Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (218)Книжкові видання та компакт-диски (303)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=ВИНОКУР$<.>+<.>A=ІОН$<.>+<.>A=СРУЛЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Іонов В. І. 
Історіографія як основа наукової інтерпретації сучасної української музичної культури: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / В. І. Іонов ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В. Нежданової. — О., 2010. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше в українському музикознавстві розроблено підстави для створення єдиної теорії сучасної української музичної історіографії (СУМІ). Визначено засадничі риси СУМІ, здійснено її предметно-понятійний, функіональний та ціннісно-смисловий аналіз. Вивчено тексти, проблемний зміст, поняттєві узагальнення музикознавчих і культурологічних праць останнього десятиріччя і, таким чином, здійснено запропоноване І. Котляревським визначення пріоритетних засад музично-культурологічного знання. Запропоновано історіологічну оцінку стану сучасної української музичної культури, яка дозволяє в цій останній вбачати історичний феномен, що поєднує у сьогоденні минуле та майбутнє українського культурного буття, включаючи способи усвідомлення та відтворення цього буття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.712 + Щ313(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА378143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Іонін Д.Є. 
Механізм управління вартістю страхових компаній: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Д.Є. Іонін ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено методологічні та методичі засади управління страховими компаніями за ключовими факторами зростання їх ринкової вартості. Завдяки проведеному дослідженню визначено вартість страхової компанії як цілісного об'єкта управління та як критерій оцінювання його ефективності. Обгрунтовано суть поняття управління вартістю компанії як комплекс рішень, спрямованих на зміну поточної вартості - зростання та збереження динаміки росту протягом тривалого часу. Виокремлено принципи управління, що передбачають врахування особливостей страхового підприємництва в Україні. Розроблено концепцію формування та впровадження механізму вартісного управління страховими компаніями. Побудовано функціональну модель бізнесу, з її використанням виділено інструменти управління вартістю даної компанії. Розглянуто підходи до її оцінювання з урахуванням особливостей бізнесу. Наведено модель економічної доданої вартості, використання якої відповідає принципам вартісного управління. Зазначено, що стратегія управління вартістю має враховувати етап життєвого циклу розвитку компанії, що вимагає розробки моделі ідентифікації її головних параметрів у векторах привабливості ринку та конкурентоздатності. Апробацію моделі здійснено шляхом проведення аналізу практики управління страховими компаніями України, їх системи організаційного й інформаційного забезпечення. Обгрунтовано комплексний підхід до управління організаційною гнучкістю такої компанії, що базується на стимулюванні продажів, розвитку мережі продаж, мотивації персоналу компанії, інформаційному й організаційному вдосконаленню управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.71-862-21 +
Шифр НБУВ: РА359754

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Іонова О.М. 
Науково-педагогічні основи навчально-виховного процесу в сучасній школі за ідеями вальдорфської педагогіки: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / О.М. Іонова ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2000. — 35 с. — укp.

Досліджено джерела та модифікації ідей вальдорфської (Штайнер-)педагогіки у різних країнах світу, процеси становлення вальдорфського міжнародного культурно-освітнього руху, здобутки і негативні явища у вальдорфській школі. Проаналізовано та обгрунтовано теоретико-методологічні засади Штайнер-педагогіки як системи соціофілософських і загальнопедагогічних принципів, які безпосередньо стосуються змісту освіти, форм і методів проведення педагогічного процесу, професійної діяльності вчителя, функціонування школи. Науково обгрунтовано основні компоненти (мотиваційно-ціннісний, змістовно-підготовчий, процесуальний, аналітико-результативний) системно-організаційної діяльності щодо реалізації ідей вальдорфської педагогіки в навчально-виховному процесі сучасної вітчизняної школи. Проаналізовано експериментальні результати використання адаптованих до системи освіти України вальдорфських підходів під час навчання молодших школярів, які свідчать про ефективність організації проведення цілісного педагогічного процесу відповідно до дидактичних вимог Штайнер-педагогіки. Обгрунтовано творчо-конструктивні висновки з проблеми системного підходу до засвоєння передового досвіду вальдорфської педагогіки як одного з напрямів гуманізації, гуманітаризації освіти, здійснення особистісно-орієнтованого навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(0)6-2
Шифр НБУВ: РА310729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Винокурова І. М. 
Організаційно-правові засади діяльності адміністративних судів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / І. М. Винокурова ; Нац. акад. прокуратури України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Розглянуто організаційні моделі адміністративної юстиції, проаналізовано проблеми побудови адміністративних судів на сучасному етапі. Визначено основні заходи для покращання організаційного та кадрового забезпечення діяльності судів. Розкрито принципи адміністративного судочинства й особливості їх змістовного наповнення. Досліджено процесуальні особливості розгляду справ у судах адміністративної юрисдикції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)152 + Х819(4УКР)072
Шифр НБУВ: РА381147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Іонін Є.Є. 
Оцінка майнового стану підприємств: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.08 / Є.Є. Іонін ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 34 с. — укp.

Розроблено методологічні, методичні та практичні основи оцінки майнового стану підприємств, що розглядається як підсистема фінансового менеджменту. На основі розвитку дефініції "майновий стан підприємcтва" у контексті норм системи права і фінансового менеджменту доведено, що за принципом здатності майна генерувати грошові потоки, його приналежність до об'єктів фінансового менеджменту, які визначають перспективи життєздатності підприємств, забезпечують безперервність його діяльності та сприятимуть зростанню ринкової вартості. Викладено концептуальні підходи до формування системи критеріїв та показників оцінки майнового стану підприємств. Розглянуто питання розробки методичного та інформаційного забезпечення процесу оцінки майнового стану підприємств, визначено напрямки адаптації фінансових показників до вимог міжнародних стандартів розкриття фінансової інформації. Запропоновано методичні підходи до оцінки стратегічного потенціалу майна, що забезпечує стале економічне зростання підприємств, описано систему показників для обгрунтування управлінських рішень з підтримання платоспроможності та ліквідності. Висвітлено підходи до вдосконалення системи моніторингу майнового стану підприємств на основі діагностики процесу формування та розподілу фінансових результатів. Визначено напрямки застосування комплексу показників оцінки майнового стану підприємств у механізмі управління фінансовою безпекою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-571-86 +
Шифр НБУВ: РА353244

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Іоненко Д. А. 
Політико-інституційні засоби контролю правоохоронних органів громадянським суспільством: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Д. А. Іоненко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 18 с. — укp.

Проведено хронологічну класифікацію теоретичних підходів до вивчення змісту категорії "громадянське суспільство" в контексті його функції відносно державних органів. Визначено та проаналізовано концептуально-категоріальні засади дослідження політико-інституційних засобів контролю правоохоронних органів громадським суспільством та запропоновано на цій основі визначення понять "контроль" і "влада громадянського суспільства". Досліджено освітній досвід участі громадянського суспільства в контролі діяльності правоохоронних органів. Визначено особливості розвитку взаємодії правоохоронних органів і громадянського суспільства. Висвітлено можливості політико-інституційних засобів контролю правоохоронних органів громадянським суспільством в Україні. Окреслено напрями подальшого розвитку їх можливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА381032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Іоннікова І.А. 
Правове регулювання розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / І.А. Іоннікова ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження правового регулювання розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця та запропоновано шляхи його подальшого удосконалення за умов ринкової економіки. Проаналізовано норми трудового законодавства України, міжнародно-правові та нормативні акти деяких зарубіжних країн. Визначено етапи та особливості розвитку трудового законодавства, що регулює правовідносини у досліджуваній сфері. Запропоновано класифікацію підстав звільнення працівників з ініціативи роботодавця. Досліджено гарантії забезпечення конституційного права на працю під час розірвання трудового договору. Розглянуто питання відповідальності роботодавця за матеріальну та моральну шкоду, заподіяну працівникові внаслідок незаконного звільнення з роботи. З'ясовано специфіку розгляду та вирішення трудових спорів про його поновлення на роботі. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства з питань розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)20 +
Шифр НБУВ: РА333980

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Винокурова О.А. 
Прогнозування та емуляція нестаціонарних послідовностей за допомогою штучних вейвлет-нейронних мереж: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / О.А. Винокурова ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Уперше запропоновано архітектуру вейвлет-нейрона й оптимальний за швидкодією градієнтний метод навчання, який забезпечує настроювання в реальному часі синаптичних ваг, а також параметрів розтягнення та зсуву, дочірніх вейвлетів. Відзначено, що даний метод має слідкувальні та згладжувальні властивості, що дозволяє ефективно використовувати вейвлет-нейрони самостійно та у складі штучних нейронних мереж для розв'язання задач емуляції та прогнозування нестаціонарних послідовностей довільної природи, що збурені завадами, за умов апріорної та поточної невизначеності. Уперше запропоновано метод навчання на точках повороту вейвлет-нейрона на базі оптимізації гібридного критерію якості, який дає змогу не тільки мінімізувати квадратичну похибку прогнозу, а і ефект зсуву, що є істотним у розв'язанні задач прогнозування нестаціонарних послідовностей. Запропоновано генератори аналітичних вейвлетів, що передбачає здійснення аналізу відомих вейвлет-функцій за допомогою адаптичної нейронної мережі Фур'є, що дозволяє генерувати широкий клас активаційних функцій та настроювати їх параметри у процесі навчання нейронних мереж. Удосконалено архітектуру гібридної вейвлет-радіально-базисної нейронної мережі та рекурентні методи начання, призначені для роботи у реальному часі з метою розв'язання задачі емуляції та прогнозування нестаціонарних послідовностей за умов апріорної та поточної невизначеності, які відрізняються високою швидкістю збіжності й обчислювальною простотою. Удосконалено метод навчання вейвлет-нейрона, що базується на еволюційних процедурах оптимізації, орієнтованих на вирішення задач мінімізації багатоекстремальних функцій, які виникають у багатошарових нейронних мережах, а також мають високу швидкість збіжності та обчислювальну простоту, що дозволяє розширити область задач, що розв'язуються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 + З813.8 +
Шифр НБУВ: РА338198

Рубрики:

      
9.

Винокурова О.М. 
Стан показників ліпідного обміну і їх прогностичне значення у хворих на гострий вірусний гепатит В та його рецидиви: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / О.М. Винокурова ; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Визначено особливості перебігу вірусного гепатиту B (HBV) у 182 хворих, динаміку біохімічних показників залежно від тяжкості хвороби, зважаючи на епідеміологічні фактори. У ході дослідження. Вивчено корелятивні зв'язки між показниками ліпідного обміну та клініко-патогенетичними ланцюгами HBV. Отримано дані про вплив нових препаратів "Ербісол" і "Галстен" на показники ліпідного обміну (Pg, ЖК).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-3
Шифр НБУВ: РА316942 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Винокурова Ф.А. 
Фонди державного архіву Вінницької області як джерело з історії долі євреїв під час німецько-румунської окупації 1941-1944 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Ф.А. Винокурова ; Держ. ком. архівів України. Укр. наук.-дослід. ін-т архів. справи та документознав. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано основні положення та напрями нацистської внутрішньої політики, тотального фізичного та психологічного знищення євреїв, конфіскації їх власності, організації гетто, робітничих таборів. Показано різні форми активної боротьби та пасивного протистояння євреїв окупантам. Доведено, що архівні фонди Державного архіву Вінницької області є важливим та репрезентативним джерелом вивчення долі євреїв під час окупаційного режиму 1941 - 1944 рр. в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(29=Е)62 + Ч814(4УКР-4ВІН)714 +
Шифр НБУВ: РА327344

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Іоненко К.В. 
Формування та оцінка фінансового потенціалу регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / К.В. Іоненко ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості та запропоновано нові методи формування та оцінки фінансового потенціалу регіону у трансформаційній економіці. Удосконалено теорію та методологію фінансового потенціалу регіону, визначено його економічну сутність, роль і значення у розвитку регіональної господарської системи. Розглянуто структуру фінансового потенціалу регіону, виділено складові регіональної економічної системи. Класифіковано фактори впливу на формування фінансового потенціалу регіону. Проаналізовано особливості становлення фінансового потенціалу та окремих його складових у регіонах України. Проведено групування регіонів України за розміром фінансового потенціалу на одну особу. Обгрунтовано методичні підходи щодо формування зведеного фінансового балансу регіону як ефективного інструменту фінансового планування. Розроблено методи стимулювання діяльності інститутів фінансового ринку в регіоні з метою підвищення їх інвестиційної активності. Показано можливості використання на регіональному рівні сучасних форм банківського кредитування. Обгрунтовано доцільність створення регіональної лізингової компанії на основі банківського капіталу та необхідність формування регіональної ощадної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)26 + У049(4УКР)682.6 +
Шифр НБУВ: РА353142

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Винокуров О. В. 
Захист прав підозрюваного при затриманні та застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою / О. В. Винокуров. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено системному та детальному правовому аналізу особливостей діяльності захисника при кримінальному процесуальному затриманні та застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на стадії досудового розслідування. У роботі досліджено предмет, мету, суб'єктів та зміст захисту при застосуванні затримання та тримання під вартою. Проаналізовано практику ЄСПЛ з питань захисту при затриманні та застосуванні тримання під вартою.З'ясовано особливості діяльності захисника при затриманні, обранні, продовженні та зміні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні України.Охарактеризовано процесуальні аспекти і проблеми оскарження затримання та тримання під вартою у кримінальному процесі України.На підставі позитивного зарубіжного досвіду вироблено науково обгрунтовані пропозиції щодо вдосконалення норм чинного кримінального процесуального законодавства і практики його застосування з питань захисту при затриманні та застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.^UThis thesis is devoted to systematic and detailed legal analysis of core functions of defense attorney during criminal procedural detention and taking into custody at pre-trial stage. Subject, purpose, parties and subject matter during the detention and taking into custody are analyzed in this work. Legal precedents of the European Court of Human Rights on the right's protection during the detention and taking into custody are analyzed.The place and the role of the detention within the system of measures of criminal procedural coercion, the essence of detention as the most stringent preventive measure in the criminal proceedings of Ukraine was determined at the beginning of this thesis research.The peculiarities and the core functions of defense attorney in the criminal proceedings of Ukraine during the detention, determination, extension and change of preventive measure in the form of taking into custody are clarified. The procedural aspects and problems of challenging the detention and taking into custody in the criminal proceedings of Ukraine are described. The procedural aspects and problems of challenging by the defense attorney the conditions of holding a suspect in custody are highlighted.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Тарасенко Л. О. 
Механізм забезпечення ефективності функціонування газорозподільних підприємств України / Л. О. Тарасенко. — Б.м., 2021 — укp.

У розділі 1 «Теоретичні основи функціонування газорозподільних підприємств України та питання оцінки їх ефективності» на основі дослідження сучасного стану ринку природного газу та газорозподільних підприємств визначено тенденції розвитку галузі, специфіку діяльності, наявні проблемні питання. Науковим результатом даного розділу є удосконалення автором методичних підходів до оцінки ефективності газорозподільних підприємств, які функціонують відповідно до концепції безперервної діяльності з урахуванням їх специфіки, високої соціальної значущості послуг, а також в умовах інтеграції газового ринку України до європейського простору та орієнтують менеджмент на моніторинг та оцінку динаміки зобов'язань та активів, результатів операційної діяльності та чистого грошового потоку, визначення ключових фінансових коефіцієнтів, значення яких є несприятливими для подальшого розвитку. Було встановлено, що серед методів оцінки ефективності їх діяльності більш за все відповідним є Система збалансованих показників.Запропоновано трактування поняття «ефективність функціонування газорозподільного підприємства», яке визначає результат управлінських рішень оперативного та стратегічного характеру, досягнутий в підсистемах управління виробничими, фінансовими та кадровими процесами підприємства через оптимізацію витрат як вирішального фактору, що пов'язано з регуляторним нормуванням доходів газорозподільних підприємств, наявністю в структурі тарифу витрат захищених статей.У розділі 2 «Діагностика стану газорозподільних підприємств в умовах діючого механізму забезпечення їх функціонування» представлено обґрунтування впливу кожної окремої підсистеми газорозподільного підприємства на ефективність його діяльності. Автором удосконалено підхід до визначення складових механізму забезпечення ефективності функціонування як комплексу взаємоузгоджених та взаємообумовлених цілей і завдань підсистем газорозподільного підприємства.Розкладання результатів розрахунків коефіцієнтів, дослідження процедури встановлення тарифів, якій притаманна неповнота урахування даних проектів структури тарифу, що розробляються підприємствами, та строковість реалізації програм інвестиційного розвитку в умовах існування вкрай обмеженого кола джерел фінансування дозволило ідентифікувати та врахувати наявні нормативні, економічні, технологічні рамки при розробці матриці SWOT-аналізу.Удосконалено підхід до розробки системи ключових показників ефективності, що базується на виділенні показників досягнення встановлених цілей за результатом та за процесом. Для газорозподільних підприємств показники процесів пов'язані із технологічними процедурами та нормативами, а фінансові показники оцінюють узагальнений результат управління. Групи показників в системі створюються за напрямками: фінанси; клієнти; навчання та розвиток персоналу; внутрішні бізнес-процеси.У розділі 3 «Ефективність функціонування газорозподільних підприємств: моделювання напрямків досягнення» обґрунтовано, що оцінка потенційного рівня ефективності діяльності на основі предикативного моделювання, а саме побудова прогнозної фінансової звітності, є дієвим інструментом для отримання уявлення про потенціал підприємства та наявність негативних тенденцій задля завчасного реагування на виклики, що постають, здійснення пошуку та акумулювання всіх ресурсів дляоптимальної організації функціонування підприємства в залежності від обставин, що складаються. У рамках роботи подальшого розвитку набув науково-методичний підхід до визначення потенційного рівня ефективності задля своєчасного реагування на зміни в обсягах доходів та прийняття відповідних управлінських рішень.Суттєва обмеженість важелів впливу на управління доходами від надання послуги розподілу газу обумовлює необхідність винесення на перший план питання управління операційними витратами, що потребує розрахункового обґрунтування їх залежності від екзогенних та ендогенних факторів. Встановлено тісний зв'язок собівартості від таких факторів як середня кількість працівників, обсяг розподілу природного газу, ціна на газ для промислових підприємств.Проведене дослідження дозволило визначити концептуальні підходи до розвитку механізму забезпечення ефективності функціонування газорозподільних підприємств, в рамках яких здійснюється комплексний аналіз фінансових та нефінансових показників діяльності та їх інтерпретація, моніторинг динаміки чинників, що впливають на доходи і витрати підприємств та їх прогнозування, а також врахування тенденцій розвитку енергетичного сектору, зумовлених поширенням програм енергоефективності та гармонізацією законодавства до вимог Третього енергетичного пакету ЄС.^UIn section 1 «Theoretical foundations of the functioning of gas distribution enterprises of Ukraine and issues of its efficiency assessment», based on a study of the current state of the natural gas market and gas distribution enterprises, trends in the development of the industry, the specifics of activity, the existing problematic issues were identified. The scientific result of this section is the author's improvement of methodological approaches to assessing the effectiveness of gas distribution companies which operate in accordance with the going concern concept, taking into account its specificity, the high social importance of services, as well as the integration of the Ukrainian gas market into the European space and orient management to monitor and evaluate the dynamics of liabilities and assets, operating results and net cash flow, determination of key financial ratios, the values of which are unfavorable for further development. It was found that among the methods to assess the effectiveness of its activities the most appropriate is the Balanced Scorecard.Proposed a definition of «efficiency of a gas distribution company», which determines the result of management decisions of operational and strategic nature, achieved in the subsystems of production, financial and human resource processes management of the company through cost optimization as a decisive factor, which is connected with regulatory rationing of income of gas distribution companies, the presence in the structure of tariff costs of protected items.In section 2 «Diagnosis of the state of gas distribution enterprises under the current mechanism of ensuring their functioning» the justification of the influence of each individual subsystem of the gas distribution enterprise on the efficiency of its activities is presented. The author improved the approach to determining the components of the mechanism of ensuring the efficiency of functioning as a set of mutually agreed and interdependent goals and objectives of subsystems of gas distribution enterprise.Decomposition of the results of calculations of the coefficients, the study of the tariff setting procedure, which is inherently incomplete in taking into account of the data of the tariff structure projects, developed by enterprises, and the duration of the investment development programs in conditions of existence of an extremely limited range of funding sources allowed to identify and consider the available regulatory, economic, technological framework in developing the SWOT-analysis matrix.Improved approach to developing a system of key performance indicators, based on the allocation of indicators of achievement of established goals for the results and the process. For gas distribution companies, process indicators are related to technological procedures and norms, while financial indicators assess the generalized result of management. Groups of indicators in the system are created by areas: finance; customers; learning and growth; internal business processes.In section 3 «Efficiency of functioning of gas distribution enterprises: modeling the directions of achievement» it is justified that the assessment of the potential level of performance based on predictive modeling, namely, the construction of predictive financial statements, is an effective tool for obtaining an insight into the potential of the enterprise and the presence of negative trends for early response to challenges that arise, the search and accumulation of all resources for the optimal organization of the enterprise depending on the evolving circumstances. As part of the work, the scientific and methodological approach to determining the potential level of efficiency for a timely response to changes in the volume of income and making appropriate management decisions was further developed.Significant limitation of leverages of influence on the management of revenues from gas distribution service causes the need to bring to the forefront the issue of operating costs management, which requires a calculated justification of their dependence on exogenous and endogenous factors. A close relationship of the cost of goods and services from such factors as the average number of employees, the volume of natural gas distribution, the price of gas for industrial enterprises has been established.The conducted research made it possible to determine conceptual approaches to the development of the mechanism of ensuring the efficiency of functioning of gas distribution enterprises, which include a comprehensive analysis of financial and non-financial performance indicators and their interpretation, monitoring the dynamics of factors affecting the income and expenses of enterprises and their forecasting, as well as consideration of trends in the energy sector, caused by the spread of energy efficiency programs and harmonization of legislation to the requirements of the EU Third Energy Package.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Шен Ц. -. 
Загальнокультурна підготовка майбутніх учителів музики в закладах вищої освіти Китайської Народної Республіки та України: автореферат дис. ... д.філософ : 011 / Ц. -. Шен. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації здійснено комплексний порівняльний аналіз теоретичних положень та практичних аспектів загальнокультурної підготовки майбутніх учителів музики (на прикладі бакалаврів) у ЗВО КНР та України для визначення напрямів взаємного використання педагогічно цінних ідей та узагальненого досвіду означеної підготовки в сучасних умовах розвитку китайської та української вищої музично-педагогічної освіти. Актуальність дослідження зумовлена такими основними чинниками, як: процеси гуманізації освітнього процесу та роль мистецтва у вирішенні таких завдань; значущість загальнокультурної підготовка майбутнього вчителя музики для забезпечення якісної освіти підростаючого покоління, задоволення його духовно-пізнавальних, соціально-культурних потреб, потреб самоактуалізації та самореалізації; педагогічна доцільність порівняльних досліджень шляхів розв’язання означеної проблеми в освіті різних країн, зокрема КНР та України. На основі аналізу широкого спектру наукових джерел висвітлено основні напрями наукового осмислення порушеної проблеми в китайській та українській психолого-педагогічній літературі, розкрито витоки ідей загальнокультурної підготовки майбутніх учителів музики в китайській і українській педагогічній думці, проаналізовано й уточнено суть основних понять, що стосуються проблеми дослідження, а саме: «особистість учителя музики», «загальна культура майбутнього вчителя музики», «загальнокультурна підготовка майбутнього вчителя музики» та її структура. 3 Схарактеризовано особливості системи вищої музично-педагогічної освіти у КНР та Україні, узагальнено її зміст та виявлено як спільні, так і специфічні риси, зокрема: значна відмінність у загальній кількості навчальних годин, характері й термінах здійснення практик; специфічна роль дисциплін ідейнополітичної спрямованості й особлива увага вивченню іноземної (як правило, англійської) мови в китайських закладах; ширший спектр дисциплін вільного вибору в українських університетах. Здійснення порівняльного аналізу форм і методів загальнокультурної підготовки майбутніх учителів у ЗВО КНР та України у процесі аудиторної та позааудиторної роботи уможливило з’ясування як їх спільних, так і відмінних рис, а саме: акцент на проведенні лекційних занять, використання сукупності інтегрованих методик викладання фахових дисциплін, переважне застосування національних платформ і ресурсів для дистанційного навчання, обов’язковість залучення здобувачів освіти до факультативних занять та позаудиторної роботи в китайських закладах. Між тим, відзначено використання широкого кола методів викладання фахових дисциплін в українських університетах. Визначено напрями взаємного використання узагальненого досвіду загальнокультурної підготовки майбутніх учителів музики у ЗВО КНР та України, а саме: – для вишів КНР, виходячи з досвіду України, може бути рекомендовано: розширення переліку загальноосвітніх та фахових («Здоров’я та безпека людини», «Рідна мова», «Шкільне хорознавство», «Мистецтво у ЗЗСО» тощо) дисциплін, кола навчальних форм (індивідуальні, практично-семінарські) та методів (метод обміну ролями або функціями, метод рольової маски, метод оприлюднення суперечностей, метод занурення в епоху); долучення студентів до гостьових лекцій; – у практику закладів України можуть бути залучені такі елементи китайського досвіду: підвищення статусу вчителя загалом та статусу вчителя музики зокрема; забезпечення полікультурного підходу до підготовки майбутніх учителів музики з використанням ресурсу дисциплін вільного вибору, залучення 4 до викладання навчальних курсів декількох викладачів («спільне навчання», «асистент викладача»), урізноманітнення видів та змісту практик, насамперед, соціально-культурного спрямування; розробка національних платформ і ресурсів для дистанційного навчання; – для ЗВО КНР та України доцільно активізувати взаємодію та реалізацію спільних програм і проектів, орієнтованих на академічну мобільність учасників освітнього процесу, проведення науково-практичних конференцій, семінарів, вебінарів, майстер-класів, запровадження роботи курсів вивчення китайської мови для українців та української – для китайців. Наукова новизна та теоретичне значення результатів дослідження полягає в тому, що вперше: схарактеризовано особливості системи вищої музично-педагогічної освіти у КНР та Україні, узагальнено її зміст та виявлено як спільні, так і специфічні риси, які відбивають своєрідність національної культури й освіти досліджуваних країн; зіставлено форми й методи загальнокультурної підготовки майбутніх учителів у ЗВО КНР та України у процесі аудиторної та позааудиторної роботи та схарактеризовано їх спільні та відмінні риси; визначено напрями взаємного використання узагальненого досвіду загальнокультурної підготовки майбутніх учителів музики у ЗВО КНР та України.^UThe thesis presents the comprehensive comparative analysis of the theoretical foundations and practical experience in general cultural training of future music teachers (on the example of bachelors) in higher education institutions of the People’s Republic of China and Ukraine in order to determine perspective directions for the mutual use of pedagogically valuable ideas and generalized experience in the specified training in modern conditions of development of Chinese and Ukrainian higher musical-pedagogical education. The relevance of the study is caused by such main factors as processes of humanization of the educational process and the role of art in solving these tasks; the significance of general cultural training of future music teachers for ensuring highquality education of the younger generation, satisfaction of their spiritual and cognitive, social and cultural needs as well as self-actualization and self-realization needs; pedagogical expediency of comparative studies of the ways of solving the specified problem in the system of education of different countries, in particular the People’s Republic of China and Ukraine. Based on the analysis of a wide range of scientific sources, the main ways of scientific understanding of the raised problem in Chinese and Ukrainian psychological and pedagogical literature have been highlighted; the origins of the ideas of general cultural training of future music teachers in Chinese and Ukrainian pedagogical thought have been revealed; the essence of the main concepts related to the research problem (“personality of music teacher”, “general culture of future music teachers”, “general cultural training of future music teachers” and its structure) has been analyzed and clarified. The specific features of the system of higher musical and pedagogical education in the People’s Republic of China and Ukraine have been characterized. Its content has been summarized as well as both common and specific features of it have been revealed. They are: a significant difference in the total number of training hours, nature and terms of practice; the specific role of the disciplines of ideological and political orientation and special attention to the study of a foreign language (as a rule, English) in Chinese institutions; a wider range of free-choice subjects in Ukrainian universities. The implementation of the comparative analysis of the forms and methods of general cultural training of future teachers in higher education institutions of the People’s Republic of China and Ukraine in the process of classroom and out-ofclassroom work has made it possible to clarify both their common and distinctive features, namely: the emphasis on conducting lectures, the use of a set of integrated methodics of teaching professional disciplines, the predominant use of national platforms and resources for distance learning, the obligation to involve students in optional classes and extracurricular work in Chinese institutions. Meanwhile, the use of a wide range of methods of teaching professional disciplines in Ukrainian universities has been noted. The directions of mutual use of the generalized experience in general cultural training of future teachers in higher education institutions in the People’s Republic of China and Ukraine have been determined. They are: – for universities of the People’s Republic of China, based on the experience of Ukraine, the following can be recommended: the expansion of the list of general education and professional subjects (“Human health and safety”, “Native language”, “School ethnography”, “Art in general secondary education institutions” etc.), educational forms (individual, practical-seminar) and methods of education (the method of exchanging roles or functions, the role mask method, the method of 8 publicizing contradictions, the method of immersion in an epoch); involvement of students in guest lectures; – for Ukrainian higher education institutions, the following elements of the Chinese experience can be involved: raising the status of teachers, in general, and the status of music teachers, in particular; ensuring a multicultural approach to the training of future music teachers using the resource of free-choice subjects, involving several teachers in teaching educational courses (“joint teaching”, “teaching assistant”), diversifying the types and content of practices, primarily of a socio-cultural orientation; development of national platforms and resources for distance learning; – for the higher education institutions of the People’s Republic of China and Ukraine, it is expedient to intensify interaction and implementation of joint programs and projects focused on the academic mobility of participants in the educational process, holding scientific and practical conferences, seminars, webinars, master classes, introducing Chinese language courses for Ukrainians and Ukrainian language courses for Chinese students.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського