Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Наукова електронна бібліотека (19)Реферативна база даних (362)Книжкові видання та компакт-диски (361)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕНТГЕНІВСЬКА$<.>+<.>K=ЗОРЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 65
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Вертипорох О.В. 
Авторефлексивний текст Євгена Пашковського як явище українського постмодернізму: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.В. Вертипорох ; НАН України. Ін-т літ. ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості формування та розвитку постмодерністського авторефлексивного тексту Є.Пашковського. На підставі вивчення західноєвропейського досвіду визначено специфіку українського постмодернізму як перехідного етапу між минулою та новою формами українського модернізму на порубіжному зламі епох. У даному контексті проаналізовано художню авторефлексію та її основні форми прояву (нарцистично-карнавальну та міфологічно-шизоїдну) в сучасному літературному процесі. Встановлено причини виникнення та досліджено еволюцію розвитку авторефлексії у прозі Є.Пашковського. Розглянуто засоби вираження традиційного "реалізму" та прихованої авторефлексії в романі "Свято". Встановлено особливості міфологічного самовираження як наслідку критичної авторефлексії в романах "Вовча зоря" та "Безодня". Проведено дослідження есеїстичного "відкритого" авторефлексивного художнього мислення у "Щоденному жезлі" як специфічного явища українського "дилетантського" постмодернізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Пашковський, Є. 42 +
Шифр НБУВ: РА353684

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Петров П.П. 
Активність молодих зірок сонячної маси: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.02 / П.П. Петров ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Досліджено активність молодих зірок, що виявляється у змінах фотометричних і спектральних характеристик і обумовлена різними фізичними механізмами - магнітною активністю сонячного типу, акрецією речовини на поверхню зірки. Визначено розміри, температуру та час життя холодних плям на поверхні зорі типу T Тільця V410 Tau. З'ясовано характер руху речовини поблизу класичних зірок цього типу та роль магнітного поля у напрямку потоків акреції та зоряного вітру. Здійснено порівняння спостережуваних ефектів з моделями магнітосферної акреції. Виявлено обертову модуляцію спектральних ознак акреції на RW Aur, яка обумовлюється аксіальною асиметрією магнітного поля зорі. Досліджено спектральну змінність фуорів FU Ori і V1057 Cyg. Виявлено квазіперіодичні зміни швидкості та щільності вітру FU Pri. Показано, що спостережувані спектральні особливості фуорів в оптичному діапазоні не можуть бути адекватно описані моделлю однорідного акреаційного диску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.17-4,022 Т-Тельца +
Шифр НБУВ: РА340045

Рубрики:

      
3.

Щукіна Н.Г. 
Багаторівневі задачі переносу випромінювання та діагностика сонячної і зоряної атмосфер: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Н.Г. Щукіна ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2001. — 28 с. — укp.

Визначено новий механізм заселення рівнів атомів, названий сифонним. Пояснено причини емісії сонячних інфрачервоних ліній декількох хімічних елементів, які виникають у переходах між рідбергівськими рівнями. Для великої сітки моделей холодних зір розраховано НЛТР поправки до вмісту літію. Розглянуто НЛТР утворення ліній Fe I у незбуреній сонячній атмосфері, плямах, гранулах і міжгранулах, а також атмосфері металодефіцитної зірках гало. Проведено температурну діагностику різних сонячних структур. Досліджено проблему вмісту заліза в фотосфері Сонця та в металодефіцитних зірках. Багаторівневу задачу переносу випромінювання в лініях Fe I розв'язано за допомогою розробленого програмного забезпечення NATAJA.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.47,022 + В632.2,022
Шифр НБУВ: РА316396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Георгієва С.І. 
Болгарська переселенська говірка мішаного типу: стан і етапи формування: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.03 / С.І. Георгієва ; Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні НАН України. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Вивчено діалектну систему болгарської зорянської говірки, проаналізовано особливості її функціонування. Досліджено і визначено походження і актуальну діалектну належність даної говірки. Наведено типологічний аналіз фонетико-фонологічної, морфологічної та лексичної систем у болгарському переселенському діалекті мішаного типу в зіставленні з болгарським діалектним континуумом метрополії, болгарською літературною мовою, а також з діалектами і літературними мовами слов'янських народів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.62-672.12 + Ш141-05 +
Шифр НБУВ: РА342345

Рубрики:

      
5.

Іванцов А.В. 
Визначення мас великих астероїдів на основі наземних позиційних спостережень: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.01 / А.В. Іванцов ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Розглянуто проблему визначення мас великих астероїдів динамічним методом. Одержано новий каталог 622-х положень у системі ICRS 24 астероїдів до 13-ї зоряної величини на базі обробки ПЗЗ-спостережень у Миколаєві у період 2000 - 2005 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.1-41,022 +
Шифр НБУВ: РА353737

Рубрики:

      
6.

Тунгалаг Н. 
Визначення параметрів обертання, форми та зміщення фотоцентра астероїдів методами чисельного моделювання: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Н. Тунгалаг ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2004. — 20 с.: табл. — Бібліогр.: с. 17. — укp.

Проведено фотометричні ПЗЗ-спостереження п'яти астероїдів, за яким оцінено їх періоди обертання та вперше визначено координати полюсу, напрямок, швидкість обертання та форму трьох з них, зокрема, 122 Gerda, 221 Eos та 700 Auravictrix. З використанням комбінованого методу (амплітуда - зоряна величина плюс метод епох) визначено координати полюсів, сидеричні періоди обертання та співвідношення півосей фігури, в загальному для 39-ти астероїдів, а для 21-го з них ці параметри визначено вперше. У процесі визначення параметрів обертання та форми астероїдів з використанням комбінованого методу у фотометричній моделі трьохосного еліпсоїда вперше використано закон розсіювання світла Акімова та фазову функцію, запропоновану В.Г.Шевченком, як найбільш відповідних розсіюючим властивостям поверхонь астероїдів. Систематизовано дані стосовно параметрів обертання та форми 196-ти астероїдів, одержаних іншими дослідниками. За результатами дослідження показано: анізотропія в розподілі осей обертання за екліптичною широтою має місце тільки для астероїдів з прямим напрямком обертання; ступінь анізотропії та переважання прямого напрямку обертання над зворотним зростають відповідно збільшенню діаметрів астероїдів; глибина мінімуму в залежності долі астероїдів зі зворотним обертанням від їх діаметрів для астероїдів M-типу набаго більша, ніж для S типів і, тим більше, для C-типів, що дає підставу зробити припущення стосовно можливої тенденції залежності глибини мінімума від густини речовини астероїдів (зростання її від C та інших низькоалбетних астероїдів з найменшою густиною до астероїдів S-типу і до M-астероїдів, що мають найбільшу густину). Уперше проведено числове моделювання величини зміщення фотоцентра астероїда відносно геометричного для різних законів розсіювання світла (теоретичний та емпіричний закони Акімова, закони Хапке, Дамберта та Ломмеля - Зеєлігера). Показано, що зміщення фотоцентра має величину, яку необхідно враховувати під час існуючих точнісних позиційних спостережень астероїдів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.1 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА329472

Рубрики:

      
7.

Коротін С.А. 
Використання методу НеЛТР аналізу для дослідження вмісту легких елементів у зоряних атмосферах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / С.А. Коротін ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечнікова. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Визначено вміст елементів C, N, O та Na без припущення про локальну термодинамічну рівновагу (ЛТР) в атмосферах зірок різного віку та спектрального класу. Досліджено вплив НеЛТР ефектів на лінії атомів та іонів даних елементів у спектрах В-зірок головної послідовності, цефеїд, холодних карликів і гігантів. Показано, що облік відхилень від ЛТР, за умов визначення вмісту зазначених елементів, має принципове значення для поліпшення сучасних знань про хімічний склад зоряних атмосфер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В682,022 + В665,022
Шифр НБУВ: РА310493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Цап Ю.Т. 
Вплив часткової іонізації плазми та маломасштабної турбулентності на енерговиділення і прискорення частинок в атмосфері Сонця: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Ю.Т. Цап ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.49,022

Рубрики:

      
9.

Вайда В. М. 
Гендерні й вікові особливості остеопорозу та його ускладнень: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.21 / В. М. Вайда ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 44 с.: рис., табл. — укp.

Проведено теоретичне узагальнення та розроблено нове вирішення поставленої проблеми на основі визначення гендерних особливостей формування піку та втрати кісткової маси в людей різного віку залежно від регіону проживання шляхом розробки нових підходів до діагностики, профілактики та лікування системного остеопорозу та його ускладнень, спрямованих на покращання якості життя в людей різного віку з даною патологією. Визначено прогностичну цінність різних методів діагностики структурно-функціонального стану кісткової тканини в дітей і дорослих залежно від статі (ультразвукова та рентгенівська денситометрія), за допомогою яких встановлено "критичні" періоди життя жінок та чоловіків щодо втрати кісткової маси та своєчасного застосування лікувально-профілактичних методів щодо розвитку остеопорозу та його ускладнень. Встановлено кореляційні зв'язки між показниками мінеральної щільності кісткової тканини, паратгормоном та 25(OH) вітаміном D у сироватці крові в осіб обох статей. Визначено частоту розвитку порушень структурно-функціонального стану кісткової тканини (остеопенія, остеопороз) і найбільш розповсюджених остеопоротичних переломів (проксимального відділу стегнової кістки, передпліччя, плечової кістки) залежно від регіону проживання, віку, статі. Експериментально обгрунтовано використання препарату золедронової кислоти в лікуванні постменопаузального остеопорозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.11- 9
Шифр НБУВ: РА384883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Когут М.Т. 
Динамічна інтегральна рентгенівська дифрактометрія порушених поверхневих шарів монокристалів з мікродефектами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / М.Т. Когут ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2005. — 23 с. — укp.

Експериментально перевірено та підтверджено унікальну чутливість повної інтегральної відбивної здатності (ПІВЗ) до дефектів у разі дифракції за Бреггом. З'ясовано динамічу природу збільшення ПІВЗ виключно за рахунок переважного зростання з посиленням порушень дифузної складової ПІВЗ за умови зменшення її когерентної складової як фактора, що обумовлює унікальну чутливість ПІВЗ до дефектів і чинника високої інформативності діагностики. У випадку дифракції за Лауе експериментально встановлено динамічну природу розсіяння, що проявляється у зміні знаку впливу дефектів на ПІВЗ під час переходу від "тонкого" до "товстого" наближення кристалів, що і обумовило її унікальну чутливість до дефектів. Створено й експериментально апробовано діагностичні моделі динамічної дифракції в ідеальних кристалах з порушеним поверхневим шаром (ППШ) та у кристалах, що містять випадково розподілені дефекти (ВРД) і ППШ. Розроблено нові принципи розподілу внесків ППШ та ВРД у ПІВЗ, що базуються на керуванні співвідношеннями між довжинами і глибинами екстинкції та абсорбції. Відзначено унікальність нового методу діагностики, що забезпечує кількісне визначення нанорозмірних характеристик порушеного шару на поверхні монокристала та випадково розподілених в об'ємі дефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.134,022 +
Шифр НБУВ: РА335581

Рубрики:

      
11.

Ізотова І.Ю. 
Дослідження випромінювання галактик з активним зореутворенням у далекому інфрачервоному діапазоні: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / І.Ю. Ізотова ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2002. — 19 с. — укp.

На підставі даних спостережень на супутнику IRAS одержано та проаналізовано інтегральні характеристики випромінювання галактик з активним зореутворенням з Першого та Другого Бюраканських оглядів у далекому інфрачервоному (ІЧ) діапазоні спектра. Запропоновано модель випромінювання блакитних компактних карликових галактик (БККГ) у даному діапазоні спектра, в якій розглянуто області зореутворення та материнську галактику з основним зоряним населенням, для якої прийнято степеневий розподіл поверхневої яскравості вздовж радіуса галактики, характерний для еліптичних галактик. Показано, що модель задовільно пояснює спостережені характеристики БККГ та галактик Маркаряна низької світності у середньому та далекому ІЧ діапазонах спектра. Показано, що швидкість поточного зореутворення в цих галактиках більша, ніж у нормальних спіральних галактиках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В675.1,022
Шифр НБУВ: РА321664

Рубрики:

      
12.

Янків-Вітковська Л.М. 
Дослідження постійної загасання фраунгоферових ліній сонячної атмосфери: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Л.М. Янків-Вітковська ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.445,022

Рубрики:

      
13.

Браженко 
Дослідження сплескового компонента декаметрового радіовипромінювання Сонця та сонцеподібних об'єктів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / А.І. Браженко ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Вперше в декаметровому діапазоні хвиль проведено комплексні спостереження радіовипромінювання сонячної шумової бурі. Виявлено один максимум у розподілі ступеня поляризації та немонотонну геліодовготну залежність параметрів декаметрових сплесків ІІІ типу. Розроблено і застосовано багатопараметричну процедуру класифікації сплесків ІІІ типу, що дозволило виявити три компоненти випромінювання - основний тон, другу гармоніку і відбиту другу гармоніку. Встановлено, що ДКМ буря складається зі сплесків, які є суперпозицією компонентів випромінювання. Наведено результати пошуку декаметрового випромінювання змінних зірок типу UV Кита. Зареєстровано сім сплесків, що мають зоряне походження. Показано, що можливими механізмами їх генерації є плазмовий та електронно-циклотронний лазерний механізми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В352.422.6,022 + В642,022 + В631.35,022 + В663-4,022
Шифр НБУВ: РА311440 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Первак К.В. 
Інтегральна багатокристальна рентгенівська дифрактометрія монокристалів з дефектами кулонівського типу для жорсткого та м'якого випромінювань: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / К.В. Первак ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Побудовано узагальнену динамічну теорію розсіяння рентгенівських променів у кристалах з хаотично розподіленими дефектами кулонівського типу, в якій, на відміну від існуючих, вперше враховано вплив динамічного характеру дифузного розсіяння на коефіцієнти екстинкції, що обумовлена розсіянням на дефектах, а також вплив одночасно декількох типів дефектів. Теорія вперше вільна від припущення про малість ефектів екстинкції, які обумовлені розсіянням на дефектах. Узагальнену теорію адаптовано до конкретних експериментальних умов дифрактометрії методами нового покоління, які використовують динамічні ефекти дифузного розсіяння. На цій основі запропоновано та теоретично й експериментально обгрунтовано оригінальні інформативні та високо чутливі методи дифрактометрії: узагальнений метод повних кривих відбиття, комбінований метод повної інтегральної відбивної здатності та метод енергодисперсійної інтегральної трикристальної дифрактометрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.134,022 + В372.31,022
Шифр НБУВ: РА308767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Балишев М.А. 
Історико-наукове дослідження життя та творчості Отто Людвіговича Струве (1897 - 1963): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / М.А. Балишев ; НАН України, Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше проведено повне історико-біографічне дослідження життя та наукової спадщини видатного атсронома XX ст. О.Л. Струве, новатора у зоряній спектроскопії та фундатора радіоастрономії. Складено повну бібліографію праць ученого. На підставі вивчення документів з фондів архівних інституцій України, Російської Федерації та США (маловідомих і введених до наукового обігу), висвітлено основні етапи життя та діяльності О.Л. Струве. Зокрема, вперше досліджено біографію ученого українського періоду його життя до від'їзду у США в 1921 р. Документально підтверджено нові біографічні відомості з біографії ученого, які стосуються його участі у Першій світовій та Громадянській війнах періоду Української революції, перебування у Турції, еміграції до США, викладацької роботи в Чікагському та Каліфорнійському університетах і наукової діяльності у Йєркській, Макдоналдській, Лейшнерівській і Національній радіоастрономічній обсерваторіях у США. Проаналізовано творчий доробок і вплив представників астрономічної династії Струве на розвиток астрономічної освіти та науки в Україні у XIX - XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В6 д(0) Струве О.Л.,022 +
Шифр НБУВ: РА363155

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Ахметов В. С. 
Кінематичні параметри Галактики за даними сучасних астрометричних каталогів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.01 / В. С. Ахметов ; НАН України, Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2011. — 22 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В673 я26,022 + В675 я26,022
Шифр НБУВ: РА384580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Зоря О.П. 
Маркетингові аспекти підвищення ефективності виробництва плодоовочевої продукції: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.П. Зоря ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено й узагальнено теоретичні та методичні засади, розроблено методичні та практичні рекомендації щодо застосування маркетингу з метою підвищення ефективності виробництва плодоовочевої продукції в регіоні. Розглянуто теоретичні та методичні аспекти маркетингу та маркетингового управління, а також його роль в ефективності виробництва аграрної продукції. Визначено економічну ефективність використання маркетингових заходів на підприємствах плодоовочевої галузі. Досліджено тенденції та перспективи розвитку продоовочевого комплексу в Україні та світі. Проаналізовано особливості його функціонування та тенденції розвитку за сучасних умов господарювання. Оцінено ефективність виробництва даної продукції на Полтавщині та досліджено особливості її реалізації у сільськогосподарських підприємствах регіону. Розроблено та запропоновано для використання сільськогосподарським підприємствам Полтавщини маркетингові інструменти вдосконалення процесу виробництва та збуту продукції в плодоовочевому підкомплексі, які дозволять збільшити обсяги виробництва продукції, а також одержати додатковий прибуток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ПОЛ)325.153-211.1 +
Шифр НБУВ: РА364147

Географічні рубрики:

      
18.

Зоря О.П. 
Ментальний чинник сучасного підприємництва в Україні: автореф. дис. ... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.П. Зоря ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено та проаналізовано підприємницьку сферу сучасного українського суспільства, зокрема, в аспекті виявлення ментального чинника (МЧ) підприємництва. Обгрунтовано значущість вивчення суспільних явищ, зокрема підприємницького, через ментальний феномен. Визначено підприємницьку ментальність (ПМ) як складову економічної ментальності та ментальності в цілому. Здійснено концептуалізацію ментального виміру підприємництва, описано модель МЧ сучасного підприємництва в Україні. Розкрито фактори, що сприяли формуванню особливостей ПМ держави. Висвітлено еволюцію вітчизняної ПМ за 10 - 15 років, наведено прогнози на подальший розвиток підприємницького середовища України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1 + С5*665.29
Шифр НБУВ: РА370284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Транспорт   
19.

Хорошилов Є.В. 
Методи дослідження та підвищення точності систем керування орієнтацією космічних апаратів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / Є.В. Хорошилов ; НАН України. Нац. косм. агентство України. Ін-т косм. дослідж. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано необхідність і практичну значимість удосконалювання методів дослідження та методи підвищення характеристик керованого руху космічних апаратів, призначених для дистанційного зондування Землі і зв'язку. Запропоновано метод, реалізація якого дозволяє за одночасної (паралельної) роботи декількох зоряних датчиків підвищити точність вимірів. Удосконалено методику оцінки впливу погрішності установки приладів системи керування орієнтацією та стабілізації (СКОС) на її точнісні характеристики. Розвинуто метод обліку впливу різних факторів на точність наведення вузькокутових зоряних датчиків або приладів корисного навантаження, установлених у кардановому підвісі. Розвинуто метод визначення керувальних моментів надлишкового блоку двигунів-маховиків СКОС. Запропоновано досить точний метод аналізу стійкості процесу розвантаження двигунів-маховиків СКОС з використанням магнітної підсистеми релейного типу. Удосконалено метод і алгоритм визначення керувань для багаторежимної СКОС за різних ситуацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О62-047 +
Шифр НБУВ: РА348418

Рубрики:

      
20.

Шуляк Д.В. 
Моделі атмосфер СР зірок головної послідовності: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Д.В. Шуляк ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Для СР зірки CU Vir розраховано модель атмосфери з вертикальною стратифікацією вмісту Si та Fe з глибиною. Розраховано моделі зоряних атмосфер з обліком аномального зееманівського розщеплення і вивчено його вплив на структуру моделей, розподіл енергії, профілі водневих ліній, ліній металів, визначення фундаментальних параметрів, теоретичних фотометричних індексів. Викладено питання щодо правомірності використання завищеного значення мікротурбулентної швидкості для опису ефектів магнітного поля. Показано, що варіації профілів бальмеровських ліній водню магнітних СР зір можна пояснити наявністю суттєвої сили Лоренца, спрямованої вздовж радіуса зірки, враховуючи, що конфігурація глобального магнітного поля може бути представлена комбінацією дипольної та квадрупольної складової. Уточнено нові параметри штарківського розширення спектральних ліній SiI та CrI, пояснено їх зрушення й асиметрію, визначено стратифікаційні профілі відповідних елементів у спектрах зір 10 Aql і <$Ebeta> CrB.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В661 в641.8,022 + В632 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА342529

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського