Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (90)Книжкові видання та компакт-диски (86)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413.5-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Стельмах А. І. 
Вибір методу і тривалості антеградної декомпресії жовчних шляхів при механічній жовтяниці: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / А. І. Стельмах ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 23 с.: рис., табл. — укp.

Наведено результати ретро- та перспективного аналізу хірургічного лікування хворих з механічною жовтяницею непухлинного та пухлинного генезу. Проаналізовано методи декомпресії біліарного тракту, визначено пріоритетність, показання та протипоказання до їх застосування залежно від характеру захворювання та рівня обструкції. Проведено стандартизацію ускладнень антеградних ендобіліарних втручань, виділено тяжкі та легкі ускладнення. Визначено причини виникнення ускладнень, пов'язані з недоліками методів декомпресії біліарного тракту, двомоментного дренування за Сельдингером. Впровадження вдосконалених методів антеградних ендобіліарних втручань дозволило зменшити частоту ускладнень дренувальних операцій з 29,4 до 14,4 %. Встановлено, що стентування біліарного тракту може бути остаточною маніпуляцією, альтернативною реконструктивним втручанням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.5-32 + Р457.465.5
Шифр НБУВ: РА383863 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Живиця С.Г. 
Диференційна діагностика механічних, паренхіматозних та змішаних жовтяниць у хірургічних хворих за даними клініко-лабораторних, сонографічних та морфологічних показників: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.Г. Живиця ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено, що найскладніше діагностувати хворих зі змішанами формами жовтяниці, коли в клінічних, лабораторних і сонографічних показниках присутні озаки обтураційної та паренхіматозної жовтяниці. Розкрито морфологічну природу дифузних захворювань печінки, які мають місце у 78 % хірургічних хворих з синдромом жовтяниці. Доведено, що за обтурації жовчовивідних шляхів на тлі хронічних дифузних захворювань печінки першим етапом хірургічного лікуванням має бути ендоскопічна або інтервенційна декомпресія жовчих шляхів і застосування екстракорпоральних методів детоксикації. Розроблено діагностичні алгоритми синдрому жовтяниці, математично-статистичні моделі, що дозволяють провести диференційну діагностику з точністю до 85 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.445.51-4 + Р413.5-31-4
Шифр НБУВ: РА319578 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Ніколюк 
Діагностика, диференційна діагностика та лікування кардіалгій, обумовлених захворюваннями біліарної системи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Людмила Степанівна Ніколюк ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 + Р413.5-3
Шифр НБУВ: РА329981

Рубрики:

      
4.

Білоусов А.М. 
Екстракорпоральна гемокорекція із застосуванням магнітокерованого сорбенту в інтенсивній терапії синдрому інтоксикації у хворих з патологією органів гепатопанкреатодуоденальної зони (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.30 / А.М. Білоусов ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2004. — 40 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено вплив нового методу екстракорпоральної гемокорекції з застосуванням магнітокерованого сорбенту на різні рівні гомеостатичних систем у хворих з синдромом ендогенної інтоксикації, обумовленим паталогією гепатопанкреатодуоденальної зони. В результаті застосування запропонованого методу екстракорпоральної гемокорекції в усіх хворих основної групи виявлено ознаки покращення метаболічного гомеостазу, рівноваги між антирадикальними та прорадикальними продуктами, що підтверджується достовірним зниженням токсичних форм кисню. Зазначено, що даний факт є основною патогенетичною відмінністю даного методу від комплексної традиційної інтенсивної терапії, проведеної у хворих групи порівняння. Встановлено, що характерною рисою розробленого методу з застосуванням магнітокерованого сорбенту є те, що даний метод є альтернативним не за детоксикаційним ефектом, а за системною неспецифічною біологічною модуляцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.5-3 + Р413.6-3 +
Шифр НБУВ: РА329791

Рубрики:

      
5.

Шульгай А.Г. 
Закономірності морфофункціональних змін судинного русла та оболонок тонкої і товстої кишок в умовах обтураційного холестазу та різних способів його корекції (експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.01 / А.Г. Шульгай ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 36 с. — укp.

Вивчено динаміку структурних і функціональних змін у судинному руслі й оболонках тонкої та товстої кишок у формуванні синдрому функціональної недостатності у процесі розвитку обтураційного холестазу. Надано топічну та кількісну характеристику просторової перебудови архітектоніки кровоносних судин брижової та внутрішньоорганної частини. Досліджено реакції гемомікроциркуляторного русла всіх оболонок на розвиток механічної жовтяниці, а також особливості адаптації слизової, підслизової та м'язової оболонок тонкої та товстої кишок до нових умов травлення за відсутності поступлення жовчі. Показано характер перебудови системного й органного кровообігу у динаміці різних термінів механічної жовтяниці та їх взаємозв'язок з морфологічним станом судинного русла і склавих кишкової стінки. Доведено, що за зазначеної патології відбувається розвиток явищ функціональної недостатності тонкої та товстої кишки, визначено основні її патогенетичні складові. Подано порівняльну характеристику морфофункціонального стану судинного русла й оболонок тонкої та товстої кишок за різних методів декомпресії жовчних шляхів. Розроблено новий спосіб корекції ендогенної інтоксикації та функціональної недостатності кишки за механічної жовтяниці з використанням озонових ентеросорбентів. Розроблено нові способи зовнішнього дренування жовчних шляхів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.5-32 + Р457.465.52 +
Шифр НБУВ: РА345670

Рубрики:

      
6.

Слінчук Н.В. 
Корекція клімактеричних порушень у жінок з патологією гепатобіліарної системи: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.В. Слінчук ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Вивчено клініко-функціональні особливості, а також зміни якості життя, ліпідного обміну, функціонального стану печінки, ендокринологічного статусу та мікробіоценозу статевих шляхів у жінок із клімактеричними порушеннями на фоні гепатобіліарної патології. Вперше показано роль порушень ліпідного обміну та функціонального стану печінки у генезі розвитку клімактеричних порушень у пацієнток даної групи. Встановлено взаємозв'язок між клінічними, біохімічними, ендокринологічними та мікробіологічними порушеннями та зміною якості життя у жінок з клімактеричним синдромом (КС) на фоні гепатобіліарної патології. Розширено наукові уявлення про патогенез КС, обгрунтовано необхідність удосконалення методики корекції клімактеричних і метаболічних порушень. Уперше визначено роль замісної гормональної та метаболічної терапії у корекції нейроендокринних змін у жінок з клімактеричними порушеннями на фоні гепатобіліарної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59-5 + Р413.5-3 +
Шифр НБУВ: РА360143

Рубрики:

      
7.

Бабік А.І. 
Лікувально-діагностична тактика при механічній жовтяниці непухлинного походження: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.І. Бабік ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії АМН України. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

Запропоновано і науково обгрунтовано критерії вибору термінів передопераційної підготовки і обсягу оперативного лікування у хворих з механічною жовтяницею непухлинного походження. Вивчено динаміку показників ядерно-магнітної релаксометрії плазми крові на різних стадіях печінкової недостатності, їх взаємозв'язок з клінічними симптомами та клініко-лабораторними показниками. На підставі математичного аналізу результатів дослідження розроблено об'єктивні критерії прогнозу розвитку печінкової недостатності у післяопераційному періоді, а також вибору термінів передопераційної підготовки та обсягу оперативного лікування. Використання даних критеріїв дозволило скоротити терміни і підвищити ефективність передопераційної підготовки, збільшити кількість радикальних оперативних втручань, знизити кількість післяопераційних ускладнень і летальних випадків. Вивчення клінічної ефективності розробленого методу діагностики та вибору термінів і обсягу оперативного втручання у 68 хворих на механічну жовтяницю непухлинного походження основної групи у порівнянні з 69 хворими груп зіставлення виявило його високу ефективність, обгрунтовану необхідність застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.5-32 + Р457.465,5
Шифр НБУВ: РА313086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Шкурба 
Можливості уніфікації за допомогою комп'ютерних програм діагностики та лікування різних варіантів вірусних гепатитів: автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.13 / Андрій Вікторович Шкурба ; Державна установа "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України". — К., 2009. — 40 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16 + Р413.5-3
Шифр НБУВ: РА365221

Рубрики:

      
9.

Козак Н.П. 
Особливості патології гепато-біліарної системи у хворих на остеоартроз: діагностика, профілактика, лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.П. Козак ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Вдосконалено методологію діагностики, прогнозування перебігу та підвищення ефективності лікування патології гепато-біліарної системи у хворих на остеоартроз (ОА) шляхом вивчення характеру їх взаємодії, виявлення особливостей виникнення уражень печінки та жовчовивідного тракту, їх клінічного перебігу та розроблено з використанням отриманих результатів раціональні підходи до корекції порушень у даної категорії пацієнтів. Встановлено, що характер та ступінь вираженості порушень гепато-біліарної системи суттєво впливає на стан опорно-рухового апарату. Обгрунтовано два патогенетичних варіанти порушення метаболізму кісткової тканини у хворих на ОА залежно від активності та вираженості супутньої патології гепато-біліарної системи. Запропоновано діагностичний алгоритм обстеження хворих на ОА, оцінено ефективність застосування препарату "Ербісол" у комплексному лікуванні даного захворювання з поєднаною патологією гепато-біліарної системи та розроблено раціональні схеми лікування зазначеної категорії пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-3 + Р413.5-3
Шифр НБУВ: РА319146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Халецький І. В. 
Паліативне лікування нерезектабельного раку підшлункової залози, ускладненого механічною жовтяницею: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.07 / І. В. Халецький ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено новий спосіб формування холедоходуоденоанастомозу, який дозволяє покращити безпосередні результати лікування хворих на нерезектабельний рак підшлункової залози за рахунок скорочення тривалості хірургічного втручання та підвищення надійності біліодигестивного соустя, а також покращити якість життя без погіршення віддалених результатів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.436-5 + Р413.5-32
Шифр НБУВ: РА375577 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Кадюк О.М. 
Перебіг захворювань жовчовивідної системи у осіб, що постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.М. Кадюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Вивчено віддалені наслідки впливу іонізуючого випромінювання на стан жовчовивідної системи у постраждалих осіб та встановлено рівні оптимізації діагностики захворювань жовчного міхура та жовчовивідних протоків. За даними комплексного медичного дослідження поглибленно досліджено перебіг хронічного холециститу та хронічного холецистохолангіту. Встановлено, що дана паталогія у постраждалих унаслідок на ЧАЕС має прихований перебіг, без виражених проявів запального процесу, з переважанням скарг щодо астеноневротичного синдрому. Виявлено, що у процесі проведення ультрасонографічного обстеження оранів черевної порожнини частіше виявляється холестероз жовчного міхура. Доведено переважання дискінезій жовчного міхура за гіпотонічним типом у поєднанні з гіпертонусом сфінктера Одді, виявлені більш виражені відхилення показників ліпідного складу жовчі мають значення для формування груп ризику. Зазначено, що у практику охорони здоров'я впроваджено схему застосування фебіхолу та легалону у лікуванні постраждалих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.3 + Р413.5-3 +
Шифр НБУВ: РА324305

Рубрики:

      
12.

Похмурський В.В. 
Передопераційне черезшкірне черезпечінкове дренування жовчних шляхів при механічній жовтяниці: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.В. Похмурський ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Показано доцільність застосування біліарної декомпресії в комплексі терапевтичних заходів приготування до операції пацієнтів із тривалою важкою механічною жовтяницею. Встановлено, що черезшкірна черезпечінкова холецистостомія забезпечує адекватну біліарну декомпресію і є методом вибору при двохетапному хірургічному лікуванні хворих із механічною жовтяницею злоякісного генезу. Доведено, що передопераційна декомпресія жовчних шляхів, як складова частина комплексного передопераційного приготування, дає можливість збільшити відсоток радикальних операцій при злоякісних ураженнях гепатопанкреатобіліарної зони. Застосування передопераційної біліарної декомпресії у хірургічному лікуванні хворих із стійкою тривалою механічною жовтяницею знижує кількість післяопераційних ускладнень та летальність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.5-32

Рубрики:

      
13.

Потєряхін В. П. 
Плазмаферез у комплексному лікуванні хворих з механічною жовтяницею, обумовленою холедохолітіазом: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / В. П. Потєряхін ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення метаболічних порушень у пацієнтів з механічною жовтяницею, обумовленою холедохолітіазом, виокремлено ознаки трьох основних варіантів перебігу синдрому ендогенної інтоксикації - компенсований, субкомпенсований, декомпенсований. У хворих з механічною жовтяницею, обумовленою холедохолітіазом, рівень ендогенної інтоксикації залежить від рівня білірубінемії й активності процесів ПОЛ. Вперше в порівняльному аспекті вивчено ефективність інфузійної терапії та плазмаферезу в ролі передопераційної підготовки в декомпенсованій стадії ендотоксикозу у хворих з механічною жовтяницею, обумовленою холедохолітіазом. Проведено оцінювання критеріїв ефективності плазмаферезу у хворих з механічною жовтяницею, обумовленою холедохолітіазом, на підставі чого розроблено показання та визначено протипоказання до застосування методу. Вивчення динаміки клінічних і лабораторних проявів синдрому ендогенної інтоксикації у хворих на механічну жовтяницю дозволило визначити оптимальні терміни включення плазмаферезу до комплексу лікувальних заходів, інтенсивність і об'єм плазмаферезу, характер плазмозаміщення, виявити можливі ускладнення, запропонувати заходи щодо їх запобігання та корекції. Доведено високу ефективність і доцільність застосування плазмаферезу в комплексному лікуванні хворих з механічною жовтяницею, обумовленою холедохолітіазом у разі використання ендоскопічної папілосфінктеротомії, черезшкірних черезпечінкових ендобіліарних втручань для корекції біліарної гіпертензії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43 + Р413.5-32
Шифр НБУВ: РА384305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Краснова 
Синдром підвищеної стомленості у хворих з поєднаною патологією гепатобіліарної та гастродуоденальної зон (клініко-патогенетична характеристика, лікування, реабілітація): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Світлана Павлівна Краснова ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2003. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413,201.1-3 + Р413.5-3
Шифр НБУВ: РА330034

Рубрики:

      
15.

Дяченко В.В. 
Черезшкірні черезпечінкові втручання в діагностиці та комплексному лікуванні механічної жовтяниці та цирозу печінки: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / В.В. Дяченко ; АМН України. Ін-т хірургії та трасплантології. — К., 2002. — 35 с. — укp.

Для діагностики розладів внутрішньо- та позапечінкового лімфотоку 138-ми хворих на цироз печінки використано черезшкірну черезпечінкову (ЧЧ) лімфографію. На підставі результатів проведених досліджень розроблено патофізіологічно та клінічно адекватну систему поетапного лікування хворих на механічну жовтяницю різного генезу з використанням ЧЧ дренування жовчних протоків. Залежно від рівня ураження позапечінкових жовчних проток визначено показання та протипоказання щодо ендобіліарного втручання. Встановлено, що ефективність різних видів лікування хворих на механічну жовтяницю неоднакова: найбільш ефективним є ендопротезування жовчних проток, найменш ефективним - зовнішня ЧЧ холангіостомія. Наведено показання та удосконалено засоби виконання черезшкірних ендобіліарних втручань у комплексному лікуванні гнійного холангіту та холангіогенного абсцесу печінки, які включали зовнішнє дренування жовчних проток, їх дозовану декомпресію, створення гідропідпору, проведення екстракорпоральної детоксикації. Розроблено методику визначення порушення внутрішньо- та позапечінкового лімфотоку у хворих на цироз печінки, ускладнений асцитом, шляхом застосування жиророзчинної контрастної речовини (етіотрасту). Вперше встановлено взаємозв'язок між рівнем білка в асцитичній рідині та ступенем порушення лімфодинаміки у печінці,позапечінкових колекторах та грудній протоці. Запропоновано нову схему обстеження хворих, яка значно скорочує тривалість діагностичного етапу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.5-32-5 + Р413.510.40-5 +
Шифр НБУВ: РА322476

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського