Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (45)Реферативна база даних (2000)Книжкові видання та компакт-диски (605)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>K=ТЕХНОЛОГІЧНА$<.>+<.>K=МОДЕРНІЗАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 232
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Молчанова Ю.В. 
Агробіологічна і технологічна оцінка нових технічних форм винограду селекції ІВіВ ім. В.Є.Таїрова: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Ю.В. Молчанова ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання виділення на підставі агробіологічної та технологічної оцінки 12 нових стійких гібридних форм технічного винограду селекції Інституту винограду і вина ім. В.Є.Таїрова перспективних для сортаменту винограду України і селекційних цілей. Встановлено ступінь стійкості проти морозу та порівняльну стійкість вегетативних і генеративних органів куща проти мілдью, оїдіуму, гнилі ягід і чорної плямистості - найбільших грибних хвороб у степовій зоні півдня України. Визначено особливості варіювання головних селекційних ознак і рівень їх стабільності. Доведено принципову можливість виділення серед нових гібридних форм високопродуктивних, придатних для виготовлення якісних сухих вин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-275.11-47 + П26-275.9-47 + У9(4Укр)325.154.2
Шифр НБУВ: РА317079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Разгонова О.В. 
Агробіологічна і технологічна оцінка сортів винограду Перлинка, Празднічний Магарача, Ай-Петрі і Кафа в західній предгірно-приморській зоні виноградарства Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / О.В. Разгонова ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2005. — 18 с. — укp.

Здійснено агробіологічне та технологічне вивчення нових сортів винограду, а саме, "Перлинка", "Святковий Магарача", "Ай-Петрі" і "Кафа" у західній передгірно-приморській зоні виноградарства Криму з метою виділення найперспективніших сортів для вирощування за даних умов. Установлено їх високу продуктивність і врожайність у даній зоні. За силою росту нові сорти визначено як сильнорослі з високим ступенем визрівання однолітних пагонів. З'ясовано, що сорти "Святковий Магарача" і "Кафа" виявляють підвищену стійкість до розповсюджених хвороб мілдьї, оїдіуму, сірої гнилі. Визначено високу кількість біологічно-активних речовин у свіжих ягодах всіх нових сортів винограду, з яких виготовляють високоякісні столові, а за наявності відповідних кондицій урожаю - міцні та десертні вина. Виявлено, що рентабельність вирощування сортів "Перлинка", "Святковий Магарача" і "Кафа" удвічі перевищує у даній зоні сорти "Аліготе ", "Первісток Магарача", "Каберне-Совіньон" і "Антей магарачський".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-36(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА338949

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Запорожан В.В. 
Аналіз динаміки і структурна модернізація системи циркуляційного водопостачання АЕС: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.14 / В.В. Запорожан ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2010. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З470.7
Шифр НБУВ: РА371743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Юшко В.Л. 
Апаратурно-технологічна розробка сумісного виробництва етилбензолу і кумолу на базі етилен-пропіленових фракцій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.13 / В.Л. Юшко ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 1999. — 50 с. — укp.

Установлено, що застосування ефективної ресурсо- й енергозберігаючої технології та апаратури у виробництві етилбензолу і кумолу методом суміщеного алкілування бензолу етилен-пропіленовими фракціями в присутності хлориду алюмінію дозволяє підняти техніко-економічні показники цього виробництва на рівень сучасних досягнень. Розроблено нову абсорбційно-десорбційну апаратуру очистки етилен-пропіленових фракцій методом фізичної абсорбції трибутилфосфатом. Розроблено нову реакційну апаратуру суміщеного алкілування бензолу очищеними етилен-пропіленовими фракціями в присутності хлориду алюмінію. Створено науково обгрунтовані методи їх розрахунку, конструювання і проектування. Здійснено розробку, випробування та промислове упровадження запропонованих апаратів і технологічних установок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523.033.2

Рубрики:

      
5.

Коломоєць Н. В. 
Вищі навчальні заклади МВС України: становлення, функціонування, модернізація: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Н. В. Коломоєць ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто організацію діяльності відомчих ВНЗ і на підставі досліджень вироблено шляхи модернізації діяльності ВНЗ МВС України, що полягають в оптимізації їх мережі та структури та в удосконаленні правового регулювання функціонування ВНЗ МВС України. Удосконалено напрями розвитку соціальної роботи та морально-правового виховання персоналу ВНЗ МВС України. Надано пропозиції щодо внесення конкретних змін і доповнень до чинного законодавства та відповідних підзаконних актів з даних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01 р31/39
Шифр НБУВ: РА383279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Малишенко Л.О. 
Впровадження електронної демократії: концептуальні підходи та особливості процесу реалізації в Україні: автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.02 / Л.О. Малишенко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2009. — 18 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз процесів впровадження засад електронної демократії з визначенням особливих характеристик цього процесу в Україні на сучасному етапі. Визначено основні характеристики електронно-демократичної парадигми, до яких відносяться наявність мережного характеру, всеохоплення та технологічна складність процесу. Проаналізовано характерні ознаки форм електронної демократії та визначено їх негативні аспекти. Вивчено напрями формування електронної демократії в Україні та умови її реалізації, якими виступають мережна організація суспільства, ефективно працюючий зворотній зв'язок і високий рівень технологічної оснащеності державного апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф3(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА366780

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Уханова І.М. 
Гігієнічна та технологічна оцінка підлог і їх вплив на продуктивність та здоров'я корів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.06 / І.М. Уханова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено оцінку підлог різних конструкцій (гігієнічна, санітарно-токсикологічна, мікробіологічна), проаналізовано їх вплив на мікроклімат, клініко-фізіологічний стан та продуктивність корів. Досліджено етологію корів, їх захворюваність на мастити і санітарну якість молока, висвітлено ефективність утримання тварин на підлогах з теплозахистом. Наведено рекомендації щодо використання полімерних плит для покриття підлог та підвищення продуктивності тварин, поліпшення фізіологічного статусу корів та енергозбереження на підприємствах з виробництва молока.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.541 +
Шифр НБУВ: РА336398

Рубрики:

      
8.

Олійник Н. І. 
Державне регулювання ринку житла в Україні: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / Н. І. Олійник ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади дослідження ринку житла. Визначено соціально-економічні й історичні особливості формування та розвитку вітчизняного житлового ринку, з'ясовано причини та цілі втручання держави в його роботу. Встановлено пріоритетні цілі та завдання державної житлової політики, охарактеризовано механізми її розробки та реалізації. Проаналізовано нормативно-правові акти у сфері регулювання житлових відносин, розглянуто інституційну інфраструктуру сучасних ринків житла та визначено напрями її вдосконалення в Україні. Досліджено динаміку житлового будівництва в державі, висвітлено проблеми, що перешкоджають розширенню будівництва нового житла. Систематизовано державні програми забезпечення житлом окремих категорій громадян, визначено напрями вдосконалення державного програмування в житловій сфері. Узагальнено підходи до визначення категорій "відновлення житлового фонду", "капітальний ремонт", "реконструкція", "реновація", "регенерація", "модернізація". Охарактеризовано сучасні способи управління житловим фондом, обгрунтовано пріоритетні способи фінансування придбання житла громадянами за підтримки держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.523.515
Шифр НБУВ: РА382488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Титов С.В. 
Дослідження і розробка процесу конверсії шламу дистиляції у виробництві кальцинованої соди з метою вироблення карбонатної сировини для синтезу цементного клінкеру: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.13 / С.В. Титов ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1998. — 26 с. — укp.

Рукопис містить розробку процесу, технології і апаратурного оформлення методу переробки шламу дистиляції содового виробництва на якісну карбонатну сировину для синтезу цементного клінкеру. Запропонований метод переробки, досліджені закономірності процесів, що покладені в основу методу, створені математичні моделі. На основі досліджень розроблена апаратурно-технологічна схема процесу. Досліджені властивості шламу конверсії, доведена ефективність його використання в виробництві цементу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л272.240.9

Рубрики:

      
10.

Ковалінська Т. В. 
Дослідження та модернізація радіаційної установки ІЯД для функціональних випробувань обладнання та нових матеріалів АЕС: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.14 / Т. В. Ковалінська ; НАН України, Ін-т ядер. дослідж. — К., 2011. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено механізми впливу іонізуючого випромінювання на функції обладнання АЕС. Визначено основні закономірності виникнення радіаційно-стимульованих дефектів. Розроблено методику здійснення функціональних випробувань за допомогою електрофізичної радіаційної техніки. Розроблено систему засобів адаптації промислових прискорювачів для виконання таких випробувань, яка охоплює радіаційні вимірювання, радіаційний захист і спеціальне технологічне обладнання. Описано комплекс технічних засобів, які призначені для адаптації радіаційної установки Інституту ядерних досліджень. Наведено конструкцію сканера пучка, електромеханічного пристрою для переміщення зразків у реакційній камері, дозиметрів. Розглянуто оригінальний метод протирадіаційного захисту, створений за допомогою використання цих засобів. Наведено результати випробувань адаптованої установки в різних кваліфікаційних і функціональних випробуваннях обладнання та матеріалів АЕС, а також у технологіях нових конструкційних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-5-7 с
Шифр НБУВ: РА386048 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Мішина І.Г. 
Економічна безпека в умовах ринкових трансформацій: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / І.Г. Мішина ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади аналізу економічної безпеки та напрямки її забезпечення на базі стабілізації розвитку реального сектору економіки. Визначено суть економічної безпеки як категорії, якій притаманні системні ознаки. Проаналізовано ієрархічну декомпозицію в системі економічної безпеки. Обгрунтовано концептуальні підходи до створення системи показників економічної безпеки та їх межових значень з урахуванням здобутків різних економічних шкіл і реального стану економіки країни. На підставі результатів проведених внутрішнього та зовнішнього моніторингів стану економічної безпеки визначено пріоритетні напрямки підвищення її рівня, якими є технологічна, інвестиційна, продовольча складові. Розроблено принципи, рекомендації та механізми забезпечення економічної безпеки реального сектору економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.20 + У9(4УКР)0-995 +
Шифр НБУВ: РА354612

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Гірнича справа   
12.

Волобаєв І.В. 
Збагачуваність та технологічна типізація золотовмісних руд України: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.08 / І.В. Волобаєв ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто основні особливості речовинного складу золотовмісних руд України, що впливають на їх збагачуваність, описано технологічні властивості золотих руд. Наведено визначення системи технологічної класифікації золотовмісних руд країни, технологічну оцінку класу руди залежно від відносної цінності золота в ній, технологічного типу, різновиду на підставі визначення характеру форм упорності для упорних руд і технологією вилучення золота для легкозбагачуваних руд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И41,334 +
Шифр НБУВ: РА328058

Рубрики:

      
13.

Чернієнко В. О. 
Ідентичність соціального суб'єкта у контексті соціокультурних трансформацій: автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.03 / В. О. Чернієнко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 35 с. — укp.

Здійснено комплексний теоретико-методологічний аналіз феномену ідентичності соціального суб'єкта у контексті соціокультурних трансформацій, в основу якого покладено уточнені концептуальні уявлення про сутність феномену ідентичності соціального суб'єкта та форми його прояву за умов сучасних соціокультурних трансформацій. Обгрунтовано сутність і розкрито особливості соціальних систем трансформативного типу. Досліджено динаміку маргінальної свідомості соціальних суб'єктів транзитивних суспільств, для яких оптимальним рішенням у справі соціокультурного транзиту вважається модернізація на основі власної національної ідентичності або модернізація без вестернізації. Доведено, що мультикультуралізм, як культурний плюралізм, з політики загравання з національними меншинами закономірно виростає до права соціальних суб'єктів на вибір власної ідентичності, що закріплюється правовою нормою свободи совісті, отже, відповідальністю за наслідки самовизначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:С5*4
Шифр НБУВ: РА381849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Цимбалюк Н.М. 
Інституційна модернізація культурно-дозвіллєвої сфери в Україні: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.04 / Н.М. Цимбалюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 44 с. — укp.

Здійснено теоретико-методологічне обгрунтування інституціональної модернізації культурно-дозвіллєвої сфери. Розглянуто актуальні проблеми розвитку дозвілля, особливості їх вирішення за сучасних умов та основні напрямки державної культурної політики у сфері культури. Запропоновано тезу, що інституціональна модернізація взаємопов'язана з функціонуванням та розвитком інноваційних культурно-дозвіллєвих систем і суттєво впливає на інститут дозвілля. Розроблено підхід, який дає змогу розглянути теоретичні проблеми вивчення сучасного культурного дозвілля, особливості формування культурних запитів людини за умов розвитку сучасного українського суспільства. Визначено основні теоретичні положення, принципи, соціальні функції, специфічні фактори організації культурно-дозвіллєвих відносин за умов вільного часу. Проаналізовано сучасну систему культурно-дозвіллєвих організацій, основні тенденції її модернізації, а також особливості діяльності та типові форми інноваційних закладів культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.244.2*328.933 +
Шифр НБУВ: РА337037

Рубрики:

      
15.

Цимбалюк С.І. 
Конституювання і розвиток теорії модернізації в соціологічному дискурсі: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / С.І. Цимбалюк ; Киї. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Розкрито суть поняття "модернізація" як теоретичного конструкту, який визначає творчо-перетворювальну функцію розвитку. Запропоновано тезу, що теорія модернізації є не субтеорією соціології розвитку, не доповненням до інших теорій, наприклад теорії "індустріального суспільства", а є теорією соціології розвитку, у якій суспільний розвиток розглянуто як самостійний процес. Розроблено періодизацію рефлексії щодо теорії модернізації у соціологічному дискурсі, яка складається з чотирьох періодів, а саме: класичного (остання третина XVIII - початок XX ст.), конституювання (1920 - 1960-ті рр.), розвитку (1970 - 1980 рр.), дивергенції (кінець XX - початок XXI ст.). Здійснено аналіз змісту основних періодів розвитку теорії модернізації та встановлено, що у кожному з них використовувалися методи, притаманні соціологічному дискурсу кожного періоду. Запропоновано тезу, що теорії постмодернізму характеризуються певною динамікою та логікою розвитку та є теоріями соціології розвитку. Розглянуто значення для конституювання сучасної теорії модернізації методу історичного аналізу, доведено, що даний метод створює засади розуміння модернізації як нелінійного, багатовекторного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 г-2 +
Шифр НБУВ: РА349529

Рубрики:

      
16.

Кутуєв П.В. 
Концепції розвитку та модернізації суспільства: історико-соціологічний аналіз дослідницьких програм: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.01 / П.В. Кутуєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 34 с. — укp.

Досліджено проблему суперечності між деклараціями соціологів про необхідність теоретичного синтезу та реальним домінуванням конфліктного теоретизування. Визначено структуру еволюції концепцій розвитку та модернізації у дослідницьких програмах соціології в аспекті їх взаємодії поміж собою та з ідеологіями, що існували з 1950-х рр. до сьогодення. Реінтерпретовано поняття "розвиток суспільства" та "модернізація суспільства", обгрунтовано необхідність обмеження сфери застосування поняття "модернізація" шляхом запровадження концепції "формування модерну". Базуючись на синтетичному теоретизуванні, реконструйовано дослідницькі програми модернізації, світ-системного аналізу, держави, що сприяє розвитку, здійснено концептуалізацію ленінських режимів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*328.933 + С5*328.933 + С5*328.933
Шифр НБУВ: РА338649

Рубрики:

      
17.

Защепкіна Н.М. 
Котонізація короткого волокна льону на обладнанні бавовнянопрядильних фабрик: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / Н.М. Защепкіна ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 1999. — 14 с. — укp.

Розглянуто один із напрямків розвитку ресурсозберігаючих технологій - використання власної сировинної бази України для потреб текстильної промисловості. Згідно з "Державною програмою розвитку легкої промисловості на період до 2000 року", де підкреслено, що одним із найважливіших напрямків розвитку легкої промисловості є зміцнення сировинної бази галузі та модернізація необхідного обладнання для переробки місцевих сировинних ресурсів. Розглянуто необхідні технологічні операції, які передують прядінню волокна з короткого волокна льону низьких номерів. Надано визначення цим технологічним операціям, а також - поняттям "котонін", види котонування, глибина котонування. У дисертації приводяться результати комплексних та математичних досліджень параметрів механічного котоніну, який було вироблено на різних технологічних ланцюжках різних підприємств України на бавовняному обладнанні, досліджено залежність параметрів механічного котоніну від заправочних параметрів чесальної машини, вибран оптимальний технологічний ланцюжок та вказано на залежність і зв'язок параметрів пряжі від параметрів котонованого волокна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М31-31

Рубрики:

      
18.

Венгер Н. В. 
Менонітське підприємництво та модернізація Півдня Російської імперії (1789 - 1917 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Н. В. Венгер ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2010. — 36 с. — укp.

Доведено, що впродовж 1789 - 1871 pp. підприємництво розвивалось за умов окремої економічної зони, що забезпечувала динаміку його формування й інтенсивного розвитку. Після скасування колоністського статусу (1871 р.) спостерігався процес формування регіонів економічної активності на теренах материнських колоній, міст, а також дочірніх поселень Новоросії, Дону, Північного Кавказу. Досліджено, що у процесі зміцнення та соціальної інституалізації підприємництва відбувалося формування субкультури представників даної страти. Встановлено, що етнічне підприємництво періодично стає мішенню цілеспрямованих гонінь з боку окремих груп російського націоналізму. Зазначено, що підприємці несуть відповідальність за загальний презентаційний образ етнічної групи, намагаються протистояти націоналізму, стримують динаміку та конфесійне поле конфліктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-2 + Т2(4УКР)5-2 + Э376.150.9(4РОС7)-112.3 + Э376.150.9(4УКР)-112.3
Шифр НБУВ: РА371937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Андрощук І.П. 
Методика технологічної підготовки учнів старших класів сільських загальноосвітніх навчальних закладів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / І.П. Андрощук ; Ін-т проф.-техн. освіти АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

З використанням лекційно-практичної, інтерактивної та проектної систем навчання розроблено й апробовано методику технологічної підготовки учнів старших класів сільських загальноосвітніх навчальних закладів за умов профільного навчання. Досліджено вплив агропромислового виробництва на технологічну підготовку старшокласників навчальних закладів сільської місцевості. Розкрито зміст поняття "технологічна підготовка", охарактеризовано її сучасний стан. Визначено компоненти, критерії та рівні сформованості готовності старшокласників до сільськогосподарської діяльності. Обгрунтовано доцільність та ефективність використання модульного підходу для розробки програми з основ сільськогосподарського виробництва для учнів старших класів сільських загальноосвітніх навчальних закладів. Створено й експериментально апробовано моделі організації профільної технологічної підготовки старшокласників сільських загальноосвітніх навчальних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.203.3 + Ч421.204 +
Шифр НБУВ: РА353687

Рубрики:

      
20.

Лисенко-Ковальова Н.В. 
Мистецький український рух: модернізація літературної традиції і модернізм: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.В. Лисенко-Ковальова ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні моделі нового традиціоналізму та ознаки модернізації традиційної оповідності у творах учасників Мистецького Українського Руху (МУР). Охарактеризовано теоретичні засади діяльності МУР, проаналізовано експеримент з "великою літературою" та концепцію "національно-органічного стилю" у зв'язку з мистецькими здобутками літературної епохи 1920-х рр. Досліджено процеси модернізації художньої оповідності у творчості Т.Осьмачки, І.Багряного, У.Самчука. На підставі вивчення творчої спадщини Ю.Косача, І.Костецького, В.Петрова-Демонтовича простежено художню практику модернізму у МУР як естетичну провокацію. Наведено підсумкову оцінку експерименту з "великою літературою" як центрального дискурсу та його опозиційної моделі у період діяльності МУР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(Ук=4/8)-329 +
Шифр НБУВ: РА343111

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського