаспектного феномену, сконструйованого образу, що є сукупністю характеристик підприємства, які відтворюють результати його соціально-економічної діяльності. Виявлено, опрацьовано й систематизовано джерельну базу дослідження; проаналізовано рекламні кампанії та маркетингові комунікації як засіб формування іміджу у сфері громадського харчування в Україні; розглянуто особливості формування іміджу закладів громадського харчування як різновиду прикладних соціально-комунікаційних технологій (параметри, стратегії та тенденції); доведено, що репутація закладу прямо пов’язана з тим, як відтворюється у свідомості суспільних груп цей образ (імідж), котрий виникає під впливом системи цінностей індивідуума або аудиторії, соціального середовища.Ключові слова: прикладні соціально-комунікаційні технології, імідж, громадське харчування, бренд-комунікація, позитивний/негативний образ, маркетингові комунікації, комунікаційні стратегії, рекламні кампанії.^UThe dissertation deepens the theoretical provisions and develops practical rec-ommendations regarding the use of social and communication technologies in the process of forming the image of a public catering enterprise in Ukraine. There are considered and summarized the theoretical and methodological principles of the im-age research of the catering sector as a complex and multifaceted phenomenon, a constructed image, which represents a set of company characteristics that reproduce the results of its socio-economic activity.The source base of the research was defined, elaborated and systematized; ad-vertising campaigns and marketing communications were analyzed as means of im-age formation in the field of public catering in Ukraine; the peculiarities of image formation of catering establishments as a type of applied social communication tech-nologies (parameters, strategies and trends) are considered; it is proven that the repu-tation of the institution is directly related to how this image is reproduced in the minds of social groups, which arises under the influence of the value system of the individual or the audience, the social environment.It is proposed to implement a set of activities aimed at forming a positive im-age (studying the needs of the target audience and offering consumers goods and services that meet their needs and expectations; conveying information to the target audience through all channels of marketing communications; holding events that emphasize the social and environmental responsibility of the enterprise etc.), which confirmed the status of marketing communications and marketing communication policy in the restaurant industry as a direction of applied social and communication technologies.It is substantiated that the key role in creating an image model of a catering en-terprise in Ukraine is played by brand communications as a complex of applied communication technologies using the Internet, advertising, PR and marketing, aimed simultaneously at the formation of corporate style, trademark and company identification. It is emphasized that these factors in the minds of consumers are transformed into a single image of the brand, which affects the loyalty and commitment of visitors, as well as the competitiveness of the enterprise.At the same time, it is especially emphasized that the basis of brand communi-cation as an applied socio-communicative technology, aimed at forming a positive and favorable image of public catering enterprises, is the stimulation of everyday life with the help of various tools (PR activities, communications at points of sale, direct marketing, sponsorship, etc.), which imposes appropriate obligations on management, company operators and marketers from the point of view of ensuring effective communication.Along with the creation of a client base and the establishment of effective communication with clients and staff, a number of important recommendations on the formation of communication strategies from the point of view of creating a positive image are offered. Recommendations have been elaborated for the development and improvement of the quality of services of restaurant enterprises, as author’s socio-communicative means of complex advertising, which can be guidelines in practical activities for managers and operators of restaurant enterprises.In the Conclusions, the author proposed the concept of using social and com-munication technologies in the process of implementing the image model of Ukrainian restaurant enterprises, which is defined in the dissertation as a set of measures aimed at forming a positive and favorable image of the specified enterprise based on brand communication as a set of applied communication technologies using Internet, advertising, PR and marketing, aimed at forming a corporate style, trademark and company identification. There is emphasized the need for taking the foreign experience for the formation of image strategies of public catering enterprises in Ukraine, where marketing communications and marketing communication policy of such enterprises play an important role as a direction of applied social and communication technologies.Keywords: applied social and communication technologies, image, catering, brand communications, positive/negative image, marketing communications, com-munication strategies, advertising campaigns.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського