Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (152)Книжкові видання та компакт-диски (100)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=ОДІНЦОВ$<.>+<.>A=ОЛЕГ$<.>+<.>A=МИХАЙЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Одінцова О.О. 
Групи з умовою сепараторної нормальності для деяких систем нециклічних підгруп: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / О.О. Одінцова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено групи з нормальними нескінченними нециклічними підгрупами, а також групи, в яких нормальними є всі нескінченні, нециклічні або нескінченні нециклічні підгрупи за умови їх неналежності до деякої власної підгрупи дослідженої групи. Повністю описано вказані групи за додаткових обмежень локальної майже розв'язності у періодичному випадку. Встановлено, що досліджені групи мають степінь розв'язаності, який не перевищує числа 3.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.3,022
Шифр НБУВ: РА315308 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Одінцова О.О. 
Групи з умовою сепараторної нормальності для деяких систем нециклічних підгруп: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / О.О. Одінцова ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Описано групи, в яких нормальними є циклічні підгрупи, що нерозкладні у прямий добуток власних підгруп та не містяться в деякій власній підгрупі досліджуваної групи. Проаналізовано локально розв'язані групи, в яких нормальними є нескінченні підгрупи, що не належать деякій власній підгрупі досліджуваної групи. Охарактеризовано неперіодичні локально майже розв'язні групи, в яких нормальними є нециклічні підгрупи, що не містяться в деякій власній підгрупі досліджуваної групи. Встановлено властивості періодичних локально розв'язних і неперіодичних локально майже розв'язних груп, в яких нормальними є нескінченні нецикліні підгрупи, що не містяться в деякій власній підгрупі досліджуваної групи. Охарактеризовано групи з сепаруючими підгрупами відносно систем нормальних примарних циклічних підгруп. Наведено повний опис нескінченних недедекіндових локально ступінчастих груп з нормальними нескінченними нециклічними підгрупами. Досліджено періодично локальні розв'язні групи з сепаруючими підгрупами відносно систем нормальних нециклічних підгруп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.39,0 +
Шифр НБУВ: РА337775

Рубрики:

      
3.

Михайлович Ю.Й. 
Обгрунтування доцільності застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики з метою попередження післяопераційних ускладнень у хворих на рак легень та рак проксимального відділу шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Ю.Й. Михайлович ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив злоякісної пухлини бронхів і проксимального відділу шлунка на зміну бактеріальної флори в екосистемах легень і шлунка. Висвітлено ефективність застосування периопераційної та післяопераційної антибіотикопрофілактики цефотаксимом. Здійснено оцінку швидкості темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації залежно від антибіотикотерапії. Встановлено, що наявність і розвиток злоякісної пухлини легень і шлунка спричинює якісні та кількісні зміни у мікробних популяціях вищезгаданих органів, формування локальних запальних вогнищ. Застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики цефотаксимом у режимі монотерапії зменшує частоту післяопераційних ускладнень, підвищує ефективність хірургічного лікування хворих на рак легень і рак проксимального відділу шлунка. Доведено, що застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики сприяє більш швидкому зниженню рівня ендогенної інтоксикації у прооперованих хворих онкоторакального профілю у порівнянні з післяопераційною схемою антибіотикопрофілактики. Запропоновано удосконалену схему протибактеріальної терапії, ефективну фармакологічну дозу цефотаксиму, а також методику визначення коефіцієнта інтоксикації "К" як критерія для визначення темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-59 + Р569.433.2-59
Шифр НБУВ: РА319310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Одінцов М. М. 
Організаційно-економічний механізм формування і розвитку ринку продуктів тваринництва: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / М. М. Одінцов ; Ін-т аграр. економіки. — К., 2010. — 35 с. — укp.

Вперше розширено сутність організаційно-економічного механізму за умов трансформаційної економіки як складної консолідованої системи. Теоретично, методологічно та практично обгрунтовано економічний механізм формування ємності продовольчого ринку методом економіко-математичного моделювання з урахуванням динаміки валового регіонального продукту, доходів - населення, індексу цін продовольчих товарів і грошових витрат населення на продукти харчування. Проведено комплексне оцінювання продовольчого потенціалу ринку на підставі критеріїв достатності, фізичної й економічної доступності населення щодо продуктів харчування та якісної їх структури. Обгрунтовано принципи впливу організаційно-економічного механізму на формування прогнозних рівнів попиту населенням на продукти тваринництва через еластичність попиту, доходи населення та роздрібні ціни. Вдосконалено методику проведення оцінювання стану конкурентного середовища ринку м'ясних і молочних продуктів і визначено основні елементи механізму управління конкурентним середовищем ринку. Сформульовано класифікацію областей України по функціях на національному продовольчому ринку згідно з рівнем забезпечення власним виробництвом основних продуктів харчування населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.51
Шифр НБУВ: РА377518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Михайлович В.А. 
Освітні тенденції культурної політики в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / В.А. Михайлович ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено освітній потенціал культурної політики, спрямованої на реформування вітчизняної системи освіти та забезпечення її входження у світовий освітній простір як рівноправної дієвої сили, що передбачає у своїй сутності світові культурно-освітні тенденції, але не заперечує та не применшує національні чинники та цінності, які визначають своєрідність характеру саме української освіти. Запропоновано визначення поняття "культурна політика". Досліджено процес становлення парадигм освіти у різних типах культури (доглобалізаційний період). Визначено соціально-історичні параметри глобалізації. Висвітлено перспективи та тенденції розвитку освіти у ситуації глобалізації. Розкрито значення освітніх тенденцій культурної політики у розвитку глобальної цивілізації. Досліджено українські реалії культурної політики у контексті розвитку сучасної вітчизняної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ю252:Ч30
Шифр НБУВ: РА369433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Михайлович Д.М. 
Офіційне тлумачення закону: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.М. Михайлович ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фактори, що викликають необхідність тлумачення нормативних приписів. Сформульовано мету тлумачення закону та запропоновано логічний алгоритм її досягнення. Подано визначення поняття офіційного тлумачення закону, репрезентовано його основні ознаки, стадії та види. Охарактеризовано співвідношення офіційного та доктринального тлумачення. Висвітлено поняття, юридичну природу, загальні та специфічні ознаки, функції та види актів офіційного тлумачення, акцентовано увагу на особливостях їх дії у часі, просторі та щодо кола осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х8(4УКР)-320.3 +
Шифр НБУВ: РА324691

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Одінцова 
Правове регулювання лобізму в сучасній Україні (загальнотеоретичне дослідження): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Олена Олексіївна Одінцова ; Одеська національна юридична академія. — О., 2008. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-9 + Х002.01
Шифр НБУВ: РА359741

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Одінцов О.М. 
Розробка діагностичного стенда і пристроїв підвищення довговічності газорозрядних ламп: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / О.М. Одінцов ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2006. — 24 с. — укp.

Вперше обгрунтовано й експериментально підтверджено теоретичне припущення про радикальне зниження катафорезу парів ртуті під час живлення люмінесцентих ламп квазіпостійним струмом. Удосконалено теорію Таунсенда та уточнено математичну модель, що описує електричні параметри, за яких можливе виникнення дугового розряду в люмінесцентних лампх з холодними катодами. Вперше реалізовано на практиці можливість оцінювання залишкової емісійної здатності катодів, що мають розрив електричного кола. Науково обгрунтовано структуру пускорегулювальної системи, на базі якої розроблено пристрої, що дозволяють використовувати повторно виведені з експлуатації люмінесцентні лампи з домінуючим типом дефекту. Удосконалено математичну модель вимірювання світлового потоку люмінесцентних ламп в електричних системах освітлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З294.3-52-07 с +
Шифр НБУВ: РА345708

Рубрики:

      
9.

Одінцов О.О. 
Трансуранові елементи в зоні впливу Чорнобильської атомної електростанції: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / О.О. Одінцов ; НАН України. Ін-т пробл. безпеки атом. електростанцій. — К., 2005. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) н6,022 Чорнобиль + П032.27(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339188

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Одінцов О.М. 
Формування та функціонування ринку молока і молокопродуктів в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / О.М. Одінцов ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему теоретико-методологічної та методичної розробки перспективних варіантів ефективного функціонування молокопродуктового підкомплексу за умов гармонізації економічних відносин між суб'єктами ринку. Узагальнено ринкову взаємодію учасників системи виробництво - переробка - споживання молокопродуктів. Установлено її логічний вплив на формування й економічний розвиток молокопродуктового підкомплексу в Україні. Досліджено тенденції формування ринку молока у розвитку даного підкомплексу, а також економічну ефективність формування пропозиції молока за різних форм господарювання і оцінено інтенсивність конкуренції на Черкаському регіональному молокопродуктовому ринку. Розроблено основні перспективні шляхи розвитку ринку молока. Запропоновано удосконалений економічний механізм ринкової взаємодії його учасників. Обгрунтовано параметри місткості даного ринку до 2015 р. Проведено варіантні оптимізаційні розрахунки раціонів годівлі тварин та визначено стратегію заготівлі кукурузного силосу, раціонального використання основного й оборотного капіталу, установлено мінімальні ціни на молокосировину. Запропоновано схему міжгалузевого балансу молокопродуктового підкомплексу, що дозволяє проводити розрахунки цін на молоко-сировину залежно від кількості та структури кінцевої продукції молокопереробних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.511.5 + У9(4УКР)306.751.353 +
Шифр НБУВ: РА360879

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Скрипець Х. І. 
Репродуктивна біологія Gladiolus imbricatus L. та Iris sibirica L. (Iridaceae Juss.) / Х. І. Скрипець. — Б.м., 2021 — укp.

В дисертації представлено результати дослідження двох рідкісних видів флори України – Gladiolus imbricatus L. та Iris sibirica L. з родини Iridaceae. У роботі на підставі власних спостережень і літературних даних наведено комплексний опис репродуктивної біології Gladiolus imbricatus та Iris sibirica в умовах Заходу України, виявлено найбільш вразливі стадії репродуктивного циклу та фактори, які впливають на репродукцію цих видів у природних умовах Заходу України. Виявлені нові факти щодо структури суцвіття, мікроморфології квітки (в тому числі, зональність гінецею, характер плацентації, гістологічна будова нектарника, стилодіїв та приймочки), насінини і плоду. Описані окремі стадії розвитку мікроспорангіїв і насінних зачатків. Вперше досліджені динаміка та тривалість цвітіння на рівні популяції, індивідуума та квітки, встановлені типи і способи запилення та структурні адаптації квітки до них. Експериментальним шляхом підтверджено явище самонесумісності у Iris sibirica. Вивчена анатомічна будова оплодня та насінини, з'ясовані структурні пристосування до способів дисемінації. Вперше здійснена періодизація процесу плодоношення та проведені фенологічні спостереження в умовах Заходу України. В результаті комплексних досліджень ми виявили, що критичними етапами репродуктивного циклу в Gladiolus imbricatus є розвиток меншої кількості квіток, ніж закладається в суцвітті і, відповідно, меншої кількості плодів. Найбільш критичними етапами репродуктивного циклу в Iris sibirica є короткий період пилення і рецептивності приймочки, самонесумісність, одноразовість відвідування запилювачем та відсутність ефективного пристосування до розповсюдження насінин.^UThe dissertation presents the results of research on two rare species – Gladiolus imbricatus L. and Iris sibirica L. of the iris family (Iridaceae). Based on our own observations and literature data, a comprehensive evaluation of the reproductive biology of Gladiolus imbricatus and Iris sibirica in the conditions of Western Ukraine is given, the most crucial stages of the reproductive cycle are found and factors influencing the reproduction of these species in the conditions of Western Ukraine are revealed. We have discovered new facts on the structure of the inflorescence, the micromorphology of the flower (including, gynoecium zonation, placentation type, histology of the nectary, stylodium and stigma), seed and fruit of both species. The distinct stages of development of microsporangium and ovules was characterized for the first time. For both species, the dynamics and duration of flowering on the populational, individual and flower levels were studied for the first time, and the types and modes of pollination were determined as well as structural adaptations of the flower. Sporophytic self-incompatibility was experimentally confirmed in Iris sibirica, which in the studied population prevents fertilization after successful pollen transfer within the flower, individual and clone. The anatomical structure of seed and fruit, features of fruit development, structural adaptations to dissemination have been studied. For the first time the periodization of the fruiting processes was described and phenological observations were conducted on model populations of both species in the conditions of Western UkraineTherefore, as a result of comprehensive research, we found that the crucial stages of the reproductive cycle in Gladiolus imbricatus are the formation of underdeveloped flowers and fruits in the inflorescence. The most crucial stages of the reproductive cycle in Iris sibirica are the short period of pollination and receptivity of the stigma, self-incompatibility, one-time visit of the pollinator and the lack of effective adaptation to long-range seed dispersal.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Одінцова І. В. 
Терапія хворих на себорейний дерматит з урахуванням мікробного складу шкіри та шлунково-кишкової системи / І. В. Одінцова. — Б.м., 2022 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Михайлович В. В. 
Проектування нанорозмірних оксидних діелектричних матеріалів для електронних пристроїв: автореферат дис. ... д.філософ : 104 / В. В. Михайлович. — Б.м., 2023 — укp.

Михайлович В.В. Проектування нанорозмірних оксидних діелектричних матеріалів для електронних пристроїв. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 104 «Фізика та астрономія». – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича МОН України, Чернівці, 2023.Сьогодні діелектричні матеріали відіграють ключову роль у передових електронних пристроях, таких як, конденсатори, суперконденсатори, сенсори, транзистори, тощо. В контексті нинішньої тенденції до мінімізації розмірів, підготовка та функціоналізація нанорозмірних діелектричних матеріалів є одним із пріоритетних напрямків дослідження. Серед широкого спектру діелектриків одним із найцікавіших є матеріали з високою діелектричною сталою, так звані матеріали з високою константою діелектричної проникності (high-k). Одними з найбільш яскравих представників висококонстантних матеріалів є оксидні діелектрики, до яких можна віднести перовскіти барію титанату та шпінелі на основі хромітів. Ці два типи сполук викликають зростаючий інтерес, оскільки вони володіють високою діелектричною сталою, фероелектричною, п'єзоелектричною, піроелектричною та іншими властивостями, що робить їх ідеальними кандидатами для застосування в мікро- та наноелектроніці.В цьому контексті, дана дисертація зосереджується на підготовці, функціоналізації та інтеграції нанорозмірних перовскітів типу BaTiO3 та шпінелей типу ZnCr2O4 у плоскі конденсатори з високим значенням константи діелектричної проникності. Дисертація організована наступним чином;У вступі обґрунтовано вибір теми та актуальність дисертаційного дослідження, вказано його зв’язок з науковими програмами та темами, сформульовано мету та завдання дисертації, вказане її наукове та практичне значення, наведено інформацію про публікації й особистий внесок здобувача, апробацію результатів роботи, її структуру й обсяг.Розділ 1 складається з чотирьох основних частин: (i) сучасний стан досліджень, (ii) властивості нанорозмірних діелектричних оксидних частинок, (iii) методи наноструктурування та організації діелектричних наночастинок у вигляді тонких плівок та (iv) інтеграція діелектричних наночастинок в електронні пристрої в якості активних компонентів. Розділ закінчується висновками. У розділі 2 описано основні методи, що використовувалися для характеристики діелектричних оксидних наноматеріалів. Розділ 3 присвячено синтезу та характеристиці діелектричних наночастинок типу перовскіту. Зокрема, експериментальним шляхом було отримано ряд систем наночастинок титанату барію з контрольованою морфологією та розміром: кубічні наночастинки (середній розмір близько 15 нм), усічені кубоїдальні наночастинки (середній розмір близько 100 нм) та усічених ромбододекаедричних наночастинок (середній розмір близько 110 нм). Слід зазначити, що наночастинки з усіченою ромбододекаедричною та усіченою кубоїдальною морфологією BaTiO3 були отримані та описані вперше. Досліджено вплив морфології частинок на діелектричні властивості наночастинок на основі титанату барію. У розділі 4 описано методику варіювання морфологією систем типу шпінелі та її вплив на діелектричні властивості. Результати експерименту свідчать, що на розмір, ширину забороненої зони та діелектричні властивості отриманих наночастинок шпінелі впливають декілька факторів, зокрема час горіння гелю, температура горіння та ентальпія горіння твердого хелатно-звязуючого агента. Розділ 5 ілюструє, інтеграцію наночастинок типу шпінелі та перовскіту в електронні пристрої. Першим кроком на цьому шляху була функціоналізація поверхні наночастинок з метою отримання стабільних суспензій, які будуть використовуватися для осадження тонких плівок. Для виготовлення тонких плівок були використані два методи, а саме: діелектрофорез та “drop casting”. Незважаючи на те, що метод діелектрофорезу дозволяють отримувати тонкі плівки з високим ступенем впорядкованості наночастинок, цей методи обмежений неперервністю тонких шарів на великих поверхнях. Цю проблему було подолано за допомогою методу “drop casting”. Для наноматеріалів перовскіту та шпінелі товщина отриманих тонких плівок варіюється від 400 нм до 4300 нм. Якість поверхні та елементний склад плівок було досліджено за допомогою скануючої електронної мікроскопії та енергодисперсійного X-проминевого аналізу. Наступним кроком після визначення характеристик тонких плівок було виготовлення конденсаторів. Ефективність виготовлених конденсаторів було досліджено методом імпеданс спектроскопії. Таким чином, ми отримали наступні значення електричної ємності: 1 нФ для конденсатора на основі ZnCr2O4, 200 нФ для конденсаторів на основі усічених кубоїдальних наночастинок BaTiO3 і 2 нФ для конденсаторів на основі усічених ромбододекаедричних наночастинок BaTiO3.^UMykhailovych V. V. Design and production of oxide dielectric materials at the nanometric scale for electronic devices.Thesis on search for the Doctor of Philosophy degree in specialty 104 «Physics and Astronomy». - Yuriy Fedkovych Chernivtsi National University, Ministry of Education and Science of Ukraine, Chernivtsi, 2023.Nowadays, dielectric materials play a key role in main electronic devices, like for example capacitors, supercapacitors, sensors, field effect transistors, etc. Towards the minimalization trend, the preparation and functionalization of nanoscale dielectric materials are of primary interest. Among a wide range of dielectrics, one of the most interesting are the materials with high dielectric constant (high-k). One of the brightest representatives of high-k materials are oxide-based dielectrics, from which barium titanate perovskites and metal chromite spinels can be figured out. These two types of compounds show a growing interest as they possess high dielectric, ferroelectric, piezoelectric, pyroelectric and other properties, which makes them a perfect candidate for application in micro- and nano-electronics. In this context, the present thesis focusses on preparation, functionalization and integration of nanoscale perovskite-type BaTiO3 and spinel-type ZnCr2O4 in planar high-k capacitors. The thesis is organized as following;The Іntroduction justifies the relevance of the topic of the dissertation research, indicates its connection with scientific programs, plans and topics, formulates the purpose and tasks of the dissertation, emphasizes its scientific and practical significance, presents information about the publications and personal contribution of the recipient, approves the project results, their structure and amount.Chapter 1 is structured in four main sections which consist of (i) state of the art, (ii) properties of nanosized dielectric oxide particles; (iii) nanostructuration and organization methods of dielectric nanoparticles as thin films and (iv) integration of dielectric nanoparticles in electronic devices as active elements. The chapter ends with partial conclusions. Chapter 2 describes the main techniques used for dielectric oxide nanomaterials characterization. Chapter 3 is devoted to synthesis and characterization of perovskite-type dielectric nanoparticle systems. Thus, a series of barium titanate nanoparticles systems have been obtained, with controlled morphology and size: cubic nanoparticles (with the mean size of about 15 nm), edge-truncated cuboidal nanoparticles (with a size about 100 nm) and truncated rhombic dodecahedron (with a size about 110 nm). It has to be mentioned here that the truncated rhombic dodecahedron and cuboidal edge-truncated morphologies for BaTiO3 has been obtained and described for the first time. Chapter 4 describes the methodology of morphology tailoring in spinel type systems and its impact on the dielectric properties. The experimental results strongly suggest that several factors, including the burning time of gel, the combustion temperature, and the enthalpy of combustion of the solid chelating/fuel agents, influence the size, band gap and dielectric properties of the obtained spinel nanoparticles. Chapter 5 is dedicated to the integration of the spinel and perovskites nanoparticles in electronic devices. First step on this road was the surface functionalization of the nanoparticles in order to obtain a stable ink suspensions which will be used for the thin films deposition. Various methods were used for the thin film fabrication, namely drop casting, dielectrophoresis and spin coating. Despite the dielectrophoresis and spin coating methods allowed as to obtain thin films with a high order degree of the nanoparticles, these techniques are limited by the continuity of the thin layers on large surfaces. This issue has been overcome by using drop casting method. For both, perovskite and spinel nanomaterials the thickness of the prepared thin films vary from 400 nm to 4300 nm. The surface quality and elemental composition of the films has been investigated by Field-emission Scanning Electron Microscopy, and EDX analyses. As a next step, after elaboration of characterization of thin films the planar capacitors have been fabricated by deposition of silver electrodes onto the both sides of the dielectric films. The performance of the fabricated planar capacitors was studied by Broadband Dielectric Spectroscopy. Thus, we obtained the following values for the electrical capacitance: 1 nF for ZnCr2O4 based capacitor, 200 nF for cuboidal BaTiO3 based capacitors and 2 nF for the truncated rhombic dodecahedron BaTiO3 based capacitors.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Андрейчук Р. Р. 
Морфогенез плодів Campanulaceae Juss.флори України.: автореферат дис. ... д.філософ : 091 / Р. Р. Андрейчук. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню особливостей розвитку плодів у модельних представників родини Campanulaceae природної і культурної флори України на основних етапах онтоморфогенезу плоду. Вивчено розвиток морфолого- анатомічної структури та розкривання плоду у 18 видів з підродин Campanuloideae (17 видів) та Lobelioideae (1 вид), в тому числі 11 видів з роду Campanula. У нашому дослідженні для кожного із досліджених видів описано особливості загальної морфології та мікроморфології гінецею обраних представників на трьох основних стадіях його розвитку – перед цвітінням (бутон), цвітіння (стадія розкритої квітки) та під час плодоношення. З’ясовано особливості провідної системи плоду та характер розміщення механічних тканин, які забезпечують процес розкривання плоду, та встановлено характеристики плоду, які формуються на різних стадіях його онтоморфогенезу. За даними дослідження уточнено класифікацію плодів дзвоникових України за морфогенетичними й гістогенетичними ознаками та за характером розкривання, вперше виявлено деякі особливості зовнішньої морфології, мікроморфології та анатомії плоду. З’ясовано значення отриманих даних для систематики родини. Дослідження проведено з використанням методів описової морфології та анатомії, порівняльно-морфологічного підходу, ботанічної мікротехніки, світлової мікроскопії і цифрової мікрофотографії. Застосовані концепції морфогенезу плоду, вертикальної зональності гінецея, васкулярної анатомії квітки та гістогенетичної зональності оплодня. В результаті дослідження морфогенезу плодів Campanulасeae флори України, запропоновано можливі еволюційно-морфологічні шляхи розвитку плодів в підродині Campanuloideae. Це зміна способу розкривання плоду від надчашолисткового (Platycodon grandiflorus і Jasione montana) до підчашолисткового, що пов’язано зі зміною характеру здерев’яніння мезокарпію та перегородок плоду до утворення вузьких і коротких аксикорнів (секція Rapunculus роду Campanula), та формуванням пониклих плодів (секція Medium роду Campanulа). Ці дані частково узгоджуються з молекулярно- філогенетичними даними щодо поділу підродини Campanuloideae на триби.^UThis dissertation is dedicated to the study of the peculiarities of fruit development in model representatives of the Campanulaceae family of the natural and cultural flora of Ukraine at the main stages of fruit ontomorphogenesis. The development of the morpho-anatomical structure and dehiscence of fruits in 18 species of two subfamilies, Campanuloideae (17 species), and Lobelioideae (1 species), including 11 species from the genus Campanula, was examined. For each studied species, the general morphology and micromorphology of the gynoecium were described at three main stages of its development—pre-anthesis (bud), anthesis (fully open flower stage), and during fruiting. The features of the fruit vascular system and the arrangement of mechanical tissues responsible for fruit dehiscence were investigated, and characteristics of the fruit occured at different stages of its ontomorphogenesis were established. The study refined for the first time the classification of bellflower fruits in Ukraine based on morphogenetic and histogenetic features and the mode of dehiscence, revealing some external morphology, micromorphology, and anatomy of the fruit. The significance of the obtained data for the family's taxonomy was clarified. The research was conducted using methods of descriptive morphology and anatomy, comparative-morphological approach, botanical microtechnique, light microscopy, and digital microphotography. Concepts of fruit morphogenesis, vertical zonation of the gynoecium, vascular anatomy of the flower, and histogenetic zonation of the ovary were applied. As a result, possible evolutionary-morphological pathways of fruit development in the Campanuloideae subfamily of the Campanulaceae family were proposed. This is a change in the mode of fruit dehiscence from supra-sepalous (Platycodon grandiflorus and Jasione montana) to infra-sepalous. This is associated with a change in the patterns of lignification of the mesocarp and septas of the fruit to the formation of narrow and short axicorns (section Rapunculus of the genus Campanula) and the development of pendent fruits (section Medium of the genus Campanula). These findings partially align with molecular phylogenetic data regarding the subdivision of the Campanuloideae subfamily into tribes.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського