Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (401)Книжкові видання та компакт-диски (375)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>A=МАРТИНОВ$<.>+<.>A=ГАНН$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мартинова Т.Є. 
Вплив кобзарства на формування національної самосвідомості українців: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.12 / Т.Є. Мартинова ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена філософському осмисленню кобзарства як соціокультурного явища. Аналізуються основні риси кобзарства та кобзарської творчості як історико-культурного феномену, визначається вплив кобзарства на формування світоглядного менталітету українців, окреслюється його місце серед європейських та вітчизняних типів культури. Аналізуючи кобзарство, автор доводить, що воно є не тільки частиною фольклорної спадщини українського народу, але й займає особливе місце у структурі суспільної свідомості, виступаючи оригінальною формою узагальнення життєвого досвіду українців, яка на сучасному етапі державотворення є важливим чинником відродження духовності та культури України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР)-526

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Мартинов С.Ю. 
Знезалізнення води на пінополістирольних фільтрах із зростаючим шаром завислого осаду: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / С.Ю. Мартинов ; Рівнен. держ. техн. ун-т. — Рівне, 2001. — 19 с. — укp.

Запропоновано технологічну схему знезалізнення води з великою концентрацією заліза на пінополістирольному фільтрі з зростаючим шаром завислого осаду. Досліджено механізм процесу знезалізнення води на таких установах. Визначено умови формування зростаючого шару завислого осаду, його основні характеристики. Встановлено закономірності зростання завислого шару осаду, ефект знезалізнення води та втрати напору в зростаючому шарі осаду та установці. Отримано математичну модель зростання шару завислого осаду залежно від якості вихідної води, швидкості фільтрування та тривалості роботи установки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.46
Шифр НБУВ: РА315489 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Мартинова Л.Є. 
Прогнозування індивідуального ризику розвитку та удосконалення комплексної терапії і профілактики обструктивних бронхітів у дітей з гострими респіраторними вірусними інфекціями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.Є. Мартинова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 22 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності профілактики обструктивних бронхітів на фоні гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) на підставі проведення багатофакторного аналізу та оцінки значимості окремих факторів, що сприяють розвиткові захворювання. Запропоновано способи прогнозування ризику первинного та повторного виникнення гострих обструктивних бронхітів (ГОБ), розроблено критерії визначення належності дітей до групи ризику та індивідуальні профілактичні комплекси. Досліджено характер змін з боку іммунологічної реактивності організму та стану захисних систем (антиоксидантного захисту, вегетативного гомеостазу, надниркових залоз) у 120-ти дітей з ГОБ, 50-ти дітей з ГРВІ без проявів БО та 50-ти практично здорових дітей. Обгрунтовано показання щодо включення у комплексну терапію стимуляторів кори наднирників, вітамінів А, Е та крапель Зеленіна. Доведео, що удосконалений лікувальний комплекс майже у 1,5 рази ефективніший у порівнянні із традиційною терапією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-52 + Р733.412.201.1-52 +
Шифр НБУВ: РА324219

Рубрики:

      
4.

Мартиновський В.П. 
Перетравність корму, обмін речовин, продуктивність та якість м'яса курчат-бройлерів при згодовуванні біомаси гриба Blakeslea trispora: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.П. Мартиновський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 19 с.: табл. — укp.

Досліджено хімічний склад біомаси, яка утворюється в процесі культивації гриба та вплив різної її кількості на перетравність корму, показники вуглеводно-білкового обміну, продуктивність, затрати корму на виробництво та собівартість продукції, збереженість поголів'я та якість м'яса курчат-бройлерів. Установлено, що згодовування біомаси гриба Bl. trispora курчатам-бройлерам протягом 42-х діб вирощування у складі комбікорму в кількості 1,0 г на 1 кг корму змінює хімічний склад посліду, показники обміну речовин, підвищує на 23,4 % середньодобові прирости живої маси в останню декаду вирощування та забезпечує 100 % збережності поголів'я, знижує затрати кормів на виробництво продукції, не впливає на фізіологічні показники та якість м'яса. Виявлено, що біомаса гриба Bl. trispora, яку згодовували курчатам-бройлерам у кількості 0,5 та 1,5 г на 1 кг корму не впливала на процеси травлення, обміну речовин, а також продуктивність та збереженість поголів'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-455.473 +
Шифр НБУВ: РА326416

Рубрики:

      
5.

Мартинова Л.І. 
Алгоритм діагностики та лікування прогресуючої трубної вагітності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.І. Мартинова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Вирішено проблему удосконалення діагностики, лікування, профілактики позаматкової вагітності у жінок фертильного віку. Виділено фактори ризику настання даної патології та запропоновано метод прогнозування розвитку захворювання. Одержано дані про закономірність гормонального профілю та наведено ультразвукові діагностичні критерії для прогресуючої трубної вагітності (ПТВ), а також алгоритм обстеження хворих із підозрою на ектопічну вагітність. Розроблено медикаментозне лікування ПТВ, шляхом трансвагінального сальпінгоцентезу з використанням індивідуальної дози метотрексату, що сприяє збереженню репродуктивного здоров'я жінок фертильного віку. Визначено критерії відбору пацієнток для консервативного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.11-5 +
Шифр НБУВ: РА324132

Рубрики:

      
6.

Мартинова Г.І. 
Середньонаддніпрянський діалект. Фонологія і фонетика: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.01 / Г.І. Мартинова ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2004. — 40 с.: рис. — укp.

Здійснено повний опис фонологічної та фонетичної систем середньонаддніпрянського говору, виділено його специфічні риси та їх ареали за АУМ та результатами регіонального картографування. Проведено внутрішню диференціацію досліджуваного континууму, удосконалено його ареалогічну характеристику. На підставі послідовного застосування принципів фонологічного моделювання, його утвердження на матеріалі великої кількості говірок та збагачення лінгвогеографічним аспектом виявлено явища, раніше не зафіксовані іншими дослідниками, виділено типові риси середньонаддніпрянського говору та особливості, які характеризують його периферійні зони. За допомогою методики картографування та рекартографування діалектних явищ на бланківках різного масштабу визначено ареал середньонаддніпрянського говору, з'ясовано його релевантні риси та ареальне членування. У науковий обіг введено новий достовірний та значний за обсягом емпіричний матеріал, який рекомендовано використовувати для подальших діалектологічних студій та укладання Української діалектної фонотеки та текстотеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-671 +
Шифр НБУВ: РА331267

      
7.

Мартинова О.П. 
Паралельні обчислювальні структури для рішення задач маршрутизації в комп'ютерних мережах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / О.П. Мартинова ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено паралельні обчислювальні структури для рішення задач багатошляхової маршрутизації у комп'ютерних мережах. Створено метод послідовної багатошляхової маршрутизації на паралельних обчислювальних структурах, побудованих на основі методу часової аналогії і структурній властивості топології мережі й обчислювальної структури. Запропоновано узагальнену структуру реалізації багатошляхової маршрутизації на паралельній обчислювальній структурі, побудованій на основі методу часової аналогії. З метою підвищення швидкодії паралельних обчислювальних структур запропоновано системоаналоговий метод та алгоритм маршрутизації на графі, що моделює комп'ютерну мережу. Розроблено системоаналогові обчислювальні структури для багатошляхової маршрутизації. Наведено оцінку ефективності системоаналогових обчислювальних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.21-016 + З970.31-016.5 +
Шифр НБУВ: РА332343

Рубрики:

      
8.

Мартиновський О.І. 
Лікування панкреонекрозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.І. Мартиновський ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання консервативного та хірургічного лікування хворих на панкреонекроз. На підставі аналізу клінічного матеріалу виявлено три групи пацієнтів, для яких рекомендовано застосовувати різні лікувально-діагностичні заходи з урахуванням характеру перебігу захворювання (локального, розповсюдженого та з гнійно-некротичними ускладненнями). Запропоновано лікувально-діагностичний алгоритм з індивідуалізованою тактикою залежно від розповюдженості деструктивного процесу та гнійно-некротичних ускладнень панкреонекрозу, патології біліарної системи, оцінки тяжкості стану пацієнтів та наявності факторів ризику розвитку несприятливого перебігу хвороби. Встановлено необхідність хірургічного втручання та обгрунтовано доцільність використання тканинної терапії у комплексному лікуванні панкреонекрозу, що покращує клінічний перебіг захворювання, корегує порушення у системах імунного та окисно-відновлювального гомеостазу. У процесі оперативного лікування рекомендовано застосовувати малоінвазивні, ендоскопічні та удосконалені лапароскопічні методи, системи мінідоступів і стом з подальшим дренуванням запропонованими дренажними пристроями та програмованими санаціями. Виявлено, що послідовне виконання лікувально-діагностичного алгоритму суттєво зменшує кількіснь гнійно-некротичних ускладнень та летальних випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.604.5 +
Шифр НБУВ: РА333652

Рубрики:

      
9.

Мартинова Л.Б. 
Словотворчий потенціал однинних іменників у сучасній українській мові: Автореф. дис. канд. філол. наук: 10.02.01 / Л.Б. Мартинова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2004. — 18 с. — укp.

Вперше в україністиці встановлено словотворчий потенціал класу однинних іменників у їх повному обсязі. Визначено словотворчий потенціал кожного лексико-граматичного розряду сингулятивів - абстрактиних, речовинних та збірних назв. Укладено типові словотвірні парадигми всіх лексико-граматичних розрядів сингулятивів, а також узагальнено словотвірну парадигму однинних іменників. Виявлено основні напрями дериваційних процесів на базі іменників singularia tantum у сучасній українській мові. Досліджено і описано структурну і семантичну типологію десубстантивів: іменників з предметними та модифікаційними значеннями, відносних та якісних прикметників, дієслів, прислівників. Встановлено інвентар словотвірних категорій і словотвірних типів, які діять у відіменниковому словотворі. Зроблено прогнозуючі висновки щодо мовних реалізацій словотворчих можливостей однинних іменників в українській мові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-20 + Ш141.4-20
Шифр НБУВ: РА327907

      
10.

Ганначенко С.Л. 
Економічна роль держави у формуванні українсько-російських торговельних відносин в агропродовольчій сфері: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.Л. Ганначенко ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено економічну роль держави у розвитку українсько-російських торговельних відносин в агропродовольчій сфері. Запропоновано шляхи їх активізації та раціоналізації. Обгрунтовано концептуальні засади державного впливу на формування та розвиток зовнішньої торгівлі, систематизовано основні методи та інструменти державного регулювання. Проаналізовано питання формування експортного потенціалу АПК України на російському напрямі, тенденції розвитку експортно-імпортних операцій в агропродовольчій сфері й основні правові документи щодо їх регулювання. Досліджено спільні та відмінні погляди України та Росії у процесі приєднання до СОТ щодо питань внутрішньої державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників, рівня імпортних тарифів та експортних субсидій. Запропоновано можливий сценарій подальшого розвитку українсько-російських торговельних відносин після вступу обох держав до СОТ. З метою підвищення конкурентоспроможності агропродовольчої продукції сформовано відповідні заходи державного впливу. Проаналізовано Угоду про Єдиний економічний простір (ЄЕП) та визначено напрями спільної аграрної політики країн-учасниць ЄЕП з метою активізації українсько-російської торгівлі у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.9 + У9(4РОС)843.9 +
Шифр НБУВ: РА334195

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Мартинов С.В. 
Забезпечення сталого розвитку аграрного сектору регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / С.В. Мартинов ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти забезпечення сталого розвитку аграрного сектора регіону. Визначено вплив екологізації сільськогосподарського виробництва та ефективного використання ресурсного потенціалу галузі на еколого-економічну зрівноваженість регіону. Обгрунтовано напрями екологізації виробничого потенціалу аграрного сектора регіону. Проаналізовано стан, динаміку та тенденції змін ресурсного потенціалу сільського господарства та ефективність його використання. Аналіз використання аграрного ресурсного потенціалу здійснено шляхом поелементного його вивчення. На підставі одержаних результатів визначено напрями підвищення ефективності цього використання. Запропоновано заходи щодо раціонального використання земельних угідь, підвищення рівня продуктивності праці та оптимізації складу і поліпшення використання матеріально-технічної бази АПК. Розроблено науково-методичні підходи до формування екологічно спрямованої системи управління регіоном, а також систему індикаторів, що дозволяють визначити рівень еколого-економічної зрівноваженості регіону. Наведено складові організаційно-економічного механізму забезпечення сталого розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-28 +
Шифр НБУВ: РА334739

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Мартинова О.Б. 
Неавтоклавний пінобетон на активованій розчинній складовій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.Б. Мартинова ; Одеська держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес структуроутворення пінобетону та показано, що його властивості є аналогічними характеру розподілу твердої фази. Розроблено рецептурно-технологічні умови одержання неавтоклавного пінобетону з попередньою активацією розчинної суміші у трибоактиваторі, що дозволяють інтенсифікувати швидкість набору структурної міцності пінобетонної суміші та підвищити міцність пінобетону. Розроблено методику та одержано нову інформацію щодо кількісної оцінки зміни об'єму міжпорових перегородок у процесі їх затвердівання. Створено методику, алгоритм і програму розрахунку складів пінобетону на базі експериментально-статистичних моделей, що дозволяє проектувати склади пінобетону необхідної середньої щільності та міцності з мінімальними матеріальними витратами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.741 + Н626.102.174.1 +
Шифр НБУВ: РА341164

Рубрики:

      
13.

Мартинова Н.С. 
Математичне моделювання і розрахунок силових і енергетичних характеристик підводу вертикальної гідротурбіни осьового типу при проектуванні її проточної частини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / Н.С. Мартинова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено математичну модель течії рідини у проточній частині радіального напрямного апарата (НА), що дозволяє визначити за методом гідродинамічних особливостей гідродинамічні показники спіральної камери, колон статора і лопаток НА для реальних режимів роботи гідротурбіни. Уперше на етапі проектування використано модель тривимірної течії рідини у підводі гідротурбіни для визначення гідродинамічних характеристик потоку у лопатевих системах з урахуванням взаємного впливу елементів. Розроблено та апробовано ефективний метод двовимірного обтікання лопатевих систем у багатозв'язній області, який суттєво покращує існуючий ітераційний алгоритм С.Д.Косторного та дозволяє однозначно й точно виконати розрахунки та оцінювати взаємний вплив елементів. Підтверджено та узагальнено двовимірний підхід для розв'язання аналогічної тривимірної задачі на ЕОМ великої потужності. Запропоновано алгоритм числового розрахунку координат фокуса профілю та впливу геометричних параметрів підводу гідротурбіни на її енергетичні характеристики, що дозволяє цілеспрямовано змінювати варіант проектного рішення проточної частини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З563.332-04-028 +
Шифр НБУВ: РА335931

Рубрики:

      
14.

Мартинова І.С. 
Розвиток середньої освіти на Харківщині у другій половині XIX - на початку XX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.С. Мартинова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 15 с. — укp.

З використанням широкого кола архівних і опублікованих документів, матеріалів періодичної преси розглянуто процес організації та діяльності основних типів середніх навчальних закладів У Харківській губернії у пореформений період - у другій половині XIX - на початку XX ст. Проаналізовано вплив урядових заходів, органів місцевого самоврядування, приватної ініціативи на процес створення мережі середніх начальних закладів і формування їх матеріальної бази, учнівського контингенту, педагогічного складу. Висвітлено динаміку кількісних і якісних характеристик навчальних закладів, їх учительського та учнівського складу, а також навчання та виховання учнів середніх навчальних закладів Харківської губернії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР5)52 + Т3(4УКР-4ХАР)52-7 +
Шифр НБУВ: РА336922

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Мартинов Р.С. 
Феномен технократичної свідомості в соціально-філософському вимірі: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Р.С. Мартинов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність і проаналізовано особливості становлення та розвитку феномену технократичної свідомості на підставі вивчення творчої спадщини провідних європейських філософів, ідеї яких складають концептуальні засади сучасної соціальної реальності. Доведено, що методологічно коректна постановка даного питання вимагає переосмислення класичної теорії технократичної свідомості з урахуванням нових онтологічних умов і форм соціального буття. Здійснено феноменолого-онтологічне вивчення природи, структури та універсальності технократичної свідомості. Обгрунтовано твердження, що дана категорія виражає іманентне існування і тенденцію переваги технічного начала у людській свідомості за сучасних умов техногенного розвитку. Сформульовано визначення технократичної свідомості як сукупності уявлень, ідей, настанов і цінностей, що утверджують значення науково-технічного фактора як інтегративного елемента суспільної свідомості та домінанти розвитку суспільства. Доведено, що стратегія соціального розвитку повинна виходити за межі технічного, визначатися позатехнічними цілями та більш широкими соціальними стратегіями: екологічним імперативом та етикою людських взаємовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*62 + Ю6*18:Ж +
Шифр НБУВ: РА344486

Рубрики:

      
16.

Мартинова 
Обгрунтування раціонального складу вугільних шихт для коксування за показником оптичної густини вугільних екстрактів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / Алла Юріївна Мартинова ; Український держ. науково-дослідний вуглехімічний ін-т (УХІН). — Х., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523.012
Шифр НБУВ: РА350200

Рубрики:

      
17.

Мартинов С.О. 
Моделі та методи автоматизації проектування магнітних систем стеллараторного типу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / С.О. Мартинов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Удосконалено математичну постановку задачі розрахунку характеристик магнітної конфігурації шляхом введення керуюючих параметрів з урахуванням зовнішніх факторів. Розроблено новий метод синтезу технічних рішень, який базується на зведенні багатокритеріальної задачі розрахунків характеристик магнітної конфігурації до однокритеріальної, яка передбачає розгляд інших критеріїв як системи обмежень. Створено математичну модель геометрії магнітних обмоток, яка передбачає врахування технологічних критеріїв на виготовлення, що дозволило одержати дані розрахунків і тривимірні зображення об'єктів моделювання у режимі реального часу. Розроблено інтерактивну графічну систему моделювання полюсів магнітних обмоток, згідно з якою побудова геометричних моделей має здійснюватися з урахуванням керуючих параметрів і зовнішніх факторів під час вирішення оптимізаційної задачі розрахунків характеристик магнітної конфігурації і технологічних особливостей виготовлення. Використання системи дозволяє автоматизувати процес одержання геометричних характеристик і тривимірювального зображення об'єктів моделювання у режимі реального часу. Розроблено інтерактивну графічну систему геометричного моделювання межової магнітної поверхні, яка створюється силовими лініями магнітного поля та базується на введенні додаткових параметрів, що забезпечують розрахунок топології силових ліній магнітного поля. Запропонована система дозволяє підвищити точність розрахунків і зменшити терміни проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.631.2 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА354602

Рубрики:

      
18.

Мартинова Р.Ю. 
Цілісна загальнодидактична модель змісту навчання іноземних мов: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.09 / Р.Ю. Мартинова ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2007. — 44 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність переструктурування змісту навчання іноземних мов як засобу удосконалення якості оволодіння ними. Розроблено прогностичну цілісну загальнодидактичну модель змісту навчання іноземних мов. Визначено складові кожної ланки моделі та послідовність засвоєння їх у процесі навчання. Висвітлено етапи навчання іноземних мов за домінувальним видом навчальної діяльності, що програмує смисловий і лінгвістичний взаємозв'язок кожної частини навчального матеріалу. Розроблено вимоги до структурування змісту навчання мовного матеріалу та видів іншомовної мовленнєвої діяльності щодо фонетичного, тематичного й інтегрованого етапів навчання. Визначено зміст навчання кожного мовного та мовленнєвого елементів іншомовної мовленнєвої діяльності. Перевірено ефективність розробленої дидактичної моделі методами експертної оцінки та реалізації за сучасних умов навчання. Нову модель використано під час розробки підручників з іноземних мов для учнів і студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-912 + Ш12-913 +
Шифр НБУВ: РА350580

Рубрики:

      
19.

Мартинов А.Ю. 
Соціально-економічний і політичний розвиток об'єднаної Німеччини (1990 - 2005 рр.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / А.Ю. Мартинов ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2008. — 26 с. — укp.

Проаналізовано передумови й історичні наслідки об'єднання Німеччини. Визначено специфіку, історичний характер, рушійні соціально-патріотичні сили, зовнішні та внутрішні чинники "оксамитової революції" в НДР. Проаналізовано вплив створення Монетарного союзу ЄС на трансформацію соціального ринкового господарства Німеччини. Встановлено кореляцію між ціннісними та політичними орієнтирами громадян ФРН. Досліджено трансформацію політичних інститутів об'єднаної Німеччини. Розкрито специфіку функціонування й особливості діяльності право- та лівоцентристських політичних партій ФРН. Доведено, що пошуки німецькою політичною елітою "нового центру" обумовлені соціальною мобільністю німецького середнього класу. Внесено суттєві корективи щодо тлумачення кореляції між об'єднанням Німеччини та прискоренням процесу європейської інтеграції протягом 1990-х рр. Висвітлено німецькі підходи щодо розширення ЄС і проаналізовано ризики даного процесу для гомогенності соціального та політичного простору ЄС. З використанням компаративного підходу досліджено основні принципи зовнішньої політики ФРН щодо Росії та України. Визначено концептуальні засади німецької зовнішньополітичної стратегії після розпаду СРСР. Розглянуто еволюцію підходів урядів Г.Коля та Г.Шредера щодо формалізації та реалізації "східної політики".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)65-2 + Ф2(4НІМ) +
Шифр НБУВ: РА356742

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Мартинова О.В. 
Формування адаптивної системи управління якістю продукції вовнопереробних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Мартинова ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні, методичні та практичні рекомендації щодо формування комплексної адаптивної системи управління якістю текстильної продукції з вовни. Створено адаптивну систему управління якістю підприємств технологічного ланцюга "сировинна база - переробка - текстиль". Запропоновано науково-теоретичні положення та практичні рекомендації, застосування яких дозволить підприємствам, що переробляють вовну, зменшити витрати на управління якістю, підвищити якість кінцевої продукції, що має значення для забезпечення довгострокової конкурентоспроможності підприємства. Запропоновано синергічний підхід до створення наскрізної системи управління якістю продукції у зазначеному ланцюзі. Змодельовано нетто-ефект функціонування наскрізної системи якості. Зазначено, що розроблені методи та рекомендації є універсальними, їх доцільно застосовувати для підготовки, впровадження та функціонування системи управління якістю продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.451.31-823.2-21 +
Шифр НБУВ: РА360611

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського