Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (1478)Книжкові видання та компакт-диски (768)Журнали та продовжувані видання (280)
Пошуковий запит: (<.>U=Р414$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 148
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Таджієва О.Ч. 
Рання діагностика діабетичних нефропатій у хворих на інсулінзалежний цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / О.Ч. Таджієва ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Проведено дослідження змін фільтраційно-екскреторної функції нирок, ниркової гемодинаміки, які проявляються як різнонаправлені зміни хвилинного об'єму клубочкової фільтрації, часу максимального накопичення, часу напіввиведення радіофармпрепарату, зменшення швидкості ниркового кровоплину і відносної ємності нирок у хворих з доклінічними стадіями діабетичної нефропатії. На тлі медикаментозних проб з інгібітором ангіотензинперетворюючого ферменту - каптоприлом, нестероїдним протизапальним препаратом - індометацином, вивчено характер змін парціальних функцій і гемодинамічних показників нирок на ранніх стадіях розвитку діабетичної нефропатії у хворих на I тип цукрового діабету. Показано, що для більшості таких хворих з ознаками початкової нефропатії характерним є перекручення адекватної реакції на індометацин, що проявляється у подальшому зростанні швидкості клубочкової фільтрації, причому ці зрушення розвиваються на ранніх стадіях нефропатії. Встановлено, що зміни параметрів ниркової гемодинаміки у відповідь на введення каптоприлу залежать від стадії діабетичної нефропатії і можуть відображати реактивність гломерулярної гемодинаміки. Охарактеризовано стан гуморального імунітету, виявлено особливості продукції імуноглобулінів різних класів, антитіл до базальних мембран клубочків нирок у хворих з різноманітними, в тому числі доклінічними, стадіми діабетичної нефропатії. В результаті проведених досліджень поглиблено уявлення про патофізіологічні механізми формування різних стадій ураження нирок у хворих на ІЗЦД. Розроблено підходи до діагностики ранніх стадій діабетичної нефропатії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р414-4

Рубрики:

      
2.

Артемова С.М. 
Перебіг гломерулонефриту в умовах цитомегаловірусної інфекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / С.М. Артемова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуто особливості перебігу різних форм гломерулонефриту за умов цитомегаловірусної інфекції. Обстежено 112 хворих на різні форми гломерулонефриту. Встановлено, що більшість хворих на гломерулонефрит інфіковано цитомегаловірусом (ЦМВ), особливо пацієнти з нефротичною формою хронічного гломерулонефриту (ГН). На підставі поглибленого вивчення даних клініко-лабораторних та імунологічних показників виявлено: в інфікованих хворих гломерулонефрит набуває набагато важчого перебігу, що проявляється у більш виражених набряковому синдромі, протеїнурії, гематурії та дисбалансі системи імунітету. Імунологічні зміни у хворих на ГН за умов ЦМВІ характеризувались пригніченням Т-супресорів, активності комплементу та системи фагоцитозу. Визначено, що у хворих на гострий ГН, інфікованих ЦМВ, хронізація процесу відбувається у 100% випадків, тоді як у неінфікованих - значно рідше. Запропоновано включати у комплекс обов'язкових досліджень у разі ГН вірусологічні тести на ЦМВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-37
Шифр НБУВ: РА308211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Васілас Константінос 
Функціональні зміни серцево-судинної системи у хворих на гломерулонефрит і пієлонефрит, які перебувають на програмному гемодіалізі, та шляхи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Васілас Константінос ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011-3 + Р410-37
Шифр НБУВ: РА306815 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Несен А.О. 
Жирнокислотний склад ліпідів мембран еритроцитів хворих на хронічний гломерулонефрит в динаміці лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.О. Несен ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011.6-3

Рубрики:

      
5.

Міліневський В.А. 
Застосування Т-активіну і мієлопіду в комплексному лікуванні хворих на гострий пієлонефрит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / В.А. Міліневський ; Ін-т урології та нефрології АМН України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням вивченням змін в імунному статусі у хворих на гострий пієлонефрит та клініко-імунологічної ефективності імуномодулюючих препаратів (Т-активіну і мієлопіду) у хворих з серозною та гнійною стадією гострого пієлонефриту. Запропоновані шляхи підвищення ефективності комплексного лікування хворих на гострий пієлонефрит в залежності від стадії запального процесу з застосуванням імуномодуляторів та принципи імунореабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011.1-52

Рубрики:

      
6.

Лісовий В.М. 
Оптимізація вибору та підвищення ефективності методів променевої діагностики захворювань нирок: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.06 / В.М. Лісовий ; Ін-т урології та нефрології АМН України. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки науково-методичних положень, що підвищують ефективність комплексної променевої діагностики захворювань нирок шляхом розвитку теоретичних основ, удосконалення існуючих і аналізу можливостей клінічного використання нових урорадіологічних методів. Проведено аналіз діагностичної ефективності променевих методів дослідження при основних захворюваннях нирок: ультразвукового, радіонуклідного, термографічного, комп'ютерної томографії та ядерно-магнітно-резонансної томографії. Вивчено морфометричні показники нирок стосовно променевих методик Експериментально обгрунтовано можливість використання НВЧ-візуалізації нирок. На основі багатофакторного аналізу показників діагностичної ефективності розроблено діагностичний алгоритм, що дозволяє оптимізувати вибір і підвищити ефективність методів променевої діагностики захворювань нирок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-436.7 + Р696-436.7

Рубрики:

      
7.

Конкін С.І. 
Шляхи удосконалення ультразвукової діагностики захворювань нирок у моряків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.34 / С.І. Конкін ; Держ. п-во "Укр. НДІ мор. медицини". — О., 1999. — 21 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення УЗ-діагностичних методів при захворюванні нирок у моряків. Проведено аналіз загальної та первинної захворюваності за поліклінікою плавскладу по усіх класах Міжнародної класифікації хвороб Х перегляду. Ретроспективним аналізом цих показників здоров'я в динаміці 3-х річного періоду (1996-1998 р.р.) на тлі значного зниження чисельності плавскладу констатовано зростання загальної захворюваності в 1997р. до 69,9% проти 61,8% у 1996р. та до 67,3% у 1998 році. Первинна захворюваність у 1996 році становила 32,6%, у 1997р.- 26,1%, 1998р. - 17,8% відносно загальної чисельності плавскладу відповідно у кожному році. Середня кількість днів непрацездатності прогресивно зростала і в 1997, і в 1998 роках. Обстежено 451 моряки УЗ-дослідженням (без попередніх скарг на здоров'я, клінічних ознак та лабораторних змін) і виявлено у 34 осіб морфологічні зміни в різних органах, в т.ч. у 13 (7,98%) - сечокам'яну хворобу. Окрім того, клінічно, лабораторно та УЗ-методами обстежено 86 моряків рибопромислової бази "Восток", які безперервно півтора року ловили рибу в Атлантиці. В процесі дослідження до і після рейсу моряки були розподілені на професійні, стажеві та вікові групи. Результати обстеження підтвердили припущення про значний негативний вплив чинників тривалого океанічного рейсу на організм моряків. З метою удосконалення діагностики захворювань нирок розроблено та апробовано методику УЗ-дослідження із використанням дозованого водного навантаження об'ємом 2% від маси тіла перевареної води. За допомогою цієї методики удосконалена УЗ-діагностика сечокам'яної хвороби, подвоєної ЧЛС та диференціювання рідинних утворень нирки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-431

Рубрики:

      
8.

Ребров Б.О. 
Механізми розвитку захворювань печінки і нирок у гірників глибоких вугільних шахт Донбасу та можливі шляхи їх профілактики: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / Б.О. Ребров ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-2 + Р414-2
Шифр НБУВ: РА307739 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Пузік С.Г. 
Особливості застосування капотену, карділу та тіотриазоліну у хворих із хронічною серцевою недостатністю, що перебігає на фоні гіпертонічної хвороби і симптоматичної ниркової артеріальної гіпертензії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / С.Г. Пузік ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці методів диференційного лікування хронічної серцевої недостатності, яка перебігає на фоні гіпертонічної хвороби та симптоматичної ниркової артеріальної гіпертензії, за допомогою капотену, карділу та тіотриазоліну. Проаналізовано особливості застосування капотену, карділу та тіотриазоліну залежно від етіології хронічної серцевої недостатності, гемодинамічних та біохімічних зрушень, які є факторами розвитку та прогресування серцевої недостатності. Вивчено системну динаміку, стан перекисного окислення ліпідів та антиоксидантних факторів, які дозволили виявити характерні гемодинамічні риси хронічної серцевої недостатності, що перебігає на фоні гіпертонічної хвороби та симптоматичної ниркової артеріальної гіпертензії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-52 + Р410.030-3 + Р414-323
Шифр НБУВ: РА311040 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Козар В.В. 
Зміни складу інозітолфосфатів, клітинного метаболізму при гломерулонефриті в експерименті і клініці: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.В. Козар ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень зміни складу інозитолфосфатів, рівня обмінних, біосинтетичних процесів, імунного статусу у випадках гломерулонефриту (ГН) в експерименті та клініці, а також оцінці впливу мембраностабілізуючої та антиоксидантної терапії на ці показники. Встановлено, що зміни показників метаболічних процесів у крові й нирковій тканині, клітинної та гуморальної ланок імунітету мають тісні кореляційні зв'язки із гідролізом мембранних фосфоліпідів, а також підвищенням рівня інозітолфосфатів. Виявлено, що підвищення активності ферментів gamma-глутамілтрансферази (ГТ), карбоксипептидази (КП)-N у крові має тісний зв'язок з підвищенням активності аспартатамінотрансферази, аланінамінотрансферази у гомогенаті ниркової тканини. З'ясовано, що зміни рівня інозитолфосфатів, активності gamma-ГТ, КП-N є критеріями виразності імунозапального процесу у випадках ГН. Доведено ефективність глюкозаміну гідрохлориду для нормалізації регуляторно-енергетичних процесів у крові та нирковій тканині, що дозволяє рекомендувати застосування даного препарату у комплексному лікуванні хворих на ГН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011-3
Шифр НБУВ: РА308665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Євтушенко І.С. 
Системна ензимотерапія хронічного гломерулонефриту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.С. Євтушенко ; Луган. держ. мед. ун-т МОЗ України. — Луганськ, 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено ефективність поліферментного препарату вобензим у комплексному лікуванні хворих із різними клініко-лабораторними та морфологічними варіантами перебігу хронічного гломерулонефриту (ХГН). Препарат використовували у початковій дозі 18 - 24 др/доб протягом 3 - 6 місяців, завдяки чому в кожного другого пацієнта покращився перебіг захворювання, коли передіснуюче лікування було неефективним. Призначення вобензиму в хворих на ХГН покращує стан білкового та ліпідного обмінів, перекисного окислення ліпідів, а також антиоксидантних систем, згортаючої та антизгортаючої системи крові, імунного статусу, параметрів динамічної міжфазної тензіометрії біологічних рідин, функції нирок за даними кліренсових тестів, показників ниркового фільтраційного резерву, ефективного ниркового плазмотоку та хвилинного об'єму канальцієвої секреції. Побічних дій препарату та протипоказань щодо використання системної ензимотерапії у разі ХГН не виявлено.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011-52
Шифр НБУВ: РА309701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Борзих О.А. 
Епідеміологія запальних хвороб нирок з обгрунтуванням їх номенклатури та комплексу диференціальної діагностики: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.А. Борзих ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Визначено стан діагностики ниркових хвороб за результатами оцінки її якості на всіх рівнях надання стаціонарної допомоги. Відмічено особливості епідеміології хвороб нирок в Україні з встановленням недосконалої системи звітності щодо патології нирок. На основі комплексного епідеміологічного аналізу встановлено рівень та динаміку захворюваності, поширеності та летальності від хвороб нирок в країні впродовж 1986 - 1997 рр. Розроблено та науково обгрунтовано етапну модель діагностики найпоширеніших хвороб нирок з урахванням сучасних вимог клінічної нефрології, відповідно етапності надання медичної допомоги. Запропоновано до використання нову клінічно-статистичну номенклатуру хвороб нирок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011-48
Шифр НБУВ: РА311415 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Подсевахіна С.Л. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування тіотриазоліну в комплексному лікуванні хворих на хронічний пієлонефрит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / С.Л. Подсевахіна ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення ефективності терапії хворих на хронічний пієлонефрит в залежності від особливостей клінічного перебігу захворювання, зумовлених змінами імунного статусу, гемореології, а також центральної та периферичної гемодинаміки та водно-електролітного обміну у хворих із гіпертензивною формою хронічного пієлонефриту. Патогенетично обгрунтовано, що застосування тіотриазоліну в комплексному лікуванні хворих на хронічний пієлонефрит нормалізує порушення в системі імунітету і згортання крові, відновлює рівновагу між процесами гемокоагуляції і фібринолізу, покращує внутрішньониркову і внутрішньосерцеву гемодинаміку. Застосування тіотриазоліну дозволяє досягти швидкого регресу клініко-лабораторної симптоматики, скоротити строки перебування хворих у стаціонарі, подовжити період ремісії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011.6-3
Шифр НБУВ: РА310219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Мойсеєнко В.О. 
Клінічна оцінка фізичних методів діагностики та лікування уражень езофагогастродуоденальної зони у хворих на хронічний гломерулонефрит: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / В.О. Мойсеєнко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено клінічній оцінці фізичних методів діагностики та лікування уражень езофагогастродуоденальної зони (ЕГДЗ) у хворих на хронічний гломерулонефрит (ХГН). Визначено, що у більшості хворих на ХГН езофагогастродуоденопатії (ЕГДП) розвиваються на тлі ХГН, у 17% хворих - передують йому, а їх частоту і характер зумовлено стадією, перебігом й активністю основного захворювання. Терапію даних уражень слід проводити з урахуванням усіх патогенетично значимих екзо- та ендогенних чинників (генетичні маркери, показники гуморальної регуляції, тип особи, гіпертензія, інвазія H. Pylori, радіаційне опромінення тощо). Опрацьовано способи диференціальної діагностики первинних і вторинних ЕГДП. З метою раннього виявлення уражень ЕГДЗ у хворих на ХГН за наявності протипоказань до інвазивних методів діагностики створено комплекс неінвазивних фізичних скринінг-методів, який включає іридологічне, електропунктурне, аурально-емісійне, сонографічне, дерматогліфічне, цитобіофізичне дослідження. У хворих на ХГН з катаральними, ерозивними, виразковими ураженнями слизової оболонки ЕГДЗ і наявністю рефлюксної хвороби доцільним є використання комплексів фізичних методів лікування (резонансна та інформаційно-хвильова терапія, програмний гемодіаліз, ентеросорбція).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011.6-3
Шифр НБУВ: РА308266 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Станкевич Л.В. 
Оцінка терапевтичної ефективності лікування хворих на гломерулонефрит з нефротичним синдромом еферентними методами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Л.В. Станкевич ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено оптимізації лікування хворих на гломерулонефрит з нефротичним синдромом шляхом включення у комплексну терапію еферентних методів детоксикації. Досліджено вплив масивної безперервної плазмосорбції, гемосорбції, гемодіалізу та ультрафільтрації на перебіг хронічного гломерулонефриту з нефротичним синдромом в II - IV ст. хронічної ниркової недостатності та гострий гломерулонефрит з гострою нирковою недостатністю. Встановлено, що застосування еферентних методів детоксикації у комплексному лікуванні хворих на гломерулонефрит з нефротичним синдромом підвищує ефективність патогенетичної терапії та стимулює діурез, сприяє зниженню концентрації азотистих шлаків у плазмі крові, зменшує інтоксикацію. Запропоновано застосування еферентних методів у комплексній терапії гломерулонефриту відповідно до стадії хронічної ниркової недостатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011.7-5
Шифр НБУВ: РА308275 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Козачок М.М. 
Зміни тромбоцитарно-судинного гемостазу і системи антиоксидантного захисту, методи їх корекції у хворих на імунні нефропатії з нефротичним синдромом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / М.М. Козачок ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено ефективність застосування вобензиму, гепатофальку планта та ліпостабілу у складі комплексного лікування хворих на імунні нефропатії з нефротичним синдромом. Наведено результати обстеження 276 пацієнтів, з них 181 - хворих на хронічний гломерулонефрит, люпуснефрит, ревматоїдний артрит з амілоїдозом нирок і діабетичний гломерулосклероз з нефротичним синдромом, та 65 хворих, що склали порівняльну групу, з використанням вищевказаної терапії. Вивчено вплив вобензиму та антиоксидантів на протеїнурію, холестеринемію, системи гемостазу, перекисного окиснення ліпідів, антиоксидантного захисту, імунітету, протеолізу. Доведено, що вказані препарати зменшують кількість ліжко-днів хворих на імунні нефропатії з нефротичним синдромом, знижують частоту ускладнень, поліпшують перебіг імунних нефропатій з нефротичним синдромом. Розроблено критерії прогнозування ефективності терапії на підставі застосування вобензиму й антиоксидантів на початку лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-323
Шифр НБУВ: РА312279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Каспрук Н.М. 
Зміни цитокінового та ейкозаноїдного імунорегуляторних потенціалів крові у хворих на бронхіальну астму, їх роль в імунологічному конфлікті на рівні нирок та спосіб корекції виявлених порушень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / Н.М. Каспрук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 23 с. — укp.

Наведено результати дослідження змін цитокінового та ейкозаноїдного потенціалів крові, екскреторної, іонорегулювальної, кислотовидільної та інкреторної функції нирок у хворих на бронхіальну астму з різними ступенями тяжкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-25 + Р414-25
Шифр НБУВ: РА312533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Дудар І.О. 
Вікові аспекти патогенезу, перебігу та лікування гломерулонефриту у дорослих: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / І.О. Дудар ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 37 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення ефективності лікування гломерулонефриту (ГН), сповільнення темпів його прогресування у дорослих хворих різних вікових груп на грунті диференційованого вивчення патогенетичних ланок захворювання. Вивчено клінічні та морфологічні форми ГН, темпи прогресування захворювання, вікові особливості процесів обміну ліпідів, мембранодестабілізаційних процесів, стану про- антиоксидантної системи, імуномікробіологічних механізмів реалізації гломерулонефриту у 553 хворих на ГН різного віку. Розроблено новий напрямок диференційованого, залежно від віку, лікування хворих на ГН. Обгрунтовано теоретично та підтверджено практично доцільність найактивнішої тактики лікування за умов розвитку прискореного прогресування гломерулонефриту, застосування ударних доз циклофосфаміду у випадках неефективності лікування преднізолоном та цитостатиками. Визначено місце ІАПФ в моно- та комплексній терапії ГН, терапія вибору у хворих на ГН, сечовий синдром (мембраностабілізуюча терапія - у підлітків, у хворих середнього віку - гіпербарооксигенація, у хворих понад 40 років - лікування курантилом).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011-3
Шифр НБУВ: РА310925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Міхєєв А.О. 
Біохімічні аспекти вікової реактивності нирок при експериментальній оксалатній інтоксикації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / А.О. Міхєєв ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 17 с. — укp.

Вивчено вікові особливості реактивності нирок під час експериментального оксалатного навантаження. За результатами дослідження встановлено, що нефротоксичність калію оксалату має чітку вікову залежність та зумовлений особливостями біохімічного забезпечення функції нирок у тварин різного віку. Виявлено, що основним місцем пошкодження ниркових структур у процесі оксалатного навантаження є дистальні відділи нефрону. Це супроводжується дозозалежним пригніченням активності сукцинатдегідрогенази кіркової речовини нирок у молодих та старіючих тварин, активацією даного ферменту у дорослих щурів. Збільшення секреції іонів калію у дистальних відділах нефрону під час дії калію оксалату супроводжується збільшенням інтенсивності процесів ацидифікації сечі, що значно знижує pH та створює умови для виникнення уролітіазу. Одним з проявів оксалатної нефропатії є порушення канальцево-канальцевого балансу іонів натрію внаслідок біохімічних порушень енергозабезпечення системи дистального транспорту іонів натрію незалежно від віку. Залишкові зміни індуковані калію оксалатом мають залежно від віку різний ступінь функціональних проявів і потребують спрямованої корекції. Використання виноградної олії з метою корекції порушень функціонального стану нирок в процесі оксалатної інтоксикації виявило її протективні властивості, що проявляється в попередженні біохімічних зсувів під час гіпероксалурії та попередженні мінералізації оксалатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-29
Шифр НБУВ: РА311297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Сулаєва О.М. 
Особливості постнатального нефрогенезу у потомства самок щурів з компенсованим порушенням функції нирок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / О.М. Сулаєва ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено закономірності постнатального нефрогенезу в потомства самок щурів з компенсованим порушенням функції нирок. Дослідження проведено на підставі результатів аналізу становлення зональної гетерогенності структурного складу і морфометричних характеристик різних ділянок кіркової та мозкової речовини органа. Відзначено, що наявність компенсованого порушення ренальних функцій змінила просторово-хронологічну програму антенатального та постнатального розвитку нефронів різних популяцій, визначила десинхронізацію строків зонального розподілу органа. Важливо, що глибина даних порушень залежить від ступеня ренальної дисфункції у матері та може проявлятися прискоренням антенатального нефрогенезу та його пригніченням. Виявлено різноспрямовані відхилення в хронології розвитку різних сегментів нефронів усіх популяцій, які призвели до порушення міжнефронних і паренхіматозно-стромальних співвідношень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-29
Шифр НБУВ: РА312734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського