Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (43)Реферативна база даних (281)Книжкові видання та компакт-диски (201)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=КОСТЮМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 41
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Славутич Є.В. 
Військовий костюм в Гетьманщині: історико-уніформологічне дослідження: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Є.В. Славутич ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено історію костюму збройних сил Української козацької держави (1648 - 1783 рр.) з залученням значного за обсягом масиву джерел, а саме: писемних, зображальних і речових матеріалів з державних архівосховищ, біліотечних зібрань і музейних колекцій України та Російської Федерації. Визначено основні етапи розвитку службових строїв всіх військових формувань Гетьманщини та розглянуто його специфіку у козацьких полках і найманих формуваннях. Здійснено детальну наукову реконструкцію всіх різновидів олягу та спорядження гетьманського війська, установлено їх походження. Показано функціональне призначення окремих елементів і виявлених конструктивних особливостей. Розглянуто порядок і форми забезпечення українського війська обмундируванням, зброєю та спорядженням. Проаналізовано основні рушійні фактори та події, що визначили напрямки розвитку службових строїв гетьманського війська та системи їх постачання. Визначено нормативно-правову базу реформувань у сфері обмундирувння, озброєння та спорядження. Розглянуто особливості і ступінь реалізації реформ. Установлено й уточнено зміст всіх місцевих українських назв і понять з вітчизняної уніформології XVII - XVIII ст. Наведено їх тлумачення у вигляді словника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-7 + Ц4,8(4УКР)243.6 г +
Шифр НБУВ: РА358378

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Хайредінова Е. А. 
Жіночий костюм варварів Південно-Західного Криму V - VII ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.04 / Е. А. Хайредінова ; НАН України, Ін-т археол. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне вивчення жіночого костюма варварів Південно-Західного Криму V - VII ст., визначено типологію й хронологію деяких типів пряжок і фібул на підставі нових знахідок з закритих комплексів. Виділено й класифіковано гарнітури - функціональні деталі й прикраси з одного набору. Охарактеризовано етнопоказові особливості костюма: визначено "аланські" та "східногерманські" компоненти. Досліджено ступінь впливу візантійської моди, на підставі розташування речей у похованнях визначено їх призначення й місце в костюмі, а також реконструйовано основні типи одягу. Встановлено, що дані візантійських писемних джерел та іконографії, а також знахідки цілих зразків та фрагментів справжнього ранньосередньовічного одягу допомагають наблизити реконструкції до історичних реалій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР-6КРМ)3-416
Шифр НБУВ: РА381911 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Андріяшко В.Д. 
Київська школа художнього текстилю XX століття (Джерела. Розвиток. Перспективи): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / В.Д. Андріяшко ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження становлення та розвитку київської школи художнього текстилю XX ст. Висвітлено формотворчі засади її художньо-стильових особливостей, характерні особливості київського текстилю всіх типологічних груп. Проаналізовано доробок провідних митців Київщини, що долучилися до виконання творів текстилю. Введено до наукового обігу відомості про невідомі твори художників і майстрів народного мистецтва. Досліджено взаємозв'язок композиційних і технологних засобів під час виготовлення текстильних засобів, вплив народної художньої традиції на розвиток київського текстилю. Розглянуто трансформацію традиційних іконографічних схем у сучасній творчій практиці, основні педагогічні засади діяльності кафедри художнього текстилю та моделювання костюма Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва та дизайну ім. М. Бойчука.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.33(4УКР-4К)6-2 +
Шифр НБУВ: РА366636

      
4.

Кісіль М. В. 
Концепції формоутворення костюму в західноєвропейському дизайні XX століття: витоки, розвиток, тенденції: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.07 / М. В. Кісіль ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні засади процесу формоутворення, на підставі якого було виділено умови функціонування концепцій формоутворення й її складових у даному процесі. Розглянуто утворення та розвиток концепцій формоутворення костюма в першій половині XX ст. за умов панування модернізму, в середині XX ст. під час активного розвитку промислових підходів до проектування одягу та на зламі XX і XXI ст. в межах постмодерністської парадигми в мистецтві, які відповідно були класифіковані. З'ясовано, що характеристика концепцій формоутворення відбувається за авторським задумом, принциповим напрямком, структурою форми, методами та прийомами формоутворення костюма. Виділено рівні процесу формоутворення, які узагальнено за пріоритетністю використання в різних концепціях формоутворення костюма.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4-2(4) + Щ126.63(4)6
Шифр НБУВ: РА376714 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кікоть А. А. 
Костюм в українській культурі: гендерні репрезентації: автореф. дис. ... д-ра культурології : 26.00.04 / А. А. Кікоть ; Харків. держ. акад. культури. — Х., 2010. — 36 с. — укp.

Проведено аналіз традиційного та сучасного костюмів в Україні в контексті гендерної теорії та практики. Доведено, що поняття костюма є одним з ключових у сучасній культурології та маніфестується у виявах національної ідентичності, маскулінності/фемінності, в тілесних практиках і процесах позначування. Обгрунтовано концепцію, згідно з якою костюм є індикатором трансформації гендерних образів і мультиплікатором символів у соціокультурному просторі України, сприяє євристичному розумінню релевантних гендерних характеристик як традиційної, так і сучасної української культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(45УКР-426) + Т3(4УКР)0-7 + М417.7
Шифр НБУВ: РА374588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Шарапова Ю. В. 
Методика формування композиційної діяльності у професійній підготовці майбутніх учителів технології: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Ю. В. Шарапова ; Черніг. нац. пед. ун-т ім. Т.Г. Шевченка. — Чернігів, 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше теоретично обгрунтовано роль і місце композиційної діяльності як необхідного елемента в професійній підготовці вчителя технології. На основі системного підходу виявлено й обгрунтовано структуру та зміст цієї діяльності в структурі професійної підготовки майбутнього вчителя. Визначено й експериментально перевірено педагогічні умови формування цієї діяльності та рівні її сформованості. Розкрито зміст поняття "композиція", "композиційна діяльність" та її складові компоненти. Удосконалено підходи до визначення змісту та розробки методики навчання основам композиції костюма майбутніх учителів технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж. р(4УКР)3-2
Шифр НБУВ: РА382153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
7.

Тканко О.Д. 
Мистецтво костюму в Україні кінця ХХ - початку ХХI століття: тенденції, школи, національна специфіка: автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.06 / О.Д. Тканко ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено мистецтво костюму в Україні кінця XX - початку XXI ст. - динамічного та складного періоду в українській моді у історичному, соціокультурному та мистецтвознавчому аспектах. Відзначено, що в цей час почала формуватися професійна національна індустрія моди та її особливість, з'явились модельєри, творчі здобутки яких - мистецький костюм, який став багатим матеріалом для образотворчих досліджень. Проаналізовано костюм як синтетичний феномен постмодерної культури в системі декоративно-ужиткового мистецтва, розглянуто його основні тенденції розвитку, виявлено художні вартості у творчості модельєрів, взаємозв'язки української моди зі світовою, прогнозовано перспективи розвитку української моди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М417.7(4УКР) + Щ126.63(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА362196

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Мельник М.Т. 
Мода в контексті художніх практик XX ст.: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / М.Т. Мельник ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Вперше зроблено історико-мистецтвознавчий аналіз розвитку моди XX ст. як особливої сфери художньої культури. Проаналізовано основні концептуальні підходи щодо вивчення феномену моди, досліджено її природу, характерні особливості та функції. Розкрито сутність понять "мода", "мистецтво", "стиль", "модний стиль", "напрям моди". Модні образи розглянуто як художні форми буття моди, визначено їх властивості, специфіку створення та функціонування у XX ст., простежено вплив основних мистецьких течій на їх пластично-декоративне вирішення. Виявлено особливості прояву стилістичних ознак у художніх практиках моди, визначено художні прийоми та методи творчості у галузі моделювання костюма. Продукти індустрії моди розглянуто як мистецькі твори, виявлено особливості їх створення, поширення та сприйняття. Стилістичну еволюцію модних образів розглянуто в художньому контексті. Вперше проаналізовано художньо-стилістичні особливості розвитку вітчизняної моди в безпосередньому зв'язку з художніми процесами в Україні XX ст. Охарактеризовано сучасний стан художнього моделювання, досліджено історичні аспекти розвитку моди в Україні, оцінено її стан і перспективи розвитку у контексті світової глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4-22 г(4УКР) + Щ126.63(0)6-239 + Т3(0)6-7 +
Шифр НБУВ: РА357242

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Стоянова А.А. 
Намисто і підвіски населення Криму ІІІ ст. до н.е.- ІV ст. н.е.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / А.А. Стоянова ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження намиста та підвісок з пам'яток Криму елліністичного та римського часу. Вивчено 47 519 дрібних прикрас, виявлених у понад 350-ти поховальних комплексах і культурних шарах городищ, незначну кількість намиста та підвісток представлено депаспортизованими зразками, більша частина знахідок не опублікована. Розроблено класифікацію виробів, яка базується на критеріях виділення типів за формою предметів і візуально помітних технологічних деталей. За допомогою порівняльно-типологічного та кореляційного методів виявлено типи намиста та підвісок, які відрізняються відносно вузькими хронологічними та географічними межами існування, а також стійке поєднання окремих типів наборів намиста різного часу. Простежено динаміку зміни традицій прикрашати костюм під впливом етнокультурних факторів. На прикладі деяких характерних типів намиста і підвісок показано інформаційний потенціал даної категорії прикрас у реконструкції історичної ситуації в Криму у III ст. до н.е. - IV ст. н.е.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237УКР26КРМ)3-417 + Т491.7 +
Шифр НБУВ: РА348763

Рубрики:

      
10.

Пономар Л.Г. 
Народний одяг Західноукраїнського Полісся кінця XIX - початку ХХ століття (Комплексне дослідження реалій та термінів за матеріалами картографування): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / Л.Г. Пономар ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання взаємозв'язку предметів і назв убрання, їх етно-локальної специфіки та географії поширення у межах регіону. З'ясовано класифікаційний склад місцевих видів одягу, а також подано етнографічну та конкретно-історичну характеристику відповідних явищ. На основі зіставлення показників поширення предметних і номінативних різновидів костюма, аналізу їх сукупних ареальних характеристик визначено відповідне етнографічно-територіальне та діалектне членування Західноукраїнського Полісся. Наведено найбільш повний термінологічний склад регіонального одягу. Проаналізовано семантичний склад, походження та ареалогію назв. Виявлено своєрідні регіональні та локальні риси західнополіського костюма, а також ареальні показники відповідного етнографічно-термінологічного поділу Західного Полісся.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=Укр7,311)-426 + Т594.261
Шифр НБУВ: РА309550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
11.

Онасенко О. О. 
Обгрунтування параметрів засобів індивідуального протигазотеплового захисту гірників: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.26.01 / О. О. Онасенко ; Держ. Макіїв. НДІ з безпеки робіт у гірн. пром-сті (МакНДІ). — Макіївка, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено новий комплексний показник - термоіндекс для нормування шахтного мікроклімату у балах. Визначено межові його значення для безпечної роботи гірників (членів ДГК шахти) за умов нагрівального мікроклімату. Розроблено математичну модель тепломасопереносу у системі "навколишнє середовище - газотеплозахисний костюм (охолодний жилет) - людина", використання результатів яких і даних експериментів дозволили створити газотеплозахисний ГТЗК, протитепловий ПТГ костюми членів ДГК (гірничорятувальників), охолодний жилет гірників ОЖГ мінімальної маси та необхідного часу захисної дії. Встановлено, що фізіологічні параметри постраждалих під час перегрівання у швидкорознімному костюмі КЕОП відновлюються протягом не більше 30-ти хвилин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И183-53
Шифр НБУВ: РА376652 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Ятищук О.В. 
Побут та звичаї українського народу в творчості Г.Ф.Квітки-Основ'яненка: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / О.В. Ятищук ; НАН України, Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості використання етнографічного матеріалу у художній, публіцистичній та епістолярній спадщині Г.Ф. Квітки-Основ'яненка, проаналізовано культурно-просвітницьку та фольклорно-етнографічну діяльність письменника. Розкрито регіональну та локальну специфіку побуту, характерні особливості звичаїв та обрядів українців Слобожанщини. Показано еволюцію народних вірувань, демонології, християнських обрядів, сімейної обрядовості. Розглянуто процес формування українського народного костюма, приділено увагу народній кулінарії. Зроблено цілісне й об'єктивне оцінювання побуту та звичаїв українського народу у формуванні його культури. Висвітлено внесок Г.Ф. Квітки-Основ'яненка у дослідження та збагачення народно-побутової культури українців, осмислено значення творчого доробку письменника для сучасної етнографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР)-5 + Т595.14 + Ш5(4УКР)5-4 Квітка-Основ'яненко Г.Ф. 54 +
Шифр НБУВ: РА362502

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Лисенко С.С. 
Прикраси населення України доби пізньої бронзи: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / С.С. Лисенко ; НАН України. Ін-т археол. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше зібрано та систематизовано інформацію про всі прикраси доби пізньої бронзи, що походять з України, розроблено їх типологію. Зібрано інформацію про всі закриті комплекси, в яких були знайдені прикраси, здійснено спробу відтворення елементів костюмного комплексу давнього населення на підставі вивчення взаємосполучення та розміщення прикрас у похованнях. Розглянуто костюмний комплекс населення різних регіонів України у різні періоди доби пізньої бронзи. Виокремлено етнографічні особливості різних культурних утворень. Простежено взаємозв'язок між регіонами на підставі особливостей вбрання. Проведено вивчення у похованнях різних категорій прикрас та їх взаємосполучення. Виділено два головні масиви використання різних категорій прикрас під час проведення поховального обряду: Західний ("Правобережний") та Східний ("Лівобережний").

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР)26 +
Шифр НБУВ: РА343474

Рубрики:

      
14.

Банзрагчийн Сувд 
Разработка методов конструирования современной одежды с влиянием элементов монгольского народного костюма: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.04 / Банзрагчийн Сувд ; Киев. гос. ун-т технологий и дизайна. — К., 2000. — 20 с. — рус.

Разработана методика конструирования женской одежды с учетом телосложения женщин Монголии с использованием измерительного и расчетно-пропорционального способов. Проанализировано конструктивное устройство различных видов национальной монгольской одежды с целью выявления типичных решений независимых элементов. Представлена морфологическая матрица конструктивно-декоративных решений элементов женской нарядной одежды на основе характерных черт монгольского костюма. Определено влияние физико-механических свойств материала стачиваемых деталей одежды на форму изделия для различных сочетаний срезов. Значительное внимание уделено влиянию форм среза и размера элемента ткани на формообразование конструкции изделия.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М414-2
Шифр НБУВ: РА311470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Свідер І.А. 
Речовий образ у художніх системах західноєвропейських романтиків: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / І.А. Свідер ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему виявлення й обгрунтування особливостей словесної реалізації та функціонування речових образів у художніх системах В. Скотта та Е.Т.А. Гофмана, яких розглянуто у контексті ідейно-естетичної доктрини західноєвропейського романтизму. Зазначено, що увага до світу артефактів формується на вищих щаблях літературної культури. Образ-річ є об'єктом самостійної уваги письменника лише у Ренесансі, за цього одразу ж його функція ускладнювалась - бароко прагнуло "розчинити" чуттєвий блиск речей ідеї "moento mori"; класицизм, культивуючи антично-ренесансний смак до мімезису, перетворював річ на аксесуар. Класицистичний або романтичний твір не можна уявити без розгалуженого змалювання матеріальної цивілізації. Проте, лише у романтизмі сформувався справжній "житопис словом", за яким річ постає у її непростих взаєминах зі своїм творцем - людиною, вона стає певним виразом духовної суті народу, а водночас - набуває іманентності, відчуженості. Відзначено, що історичний роман Скотта є запереченням класицистичного антиісторизму. Минуле репрезентують архітектура та костюм персонажа, побутові деталі. Індивідуальнізація предмета сигніфікує складність співвідносин між людьми. Досвід Скотта став підгрунтям для реалістичного експерименту, в якому мистецтво мало зрівнятися з наукою у її опануванні матеріального світу. У Гофмана час "раздвоєний", бо тут паралально відбувається звичайний "побутовий" час і дихає Вічність, що вкорінене в характерному містицизмі епохи, не вільної від тяжіння до потойбічного. Завдяки Скоттові склалася традиція розгалуженого змалювання середовища, соціальної належності особистого характеру персонажа через систему образів-речей; від Гофмана, якого цікавило не "зовнішнє" буття речового світу, а потаємно-містичні зв'язки між реаліями, наявна лінія "відчуження" речі від людини, що у новітній літературі набуває характеру "бунту речей" проти володаря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-4 Скотт В.54 + Ш5(4НІМ)-4 Гофман Е.Т.А.54 +
Шифр НБУВ: РА364816

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Михайлова Н.В. 
Розробка ізолювального спеціального одягу для очищення ємкостей від агресивних середовищ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.04 / Н.В. Михайлова ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 22 с. — укp.

Розглянуто проблеми створення ефективного захисту для проведення робіт в закритих ємностях. Розроблено теоретичні та методичні засади щодо створення такого захисту для ізолювального костюму (ІК). Обгрунтовано вибір показників і методів вивчення й оцінки захисних властивостей спеціальних маетріалів для ІК. Розроблено та вдосконалено методи для вивчення: морозостійкості матеріалів за статичних умов, їх хемостійкості та проникності до дії аміаку, розривальних характеристик ниткових з'єднань, а також оцінки ступеня їх руйнування швейною голкою залежно від її номера та кроку стібка. Вивчено захисні властивості спеціальних матеріалів для ІЛ до дії небезпечних факторів. Експериментально обгрунтовано технологію з'єднання та герметизації деталей ІК. На підставі проведених досліджень розроблено конструкторсько-технологічне рішення ізолювального костюма з амортизаційними ліктьовими та наколінними накладками. Доведено, що дана розробка значно дешевша від зарубіжних аналогів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М417.1-2 +
Шифр НБУВ: РА344245

Рубрики:

      
17.

Чупріна Н.В. 
Розробка художньо-технологічних принципів проектування колекції сучасного жіночого костюма на основі українського народного одягу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.04 / Н.В. Чупріна ; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. — К., 2001. — 23 с. — укp.

Розглянуто питання аналізу та розвитку наукових і методологічних засад процесу проектування костюма, їх спрямування на проектування промислових колекцій, з метою оптимізації зазначеного процесу. Досліджено системний підхід до процесу проектування, принципи використання методики дизайну систем, що дозволяє удосконалити існуючу схему процесу проектування на сучасному науковому рівні. Розроблено методику прогнозування розвитку морфологічної структури форми, що сприяє оптимізації проектно-планових процесів у проектуванні промислових колекцій сучасного жіночого костюма. Вивчено теоретичні питання формоутворення в традиційному проектуванні одягу. Виявлено елементи композиційно-інформаційної структури сучасного костюму. Проаналізовано використання композиційних елементів українського народного одягу в сучасному проектуванні. Висвітлено принципи формоутворення та розвитку основних силуетних форм жіночого костюма протягом другої половини ХІХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4-2
Шифр НБУВ: РА314921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Сергієва О.В. 
Структура і функції тексту в ранніх балетах І.Стравинського: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.В. Сергієва ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність і наведено класифікацію багаторівневої структури тексту балету. Запропоновано визначення поняття "текст музично-сценічного твору". Розглянуто текст балету в єдності двох підходів: як явища, що відбулося, та у динаміці його художнього становлення. Досліджено особливості функціонування принципу "подвійного тексту" в ранніх балетах І. Стравинського. Виділено синхронічний і діахронічний підходи у розумінні феномену тексту. Наведено класифікацію та стислу характеристику групи постановочних текстів балету. До наукового обігу введено поняття "передтекст", "текст-основа балету", "первинний і вторинний тексти балету", "текст-втілення", "постановочний текст", "текст над текстом", освітлювальний, костюмерний і декораторсько-бутафорський субтексти", "композиційний ритм костюма", "музично-пластичний синкретизм", "музично-пластичні моделі", "музично-пластичний лейтмотив", "жива декорація". Проаналізовано особливості функціонування тексту-основи, а також первинного та вторинного на матеріалі ранньої балетної творчості І.Стравинського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4РОС)6-81 Стравинський І. + Щ317.423(4РОС)6-81 Стравинський І. + Щ319 +
Шифр НБУВ: РА356034

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Терешкевич Н.А. 
Товарознавча оцінка вовняних тканин для форменого одягу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.08 / Н.А. Терешкевич ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено товарознавчу оцінку зносостійкості вовно-лавсанових костюмних тканин для форменого одягу. На підставі теоретичних і експериментальних досліджень даних тканин сформульовано новий методологічний підхід до формування їх асортименту та властивостей. Вивчено вплив волокнистого складу та способів обробки тканин на їх зносостійкість. З використанням спектроколоримеричного аналізу розкрито механізм світлостаріння системи субстрат - барвник та її окремих компонентів. Виявлено, що підвищення у досліджених тканинах частки поліефірного волокна призводить до значного зниження світлостійкості забарвлень і підвищення світлостійкості субстрату. Установлено, що забарвлення досліджених тканин мають високу стійкість до дії періодичних хімчисток. Оцінено якість досліджених костюмних тканин за методом ранжування для встановлення їх оптимальних варіантів. З'ясовано, що економічний ефект від впровадження тканин вар.7 та 8 до серійного виробництва на текстильних підприємствах України з розрахунку на 1 000 пог. м становить відповідно 1 650 грн і 3 050 грн. Обгрунтовано доцільність масового виробництва вовно-лавсанових костюмних тканин форменого призначення з метою забезпечення потреб армії у форменому одязі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М335.5-9 + М417.36-32 +
Шифр НБУВ: РА345897

Рубрики:

      
20.

Коприва А.Т. 
Угорська вишивка Закарпаття XIX - першої чверті XX століття (художньо-функціональні та стилістичні особливості): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / А.Т. Коприва ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено питання стосовно угорської вишивки Закарпаття як домінантного засобу декоративного оформлення інтер'єру житла, церковних атрибутів та одягу. Висвітлено історичні умови розвитку цього виду мистецтва на Закарпатті у хронологічних межах XIX - перша чверть XX ст. Виявлено стилістичні особливості та регіональні взаємовпливи загальних історико-культурних процесів, що відбувалися на території колишньої Австро-Угорщини. Вивчено художньо-функціональну суть вишивки в угорському костюмі. Розглянуто техніку виконання та композицію орнаменту, які доповнено схемати та таблицями. Зазначено, що своєрідна стилізація мотивів угорської орнаментики доводить її змістовність і філософське підгрунтя, що є важливим чинником для виявлення семантики вишивки угорців Закапаття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ126.963(4УКР333=Уго)51 +
Шифр НБУВ: РА338402
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського