Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (134)Книжкові видання та компакт-диски (149)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=СИРОТЕНК$<.>+<.>A=ТАТЬЯН$<.>+<.>A=АНАТОЛЬЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Сиротенко Л.А. 
Вплив введення інгібіторів фосфодіестеразної активності у пренатальному періоді на стан репродуктивної системи самців щурів: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.01.14 / Л.А. Сиротенко ; Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я.Данилевського АМН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено наслідки пренатального введення інгібіторів різних типів фосфодієстераз на параметри соматостатевого розвитку та репродуктивну систему самців щурів. Встановлено, що причиною формування цих порушень у експериментальних тварин у разі введення в пренатальному періоді вінпоцетину та дипіридамолу є неонатальне зростання тестостерону, зумовлене накопиченням циклічного аденозинмонофосфату у гіпофізі та сім'яниках, та активація гонадотропної функції гіпофіза. Доведено, що зменшення відносної андрогенізації у неонатальних самців щурів, яким в пренатальному періоді вводили еуфілін, також сприяє порушенню пубертатогенезу та призводить до гіпофункції сім'яників у дорослому віці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.6-29 + Р698-29 + Р716.21-29
Шифр НБУВ: РА373320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Татьяненко О.В. 
Клініко-функціональні критерії обмежень життєдіяльності при гіпертонічній хворобі II стадії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Татьяненко ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2005. — 23 с. — укp.

Проведено досліження обмежень життєдіяльності в аспекті вивчення проблеми удосконалення медико-соціальної експертизи за гіпертонічної хвороби (ГХ) II стадії. В результаті комплексного обстеження встановлено, що ГХ II стадії характеризується різноманітністю структурно-функціональних змін серцево-судинної системи, що свідчить про клінічну та патогенетичну гетерогенність проявів даної стадії захворювання й обумовлює диференційовані підходи щодо оцінки обмежень життєдіяльності. Уточнено патогенетичні взаємозв'язки, які відображають негативний вплив гіпертрофії лівого шлуночка (ГЛШ) на функціонування системи кровообігу у хворих на ГХ. Встановлено, що прогресування ГЛШ супроводжується розвитком автономної дисфункції серця, а у випадку формування даної патології за концентричним типом, у порівнянні з ексцентричним, відзначено вищі рівні артеріального тиску (АТ) за даними добового моніторування та вірогідне зниження часових показників варіабельності серцевого ритму (ВСР). Встановлено, що рівень реакції систолічного АТ на фізичне навантаження у хворих на ГХ поєднаний з рівнем систолічного АТ за даними добового моніторування АТ та зворотно пов'язаний зі статистичними та спектральними параметрами добової ВСР. Виявлено, що на формування обмежень життєдіяльності за ГХ II стадії впливають тривалість захворювання, ступінь і характер артеріальної гіпертензії, ступінь і геометричний тип ГЛШ, а також тип гемодинамічної реакції на фізичне навантаження. Розроблено диференційовані критерії функціонального стану серцевої діяльності, які рекомендовано використовувати під час проведення медико-соціальної експертизи для встановлення оцінки обмежень життєдіяльності хворих на ГХ II стадії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 +
Шифр НБУВ: РА336310

Рубрики:

      
3.

Сиротенко А.С. 
Особливості перебігу та підходи до лікування виразкової хвороби дванадцятипалої кишки при синдромі повернення клініки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / А.С. Сиротенко ; Дніпропетр. держ. мед. акад., Ін-т гастроентерології АМН України. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи покращення діагностики та лікування виразкової хвороби (ВХ) дванадцятипалої кишки (ДПК) на підставі вивчення факторів, які перешкоджають повному вилікуванню пацієнтів, сприяючи розвитку синдрому повернення клініки (СПК) або рецидиву ВХ ДПК. Проаналізовано фактори невдалого лікування та неповного вилікування ВХ ДПК, діагностованої вперше (n = 311), а також у осіб з тривалим перебігом захворювання - від 1-го до 20-ти років (n = 1 208). Серед невдалих результатів лікування визначено групу пацієнтів з СПК, а як групу порівняння обстежено хворих з рецидивом активної виразки ДПК. Встановлено, що СПК має місце у 11,7 % пацієнтів з вперше виявленою ВХ ДПК та у 25,4 % осіб з тривалим перебігом захворювання. Встановлено, що серед факторів, які сприяють розвитку СПК, у осіб I та II груп найбільшу значимість відповідно набувають стресові ситуації (93,6 та 82,5 %), порушення режиму харчування (83,9 та 79,6 %). У всіх обстежуваних осіб виявлено сполучення двох (36,9 %) та більше (63,1 %) негативних факторів. зниження регуляторної функції імунної системи, яка виникає внаслідок імуносупресії, дисбалансу між клітинною та гуморальними ланками імунітету, порушення функціональної активності В-лімфоцитів, декомпенсації неспецифічного імунного захисту, а також дисбалансу нейрогуморальних факторів регуляції та зниження резервних можливостей симпатоадреналової системи (САС). Обгрунтовано доцільність додаткового застосування у поєдннанні з базисною терапією психокоригувальних засобів, імуномодуляторів, препаратів для підвищення резистентності слизової оболонки гастродуоденальної зони (СО ГДЗ) і засобів, що коригують порушення нейрогуморальної ланки регуляції ГДЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3 + Р413.204.6-3
Шифр НБУВ: РА343892

Рубрики:

      
4.

Татьянчикова І.В. 
Особливості формування життєвих орієнтацій в учнів допоміжної школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / І.В. Татьянчикова ; Ін-т дефектології АПН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі формування у розумово відсталих учнів життєвих орієнтацій. З'ясовано психологічний зміст життєвих орієнтацій, визначено їх види, складові і механізми становлення, показники сформованості; виявлено особливості життєвих орієнтацій у розумово відсталих школярів стосовно професійної діяльності, матеріально-побутового добробуту, міжособистісних стосунків, непрофесійної сфери життєдіяльності; розроблено спеціальну систему корекційно-розвивальної роботи, спрямованої на формування вміння планувати життєві перспективи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч435.241

Рубрики:

      
5.

Татьянченко О.Г. 
Теоретичні основи прогнозування термопружних деформацій осьового інструменту і деталі і їх вплив на точність обробки отворів: Автореф. дис... канд. д-ра техн. наук: 05.03.01 / О.Г. Татьянченко ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2006. — 35 с. — укp.

Показано можливість підвищення точності обробки отворів осьовим лезовим інструментом за рахунок усунення похибок поздовжнього профілю отворів на підставі нових методів обробки з урахуванням особливостей контактних і термопружних процесів у зоні контакту інструмента та деталі. Розроблено комплексну математичну модель утворення похибки поздовжнього перетину отвору, що вперше враховує нелінійність термопружних деформацій деталі по глибині отвору, а також її пружно-пластичні деформації. За допомогою даної моделі встановлено, що основною причиною виникнення бочкоподібної форми на початку отвору є температурні деформації інструмента, а в середині та кінці отвору - температурні деформації деталі в зоні різання. Вперше запропоновано способи прогнозування форми та розмірів поздовжнього профілю отворів та ефективні методи усунення похибки поздовжнього перетину отворів у разі часткової обробки осьовим лезовим інструментом за рахунок використання прогресивних конструкцій інструмента та керування робочими процесами у зоні різання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.013.4-1 +
Шифр НБУВ: РА348016

Рубрики:

      
6.

Сиротенко О.П. 
Удосконалення методу гармонізації конструктивно-композиційних рішень жіночого легкого одягу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.04 / О.П. Сиротенко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено питання удосконалення проектування одягу з використанням методу гармонізації конструктивно-композиційних рішень. Здійснено систематизацію морфологічних ознак тілобудови жінок. Розроблено графічні моделі узагальненої та типової жіночої фігур шляхом пропорційних розрахунків проекційних вимірів. Обгрунтовано побудову інтегрованої сітки членувань згідно з характеристикою форми одягу. Запропоновано способи розробки системи проекційних розмірів гармонійної жіночої фігури та перерахунку їх для розмірів типової. Наведено способи трансформації технічного ескізу узагальненої гармонійної фігури в заданий тип морфологічної рубрикації, коригування сітки гармонійних членувань у бажані морфологічні рубрикації, а також композиційні рішення й обчислення лінійних вимірів у конструкції виробу. Теоретично обгрунтовано та практично доведено високу ефективність запропонованого виробу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М414.5-2 +
Шифр НБУВ: РА342284

Рубрики:

      
7.

Сиротенко Н.А. 
Функції обліку та контролю в системі управління матеріальним забезпеченням виробництва (на прикладі підприємств кондитерської галузі): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Н.А. Сиротенко ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2007. — 17 с. — укp.

Удосконалено організаційно-методологічні засади обліку та контролю матеріального забезпечення кондитерських виробів. З'ясовано суть категорії "матеріальні ресурси". Запропоновано поняття "екологічно чисті матеріальні ресурси". Досліджено вплив галузевих особливостей на побудову обліково-контрольної системи матеріальних ресурсів. Запропоновано багаторівневу модель класифікації матеріальних ресурсів. Рекомендовано зосередження всіх управлінських функцій у відділі матеріально-технічного постачання. Удосконалено моделі аналітичного обліку, що працюють за давальницьких і недавальницьких умов. Розроблено підхід до організації обліку та контролю матеріальних ресурсів, одержаних з повернутих кондитерських виробів і екологічно чистих матеріальних ресурсів. Визначено склад і підхід до обліку та контролю транспортно-заготівельних витрат. Удосконалено методику проведення внутрішнього контролю на певних стадіях руху матеріальних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.171-145.72 + У052.9(4УКР)230.675.171-145.72-218 +
Шифр НБУВ: РА354091

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського