Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (11)Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (1192)Книжкові видання та компакт-диски (210)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ФРАНЦУЗЬКІ$<.>+<.>K=ЗАПОЗИЧЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 218
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бойчук І.В. 
Адаптація французьких онімів в українській та російській мовах: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / І.В. Бойчук ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто основні ономастичні поля, значну увагу приділено антропонімії та топонімії. Встановлено, що сучасний французький ономастикон, який пройшов довгий шлях свого розвитку, охоплює крім французьких онімів, значний алогенний прошарок, що необхідно враховувати під час адаптації французької онімної лексики. Запропновано рубрикацію для антропонімії та топонімії у французкій мові. Описано особливості французьких особових імен та варіанти їх адаптації. Вивчено лінгвальні та екстралінгвальні умови запозичення французької онімної лексики в українській та російській мовах. Подано характеристику ролі традицій в адаптації французьких онімів. Запропоновано періодизацію їх адаптації. Детально розглянуто фонетичну адаптацію та графічну реалізацію французьких онімів у сучасних українській та російській мовах: субституції в системі голосних, напівголосних, приголосних, а також передачу гемінат. Під час передачі французьких онімів засобами української або російської мов у деяких випадках виникають несправжні омоніми (проблема несправжньої омонімії). Описано морфологічну та структуру адаптацію онімних галицизмів. Особливу увагу приділено морфологічній адаптації хоронімів, ойконімів, відмінювання онімних галицизмів, родовій приналежності запозичуваних ойконімів, особливостям передачі ойконімів pluralia tantun, морфологічній адапатації оронімів, гідронімів, антропонімів. Висвітлено проблему родової приналежності запозичуваних гідронімів та антропонімів. Описано передачу демінутивної конструкції "le (la) + petit(e) + антропонім", передачу конструкції "прийменник de + ойконім", "прийменник de + хоронім", передачу антропонімів pluralia, передачу артиклів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.16
Шифр НБУВ: РА317837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Литвин Н. А. 
Адміністративно-правове забезпечення діяльності третейських судів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Н. А. Литвин ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано адміністративно-правове забезпечення діяльності третейських судів в Україні на всіх етапах їх становлення та розвитку як самостійного інституту. Визначено поняття, місце, роль третейських судів у судовій системі України й адміністративно-правове забезпечення їх діяльності. Наведено передумови та пріоритети його запозичення для застосування в Україні. Уточнено структуру третейських судів, визначено коло прав та обов'язків їх суддів, висвітлено напрями удосконалення стану адміністративно-правового забезпечення діяльності, сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавства, зокрема Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України "Про третейські суди". Розроблено проект Кодексу етики третейського судді, в якому запропоновано посилити відповідальність суддів. Доведено, що основною метою наукового й інформаційного забезпечення діяльності третейських судів в Україні можна визнати всебічну науково-теоретичну та інформаційну підтримку їх діяльності з боку органів державної влади та недержавних організацій на підставі комплексу організаційних, дослідницьких, нормативно-правових, технічних та інших заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)189.4 + Х819(4УКР)113
Шифр НБУВ: РА375753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Коломоєць О.Д. 
Адміністративно-правове регулювання відповідальності за вчинення насильства у сім'ї, невиконання захисного припису або непроходження корекційної програми: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О.Д. Коломоєць ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено поняття "адміністративно-правовий механізм попередження насильства в сім'ї" й "адміністративна відповідальність за вчинення насильства в сім'ї". Запропоновано класифікацію суб'єктів здійснення запобігання насильству в сім'ї за рівнем компетентності. Удосконалено понятійно-категорійний апарат у сфері запобігання насильству в сім'ї, зокрема, такі поняття як "насильство в сім'ї", "відповідальність за вчинення насильства в сім'ї", "інші члени сім'ї", "корекційна програма", "захисний припис". Проаналізовано зарубіжний досвід правового регулювання відповідальності за вчинення насильства в сім'ї, сформульовано передумови та пріоритети його запозичення для вітчизняного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 + Х819(4УКР)072.8
Шифр НБУВ: РА372033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Віхляєв М. Ю. 
Адміністративно-правове регулювання порядку створення і діяльності професійних правничих громадських організацій в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М. Ю. Віхляєв ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано генезу адміністративно-правового регулювання порядку створення та діяльності професійних правничих громадських організацій (ППГО) у законодавстві та правовій доктрині. Визначено поняття, специфічні ознаки ППГО, запропоновано правову дефініцію адміністративно-правового регулювання порядку створення та діяльності ППГО в Україні. Розглянуто складові елементи об'єкта даного різновиду державного регулювання: процедури створення, припинення, взаємодію ППГО з органами державної влади, установами й організаціями. Охарактеризовано різновиди контролю за діяльністю ППГО, узагальнено зарубіжний досвід правового регулювання порядку створення та діяльності ППГО, сформульовано передумови та пріоритети його запозичення в Україні, висвітлено основні проблеми та перспективи розвитку адміністративно-правового регулювання порядку створення та діяльності ППГО на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)013:Х + Ф79(4УКР)
Шифр НБУВ: РА375787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Довгополик А. А. 
Адміністративно-правове регулювання порядку створення та діяльності кредитних спілок в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А. А. Довгополик ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано визначення понять "кредитна спілка" як складова об'єкту адміністративно-правового регулювання, "державна реєстрація кредитної спілки", "ліцензування діяльності кредитної спілки", "державний контроль за діяльністю кредитних спілок", "припинення кредитної спілки". Проаналізовано генезис дослідження адміністративно-правового регулювання порядку створення та діяльності кредитних спілок у вітчизняній адміністративно-правовій доктрині та нормативного закріплення у вітчизняному законодавстві, виділено етапи його розвитку. Охарактеризовано реєстраційні, ліцензійні та контрольні процедури за участю кредитних спілок в Україні як різновиди адміністративних процедур з формулюванням пропозицій щодо вдосконалення їх нормативних засад. Вдосконалено обгрунтування доцільності розгляду порядку створення та діяльності кредитних спілок як об'єкту дослідження адміністративно-правової науки. Визначено систематизацію й узагальнення зарубіжного досвіду адміністративно-правового регулювання порядку створення та діяльності кредитних спілок, окреслено пріоритети його запозичення в Україні. Висвітлено загальнотеоретичні засади та класифікаційний розподіл адміністративних процедур та особливості порядку створення та діяльності кредитних спілок як різновиду адміністративних процедур. Обгрунтовано необхідність реформування взаємовідносин між публічною адміністрацією та кредитними спілками. Визначено основні тенденції подальшого розвитку адміністративно-правового регулювання порядку створення та функціонування кредитних спілок в Україні, пропозиції щодо вдосконалення законодавства та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)129 + Х839(4УКР)921.230.19
Шифр НБУВ: РА381854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Пирожкова Ю.В. 
Адміністративно-правове регулювання у сфері автомобілебудування в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.В. Пирожкова ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано генезис адміністративно-правового регулювання у сфері автомобілебудування в Україні у законодавстві та правовій доктрині, описано специфічні ознаки та елементи. Висвітлено зарубіжний досвід даного регулювання автомобілебудівною промисловістю та сформульовано передумови і пріоритети його запозичення в державі, визначено основні перспективи розвитку на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)122:О33 +
Шифр НБУВ: РА352878

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ільницький М.С. 
Адміністративно-правове регулювання фінансового забезпечення та матеріально-технічного постачання органів внутрішніх справ України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.С. Ільницький ; Нац. ун-т Держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено організаційно-правовий порядок, засоби та методи здійснення фінансового забезпечення та матеріально-технічного постачання органів внутрішніх справ (ОВС) України з урахуванням специфіки їх діяльності. Розвинуто змістовні характеристики понять "матеріально-технічне постачання", "фінансове забезпечення", "ресурсне забезпечення" ОВС України. Розкрито суть процесу матеріального забезпечення їх діяльності як суб'єкта адміністративного права та проаналізовано нормативно-правове регулювання фінансово-господарської діяльності даних органів. Досліджено процеси здійснення фінансового забезпечення та метеріально-технічного постачання ОВС в історико-правовому аспекті, а також механізми запозичення позитивного історичного досвіду. Визначено правовий статус ОВС України як суб'єктів фінансових і правовідносин. Проаналізовано порядок планування та використання бюджетних коштів, а також організаційні засади здійснення увідомчого фінансового контролю в системі ОВС України. Досліджено методологію організації та планування системи матеріально-технічного забезпечення ОВС України з застосуванням принципів логістики. Вивчено позитивний досвід функціонування поліцейських відомств зарубіжних країн, визначено концептуальні основи механізму управління ОВС України, які дозволяють з'ясувати шляхи вдосконалення їх матеріально-технічного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01 + Х829(4УКР)32 +
Шифр НБУВ: РА364052

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Галіцина Н. В. 
Адміністративно-правові засади процедури створення та функцінування товариств з обмеженою відповідальністю в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Н. В. Галіцина ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано генезис дослідження адміністративно-правового регулювання порядку створення та діяльності TOB у вітчизняній адміністративно-правовій доктрині та нормативного закріплення у законодавстві України. Визначено поняття адміністративної процедури за участю TOB та їх класифікаційний розподіл. Охарактеризовано реєстраційні, ліцензійно-дозвільні та контрольно-наглядові процедури за участю TOB в Україні як різновиди адміністративних процедур. Визначено зарубіжний досвід адміністративно-правового регулювання порядку створення та діяльності TOB і сформульовано передумови й основні пріоритети його запозичення для України. Окреслено основні проблеми та перспективи розвитку адміністративних процедур створення та функціонування TOB в Україні на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)120.014 + Х839(4Укр)901.416
Шифр НБУВ: РА375104 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Максименко О. В. 
Адміністративно-правові засади реалізації ювенальної політики в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Максименко ; Держ. н.-д. ін-т М-ва внутр. справ України. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Проаналізовано генезис адміністративно-правових засад ювенальної політики в законодавстві та правових концепціях. Визначено поняття та специфіку ювенальної політики як об'єкта адміністративно-правової реалізації. Розглянуто елементи адміністративно-правового механізму та засад реалізації ювенальної політики в Україні, систематизовано основні напрями адміністративної діяльності державних установ і громадських організацій, з урахуванням розмежування їх функцій на основні та допоміжні. Науково обгрунтовано необхідність адміністративно-правової реформи, спрямованої на скорочення кількості державних органів та установ, а також на усунення дублювання їх функцій у сфері реалізації ювенальної політики в Україні. Запропоновано теоретичну модель Ювенального кодексу України - окремого кодифікованого нормативного акту, в якому відображено норми процесуального та матеріального права, що стосуються дітей. Проаналізовано зарубіжний досвід і сформульовано передумови та пріоритети його запозичення в Україні, а також окреслено основні напрями щодо оптимізації адміністративно-правової реалізації ювенальної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342 + Х819(4УКР)151
Шифр НБУВ: РА380179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Космеда Т.А. 
Аксіологічні аспекти прагмалінгвістики: засоби вираження категорії оцінки в українській та російській мовах: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.01; / Т.А. Космеда ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2001. — 32 с. — укp.

Вперше у вітчизняному мовознавстві зроблено спробу теоретичного осмислення універсальної лінгвістичної категорії оцінки. Доведено можливість розвитку аксіологічної прагмалінгвістики як нового напряму, в межах якого описано ознаки категорії оцінки в статиці та динаміці; враховано основні досягнення української лінгвофілософської думки, нового та новітнього мовознавства. Оцінку визначено як стуктурно-, функціонально- та прагмасемантичну категорію; подано характеристику типів класифікації значень категорії оцінки; описано засоби її вираження у проекції на текст. Вивчено оцінку в ракурсі мовленнєвих і міжмовних процесів конотації, нейтралізації/актуалізації, запозичення, міжмовної аналогії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.1
Шифр НБУВ: РА314849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Стахурська Г.Ю. 
Активні процеси у перській комп'ютерній субмові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.13 / Г.Ю. Стахурська ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Зазначено, що термін - це слово чи словосполучення, що виражає певне наукове поняття. Термінологічний словотвір відображає переважно свідомий, соціально прискорений процес термінотворчості. Засвоєння іншомовних термінів є показником певної фази запозичення світових культурних цінностей. Опрацьовані у європейському мовознавстві вимоги до стандартизації семантики та структури термінів передбачають послідовне проведення принципів номінації, оцінки, уніфікації. Проникнення первісно англійської термінології Інтернету до словників інших мов розглянуто як прояв процесів інтернаціоналізації за сучасних умов. Комп'ютерна термінологія у мовах різних систем формується стихійним шляхом, а також внаслідок цілеспрямованих заходів на основі словотвірних засобів конкрентної національної мови, шляхом калькулювання або прямого запозичення. Критерії формування термінів, затверджені Академією мови та літератури Ірану, свідчать про її подальшу пуристичну орієнтацію. Наявність англійських елементів у текстах перськомовного Інтернету є пояснимим явищем. Певна група назв-"етикеток" нового засобу масової інформації виявляє свої властивості як номенклатура. За критерієм структури загальною тенденцією є відповідність простому англійському терміну простого перського, а складному англійському - складного перського. Для перських термінів-словосполучень у комп'ютерній галузі властиве збереження перських граматичних (синтаксичних) морфем і вплив англійського прототипу. За семантичною характеристикою перська комп'ютерна лексика має адекватне відтворення англомовного оригінального масиву термінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш152.311-34:З97 +
Шифр НБУВ: РА350012

Рубрики:
 ! 

      
12.

Вишнивецька М.О. 
Альтернативні питальні речення у французькій мові: структура, семантика, прагматика: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / М.О. Вишнивецька ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше альтернативні питальні речення французької мови розглянуто в аспекті теорії інтегративної прагматики та рольової поліфонії, характерні тільки для аналізованих конструкцій. Досліджено структурні, семантичні та прагматичні особливості альтернативних питань у даній мові. Побудовано інваріантні мовні моделі та описано конкретні мовленнєві реалізації зазначеного типу речень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-221 +
Шифр НБУВ: РА338890

Рубрики:

      
13.

Венгренович Н.Р. 
Аналіз та оцінка ресурсів комерційного банку для активізації підприємництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.Р. Венгренович ; Львів. комерц. акад. — Львів, 2002. — 20 с. — укp.

Визначено концептуальні засади та обгрунтовано об'єктивну необхідність участі банківського капіталу в активізації підприємницької діяльності суб'єктів господарювання. Розроблено методику аналізу кредитної та інвестиційної діяльності комерційних банків України, спрямовану на розвиток підприємництва. Наведено модель комплексної автоматизації аналізу й оцінки банківських ресурсів для активізації підприємництва. Запропоновано нову методику визначення лімітів запозичення ресурсів у інших банках, адаптовану до умов роботи комерційних банків України. Наведено рекомендації щодо вдосконалення організації аналізу й оцінки діяльності комерційних банків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4Укр)290-93
Шифр НБУВ: РА318376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Коваленко Г.М. 
Англійська лексика моди ХХ - ХХІ ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Г.М. Коваленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження лексики моди в англійській мові XX - XXI ст. у когнітивному та традиційному лексикологічному аспектах з урахуванням екстралінгвістичних чинників, які вплинули на її формування, а також семіотичного характеру елементів сучасного вбрання. Визначено межі лексики моди й асоціативно-семантичні складники поняття feshion. Проаналізовано способи номінації та словотворення у межах лексики моди. Встановлено, що найбільш поширеними з них є афіксація, словоскладання, акроніми, внутрішня деривація, запозичення та утворення словосполучень. Розвиток лексики моди розглянуто у контексті соціокультурної еволюції. Особливу увагу приділено дослідженню когнітивних механізмів утворення нових лексичних одиниць. Вивчено засоби вербалізації темпоральності, новизни, оцінності та кольору як ключових факторів у сфері моди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-34:М4 +
Шифр НБУВ: РА337120

Рубрики:

      
15.

Федорець С.А. 
Англійські запозичення в мові сучасної української реклами: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.А. Федорець ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Визначено особливості реклами як специфічної сфери функціонування мови. Уперше виявлено корпус запозичень англійського походження, які вживаються у рекламних текстах 1990-х рр. - на початку XXI ст. З'ясовано шляхи входження до лексичної системи сучасної української літературної мови нових шарів лексики англійського походження на позначення назв комп'ютерної та побутової техніки, видів спорту. Досліджено семантичні особливості новітніх запозичень, які увійшли до словникового складу сучасної української літературної мови шляхом мови реклами. Розглянуто способи адаптації англіцизмів на грунті української мови. Дослідження здійснено з використанням дистрибутивного, етимологічного, диференційно-понятійного, описового методів, а також методу зіставлення й елементів комплексного аналізу та синтезу. Проаналізовано специфіку функціонування сучасних рекламних текстів і способи використання англіцизмів у них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-716 + Ш141.4-322 +
Шифр НБУВ: РА339073

      
16.

Майструк Т. С. 
Англійські запозичення у функціонально-стильових різновидах української мови кінця XX - початку XXI століть: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Т. С. Майструк ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз семантичних і функціонально-стилістичних особливостей англійської лексики в текстах публіцистичного, інформаційного та наукового стилів у контексті формування лексичної бази української мови кінця XX - XXI ст. й у зіставленні з нормами сучасної літературної мови. Виокремлено й охарактеризовано спектр англомовних лексичних одиниць, що демонструють специфічні риси й основні тенденції становлення лексичного фонду публіцистичного, інформаційного та наукового стилів мовлення на межі XX - XXI ст. Визначено основні тенденції запозичення англомовних лексичних одиниць у тексти різного комунікативного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-322 + Ш141.14-05
Шифр НБУВ: РА376842 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Сергєєва Г.А. 
Англомовні запозичення в українській правничій термінології: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Г.А. Сергєєва ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено англомовні запозичення в українській правничій термінології, їх роль у розвитку терміносистеми права. На основі структурно-типологічного підходу та принципу системності мови висвітлено особливості освоєння та функціонування англомовних термінів-запозичень на всіх системних рівнях української мови - фонологічному, граматичному, словотвірному та лексико-семантичному. Встановлено, що англіцизми зазнають формальних змін - у графічному відтворенні, фонемному складі, морфемній структурі та граматичній формі, а також функціональні зміни на рівні словотворення та семантики. Відзначено, що англомовні правничі терміни, в основному, пристосувалися до системи української мови, проте певна частина запозичень залишається не повністю освоєною. Виявлено фонетичні, морфологічні та семантичні варіанти запозичених з англійської мови термінів та визначено шляхи їх подолання. Запропоновано практичні рекомендації щодо освоєння англомовних запозичень відповідно до норм української мови. Проаналізовано причини запозичення англіцизмів та розглянуто проблеми їх уніфікації в українській правничій термінології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34 + Х.в4
Шифр НБУВ: РА320293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Кантур К. О. 
Антропосемічні евфемізми та їх функціонально-прагматичні особливості (на матеріалі англійської, французької, української та російської мов): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.15 / К. О. Кантур ; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". — О., 2011. — 21 с. — укp.

Вперше визначено й охарактеризовано чинники, які сприяють активній евфемізації за конкретних комунікативних умов, а також проаналізовано лінгвосемантичні механізми евфемістичних трансформацій, що дозволяє встановити кореляційні зв'язки між евфемізмом та його антецедентом у лексико-граматичному та концептуальному аспекті. Розроблено критерії визначення статусу евфемізму, а також критерії відмежування евфемії від криптолалії, дисфемії та дезінформації. Виокремлено принципи комплексної таксономії евфемізмів на прикладі антропосемічної лінгвоконцептуальної сфери, які можуть слугувати основою синоптичних схем за вивчення евфемізмів інших лінгвоконцептуальних сфер. Поглиблено теоретичні основи для складання лексикографічних евфемістичних довідників у французькій, українській та російській мовах, які словниками такого типу ще не забезпечені.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-31
Шифр НБУВ: РА382376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Кукурудз Р.О. 
Апеляція в адміністративно-юрисдикційному процесі: питання теорії та практики: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Р.О. Кукурудз ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено адміністративно-юрисдикційний процес як сферу об'єктивізації інституту апеляції, визначено поняття та характерні ознаки апеляції в адміністративно-юрисдикційному процесі та співвідношення апеляції з суміжними правовими поняттями, висвітлено основні принципи, завдання та функції апеляції в адміністративно-юрисдикційному процесі. Проаналізовано особливості апеляції в адміністративно-деліктному процесі, у дисциплінарному провадженні, у провадженні за скаргами осіб і в адміністративно-судочинському процесі. Проведено узагальнення зарубіжного досвіду нормативного визначення засад апеляції в адміністративно-юрисдикційному процесі й основні пріоритети його запозичення для України, виділено основні напрями розвитку законодавства у сфері апеляції в адміністративно-юрисдикційному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.176.1
Шифр НБУВ: РА372039 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Старовойтова 
Архетип матері в сучасній французькій драмі: лінгвокогнітивний аспект: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / Христина Володимирівна Старовойтова ; Київський національний лінгвістичний ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА)-336
Шифр НБУВ: РА356903

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського