Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (125)Реферативна база даних (547)Книжкові видання та компакт-диски (1562)Журнали та продовжувані видання (2713)
Пошуковий запит: (<.>U=М4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 89
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Суліменко Г.Г. 
Автоматизована побудова викройок оббивки м'яких меблів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / Г.Г. Суліменко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено методи, алгоритми, програмне забезпечення та методики інтерактивного моделювання викройок оббивки м'яких меблів. Для побудови викройок запропоновано використовувати покриття поверхні дискретною рівноланковою чебишевською сіткою, що імітує розміщення ниток тканини на поверхні. Вихідна поверхня - параметризована гранна модель з коректною та надлишковою топологією. Встановлено властивості елементів рівноланкової сітки, з використанням яких пропонуються методи побудови покриття на довільних однозв'язних областях поверхні та критерії оцінки його якості. Проаналізовано ситуації, що призводять до спотворення покриття, сформульовано умови, за яких очікується поява зворотних чарунок. Надано класифікацію наслідків їх появи та запропоновано методи безвідмовної роботи підсистеми. Розроблено методи побудови швів та перерізів з відновленням топологічної коректності вихідної моделі, комплекс алгоритмів обробки растрової області, який включає її еквідистантне доповнення, векторизацію межі, лінійну згладжувальну апроксимацію межі з заданим параметром якості, типізовану остаточну інформацію про викройку з урахуванням технологічних умов. Створено підсистему побудови викройок, що спирається на ідеологію об'єктно-орієнтованого програмування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.133 + М461.02 +
Шифр НБУВ: РА321698

Рубрики:

      
2.

Якимчук Д. М. 
Вдосконалення пресів для вирубування деталей виробів легкої промисловості: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.10 / Д. М. Якимчук ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено тенденції розвитку вирубувальних пресів в легкій промисловості та перевірено ефективність їх використання. Розроблено математичну модель технологічного процесу вирубування на електрогідравлічному пресовому обладнанні консольного типу. Вперше визначено залежності зміни спожитої енергії та тиску масла в системі від часу роботи пресового обладнання для кожної з ділянок вирубування. Одержано аналітичні залежності зміни спожитої потужності від периметрів різака для різних видів матеріалу та моментів інерцій маховика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М402.23-51-02 + М550.1-5-02
Шифр НБУВ: РА383572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Кошель Г.В. 
Вдосконалення просторових механізмів циклових швейних напівавтоматів: автореф. дис... канд. техн. наук.: 05.05.10 / Г.В. Кошель ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Удосконалено існуючі конструкції просторових механізмів циклових швейних напівавтоматів з метою розширення функціональних можливостей даного виду устаткування зі збереженням необхідної точності позиціонування робочих органів і покращання динамічних характеристик технологічного обладнання. У механізмі поперечного переміщення голки виявлено просторовий кулісний чотириланковик, ступінь вільності якого W = 0. Сформульовано поняття "квазі"-механізму, в якому рухомість забезпечується наявністю гарантованих зазорів у кінематичних парах. Розроблено класифікацію механізмів поперечного переміщення робочих органів. На підставі аналізу результатів аналітичного дослідження доведено неможливість використання "квазі"-механізму для розширення функціональних можливостей швейних напіавтоматів зі збереженням необхідної точності позиціонування голки відносно отворів фурнітури. Запропоновано механізм нової структури, застосування якого забезпечує роботу механізму у широкому діапазоні коливання ланок незалежно від наявності зазорів у циліндричних кінематичних парах. На підставі аналітичних та експериментальних досліджень підтвердежно значні переваги механізму нової конструкції відносно існуючого механізму. З'ясовано, що застосування механізму нової структури дозволяє розширити функціональні можливості даного виду швейних напівавтоматів з необхідною точністю позиціонування голки відносно отворів фурнітури та покращанням динамічних характеристик технологічного обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М403-51-04 +
Шифр НБУВ: РА362610

Рубрики:

      
4.

Малиновський В.І. 
Вдосконалення процесу проектування канонічного одягу складної форми: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.04 / В.І. Малиновський ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Розроблено методи, алгоритми, програмне забезпечення та методики проектування конструкцій богослужбового одягу візантійсько-слов'янського обряду. Створено інформаційну базу процесу проектування одягу для духовенства. За результатами досліджень розроблено систему споживчих вимог щодо показників рівня якості канонічного одягу та визначено номенклатуру цих показників. Для розробки програмного забезпечення процесу проектування даного одягу створено методику визначення абсолютних величин будь-яких індивідуальних розмірних ознак чоловічої фігури за мінімальною кількістю вихідних даних. Розроблено алгоритм задавання та побудови поверхні опорної зони верхнього богослужбового одягу як найбільш складного геометричного об'єкта та проблемного щодо ергономічної відповідності фігурі людини. Розроблено алгоритм побудови розгорток поверхні фелона за індивідуальними антропометричними параметрами споживачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М417-2 +
Шифр НБУВ: РА353484

Рубрики:

      
5.

Шандренко О.М. 
Віртуальні виміри моди XX ст.: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / О.М. Шандренко ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено феномен моди XX ст. у контексті віртуальної реальності, зроблено його реконструкцію в історіографічному та культурному аспектах. Виявлено креативні витоки virtus моди, проаналізовано її тілесні практики у контексті virtus. Розглянуто модні інновації XX ст. в контексті мистецьких практик. Досліджено світ моди від кутюр та прет-а-порте в аспекті віртуальної реальності. З'ясовано, що віртуальні виміри моди відображають весь спектр її репрезентацій як певної комунікативної технології: брендингу, флеш-іміджу, реклами, мас-медіа моди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4-22г + Щ126.63(0)6 + Т3(0)6-7 +
Шифр НБУВ: РА357332

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Пурченошвілі Т.А. 
Дослідження та розробка базових конструкцій корсетних виробів з урахуванням морфологічних та фізіологічних чинників: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.04 / Т.А. Пурченошвілі ; Держ. акад. лег. пром-сті України. — К., 1998. — 13 с. — укp.

Містяться теоретичні та експериментальні дослідження по удосконаленню процесу проектування корсетних виробів. Визначено, що урахування ергономічних вимог до корсетних виробів є пріоритетним та передбачає контроль величин питомого тиску на поверхню тіла. Характеристика форм поверхонь грудних залоз та їх пружних властивостей, що є на теперішній час, не формалізована та не може бути використана як вихідна інформація для задання рівня ергономічності конструкції корсетного виробу, що проектується. Запропоновано принцип параметричного задання форми грудних залоз. Застосовано показник модуля пружної основи для характеристики фізико-механічних властивостей грудних залоз. Встановлено рівень ергономічності бюстгальтерів у вигляді допустимих величин деформації грудних залоз, перевищення яких робить конструкцію бюстгальтера неергономічною. Розроблено класифікації форм грудних залоз та базових конструкцій бюстгальтерів. Запропоновано манекен для оцінювання якості посадки корсетних виробів. Встановлено принцип трансформування конструкції бюстгальтерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М424-02

Рубрики:

      
7.

Шестопалова Ю.А. 
Еволюція ідеалу краси в динаміці української моди (кінець XIX - початок XXI століття): Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.01 / Ю.А. Шестопалова ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Уперше у вітчизняній науці проведено вивчення наукових джерел та комплексний аналіз актуальної проблеми людської краси. Виявлено стильові зміни у західноєвропейській художній культурі кінця XIX - початку XXI ст., а також їх вплив на еволюцію естетичного ідеалу в культурі України. З'ясовано особливості об'єктивації естетичного ідеалу краси. Відображено естетичний ідеал у традиціях моделювання українського одягу. Проаналізовано вплив ринкових відносин на естетичний ідеал краси в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4-22 г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА349641

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Родіонова Н. М. 
Індивідуалізація професійної підготовки майбутніх фахівців швейного профілю: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Н. М. Родіонова ; Луган. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему індивідуалізації професійної підготовки майбутніх фахівців швейного профілю в професійних навчальних закладах. Визначено особливості підготовки фахівців швейного профілю в професійних навчальних закладах та умови її індивідуалізації. Проаналізовано тенденції й особливості розвитку системи професійної освіти в контексті індивідуалізації професійної підготовки фахівців швейного профілю, що надало можливість розкрити передумови розробки педагогічної технології індивідуалізації професійної підготовки майбутніх фахівців швейного профілю. Розроблено педагогічну технологію індивідуалізації професійної підготовки майбутніх фахівців швейного профілю, що передбачає організацію самостійної роботи з використанням комп'ютерних технологій, методу проектів в аудиторній і позааудиторній діяльності учнів, комплексних міжпредметних проектних завдань, побудову індивідуальних освітніх траєкторій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4 р(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА375906 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Марущак О.В. 
Інтеграція знань з матеріалознавства у професійній підготовці майбутніх фахівців швейного виробництва: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.В. Марущак ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2005. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано коцнептуальні засади інтеграції знань з матеріалознавства швейного виробництва та експериментально перевірено її вплив на рівень професійної підготовки фахівців у галузі виготовлення швейних виробів. Здійснено аналіз психолого-педагогічної, методичної літератури, а також дисертаційних робіт з проблеми впровадження дидактичної інтеграції до навчально-виховного процесу професійно-технічних навчальних закладів, з'ясовано його об'єктивні передумови, розглянуто різноманітні підходи до визначення поняття "інтеграція". Розроблено дидактичну модель навчального предмета "Матеріалознавство швейного виробництва", а також модель інтеграції знань з матеріалознавства у професійній підготовці майбутніх фахівців швейного виробництва, що відображає педагогічні умови, необхідні для її впровадження та реалізації у навчальному процесі. Запропоновано методику формування в учнів цілісної системи знань про властивості швейних тканин і матеріалів на інтеграційній основі, що передбачає єдність і взаємозумовленість інтеграції змістового (змісту природничо-наукових дисциплін і матеріалознавства швейного виробництва) та процесуального (форм, методів і засобів) компонентів знань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4-3 р(4УКР)3-3 +
Шифр НБУВ: РА339931

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кісіль М. В. 
Концепції формоутворення костюму в західноєвропейському дизайні XX століття: витоки, розвиток, тенденції: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.07 / М. В. Кісіль ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні засади процесу формоутворення, на підставі якого було виділено умови функціонування концепцій формоутворення й її складових у даному процесі. Розглянуто утворення та розвиток концепцій формоутворення костюма в першій половині XX ст. за умов панування модернізму, в середині XX ст. під час активного розвитку промислових підходів до проектування одягу та на зламі XX і XXI ст. в межах постмодерністської парадигми в мистецтві, які відповідно були класифіковані. З'ясовано, що характеристика концепцій формоутворення відбувається за авторським задумом, принциповим напрямком, структурою форми, методами та прийомами формоутворення костюма. Виділено рівні процесу формоутворення, які узагальнено за пріоритетністю використання в різних концепціях формоутворення костюма.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4-2(4) + Щ126.63(4)6
Шифр НБУВ: РА376714 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
11.

Кікоть А. А. 
Костюм в українській культурі: гендерні репрезентації: автореф. дис. ... д-ра культурології : 26.00.04 / А. А. Кікоть ; Харків. держ. акад. культури. — Х., 2010. — 36 с. — укp.

Проведено аналіз традиційного та сучасного костюмів в Україні в контексті гендерної теорії та практики. Доведено, що поняття костюма є одним з ключових у сучасній культурології та маніфестується у виявах національної ідентичності, маскулінності/фемінності, в тілесних практиках і процесах позначування. Обгрунтовано концепцію, згідно з якою костюм є індикатором трансформації гендерних образів і мультиплікатором символів у соціокультурному просторі України, сприяє євристичному розумінню релевантних гендерних характеристик як традиційної, так і сучасної української культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(45УКР-426) + Т3(4УКР)0-7 + М417.7
Шифр НБУВ: РА374588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Тархан Л.З. 
Макетно-графічне моделювання як засіб вивчення технології швейних виробів майбутніми інженерами-педагогами: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.З. Тархан ; Ін-т. педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Проведено ретроспективний аналіз підготовки спеціалістів для швейної галузі. Проаналізовано зміст професійної діяльності спеціалістів швейного виробництва. Визначено функції майбутніх інженерів-педагогів. Проведено відбір і систематизацію навчального матеріалу. Визначено місце образних компонентів у створенні уявлень про конструктивні елементи швейних виробів та розроблено систему макетно-графічних засобів наочності. Вдосконалено методику вивчення курсу "Технологія швейних процесів" на основі макетно-графічного моделювання. Встановлено, що рівень сформованості графічних знань та вмінь значно вищий у студентів експериментальних груп. Представлено навчально-методичну документацію для професійно-технічних навчальних закладів швейного профілю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4 р(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА321594

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Божко Н. В. 
Методика виробничого навчання майбутніх кравців у ПТНЗ засобами інтегрованих мікромодулів: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Н. В. Божко ; Укр. інж.-пед. акад. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано методичну систему виробничого навчання майбутніх кравців у ПТНЗ, яка побудована на основі використання інтегрованих мікромодулів, які інтегрують зміст навчання з кожної мікрооперації технологічного процесу. Досліджено структурну модель змісту інтегрованого мікромодуля, яка складається з інструкційно-технологічної, довідкової, оперативно-інноваційної, контрольної складових і побудована на основі мікроструктурного аналізу професійної діяльності фахівців з виходом на рівень технологічних мікрооперацій. Розглянуто метод формування інтегрованого змісту, який грунтується на використанні математичних моделей структур інтегрованого мікромодуля, модуля, модульного блоку. Наведено метод розроблення цілей і змісту навчання на основі інтеграції знань з урахуванням ієрархічної системи професійних умінь та навичок. Розроблено багатодисциплінарну ієрархічну ціль навчання на основі виявлення та використання спорідненого матеріалу навчальних дисциплін професійно-теоретичної підготовки для інтеграції зі змістом виробничого навчання. Розкрито методи інтеграції знань, подальший розвиток полягає у розробці комплексного методу навчання на основі інтегрованих мікромодулів, який забезпечує навчання на репродуктивному та продуктивному рівнях, з одночасною інтеграцію складових мікромодуля в контексті виконання окремої технологічної мікрооперації. Висвітлено засоби виробничого навчання на основі інструкційно-технологічних карт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4 р(4УКР)2-3
Шифр НБУВ: РА376174 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Гуменюк Т. Б. 
Методика навчання конструювання і моделювання одягу в процесі фахової підготовки майбутніх учителів технологій: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Т. Б. Гуменюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні основи педагогічного проектування. Розкрито сутність технологічного підходу в навчальному процесі, визначено процес формування та структуру освітнього середовища з метою розробки предметної методики навчання. Запропоновано теоретично обгрунтовану модель предметно-орієнтованого середовища навчального процесу з конструювання та моделювання одягу. Удосконалено організацію навчального процесу з цієї дисципліни шляхом розробки навчально-методичного комплексу та технологізації предметної методики навчання. Здійснено добір і структурування навчального матеріалу, який покладено в основу програми навчальної дисципліни "Конструювання та моделювання одягу". Експериментально доведено її ефективність у процесі фахової підготовки майбутніх учителів технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4 р(4УКР)3-2
Шифр НБУВ: РА386186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Васенок Т.М. 
Методика навчання учнів 5 - 9 класів основ конструювання швейних виробів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Т.М. Васенок ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено сучасні тенденції розвитку освітніх методик, стан проблеми навчання учнів 5 - 9 класів основ конструювання швейних виробів. Розроблено методику навчання учнів конструюванню швейних виробів, орієнтованую на особистість школяра, яка передбачає запровадження індивідуалізації навчання на етапі сприймання учнями нового матеріалу, застосування різнорівневого змісту навчального матеріалу, фронтально-індивідуальної форми навчання, розширених індивідуальних інструкційних карт. Використання методики диференційного навчання учнів дозволяє організувати навчальний процес одночасно на різних рівнях складності. Експериментально доведено ефективність застосування розробленої методики навчання за умов типової структури уроку трудового навчання в загальноосвітніх навчальних закладах України різних типів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4-2р(4Укр)2
Шифр НБУВ: РА317562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Кириченко О.М. 
Методика формування творчих умінь у майбутніх інженерів-педагогів швейного профілю: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.М. Кириченко ; Укр. інженер.-пед. акад. — Х., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Виявлено специфічну особливість підготовки майбутніх інженерів-педагогів швейного профілю, що полягає в необхідності формування в них умінь вирішувати нестандартні завдання художньо-конструкторського характеру. Уперше досліджено креативний потенціал різних видів навчальної діяльності даних студентів та можливість формування й розвитку в них творчих умінь у процесі вивчення навчальних дисциплін різних циклів підготовки. Висвітлено п'ятирівневу структуру творчої діяльності студентів швейного профілю, запропоновано критерії виділення рівнів їх творчості. Уперше теоретично обгрунтовано, розроблено й експериментально перевірено методику формування творчих умінь у майбутніх інженерів-педагогів, а також розроблено способи кількісної діагностики рівня сформованості їх творчих умінь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4 р(4УКР)3-3 + Ч489.518.5 +
Шифр НБУВ: РА329504

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Козакевич О.Р. 
Мистецтво в'язання в Західній Україні кінця ХІХ - першої третини ХХ ст. (історія, типологія, художні особливості, осередки): Автореф. дис... канд. мистецтвозн.: 17.00.06 / О.Р. Козакевич ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження мистецтва в'язання у Західній Україні кінця XIX - першої третини XX ст. З'ясовано специфіку його становлення та розвитку у контексті соціокультурних, економічних і мистецьких процесів та функціонування фахової освіти. Виявлено й охарактеризовано основні осередки в'язального виробництва, визначено локальні особливості традиційних в'язаних виробів, з'ясовано провідні тенденції моди, які сформували художньо-стильові риси західноукраїнського в'язання. Розроблено типологію в'язаних виробів, що побутували на західноукраїнських землях наприкінці XIX - у першій третині XX ст., здійснено їх художній аналіз. Аргументовано висновок про значення художнього в'язання у Західній Україні як багатогранного мистецького явища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М48 г(4УКР) + Щ126.923(4УКР33)53 +
Шифр НБУВ: РА344276

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Тканко О.Д. 
Мистецтво костюму в Україні кінця ХХ - початку ХХI століття: тенденції, школи, національна специфіка: автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.06 / О.Д. Тканко ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено мистецтво костюму в Україні кінця XX - початку XXI ст. - динамічного та складного періоду в українській моді у історичному, соціокультурному та мистецтвознавчому аспектах. Відзначено, що в цей час почала формуватися професійна національна індустрія моди та її особливість, з'явились модельєри, творчі здобутки яких - мистецький костюм, який став багатим матеріалом для образотворчих досліджень. Проаналізовано костюм як синтетичний феномен постмодерної культури в системі декоративно-ужиткового мистецтва, розглянуто його основні тенденції розвитку, виявлено художні вартості у творчості модельєрів, взаємозв'язки української моди зі світовою, прогнозовано перспективи розвитку української моди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М417.7(4УКР) + Щ126.63(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА362196

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Мельник М.Т. 
Мода в контексті художніх практик XX ст.: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / М.Т. Мельник ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Вперше зроблено історико-мистецтвознавчий аналіз розвитку моди XX ст. як особливої сфери художньої культури. Проаналізовано основні концептуальні підходи щодо вивчення феномену моди, досліджено її природу, характерні особливості та функції. Розкрито сутність понять "мода", "мистецтво", "стиль", "модний стиль", "напрям моди". Модні образи розглянуто як художні форми буття моди, визначено їх властивості, специфіку створення та функціонування у XX ст., простежено вплив основних мистецьких течій на їх пластично-декоративне вирішення. Виявлено особливості прояву стилістичних ознак у художніх практиках моди, визначено художні прийоми та методи творчості у галузі моделювання костюма. Продукти індустрії моди розглянуто як мистецькі твори, виявлено особливості їх створення, поширення та сприйняття. Стилістичну еволюцію модних образів розглянуто в художньому контексті. Вперше проаналізовано художньо-стилістичні особливості розвитку вітчизняної моди в безпосередньому зв'язку з художніми процесами в Україні XX ст. Охарактеризовано сучасний стан художнього моделювання, досліджено історичні аспекти розвитку моди в Україні, оцінено її стан і перспективи розвитку у контексті світової глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4-22 г(4УКР) + Щ126.63(0)6-239 + Т3(0)6-7 +
Шифр НБУВ: РА357242

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Березька К.М. 
Моделювання та синтез складних зображень симетричної структури: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / К.М. Березька ; НАН України. Держ. НДІ інформ. інфраструктури. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено опису, моделюванню та синтезу складних симетричних зображень. Розроблено метод опису та моделювання складних зображень, який базується на запропонованій мові опису структурних частин зображень-орнаментів та розроблених алгоритмах синтезу та моделювання груп перетворень. Досліджено властивості операцій наведеної мови опису. Запропоновано алгоритми синтезу та моделювання груп перетворень зображень на основі осьових симетрій. Отримано аналітичні вирази для коефіцієнтів стиснення зображень, побудованих на основі структурного методу. На основі розроблених алгоритмів спроектовано та впроваджено редактори орнаментів та вишивок, наведено результати генерування та архівації орнаментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М482-5-05 + З970.632,022
Шифр НБУВ: РА308388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського