Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (1280)Книжкові видання та компакт-диски (895)Журнали та продовжувані видання (102)
Пошуковий запит: (<.>U=П65$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 161
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сеньків О.М. 
Антиоксидантний статус та вуглеводний обмін у відлучених поросят за дії різного рівня цинку в раціоні: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / О.М. Сеньків ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив різного рівня цинку в раціоні поросят до і через різні строки після відлучення від свиноматок на активність антиоксидантної системи й обміну вуглеводів у їх організмі й інтенсивність росту. Встановлено інгібуючий вплив дефіциту цинку у раціоні поросят після відлучення від свиноматк на активність антиоксидантної системи та метаболізм глюкози у їх організмі. З'ясовано, що підвищення його рівня у раціоні поросят активує антиокидантну систему та метаболізм глюкози. Аналогічні відмінності виявлено також у вмісті продуктів перекисного окиснення ліпідів та активності супероксидиддисмутази у печінці та скелетних м'язах поросят залежно від вмісту цинку у згодовуваному їм комбікормі. Встановлено, що після відлучення від свиноматок концентрація глюкози та молочної кислоти у крові поросят, яким згодовували комбікорм з низьким (30 та 60 мг/кг) вмістом цинку значно більша у порівнянні з тваринами, яким згодовували комбікорм з високим (100 та 120 мг/кг) вмістом цинку. Встановлено пряму залежність між активністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази та вмістом цинку в раціоні поросят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272.512 + П65-451.23 +
Шифр НБУВ: РА363126

Рубрики:

      
2.

Кузьменко П. І. 
Біотехнологія виробництва пребіотичного комплексу та його використання у свинарстві: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.20 / П. І. Кузьменко ; Білоцеркв. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2010. — 22 с. — укp.

Розроблено біотехнологію одержання нових вітчизняних комплексних пребіотичних компонентів на базі пектину та комплексів пара-амінобензойної кислоти (ПАБК) з біометалами. Обгрунтовано й експериментально підтверджено доцільність використання ферментів для одержання пектину з бурякового жому. Шляхом спрямованого біокаталізу розроблено ензимну композицію, що проявляє синергізм дії за умов "обмеженого" біокаталізу, з метою інтенсифікації процесу біоконверсії й одержання продуктів з заданими показниками виходу й якісного складу. Виявлено ферментативний вплив на процес гідролізу й екстрагування пектину із сировини, що призводить до підвищення ефективності процесу за рахунок збільшення проникності клітинних мембран рослинної сировини. Експериментально підтверджено можливість ультрафільтраційного та нанофільтраційного концентрування пектинових екстрактів, що дозволяє одержати розчини з підвищеним вмістом пектину заданих параметрів з використанням екобіотехнологій. Запропоновано новий метод функціоналізації олігоцукрів бурякового жому шляхом уведення в нього металокомплексів ПАБК, що дозволило одержати комплекс з пребіотичними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272.539 пребіотики + П65-451.29 пребіотики + П855.59
Шифр НБУВ: РА377325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Ривак Г.П. 
Біотехнологія одержання та застосування провіту в годівлі свиней та курчат-бройлерів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / Г.П. Ривак ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2002. — 20 с. — укp.

Зазначено, що біотехнологічний продукт мікробіологічного синтезу провіт містить комплекс біологічно активних речовин (вітамінів групи В, зокрема, холіну, амінокислот, макро- та мікроелементів), а також інші поживні речовини, належить до четвертого класу небезпеки як кормова домішка та є нетоксичним для лабораторних тварин та курчат-бройлерів. Встановлено, що введення провіту в комбікорм порісних і підсисних свиноматок позитивно впливає на якісні показники їх молозива та молока, підвищує живу масу їх приплоду під час народження, сприяє їх збереженості до відлучення, стимулює ріст і розвиток поросят-сисунів, забезпечує покращання гематологічних показників крові, а також обмінних процесів і резистентного статусу організму. Доведено, що домішка в комбікорм курчат-бройлерів стимулює їх ріст і розвиток, сприяє покращанню морфологічних і біохімічних показників крові, обмінних процесів організму аптиці, підвищує поживну цінність продукції. Визначено, що оптимальною дозою згодовування для порісних і підсисних свиноматок і курчат-бройлерів є 15 кг провіту на 1 тонну комбікорму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-45 + Е0*871 + Л89 + П68-4
Шифр НБУВ: РА320874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Харенко М.І. 
Біотехнологія розмноження свиней. Інтенсифікація відтворної функції свиноматок і кнурів: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.07 / М.І. Харенко ; Львів. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 1998. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення технології відтворення свиней у спецгоспах і промислових комплексах України. У роботі в порівняльному аспекті вивчені основні показники відтворення свиней з чітким визначенням помісячної та сезонної динаміки цих показників, розроблений критерій оцінки форм неплідності основних і перевірюваних свиноматок, а також обгрунтована економічна перевага організації внутрішньогосподарських пунктів штучного осіменіння свиней. У порівняльному аспекті вивчені показники спермопродукції районованих порід кнурів-плідників у спецгоспах і промисловому комплексі, обгрунтована перевага комплексного застосування гормональних та вітамінних препаратів при інтенсифікації відтворної функції основних і перевірюваних свиноматок, а також необхідність використання для цієї мети простагландинів і КПМК. Вперше проведена апробація тканинних препаратів /біостимуляторів/, виготовлених із хоріону і пуповини людини для інтенсифікації репродуктивної функції свиноматок і кнурів-плідників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-34,022

Рубрики:

      
5.

Віщур О.І. 
Біохімічні особливості формування та регуляції імунної відповіді у телят і поросят у ранньому віці: автореф. дис... д-ра вет. наук: 03.00.04 / О.І. Віщур ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2008. — 32 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження біохімічних показників, які характеризують активність клітинних і гуморальних факторів імунітету, імунобіологічну реактивність, активність ферментної та неферментної ланок антиоксидантної системи, а також деякі особливості процесу метаболізму білків і ліпідів в організмі телят і поросят на ранніх стадіях росту, у періоди вакцинації та одлучення від свиноматок. Проаналізовано вплив імунотропних засобів (типогену, левамізолу, антоксану, імукору, ліпогену) на дані показники. Виявлено стимулювальну дію імуномодулювальних препаратів тимоген і левамізол на формування імунобіологічної реактивності, активність неспецифічних факторів захисту й інтенсивність пероксидного окиснення ліпідів в оганізмі телят і поросят під час вакцинації. Розроблено склад і технологію одержання імуномодулювального препарата з антиоксидантною дією антоксан, показано його нормалізувальну дію за умов посилення вільнорадикального окиснення та формування повноцінної імунної відповіді у телят і поросят. Виявлено стимулювальний вплив нового препарату імукор на функцію імунної й антиоксиданої систем в організмі телят. Доведено високу ефективність застосування комплексного ліпосомального препрату Ліпоген з метою зменшення негативного впливу стресу у поросят у період вілучення від свиноматок, а також для підвищення резистентності телят у ранньому віці. На підставі результатів наукового дослідження поглиблено сучасні уявлення про біохімічні особливості становлення імунної системи та корекцію її порушень у телят і поросят раннього віку за умов імунодефіциту, вакцинації, а також у період відлучення поросят від свиноматок. Зроблено висновок, що метаболічна корекція вільнорадикальних процесів в організмі поросят і телят є новим перспективним напрямком підвищення імунного потенціалу молодняку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.922 + П65-273.922 +
Шифр НБУВ: РА358848

Рубрики:

      
6.

Чумаченко В.В. 
Біохімічні та імунологічні основи системи профілактики стресу в свиней: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 03.00.04 / В.В. Чумаченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Установлено, що у загальному адаптаційному синдромі у свиней беруть участь усі їх системи та ланки обмінних процесів, взаємопов'язані зі станом резистентності організму. Визначено комплексні зміни показників білкового, амінокислотного та ліпідного обміну, пероксидного окиснення ліпідів, системи антиоксидантного захисту у свиней за умов стресу, що доводить метаболічну спрямованість цих процесів для забезпечення життєдіяльності їх організму за умов адаптації до дії стрес-факторів. Рівень стресової реакції у поросят у разі відлучення від свиноматки залежить від їх віку та механізмів адаптації організму. Найбільша стрес-реакція виникає у поросят за умов їх відлучення від свиноматок у 26-денному віці та формування їх у групи з різних гнізд. Суттєво знижує стресовий стан у поросят формування їх за групами у 45 - 60-денному віці, через 7 діб після відлучення від свиноматок, а також за умов вирощування, уникаючи перегрупування. За умов стресу посилюється розпад білків, дезамінування та переамінування амінокислот, ліполіз, пероксидне окиснення ліпідів й активація ферментних і неферментних ланок системи антиоксидантного захисту, виникає імунодефіцитний стан, що супроводжується шлунково-кишковими, респіраторними та іншими хворобами різної етіології. Апробовано домішки до корму вітамінів E, C і селену та застосування імуномодулятора - поркавірексу для профілактики стресу у свиней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.29 + П836.51 +
Шифр НБУВ: РА348830

Рубрики:

      
7.

Полякова В.О. 
Вдосконалення прийомів оцінки племінних і продуктивних якостей універсальних і спеціалізованих порід свиней: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.О. Полякова ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню генотипових особливостей порід свиней різного напряму продуктивності за репродуктивними, відгодівельними і м'ясними якостями. Для розробки прийомів оцінки продуктивності якостей свиней використані інтер'єрні показники сироватки крові та моделювання кривих росту з використанням моделі Річардса. Визначено зв'язок активності ферментів з репродуктивними якостями свиней. Встановлено доцільність відбору ремонтного молодняку свиней за параметрами напруги і рівномірності росту. Виявлено вплив генотипових і паратипових факторів на мінливість інтер'єрних показників. За допомогою кластерного аналізу встановлені відмінності досліджуваних порід за основними господарсько-корисними ознаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334.3,022

Рубрики:

      
8.

Фоміна М.В. 
Ветеринарно-санітарна експертиза свинини, виробленої в умовах дефіциту заліза та його корекції: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / М.В. Фоміна ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив різних соплук і доз заліза на еритропоез, білковий, вуглеводний і мінеральний обмін у свиней, їх м'ясну продуктивність, прирости мас та якість одержаної продукції. Встановлено, що корекція раціонів дослідних свиней хелатними сполуками заліза (метіонатів і лізинатів) сприяє вірогідному зростанню кількості еритроцитів у крові, вмісту гемоглобіну, концентрації загального білка, SH-груп і заліза у сироватці крові. Вивчено вплив різних сполук і доз заліза на м'ясну продуктивність, швидкість росту свиней, зроблено ветеринарно-санітарне та біологічне оцінювання одержаної продукції. З'ясовано, що додавання лізинату заліза до раціону відгодовуваних свиней краще впливає на забійні показники, морфологічний склад туш (збільшує вихід м'язової тканини, площу м'язового вічка), фізичні властивості (pH, площу м'язового вічка, вологоємність) та відзначається найбільшим рівнем вірогідності. Доведено, що застосування заліза у формі хелатів позитивно впливає на органолептичні характеристики свинини, що сприяє покращанню якості м'яса та бульйону з нього, фізико-хімічних показників і подовжує термін його зберігання. У м'ясі усіх дослідних груп свиней виявлено зменшення загальної вологи та збільшення вмісту сухої речовини та жиру, що забезпечує більшу калорійність м'яса та покращує його смакові якості. Доведено позитивний вплив хелатних сполук заліза на збільшення рівня мікроелементів у крові та м'ясі свиней (Fe, Mn, Zn, Cu). Розраховано економічний ефект та розроблено рекомендації щодо використання лізинату заліза для відгодівлі свиней у встановленій дозі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-45 + П817.11 +
Шифр НБУВ: РА358497

Рубрики:

      
9.

Аніскіна-Левчук Р.В. 
Взаємозв'язок між стадіями відтворювального циклу та процесами перекисного окислення ліпідів і антиоксидантного захисту у свиноматок: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.13 / Р.В. Аніскіна-Левчук ; УААН. Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2003. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментальних досліджень процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) та антиоксидантного захисту (АОЗ) в тканинах свиноматок та їх плодів. Установлено окремі закономірності та особливості вмісту дієнових кон'югатів, малонового діальдегіду, відновленого глутатіону та активності ксантиноксидази, каталази, глутатіонпероксидази та глутатіонтрансферази в печінці, ендометрії, міометрії свиноматок у період статевого спокою, охоти на 10, 15, 20, 30, 60, 90-у доби поросності, плодових оболонках, печінці, найдовшому м'язі спини 60-ти, 90-ти денних плодів і новонароджених поросят. Виявлено особливості диференціації вмісту даних компонентів у тканинах матки в місцях розташування плодів та між ними, установлено кореляційний зв'язок між рівнем показників ПОЛ-АОЗ у тканинах матері та плодів, а також їх масою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-273.1 +
Шифр НБУВ: РА325580

Рубрики:

      
10.

Ломако Д.В. 
Вивчення ознак відтворювальної здатності свиноматок при чистопородному розведенні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Д.В. Ломако ; УААН. Ін-т свинарства. — Полтава, 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено ознаки відтворювальної здатності свиноматок за умови чистопородного розведення, розроблено пропозиції щодо одержання більшої кількості відлучених поросят від кожної свиноматки за рік. Визначено, що свиноматки великої білої породи української селекції внутріпородного материнського типу УВБ-1, маючи високу багатоплідність, потребують значного покращання інших ознак відтворювальної здатності: вирівняність гнізд, збереженість поросят у підсисний період, середня жива маса та кількість поросят під час відлучення, а також збільшення кількості сосків у свиноматок. Внаслідок проведених досліджень виявлено вплив живої маси поросят під час народження на їх збереженість, швидкість росту та репродуктивні якості. Доведено, що найбільш вдалим є поєднання великих при народженні свиноматок та малих кнурів, взятих з найбільш багатоплідних гнізд. Наведено нову формулу для визначення вирівняності гнізд, а також новий оціночний індекс для визначення комплексної селекційної цінності свиноматок за їх відтворювальною здатністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-335,022 + П653.9 велика біла
Шифр НБУВ: РА308151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Фесенко О.Г. 
Вивчення особливостей м'ясних якостей свиней різного напрямку продуктивності залежно від методу їх розведення і забійної маси: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.Г. Фесенко ; УААН. Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2005. — 19 с. — укp.

Вперше в Україні у порівняльному аспекті вивчено продуктивні якості та біологічні особливості шести генотипів свиней, вирощених з застосуванням різних методів розведення (чистопородного, схерщування та породно-лінійної гібридизації). Одержано нові дані щодо продуктивності свиноматок, закономірності формування м'язової тканини тварин, перетравності поживних речовин корму, впливу генотипових і фенотипових факторів на показники м'ясної продуктивності. Встановлено кореляційні зв'язки між відгодівельними, забійними, м'ясними та інтер'єрними показниками. Виявлено, що свині м'ясних генотипів за чистопородного розведення переважали за більшістю показників інші породи, а помісі і гібриди за їх участю у разі відгодівлі до 100 та 125-ти кг живої маси перевищували показники чистопородних тварин за інтенсивністю росту на 3 - 23 та 2 - 19 днів, за виходом м'яса в туші - на 1,2 - 2,9 % та 1,2 - 3,2 %. Обгрунтовано доцільність відгодівлі свиней до вищих вагових кондицій залежно від генотипу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-455.46 +
Шифр НБУВ: РА335789

Рубрики:

      
12.

Мороз О.Г. 
Вивчення поєднань різних генотипів свиней в умовах свинокомплексу з метою одержання високопродуктивних товарних гібридів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.Г. Мороз ; УААН. Ін-т свинарства. — Полтава, 1999. — 16 с. — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню найбільш ефективних варіантів поєднань генотипів свиней української та англійської селекції для одержання товарних гібридів на внутріпородній і міжпородній основі в умовах "Калитянського" свинокомплексу Київської області. Встановлено, що при використанні внутріпородного типу української великої білої породи (УВБ-1), як материнської форми, а кнурів порід дюрок, ландрас та великої білої англійської селекції, досягаються найвищі показники відтворювальних, відгодівельних і м'ясних якостей. Відгодівлю товарних гібридів, одержаних за такою схемою, в умовах України доцільно закінчувати при досягненні тваринами живої маси 115...120 кг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-338.2,022

Рубрики:

      
13.

Цибенко В.Г. 
Вивчення продуктивності свиней миргородської породи в залежності від генетичної подібності батьківських пар: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.Г. Цибенко ; УААН. Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено ефективність поєднання свиней миргородської породи за спорідненого та неспорідненого методів розведення. Одержано дані щодо продуктивних якостей свиноматок за використання інбридингу й аутбридингу. Визначено показники росту та розвитку тварин, відгодівельних і м'ясних якостей. Надано оцінку якісних показників м'язової та жирової тканин. Вивчено біохімічні особливості крові інбредного й аутбредного молодняку свиней. Визначено економічну ефективність відгодівлі свиней, одержаних від спорідненого та неспорідненого підбору батьківських пар. Установлено, що використання генетично подібних кнурів і свиноматок різного ступеня спорідненості (50; 12,5 і 3,12 %) призводить до зниження багатоплідності, збережності та маси гнізда поросят за умов відлучення. Виявлено значний вплив батьківської основи та покращення відгодівельних якостей в аутбредних тварин у порівнянні з інбредними за незначної мінливості забійних і м'ясних якостей. Установлено, що кровозмішування знижує вологоутримувальну здатність м'яса на 3,89 %. Відгодівля аутбредних свиней сприяє одержанню додаткової продукції на суму 283 грн від однієї тварини та рентабельності виробництва свинини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П653.9 миргородська + П65-62 +
Шифр НБУВ: РА345936

Рубрики:

      
14.

Ващенко П.А. 
Вивчити внутріпородні поєднання генотипів свиней великої білої породи вітчизняної та зарубіжної селекцій на етапі закладки нових генеалогічних структур: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / П.А. Ващенко ; УААН. Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2005. — 20 с. — укp.

Вперше за однакових виробничих умов встановлено ефективність внутрішньопородних поєднань свиней української, естонської, англійської та німецької селекцій у великій білій породі. Досліджено вплив плідників зарубіжної селекції на продуктивні якості вітчизняних генотипів з метою визначення доцільності їх використння у процесі формування нових генеалогічних структур. Встановлено найбільшу ефективність поєднання свиноматок української з кнурами естонської та англійської селекцій. Зазначено, що за даних умов у піддослідних тварин не спостерігається погіршення якості продуктів забою, а відгодівельні показники поліпшуються. З урахуванням одержаних результатів закладено три заводські лінії (Валле 3 009, Кюукки 3 089, Славутича 6 161) та родини (Волшебниці 1 880, Тайги 1 734, Сої 58). На підставі принципів модальної селекції запропоновано нові критерії відбору родоначальників генеалогічних структур і встановлено ефективність використання даних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-3 +
Шифр НБУВ: РА335788

Рубрики:

      
15.

Онищенко А.О. 
Вивчити ефективність використання свиней української м'ясної породи в якості материнської форми при чистопородному розведенні і схрещуванні: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / А.О. Онищенко ; УААН. Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2008. — 20 с. — укp.

Вперше за умов промислової технології виробництва свинини комплексно досліджено репродуктивні якості свиноматок української м'ясної породи у разі чистопородного розведення та схрещування із кнурами порід - українська м'ясна, велика біла українська та французької селекції, ландрас, дюрок, п'єтрен. Доведено доцільність використання свиней української м'ясної породи як материнської форми у схрещуваннях з кнурами породи дюрок і великої білої французької селекції. Одержано нові дані щодо репродуктивних якостей свиноматок, інтенсивності росту, відгодівельних і забійних якостей молодняка, деяких біохімічних показників крові, морфологічних і фізико-хімічних показників м'язової та жирової тканини напівтуш свиней. Визначено показники рівномірності та напруги росту, встановлено їх відмінності у чистопородних і помісних свиней. Обгрунтовано доцільність використання даних показників як додаткових критеріїв селекції на підвищення відгодівельних і репродуктивних якостей тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312 +
Шифр НБУВ: РА360020

Рубрики:

      
16.

Прокопенко О.В. 
Визначення впливу породи і породності свиней на одержання молодняка для відгодівлі до різних вагових кондицій: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.В. Прокопенко ; УААН. Ін-т свинарства УААН. — Полтава, 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено закономірності успадкування господарсько-корисних ознак потомками свиней, одержаних шляхом схрещування великої білої (ВБ) і великої чорної (ВЧ) порід, а також їх помісей у поєднанні з кнурами полтавської м'ясної (ПМ) породи та ефективності відгодівлі їх до різних вагових кондицій. Встановлено, що доцільно у масовому товарному свинарстві Донбасу використовувати ВБ породу як материнську форму, а як батьківську - кнурів ВЧ породи. З метою підвищення м'ясності туш найефективніше використовувати двопородне схрещування маток ВБ породи з кнурами ПМ, а у разі трипородного - двопородних маток у поєднанні з кнурами ПМ породи. Доведено ефективність використання чистопородного та помісного приплоду під час відгодівлі за умов виробництва до живої маси 100, 125 і 150 кг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-338,022
Шифр НБУВ: РА309551 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Гіска В.В. 
Використання екструдованого насіння амаранту в складі комбікормів для молодняку свиней: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.В. Гіска ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2002. — 14 с. — укp.

Досліджено динаміку зміни вмісту азотистих речовин, жирів і вуглеводів у насінні амаранту внаслідок технологічної обробки, вивчено його поживну цінність. Включення екструдату амаранту до комбікормів сприяє підвищенню середньодобових приростів маси поросят на 3,9 - 11,0 % і забезпечує зниження витрат кормів на 3,0 - 11,1 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44-451.83 + П545.183
Шифр НБУВ: РА318965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Парасочка І.Ф. 
Використання імуногенетичних методів для збереження генофонду свиней великої чорної породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / І.Ф. Парасочка ; УААН; Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське, 2009. — 20 с. — укp.

Визначено імуногенетичні особливості і перспективні напрями використання генетичних маркерів за умов збереження генофонду великої чорної породи свиней в Україні. Проаналізовано та встановлено специфіку генофонду свиней великої чорної породи за генетичними системами груп крові, особливості мікроеволюційних процесів в досліджених популяціях. За результатами імуногенетичних досліджень встановлено відносну стабільність основних породоспецифічних параметрів генофондів. Виявлено зв'язки між імуногенетичними маркерами і репродуктивними якостями великої чорної породи. Встановлено, що у свиноматок гомозиготних генотипів більш високі репродуктивні здатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-31 + П653.9 велика чорна +
Шифр НБУВ: РА366869

Рубрики:

      
19.

Гравченко В.О. 
Використання кнурів-плідників зарубіжної селекції для підвищення продуктивності свиней великої білої породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.О. Гравченко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2008. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень ефективності використання кнурів-плідників великої білої породи англійського датського та французького походження та свиноматок заводського типу "Голубівський" (це є генеалогічною структурною одиницею створюваного внутрішньопородного типу УВБ-3). За результатами дослідження показано, що серед плідників заводського типу "Голубівський" є кнури, потомство яких відповідає рівням аналогів зарубіжного походження щодо відгодівельних і м'ясних якостей. Це підверджує високий генетичний потенціал тварин дослідженого типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334 + П653.9 велика біла +
Шифр НБУВ: РА356096

Рубрики:

      
20.

Воронін Д.В. 
Використання побічних продуктів крохмале-патокового виробництва в годівлі молодняку свиней: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Д.В. Воронін ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 23 с.: табл. — укp.

Установлено біологічну цінність та показано економічну доцільність використання побічних продуктів крохмале-патокового виробництва (ППКПВ) у годівлі молодняку свиней за умов Степу України. Визначено оптимальні дози згодовування ППКПВ. Досліджено перетравність поживних речовин, особливості енергетичного обміну, засвоєння азоту, кальцію, фосфору в організмі молодняку свиней під час згодовування кукурудзяного глютену, кукурудзяних фосфатидного концентрату та сухого корму у складі комбікормів. Визначено вплив ППКПВ на морфологічний склад туш свиней, якість продукції, амінокислотний і жирнокислотний склад найдовшого м'язу спини, гістологічну будову печінки. Обгрунтовано рецепти комбікормів для молодняку свиней з використанням сухого кукурудзяного корму, кукурудзяного фосфатидного концентрату та доведено ефективність їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44 +
Шифр НБУВ: РА338335

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського