Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (300)Книжкові видання та компакт-диски (326)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=САЛО$<.>+<.>A=РАГА$<.>+<.>A=БРЮН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сало І.А. 
Формування і функціонування ринку ягід в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.А. Сало ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і практичних досліджень формування та функціонування вітчизняного ринку ягід, обгрунтовано пропозиції щодо його подальшого розвитку. Вітчизняний ринок ягід визначено як вільний, біполяризований, агрегативний, "ринок покупця". Досліджено його кон'юнктуру й особливості ціноутворення, встановлено економічну ефективність виробництва та реалізації ягід різними категоріями господарств. Описано механізм державної підтримки товаровиробників. Виявлено невідповідність якісних і кількісних показників пропозиції потребам споживчого ринку та низьку ефективність організації товарного виробництва. Обгрунтовано основні заходи щодо формування повноцінного ринкового середовища в ягідному підкомплексі країни. Зокрема, запропоновано шляхи розвитку промислового ягідництва, заходи з удосконалення механізму ціноутворення та інфраструктури ринку, методику розрахунку конкурентоспроможності помологічних сортів ягідних культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.512.6 +
Шифр НБУВ: РА347881

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Сало А.М. 
Методи та засоби конфігурування архітектури програмованих спеціалізованих процесорів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / А.М. Сало ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено питання прискорення та спрощення процесу проектування програмованих спеціалізованих процесорів. Розроблено конфігуровану модель базової архітектури процесора з підтримкою паралелізму на рівні команд. Обгрунтовано можливість синтезу на її основі спеціалізованих пристроїв обробки даних з заданими технічними харакеристиками. Запропоновано структуру пристрою виконання умовних команд у базовій архітектурі процесора, який забезпечиє виконання алгоритмів з процедурою передачі керування та дозволяє прискорити їх виконання. Розроблено метод конфігурування базової архітектури на підставі аналізу алгоритму, описаного мовою високого рівня та вибору параметрів конфігурування, що дозволяє апаратно відобразити алгоритм роботи програми. Розвинуто метод ефективного планування завантаження паралельних віток процесора, який був розширений для оптимізації виконання інструкцій у розробленій моделі архітектури процесора на основі розподіленого регістрового файла з динамічним принципом розміщення даних. Розроблено та досліджено систему проектування спеціалізованих процесорів на основі алгоритму, описаного мовою високого рівня. На її основі реалізовано ряд пристроїв: дискретного косинусного перетворення, медіанної фільтрації, перетворення форматів зображень. Показано перевагу реалізованих пристоїв за показниками продуктивності та затратами обладнання у порівнянні з аналогічними існуючими пристроями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.7-048 +
Шифр НБУВ: РА361824

Рубрики:

      
3.

Сало А.Я. 
Застосування військ (сил) в операції на оточення (за досвідом Корсунь-Шевченківської операції 1994 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / А.Я. Сало ; Нац. акад. оборони України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу опублікованих документів й архівних матеріалів обох воюючих сторін, мемуарної, наукової та спеціальної літератури здійснено комплексне дослідження Корсунь-Шевченківської операції як однієї з найбільших операцій на території України під час Другої світової війни, проведеної військами Червоної Армії у січні - лютому 1944 р. Значну увагу приділено питанням застосування видів збройних сил та родів військ в операції. Розкрито умови та фактори, що впливали на підготовку, хід і результати застосування військ у зазначеній операції, виявлено особливості її підготовки та проведення. Проаналізовано результати та наслідки, зокрема, уточнено втрати воюючих сторін. Установлено роль, місце, характерні риси й особливості застосування видів збройних сил і родів військ в операції. З'ясовано та досліджено новаторство у формах і способах бойових дій. Запропоновано визначення Корсунь-Шевченківської битви як основної з характерних операцій третього періоду Великої Вітчизняної війни, розглянуто її внесок до розвитку сучасної воєнної теорії та практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(2)626.412.1 + Ц2,8(4УКР)441.2 +
Шифр НБУВ: РА338145

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Сало В.І. 
Наукові та технологічні основи вирощування великогабаритних нелінійно-оптичних монокристалів KDP/DKDP з водяних розчинів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / В.І. Сало ; Ін-т монокристалів НАН України. — Х., 2008. — 33 с. — укp.

Розроблено наукові та технологічні засади швидкісного вирощування великих кристалів, придатних для використання в мегаджоульних лазерних системах. Досліджено вплив комплексу фізико-хімічних параметрів розчинів на процеси стійкого швидкісного росту: оптичну та структурну однорідність і лазерну міцність великих кристалів KDP/DKDP. Визначено характер розподілу мікродомішок у кристалі, які призводять до виникнення внутрішніх напружень у кристалі. Обгрунтовано основні переваги розробленого методу вирощування кристалів, які полягають у використанні постійної температури кристалізації та створенні умов моносекторіального вирощування кристалів, які блокують розростання призми. Визначено гідродинамічні умови масопереносу в кристалізаторі, які забезпечують ефективне підживлення кристала. Розроблено технологію синтезу первинної сировини для швидкісного вирощування великих кристалів KDP. Визначено умови та вирощено кристали KDP у напрямку заданого кута синхронізму, що дозволяє підвищити коефіцієнт використання матеріалу до 90 %. Розроблено ефективні способи термообробки кристалів, що підвищують оптичну однорідність і лазерну міцність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.147,022 +
Шифр НБУВ: РА360237

Рубрики:

      
5.

Сало В.І. 
Внутрішні функції держави в умовах членства в Європейському Союзі: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.І. Сало ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено процес становлення теорії функції держави. Розкрито суть поняття й уточнено ознаки функції держави. Проаналізовано передумови започаткування та фактори розвитку європейської інтеграції. Конкретизовано правову природу ЄС. Розглянуто принципи взаємодії ЄС і держав-членів стосовно реалізації функцій держави. Досліджено специфіку реалізації основних внутрішніх функцій (функції охорони та захисту прав і свобод людини та громадянина, економічних і соціальних функцій) держав-членів ЄС. Сформульовано наукові висновки, спрямовані на усвідомлення специфіки функціонування держав за умов членства в ЄС як наддержавній організації влади, що сприятиме усвідомленню наслідків вступу України до цієї організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-7 + Х001.1 +
Шифр НБУВ: РА356885

Рубрики:

      
6.

Сало В.А. 
Чисельно-аналітичний метод розв'язання задач статики нетонких ортотропних оболонок з отворами довільних розмірів і форм: Автореф. дис. д-ра техн. наук: 01.02.04 / В.А. Сало ; НАН України. Ін-т проблем машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2003. — 36 с. — укp.

Розроблено та науково обгрунтовано новий числово-аналітичний метод розв'язання в тривимірній постановці задач статики однорідних та неоднорідних за товщиною нетонких ортотропних оболонок з отворами довільних розмірів та форм. Вперше сформульовано та доведено на основі використання теорем та варіаційних нерівностей теорії операторів достатню ознаку збіжності методу Рітца під час пошуку стаціонарної точки неекстремального функціонала Рейсснера. Створено нові структури розв'язків, що точно задовольняють усі граничні умови для просторових крайових задач статики нетонких оболонок. Геометрична інформація задач для оболонок з отворами довільної форми враховується на аналітичному рівні за допомогою теорії R-функцій. На основі методу подвійності теорії опуклого аналізу запропоновано апостеріорні інтегральні оцінки точності наближених розв'язків варіаційних задач для змішаного функціонала Рейсснера. Вперше отримано нові кількісні та якісні закономірності статики послаблених отворами нетонких ортотропних оболонок з неоднорідними за товщиною властивостями матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.640.1-01,022 +
Шифр НБУВ: РА328370

Рубрики:

      
7.

Сало В.М. 
Науково-технологічні основи обгрунтування складу та параметрів комбінованих грунтообробних знарядь: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.11 / В.М. Сало ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2008. — 38 с. — укp.

Наведено модель зміни стану грунту як імовірнісного процесу з урахуванням його властивостей, параметрів робочих органів і експлуатаційних режимів технологічного процесу, яка дозволяє прогнозувати закономірність зміни агрегатного складу різних за механічним складом грунтів під дією основних безполицевих робочих органів. Розроблено математичні моделі зміни агрегатного складу грунту під впливом на нього додаткових робочих органів різного типу. Запропоновано методику визначення аналітичним шляхом загального показника кришення грунту внаслідок одночасного впливу на нього основних і додаткових робочих органів комбінованих знарядь, яка є базовою для проведення диференціації складу комбінованих грунтообробних знаряд стосовно грунтово-кліматичних умов їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.2-1 +
Шифр НБУВ: РА355184

Рубрики:

      
8.

Сало Л.В. 
Фосфатний режим торфових низинних грунтів та ефективність фосфорних добрив під багаторічними травами: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Л.В. Сало ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.172 + П034.134.2-2 +
Шифр НБУВ: РА366778

Рубрики:

      
9.

Сало О.С. 
Особливості формування урожаю і якості насіння квасолі в залежності від комплексного застосування агротехнічних та хімічних заходів боротьби з бур'янами в умовах лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.С. Сало ; Ін-т рослинниц. ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Вивчено характер дії на рослини квасолі сорту Харківська штамбова різних видів гербіцидів, їх комплексного застосування та строків внесення. Визначено ступінь пригнічення гербіцидами основних груп бур'янів. Встановлено закономірності впливу заходів регулювання забур'яненості посіву на умови вирощування та урожайність штамбового сорту квасолі, структуру та якісні показники урожаю. Досліджено особливості росту рослин квасолі за різних способів розміщення їх за площею та виявлено найбільш раціональні способи посіву. Наведено економічну та енергетичну оцінку розроблених заходів вирощування штамбових сортів квасолі для умов лівобережного Лісостепу України. Розроблено оптимальні способи посіву та раціональну інтегровану систему захисту посівів квасолі від бур'янів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.17-4 + П491.411.7
Шифр НБУВ: РА319680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Сало Т.М. 
Асимптотичні властивості цілих рядів Діріхле: оцінки виняткових множин у теоремах типу Вімана-Валірона: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / Т.М. Сало ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 16 с. — укp.

Розглянуто деякі асимптотичні співвідношення з теорії Вімана-Валірона для цілих функцій, що визначаються абсолютно збіжними рядами Діріхле та лакунарними степеневими рядами. Одержано нові оцінки для цілих рядів Діріхле величини виняткових множин у нерівності між загальним і максимальним членами ряду, у співвідношенні Бореля, в асимптотичних рівняннях: центрального показника і логарифмічної похідної максимуму модуля, логарифмів максимуму модуля і максимуму модуля у півсмузі. Доведено, що оцінки не покращуються у виняткових множин в асимптотичних рівняннях максимуму, мінімуму модуля та максимального члена ряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.511.1,022
Шифр НБУВ: РА320147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Сало А. Б. 
Співвідповідач у адміністративному процесі (процесуальна співучасть) / А. Б. Сало. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено комплексне дослідження співвідповідача у адміністративному процесі (процесуальна співучасть). Дисертація є комплексним теоретичним дослідженням правового статусу співвідповідача в адміністративному процесі та здійснено обґрунтування природи, сутності цієї категорії та вияву її прикладного аспекта. Обґрунтовано методологічну основу дисертаційного дослідження, визначено окремі методи, принципи та підходи наукового пізнання, які було використано для розкриття цієї теми.Констатовано, що формування процесуального статусу сторін в адміністративному судочинстві відбулося на засадах синтезування принципів змагального та елементів розшукового процесу.Обґрунтовано доцільність виокремлення трьох періодів теоретичного опрацювання процесуального статусу сторін адміністративного судочинства: 1) формування статусу учасників класичного змагального судового процесу, побудованого на засадах абсолютної рівності перед судом; 2) обґрунтування особливостей процесуального статусу сторін – учасників публічно-правових спорів і в судовому процесі, і в позасудових провадженнях; 3) конструювання особливого процесуального статусу сторін адміністративного судочинства на основі поєднання принципів змагальності та офіційного з'ясування обставин справи.Встановлено, що сторонами в адміністративному процесі є особи, які беруть участь у справі від свого імені, з метою захисту власних прав чи інтересів, або забезпечення легітимності їх реалізації судом. Подано авторське розуміння процесуальної співучасті як особливого процесуального інституту, що виникає з однорідних правовідносин, якщо права, інтереси чи обов'язки учасників адміністративного судочинства не виключають один одного, застосування якого забезпечує ефективний розгляд і вирішення справи, прискорення і спрощення її вирішення, а також виключення випадків винесення протилежних рішень за однорідними позовами. Фактична наявність цього інституту в адміністративному судочинстві підтверджується можливістю об'єднання тотожних позовів, тому в КАС України доцільно визначити порядок його використання, а також передбачити серед осіб, що беруть участь у справі, співпозивачів та співвідповідачів, визначивши їх процесуальний статус.Доведено, що процесуальна співучасть адміністративних справ – це самостійний інститут адміністративного судочинства, який визначає компетенцію конкретного адміністративного суду або судів щодо вирішення, розгляду та розмежування підвідомчих груп (категорії) адміністративних справ. Визначено особливості інституту процесуальної співучасті адміністративних справ.Акцентовано, що побудова системи адміністративних судів залежить від встановлених правил інстанційної та предметної підсудності. У КАС України встановлено комплекс норм, які створюють адміністративно-правові основи інстанційної та предметної підсудності адміністративних справ. Правові норми, регулюють ці види підсудності, наповненні різним змістом і встановлюють загальні та спеціальні правила, згідно яких відбувається розподіл справ між адміністративними судами, які є складовими судоустрою України.З'ясовано, що процесуальна співучасть адміністративних справ – це сукупність правил, що визначать розмежування компетенції адміністративних судів по вертикалі щодо розгляду адміністративних справ у першій інстанції залежно від предмету публічно-правового спору та суб'єктного складу учасників. Предметна процесуальна співучасть адміністративних справ реалізується при поданні адміністративного позову до суду першої інстанції, який компетентний розглядати та вирішувати публічно-правовий спір по суті. Предметна підсудність визначає компетенцію судів різних ланок судової системи судів адміністративної юрисдикції. Призначення предметної підсудності адміністративних справ полягає в тому, щоб визначити і розмежувати повноваження всіх адміністративних судів щодо вирішення адміністративної справи як судом першої інстанції, а також окреслити підсудність певної справи (категорії справ), тобто визначити який саме адміністративний суд зобов'язаний розглядати справу у першій інстанції.Наголошено, що у КАС України необхідно чітко визначити процесуальну співучасть, щоб у зацікавленої особи не виникало труднощів при визначені належного адміністративного суду для розгляду його адміністративного позову. Також потрібно передбачити, що адміністративним судам підсудні усі публічно-правові спори, крім тих, які згідно законом вирішуються іншими судами. Акцентовано, що саме таке положення, а не визначення підсудності шляхом встановлення у КАС України заплутаного через невизначеність і деталізацію категорій справ, дозволить уникнути ситуацій, коли суди різних інстанцій одночасно вирішують публічно-правові спори, або відмовляють у вирішенні певних справ з огляду на непідсудність.^UIn the dissertation the complex research of the co-defendant in administrative process (procedural co-participation) is carried out. The dissertation is a complex theoretical study of the legal status of the co-defendant in the administrative process and substantiation of the nature, essence of this category and the manifestation of its applied aspect. The methodological basis of the dissertation research is substantiated, separate methods, principles and approaches of scientific cognition which have been used for opening of this theme are defined. It is stated that the formation of the procedural status of the parties in administrative proceedings took place on the basis of synthesizing the principles of adversarial and elements of the search process. The expediency of separating three periods of theoretical elaboration of the procedural status of the parties to administrative proceedings is substantiated: 1) formation of the status of participants in the classic adversarial court process, built on the principles of absolute equality before the court; 2) substantiation of the peculiarities of the procedural status of the parties – participants in public law disputes both in court proceedings and in out-of-court proceedings; 3) construction of a special procedural status of the parties to administrative proceedings on the basis of a combination of adversarial principles and official clarification of the circumstances of the case. The author's understanding of procedural complicity as a special procedural institution arising from a homogeneous legal relationship is given, if the rights, interests or responsibilities of participants in administrative proceedings do not exclude each other, the application of which provides effective consideration and resolution of the case, acceleration and simplification. Cases of opposing decisions on homogeneous lawsuits. The actual existence of this institution in administrative proceedings is confirmed by the possibility of combining identical claims, so the CAS of Ukraine should determine the procedure for its use, as well as to provide among the persons involved in the case, co-plaintiffs and co-defendants, determining their procedural status. It is proved that the procedural complicity of administrative cases is an independent institution of administrative proceedings, which determines the competence of a particular administrative court or courts to resolve, consider and differentiate subordinate groups (categories) of administrative cases. The peculiarities of the institute of procedural complicity of administrative cases are determined. It is emphasized that the construction of the system of administrative courts depends on the established rules of instance and substantive jurisdiction. The CAS of Ukraine has established a set of norms that create the administrative and legal basis for instance and substantive jurisdiction of administrative cases. Legal norms regulate these types of jurisdiction, filled with different content and establish general and special rules, according to which there is a division of cases between administrative courts, which are part of the judicial system of Ukraine. It was found that the procedural complicity of administrative cases is a set of rules that will determine the division of competence of administrative courts vertically to hear administrative cases in the first instance depending on the subject of public law dispute and the subject composition of the participants. Substantive procedural complicity of administrative cases is realized when filing an administrative lawsuit in the court of first instance, which is competent to consider and resolve a public law dispute on the merits. Subject jurisdiction determines the competence of courts of different parts of the judicial system of courts of administrative jurisdiction. The purpose of the jurisdiction of administrative cases is to determine and delimit the powers of all administrative courts to decide an administrative case as a court of first instance, as well as to define the jurisdiction of a particular case (category of cases), ie to determine which administrative court is obliged to consider the case in the first instance. It is emphasized that in the CAS of Ukraine it is necessary to clearly define the procedural complicity, so that the interested person does not have difficulties in determining the appropriate administrative court to consider his administrative claim. It should also be provided that administrative courts have jurisdiction over all public law disputes, except those that are legally resolved by other courts. It is emphasized that such a provision, rather than determining jurisdiction by establishing confusion in the CAS of Ukraine due to uncertainty and detail of categories of cases, will avoid situations where courts of different instances simultaneously resolve public disputes or refuse to resolve certain cases due to lack of jurisdiction.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Сало Г. В. 
Антропологічні смисли релігійно-філософського дискурсу української діаспори (20-ті роки ХХ – початок ХХI століття) / Г. В. Сало. — Б.м., 2020 — укp.

Роботу присвячено реконструкції антропологічних візій представників української діаспори, розглянутих у контексті їх релігійно-філософських студій 20-ті р. ХХ – початку ХХI ст. Систематизовано й проаналізовано джерельну базу з проблеми дослідження: за основу взято праці провідних діячів зарубіжного українства: О. Кульчицького, І. Мірчука, І. Огієнка, І. Ортинського, Д. Чижевського, В. Шаяна, М. Шлемкевича, В. Яніва, С. Ярмуся та ін. Сформульовано і подано визначення української діаспори як екзистенційно-особистісного комунікативно-дискурсивного проекту, розкрито джерела антропологічних уявлень мислителів українського зарубіжжя та концептуальні засади вчення про людину, зокрема україноцентризм та теоцентризм як особливі світоглядні настанови, життєві та дискурсивні стратегії. Узагальнено релігійно-ціннісні орієнтації й етико-гуманістичні пріоритети антропологічних пошуків діаспорних мислителів – релігійна духовність, ідея «внутрішньої» людини, феномен кордоцентризму, триєдність Віри, Надії, Любові, завдяки якій уможливлюється синергійна діяльність людської особистості з Абсолютною Особистістю.Релігійно-філософський доробок діаспорних мислителів містить чимало конструктивних ідей, які в умовах державної незалежності України є вкрай актуальними; їхній вплив виявляється в етнонаціональній та духовній царині. Підкреслено, що ідейно-тематичними пріоритетами світоглядної парадигми мислителів української діаспори є Бог та рідна Україна.Ключові слова: українська діаспора, релігійно-філософський дискурс, україноцентризм, теоцентризм, кордоцентризм, «внутрішня» людина.^UThis dissertation focuses on reconstructing anthropological visions of Ukrainian diaspora in the context of their religious-philosophic studies which chronologically cover the 20s of XX and the beginning of XXI century. The works of O. Kulchytsky, I. Mirchuk, I. Ohienko, I. Ortynsky, D. Chyzhevsky, V. Shaian, M. Shlemkevych, V. Yaniv and others have served as dataset for analysis and systematization. In order to understand and expose the conception of worldview, humanistic and moral ideas about a man represented by diaspora thinkers, the author first turns to their biographical narrative in which their life path, dramatic conflicts that induced them to emigrate can be traced down; secondly, she considers those philosophical and religious ideas in the context of which their anthropological paradigm was formed; thirdly, the author explores the extent to which the foundations of their ideas were consistent with the domestic and world traditions of philosophizing, and to what extent these ideas pertained to those problems that the society was concerned about.Ukrainian diaspora is viewed as existential-personalized discourse-communicative project. The sources of specific anthropologic concepts of Ukrainian diaspora thinkers are traced. This paper maintains that Ukraine-centrism together with theo-centrism can be viewed as the specific philosophic values and discourse strategies of the thinkers in question. The carried out investigation allows us to outline religious values and ethic-humanistic priorities within anthropological domain of the diaspora philosophers named. Among these values and priorities are: religious spirituality, idea of inner orientation of a person, cordocentrism, trinitarianism of Vira (Belief / Trust), Nadia (Hope), Lyubov (Love), the latter trinity enabling person's synergic activity with Absolute Personality.Ukrainian diaspora thinkers' religious-philosophic legacy contains a range of ideas which prove to be valuable and influential having considerable impact on ethnonational and spiritual identification of Independent Ukraine. It is exactly the existential-cordocentric attitude of Ukrainian diaspora thinkers that made it possible to distinguish such characteristics of Ukrainians as sentimentality (manifested on the example of Ukrainian lyricism expressed in songs; aesthetism of folk ritualism), personalism (expressed in individuality, striving for freedom of spirit); emotionality (revealed through the prism of the people's creative reflection, depicted in art). These guidelines are intended to encourage the formation of the spiritual world of Ukrainians through the prism of preserving their traditions and customs by the people, where a combination of factors such as national, mental and transcendent, generating free Ukrainian spirit takes place. God and Ukraine are the top idea-topical priority of the Ukrainian diaspora philosophers' world view paradigm.Key words: Ukrainian diaspora, religious-philosophic discourse, Ukrainian centrism, theocentrism, cordocentrism, ‘inner' personality.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Сало Н. А. 
Методи побудови організаційної системи підготовки диспетчерів управління повітряним рухом для підвищення рівня їх компетентності / Н. А. Сало. — Б.м., 2020 — укp.

У результаті виконання дисертаційних досліджень вирішене актуальне наукове завдання розробки моделей та методів побудови організаційної системи підготовки диспетчерів управління повітряним рухом.Удосконалена модель організації підготовки диспетчерів управління повітряним рухом, яка, на відміну від існуючих, ґрунтується на застосуванні мультиагентного підходу до планування підготовки і формуванні онтології навчальних дисциплін УПР з та дозволяє підвищити ефективність навчання за рахунок планування занять відповідно до результатів їх контролю.Отримав подальший розвиток метод автоматизованого тестування та оцінювання компетенцій диспетчерів управління повітряним рухом, що, на відміну від існуючих, характеризується цілісністю об'єкта тестування, врахуванням внутрішніх і зовнішніх зв'язків, можливості розвитку та адаптації системи тестування, що дозволяє підвищити ефективність навчання.Отримав подальший розвиток метод побудови мультиагентної системи складання розкладів занять для диспетчерів управління повітряним рухом, яка на відміну від існуючих, ґрунтується на поєднанні евристичних та формальних знань та дозволяє зменшити час на формування розкладів знать та вправ та підвищити ефективність управління системою підготовки диспетчерів управління повітряним рухом.Розроблені методи у комплексі забезпечують побудову організаційної системи підготовки диспетчерів управління повітряним рухом, реалізація якої дозволило змінити підходи до організації навчального процесу та забезпечити підвищення ефективності навчання.^UThe analysis of the current state and directions of development of methods of construction of modern organizational educational systems is carried out. The results of the analysis show that today there is a transition to a competency-based approach to learning, which involves changes in approaches to its organization and planning. The specifics of professional training of air traffic controllers are taken into account. It is proved that a significant part of the total amount of educational activities are automated procedures (training complexes, automated training systems, distance learning and knowledge control systems, information technology for training). Methods of realization of the specified procedures are based on results of mathematical modeling of various aspects of functional activity of managers.The dissertation provides a theoretical generalization and a new solution to the scientific problem, which is to develop construction methods of the organizational system of training air traffic controllers. Within the framework of the set task the partial tasks are solved: the analysis of features of the organization of educational process on preparation of dispatchers of ATC; analysis of the use of modern information technology of organizational training systems; formation of requirements to the information technology of the organizational system of training of ATC dispatchers; substantiation of indicators and criteria for evaluating the effectiveness of information technology of the organizational system of training of ATC dispatchers; development of a model of the system of training of ATC dispatchers with the use of a multi-agent approach; development of a method of automated testing and assessment of knowledge of ATCdispatchers; development of a model of a multi-agent system for scheduling classes for ATC dispatchers; evaluation of the effectiveness of the developed methods and the adequacy of the models.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Сало П. І. 
Правова характеристика форм адміністративного судочинства в Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / П. І. Сало. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація складається з трьох розділів та стосується дослідження на монографічному рівні процесуального порядку розгляду і вирішення адміністративними судами України спорів, що виникають у сфері публічно-правових відносин.Наукова новизна одержаних результатів полягає у тому, що дисертаційна робота є першим комплексним науковим дослідженням встановлених законодавством форм адміністративного судочинства, які застосовуються національними судами для розгляду і вирішення адміністративних справ.У процесі дослідження виявлено, що такі правові категорії як адміністративно-процесуальна форма та форма адміністративного судочинства характеризуються багатоманітністю, а їх поняття та зміст у науковому середовищі тлумачаться по-різному. Водночас надано авторське визначення процесуальної форми в адміністративному судочинстві, під якою запропоновано розуміти установлений нормами КАС України процесуальний порядок або регламент діяльності адміністративних судів щодо розгляду і вирішення публічно-правових спорів з метою надання судового захисту правам, свободам та інтересам приватних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.Визначено та унаочнено підстави та умови, за наявності яких адміністративний суд може розглядати адміністративну справу за кожною з форм адміністративного судочинства. При цьому доведено, що будь-яка адміністративна справа може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження, за винятком тих справ, які підлягають розгляду виключно за правилами загального позовного провадження. Обґрунтовано, що КАС України наділяє суд широкою дискрецією на вибір форми адміністративного судочинства для розгляду адміністративних справ, обмежуючи це право суду винятково у тих справах, які в силу волі самого ж законодавця не можуть розглядатися в іншому порядку, окрім як за правилами загального позовного провадження.Зауважено, що серед відповідних критеріїв немає такого, як пріоритет швидкого вирішення справи, хоча частиною другою статті 12 КАС України він виділяється як першочерговий для розгляду адміністративної справи у спрощеному позовному провадженні. Водночас це дає підстави стверджувати, що існує неузгодженість між вищезазначеними нормами Кодексу, оскільки положення частини третьої статті 257 фактично нівелюють сутнісний зміст частини другої статті 12, яка визначає мету (призначення) спрощеного позовного провадження як однієї з форм адміністративного судочинства. У зв’язку з цим запропоновано внести зміни до частини третьої статті 257 КАС України шляхом її доповнення таким додатковим критерієм як пріоритет швидкого вирішення справи. Важливо, що у межах виконаної роботи отримано науково-теоретичні результати, які мають значення не лише для науки, але й для правотворчої та правозастосовної діяльності. Зокрема, за результатами дисертаційного дослідження розроблено авторські процесуальні правила, які дають можливість обрати правильну форму адміністративного судочинства для розгляду кожної адміністративної справи між загальним або спрощеним позовним провадженням та між спрощеним позовним провадженням з викликом сторін у судове засідання або без виклику (у письмовому провадженні). Через свою чіткість та зрозумілість ці правила будуть корисними не лише для суддів та працівників апарату адміністративних судів, а й для осіб, які беруть участь в адміністративній справі. Також, проведене дослідження показало необхідність усунути окремі прогалини та юридичні колізії, які мають місце у правовому регулюванні судового адміністративного процесу. З цією метою напрацьовано зміни до КАС України, які можуть удосконалити порядок здійснення адміністративного судочинства в Україні та оптимізувати судовий процес.Заслуговує на увагу й авторська правова позиція, відповідно до якої адміністративну справу може бути розглянуто в порядку спрощеного позовного провадження за ініціативою суду та його власним розсудом і що для цього не є обов'язковим клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження. Таке клопотання є одним з можливих способів вирішення питання про розгляд справи за цією формою адміністративного судочинства, відсутність якого, однак, не позбавляє суд права самостійно прийняти рішення про розгляд адміністративної справи в спрощеному порядку, враховуючи визначені законом підстави та умови.У результаті виконаного дослідження також сформульовано низку інших висновків, пропозицій та рекомендацій, що покликані удосконалити норми процесуального права, зменшити кількість дискусійних законодавчих положень у сфері адміністративного судочинства, забезпечити єдність та сталість судової практики. Своєю чергою це сприятиме дотриманню принципу правової визначеності, як одного з ключових елементів верховенства права, підвищить ефективність здійснення правосуддя в адміністративних справах та посилить гарантії судового захисту тих осіб, чиї права, свободи та інтереси були порушені суб’єктами владних повноважень у публічних правовідносинах.^UThe dissertation consists of three chapters and deals with a monographic study of the procedural order of consideration and resolution by administrative courts of Ukraine of disputes arising in the field of public law relations.The scientific novelty of the obtained results is that the dissertation work represents the first comprehensive scientific study of the legislatively established forms of administrative procedure applied by national courts for the consideration and resolution of administrative cases.During the research process, it was found that legal categories such as administrative procedural form and form of administrative procedure are characterized by diversity, and their concepts and content are interpreted differently in the scientific community. At the same time, an author's definition of procedural form in administrative procedure is provided, which is understood as the procedural order or the regulation of the activities of administrative courts regarding the consideration and resolution of public legal disputes with the aim of providing judicial protection for the rights, freedoms, and interests of private individuals against violations by subjects of governmental authority.The grounds and conditions under which the administrative court may consider an administrative case under each of the forms of administrative procedure are determined and clarified. It is established that any administrative case may be heard under the simplified lawsuit proceedings, except for those cases that are exclusively subject to the rules of general lawsuit proceedings. It is argued that the Code of Administrative Procedure of Ukraine grants the court wide discretion in choosing the form of administrative procedure for the consideration of administrative cases, limiting this right of the court only in those cases where, by the will of the legislator, they cannot be heard in any other way except under the rules of general lawsuit proceedings. It is noted that among the relevant criteria, there is no criterion for the priority of expedited case resolution, although Part 2 of the Article 12 of the Code of Administrative Procedure of Ukraine explicitly identifies it as a priority for the consideration of an administrative case in simplified lawsuit proceedings. At the same time, this gives grounds to assert that there is an inconsistency between the aforementioned provisions of the Code because the provisions of Part 3 of the Article 257 essentially negate the essence of Part 2 of the Article 12, which defines the purpose (designation) of simplified lawsuit proceedings as one of the forms of administrative procedure. In this regard, it is proposed to amend Part 3 of the Article 257 of the Code of Administrative Procedure by adding an additional criterion, namely, the priority of expedited case resolution. As a result of the dissertation research, authorial procedural rules have been developed, which enable the correct choice of the appropriate form of administrative procedure for the consideration of each administrative case, whether it be general or simplified lawsuit proceedings, or simplified lawsuit proceedings with or without summoning the parties to a court session (in written proceedings). Due to their clarity and comprehensibility, these rules will be valuable not only for judges and administrative court staff but also for individuals participating in administrative cases. Additionally, the research conducted has shown the need to address certain gaps and legal conflicts that exist in the legal regulation of the judicial administrative process. To this goal, amendments to the Code of Administrative Procedure of Ukraine have been developed, which can improve the procedure for conducting administrative proceedings in Ukraine and streamline the judicial process. The author's legal position, according to which an administrative case can be considered in simplified lawsuit proceedings at the initiative and discretion of the court, and that it is not mandatory for the plaintiff to request the consideration of the case under the rules of simplified lawsuit proceedings, deserves attention. Such a request is one of the possible ways to address the issue of considering the case in this form of administrative procedure. As a result of the conducted research, a series of other conclusions, proposals, and recommendations have been formulated, aimed at improving the norms of procedural law, reducing the number of contentious legislative provisions in the field of administrative procedure, ensuring the unity and consistency of judicial practice. In turn, this will contribute to adherence to the principle of legal certainty, as one of the key elements of the rule of law, enhance the effectiveness of justice in administrative cases, and strengthen the guarantees of judicial protection for individuals whose rights, freedoms, and interests have been violated by authorities in public legal relations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Салов О.М. 
Управління інвестиційним процесом при формуванні конкурентних переваг підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.М. Салов ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено комплексну систему управління інвестиційним процесом, що сприяє формуванню конкурентних переваг великого промислового підприємства. Досліджено теоретичні засади процесу інвестиційної діяльності, розкрито сутнісь інвестицій як економічного явища, визначено їх види та джерела фінансування. Розроблено концепцію регулювання інвестиційної діяльності. Обгрунтовано необхідність активізації інвестиційних процесів у країні в цілому та на промислових підприємствах. Визначено сутність, структуру, завдання та основні напрямки управління інвестиційною діяльністю великого підприємства. Проаналізовано стан і тенденції розвитку інвестиційних процесів у хімічній промисловості Донеччини. Розкрито особливості інвестиційної діяльності за сучасних умов господарювання. Уточнено систему узагальнювальних і локальних показників, що всебічно характеризують інвестиційну привабливість підприємства. Удосконалено методичний інструментарій аналізу ефективності інвестиційних проектів та ризиків інвестиційної діяльності. Розроблено комплексну систему управління інвестиційним процесом, спрямовану на формування конкурентних переваг підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-56-21 +
Шифр НБУВ: РА348743

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Саловська Л.В. 
Регулювання рівня доходів сільського населення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Л.В. Саловська ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено суть категорії "доходи сільського населення" та запропоновано уточнення щодо її визначення. Розроблено класифікацію доходів сільського населення з використанням семи класифікаційних ознак. Обгрунтовано основні засади ефективного механізму регулювання даних доходів, розроблено пропозиції щодо вдосконалення інформаційного забезпечення та методів оцінок їх рівня: застосування неперсоніфікованих даних податкової адміністрації, шкали еквівалентності, прогнозування рівня доходів сільського населення та мінімального споживчого бюджету за допомогою економіко-математичних методів за умов автоматизованої обробки економічної інформації. Сформульовано пропозиції щодо регулювання рівня доходів зазначеної категорії349 населення на макроекономічному та регіональному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-942-21 + У9(4УКР-4КРИ)320-942-21
Шифр НБУВ: РА326993

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Саловський О. Б. 
Інституційний аналіз еволюції економічної системи України / О. Б. Саловський. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню траєкторії руху вітчизняної економічної системи на етапі незалежності України, визначенню проблемних чинників розвитку та розробці рекомендацій щодо побудови суспільно продуктивних (інклюзивних) інституцій. У роботі обґрунтовано доцільність використання методології та принципів сучасної інституційної теорії до аналізу розвитку та змін в економічних системах. Дисертантом з'ясовано теоретико-методологічні основи та уточнено категорійно-понятійний апарат інституційного аналізу еволюції економічних систем. Досліджено природу продуктивних інституційних змін, особливості та перешкоди їх впровадження, шляхи мінімізації масштабу негативного впливу траєкторії попереднього розвитку. Вдосконалено структуру алгоритму здійснення інституційних змін в економіці, котра поглиблює фундаментальні теоретичні положення і враховує адаптовані позиції теорії еволюційного інституціоналізму та сучасних досліджень. Здійснено аналіз ключових особливостей командно-адміністративної системи колишнього СРСР як етапу, котрий передував формуванню економіки незалежної України. Систематизовано та увиразнено відмітні наслідки впливу господарської системи колишнього СРСР на розвиток вітчизняних інституцій, а також виявлено механізми їх прояву на сучасному етапі. У дисертації також розроблено та пояснено авторський концептуальний аналітичний підхід, котрий застосовано до аналізу еволюційних змін в економіці України. Наукова новизна запропонованого підходу ґрунтується на розгляді п'яти груп інституцій: власності, влади, конкуренції, інновацій та цінностей у межах української економічної системи. Відповідно до підходу, проаналізовано стрижневі риси еволюції інституцій власності в українській економіці, виділено особливості розвитку формальних та неформальних “правил гри” у царині влади, окреслено принципові аспекти еволюції інституцій у сфері конкуренції. З'ясовано основні ознаки загального інституційного фону здійснення інноваційної діяльності у вітчизняній економічній системі, а також досліджено спектр цінностей та пріоритетів українського суспільства. Виявлено, що специфіка інституційної конфігурації вітчизняної економіки полягає у вагомих розбіжностях між формальною декларативністю норм та реальним функціонуванням економічної системи. Окремо розглянуто динаміку реалізації державної політики у сферах власності, влади, конкуренції, інновацій та цінностей. Крім того, здійснено кількісну оцінку еволюції економіки України в розрізі запропонованої дисертантом концепції та в контексті міжнародного порівняння із економічними системами країн Центральної та Східної Європи. Як наслідок, розроблено авторський інтегральний індикатор розвитку інституцій у економічних системах, що дало змогу запропонувати новий підхід до економічної кластеризації постсоціалістичних країн Центральної та Східної Європи. Також досліджено ступінь кореляційно-регресійного зв'язку показника ВВП на душу населення та розроблених інтегральних показників розвитку інституцій. Дисертантом наголошено на важливих аспектах реалізації політики розвитку інституцій у досліджуваних сферах з огляду на співвідношення формальних і неформальних “правил гри”. Запропоновано низку пропозицій щодо можливих заходів державної політики у царинах власності, влади, конкуренції, інновацій та цінностей, котрі сприятимуть розвитку інклюзивних та суспільно бажаних інституцій в економічній системі України. Також з'ясовано, що для побудови стабільного інституційного фундаменту повинна існувати культура довіри та співпраці, кожен учасник економічної системи має усвідомлювати та додержуватись сфер своєї відповідальності, а державна політика – бути спрямованою на вивчення реального життя українців та закріплення суспільно продуктивних інституцій.^UThe dissertation is devoted to an in-depth research on the trajectory of the economic system of Ukraine during the period of independence, identification of limiting factors, and elaboration of recommendations for the development of effective and inclusive institutions. In the work, the rationale for using the methodology of institutionalism to analyze the development and changes in economic systems is substantiated. In particular, it is remarked that institutionalism allows researchers to explore economic issues from different points of view and in interdisciplinary, as well as evolutionary and historical perspectives. The conceptual apparatus of the institutional analysis, applied for the evolution of economic systems, is clarified. In particular, the author formulated his own definition of an economic system, the main object of the dissertation. In addition, as a result of a thorough study of the institutionalist paradigm, it is found that successful economic reforms and strong institutional transformations of economic systems, to a great extent, depend on inclusive institutions. The dissertation also features the findings on algorithms of effective institutional changes, obstacles for their implementation, and ways of minimizing the negative influence of path dependency. The author draws attention to key institutional features that the economy of independent Ukraine inherited from the command system of the former USSR as its predecessor. The author also considers the reasons for the development of an unfavorable institutional order in the economy at the initial stages of Ukraine's independence. In order to investigate evolutionary changes in Ukraine's economic system, a new approach is elaborated and explained by the author. The novelty of the proposed approach grounds on highlighting five main groups of institutions, namely, property, power, competition, innovation, and values. In accordance with the approach, core characteristics of property institutions' development in the economy of Ukraine are analyzed, as well as the attributes of formal and informal political power norms are highlighted. In addition, the fundamental aspects of the evolution of competition and innovation institutions are regarded, as well as key values, mentality features, and priorities of Ukrainian society are explored. Consequently, it is clarified that the peculiarities of the institutional configuration of Ukraine's economy lie in the significant differences between the formal outline and the actual content and functioning of the economic system. The dynamics of state policy in the areas of property, power, competition, innovation, and values are analyzed. Furthermore, the dissertation features a quantitative assessment of the evolution of Ukraine's economy in terms of five groups of institutions and in the context of international comparisons with the economic systems of Central and Eastern European countries. Based on the proposed approach, the author develops an integrated indicator of the institutional development in economic systems, as well as clusters the researched countries according to it. The degree of correlation-regression relationship between GDP per capita indices and proposed institutional indicators is investigated. The author stresses important aspects of implementing the policies for institutions' development in the studied areas, offers recommendations for the spheres of property, power, competition, innovation, and values that will potentially promote the development of inclusive institutions in Ukraine. It is also stated that in order to build a stable and effective institutional environment, there has to be a culture of trust and cooperation established in the Ukrainian society, where each participant of the economic system adheres to their areas of responsibility. In addition, as a part of this configuration, state policymakers explore the real life of Ukrainians and convert gained insights into socially desired institutions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Саловський С. А. 
Удосконалювання конструкції корпусу круглих деревинорізальних пилок вирізуванням спіральних прорізей.: автореферат дис. ... д.філософ : 133 / С. А. Саловський. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено розв’язуванню актуального науковотехнічного завдання – нормалізування напруженого стану деревинорізальних круглих пилок. Численними експериментальними та теоретичними дослідженнями доведено, що основною причиною втрати працездатності круглих пилок, виявляються напруження, спричинені відцентровими силами та нерівномірним нагріванням пилкового диска. У сучасній науковій та виробничій практиці розроблено та застосовують низку способів компенсації нерівномірних напружень, таких як застосовування проковування та вальцювання дисків, досконаліших конструкцій пилок і пилкових агрегатів. У тому числі як найефективнішого і який не вимагає значних матеріальних витрат виокремлюють способа створювання компенсаційних прорізей. Однак конструкцію прорізей різні фірми, які виготовляють круглі пилки, вибирають інтуїтивно, а обґрунтованість тієї чи іншої форми прорізей, зазвичай, доводять експериментальними методами. Для проведення експериментальних досліджень розроблено загальну методологію, в основу якої покладено методику математичного планування експерименту, сучасну вимірювальну техніку, обробляння результатів на сучасних ПЕОМ. Розроблено і виготовлено на базі модернізованого токарного верстата моделі 1К62 експериментальне устатковання, яке дає змогу дослідити статичну жорсткість дисків пилок за розробленою методикою. Запропоновано нову конструкцію круглої пилки з прорізями у вигляді спіралей Архімеда, яка у процесі експериментів порівнюється зі стандартними пилками.^UThe dissertation deals with solving an urgent scientific and technical problem - the normalization of the stress state of wood-working circular saws, that is, an increase in efficiency of using wood-working circular saws. Numerous experimental and theoretical studies have shown that the main cause of the loss of circular saw performance are stresses caused by centrifugal forces and uneven heating of the saw blade. In modern scientific and industrial practice, a number of methods have been developed and applied to compensate for uneven stresses, such as the use of forging and rolling discs, more advanced designs of saws and saw units. Among them, the method of creating compensation slots is singled out as the most effective one and which does not require significant material costs. However, the design of slots is chosen intuitively by different companies that manufacture circular saws and the validity of choosing a particular shape of slots, as a rule, is usually supported by experimental methods. A general methodology has been developed for conducting experimental studies, which is based on the method of mathematical planning of the experiment, modern measuring techniques, and processing the obtained results on modern PCs. An experimental installation has been developed and manufactured on the basis of the upgraded 1k62 lathe, which makes it possible to study the static stiffness of saw blades according to the developed method. A new design of a circular saw with slots in the form of Archimedes spirals is proposed, which in the course of experiments is compared with standard saws. In order to conduct experiments on determining the noise levels of saws based on mathematical planning, two variable factors were selected: the area of the compensation slot, and the second factor - the angular orientation of the compensation slot.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Салогуб А. М. 
Селекційно-генетичні аспекти формування скотарства Північно-Східного регіону України: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.02.01 / А. М. Салогуб ; НААН України, Ін-т тваринництва. — Х., 2011. — 35 с. — укp.

Вперше в Україні розроблено, апробовано та рекомендовано для широкого використання у селекційній практиці нову методику лінійної класифікації корів відповідно до міжнародних стандартів ICAR. За умов ПівнічноЦсхідного регіону України вперше проведено комплексне дослідження з вивчення впливу гено- і паратипових чинників на господарські корисні ознаки й екстер'єрний тип тварин сумського внутрішньопородного типу української чорно-рябої, українських бурої та червоно-рябої молочних порід на етапі їх консолідації. У селекційному процесі вдосконалення генофондного стада лебединської худоби вивчено біологічні особливості тварин з поглибленим дослідженням якісних складових молока. На етапі консолідації новостворених українських молочних порід встановлено особливості формування екстер'єрного типу тварин у зв'язку з продуктивністю, віком, спадковістю, співвідносним розвитком ознак з визначенням селекційно-популяційних параметрів. Встановлено частку впливу генотипу матерів, батьків та інших предків на формування молочної продуктивності й ознак довічного використання їх потомства. Доведено існування генетичної специфічності та поєднання генеалогічних формувань у межах порід і важливість оцінки бугаїв-плідників за конкретних умов господарств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-3
Шифр НБУВ: РА383217 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Салогуб А.М. 
Продуктивні та технологічні якості корів бурої породи німецької селекції в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / А.М. Салогуб ; Сумський держ. аграрний ун-т. — Суми, 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 швіцька

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського