Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (57)Книжкові видання та компакт-диски (744)Журнали та продовжувані видання (31)
Пошуковий запит: (<.>K=ТЕРЕЩЕНК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 58
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Терещенко О.О. 
Антикризове управління фінансами підприємств: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / О.О. Терещенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 34 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичне забезпечення антикризового управління фінансами підприємств. Визначено базові складові теоретичної парадигми та фінаново-економічного механізму антикризового фінансового менеджменту. З застосуванням економетричних методів обробки економічної інформації розроблено й апробовано вісім дискримінантних моделей діагностики фінансової кризи на підприємстві. Запропоновано методичні підходи до побудови фінансового контролінгу на підприємстві та обгрунтовано концепцію управління ризиками, що містить контролінг ризиків і внутрішній аудит. Розроблено методичні рекомендації щодо складання плану антикризових заходів, оцінки ефективності антикризового управління, а також визначено місце санаційного аудиту як засобу зменшення інформаційної асиметрії та верифікації антикризового плану. Удосконалено методичні підходи до фінансового забезпечення антикризових заходів. З'ясовано основні домінанти державної політики стосовно фінансової підтримки вітчизняних підприємств, що перебувають у кризі, та запропоновано шляхи її гармонізації зі стандартами Європейського Союзу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-932.1-21 +
Шифр НБУВ: РА338868

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Терещенко В.Л. 
Багатофункціональний метод неруйнівного експрес контролю стану поверхні твердих тіл: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / В.Л. Терещенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження фізичного механізму, який обумовлює активність поверхні класу металів, напівпровідників, композитних структур у хемографічному ефекті. Встановлено вплив різноманітних факторів на проявлення даного ефекту в газовому середовищі та в рідині. З'ясовано, що активність твердого тіла обумовлена зворотньою адсорбцією кисню, який у вигляді негативно заряджених іонів продукує його поверхня на початковій стадії її окиснення. На підставі встановленого фізичного механізму ефекту розроблено багатофункціональний метод неруйнівного експрес контролю стану поверхні твердих тіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.5, 022
Шифр НБУВ: РА317545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Терещенко В.С. 
Бухгалтерський облік забезпечень майбутніх витрат і платежів: теорія та методика: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / В.С. Терещенко ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено науково обгрунтовані рекомендації щодо вдосконалення теорії та методики бухгалтерського обліку забезпечення майбутніх витрат і платежів. З метою усунення двоїстості підходів під час визначення місця забезпечень у системі джерел фінансування діяльності підприємства з урахуванням їх резервної природи уточнено економічну суть поняття "забезпечення майбутніх витрат і платежів". Як складову системи забезпечень запропоновано забезпечення майбутніх витрат на охорону навколишнього середовища, на ремонт власних основних засобів, що сприятиме рівномірному відображенню витрат, на проведення природоохоронних і ремонтних заходів у обліку. Удосконалено методику бухгалтерського обліку забезпечень майбутніх витрат і платежів, а саме: умови їх створення, механізм нарахування та порядок відображення на бухгалтерських рахунках. Запропоновано структуру фінансової звітності щодо забезпечень, яка враховує їх резервну природу і належність до джерел власних коштів, дозволяє здійснювати комплексний аналіз резервів підприємства й одержувати інформацію про очікувані періоди використання. Розроблені теоретичні положення та рекомендації використано під час розробки проекту Положень (стандартів) бухгалтерського обліку "Резерви", впровадження якого створить єдину методологічну базу обліку всіх резервів підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.1-148.6 в +
Шифр НБУВ: РА335246

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Терещенко Л.І. 
Внутрішньовидова мінливість та успадкування ознак плюсових дерев сосни звичайної у Харківській області: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Л.І. Терещенко ; Укр. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено клони плюсових дерев сосни та їх потомств за біометричними, фенологічними, репродуктивними характеристиками. Визначено коефіцієнти успадкування основних ростових і репродуктивних ознак. Досліджено морфологічні, анатомічні, цитологічні особливості хвої, пилкових зерен, шишок і насіння клонів та їх сібсових потомств. Наведено порівняльний аналіз росту та репродукції сібсових родин на різних ділянках культур. Доведено можливість ранньої діагностики росту сосни за наявністю вторинного приросту пагонів і типом його прояву, а також можливість ідентифікації і відбору для схрещувань дерева за наявністю аномальних пилкових зерен, інтенсивністю та особливостями росту пилкових трубок, біометричними та якісними показниками шишок і насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-45(4УКР-4ХАР) +
Шифр НБУВ: РА342331

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Терещенко В.Г. 
Гігієна та фізіологія праці при вирощуванні та переробці соняшника за індустріальними технологіями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.Г. Терещенко ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Здійснено комплексну фізіолого-гігієнічну оцінку умов праці на основних етапах технологічного циклу вирощування та переробки соняшника. Установлено, що під час виконання земляних сільськогосподарських робіт на технічно зношених тракторах оператори зазнають впливу шкідливих виробничих чинників (шуму, вібрації, пилу, мікроклімату), рівні яких у деяких випадках наближаються до екстремальних і на 10 % - 70 % перевищують значення, що реєструвалися 1980 - 1990 рр. За умов застосування пестицидів як неодмінної складової інтенсивних технологій у рослинництві, працівники зазнають їх шкідливої дії за різних шляхів надходження до організму (інгаляційним, перкутанним), за цього розрахункові ризики шкідливої дії є високими для будь-якого шляху. Відзначено, що застосування новітніх технологій ультрамалооб'ємного обприскування за допомогою надлегких літальних апаратів (НЛА) має гігієнічні переваги у порівнянні з традиційними повнооб'ємними технологіями. Зазначено, що використання НЛА потребує спеціальної підготовки, високої кваліфікації пілотів і застосування комплексу заходів щодо безпеки польотів і засобів захисту від впливу шкідливих виробничих чинників (високої напруженості праці, шуму, вібрацій, пестицидів). За результатами фізіологічних досліджень установлено залежність вираженості біологічної реакції організму від інтенсивності впливу шкідливих виробничих чинників різної природи за різних видів робіт. Запропоновано комплекс профілактичних заходів, зокрема: цільове застосування способів захисту під час виконання конкретних видів робіт, діяння раціональних режимів праці, визначення санітарно-захисних зон за умов ультрамалооб'ємного застосування агрохімікатів за допомогою НЛА. Наведено пропозиції з питань "захисту часом" працюючих на сільськогосподарських машинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.518 + Р124.541 +
Шифр НБУВ: РА338471

Рубрики:

      
6.

Терещенко 
Дезактивація стічних вод, що містять радіоізотопи цезію- 137 і стронцію- 90: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Оксана Миколаївна Терещенко ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л362.092.2
Шифр НБУВ: РА311333

Рубрики:

      
7.

Донік О.М. 
Доброчинна та культурно-освітня діяльність родини Терещенків в Україні (друга половина XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Донік ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження доброчинної та культурно-освітньої діяльності окремих представників відомої української родини підприємців-поміщиків Терещенків. Детально проаналізовано їх діяльність в організаціях доброчинного спрямування та як приватних фундаторів і покровителів закладів соціального захисту й охорони здоров'я незаможних співвітчизників, початкової, ремісничо-професійної, середньої та вищої освіти, культурно-освітніх філантропічних товариств тощо. Висвітлено меценатську діяльність і колекціонування творів мистецтва членами родини Терещенків, показано їх вагомий внесок у культурну й духовну спадщину України. З'ясовано суспільні та моральні чиники тогочасної епохи, що спонукали та стимулювали Терещенків до широкої доброчинності та меценатської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-8 Терещенко
Шифр НБУВ: РА315365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Терещенко А.М. 
Ефективні за швидкодією алгоритми багаторозрядної арифметики: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.01 / А.М. Терещенко ; Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-047.10
Шифр НБУВ: РА375159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Терещенко І.М. 
Задачі наближення-ухилення та утримання у диференціальних та різницевих іграх: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.04 / І.М. Терещенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено ігри наближення-ухилення та утримання у неперервній і дискретній постановках. Структуру гри в загальному випадку описано операторними конструкціями Б.М.Пшеничного. За допомогою методу H-опуклих множин розв'язано у новій постановці лінійну диференціальну гру утримання траєкторії динамічної системи в термінальній множині на всій додатній піввісі. Показано, що використання для розв'язання дискретної задачі утримання умови повного вимітання дозволяє побудувати мінімальні та максимальні інваріантні множини. Одержано результати для побудови інваріантних множин у дискретній задачі й обгрунтовано можливіть їх використання для випадку неперервної задачі. Розроблено нові методи розв'язання лінійних диференціальних ігор наближення-ухилення з фіксованим часом закінчення. Розкрито важливу роль у запропонованих методах узагальнення умови повного вимітання. За умови повного вимітання розв'язано нові задачі наближення-ухилення з фіксованим часом закінчення та з термінальною множиною. Одержано формули визначення ціни гри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.135,0 +
Шифр НБУВ: РА355382

Рубрики:

      
10.

Терещенко Л.М. 
Задачі статичної магнітопружності для тіл із магніто-м'якого феромагнетика з еліптичним та сферичним включеннями і порожнинами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Л.М. Терещенко ; НАН України. Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розв'язано нові плоскі та просторові задачі магнітопружності для магнітом'яких ізотропних феромагнетиків, що мають кругове, еліптичне та сферичне включення чи порожнину. Для побудови розв'язку основні рівняння механіки й електродинаміки намагнічених середовищ лінеаризовано на базі припущення, що компоненти магнітного поля в деформівному тілі можна розбити на дві складові, взаємозв'язані зі станом жорсткого недеформованого тіла та збуреним станом, обумовленим деформацією тіла. Для цього використано умови малості деформацій незбуреного стану та умови малості збурень. Лінеаризацію здійснено з використанням методу малих деформацій Pao Y.-H., і Yeh C.-S. Розв'язки задач побудовано за допомогою узагальненого представлення повного розв'язку системи рівнянь магнітопружності через гармонічні функції. Одержано точні аналітичні розв'язки 6-ти задач про концентрацію напружень у магнітом'яких феромагнетиках з порожнинами та включеннями у формі круга, еліпса та сфери за дії однорідного магнітного поля різних напрямків, заданого на нескінченості. Числові розрахунки здійснено за допомогою пакета математичних програм Maple 7. Проаналізовано механічні ефекти, що виникають на межових поверхнях концентраторів напружень. Досліджено вплив магнітних властивостей матеріалів тіла та включень, а також геометричної форми межової поверхні на напружений стан тіла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.34 +
Шифр НБУВ: РА338727

Рубрики:

      
11.

Терещенко С.А. 
Інвестиційні процеси в умовах соціально-економічних трансформацій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.А. Терещенко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Здійснено комплексне політико-економічне дослідження природи та суті інвестицій, особливостей інвестиційної діяльності та механізму її оптимізації за умов трансформаційної економіки. На підставі розгляду різних модифікацій поняття "інвестиції" уточнено його визначення. Виявлено, що натурально-речовинний зміст процесу нагромадження характеризується взаємозв'язками між ринковими суб'єктами з приводу створення та використання чинників додаткового виробництва з параметрами ефективності суспільного капіталу у ході регулювання суперечності структури та функції фонду нагромадження на макро- та мікрорівнях з метою забезпечення збалансованих темпів зростання ВВП. Наведено класифікацію інвестицій, що відповідає сучасним концепціям оцінки інвестиційної діяльності. Визначено критерії класифікації форм інвестицій та базову типологічну ознаку. Систематизовано методологічні підходи стосовно формування інвестиційної діяльності на мікро- та макрорівнях. Доведено необхідність державного регулювання інвестиційних процесів і представлено концепцію ролі держави в інвестиційній сфері української економіки. Розглянуто інвестиційні переваги промислово-фінансових груп у порівнянні з окремими підприємствами. Проаналізовано причини, які перешкоджають створенню промислово-фінансових груп в Україні. Розроблено механізм організації та стимулювання руху інвестиційних ресурсів у процесі формування промислово-фінансових груп. Охарактеризовано суперечності, які виникли у процесі приватизації та запропоновано механізми, що пом'якшують їх. Наведено практичні рекомендації щодо напрямків покращання інвестиційної діяльності сучасної української економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА324088

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Терещенко Н.М. 
Інформаційне обслуговування іноземних студентів в університетській бібліотеці: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / Н.М. Терещенко ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади та розглянуто досвід університетських бібліотек у забезпеченні освітньо-інформаційних потреб іноземних студентів. Комплексно вивчено проблеми інформаційного забезпечення процесу їх навчання. Визначено шляхи та тенденції удосконалення системи інформаційного обслуговування. Узагальнено дані про значення у діяльності університетської бібліотеки інформаційних технологій з використанням мережі Інтернет, що визначається доступом до електронних каталогів і електронних документів, баз даних, створенням власних інформаційних ресурсів, розвитком міжбібліотечної кооперації. Виявлено два основні аспекти діяльності університетської бібліотеки, що впливають на умови та якість надання освітньо-інформаційних послуг іноземним студентам, а саме: матеріальний аспект, який характеризується рівнем організації інформаційного забезпечення та послуг; соціально-психологічний - визначений безпосереднім процесом обслуговування, що базується на спілкуванні та впливає на можливість доступу до певної інформації. Розроблено модель освітньо-інформаційного обслуговування іноземних студентів, що найбільшою мірою враховує всі напрямки та можливості інформаційного забезпечення діяльності університетської бібліотеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738.601.91(4УКР)571.1 + Ч758 +
Шифр НБУВ: РА340513

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Терещенко-Кайдан Л.В. 
Ірмолой Гаврила Головні - унікальна пам'ятка української церковно-співацької культури XVII - XVIII ст.: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Л.В. Терещенко-Кайдан ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено український нотолінійний Ірмолой Г. Головні як унікальний взірець традицій українського церковного співу XVIII ст. На основі дослідження Ірмолоя вперше представлено належність Ірмолоя Головні до типових українських ірмолоїв XVII - XVIII ст., показано конкретні впливи української церковної традиції на розвиток церковного співу на території Російської імперії з кінця XVIII ст. Ірмолой Головні являє окрему групу книг українсько-російського типу. У науковий обіг введено ієрархічно-функціональне структурування, за яким Ірмолой Головні належить до соборного типу рукописів. Вперше виявлено наявність репертуару двох традицій церковного співу: спів XVII - XVIII ст., що сформувався в Україні внаслідок балкано-слов'янських впливів; спів, що звучав у Придворно-співацькій капелі, покладений в основу сучасного обиходного церковного співу. Досліджено вплив на формування придворного наспіву української традиції церковного співу. Доведено еволюційне спрощення репертуару церковного співу в межах Російської імперії другої половини XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ311.3(4УКР) + Щ319.3(4УКР)4 + Э372.09(4УКР)-503.11 +
Шифр НБУВ: РА367363

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Терещенко С.С. 
Лексико-семантична парадигма широкозначних слів української мови: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.С. Терещенко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2008. — 18 с. — укp.

Комплексно вивчено явище еврисемії в українській мові. Висівтлено погляди науковців щодо проблеми існування широкозначності у мові. Визначено її місце серед інших лінгвістичних категорій. Доповнено та уточнено диференційні ознаки, які допомагають виокремити еврисеманти серед загальної маси слів. Виділено два типи широких значень слів і відповідно до них здійснено класифікацію широкозначних лексем. Установлено місце та роль широкого значення у семантичній структурі субстантивних, прономінативних і вербальних еврисемантів української мови. Досліджено особливості функціонування найбільш узагальнених слів у структурі художнього тексту на матеріалі літературних творів XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-31 +
Шифр НБУВ: РА360960

      
15.

Терещенко В.М. 
Метафізичні інтенції української повісті 20-х років ХХ століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / В.М. Терещенко ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2002. — 15 с. — укp.

Визначено специфіку епісистеми початку XX ст., однією з головних рис якої була метафізична орієнтація свідомості людини. Проаналізовано жанр повісті в аспекті реалізації цієї світоглядної особливості митців. Досліджено повісті, у назві яких фігурує жанрове визначення, зокрема, "Повість про санаторійну зону" М.Хвильового, "Повість без назви" В.Підмогильного, "Повість наших днів" П.Панча. На підставі вивчення деяких ідейно-тематичних та структурно-композиційних елементів повістей на засадах філософії імені, "нової релігійності" та міфу зроблено висновок щодо іманентної анропоцентричності та метафізичної інтенціональності даного жанру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334 + Ш5(4УКР)6-334
Шифр НБУВ: РА320276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Терещенко Г.І. 
Методи об'єднання результатів статистичних обстежень домогосподарств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.10 / Г.І. Терещенко ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено методологічні положення та методичне забезпечення об'єднання результатів статистичних обстежень домогосподарств. Доведено необхідість комплексного використання статистичних даних з різних джерел в офіційній статистиці під час вимірювання й аналізу соціально-економічних і демографічних процесів. Доведено, що за сучасних умов в Україні статистичне об'єднання даних доцільно розробляти та впроваджувати у сфері вибіркових обстежень домогосподарств. Запропоновано визначення категорії "статистичне об'єднання даних" і класифікацію методів. Сформульовано узагальнювальні методологічні положення, які необхідно враховувати під час вирішення прикладних проблем статистичного об'єднання даних. Запропоновано метод приєднання даних зазначених обстежень, одержаних за вибірками з різними дизайном, змішаний метод злиття даних різних вибіркових обстежень та комбінований метод статистичного об'єднання первинних даних різних вибіркових обстежень домогосподарств. Доведено, що зазначені методи об'єднання даних дозволяють ефективно вирішувати проблеми підвищення надійності вимірювання показників, покращувати характеристики порівняності й узгодженості статистичних даних, а також здійснювати ефективний комплексний аналіз показників, що вимірюються за результатами різних вибіркових обстежень домогосподарств (населення). Сформульовано науково-практичні рекомендації щодо використання запропонованих методів під час проведення державних вибіркових обстежень домогосподарств в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)0-94 +
Шифр НБУВ: РА361049

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Терещенко Ю.Ф. 
Міжнародний маркетинг високотехнологічної продукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Ю.Ф. Терещенко ; Укр. акад. зовніш. торгівлі. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Визначено особливості світового та вітчизняного ринків високотехнологічної продукції та здійснено наукову аргументацію основних напрямів реалізації експортного потенціалу України. Поглиблено методичні підходи до визначення цілей, принципів та функцій міжнародної маркетингової діяльності на світових ринках високотехнологічної та інноваційної продукції, суть яких полягає у необхідності прогнозування потенційних потреб, які не мають чіткого визначення. Науково обгрунтовано методику ціноутворення на високотехнологічний продукт. Розвинуто наукове обгрунтування методів оцінки промислової власності та через їх співставлення визначено ефективні напрями застосування відповідного методичного підходу залежно від об'єкту оцінки. Розроблено методику оцінки ризикованості (привабливості) потенціальних ринків збуту високотехнологічної продукції. Наведено рекомендації щодо формування сприятливих умов для нарощування експорту високотехнологічної продукції та основних напрямів удосконалення міжнародної маркетингової діяльності вітчизняних підприємств на світових ринках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.351 + У9(4УКР)300-592 + У9(4УКР)843.51 +
Шифр НБУВ: РА327176

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Терещенко Т.В. 
Мовленнєві акти з перформативними виразами в сучасній німецькій мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Т.В. Терещенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено мовленнєві акти з перформативними виразами (ПМА) на матеріалі сучасної німецької мови. Зазначено, що ПМА - акти, які експлікують власну ілокутивну силу за допомогою матричного (перформативного) дієслова типу danken, bitten, versprechen usw. (експліцитні перформативи), або, маючи певне лексико-граматичне оформлення, набувають перформативного значення в певній ситуації комунікації (імпліцитні перформативи). Визначено форми, характерні ознаки та особливості ПМА, досліджено семантичний, структурний та функціональний аспекти перформативів, виділено варіантні модифікації інваріантної структури перформативних висловлювань з їх детальним внутрішнім членуванням. Зазначено, що варіювання способів вираження перформативу пов'язано з повнотою репрезентації його інваріантної структури. Ступінь варіативності ПМА залежить від експлікації/елімінації актантів перформативного дієслова та варіативності його граматичних форм. За результатами аналізу ілюстративного матеріалу визначено, що периферійні елементи перформативного поля (імпліцитні ПМА) належать до сегментів, утворених перетином перформативного поля з полями констативності та спонукання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24- 1/7
Шифр НБУВ: РА316138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
19.

Терещенкова О. В. 
Моделі та інформаційна технологія підтримки прийняття рішень в управлінні судноремонтом: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / О. В. Терещенкова ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2011. — 21 с.: рис. — укp.

На основі економічних, технологічних і строкових критеріїв побудовано інфологічну модель управління судноремонтним процесом, що реалізує принципи динамічного адаптованого управління за умов розпаралелювання ремонтних робіт за замовленнями, та запропоновано інформаційну технологію оперативного управління судноремонтним підприємством. Вперше запропоновано використання ієрархічного підходу оцінювання альтернатив для прийняття оперативних управлінських рішень у судноремонтній галузі, який полягає у знаходженні необхідних альтернатив (графіків ремонту) з урахуванням інтересів різних управлінських рівнів. Вперше розроблено модель підтримки прийняття управлінських рішень для оперативного управління судноремонтним процесом за умов неповноти вхідних даних про технічний стан судна. Розроблено модифікований метод мережевого планування, що враховує неповноту вхідних даних і варіабельність термінів виконання робіт. Удосконалено методику пошуку оптимального ремонтного графіку, що враховує цілі всіх рівнів ієрархії управління судноремонтом за нечіткої вхідної інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-083-6
Шифр НБУВ: РА381755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Терещенко Л.О. 
Моделювання та прогнозування податкових надходжень на регіональному рівні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Л.О. Терещенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено питання аналізу та прогнозування обсягів податкових надходжень з метою поліпшення справджуваності прогнозних показників і зменшення ймовірності їх недовиконання. На підставі проведеного аналізу доведено, що складній часовій структурі процесу податкових надходжень найкращим чином відповідає модель ARIMA*ARIMAS (авторегресійна інтегрована модель ковзного середнього). Запропоновано концептуальний підхід для представлення проаналізованого процесу у вигляді суми окремих незалежних компонент, які розвиваються відповідно до загальних і власних тенденцій, що дозволило суттєво зменшити похибку прогнозу. Висвітлено взаємозв'язок податкових надходжень з динамікою монетарної маси. Введено поняття та концепцію податкового ризику в прогнозуванні та плануванні податкових надходжень як одну зі складових багатофакторної оцінки надійності прийняття рішень щодо встановлення обсягів планових надходжень податків, на базі їх з прогнозованих обсягів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.413
Шифр НБУВ: РА312185 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського