Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (107)Наукова електронна бібліотека (63)Реферативна база даних (952)Книжкові видання та компакт-диски (134)Журнали та продовжувані видання (112)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕСТРАДН$<.>+<.>K=НОМЕР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 113
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Романенко В. Д. 
Авіаційна техніка ленд-лізу 1941 - 1945 рр. (пам'яткознавчий аспект): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 26.00.05 / В. Д. Романенко ; Укр. т-во охорони пам'яток історії та культури НАН України, Центр пам'яткознавства. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розглянуто процес підготовки й організації поставок авіаційної техніки до СРСР по ленд-лізу у 1941 - 1945 рр., та інфраструктуру, яка займається прийманням авіатехніки, її доставкою, навчанням льотного складу. Наведено повний перелік типів літаків, які поставлялися до СРСР по ленд-лізу, кількість одержаних машин, строки їх надходження. Сформульовано основні вимоги щодо літаків Вітчизняної війни як пам'яток воєнної історії України. Розроблено базу даних, яка однозначно ідентифікує будь-який літак ленд-лізу за його серійним чи заводським номером, робить його опис як пам'ятки історії та техніки. Наведено приклади успішного застосування бази даних для ідентифікації літаків та її використання як інформаційного ресурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)622 л61 + Ц35(2)626-65 л61
Шифр НБУВ: РА372850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Кислун О.А. 
Автоматизація розпізнавання тварин в технологічних процесах ферм великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / О.А. Кислун ; Кіровогр. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розпізнавання тварин при комплексній автоматизації технологічних процесів тваринницьких ферм. Розроблено спосіб автоматичного розпізнавання коду номера тварин, який грунтується на виявленні коливальних контурів певних резонансних частот, розміщених на тварині під час знаходження останньої в зоні розпізнавання. Встановлено, що використання слідкуючого порога для інформативного параметра при виявленні контуру підвищує ймовірність правильного розпізнавання тварини. Запропоновано схемні рішення та конструкція системи автоматичного розпізнавання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.999,022

Рубрики:

      
3.

Давидов В.О. 
Автоматизація технологічного процесу реєстрації номерів при керуванні транспортними потоками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.О. Давидов ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Уперше запропоновано критерії якості ідентифікації, за якими можна порівнювати автоматизовані системи ідентифікації автотранспортних засобів і розроблено методику їх розрахунку. Уперше для програмного забезпечення даної системи наведено алгоритми бінаризації зображень за умов апріорної невизначеності та фільтрації зображень з використанням методу простежування злитих груп. Уперше для автоматизованої системи контролю та керування автотранспортним потоком з метою виділення на зображеннях текстової інформації запропоновано застосування двовимірного хвильового перетворення Хаара. Доведено, що значення якості ідентифікації автотранспортних засобів для зазначених систем може досягти 95 - 98 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.1 +
Шифр НБУВ: РА328433

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ткач О.О. 
Багатохвильове аномальне проходження рентгенівських променів в одновимірнодеформованих кристалах сполук Аsup3/supВsup5/sup: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.О. Ткач ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

З використанням числового розв'язку системи диференційних рівнянь Такагі встановлено, що одновимірні деформації у вигляді схованого під поверхнею шару в кристалах з граткою сфалерату призводять до суттєвих змін розподілу інтенсивності в багатохвильових областях розсіяння та осциляційної залежності інтегральних коефіцієнтів проходження від величини деформації. Встановлено, що найбільші зміни в розподілах інтенсивності багатохвильового розсіяння спостерігаються у разі локалізації деформованого шару на 1/2 екстинкційної товщини та орієнтації вектора зміщень атомних площин паралельно до об'єднувального вектора дифракції трихвильового відбивання. Визначено, що чутливішою до такої деформації є сполука з більшою різницею атомних номерів. Значне посилення ефекту багатохвильового аномального проходження для ряду три-, чотири-, шестихвильових дифракцій перебувають у взаємозв'язку з відповідними перерізами дисперсійної поверхні, степенями збудження хвильових мод і асиметрією розподілу коефіцієнтів поглинання. Точки збудження, які мігрують за дисперсійною поверхнею, залежно від її кривизни проходять багатохвильові області з різною швидкістю, перемішують хвильові моди з різними фазовими співвідношеннями, що призводить до трансформацій багатохвильових областей розсіяння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.134в641.8,022
Шифр НБУВ: РА320363 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Савчук Р.М. 
Взаємодія фторидів рідкісноземельних елементів, цирконію та хрому з металами-відновниками в розтопленому стані: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Р.М. Савчук ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Проведено дослідження хімічних реакцій фторидів рідкісноземельних елементів (РЗЕ) (La, Pr, Nd, Gd, Dy, Yb), цирконію та хрому з металами, що входять до складу сполук паливно-сольових композицій (Na, Zr), керованих прискорювачем ядерних реакторів, а також конструкційних матеріалів (Ni, Fe, Mo, Cr). Встановлено, що цирконій і натрій у сплаві зі свинцем відновлюють фториди РЗЕ, хрому та цикрконію до елементарного стану. Відмічено, що ступінь відновлення фторидів РЗЕ цирконієм практично не залежить від їх порядкового номера та вмісту відновника у вихідній суміші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г117.3,0 + Г127.115,0 +
Шифр НБУВ: РА337759

Рубрики:

      
6.

Шудрік І.В. 
Визначення оптимальних параметрів заготівлі, розстилу та механічної обробки лляної соломи: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.03 / І.В. Шудрік ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2007. — 23 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень зміни якості лляного волокна на певних стадіях технологічного процесу первинної обробки лляної сировини. Проведено кореляційний аналіз впливу біометричних характеристик даної соломи на вихід і міцність лубу, а також терміну розстилання соломи та режимів механічної обробки трести на вихід, міцність і лінійну густину лляного волокна. На підставі кореляційного аналізу для різних сортів льону-довгунця одержано залежності виходу лубу від довжини стебел соломи та міцності лубу від діаметра стебел, які дозволяють з імовірністю 93,7 % визначити відсотковий вміст лубу у соломі за довжиною стебел і з імовірністю 96,9 % спрогнозувати його міцність за показниками діаметра стебел. За результатами кореляційного аналізу установлено, що з трести з терміном приготування 20 діб і оптимальними показниками відокремлюваності у межах 6,5 - 7,0 од. є можливим одержання найбільш міцного волокна з показниками розривного навантаження 13,3 - 15,2 даН і з лінійною густиною 118 - 126 текс. На підставі аналізу кореляційних залежностей міцності та лінійної густини волокна від тиску пружин у парах м'яльних вальців визначено оптимальні режими обробки трести на м'яльних машинах. Впровадження результатів досліджень у виробництво дозволило підвищити якість трести від 0,75 до 1,5 номера. Економічний ефект за цього становить 225 грн. на 1 т сировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М321.01 +
Шифр НБУВ: РА353329

Рубрики:

      
7.

Чешневська Л.В. 
Використання генофонду гречки як вихідного матеріалу при створенні сортів для літніх посівів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Л.В. Чешневська ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено питання створення сортів гречки для літніх посівів (страхового, післяукісного та медоносного напрямків) шляхом використання колекції світового генофонду гречки як вихідного матеріалу для селекції. Встановлено генотип-середовищні залежність між селекційним матеріалом різного походження та специфічними кліматичними умовами. Ідентифіковано генотипи з високою адаптивною здатністю до вирощування в післяукісних і страхових посівах і визначено їх нектаропродуктивність і пилкоутворювальну здатність. Оригінальні селекційні номери 134/95, 135/95, 137/95, 140/95, 143/95 передано до колекції світового генофонду гречки. Перспективні номери 41/93, 598/93, 3/95 , яким притаманний комплекс господарсько цінних показників, використано у селекційному процесі. Селекційний номер 29/92 (Єлена) передано для Державного сортовипробування як сорт для літніх післяукісних посівів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-31-36
Шифр НБУВ: РА314176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Гультай М.М. 
Виявлення і виправлення слідчих та судових помилок у кримінальному процесі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / М.М. Гультай ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття слідчих і судових помилок і наведено їх класифікацію. Розглянуто проблемні питання виявлення та виправлення слідчих помилок у стадіях досудового розслідування попереднього розгляду справи суддею, судового розгляду й апеляційного провадження. Приділено увагу питанням активності суду апеляційної інстанції і межам судового розсуду під час виправлення помилок, яких припустився суд першої інстанції. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства, а також проекту Кримінально-процесуального кодексу України (реєстраційний номер 1233) у частині виявлення та виправлення слідчих і судових помилок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.073 + Х893.9(4УКР)740.781 +
Шифр НБУВ: РА361434

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Димарський Я.М. 
Власні вектори квазілінійних операторів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.01 / Я.М. Димарський ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2003. — 36 с. — укp.

Описано структуру множини нормованих власних векторів квазілінійних операторів, зокрема, топологічні властивості многовиду самоспряжених операторів, у яких певні власні значення мають певну кратність, а також многовиду пар (оператор, власний вектор). Введено поняття компактного квазілінійного самоспряженого цілком неперервного зображення квазілінійних операторів. На квазілінійні оператори поширено поняття номера та кратності власного значення та виділено клас типових зображень, що породжують оператори з простими власними значеннями. В термінах індексу перетину многовидів надано гомотопічну класифікацію типових зображень і опис структури множини нормованих власних векторів, що відповідають операторам з цих класів. Запропоновано застосування одержаної класифікації для дослідження малих власних векторів (функцій), нормованих власних векторів і гілок власних векторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.63 +
Шифр НБУВ: РА322596

Рубрики:

      
10.

Чєрнікова С.В. 
Генеза естрадного вокально-ансамблевого виконавства та шляхи його професіоналізації: автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.03 / С.В. Чєрнікова ; Харк. держ. ун-т мистец. ім. І.П.Котляревського. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Вивчено специфіку естрадного мистецтва у контексті вокально-ансамблевого виконавства та шляхи його професіоналізації за сучасних умов. Проаналізовано витоки даного мистецтва. Досліджено теоретичні питання стосовно естради. Визначено суть естрадного мистецтва та його особливості. Виявлено джерела походження та поширення вокально-ансамблевого естрадного виконавства, його родову та жанрову структуру, а також виконавські особливості. Розглянуто питання щодо динаміки розвитку естрадних вокальних жанрів, модернізації музичної мови, специфіки відтворення естрадних прийомів співу, художньо-мистецьких аспектів інтерпретації. Запропоновано поняття "естрадний ансамбль", визначено його різновиди. Висвітлено вокально-технічні принципи естрадного вокально-ансамблевого виконавства й особливості функціонування голосу за умов естрадного ансамблю. Розглянуто проблему професійного навчання естрадному співу і, зокрема, ансамблевому у контексті народних і академічних традицій. Визначено вплив фольклору на творчість естрадних ансамблів. Досліджено теоретико-методологічні проблеми підвищення якості фахової підготовки майбутніх естрадних виконавців. Запропоновано методичні основи професіоналізації естрадного ансамблевого співу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ364.1-713 +
Шифр НБУВ: РА359592

Рубрики:

      
11.

Варбанець С. П. 
Генерування послідовностей інверсних конгруентних псевдовипадкових чисел: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.08 / С. П. Варбанець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Знайдено конструктивний опис елементів послідовності псевдовипадкових чисел (ПВЧ) узагальнених генераторів в термінах поліномів від номеру елемента послідовності й її ініціального значення, що призводить до побудови нового доведення теореми про мінімальну довжину максимального періоду послідовності ПВЧ, а також дозволяє знайти покращені верхні оцінки та нові нижні оцінки дискрипантної функції. Введено поняття степеневої та норменої сум Клостермана над кільцем цілих гаусових чисел. Знайдено нетривіальні оцінки таких сум. Побудовано асимптотичні оцінки суматорної функції для функції числа дільників цілих гаусових чисел, які зважені спеціальними арифметичними функціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-044.431 + В146.11
Шифр НБУВ: РА371250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Слісарчук М.В. 
Генетична природа ознаки "фасціація стебла" сої та її використання в селекції: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / М.В. Слісарчук ; Нац. наук. центр "Ін-т земл-ва УААН". — К., 2008. — 22 с. — укp.

Установлено особливості мінливості й успадкування, пластичності та кореляційної залежності, а також стабільності кількісних ознак у сортозразків сої зі звичайним і фасційованим типом стебла. Тривалість періоду вегетації залежно від комбінації схрещування контролюється на вірогідному рівні 1 - 3-ма генами. Виділено цінні селекційні номери сої з фасційованим типом стебла, які за комплексом господарсько-цінних ознак перевищують урожайність стандартів з нефасційованим стеблом. З використанням фасційованих форм створено цінний вихідний матеріал для селекції сої зі звичайним типом стебла. Селекційний номер Pf1070 за рівня врожайності 3,19 т/га перевищив національний стандарт ЮГ-30 на 0,67 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-31 +
Шифр НБУВ: РА360762

Рубрики:

      
13.

Найдьонов С.В. 
Детермінований хаос у нелінійних системах з розривами: Автореф. дис... д- ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / С.В. Найдьонов ; НАН України. Ін-т монокристалів. — Х., 2007. — 34 с. — укp.

Висвітлено проблему динамічного хаосу в нелінійних системах з розривами, до яких відносяться більярди й інші фізичні системи, які описуються відображеннями з розривами. Запропоновано універсальний геометро-динамічний підхід для опису більярдів. Уведено нові категорії - симетричний фазовий простір, інволюція, "лакуни" та "дискримінанти" більярда тощо. Побудовано топологічну теорію, теорію інволюцій, нормальних форм, а також інваріантних розподілів більярдів. Відкрито ефекти, що пов'язані з впливом топології фазового простору на динаміку більярда. Виявлено кореляційний ефект між інваріантним розподілом і кривизною більярда. Відкрито новий тип хаотичних більярдів - поліморфні більярди. Висвітлено особливості хаосу в більярдах з розщепленням променів. На прикладі розривних відображень відкрито ефект виколення періодичних орбіт і запропоновано пов'язаний з ним універсальний сценарій спонтанного переходу від регулярного руху до хаосу. Розроблено динамічну модель для оптичних систем, в якій передбачено фотометричний закон у випадку хаотичного світлозбирання та спектрометричний закон для регулярного світлозбирання. Побудовано теорію двоенергетичної радіографії та встановлено універсальну залежність між ефективним атомним номером матеріалу та його радіографічним рефлексом. Наведені результати добре співпадають з відомими експериментальними даними та визначають принципи створення нових фізичних пристроїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.26,022 +
Шифр НБУВ: РА352513

Рубрики:

      
14.

Василенко М.К. 
Динаміка розвитку інформаційних та аналітичних жанрів в українській пресі: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.08 / М.К. Василенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Досліджено проблему жанрових інновацій, взаємопереходу та розвитку групи інформаційних і аналітичних жанрів української преси. Обгрунтовано, що за умови прискореного розвитку нових соціально-економічних відносин, глобальних змін у суспільній свідомості методи подання друкованих матеріалів на газетно-журнальних шпальтах урізноманітнюються, адекватно пристосовуючись до запитів споживачів інформаційного продукту. Доведено, що динаміка розвитку груп жанрів залежить від багатьох чинників, зокрема, здібностей журналіста, колективного творчого досвіду редакційного осередку, можливостей і професіоналізму керівництва редакції, від якого залежить розміщення актуального матеріалу у черговому номері. На конкретних прикладах показано, що динаміка жанроутворення - явище нестабільне, в останні роки воно набуло прискореного розвитку, оскільки завдання сучасного українського журналістикознавства - своєчасно відреагувати, осмислити цей факт на рівні наукового аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.162/163 + Ч612.4(4Укр)7 +
Шифр НБУВ: РА351791

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Катасонов А. А. 
Динамічна теорія розсіяння сильно вигнутими кристалами з дефектами: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / А. А. Катасонов ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено узагальнення динамічної теорії розсіяння рентгенівських променів для геометрій дифракції за Лауе та за Бреггом в макроскопічно деформованих кристалах з випадково розподіленими мікродефектами на випадок сильної деформації в тороїдально вигнутих кристалах. Одержано аналітичні вирази для бреггівської, квазідифузної та дифузної компонент відбивної здатності тороїдально вигнутого кристала з дефектами. Встановлено, що поява трьох стаціонарних точок замість однієї відповідає виникненню одразу трьох активних точок збудження на одній з двох дисперсійних гілок, номер якої залежить від знаку ефективного радіуса вигину. Показано, що одержаний теоретичний вираз для коефіцієнта відбиття тороїдально вигнутого та сильно деформованого кристала у випадку геометрії дифракції за Бреггом дозволяє проводити адекватну характеризацію складних дефектних структур в реальних монокристалах, які створюються різними типами мікродефектів і макроскопічними деформаціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.31,022 + В372.212.1,022
Шифр НБУВ: РА373482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Шевченко О.В. 
Діаграми стану систем оксидів цирконію та гафнію з оксидами рідкісноземельних елементів як фізико-хімічна основа створення нових матеріалів: автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / О.В. Шевченко ; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2007. — 41 с. — укp.

Наведено результати дослідження фазових рівноваг у системах, утворених оксидами цирконію та гафнію з оксидами рідкісноземельних елементів, з використанням розробленого комплексу високотемпературних фізико-хімічних методик. Виявлено загальні закономірності зміни типу бінарних діаграм стану вивчених систем залежно від зміни порядкового номеру лантаноїдів. Встановлено, що топологія діаграм стану потрійних систем визначається особливостями будови обмежуючих бінарних систем. Одержані результати дослідження 2- і 3-компонентних діаграм стану є науковою основою створення керамічних матеріалів для промисловості та медицини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г534.523.1 +
Шифр НБУВ: РА353806

Рубрики:

      
17.

Хорошун І.В. 
Добір та створення вихідного матеріалу для селекції кущових сортів квасолі: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / І.В. Хорошун ; Ін-т зерн. госп-ва НААН України. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше за умов північної підзони Степу України проведено порівняльне оцінювання 122-х сортозразків квасолі за тривалістю вегетаційного періоду, висотою рослин і типом куща, стійкістю до основних захворювань, рівнем урожайності та продуктивності, якістю продукції. Створено продуктивні гібридні популяції, які оцінено за загальною та специфічною комбінаційною здатністю батьківських форм. Встановлено взаємозв'язки, особливості мінливості й успадкування основних ознак продуктивності у природних і гібридних популяціях квасолі. Методом індивідуального добору одержано урожайні лінії (селекційні номери) з кущовою формою рослин для подальшої селекції та практичного використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.7-31 + П241.17-31
Шифр НБУВ: РА372518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Мохер Ю.В. 
Дослідження та вдосконалення прийомів технологічного аналізу соломи льону і конопель: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.03 / Ю.В. Мохер ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено удосконаленню методик технологічної оцінки соломи льону та конопель. В дисертації наведені теоретичні та експериментальні дослідження впливу способу приготування трести (тепловодне та росяне мочіння) на результати технологічної оцінки соломи льону-довгунця. Розроблено алгоритми обчислення довірчих інтервалів комплексних показників якості волокна льону та конопель. Виведено нові емпіричні формули для визначення розрахункового відносного розривного навантаження та номера тіпаного волокна, одержаного при виконанні технологічної оцінки соломи льону. Створено наукову базу для вдосконалення та розробки методик технологічної оцінки соломи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М321.010.2

Рубрики:

      
19.

Говорухіна Н.О. 
Еволюція вокального циклу та закономірності циклоутворення (на прикладі творів Р. Шумана, Х. Вольфа, А. Шенберга): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Н.О. Говорухіна ; Харк. держ. ун-т мистец. ім. І.П.Котляревського. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Вивчено питання еволюції вокального циклу австро-німецької традиції та закономірностей циклоутворення на прикладі творів пізнього Р. Шумана, Х. Вольфа та раннього А. Шенберга. Обгрунтовано місце вокального циклу у контексті теорій про жанро- та формоутворення у вокальній музиці. До наукового обігу введено поняття "музично-поетична строфа". Доведено, що ідея вокально-пісенної циклізації базується на діалектиці цілісності відмінностей, яка керує процесом музичного формування. Запропоновано поняття "художньо-концептуальний простір-час вокального циклу", яке відображає загальні властивості циклічності (кругове замикання, ланцюги повторів) та її специфіку на рівні синтезу музики та слова, за якого взаємодіють обидві циклічності - музична та словесна. Розроблено оригінальну дефініцію вокального циклу як сюжетоподібної музично-поетної композиції. Відзначено, що головні тенденції еволюції австро-німецького вокально-фортепіанного циклу після його фундаторів - Л. ван Бетховена, Ф. Шуберта, були наявні, зокрема, у творчості пізнього Р. Шумана, Х. Вольфа та раннього А. Шенберга. На підставі проведеного аналізу їх творів доведено, що за збереження відносної "чистоти" жанру циклу композиторами були намічені його різноспрямовані модифікації - шляхи до моноопери (Р. Шумана), вокально-фортепіанної поеми (Х. Вольфа), мелодрами на основі "вінка-попурі" за мотивами естрадно-кабаретного шоу (А. Шенберга).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.043 + Щ314-03(4)5/6 +
Шифр НБУВ: РА363647

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Коваль Т.М. 
Еволюція структури читацького складу наукової бібліотеки (у 90-х роках ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Т.М. Коваль ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Узагальнено наукові розробки українських і зарубіжних фахівців щодо формування системи обслуговування читачів. Досліджено особливості зміни читацького складу в 1990-х рр. - у період зменшення ідеологічного впливу та посилення ролі читача як основного об'єкту бібліотечної діяльності. Наведено детальну характеристику послуг, які пропонуються читачеві згідно з запитом. Вперше в українському бібліотекознавсті з залученням значного статистичного матеріалу та з використанням соціологічного методу визначено соціально-демографічні характеристики читацького складу Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського (НБУВ) у 1990-х рр., їх динаміку та тенденції змін. Здійснено комплексний аналіз сучасної системи обслуговування з організаційним, технологічним та методичним забезпеченням читацьких інформаційних потреб і створенням сприятливого бібліотечного середовища. Проведено соціологічне опитування фахівців щодо оцінки бібліотечно-інформаційних послуг і формування номенклатури, зорієнтованої на потреби користувачів з широким використанням в обслуговуванні елементів бібліотечного маркетингу. Вивчено реальний попит читачів НБУВ на бібліотечні, бібліографічні й інформаційні послуги як основний чинник формування якості системи обслуговування. Запропоновано автоматизовану технологію створення бази даних відомостей про читачів (БД ВЧ), розроблено метод реєстрації, впроваджено новий читацький квиток і структуру читацького номера, що дозволяє забезпечити диференційоване обслуговування різних категорій читачів. Досліджено еволюцію й обгрунтовано структурні зміни читацького складу НБУВ на основі сформованої БД ВЧ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.327(4УКР)540 + Ч738.7(4УКР)540 +
Шифр НБУВ: РА335221

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського