Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (153)Книжкові видання та компакт-диски (127)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>K=ХРУЩ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сергійчук О.М. 
Вища школа України в умовах лібералізації суспільного життя. 1953 - 1964 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Сергійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Проаналізовано політику партійно-радянської влади щодо вищої школи у період хрущовської "відлиги". З'ясовано суть лібералізації суспільного життя, її вплив на розвиток вищої школи та реформування вищих навчальних закладів республіки. Визначено кількісний та якісний склад науково-педагогічних кадрів вищої школи України, розкрито особливості їх підготовки за умов децентралізації управління вузами. Виявлено особливості формування складу студентів вузів, простежено їх національне та соціальне походження. Досліджено вплив лібералізації суспільних процесів на проведення навчального процесу, проаналізовано підходи партійних і громадських організацій до виховання студентства. Значну увагу приділено матеріально-технічному забезпеченню вищої школи республіки, її фінансуванню, житлово-побутовим умовам студентів. Прослідковано міжнародні зв'язки вищих навчальних закладів республіки з вузами інших країн світу, а також встановлено їх характер і результативність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА320949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Тверитникова О.Є. 
Внесок учених Харківського технологічного та електротехнічного інститутів у розвиток електротехнічної галузі України (1885 - 1950 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.07 / О.Є. Тверитникова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано науково-дослідну, педагогічну, адміністративну діяльність вчених-електротехніків Харківського технологічного й електротехнічного інститутів. Досліджено еволюцію розвитку електротехнічної галузі в Україні та розроблено системну періодизацію з найдавніших часів до сьогодення. Проведено порівняльну характеристику формування системи підготовки інженерних електротехнічних кадрів у країнах Західної Європи та в Україні. Встановлено й обгрунтовано наявність харківської науково-технічної школи та визначено роль і місце вчених даних ВНЗ в розвитку фундаментальних і прикладних досліджень за результатами діяльності вітчизняних учених О.К. Погорєлка, М.П. Клобукова, М.Д. Пильчикова, П.П. Копняєва, В.М. Хрущова, С.М. Фертіка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З2г(4УКР)
Шифр НБУВ: РА372310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
3.

Теличко А.М. 
Громадсько-політична та науково-організаційна діяльність Миколи Бажана: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.М. Теличко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

На підставі широкого кола джерел досліджено передумови формування та процес становлення М. Бажана як громадсько-політичного та наукового діяча. Висвітлено внесок М. Бажана у формування та роботу радянського партійного пропагандистського сектора на окупованих німецькими загарбниками територіях України у період ВВВ. Проаналізовано участь М. Бажана у відбудові культури й освіти в УРСР у повоєнні часи під час перебування на посаді заступника Голови РНК УРСР з питань культури й освіти. Досліджено діяльність у часи хрущовської "відлиги" та визначено його роль у розвитку української енциклопедистики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-8 Бажан М. + Ш5(4УКР)6-4 Бажан М.П. 3 +
Шифр НБУВ: РА369190

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Федоренко Я.А. 
Зміни у культурно-духовному житті українського селянства в період хрущовської "відлиги": автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Я.А. Федоренко ; Черкас. Нац. ун-т ім. Богдана Хмельницького. — Черкаси, 2009. — 20 с. — укp.

Вперше зроблено спробу комплексного дослідження змін у культурно-духовному житті українського села в період хрущовської "відлиги". Проаналізовано основні форми та методи діяльності культурно-просвітницьких закладів у сільській місцевості 1953 - 1964 рр., вивчено принципи роботи сільських бібліотек, становлення кіномережі на селі в зазначений період. Виявлено позитивні та негативні боки розвитку сільської освіти у середині 1950 - початку 1960-х рр. Досліджено зміни, які відбулися у соціально-побутовій сфері українського села. Розкрито налагодження системи ремонтних майстерень, будівництва житла, покращання благоустрою селян. З'ясовано особливості церковно-релігійного життя українського села в період "відлиги", висвітлено роль державного фактора у формуванні нових традицій, звичаїв і свят на селі. Вперше в загальноісторичному дискурсі проаналізовано вплив періоду хрущовської "відлиги" на формування талановитих особистостей за умов українського села.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 +
Шифр НБУВ: РА363725

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Борейко Г. Д. 
Культурне життя Рівненщини у 50 - 60 роки XX ст.: тенденції та особливості розвитку: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 26.00.01 / Г. Д. Борейко ; Нац. акад. керів. кадрів культури і мистец. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Висвітлено культурне життя Рівненщини у 1950 - 1960 рр. Проаналізовано стан вивчення проблеми, використано значну кількість наукових та архівних джерел, частину з яких введено до наукового обігу вперше. Досліджено особливості та тенденції культурного життя області, проаналізовано стан і характерні риси театрального, музичного й образотворчого мистецтва, своєрідність їх функціонування за умов розвитку культури регіону у першій половині XX ст. і в період "хрущовської відлиги", виявлено кращих представників інтелігенції області та визначено їх внесок у розвиток культурного життя Рівненщини. Доведено, що ідеологічне потепління у 1950 - 1960 рр. у ставленні керівництва Радянського Союзу до розвитку культурного середовища республік сприяє сплеску народної творчості на західноукраїнських землях, зокрема, на території Рівненщини. Висвітлено найбільш поширені форми залучення населення до самодіяльної творчості - фестивалі, конкурси, огляди, виставки до різних ювілейних дат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4РІВ)63-7
Шифр НБУВ: РА377212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Черненко М. В. 
Національно-патріотичні аспекти культурно-мистецької спадщини України (60 - 80-ті рр. XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 26.00.01 / М. В. Черненко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено національно-партіотичний зміст культурно-мистецької творчості українських митців шістдесятників-дисидентів. На основі зарубіжної, української історіографії узагальнено історико-теоретичні аспекти, історико-правові засади американського та європейського націотворчого процесу, які сформувалися на основі міжнародних прав і свобод. Проаналізовано умови внутрішнього розвитку в Україні в часи "хрущовської відлиги", які сприяли формуванню національно-патріотичного, культурного руху опору, учасники якого боролися за вільний культурний, демократичний розвиток нації у складі СРСР. Доведено, що провідну роль у цьому процесі відіграла культурно-мистецька еліта, яка своєю громадсько-політичною, культурно-мистецькою діяльністю підносила самобутню національну культуру. На контретних прикладах розкрито національно-психологічні, культурно-етнічні, народно-побутові особливості українського народу, які склалися протягом його історії, визначено роль патріотичної культурно-мистецької спадщини 1960 - 1980-х рр. в утвердженні української нації та державності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 + Щ03(4УКР)63
Шифр НБУВ: РА385731 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Лаєвська Ю.В. 
Перетворення в економіці України в 1953 - 1964 рр.: історіографія проблеми: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Ю.В. Лаєвська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Запропоновано вирізняти у процесі накопичення і вдосконалення історичних знань про перетворення в українській економіці у 1953 - 1964 рр. чотири періоди. Висвітлено досягнення вітчизняних і зарубіжних науковців у пізнанні трансформацій в аграрній і промисловій сферах країни. Показано неповноту наукового з'ясування феномену хрущовських реформ у зв'язку з переважно вузькою у радянський час їх інтерпретацією, а також через дефіцит досліджень, присвячених окремим питанням новацій у народному господарстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-2г + Т1(4УКР)63 + У03(4УКР)63 +
Шифр НБУВ: РА361222

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Хрущ Л.З. 
Побудова та використання еколого-економічних виробничих функцій: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / Л.З. Хрущ ; Міжнар. науково-навч. центр інформ. технологій та систем НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано проблеми екологізації економічних систем і необхідність побудови еколого-економічних виробничих функцій. Побудовано виробничу функцію екологічної економіки, яка функціонує як виробник продукції й очищувач навколишнього середовища. Запропоновано виробничу функцію з урахуванням екологічних обмежень як функцію значень задачі оптимального використання ресурсів. Побудовано векторну еколого-економічну виробничу функцію, яка є найкращим компромісним рішенням з урахуванням усіх цільових функцій (критеріїв) одночасно. Розглянуто галузь економіки, в якій діють різні технології зі своїми потужностями. Запропоновано задачу оптимального використання економічних і екологічних ресурсів і підхід до побудови еколого-економічної виробничої функції та функції прибутку галузі з заданим розподілом потужностей за технологіями. Узагальнено екологічно-економічну балансову модель Леонтьева - Форда на множину технологій. Розв'язано задачу максимізації вартості кінцевого продукту галузі з багатьма технологіями та побудовано еколого-економічну виробничу функцію. Узагальнено запропоновану модель та відповідну еколого-економічну виробничу функцію для неперервного розподілу технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.281 + У9(4УКР)28в611 +
Шифр НБУВ: РА366292

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Хрущ-Ріпська О.В. 
Психологічні засади формування у студентів педвузу готовності до майбутньої професійної діяльності (на матеріалі музвиховання): Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.В. Хрущ-Ріпська ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація містить теоретичне і експериментальне дослідження проблеми готовності до музично-педагогічної діяльності. З'ясовано, що успішність здійснення музично-педагогічної діяльності обумовлюється єдністю функціонування загальних і спеціальних здібностей особистості, серед яких спостережливість, антиципація, креативність, музикальність, експресивність і ставлення відіграють роль системоутворюючого фактору. Практична реалізація результатів дослідження міститься у визначенні основних принципів і підходів до організації навчальної діяльності студентів, спрямованої на актуалізацію і формування їх професійної готовності до музичного виховання в молодших класах загальноосвітніх шкіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю940.91

Рубрики:

      
10.

Лисенко Я.О. 
Радянські просвітницькі технології 50 - 70-х рр. ХХ ст. в контексті українських культурних традицій (на матеріалі Дніпропетровщини): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / Я.О. Лисенко ; Держ. акад. кер. кадрів культури і мистец. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто музичне просвітництво як вид культурної діяльності. Досліджено особливості розвитку української музичної культури наприкінці XIX - у першій половині XX ст. На прикладі Дніпропетровського регіону проаналізовано досвід музичного просвітництва в контексті естетичного виховання 1950 - 1970-х рр., а також його організаційні засади в контексті ідеологічної доктрини "культура належить масам". Вивчено форми та засоби здійснення музично-просвітницької політики на Дніпропетровщині у період "хрущовської відлиги", зокрема, діяльність середніх і середніх спеціальних закладів музичної освіти, театрів, обласної філармонії, сільських клубів, будинків культури, парків культури та відпочинку. Розглянуто напрямки та зміст музично-просвітницької діяльності мистецьких і культурно-просвітницьких закладів області 1960 - 1970-х рр., виявлено її основні риси та наслідки. Наведено пропозиції щодо вдосконалення сучасної вітчизняної системи музичного просвітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)63 + Ю817.2 +
Шифр НБУВ: РА368303

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
11.

Моренчук А.А. 
Релігійні процеси в Україні у 1953 - 1964 роках (на матеріалах західних областей): Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.11 / А.А. Моренчук ; Нац. ун-т "Остроз. акад.". — Острог, 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто концептуальні підходи щодо вивчення особливостей церковного життя за умов "відлиги". Виділено основні періоди у релігійній політиці радянської влади у 1953 - 1964 рр. З'ясовано фактори, що зумовили зміни у ній. Досліджено нормативно-правову базу, на підставі якої здійснювалися відносини між церковними структурами та місцевими органами влади. Висвітлено форми та методи втручання держави в духовне життя населення. З урахуванням специфіки різних віросповідань проаналізовано особливості реакції та способи адаптації віруючих і священнослужителів до політичного курсу влади у релігійній сфері. З'ясовано вплив особливостей розвитку західноукраїнського регіону на характер еволюції конфесійних процесів за умов хрущовської "відлиги".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР3)-36-021.504 +
Шифр НБУВ: РА343359

Географічні рубрики:

      
12.

Тимцуник В.І. 
Реформування системи влади та державного управління в УРСР: зміст, особливості, наслідки (1953 - 1964 рр.): Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.01 / В.І. Тимцуник ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Здійснено цілісний науковий аналіз змісту, особливостей та наслідків владно-управлінських реформ в УРСР у 1953 - 1964 рр. На підставі детермінованого вивчення конкретно-історичних обставин визначено та науково обгрунтовано основні етапи реформування радянської владно-управлінської системи у межах дослідженого періоду. Зазначено, що у 1953 - 1955 рр. державне управління та суспільство в цілому зберігали риси, що були сформовані у середині 1930-х рр. Другий етап (1956 - 1957 рр.) характеризувався напруженою боротьбою у керівництві КПРС і держави з питань змісту, основних напрямків і методів реформування державного управління, а третій (1958 - 1964 рр.) відомий найбільш серйозними спробами реформування традиційної радянської системи влади й державного управління, а також змін конституційних засад життя суспільства. Здійснено порівняльний аналіз реформаторських підходів, запропонованих Й.В.Сталіним, Г.М.Маленковим, Л.П.Берією, М.С.Хрущовим. Розглянуто варіативні моделі партійно-радянського керівництва й державного управління у 1953 - 1964 рр. Удосконалено методичний інструментарій вивчення процесів функціонування та реформування системи влади й державного управління, змісту, особливостей та наслідків цього процесу. Зроблено висновки щодо неспроможності комуністичної партії реалізувати модерністську тенденцію у теорії та практиці. Розвинуто підходи до аналізу текстів різних варіантів проектів Програми та Статусу КПРС, Конституцій СССР та УРСР, а також оцінок та висновків, що стосуються досвіду реформування радянського державного управління у досліджений період. Розкрито зміст базових понять "державне управління", "влада" та їх співвідношення). Досліджено цілі, структуру та функції радянської владно-управлінської системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)63-621 + Х819(4УКР)01-1 + Х621.011.9(2Ук) +
Шифр НБУВ: РА335981

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Мельник К.М. 
Розвиток науки в Україні у 50-ті роки ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / К.М. Мельник ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Досліджуються проблеми діяльності наукових установ України у часи хрущовської "відлиги", їх матеріально-технічне та фінансове забезпечення, структура наукових кадрів, співробітництво науковців України із їх зарубіжними колегами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч213(4УКР)6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Халецька Л. М. 
Сільське населення України в роки хрущовської "відлиги": рівень та якість життя: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Л. М. Халецька ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено рівень і якість життя сільського населення України в роки хрущовської "відлиги". Проаналізовано динаміку кількісних і якісних змін у складі сільського населення в хрущовські роки. Розглянуто сукупні доходи та витрати селянської родини, її купівельну спроможність. Показано соціально-побутові умови життя на селі, визначено недоліки соціально-побутового обслуговування. Виявлено специфіку соціального захисту сільських трудівників. Проаналізовано передумови та прояви соціальних девіацій у сільському середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-283
Шифр НБУВ: РА379861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Брегеда М.В. 
Ставлення населення Української РСР до процесу десталінізації (1953 - 1964 роки): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.В. Брегеда ; Чорномор. держ. ун-т ім. Петра Могили. — Миколаїв, 2009. — 20 с. — укp.

На підставі опублікованої літератури й архівних документів комплексно вивчено проблему ставлення українського суспільства до процесу десталінізації в 1953 - 1964 рр. Уведено диференційований підхід (поділ населення за соціальною, партійною, національною, територіальною ознаками) для дослідження реагування українців на десталінізаційні заходи. Показано динаміку суспільно-політичних настроїв і трансформацію масової свідомості українського населення у процесі проведення зазначеної політики. Розглянуто еволюцію різновидів реабілітаційного процесу (юридичного, політичного, соціального, партійного та публічного). Уточнено статистику реабілітованих осіб в УРСР у період "відлиги". Висвітлено різні підходи до проведення десталінізації, запропоновані Л. Берією, Г. Маленковим і М. Хрущовим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 +
Шифр НБУВ: РА364528

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Гарбар Г.А. 
Становлення і розвиток соціокультурного інституту гостинності в українському туризмі: остання третина XIX ст. - 1990 р. (на матеріалі Миколаївської області): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 17.00.01 / Г.А. Гарбар ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2007. — 39 с. — укp.

Наведено визначення поняття "соціокультурний інститут гостинності", виявлено його відмінності від гостинності як соціального явища. Розкрито співвідношення гостинності та туризму як відносно нового виду історичної практики. Розкрито суть понять "сфера гостинності" та "культура гостинності". Розглянуто передісторію формування сфери гостинності на Миколаївщині у дорадянський період. Виявлено специфіку відродження цієї сфери у міжвоєнний період. З використанням широкої джерельної бази, зокрема, архівних документів Державного архіву Миколаївської області та друкованих матеріалів, досліджено процес інституалізації гостинності у повоєнні роки, період хрущовської "відлиги", період укріплення командно-адміністративної системи Радянського Союзу, визначено особливості розвитку соціокультурного інституту гостинності у кожний з цих періодів. Запропоновано періодизацію процесу інституалізації гостинності у контексті історичної практики туризму на Миколаївщині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.14(4УКР-4МИК) +
Шифр НБУВ: РА351015

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Хрущ Н.А. 
Сучасні стратегії та технології управління інвестиційною діяльністю компанії: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.04 / Н.А. Хрущ ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2007. — 35 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні та прикладні положення формування, впровадження та адаптації стратегій і технологій ефективного управління інвестиційною діяльністю компанії галузі зв'язку України. Здійснено моніторинг інвестиційного процесу в Україні. Досліджено механізми формування, впровадження й адаптації стратегій компаній. Розроблено науково-методичні рекомендації та практичні пропозиції щодо вдосконалення технології управління інвестиційною діяльністю компанії. Обгрунтовано напрями трансформації організаційно-функціональної структури компанії. Здійснено аналіз та оцінку фінансово-інвестиційної діяльності та стратегій основних операторів галузі зв'язку. Розроблено науково-методичні та практичні рекомендації щодо подальшого інвестиційного розвитку ВАТ "Укртелеком".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)381-56-21 +
Шифр НБУВ: РА352313

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Черенков О.Д. 
Теоретичні основи ресурсозберігаючих електротехнологій та системи контролю біооб'єктів при обробці їх низькоенергетичними електромагніними полями у сільскогосподарському виробництві: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.20.02 / О.Д. Черенков ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 38 с. — укp.

Визначено нові закономірності у зміні мембранного потенціалу клітин під впливом зовнішнього електромагнітного поля (ЕМП). Розроблено математичну модель течії крові тварин за умов існування зовнішніх ЕМП з метою створення методів лікування даних тварин низькоенергетичними полями НВЧ-діапазону. Обгрунтовано вибір значень біотропних параметрів електромагнітного поля під час його впливу на біологічні об'єкти сільськогосподарського призначення. На основі розв'язання інтегральних рівнянь, методом введення функцій Гріна та ньютонівського потенціалу, для біооб'єктів різноманітної форми розглянуто основні параметри перетворювача, що вимірюють хемілюмінесценцію біологічних об'єктів, як відгук на вплив низькоенергетичних ЕМП. Теоретично досліджено та розроблено принципи побудови автоматизованих систем для виміру зазначених біооб'єктів у залежності від рівня сигналів, які досягають рівня внутрішніх шумів системи. Наведено нові експериментальні результати щодо застосування низькоенергетичних ЕМП НВЧ-діапазону для передпосівної обробки насіння квасолі, лікування маститу в корів, а також знищення шкідливих комах (борошняного хрущака та кільчастого коконопряда).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П012,022
Шифр НБУВ: РА310635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Найчук-Хрущ М.Б. 
Формування та економічне оцінювання діяльності холдингових структур у машинобудуванні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / М.Б. Найчук-Хрущ ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення процесу формування та економічного оцінювання діяльності холдингових структур у машинобудуванні. Доповнено понятійний апарат дослідження, уточнено класифікації видів холдингових структур та холдингування. Проаналізовано еволюцію, стан і перспективи розвитку холдингових структур у вітчизняному машинобудуванні. Побудовано модель процесу холдингування та удосконалено методику оцінки інвестиційної привабливості та вибору потенційного дочірнього підприємства холдингової компанії. Розроблено методичні рекомендації щодо визначення рівня економічної ефективності формування та діяльності холдингових структур на базі співставлення змін величини чистого грошового потоку у результаті холдингування та рівня систематичного ризику даного процесу. Досліджено вплив ризику персоналу на діяльність холдингових структур. Удосконалено методичний підхід щодо оцінки рівня ризику персоналу у діяльності холдингових структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)292.31 + У9(4УКР)305.851.1 +
Шифр НБУВ: РА352966

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Хрущ О. В. 
Хірургічне лікування артеріальних аневризм каротидного басейну в гострому періоді внутрішньочерепного крововиливу, ускладнене їх інтраопераційним розривом: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.05 / О. В. Хрущ ; Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано фактори, які сприяють виникненню інтраопераційних розривів (ІОР) артеріальних аневризм (АА) каротидного басейну в гострому періоді субарахноїдального крововиливу. Відзначено достовірний вплив таких чинників на виникнення ІОР як кількість крововиливів, строки виконання оперативного втручання, наявність субдурального крововиливу, використання пункції бічного шлуночка. ІОР АА істотно (Р=0,018) погіршують результати лікування: кількість випадків видужання зменшується в 2,4 раза, а післяопераційна летальність збільшується 4,1 раза. Встановлено, що основними причинами смерті хворих з ІОР АА є набряк головного мозку - в 63 % випадків і його інфаркт - в 25,9 %. Розроблено спосіб прогнозування високого ризику виникнення ІОР АА головного мозку. Зазначено, що за прогнозованого високого ризика ІОР АА головного мозку необхідно застосування керованої артеріальної гіпотензії на етапах індукції анестезії й інтубації трахеї, тимчасового кліпування артерій, які несуть аневризму, тривалістю до 10 хвилин. Хірургічна тактика у разі виникнення ІОР АА головного мозку залежить від його виду. Покращено результати хірургічного лікування хворих з АА головного мозку: знижено частоту виникнення ІОР з 35,8 до 15,4 %, кількість летальних випадків - з 23,4 до 15,3 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3
Шифр НБУВ: РА375808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського