Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (429)Книжкові видання та компакт-диски (285)Журнали та продовжувані видання (25)
Пошуковий запит: (<.>A=КОЗАЧЕНК$<.>+<.>A=ТАМАР$<.>+<.>A=ИВАНОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Тамаркіна О. Л. 
Дидактичні умови розвитку самостійності студентів вищого навчального закладу: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.09 / О. Л. Тамаркіна ; Криворіз. держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уточнено сутність двох площин самостійної пізнавальної діяльності: внутрішньої (організація навчальної діяльності) та зовнішньої (організація навчання студентів). Побудовано концептуальну модель підготовки викладачів ВНЗ до застосування авторської експериментальної програми з використанням дидактичних умов розвитку самостійності. Перевірено дидактичні умови, що сприяють ефективній реалізації цих умов структурно-функціональній моделі розвитку самостійності студентів ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.267
Шифр НБУВ: РА380140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Козаченко Т.О. 
Еволюція обертань твердого тіла під дією нестаціонарних відновлюючих і збурюючих моментів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.01 / Т.О. Козаченко ; НАН України. Ін-т приклад. математики і механіки. — Донецьк, 2004. — 17 с. — укp.

Вивчено обертові рухи динамічно симетричного твердого тіла відносно нерухомої точки під дією відновлюючого та збурюючого моментів. Відзначено, що відновлююючі моменти залежать від: повільного часу, кута нутації та сумісної дії цих факторів. Показано, що збурюючі моменти повільно змінюються з часом і обумовлені впливом середовища з опором, оптимального за швидкодією гасіння екваторіальної складової вектора кутової швидкості обертання. З застосуванням методу усереднення проаналізовано нелінійні системи рівнянь дослідженого руху. Розглянуто збурені рухи вовчка Лагранжа у випадку, коли кутова швидкість осьового обертання є достатньо великою та дві проекції вектора збурюючого моменту - малими у порівнянні з відновлюючим моментом, третя - одного з ним порядку, а відповідна стандартна система - двочастотною зі сталим відношенням частот. За цього випадку усереднення нелінійної системи еквівалентно усередненню квазілінійної системи зі сталими частотами. Проведено усереднення у нерезонансному та резонансному випадках. Одержано усереднені системи рівнянь руху у першому наближеннні для повільних змінних, які характеризують еволюцію обертань твердого отіла. Досліджено вплив збурюючого моменту сил симетричної лінійної дисипації з боку зовнішнього середовища і малих керуючих моментів. Вивчено збурені обертові рухи швидко закрученого тіла, які близькі до випадку Лагранжа, коли компоненти вектора збурюючого моменту малі у порівнянні з відновлюючим моментом. Проведено усереднення та винайдено усереднені системи рівнянь руху у першому та другому наближеннях. Доведено, що доданки другого наближення доповнюють відомі з наближеної теорії гіроскопів вирази для кутової швидкості прецесії. Розв'язано конкретні задачі механіки та керування обертанням твердого тіла, які мають самостійне значення для застосувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.303.3,022 +
Шифр НБУВ: РА333502

Рубрики:

      
3.

Козаченко М.Р. 
Ефективність способів індукування і використання мутацій в селекції ярого ячменю: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.05 / М.Р. Козаченко ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2001. — 35 с. — укp.

Розроблено способи підвищення ефективності мутагенезу і технології мутаційної селекції, реалізація яких суттєво впливає на селекцію ячменю та сільське господарство. Висвітлено суттєвий напрямок у мутагенезі та селекції, який грунтується на взаємодії різних факторів. Встановлено, що поєднання дії мутагенів з генетичними, фізичними та новими хімічними (у ході вакуум-інфільтрації) модифікаторами підвищує ефективність одержання мутацій та сортів. Запропоновано способи індукування і використання мутацій та технологію поєднання методів мутагенезу та гібридизації, високу ефективність яких обгрунтовано теоретично і підтверджено практично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-315
Шифр НБУВ: РА313986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Козаченко Н. П. 
Логіка перегляду переконань: пізнавальні дії як модальні оператори: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.06 / Н. П. Козаченко ; Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди НАН України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Запропоновано інтерпретацію пізнавальних дій як модальних операторів, що поєднує результати досліджень в межах обох наявних традицій перегляду знань AGM і DDL, що дає можливість усунути протиріччя між ними та провести побудову динамічної модальної логіки перегляду знань DML. Розглянуто інтерпретацію пізнавальних дій як модальних операторів, що робить можливим розгляд пізнавальної дії в момент її проведення, завдяки чому відкриваються значні можливості для вивчення динаміки перегляду переконань і реалізується ідея динамічної логіки, що була запропонована, але не розроблена в попередніх дослідженнях зміни переконань. Уточнено зміст понять динамічної та статичної формули: динамічні вирази описують сам процес виконання пізнавальної дії, статичні вирази характеризують стан переконань до або після виконання доксастичних дій. Запропоновано можливість використання умовних доксастичних операцій, що реалізують доксастичні зобов'язання суб'єкта. Одержано формалізацію властивостей пізнавальних операцій у рамках DML, що дозволяє відповісти на питання щодо первинності та "чистоти" доксастичних операцій, прояснити роль постулату відновлення, який досі багатьма вченими вважається суперечливим, установити взаємозв'язок між пізнавальними операторами, обгрунтувати визначальну роль розширення в процесі зміни переконань і сформулювати мінімальний набір правил, достатніх для формалізації перегляду переконань у його динамічній інтерпретації. Запропоновано семантичну інтерпретацію доксастичної динамічної логіки на підставі семантики можливих світів Р. Сталнакера, що дозволяє виразити динамічний аспект перетворення переконань. Доведено несуперечливість системи аксіом DML у рамках запропонованої семантики. Уточнено розуміння описів стану й узагальнених описів стану, прояснено їх зв'язок з множинами та базами переконань: узагальнений опис стану є базою переконань і дає можливість урахувати наявність з невизначеним статусом, нескінченність об'єктної мови та можливість наявності суперечливих переконань, нормальний опис стану - це множина переконань, надана базовим світом, над яким проводяться перетворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю437
Шифр НБУВ: РА377335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Козаченко О.М. 
Методика подолання лексичної інтерференції в польському мовленні студентів філологічних факультетів вищих закладів освіти України: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.М. Козаченко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено теоретично обгрунтовану та експериментально перевірену методику формування знань, умінь та навичок польського мовлення у студентів-філологів за умов дії інтерференції з боку української мови. Її суть полягає у проведенні семантизації інтерферентних слів. Доведено: запропонована методика сприяє зниженню рівня інтерференції, що підвищує ефективність оволодіння україномовними студентами-філологами польським мовленням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.53-913.33 + Ш100.734
Шифр НБУВ: РА308717 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Козаченко Т. П. 
Механізми реалізації державної політики у сфері поводження з твердими побутовими відходами: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Т. П. Козаченко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Одес. регіон. ін-т держ. упр. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні засади та визначено специфіку механізмів реалізації державної політики у сфері поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ). Виявлено основні напрями формування та реалізації державної політики у даній сфері. Використано комплексний підхід до вирішення проблеми ТПВ і визначено сутність понять політичного, економічного, організаційно-правового, інформаційного та морально-етичного механізмів у сфері поводження з ними. Визначено результативність механізмів реалізації державної політики у сфері поводження з ТПВ в Україні й оцінювання процесів їх накопичення. Теоретично обгрунтовано та запропоновано структурно-функціональну модель вдосконалення механізмів реалізації державної політики у сфері поводження з ТПВ, зокрема: передумови, теоретичні підходи та принципи, змістові та процесуальні складові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н931.1 + Х859(4УКР)131
Шифр НБУВ: РА380073 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Козаченко А.І. 
Органи державної влади і управління України другої половини XVII ст.: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / А.І. Козаченко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто походження, структуру та правове регулювання органів державної влади та управління на Україні у другій половині XVII ст. Реконструйовано механізм формування, склад, функціонування та компетенцію органів генерального, полкового і сотенного урядів. Визначено державно-правовий статус української держави, особливості державного правління та форму політичного режиму зазначеного періоду. Значну увагу приділено динаміці розвитку органів державної влади та управління. Розкрито умови, державно-правові наслідки та значення цього процесу для України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)46-523 + Т3(4Укр)46-5
Шифр НБУВ: РА316882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Козаченко І.В. 
Особливості вирощування саджанців бузини чорної із зелених стеблових живців в умовах Правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / І.В. Козаченко ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2008. — 18 с. — укp.

Наведено результати вивчення й удосконалення агротехнічних заходів, спрямованих на розмноження зеленими живцями перспективних до впровадження форм бузини чорної (Sambucus nigra L.) за умов Правобережного Лісостепу України. Визначено здатність зелених стеблових живців до коренеутворення. Установлено анатомо-морфологічні відмінності укорінювання різнотипних живців залежно від строку живцювання, віку маточних рослин і впливу біологічно-активних речовин ауксинової природи. З'ясовано оптимальні строки пересаджування укорінених живців на дорощування. Оптимальний для бузини чорної є двовузловий живець, заготовлений з апікальної частини пагона, який за інтенсивністю укорінювання та росту суттєво переважає аналогічні показники одно- та тривузлових. Для підвищення виходу товарних саджанців бузини чорної рекомендовано дорощувати укорінені живці у контейнерах з використанням пересаджування, через 45 - 50 днів після висаджування для вкорінювання. Запропоновано проводити заготівлю двовузлових живців бузини чорної з апікальної частини пагона у період інтенсивного росту пагонів, а 3 - 5-річних маточних рослин для покращання вкорінення обробляти живці beta-індолилмасляною кислотою: 15 - 25, а КАНО - 10 - 20 мг/л з експозицією обробки 12 год.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.9-4 бузина чорна +
Шифр НБУВ: РА359727

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
9.

Козаченко Д.М. 
Підвищення ефективності роботи залізничних станцій на основі оптимізації поздовжнього профіля станційних колій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / Д.М. Козаченко ; Дніпропетр. держ. техн. ун-т залізн. трансп. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто вплив поздовжнього профілю станційних колій на будівничо-експлуатаційні витрати та його оптимізацію, а також на енергетичні витрати, пов'язані з поїзними та маневровими операціями, тривалістю технологічних операцій та простоями в їх очікуванні. Наведено моделі, що дозволяють встановити зв'язок між ухилами поздовжнього профілю й експлуатаційними витратами. Розроблено та досліджено геометричні моделі для проектування земляного полотна залізничних станцій та розрахунку об'ємів земляних робіт. Обгрунтовано використання каркасної моделі земляного полотна для розв'язання цих задач. Виконано постановку задачі оптимізації поздовжнього профілю як задачі нелінійного програмування з лінійними обмеженнями. На підставі локального лінійного моделювання поверхні відгуку та застосування методу проекції градієнта запропоновано розв'язання цієї задачі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О213-022
Шифр НБУВ: РА316008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Козаченко О.В. 
Поняття предмету наркотизму і його кримінально-правове значення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.В. Козаченко ; Одес. держ. юрид.ична акад. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання кримінально-правового регулювання обмеження розповсюдженості наркоманії та токсикоманії, здолання наркоманії як антисоціального явища. Сформульовано класифікацію та визначено ознаки наркотичних засобів і психотропних речовин, їх аналогів, прекурсорів, одурманюючих речовин як предметів злочинних посягань. Розкрито питання впливу кількісних та якісних характеристик предмета злочину на його кваліфікацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)124.7-01
Шифр НБУВ: РА308685 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Козаченко О.В. 
Ресурсозбереження в сільськогосподарських агрегатах при виконанні технологічних операцій у рослинництві: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.11 / О.В. Козаченко ; Харк. нац. техн. ун-т сіл. госп-ва ім. П.Василенка. — Х., 2006. — 37 с. — укp.

Обгрунтовано нові способи зниження витрат енергії сільськогосподарських агрегатів під час виконання технологічних операцій у рослинництві. Досліджено взаємозв'язок джерела енергії та її споживача - робочих органів грунтообробних машин. Встановлено закономірність руху сільськогосподарських агрегатів залежно від закону зміни робочого опору за величиною та напрямком дії та одержано умови стійкого руху. Вперше визначено коефіцієнт корисної дії грунтообробного робочого органа та запропоновано експериментальний спосіб його визначення. Запропоновано спосіб вирішення загальної задачі витрат питомої енергії залежно від робочої швидкості орного агрегату, встановлено межі допустимої її зміни. Створено метод виконання грунтообробних операцій з елементами мостового землеробства. Теоретично обгрунтовано похибку експериментального визначення потужності, що використовується, на технологічний процес грунтообробки з урахуванням показників робочого зусилля та швидкості за часом та пройденим шляхом. На прикладі бурякозбирального комплексу підтверджено метод визначення технічного потенціалу машин за енергетичним еквівалентом з урахуванням ущільнювального впливу ходових систем машин на грунт та урожайність. На підставі виконаних досліджень розроблено нову конструкцію сільськогосподарського агрегату з елементами мостового землеробства, що дозволяє зменшити площу ущільнення грунту рушіями машин вдвічі, та знизити тяговий опір на 32 - 55 %. Проведено виробничі випробування розроблених робочих органів грунтообробних і бурякозбиральних машин і підтверджено їх функціональну здатність і підвищення виробничого ресурсу, що забезпечує вагомий економічний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.2 +
Шифр НБУВ: РА345731

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
12.

Тамаргазін О.А. 
Розробка методів оцінки ефективності і вдосконалення керування системою технічного обслуговування пасажирських літаків: Автореф. дис... док. техн. наук: 05.22.20 / О.А. Тамаргазін ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Розроблено науково-обгрунтовану методику розрахунку показників якості систем технічного обслуговування (ТО) пасажирських літаків як комерційних транспортних засобів. Дану методику використано для розв'язання проблеми підвищення техніко-економічної ефективності експлуатації авіаційної техніки та методики керування ходом процесу ТО пасажирських літаків з урахуванням збійних ситуацій, які виникають з причин обмежень на наявні ресурси, імовірнісних змін планових і непланових обсягів ремонтних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О535.1-082-6
Шифр НБУВ: РА317057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Тамаркіна 
Термоліз і активація викопного вугілля, структурно модифікованого в системі HNO3-Ac20: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / Юлія Володимирівна Тамаркіна ; НАН України; Інститут фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2002. — 21 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л293-3
Шифр НБУВ: РА323180

Рубрики:

      
14.

Козаченко Л.А. 
Управління формуванням капіталу виноробних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Л.А. Козаченко ; Півд. філ. "Крим. агротехнол. ун-т" Нац. аграр. ун-ту. — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і практичних досліджень управління формуванням капіталу виноробних підприємств з метою оптимізації його структури для забезпечення фінансової стійкості й ефективного функціонування за сучасних умов господарювання. Розкрито економічну сутність і класифікацію капіталу, досліджено методику управління процесом формування структури капіталу підприємств. Проведено комплексний аналіз економічних умов формування капіталу виноробних підприємств в Україні. На підставі вивчення співвідношення власних і позикових джерел визначено фінансову стійкість виноробних підприємств регіону й ефективність використання ними власного й позикового капіталів. Обгрунтовано концептуальні підходи щодо збалансованого управління формуванням капіталу виноробних підприємств. Доведено, що реалізація нових підходів сприяє відновленню стійких показників діяльності підприємств, створенню умов для компетентного управління на всіх етапах утворення власного та позикового капіталу та керування розвитком виноробної галузі в цілому. Розроблено стратегію керування формуванням капіталу, в якій запропоновано підходи щодо ранжирування його структури за напрямами фінансування активів підприємства. Запропоновано економіко-математичну модель оптимізації структури капіталу виноробних підприємств, за допомогою якої досягається оптимальне співвідношення власного й позикового капіталу, відповідна фінансова стійкість і мінімізується вартість капіталу. Особливу увагу приділено проблемам розробки державних механізмів відповідної фіскальної політики, що включає застосування комплексу фінансових важелів (податків, кредитів, цін, дотацій (субсидій), страхування), які сприяють формуванню достатніх обсягів власного капіталу виноробних підприємств в Укрїні та збільшенню надходження інвестиційних ресурсів для розвитку та ведення ефективної господарської та фінансової діяльності. Визначено пріоритетні напрями використання капіталу підприємств виноробної галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752.5-93-21 +
Шифр НБУВ: РА357544

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Козаченко О.В. 
Фактори ризику захворюваності і смертності немовлят в сільській місцевості: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / О.В. Козаченко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Вивчено проблему формування здоров'я немовлят у сільських сім'ях під впливом різних факторів. Розроблено та впроваджено методику медико-соціального дослідження сільської сім'ї з дитиною першого року життя, яка дозволяє виявити й оцінити фактори ризику виникнення захворювань і смерті немовлят, визначити сім'ї за групами ризику. Установлено найбільш важливі фактори ризику захворюваності та смертності немовлят. Сім'ї розподілено за групами високого, середнього, низького ризику. Науково обгрунтовано системну функціонально-організаційну модель сімейної диспансеризації у сільській місцевості. Розроблено технологію поетапної такої диспансеризації для запобігання захворюванням і смерті немовлят на підставі обліку та своєчасної корекції негативного впливу факторів ризику. Її ефективність на етапах запропонованої оптимізованої системи надання медичної допомоги дітним сім'ям сільської місцевості доведено на підставі результатів впровадження окремих елементів розробленої моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.4 + Р11(4УКР)023.4 +
Шифр НБУВ: РА354621

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Козаченко Г.В. 
Формування механізму стратегічного управління великими виробничо-фінансовими системами промисловості: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.01 / Г.В. Козаченко ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 1998. — 35 с. — укp.

Розглянуто питання формування механізму стратегічного управління великими виробничо-фінансовими системами (ВВФС) в промисловості: дана структура життєвого циклу ВВФС, обгрунтовано елементи механізму стратегічного управління та підходи до їхньої реалізації, опрацьовано організаційно-управлінський аспект розробки комплексу часткових стратегій ВВФС. Обгрунтовано підходи до оцінки нововведень в рамках формування інноваційної стратегії; розроблено структуру та зміст об'єктного аналізу, що є основою формування інвестиційної стратегії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-93-21

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Козаченко О.А. 
Формування організаційно-економічного механізму процесного управління діяльністю комбікормових підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.А. Козаченко ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні аспекти формування організаційно-економічних механізмів управління на основі процесного підходу. Уточнено понятійний апарат організаційно-економічного механізму процесного управління, його складові, функції та значення для ефективного управління суб'єктами господарювання. Розроблено методичні підходи до визначення ефективності управління процесами матеріально-технічного забезпечення, виробництва та збуту. Запропоновано систему показників ефективності управління ключовими процесами. Розроблено модель залежності сукупного ефекту управління підприємством від механізму впливу на господарські процеси. Здійснено аналіз організаційної та економічної складової механізму управління, ефективності діючих економічних методів та доцільності організаційних форм взаємовідносин з підприємствами-суміжниками. Запропоновано стратегічні напрями побудови системи економіко-організаційних відносин комбікормових підприємств з підприємствами суміжних галузей. Визначено важливість впливу державних методів регулювання та необхідність їх урахування за формування механізму управління комбікормовими підприємствами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)307.982.1-21 +
Шифр НБУВ: РА369153

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Козаченко В.В. 
Фототермоакустичний ефект в шаруватій структурі тверде тіло - п'єзоелектрик: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.В. Козаченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Запропоновано теоретичну модель фототермоакустичного ефекту у шаруватій структурі: тверде тіло - п'єзоелектрик для найбільш загального випадку - без обмежень на оптичні та теплові властивості твердого тіла. Проаналізовано фототермоакустичний (ФТА) ефект для випадків твердих тіл з суттєво різними тепловими й оптичними властивостями. З метою уникнення впливу фотоопромінювання напівпровідника у разі фототермоакустичних досліджень на термопружні параметри зразка запропоновано у відповідній шаруватій структурі збуджувати фототермоакустичні коливання опроміненням п'єзоелектрика. Показано, що у вільній п'єзоелектричній пластині ФТА ефект визначається тільки первинним піроелектричним ефектом. На базі запропонованої моделі ФТА ефекту у шаруватій структурі тверде тіло - п'єзоелектрик створено методи визначення деяких пружних, теплових і електричних параметрів твердих тіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371,022 +
Шифр НБУВ: РА337552

Рубрики:

      
19.

Буколова В. В. 
Теоретичні та інструментальні засади оцінювання соціально-економічної безпеки регіону / В. В. Буколова. — Б.м., 2019 — укp.

Мета – обґрунтування теоретичних та методичних положень щодо розроблення моделі оцінювання соціально-економічної безпеки регіону як комплексного інструменту, що дозволяє надати послідовний формалізований опис процесу оцінювання. Об'єкт – соціально-економічна безпека регіону. Методи – монографічний; структурно-функціональний аналіз; каузальний підхід; порівняння; системного та компаративного аналізу; моделювання на основі теорії нечітких множин; метод верифікації; програмно-цільовий підхід; графічний метод; сценарний аналіз.Новизна та основні результати роботи – розроблено модель оцінювання соціально-економічної безпеки регіону з використанням інструментів нечіткої логіки; уточнено зміст понять «регіон» та «соціально-економічна безпека регіону»; підхід до вибору первинних показників для моделі оцінювання соціально-економічної безпеки регіону; проведено оцінювання соціально-економічної безпеки Полтавської області; обгрунтовано напрями використання оцінок соціально-економічної безпеки регіону; розроблено методичні засади розроблення програми зміцнення соціально-економічної безпеки регіону. Галузь – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка^UThe aim is the substantiation of theoretical and methodological provisions on the development of a model of assessing the socio-economic security of the region as an integrated tool that allows a consistent formal description of the evaluation process.The object is the economic and social security of the region. To achieve these objectives the following methods were used: monographic; structural-functional analysis; causal approach; comparison; systemic and comparative analysis; simulation based on the theory of fuzzy sets; verification method; program-target approach; graphic method; scenario analysis.Novelty and the main results of the research: model of evaluating socio-economical security of the region was made by using tools of fuzzy logic; content of notion “region” and “socio-economical security of a region” was clarified; approach of choosing primary indicators for the model of evaluating socio-economical security of the region was made; evaluating of socio-economical security of Poltava region was made. directions of usage evaluations of socio-economical security of the region were analyzed; methodical outlines of making program of strengthening socio-economical security of the region were developed. Field of knowledge - development of productive forces and regional economy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Пахучий А. М. 
Обґрунтування конструктивно-режимних параметрів жниварки обчісувального типу для збирання насіння льону олійного / А. М. Пахучий. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішене наукове завдання, яке направлене на підвищення ефективності процесу збирання насіння льону олійного шляхом обґрунтуванняконструктивно-режимнихпараметрів жниварки обчісувальноготипу.Розроблено математичні моделі взаємодії стеблової маси з обтікачем і обчісувальнимбарабаном жниварки, аеродинамічних процесів та процесів сепарації в її області, в яких враховано вплив конструктивно-режимних параметрів, фізико-механічних властивостейрослин льону олійного та компонентів обчісаного вороху.Обґрунтованораціональні конструктивно-режимні параметри жниварки для збирання насіння льону олійного для отримання заданої якості процесу. Розроблена жниварка пройшла виробничу апробацію, яка підтвердила її ефективність для збирання рослин на корені та доцільність її впровадження у виробництво^UThe thesis is devoted to the solution of the actual scientific and practical task of increasing the efficiency of the process of collecting oilseed flax seeds by substantiating the design and regime parameters of the stripping harvester. Mathematical models of the interaction of stem mass with the fairing and the stripping rotor of the harvester, aerodynamic processes and processes of separation in its field have been developed, which takes into account the influence of structural-mode parameters, physical and mechanical properties of oilseed flax plants and components of stripped heap. The rational design and regime parameters of the harvester for the collection of oilseed flax seeds to obtain the desired process quality are substantiated. The developed harvester has undergone production testing, which confirmed its effectiveness for harvesting plants on the roots and the feasibility of its introduction into production.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського