Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (37)Реферативна база даних (1171)Книжкові видання та компакт-диски (647)Журнали та продовжувані видання (716)
Пошуковий запит: (<.>U=З884.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 68
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Маліцький О.Г. 
Розробка національного комплексу техніки рухомого радіозв'язку силових державних структур України: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / О.Г. Маліцький ; Харк. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено створенню комплексу техніки рухомого зв'язку з максимальним залученням національного виробника, використанням вітчизняного науково-промислового потенціалу. Розроблено варіант тактико-технічного завдання на дослідно-конструкторську роботу та викладено ряд пропозицій щодо створення найбільш критичних елементів майбутніх засобів: невиступаючих широкосмугових антен, методів та алгоритмів підвищення завадозахисту радіоканалів. Проведено аналіз основних алгоритмів. Наведено рекомендації щодо практичного використання розроблених пропозицій та рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16-01
Шифр НБУВ: РА308158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Габше Хуссейн Алі 
Дослідження і розроблення сумісної системи односмугового радіомовлення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / Габше Хуссейн Алі ; Укр. держ. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена аналізу і дослідженню нелінійних спотворень огинаючої радіосигналу з одною боковою смугою (ОБС) і несівною, яка пригнічена на 6дБ (ОБС, -6дБ). Дана оцінка звуковідтворення при прийомі сигналів радіомовлення з АМ та ОБС. Показано, що для більшості жанрів радіомовлення якість прийому практично не відрізняється. Згідно з результатами суб'єктивно статистичних експертиз розроблено рекомендації щодо оптимальної обробки модулюючих сигналів в системі односмугового радіомовлення. Запропоновано методику визначення захисних відношень при роботі ОБС передавачів у сумісних та сусідніх радіоканалах. Розглянуто можливість організації стереофонічного радіомовлення при передаванні радіосигналів у незалежних смугах АМ радіомовлення. Запропоновано методику корекції нелінійних спотворень. Проаналізовано спотворення сигналів при роботі у синхронній сітці ОБС передавачів. Показано, що в зоні обслуговування передавачів необхідно зважати на тільки нелінійні спотворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.145-01

Рубрики:

      
3.

Максименко 
Моделювання процесів виявлення небезпечних сигналів радіозакладних пристроїв у програмно- апаратних комплексах радіоконтроля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.21 / Геннадій Олександрович Максименко ; НАН України; Інститут проблем моделювання в енергетиці. — К., 2000. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-574-01
Шифр НБУВ: РА312840сл

Рубрики:

      
4.

Руденко О.А. 
Підвищення точності систем фазового автопідстроювання за допомогою розімкненнених компенсаційних каналів пристроїв зв'язку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / О.А. Руденко ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2000. — 15 с. — укp.

Розроблено та досліджено системи фазового автопідстроювання (ФАП) високої точності та швидкодії за умов детермінованих та випадкових діянь і врахування параметричних збурень. Запропоновано методику синтезу параметрів масштабуючого коригуючого пристрою (МКП) за умов підвищення порядку астатизму, з врахованням фізичної реалізації МКП. Показано, що за допомогою МКП можна досягти будь-якого потрібного порядку астатизму, який забезпечує підвищення точності до потрібного значення. Аропбовано нові структури оптимальних за швидкодією комбінованих систем ФАП з МКП. Роглянуто особливості побудови цифрових коригуючих пристроїв систем ФАП і алгоритмів управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-01
Шифр НБУВ: РА310368 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
5.

Івашина М.В. 
Оптимізація геометричних параметрів еліптичних спіральних антен для рухомих систем супутникового зв`язку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.07 / М.В. Івашина ; Севастоп. держ. техн. ун-т. — Севастополь, 2000. — 24 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам розробки узагальнюючої моделі для дослідження спіральних антен з різними геометричними параметрами. Теоретичне дослідження характеристик випромінювання проведено на основі розв'язання задачі електродинаміки зі застосуванням методу векторного потенціалу з модельним розподілом струму у вигляді поступальної хвилі з уповільненою фазовою швидкістю, яка уточнювалася шляхом порівняння теоретичних і експериментальних досліджень характеристик випромінювання. Розроблено методику оптимізації геометричних параметрів еліптичних і циліндричних спіральних антен за умови формування осьового випромінювання з поляризацією, що наближається до кругової, при обмеженому рівні бічного і заднього випромінювання. Для визначення опору випромінювання спіральної антени застосовувався метод приведених ЕДС. Проведено експериментальне дослідження як характеристик випромінювання, так і вхідного опору еліптичних спіральних антен у діапазоні частот. Розроблено нові випромінювальні антени для систем рухомого супутникового зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з884.17-04 + з845.462
Шифр НБУВ: РА310962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
6.

Аль-Михлафі Мурад Абдулла 
Проблема електромагнітної сумісності у супутникових системах зв'язку Єменської республіки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / Аль-Михлафі Мурад Абдулла ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2001. — 15 с. — укp.

Вперше проаналізовано електромагнітну сумісність супутникових систем зв'язку (ЕМС ССЗ), які обслуговують Єменську республіку, показано доцільність і необхідність поліпшення електромагнітної обстановки (ЕМО) як всередині системи, так і міжсистемно. Обгрунтовано заходи щодо поліпшення ЕМО для конкретних напрямків зв'язку та в цілому в системі. Запропоновано застосування алгоритмів адаптивної компенсації перехідних завад для зменшення їх впливу на ССЗ із повторним використанням частот. Розроблено та запропоновано для забезпечення міжсистемної ЕМС вдосконалений алгоритм управління в ССЗ, синтезований відносно базису спостереження, який можна реалізувати у вигляді адаптивного компенсатора завад, що реалізується відносно різних фізичних параметрів. Даний алгоритм не потребує окремого каналу управління. Розроблено методику оцінки ймовірності появи поодиноких і групових порушень умов ЕМС, що дозволяє аналізувати ЕМО в угрупуваннях радіоелектронних засобів різного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з884.17-01
Шифр НБУВ: РА315370 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
7.

Єфремов В.П. 
Розробка оптимальних систем передавання середовищами з ненормованими характеристиками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / В.П. Єфремов ; Укр. держ. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2001. — 16 с. — укp.

Розроблено методику синтезу сигналів-переносників і опорних сигналів багатоканального кореляційного приймача за критерієм мінімуму дисперсії сумарної перешкоди, породженої на виходах кореляторів приймача адитивними, мультиплікативними перешкодами і лінійними частотними спотвореннями сигналів. Охарактеризовано методи оптимального синтезу сигналів-переносників багатоканальних систем передавання цифрової інформації (СПЦІ) з заданими моментами перетинання нульового рівня, які мають мінімальну ширину спектра, а також синтезу сигналів з заданою автокореляційною функцією. Досліджено задачу оптимальної лінійної обробки багатомірних сигналів. Показано, що мінімум дисперсії шуму на виході оптимального лінійного фільтра не залежить від виду багатомірного ортогонального перетворення. Доведено ефективність застосування в системах передавання ортогональних гармонійних сигналів формування спектра групового сигналу за критерієм максимізації швидкості передачі каналами зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з884.14-01
Шифр НБУВ: РА315178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Туманов Ю.Г. 
Оптимізація структури і ієрархічного управління формуванням сітки частот мереж радіозв'язку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / Ю.Г. Туманов ; Укр. держ. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Висвітлено питання розробки, оптимізації та дослідження формувачів сітки частот мереж радіозв'язку, які можуть використовуватись у нових мережах електрозв'язку, наприклад, стільникових; в оборонній техніці, зокрема, у сучасних системах протирадіостояння, де виникають задачі генерації сітки опорних частот з дуже малим кроком перебудови за частотою та малою тривалістю перехідних процесів у разі переключення з однієї частоти на іншу; забезпечення малого рівня спектральних складових; низького рівня фазових шумів; якісної розв'язки за частотою в широкому частотному діапазоні, високою точністю та стабільністю частоти тощо. Розроблено теоретичні основи побудови оптимальних структур ієрархічного керування формуванням сітки частот мереж радіозв'язку з використанням швидкодіючих систем фазової автопідстроювання частоти, а також структурні та принципові схеми ФСЧ. Досліджено основні характеристики експериментальних зразків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-012.5
Шифр НБУВ: РА314560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Пашков Д.П. 
Метод підвищення пропускної спроможності радіоканалу управління космічними апаратами систем супутникового зв'язку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Д.П. Пашков ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено метод підвищення пропускної спроможності радіоканалу управління космічними апаратами (КА) для низькоорбітальних угрупувань з метою побудови понадвисокочастотних (ПВЧ) і крайньовисокочастотних (КВЧ) радіотехнічних систем (РТС) наземного комплексу управління (НКУ) у процесі реалізації однопунктної технології побудови. Наведено спосіб підвищення пропускної спроможності ПВЧ і КВЧ РТС на основі алгоритму адаптивного прийому сантиметрового та міліметрового діапазонів довжин хвиль. Запропоновано пристрій наведення антен наземних РТС НКУ, що забезпечує підвищення точності наведення та супроводу без істотного збільшення енергетичних витрат у радіоканалі. Враховуючи особливості побудови наземного сегмента управління, розроблено методику оцінки пропускної спроможності НКУ однопунктної технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.17-01 +
Шифр НБУВ: РА324938

Рубрики:

      
Категорія:    
10.

Касьян М.М. 
Забезпечення дігностованості аналогових пристроїв перетворення сигналів на етапі автоматизованого проектування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / М.М. Касьян ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 23 с. — укp.

Запропоновано діагностичну модель пристроїв перетворення сигналів (ППС), яка дозволяє реалізувати запропонований метод і враховує час, умови експлуатації та похибки вимірювальних приладів. Розроблено методику дослідження та забезпечення діагностованості ППС на етапі проектування на підставі вибору стимульованих і контрольованих сигналів, оцінки діагностованості до рівня параметрів елементів за допомогою рангу тестової матриці й дослідження одноекстремальності цільової функції під час визначення діагностованих параметрів елементів. Розроблено програмний комплекс, який складається з розрахункового та інтерфейсного модулів програми аналізу електронних схем МАЕС-П і нові модулі для забезпечення діагностованості й самого діагностування, що істотно розширює можливості програми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з884.1-53-013
Шифр НБУВ: РА320223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Ільїн Д.Ю. 
Підвищення спектральної ефективності систем з парціальним кодуванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Д.Ю. Ільїн ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено методи поліпшення спектральної ефективності цифрових систем передачі на основі парціального кодування та математичного моделювання для дослідження спотворень, що виникають у каналах зв'язку з ненормованими та нестабільними характеристиками. Запропоновано нові види апроксимації спектральних характеристик у перехідній області для сигналів з компактним спектром, що задовольняють критеріям Найквіста. Наведено методику розрахунку спектра сигналу частотної модуляції з неперервною фазою за методом ДПФ для системи з парціальним кодуванням та оцінено точність обчислень. Розроблено алгоритм розрахунку впливу характеристик радіотракту на величину спотворень сигналу в системах з парціальним кодуванням четвертого класу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-01
Шифр НБУВ: РА319542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Гонтаренко І.С. 
Процедури керування множинним доступом до каналу з паралельною пакетною обробкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / І.С. Гонтаренко ; НАН України. Нац. косм. агентство України. Ін-т косм. дослідж. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено та досліджено протоколи керування множинним доступом, що підвищує ефективність паралельної обробки даних за рахунок процедур, які зменшують вплив можливого конфлікту на якість обслуговування та зменшують ймовірність його виникнення. Побудовано математичні моделі систем на основі запропонованих протоколів, які дозволяють реалізувати оптимальні, зважаючи на якість обслуговування, вимоги та підвищити ефективність використання каналу, процедури керування множинним доступом з врахуванням характеристик реальних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16-5-05
Шифр НБУВ: РА317578 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Іванов В.А. 
Підвищення завадостійкості прийому сигналів в цифрових транкінгових системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / В.А. Іванов ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено підвищення завадостійкості прийому сигналів у цифрових транкінгових системах за допомогою визначення необхідних параметрів і характеристик приймачів базових станцій. Одержані у процесі удосконалення зазначених систем значення параметрів і характеристик механізмів сигнальної обробки на прийомі визначають необхідні умови для контролю показників завадостійкості під час експлуатації за несприятливих умов, можуть використовуватися у процесі проектування нових зразків техніки рухомого зв'язку. Запропоновано загальну методику підвищення точності лінійної апроксимації скінченної імпульсної характеристики канальних моделей цифрових транкінгових систем. За даними критеріями якості обслуговування одержано розрахункові дані характеристик канальних оцінювачів підвищеної точності та еквалайзерів підвищеної завадостійкості, які можуть використовуватися у процесі проектування приймачів базових станцій. Визначено ефективну довжину тренувальних послідовностей, що застосовуються у цифрових транкінгових системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16-01 +
Шифр НБУВ: РА324259

Рубрики:

      
14.

Білоус Ю.В. 
Методи територіально-частотного планування стільникових систем рухомого радіозв'язку та аналіз їх ефективності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Ю.В. Білоус ; Укр. держ. акад. залізнич. трансп. — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано нове ймовірнісне описання сигналів і внутрішньосистемних завад у стільникових системах рухового зв'язку (ССРЗ), яке грунтується на понятті характеристичної функції потужності сигналу й завади, а також показано його застосування в задачах територіально-частотного планування (ТЧП) ССРЗ. Розроблено рекомендації з практичного використання методів розрахунку енергетичних втрат, які виникають під час поширення радіохвиль на трасах ССРЗ. Визначено погрішності множника ослаблення з урахуванням точності електронної карти. Розроблено критерії ефективності методів ТЧП і метод планування ССРЗ, за яким визначення області покриття для окремих базових станцій (БС), їх груп і системи в цілому грунтується на обчисленні ймовірності відказу в обслуговуванні рухомого абонента (РА). Одержано аналітичні вирази для визначення ймовірності відказу в обслуговуванні РА, а також ймовірності відказу радіоканалу ССРЗ. Розроблено імітаційну модель абонентського доступу до ресурсу ССРЗ, яка дозволяє враховувати реальні умови функціонування цих систем: наявність повторних викликів, випадкову тривалість розмови, вплив завмирань і накладень сигналів і т.п. На підставі результатів експерименту показано можливість використання розробленої моделі для проведення розрахунків канальної ємності БС. Запропоновано метод розміщення БС на місцевості з використанням нейронної мережі, що самоорганізується, а також метод коректування місцеположення БС, який базується на використанні алгоритмів навчання нейронних мереж. Наведено метод побудови ССРЗ з мінімальною розмірністю кластера, який дає змогу знаходити оптимальний стосовно використання частотного ресурсу розподіл груп частотних каналів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16-01 +
Шифр НБУВ: РА324429

Рубрики:

      
15.

Миц С.В. 
Алгоритми кореляційного декодування сімей кодів Ріда-Соломона: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / С.В. Миц ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. А.С.Попова. — О., 2004. — 24 с. — укp.

Знайдено нові структурні властивості сімей кодів Ріда - Соломона (РС). Розкрито сильну структуру частотно-часової циклічності РС-кодів і встановлено, що довільний РС-код завжди може бути представлений у формі сімей рипараметричних дискретних функцій, або у вигляді своїх базових (БКС) і породжуючих (ПКС) кодових слів. Урахування цих властивостей під час розробки практичних схем кодеків дає змогу зменшити складність їх технічної реалізації. Побудовано еквівалентні коди Ріда-Соломона і коди, задані дискретним перетворенням Віленкіна - Крестенсона над полями Галуа та встановлено їх структурні та дистанційні властивості. Запропоновано розділення потужності коду РС на непересічні парціальні підкоди з метою зменшення складності технічної реалізації кодеків, розроблено регулярний алгоритм рекуррентного синтезу безлічі БКС і ПКС для побудови кожного парціального коду. Запропоновано регулярні алгоритми неалгебраїчного кодування РС-кодів на основі безлічі БКС та імовірнісного декодування РС-кодів на основі безлічі КС. Розроблено регулярний алгоритм і економічні схеми ковзного кореляційного декодування РС-кодів на базі знайдених структурних властивостей частотно-часової циклічності. Проведено оцінку складності технічної реалізації кодеків розрізнення ансамблів шумоподібних сигналів з використанням сімей РС-кодів і розроблено практичні рекомендації щодо їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.17-014 +
Шифр НБУВ: РА332196

Рубрики:

      
16.

Басов В.І. 
Системи прийому і обробки сигналів в каналах з частотно-селективним завмираннями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / В.І. Басов ; Укр. держ. акад. залізн. трансп.. — Х., 2004. — 27 с.: рис. — укp.

Розроблено марківську модель каналу зв'язку з частотно-селективними завмираннями (багатопроменевого каналу) з компенсацією нерівномірності групової затримки у каналі. Сигнальні та завадові складові на виході каналу описано за допомогою системи стохастичних нелінійних диференціальних рівнянь, що дозволяє використовувати марківський підхід до вирішення задачі синтезу оптимальних структур приймачів модульованих сигналів на виході багатопроменевого каналу зв'язку. На основі теорії нелінійної оптимальної фільтрації розроблено алгоритми оптимального та квазіоптимального прийомів модульованих (АМ, ЧМ, ФМ) радіосигналів для синтезування оптимальних та квазіоптимальних приймачів, не накладаючи обмеження на моделі сигналів, що приймаються та на діючі адитивні завади. З використанням синтезованих алгоритмів синтезовано оптимальні та квазіоптимальні системи прийому радіосигналів, які пройшли багатопроменевий канал зв'язку за умови дії адитивних завад. Одержано структурні схеми систем прийому пристроїв у динамічному та стаціонарному режимах. З використанням одержаних систем нелінійних диференціальних рівнянь для оціночних значень параметрів радіосигналів, що фільтруються та для кумулянтів проведено розрахунок завадостійкості синтезованих прийомних пристроїв за різних видів модуляції. На підставі аналізу результатів розрахунків зроблено висновок про оптимальність синтезованих алгоритмів. Встановлено, що завадостійкість синтезованих систем прийому відповідає завадостійкості прийому під час розподілу та когерентного складання окремих променів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-017 +
Шифр НБУВ: РА331603

Рубрики:

      
17.

Гладкіх В.І. 
Розробка рекурентних методів рішення задач радіозв'язку, модельованих інтегральними рівняннями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / В.І. Гладкіх ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено та розроблено рекурентні методи рішення задач радіозв'язку, модельованих інтегральними рівняннями. Одержано та проаналізовано двочленні рекурентні формули рішення інтегральних рівнянь Фредгольма другого роду, до яких зводяться задачі радіозв'язку. Обгрунтовано переваги застосування рекурентних формул у порівнянні з класичними методами під час рішення інтегральних рівнянь. На основі рекурентних формул розроблено нові ефективні алгоритми вирішення задач радіозв'язку, модельованих інтегральними рівняннями. Обгрунтовано постановку нових задач синтезу оптимального розподілу імпедансу. Розроблено алгоритми вирішення двомірної задачі синтезу оптимального розподілу імпедансу. Одержано формули, що визначають місце розміщення та імпеданс одиночної канавки, яка забезпечує максимальну розв'язку. Обгрунтовано доцільність використання імпедансних структур шириною не більше п'яти довжин хвиль. Розроблено конструкцію неоднорідної ребристої структури, що забезпечує більшу розв'язку, ніж однорідна імпедансна структура.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-01с116
Шифр НБУВ: РА331393

Рубрики:

      
18.

Кирпач Л.А. 
Підвищення швидкодії систем фазового автопідстроювання за допомогою розімкнених компенсаційних каналів управління: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / Л.А. Кирпач ; Держ. ком. зв'язку та інформатизації України, Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Проаналізовано шляхи зменшення перехідної складової похибки систем фазового автопідстроювання та показано, що умова інваріантності перехідної похибки застосовується у цих системах. Показано можливість досягнення квазіінваріантності перехідної похибки комбінованої системи ФАП за умов збереження порядку астатизму та різних місцезнаходжень інтегруючої ланки у замкненому контурі. Запропоновано методику синтезу оператора розімкнених компенсаційних каналів управління (РККУ) комбінованої системи ФАП за умови компенсації початкових значень повільно загасаючих компонент перехідної складової фазової похибки з урахуванням умови фізичної реалізовності оператора зв'язку. Створено методику синтезу оптимальних параметрів фізично реалізовного зв'язку за задавального діяння комбінованих систем ФАП з умови мінімізації квадратичних інтегральних оцінок. Одержано нові результати дослідження впливу умов фізичної реалізуємості оператора зв'язку на мінімум квадратичної та покращеної квадратичної інтегральної оцінок. Показано, що за наявності обмежень на квадратичні інтегральні значення швидкості та прискорення керувальної величини дані системи мають більш широкі можливості мінімізації квадратичної інтегральної оцінки, ніж системи з управлінням за відхиленням. Запропоновано методику оцінки чутливості оптимальних за швидкодією систем ФАП до варіацій параметрів об'єкта управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-012 +
Шифр НБУВ: РА329484

Рубрики:

      
19.

Нежуренко О.Г. 
Задачі маршрутизації в гібридній мережі передачі даних єдиної супутникової системи передачі інформації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / О.Г. Нежуренко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано нову математичну модель функціонування гібридних мереж зв'язку, яка дозволяє на основі запропонованих коефіцієнтів розділення потоків знаходити затримку даних в гілках наземної мережі і супутниковому каналі залежно від вхідного навантаження, а також імовірність відмов у встановленні з'єднання для мовних викликів. На основі даної моделі вперше розроблено методику визначення оптимального плану розподілу потоків у всій гібридній мережі зв'язку, включаючи наземну і супутникові мережі. Методику побудовано на базі числового розв'язання задачі оптимізації середньої затримки даних в допустимій області змінних методом послідовного квадратичного програмування (FSQP). Використовуючи агрегативний підхід, створено імітаційний алгоритм функціонування досліджуваної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.17-01 +
Шифр НБУВ: РА329646

Рубрики:

      
20.

Гончаренко Е.В. 
Еколого-економічне обгрунтування розвитку інформаційних технологій на прикладі мобільного зв'язку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Е.В. Гончаренко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено науково-методичні підходи щодо оцінки економічної ефективності мереж зв'язку з урахуванням еколого-економічних чинників для визначення найбільш перспективних напрямків розвитку безпровідного зв'язку. Удосконалено теоретичні та методичні засади оцінки еколого-економічного збитку від електромагнітного забруднення середовища джерелами випромінювання малої потужності. Обгрунтовано наукові принципи формування моделі визначення додаткових витрат від електромагнітного забруднення, які використовуються у процесі формування доходної та витратної частини бюджетів різного рівня. Суттєво удосконалено механізми компенсації збитків для споживачів інформаційних послуг з використанням принципів медичного страхування, що дає можливість накопичення та цільового використання коштів на відновлення стану здоров'я постраждалих. Розроблено науково-методичні положення щодо формування пріоритетних напрямків екологізації інформаційно-телекомунікаційних технологій, що забезпечать зменшення електромагнітного забруднення довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)386.656-28 + З884.16-01 +
Шифр НБУВ: РА331327

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського