Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (126)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (28)Реферативна база даних (676)Книжкові видання та компакт-диски (4591)Журнали та продовжувані видання (29)
Пошуковий запит: (<.>K=ДСТУ$<.>+<.>K=7276$<.>+<.>K=2012$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 62
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Халюшев О. К. 
Бетони на основі композиційних цементів, активованих у високовольтному електричному полі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / О. К. Халюшев ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2010. — 22 с. — укp.

Визначено оптимальні співвідношення між мінеральними домішками з відходів промисловості Донбасу, на основі яких розроблено склади багатокомпонентних композиційних цементів типу КЦ У/Б-400, які містять замість частини доменного граншлаку та золи-винесення мелений шлак ТЕС, мелений вапняк або пил шамотно-каоліновий, та склади композиційних портландцементів типу ПІД П/Б-К-500, які містять замість частини доменного граншлаку мелений вапняк, пил шамотно-каоліновий або мікрокремнезем, які за показниками якості відповідають вимогам ДСТУ Б В.2.7-46-96.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л456 + Н331.35 + Н626.102.35
Шифр НБУВ: РА375546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Гонсьор О.Й. 
Вдосконалення нормативно-методичного забезпечення для оцінювання якості питного водопостачання: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.02 / О.Й. Гонсьор ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено проект засадничого стандарту (ДСТУ) у сфері питного водопостачання, вимоги якого гармонізовано з Європейськими, що дозволяє більш повною мірою контролювати показники якості питної води. Запропоновано оцінювати рівень якості води централізованого господарсько-питного водопостачання за комплексним методом та розроблено відповідну методику, що дає змогу одержати результати оцінювання як один числовий показник. Удосконалено схему вибору оптимального способу очистки води, що збільшує ефективність його застосування у сфері питного водопостачання та враховує якості джерела водопостачання. Проаналізовано вплив інформативних і неінформативних параметрів на активну та реактивну складові електропровідності води, що уможливлює формування вимог до відповідних засобів оперативного контролю у системі водопостачання. Виявлено зміну характеру залежності реактивної складової електропровідності від вмісту мікроелементів у воді, що дає підстави здійснювати оцінювання якості води за реактивною складовою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101.06 +
Шифр НБУВ: РА357278

Рубрики:

      
3.

Круглова О.А. 
Вдосконалення нормативної бази фасованих мінеральних і питних вод: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.02 / О.А. Круглова ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вдосконалено нормативне забезпечення якості фасованих мінеральних і питних вод. Проаналізовано вітчизняну та зарубіжну нормативну документацію щодо якості фасованих вод. Запропоновано зміни та доповнення до чинних в Україні вимог. Розроблено класифікацію фасованих питних вод, на підставі якої розроблено проект стандарту. Доведено необхідність поділу сфери регламентування ДСТУ 878:2006 "Води мінеральні природні фасовані. Технічні умови" (проект) і укладання на його підставі нових стандартів для нормування вимог до мінеральної води, яка є харчовим продуктом і мінеральної води - лікарського засобу. Запропоновано для визначення органолептичних показників і об'єму у пляшках мінеральної води використовувати термостатування. Розроблено алгоритм для програмного моделювання та створено базову програму для комплексного оцінювання якості фасованих вод. Розглянуто основні принципи реалізації міжрегіонального обліку якості фасованих вод. Запропоновано математичну модель, яка описує систему взаємодії тари - захисного покриття - води та дозволяє визначати залежність міграції шкідливих домішок з тари у воду від зовнішніх умов і властивостей захисного покриття тари.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л886я86 +
Шифр НБУВ: РА365008

      
4.

Черниш І.В. 
Вдосконалення природоохоронної діяльності промислового підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / І.В. Черниш ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Проаналізовано розвиток економіки України та промислового сектору зокрема щодо стійкості економічних, соціальних та екологічних показників. Удосконалено інструменти природоохоронної діяльності промислових підприємств. Досліджено процес формування економічного механізму екологічної політики України та існуючі в міжнародній практиці екологічні стратегії та інструменти для їх реалізації на рівні промислового підприємства. З'ясовано особливості впровадження системи управління навколишнім середовищем згідно з ДСТУ ISO 14 000 для окремих промислових підприємств, а також здійснення аудиту та оцінки ефективності даної системи. Розглянуто теоретичні аспекти можливості та доцільності поєднання результатів фінансового аналізу проекту з оцінкою його впливу на навколишнє середовище. Обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення процедури оцінки впливу проекту щодо організації природоохоронної діяльності на навколишнє середовище в Україні на прикладі Пасичнянського нафтогазового родовища в Івано-Франківській області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-28 +
Шифр НБУВ: РА344022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Бабяк І.П. 
Втомна міцність арматурного прокату класу А500С та його зварних з'єднань: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / І.П. Бабяк ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Установлено втомну міцність суцільних зразків і зварних з'єднань С1-Коб К1-Кт за багаторазово повторюваних навантажень (БПН) арматурного прокату класу А500С відповідно ДСТУ 3760-98. Доведено можливість використання арматури та зварних з'єднань арматурного прокату класу А500С у конструкціях автодорожніх мостів. Нормовано механічні характеристики арматурного прокату даного класу до умов роботи в залізобетонних конструкціях, які працюють за багаторазово повторюваних навантажень. Теоретично обгрунтовано можливість оцінки пошкоджуваності арматурного прокату внаслідок дії БПН на підставі аналізу даних за умов навантаження випромінювання акустичної емісії. Показано, що межу текучості арматури можна визначати за методом акустичної емісії (АЕ). Установлено параметри випромінювання АЕ за етапами роботи арматурного прокату А500С у разі багаторазово повторюваних навантажень. Розроблено методику діагностики арматурного прокату і зварних з'єднань арматури з використанням методу АЕ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н530.12 +
Шифр НБУВ: РА349005

Рубрики:

      
6.

Тищенко Л.М. 
Дослідження складу та властивостей молочного жиру і вдосконалення технології вершкового масла: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.16 / Л.М. Тищенко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Визначено хімічний склад і фізичні властивості молочного жиру в Україні й особливості їх сезонних і регіональних змін, з урахуванням яких удосконалено технології виробництва вершкового масла та розроблено методики визначення масової частки немолочних жирів у маслі. Досліджено сезонні та регіональні зміни показників молочного жиру: йодне число, число Рейхерта - Мейселя, показник заломлення у трьох природно-кліматичних зонах України - Поліссі, Лісостепу, Степу. Визначено жирнокислотний склад та особливості затвердіння - плавлення молочного жиру, характерні для України. На підставі одержаних показників складу та властивостей молочного жиру в Україні та закономірностей їх зміни удосконалено технологічні режими виробництва масла методами сколочування і перетворення високожирних вершків, перевірено їх ефективність за промислових умов. Розроблено "Технологічну інструкцію з виробництва вершкового масла методом сколочування (згідно з ДСТУ 4399-2005)" і "Технологічну інструкцію з виробництва вершкового масла методом перетворення високожирних вершків (згідно з ДСТУ 4399-2005)", які впроваджено на 19-ти підприємствах. На підставі базових показників молочного та рослинного жирів розроблено й атестовано "Методику виконання вимірювань масової частки немолочного жиру в маслі з комбінованою жировою фазою (свідоцтво N 081/12 - 0086 - 03" від 05.05.2003 р. видано УкрЦСМ), яку впроваджено на 27-ми підприємствах України та системі Держстандарту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л957.7-1 +
Шифр НБУВ: РА361954

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Цапко Ю.В. 
Дослідження умов флегматизування горючих газових середовищ озононеруйнівними газовими вогнегасними речовинами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / Ю.В. Цапко ; Укр. н.-д. ін-т пожеж. безпеки. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено розрахунково-аналітичний метод визначення концентраційних меж області флегматизування для газових сумішей системи горюча речовина - окисник - флегматизатор і мінімальне безпечне співвідношення флегматизатора та горючого газу (пари) у закритому об'ємі, установлено залежності мінімальних вогнегасних і флегматизувальних концентрацій азотно-кисневих сумішей від вмісту у них кисню (2 - 10 % об.). Проведено дослідження динаміки флегматизування горючого газового середовища в умовно герметичному просторі із заданими витратами надходження кисню, горючої речовини та повітря, запропоновано схему флегматизування, яка виключає застосування озоноруйнівного хладону 13В1 і значно підвищує рівень протипожежного захисту за рахунок вентилювання робочого простору азотом. Розроблено методичну та випробувальну бази для визначення показників якості газових вогнегасних речовин: мінімальної вогнегасної концентрації у процесі гасіння н-гептану та флегматизувальної концентрації для метаноповітряних сумішей, які є складовою частиною Державного стандарту України ДСТУ 3 958-2000 "Газові вогнегасні речовини. Номенклатура показників якості, загальні технічні умови та методи випробувань". Здійснено експериментальні дослідження щодо визначення умов флегматизування горючих газових середовищ і припинення горіння у замкнених просторах ряду речовин класів A, B, C. Результати досліджень упроваджено у вигляді пропозицій щодо флегматизування азотом горючих газових середовищ у виробництвах холодильників і товарів побутової хімії в аерозольних упаковках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21 +
Шифр НБУВ: РА324681

Рубрики:

      
8.

Кравчук В.В. 
Критерії оцінки якості м'яса: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / В.В. Кравчук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше в Україні проведено порівняльне оцінювання методів визначення ступеня свіжості (якості) м'яса. На підставі результатів органолептичних, хімічних і мікроскопічних досліджень м'яса встановлено, що визначення pH та реакція на пероксидазу є неефективними для визначення свіжості м'яса та не можуть використовуватись як самостійні методи. Удосконалено прилад для відгонки летких жирних кислот (ЛЖК), який дозволяє більш точно, у порівнянні з приладом, наведеним у ДСТУ 2392-78, визначити свіжість м'яса. Для більш достовірного дослідження вільних ЛЖК запропоновано використовувати метод газової хроматографії. Проаналізовано вплив умов вирощування свиней і великої рогатої худоми на якість свинини та яловичини. Виявлено, що забійний вихід, органолептичні показники, хімічний та амінокислотний склад кращі у м'яса тварин, вирощених в особистих підсобних господарствах населення. Встановлено основні критерії визначення якості м'яса. З урахуванням даних критеріїв обгрунтовано систему контролю за виробництвом якісного та безпечного м'яса.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.11 + Л92-1 с +
Шифр НБУВ: РА363081

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
9.

Дінь Тан Хинг 
Метод відновлення експлуатаційних якостей робочих рідин функціональних енергетичних систем авіаційних транспортних комплексів в квазіпостійному електричному полі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.20 / Дінь Тан Хинг ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Розроблено та досліджено високоефективний метод відновлення експлуатаційних якостей робочих рідин функціональних енергетичних систем авіаційних транспортних комплексів у квазіпостійному електричному полі. Встановлено метод відновлення, який забезпечує тонку фінішну очистку робочих рідин ФС до рівня третього класу чистоти відповідно до ДСТУ ГОСТ 17216-2004, або другого класу SAE і NAS. Визначено, що метод забезпечує безперервне виділення дисперсної фази забруднень із зони електрофільтрації в зону нагромадження й утилізації. Виявлено керувальні параметри та ступінь впливу їх на ефективність методу відновлення. Показано, що в основі даного методу домінують процеси поляризаційної взаємодії між дисперсною фазою забруднень і волокнами ниткоподібного вовняного наповнювача. Одержано аналітичний вираз ефективності методу та роботи електроочищувача, підтверджений експериментальними дослідженнями. Визначено межі найкращих сполучень конструктивно-технологічних параметрів процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О52-082-32 + О543.9
Шифр НБУВ: РА376789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Мітяєв О.А. 
Науково-технологічні основи формування структури, фізико-механічних і службових властивостей вторинних силумінів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / О.А. Мітяєв ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення актуальної науково-технічної проблеми забезпечення формування заданої структури вторинних силумінів з метою підвищення показників їх механічних і службових властивостей до рівня первинних сплавів відповідно до вимог ДСТУ 2839-94 (ГОСТ 1583-93). Встановлено залежності впливу кількісних та якісних характеристик інтерметалідних фаз на механічні та службові властивості вторинних силумінів, визначено їх роль у процесах руйнування за статичного та циклічного знакозмінного навантаження. Розроблено аналітичну модель руйнування вторинних алюмінієвих сплавів, яка дозволяє прогнозувати їх межу міцності. Розроблено рафінувально-модифікувальні матеріали, які за характеристиками дії відповідають кращим закордонних аналогам і перевищують їх. Створено технологію застосування нових рафінувально-модифікувальних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.104.3 + К343.1 +
Шифр НБУВ: РА360065

Рубрики:

      
11.

Кулик В.В. 
Обгрунтування роботоздатності сталей високоміцних залізничних коліс з урахуванням їх тріщиностійкості: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / В.В. Кулик ; НАН України, Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2009. — 23 с. — укp.

Встановлено закономірності зміни характеристик міцності та циклічної тріщиностійкості колісних сталей залежно від структурно-фазового стану, технології виробницта та впливу експлуатаційних факторів, з урахуванням яких науково обгрунтовано доцільність заміни середньоміцних залізничних коліс поточного виробництва на високоміцні. З метою покращання роботоздатності високоміцних залізничних коліс наведено рекомендації щодо підвищення циклічної зв'язності руйнування даної сталі. Запропоновано спосіб оптимізації циклічної зв'язності руйнування сталей з підвищеним вмістом вуглецю шляхом їх ізотермічного гартування та середнього відпуску для одержання дрібнодисперсної пластинчасто-глобулярної перліто-бейнітної структури. На підставі використання уніфікованої моделі втомного руйнування оцінено вплив розмірів технологічних дефектів (екзогенних металургійних включень) на втомні характеристики сталей залізничних коліс. Встановлено, що зменшення допустимого розміру технологічного дефекту з 3 мм (стандарт України, ДСТУ ГОСТ 10791:2006) до 2 мм (стандарт ЄС, EN 13262:2003) забезпечує збільшення втомної довговічності вдвічі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.710.62 + О22-046.510.2-021.1 +
Шифр НБУВ: РА369260

Рубрики:

      
12.

Лазько І. В. 
Організаційно-технічні засади формування нормативної документації системи управління якістю науково-дослідних установ: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.01.02 / І. В. Лазько ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2011. — 23 с.: табл. — укp.

Вперше встановлено та обгрунтовано систему чинників впливу якості перебігу процесу документування систем управління якістю на результативність виконання науково-дослідних робіт (НДР), розроблено багатофакторні моделі оцінювання цього впливу з урахуванням збалансованих вимог замовників і виконавців НДР. Удосконалено числове оцінювання ступеня відповідності нормативної документації систем управління якістю науково-дослідних установ принципам, нормам і вимогам ДСС та ДСТУ ISO 9001:2009 для своєчасного здійснення запобіжних і коригувальних заходів з вдосконалення змісту, побудови, оформлення, викладення нормативної документації. Удосконалено модель текстової частини нормативної документації систем управління якістю науково-дослідних установ на основі модульного підходу для забезпечення гнучкості та узгодженості нормативних вимог з використанням запропонованого числового оцінювання науково-технічного рівня та якості текстової частини нормативної документації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-823.2-44 + Ж. е(4УКР) л
Шифр НБУВ: РА380619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Кулик М.І. 
Підвищення ефективності спалювання енергоносіїв рослинного походження для теплоенергетичних установок: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / М.І. Кулик ; НАН України, Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено метод вирішення задачі теплообміну для складової краплі, поміщеної у потік нагрітого повітря, внутрішня частина якої є металевим підвісом. Удосконалено математичні моделі процесів випаровування та запалювання, зокрема, встановлено залежності часу прогріву краплі від її діаметра, об'ємної швидкості випаровування краплі від часу, періоду індукції краплі від температури навколишнього середовища, температури запалювання від розмірів крапель. Уперше одержано та зіставлено дериватограми термічного та термогравиметричного аналізу ріпакової олії та її продуктів. Науково обгрунтовано методи оцінювання показників запалювання та горіння рідин, які відрізняються від ДСТУ 12.1. 044 - 89 можливістю дослідження фізики горіння та визначення показників запалювання, горіння, неповноти згоряння їх у потоці нагрітого повітря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З655 +
Шифр НБУВ: РА363098

Рубрики:

      
14.

Бойко В.М. 
Розрахунок динамічних коефіцієнтів інтенсивності напружень для зразків з тріщинами: автореф. дис ... канд. техн. наук: 01.02.04 / В.М. Бойко ; Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка НАН України. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання розрахунку динамічних коефіцієнтів інтенсвності напружень (ДКІН), які використовуються для проведення експериментальних досліджень матеріалів стосовно дмнамічної тріщиностійкості. Узагальнено числово-аналітичний метод обчислення ДКІН для тіл скінченних розмірів за ударних навантажень. Метод базується на ДКІН, поданому у вигляді суперпозиції умовних коефіцієнтів інтенсивності напружень, що відповідають нормованим модам вільних коливань з деякими ваговими множниками. Побудовано наближені аналітичні формули для обчислення ДКІН у балкових і циліндричних зразках з тріщинами за різних способів їх навантаження. З використанням результатів проведеного дослідження розроблено чинний ДСТУ 4675:2006 "Розрахунки та випробування на міцність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306.223 +
Шифр НБУВ: РА366546

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
15.

Маруха М.В. 
Розробка модифікованих композиційних покриттів на поліорганосилоксановій основі для захисту магістральних трубопроводів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / М.В. Маруха ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано склад кремнієорганічних і кремнієорганічно-уретанових композицій. Сформульовано механізми їх структурування. Одержано термостійкі протикорозійні матеріали та покриття з покращеними властивостями. На підставі результатів випробувань і промислової перевірки підтверджено їх відповідність вимогам нормативно-технічної документації, зокрема ДСТУ 4219-2003 стосовно ізоляції трубопроводів, ємностей і технологічного обладнання у нафтогазовому комплексі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О71-082.041 +
Шифр НБУВ: РА356998

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Косячевська С.М. 
Розробка основ енергозберігаючого імпульсного способу тепловологісної обробки важких бетонів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / С.М. Косячевська ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив технологічних чинників на процес структуроутворення та набору міцності звичайними важкими бетонами за умов тепловологісної обробки (ТВО). Розглянуто спосіб принципово нової організації подачі енергоносія до камери пропарювання бетонних та залізобетонних виробів під час ТВО. Запропоновано нові режими імпульсної ТВО щодо пропарювання бетонів на портландцементах перших двох видів за ДСТУ Б.В 2.7 - 46-96. Наведено результати досліджень цементного каменю важких бетонів, пропарених за різними технологіями, фізико-хімічними та електронно-мікроскопічними методами. Розроблено рекомендації з метою застосування імпульсного способу ТВО важких бетонів з урахуванням властивостей важких бетонів на різних портландцементах, а також рекомендації щодо запропонованої та удосконаленої схеми автоматизації процесу ТВО на виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.5-01
Шифр НБУВ: РА308489 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Мулюкіна Н.А. 
Система санітарного контролю у виноградних розсадниках України: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.08 / Н.А. Мулюкіна ; Нац. наук. центр "Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова" УААН. — О., 2008. — 42 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та розроблено науково-методичні основи системи санітарного контролю у виробництві сертифікованого садивного матеріалу винограду. На виробничих виноградниках і маточних насадженнях виноградних розсадників України досліджено розповсюдження найбільш шкідливих вірусних і фітоплазмових хвороб, бактеріального раку винограду та грибних хвороб багаторічної деревини винограду. Розроблено, оптимізовано та впроваджено в практику санітарного контролю молекулярно-біологічні методи діагностування латентного ураження збудниками вірусних хвороб і бактеріального раку. Візуально та з використанням лабораторних методів оцінено санітарний стан понад 50-ти перспективних клонів вітчизняної селекції 37-ми прищепних і підщепних сортів на етапах випробування, а також кущів базових і сертифікованих маточників, закладених цими клонами на площі понад 150 га. Економічна ефективність на 2 грн. капітальних вкладень на вирощування садивного матеріалу категорії "сертифікований" становить 135 грн. у порівнянні з 53 грн. для виробництва саджанців категорії "стандартні". Розроблено ДСТУ 4390:2005, який регламентує для виробництва садивного матеріалу категорії "вихідний клоновий", "базовий", "сертифікований".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.14(4УКР) + П478.2(4УКР) + П491.6(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361117

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
18.

Полтавченко Т.В. 
Удосконалення ветеринарно-санітарного контролю загальної кількості бактерій в молоці відповідно до сучасних вимог: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / Т.В. Полтавченко ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми оцінки якості та безпеки сирого молока за мікробіологічними показниками згідно з нормативами ДСТУ 3662-97. Надано науково обгрунтовану ветеринарно-санітарну характеристику поширеної в Україні системи заготівлі молока з використанням мережі пунктів закупівлі молока від тварин, які утримуються в особистих підсобних господарствах населення. Визначено, що молоко з цих господарств у загальному обсязі товарного молока становить 92 %. Умови заготівлі такого молока, як правило, не відповідають ветеринарно-санітарним вимогам. Резазуринова проба малочутлива до психотрофної мікрофлори молока, тому вона непридатна для оцінки молока, яке зберігалося більше 24-х год в охолодженому стані. У зв'язку з цим оцінку молока вищого гатунку необхідно підтверджувати пробою щодо інгібіторів, щодо наявності доданої води, вмісту соматичних клітин, а також в окремих випадках - посівом у чашки Петрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.12 + П817.22 +
Шифр НБУВ: РА347917

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
19.

Ніколаєнко А.О. 
Удосконалення нормативної бази для вхідного контролю колісних пар вагонів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.02 / А.О. Ніколаєнко ; Севастоп. нац. ун-т ядер. енергії та пром-сті. — Севастополь, 2008. — 20 с. — укp.

На підставі діаграми Парето визначено основні фактори, які впливають на появу дефектів колісних пар вагонів. З'ясовано необхідність застосування статистичних методів для досягнення нобхідного рівня їх якості. Установлено взаємозв'язок між нормативною базою технологічних процесів виготовлення, експлуатації та ремонту суцільнокатаних коліс та їх вплив на довілля. Розроблено методику управління нормативно-технічною документацією у системі менеджменту якості ISO 9001-2001. На підставі аналізу процесів керування якістю визначено результативність цієї методики. Обгрунтовано ефективність застосування статистичних методів на прикладі причинно-наслідкової діаграми Ісікави для аналізу нерівномірності діаметра колеса за колом кочення у процесі його експлуатації. Запропоновано застосування методу таксономії для розробки алгоритму оцінювання та упорядкування за важливістю багатопараметричних критеріїв за умов контролю колісних пар. Розроблено математичну модель прогнозу виходу з ладу колісних пар вагонів і алгоритм управління процесом їх вхідного контролю, який відповідає вимогам ДСТУ ISO 9001-2001.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О24-046.51 +
Шифр НБУВ: РА356909

Рубрики:

      
20.

Івченко О.В. 
Управління якістю інструментальної підготовки виробництва багатономенклатурного машинобудівного підприємства: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.02 / О.В. Івченко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2009. — 20 с. — укp.

На базі процесного підходу та принципів TQM запропоновано універсальну процесно-орієнтовану модель управління якістю системи інструментальної підготовки виробництва (ІПВ) машинобудівних підприємств (МП), яка дозволяє інтегрувати процедури управління інструментальним забезпеченням в загальну систему управління МП. На базі процесно-орієнтованих стандартів обгрунтовано систему наукових принципів і положень, що забезпечують формування раціональних структур управління ІПВ МП. Розроблено модель оцінювання якості ІПВ МП, яка дозволяє аналізувати діяльність підприємства за трьома головними напрямками, а саме: результативності, ефективності та технічного рівня ІПВ. Запропоновано методологічні підходи до оцінювання вагомості показників якості перебігу ключових процесів системи ІПВ МП, які дозволяють комплексно оцінити результативність діяльності підприємства з ІПВ щодо відповідності вимогам стандартів ДСТУ ISO 9001, ДСТУ ISO 14001 та ДСТУ OHSAS 18001.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К5-5 +
Шифр НБУВ: РА364677

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського