Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (194)Книжкові видання та компакт-диски (210)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=Шевчук С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Шевчук С.Ю. 
Гетеротрофні джгутикові центральної частини Українського Полісся: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / С.Ю. Шевчук ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Висвітлено результати першого спеціального дослідження поширення, таксономічного складу, систематичного положення гетеротрофних джгутикових та особливостей їх аутекології в центральній частині Полісся. Виявлено 55 видів гетеротрофних джгутикових, з яких 34 виявлені вперше у Поліссі, зокрема 32 види - нові для фауни України. Уточнено особливості морфології даних видів, надано оригінальні переописи видів і родів та їх диференційні діагнози. Вивчено аутекологічні особливості прісноводних гетеротрофних джгутикових. Під час дослідження сезонної динаміки зафіксовано два піки чисельності та різних видів, зміну значень кореляції між чисельністю і видами, а також видами гетеротрофних джгутикових та абіотичними факторами в різні сезони, досліджено зміну видів-домінантів. Одержано екологічні спектри видів даної групи, виділено екологічні групи гетеротрофних джгутикових. Доведено, що екологічні спектри окремих видів відрізняються у водоймах різних типів. Подано дані щодо розподілу видів гетеротрофних джгутикових по водоймах різного типу. Встановлено, що видові комплекси даних протистів у водоймах, які розміщені в басейнах річок - похідні від річкового фауністичного комплексу.

  Скачати повний текст


Шифр НБУВ: РА359249

      
2.

Шевчук С. Р. 
Господарсько-правові аспекти захисту непатентованих об'єктів права інтелектуальної власності: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / С. Р. Шевчук ; Міжрегіон. акад. упр. персоналом, Ін-т права ім. князя Володимира Великого. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Вперше систематизовано положення, які сприяють створенню цілісного уявлення про непатентові об'єкти права інтелектуальної власності суб'єктів господарювання, що дозволяє усунути термінологічні неточності загального визначення непатентованих об'єктів права інтелектуальної власності як ділової репутації суб'єктів господарювання. Доведено фактичне існування тісного зв'язку ноу-хау, ділової репутації та гудвілу, який дозволяє зробити висновок про те, що до видів непатентованих об'єктів права інтелектуальної власності можна віднести ноу-хау та гудвіл, які, в свою чергу, є складовими ділової репутації суб'єкта господарювання, а тому підлягають правовій охороні. Запропоновано розгорнуту класифікацію юридичних фактів, які припиняють дію на непатентовані об'єкти інтелектуальної власності: негативні правопричиняючі юридичні факти, наслідком яких є юридичне знищення непатентових об'єктів інтелектуальної власності як об'єкта правовідносин, і позитивні правопричиняючі юридичні факти, наслідком яких є припинення суб'єктивного права на непатентований об'єкт інтелектуальної власності в однієї особи, що є підставою виникнення чи можливістю за передбачених законом або договором обставин виникнення такого права в іншої особи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)340.6 + Х839(4УКР)901.326 + Х892.19(4УКР)189.4
Шифр НБУВ: РА384523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шевчук С.В. 
Загальнотеоретичні проблеми нормативності актів судової влади: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / С.В. Шевчук ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 38 с. — укp.

Досліджено особливості становлення та поширення нормативного впливу актів судової влади. Вивчено прояви нормативності в системі юридичних актів даної влади. Розглянуто нормативність актів судової влади з урахуванням загальнотеоретичної концепції нормативності. Досліджено основні тенденції посилення нормативного впливу з урахуванням сучасної теорії судового прецеденту. Наведено класифікацію актів судової влади та судових прецедентів. Проаналізовано історичне походження нормативності актів судової влади. Досліджено явище нормативності актів судової влади, грунтуючись на засадах основних шкіл права, а також еволюцію теорії щодо цього явища у вітчизняному правознавстві. Розглянуто прояви нормативності за умов конституційної демократії та у контексті судового застосування принципів права. Вивчено специфіку інтерпретаційних актів судової влади у контексті їх нормативності, а також основні концепції обмеження нормативних можливостей актів судової влади. Досліджено досвід зарубіжних країн щодо визнання нормативності актів судової лади, методологічну основу прецедентного права, його структуру та порядок дії в англо-саксонській і романогерманській правовій сім'ї, у доктрині та практиці Російської імперії та СРСР, а також у міжнародному праві. Вивчено й узагальнено прояви нормативності у системі актів судової влади України, зокрема, акти Конституційного Суду України (їх правові позиції), постанови пленумів вищих судів і важливі рішення судів стосовно конкретних справ. Сформульовано наукові висновки щодо нормативного впливу актів судової влади, що сприятиме вдосконаленню процесу формування права, зміцнення незалежності й ефективності судової влади, забезпечення єдності судової практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.32 + Х002.5 + Х8(4УКР)-383 +
Шифр НБУВ: РА360983

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Шевчук С.М. 
Закономірності росту монокристалів алмазу в області термодинамічної стабільності при зміні температурного режиму кристалізації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / С.М. Шевчук ; НАН України. Ін-т надтвердих матеріалів ім. В.М.Бакуля. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему вирощування великих структурно-досконалих монокристалів алмазу в області термодинамічної стабільності на одиничній затравці за методом температурного градієнта в апараті високого тиску типу "тороїд" за умов зміни температурного режиму кристалізації. Вивчено закономірності росту монокристалів алмазу в області термодинамічної стабільності за методом температурного градієнта на одиничній затравці за умов зміни температурного режиму кристалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л463.8 +
Шифр НБУВ: РА344742

Рубрики:

      
5.

Шевчук С.П. 
Напружено-деформований стан шаруватих анізотропних тіл з тонкими пружними включеннями: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / С.П. Шевчук ; Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача НАН України. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено напружено-деформований стан (НДС) базових складових шаруватих структур з анізотропного матеріалу з тонкими пружними анізотропними включеннями за повного спектра зміни їх механічних властивостей від абсолютної жорсткості до абсолютної піддатливості. З використанням методу функцій стрибка опрацьовано загальну методику побудови розв'язку двовимірних задач для шаруватого анізотропного середовища з тонкостінними пружними включеннями з використанням інтегрального перетворення Фур'є за наступного зведення задач до систем сингулярних інтегральних рівнянь щодо невідомих стрибків напружень і похідних переміщень на середніх лініях включень. Розв'язано нові антиплоскі та плоскі задачі теорії пружності для простору, напівпростору, шару, кусково-однорідного середовища з тонкими пружними включеннями за дії розподіленого поля напружень на безмежності та зосереджених силових і дислокаційних чинників. Одержані за цього інтегральні рівняння розв'язано аналітично, а також за методом колокацій. Досліджено вплив типу навантаження та механічних і геометричних характеристик складових середовища на узагальнені коефіцієнти інтенсивності напружень поблизу включень, поля напружень і переміщень у тілі та силу, що діє на крайову дислокацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.1-01,022 +
Шифр НБУВ: РА359870

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Шевчук С.Г. 
Несуча здатність та деформативність сталебетонних перекриттів із застосуванням зовнішнього армування із хвилястих настилів: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.23.01 / С.Г. Шевчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження багатопрогонових сталебетонних плит перекриттів із застосуванням зовнішнього армування із хвилястих настилів. Проаналізовано вплив додаткового стрижневого армування верхньої зони балкових плит на роботу сталебетонної конструкції в цілому. Удосконалено метод розрахунку міцності та деформативності багатопрогонових сталебетонних балкових плит. Розроблено математичну модель розрахунку міцності та деформативності на ЕОМ з урахуванням діаграм деформування матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н441.33 + Н571.91-028.011 +
Шифр НБУВ: РА370076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Шевчук С.В. 
Обгрунтування та вибір базисної терапії ревматоїдного артриту на основі лефлуноміду та метотрексату: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / С.В. Шевчук ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2003. — 24 с.: табл. — укp.

Доведено, що комбінація метотрексату та лефлуноміду в хворих на ревматоїдний артрит (РА) навіть в мінімально ефективних дозах супроводжується посиленням протизапальної дії, однак характеризується одночасним зростанням частоти та виразності побічних ефектів. Уперше у хворих на РА оцінено вплив комплексу біофлавоноїдів діосміну та гесперидину на терапевтичну активність і безпечність лікування хворих на РА метотрексатом. Установлено наявність власної протизапальної властивості комплексу біофлавоноїдів та показано їх здатність посилювати терапевтичний ефект метотрексату та лефлуноміду на печінку та кишечник щурів і функціональний стан печінки у хворих на РА. Досліджено вплив комбінованої терапії субоптимальними дозами метотрексату та лефлуноміду та поєднанням метотрексату з комплексом біофлавоноїдів на цитокіновий профіль сироватки крові пацієнтів з РА та встановлено, що співвідношення вмісту запального цитокіну туморонекротичного фактора альфа до протизапального цитокіну (ІЛ-10) адекватно відображає активність захворювання та ефективність лікування базисними засобами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52 +
Шифр НБУВ: РА326024

Рубрики:

      
8.

Шевчук С. І. 
Підвищення ефективності застосування теплових методів захисту газовідвідних трактів котельних установок з конденсаційними теплоутилізаторами: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.06 / С. І. Шевчук ; НАН України ; Ін-т техн. теплофізики. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження тепловологісного режиму в газовідвідних трактах котельних установок комунальної та промислової теплоенергетики за умов глибокого охолодження димових газів. Проведено аналіз ефективності застосування ряду теплових методів відвернення конденсатоутворення в даних трактах, а саме, часткового байпасування відхідних газів повз теплоутилізатор, підмішування нагрітого повітря до охолоджених у теплоутилізаторі димових газів, а також їх підсушування шляхом нагрівання у поверхневих теплообмінниках. Встановлено закономірності впливу на тепловологісний стан у газовідвідних каналах таких визначальних параметрів, як навантаження котла, температура відхідних газів у номінальному режимі, початкова температура нагріваної в теплоутилізаторі води, коефіцієнт надлишку повітря тощо. Розроблено рекомендації щодо використання удосконалених теплоутилізаційних технологій із застосуванням методів відвернення конденсатоутворення в газовідвідних трактах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.2
Шифр НБУВ: РА380702 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Шевчук С.М. 
Розвиток методологічних основ суспільної географії в Україні у XX ст.: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.13 / С.М. Шевчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано методологічні засади історії української суспільної географії як науки, визначено її предмет і завдання. Розроблено теоретичні засади суспільно-географічного джерелознавства, проаналізовано методи дослідження. Розроблено методику виявлення, вивчення та використання суспільно-географічних джерел. Запропоновано методику дослідження нукових шкіл і напрямків у методології української суспільної географії. Створено методику визначення ролі вченого у розвитку методології вітчизняної суспільної географії. Охарактеризовано основні риси розвитку методології суспільної географії в Україні. Розроблено періодизацію та досліджено процес формування методологічних засад вітчизняної суспільної географії протягом XX ст. у межах етногеографічного, комерційно-географічного, антропгеографічного, галузево-статистичного, краєзнавчого, українського районного, районно-комплексного та сучасного суспільно-географічного напрямків, проаналізовано їх територіальні аспекти розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*18:Д8 +
Шифр НБУВ: РА357780

Рубрики:

      
10.

Шевчук С.А. 
Удосконалення управління меліорованими територіями на основі інформаційно-аналітичної системи еколого-меліоративного моніторингу: автореф. дис... канд. техн. наук: 06.01.02 / С.А. Шевчук ; Ін-т гідротехніки і меліорації УААН. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан і управління меліорованими територіями та встановлено доцільність прийняття рішень на основі інформаційно-аналітичної системи еколого-меліоративного моніторингу та геоінформаційних технологій, що дозволяє підвищити якість і ефективність розв'язання технологічних, еколого-економічних і управлінських задач земле- та водокористування. Розроблено наукові принципи, методи для створення модельного та програмного комплексу інформаційно-аналітичної системи аналізу процесів зміни стану та прийняття раціональних (екологічних, технологічних, економічних) рішень для задач управління меліорованими територіями. Створено наукові засади та методи розробки геоінформаційних систем гідрологічного моделювання для розв'язання задач просторово-часового моделювання гідродинамічних процесів з метою визначення динаміки змін стану території, зон затоплення та підтоплення на меліорованих територіях. З використанням інформаційно-аналітичної системи досліджено процеси зміни стану на об'єктах підтоплення та затоплення, визначено економічні збитки від підтоплення та затоплення меліорованих територій (на прикладі Херсонщини). Для управління земле- та водокористуванням, розв'язання еколого-економічних задач розроблено систему технологічних обмежень щодо режимів зрошення, поливних і зрошувальних норм з використанням земель у різних зонах ризику підтоплення. Інформаційно-аналітична система дозволяє визначити заходи щодо запобігання та ліквідації проявів підтоплення та поверхневого затоплення меліорованих територій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П06 в661.2 +
Шифр НБУВ: РА360812

Рубрики:

      
11.

Шевчук С.В. 
Ураження судин у хворих на системний червоний вовчак: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.12 / С.В. Шевчук ; Нац. наук. центр "Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска" АМН України. — К., 2008. — 42 с. — укp.

Вивчено поширеність і характер дисліпідемій, гіпергомоцистеїнемії (ГГЦ), антифосфоліпідного синдрому (АФС) та інших порушень у системі гемостазу. Досліджено їх зв'язок з перебігом захворювання та станом серцево-судинної системи. Оцінено їх патогенетичну роль у формуванні судинної патології у хворих на системний червоний вовчак (СЧВ). Виявлено найбільш несприятливі комбінації факторів ризику та розроблено підходи до фармакологічної корекції. Установлено високу частоту клінічних маніфестацій та субклінічних уражень серцево-судинної системи у хворих на СЧВ. Установлено основні варіанти порушень ліпідного обміну у цих хворих та вперше доведено вагомий вплив активності запального процесу на їх формування. Досліджено розлади системи гемостазу у них та установлено, що порушення у системі гемостазу у більшості випадків мають комбінований характер, корелюють з тяжкістю органних уражень і активністю захворювання, асоціюються з тромболітичними ускладненнями, порушенням функції ендотелію та виразністю атеросклеротичного ураження судин. Вивчено поширеність і варіанти гіперреактивності тромбоцитів, тромбоцитопенічного синдрому у хворих на СЧВ та їх вплив на прогресування судинних уражень. Установлено, що ГГЦ та мутація Ц677Т за геном метилентетрагідрофолатредуктазою є незалежними від дисліпідемії факторами ризику розвитку серцево-судинних ушкоджень у хворих на СЧВ. Виявлено найбільш впливові фактори поєднання метаболічних факторів ризику. Розроблено рекомендації щодо необхідності індивідуалізації схем лікування цих хворих з урахуванням профілю метаболічних факторів ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р603.51-3 + Р410-3 +
Шифр НБУВ: РА360606

Рубрики:

      
12.

Шевчук С. В. 
Регулятивний потенціал держави у забезпеченні митних інтересів України. / С. В. Шевчук. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню багатоаспектної проблеми забезпечення митних інтересів України в рамках використання регулятивного потенціалу держави.Досліджено сутність понятійно-категоріального апарату системи захисту митних інтересів. Визначено місце, роль та принципи забезпечення митних інтересів в системі економічних інтересів держави, а також розроблено їх класифікацію. Виокремлено чинники та показники забезпечення митної безпеки. Крізь призму теорії регуляції обґрунтовано методологічні підходи до дослідження регулятивного потенціалу держави у рамках забезпечення митних інтересів. Проаналізовано ґенезис формування та реалізації регулятивного потенціалу держави у історичній ретроспективі з конкретизацією ролі митних інтересів на кожному із етапів. Систематизовано інструменти та важелі регулятивного потенціалу держави для забезпечення митних інтересів. Проаналізовано сучасний стан реалізації митної політики. Здійснено оцінку основних тенденції забезпечення митних інтересів в Україні у процесі провадження митної справи. Встановлено взаємозв'язки регулятивного впливу заходів нетарифного регулювання на систему забезпечення митної безпеки та митних інтересів. Окреслено державне регулювання процесу забезпечення митних інтересів з позицій діалектичного та коеволюційного підходів. Удосконалено практичні аспекти управління регулятивним потенціалом держави в ході забезпечення митних інтересів. Здійснено імітаційне моделювання процесу прийняття рішень забезпечення митних інтересів суб'єктів митних відносин. Відображено алгоритм оцінки та математичний інструментарій, що використовується для формалізації та моделювання.Запропоновано шляхи удосконалення інституційного механізму державного регулювання забезпечення митних інтересів. Розроблено стратегічні домінанти нагромадження регулятивного потенціалу держави у процесі захисту митних інтересів. Конкретизовано напрями підвищення ефективності нормативно-правового регулювання системи забезпечення митних інтересів України.^UThe dissertation is devoted to the research of the multidimensional problem of securing the customs interests of Ukraine in the framework of using the regulatory potential of the state.The essence of the conceptual-categorical apparatus of the system of protection of customs interests is investigated. The place, role and principles of securing customs interests in the system of economic interests of the state are determined, and their classification is developed. Customs security factors and indicators are highlighted.Through the prism of the theory of regulation, methodological approaches to the study of the regulatory potential of the state within the framework of customs interests are substantiated. The genesis of the formation and realization of the regulatory potential of the state in historical retrospect is analyzed, with the specification of the role of customs interests at each stage. Instruments and levers of the regulatory capacity of the state to secure customs interests have been systematized.The current state of customs policy implementation is analyzed. The main tendencies of securing customs interests in Ukraine in the process of customs administration were evaluated. The relationship between the regulatory impact of non-tariff regulation measures on the system of customs security and customs interests has been established.The state regulation of the process of securing customs interests from the standpoint of dialectical and co-evolutionary approaches is outlined. Practical aspects of managing the regulatory potential of the state in the course of securing customs interests have been improved. A simulation of the decision-making process of the customs interests of the subjects of customs relations is carried out. The estimation algorithm and mathematical tools used for formalization and modeling are displayed.Ways to improve the institutional mechanism of state regulation of customs interests are proposed. Strategic dominants of accumulation of the regulatory potential of the state in the process of protection of customs interests have been developed. The directions of increasing the efficiency of regulatory and legal regulation of the system of ensuring the customs interests of Ukraine are specified.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Кістяник В. І. 
СУДОВА АРГУМЕНТАЦІЯ: ОСОБЛИВОСТІ, ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ТА ВІТЧИЗНЯНА І ЗАРУБІЖНА ПРАКТИКА / В. І. Кістяник. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено комплексному дослідженню судової аргументації, зокрема розкриті етапи її розвитку, загальнотеоретичні основи, а також особливості і характерні риси аргументації учасників судового процесу. Також у дисертації проаналізовано особливості судової аргументації в романо-германській та англосаксонській правових сім'ях. Особливу увагу приділено аналізу аргументації рішень Федерального Конституційного Суду Німеччини, Європейського суду з прав людини та судів України. У розділі 1. «Історико-правові та загальнотеоретичні засади розвитку судової аргументації» за допомогою історичного методу виокремлені такі періоди розвитку судової аргументації, як античний, середньовічний, новий і новітній. Методом порівняльного аналізу виокремлено місце судової аргументації в системі юридичної аргументації. За допомогою використання порівняння та формально-логічного методу виділено теоретичні підходи, які мають вплив на розвиток судової аргументації: логічний, риторичний, діалогічний, правового реалізму,соціологічний, діалектичний, прагма-діалектичний, герменевтичний, когерентний тощо. У розділі 2. «Особливості судової аргументації в контексті учасників судового процесу, правових сімей та окремих судових інституцій», використовуючи формально-догматичний та емпіричний методи, визначено основні риси судової аргументації та особливості аргументації учасників судового процесу. За допомогою порівняння правових сімей розкрито особливості судової аргументації в англосаксонській і романо-германській правових сім'ях. Аналізуючи судові рішення Федерального Конституційного Суду Німеччини та Європейського суду з прав людини та виокремлено характерні риси аргументації рішень зазначених судів. У розділі 3. «Характерні риси аргументації в судовій практиці України» досліджено аргументацію рішень судів України, їхні особливості та застосування у судовій практиці України. Зокрема, проаналізовано важливіознаки аргументації в діяльності Конституційного Суду України та в судах загальної юрисдикції.Ключові слова: аргументація, риторика, суд, юридична аргументація, судова аргументація, Європейський суд з прав людини, Федеральний Конституційний Суд Німеччини, суд загальної юрисдикції, Конституційний Суд України.^UThis dissertation is devoted to the comprehensive research of judicial argumentation and, in particular, to its periods of development and general theoretical foundations, its peculiarities, as well as trial participants' judicial argumentation specifics. The paper also examines the peculiarities of judicial argumentation in Civil Law and Common Law and makes particular focus on the study of European Court of Human Rights case law, judicial decisions rendered by The Federal Constitutional Court of Germany, and judicial practice in Ukraine. Section 1 applies the historical method to establish the developmental periods of judicial argumentation, namely: ancient, medieval, modern, and current. The method of comparative analysis has supported the distinguishing of judicial argumentation place in the system of legal argumentation. A distinction between theoretical approaches that influence the development of judicial argumentation, namely logic, rhetoric, dialogic, legal realism, sociologic, dialectics, pragma-dialectics, hermeneutic, coherent is made via the methodology of comparison and formal logic. Section 2 applies formal-dogmatic and empirical methods to highlight the peculiarities of judicial argumentation and the peculiarities of participants' argumentation in trial. The features of judicial argumentation in Civil law and Common law are revealed through comparative analysis. The chapter also provides an analysis of the Federal Сonstitutional Сourt of Germany judgments and European Court of Human Rights judgments, specifically focusing on their argumentation. Section 3 explores argumentation in decisions of Ukrainian courts and highlights its features, and their application in the country's judicial practice. The chapter specifies features of the Constitutional Court of Ukraine and courts of general jurisdiction approaches. The practical significance of the results obtained lies in their utility for: deepening academic knowledge about the peculiarities of judicial argumentation by creating the necessary theoretical basis for improvement of the educational process within the courses and special courses in general theory of law, including special courses on the theory of legal argumentation, in the writing of textbooks and manuals, and in the improvement of legislation on legal education; the practice of law in optimizing the arguments of participants in the legal proceedings. The results of the study can also be applied to effectively implement judicial reform in Ukraine. Keywords: argumentation, rhetoric, court, legal argumentation, judicial argumentation, the European Court of Human Rights, the Federal Constitutional Court of Germany, court of general jurisdiction, Constitutional Court of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського