Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (861)Книжкові видання та компакт-диски (262)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.412.202$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 71
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єфімова С.В. 
Особливості перебігу і лікування бронхіальної астми у дітей раннього віку: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.10 / С.В. Єфімова ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Розроблено математичну прогностичну модель і розраховано ризик розвитку важкої форми бронхіальної астми (БА) у дітей раннього віку (ДРВ). Виявлено зв"язок захворювань органів дихання у недоношених новонароджених з розвитком важкої форми бронхіальної астми у дітей раннього віку. Вперше в Україні досліджено ефективність застосування спеціальних пристроїв (Бебіхайлер, виробництва Glaxo Smith Kline) для інгаляційного введення дозованих аерозолів у лікуванні бронхіальної астми у дітей раннього віку. Створено програму тривалого лікування бронхіальної астми середньої важкості у дітей раннього віку з детальним визначенням показників для призначення різних груп протизапальних препаратів. За допомогою різних методів специфічної алергодіагностики in vitro визначено структуру сенсибілізації ДРВ, хворих на БА. Розроблено програму терапії, яка включає базисне лікування, алгоритм ведення приступу БА у ДРВ у спеціалізованому стаціонарі із застосуванням методики поєднання постурального дренажу і фізичних маніпуляційних втручань. Запропоновано програму лікування БА і навчання батьків в "астма-школі", що дозволило ефективно контролювати перебіг БА у ДРВ і значно поліпшити якість життя пацієнтів та їх родин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3 + Р733.412.202-3
Шифр НБУВ: РА327893

Рубрики:

      
2.

Івасик Н.О. 
Індивідуалізація фізичної реабілітації дітей, хворих на бронхіальну астму: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Н.О. Івасик ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Виявлено особливості програм фізичної реабілітації, існуючих у практиці лікування дітей, хворих на бронхіальну астму (БА). Розроблено підхід до формування індивідуальної реабілітаційної програми, що дає змогу ефективно застосовувати різні методики фізичної реабілітації для кожної дитини. Проаналізовано та узагальнено науково-методичну та спеціальну літературу стосовно особливостей етіології, клініки, діагностики, лікування та фізичної реабілітації БА в дітей. Експериментально визначено функціональний стан та особливості перебігу цього захворювання. Розроблено й експериментально обгрунтовано методику поєднання маніпуляційних втручань та дренажного положення для дітей, хворих на БА. Запропоновано алгоритми їх обстеження та складання програм з фізичної реабілітації залежно від симптоматики захворювання та цілей лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-541 +
Шифр НБУВ: РА328908

Рубрики:

      
3.

Ажімі Мухамед Соф'єн Бен Алі 
Неспецифічна реактивність бронхів на фоні медикаментозного лікування дітей з бронхіальною астмою: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Ажімі Мухамед Соф'єн Бен Алі ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено обстеження 111-ти хворих на бронхіальну астму, зокрема, розглянуто показники гіперсприйнятливості дихальних шляхів, атопії та характер запального процесу в позанападному періоді та стані ремісії, встановлено їх особливості у пацієнтів з різним ступенем тяжкості захворювання. На підставі багатофакторного аналізу розроблено математичну модель тяжкого персистуючого перебігу захворювання та запропоновано спосіб його виявлення для оптимізації лікування даної категорії хворих. Результати комплексного обстеження використано для обгрунтування індивідуалізованих лікувально-профілактичних заходів, які застосовуються у період ремісії захворювання та під час нападу. Визначено їх ефективність за критерієм зниження абсолютного та відносного ризиків з урахуванням мінімальної кількості хворих, яку слід пролікувати для одержання позитивного результату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-52 +
Шифр НБУВ: РА348742

Рубрики:

      
4.

Ажімі Мухамед Соф'єн Бен Алі 
Неспецифічна реактивність бронхів на фоні медикаментозного лікування дітей з бронхіальною астмою: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Ажімі Мухамед Соф'єн Бен Алі ; Одеський держ. медичний ун-т. — О., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-52
Шифр НБУВ: РА348742

Рубрики:

      
5.

Алєксєєва Н.П. 
Діагностичні критерії і механізми формування рецидивуючого, хронічного бронхітів і бронхіальної астми у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.П. Алєксєєва ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено диференційно-діагностичні критерії формування рецидивуючого, хронічного бронхітів і бронхіальної астми у дітей на підставі обстеження 177 хворих віком від 3 до 15 років з клінічними ознаками рецидивуючого бронхолегеневого процесу. Визначено особливості показників лізосомально-катіонних білків, мієлопероксидази нейтрофілів у обстежених груп хворих, які вплинули на перебіг запального процесу. Встановлено особливості адаптаційних процесів в організмі на підставі вмісту гормонів - трийодтироніну, тироксину та кортизолу у взаємозв'язку з клінічними проявами та показниками імунної системи у дітей, хворих на рецидивуючий бронхіт (РБ), хронічний бронхіт (ХБ) та бронхіальну астму (БА). На підставі отриманих результатів розроблено основні напрямки лікувально-профілактичних заходів у хворих на РБ, ХБ та БА для запобігання прогресуванню хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-3 + Р733.412.202-3
Шифр НБУВ: РА312597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Аліфанова С.В. 
Диференційний підхід до реабілітації дітей, хворих на бронхіальну астму та рецидивуючий бронхіт, в залежності від вихідного стану системи інтерферону: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / С.В. Аліфанова ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України Ін-т гастроентерології. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше показано, що характерною ознакою запального процесу у респіраторному тракті у період ремісії бронхіальної астми (БА) є порушення інтерфероногенезу, що має прояв у значному пригніченні здатності клітин крові периферичного русла до індукції інтерферонів. Уперше зіставлено дані про характер порушень продукції інтерферону за хронічного та рецидивуючого запалення, яке обумовлює перебіг БА і рецидивуючого бронхіту (РБ). Установлено закономірності продукції у дітей з БА та РБ одного з основних прозапальних цитокінів - фактору некрозу пухлин (ФНП). Зокрема показано, що в ітеркурентному періоді захворювань відбувається підвищення спонтанного синтезу ФНП на фоні зниженої індукованої його продукції, а також спостерігається наявність парадоксального типу продукції ФНП у 62 % дітей з БА та у 41,9 % - РБ, коли його спонтанна продукція перевищує рівень індукованого синтезу, що може свідчити про збереження активного запального процесу у цих хворих у періоді ремісії. Установлено залежність основних показників інтерферонового та цитокінового статусу від ступеня тяжкості перебігу БА. Показано, що тривалий запальний процес призводить до напруження та дезінтеграції імунної системи у дітей, хворих на БА та РБ. У період ремісії захворювань відзначено порушення імунного статусу - дисбаланс хелперно-індукторної субпопуляції Т-лімфоцитів у дітей з РБ. Науково обгрунтовано доцільність та визначено критерії диференційованого включення до комплексу реабілітаційних заходів циклоферону. Доведено, що лікування цим препаратом призводить до зменшення кратності гострих респіраторних інфекцій у дітей з БА в 1,5 рази, дітей з РБ - у 1,9 разів, а також загострень БА у 1,6 разів та загострень бронхіту в 1,8 разів протягом наступного року катамнестичного спостереження. За умов лікування циклофероном відбувається нормалізація показників клітинного імунітету та фагоцитарної активності нейтрофілів, підвищення рівня NK-клітин, здатності імуноцитів до продукції інтерферонів та відновлення забалансованості спонтанної та індукованої продукції ФНП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-52 + Р733.412.201.1-52 +
Шифр НБУВ: РА338616

Рубрики:

      
7.

Аль Дамен Нізар 
Специфічна і неспецифічна профілактика формування бронхіальної астми у дітей з алергічним ринітом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Аль Дамен Нізар ; АМН України. Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати порівняльної характеристики клініко-патогенетичних механізмів розвитку алергійного риніту та бронхіальної астми у дітей, а також безпосередньої та віддаленої ефективності лікування такого риніту, його впливу на формування бронхіальної астми. Показано, що основні біологічні маркери атопії, зокрема, успадкована схильність до алергійних хвороб, еозинофілія крові, шкірна сенсибілізація, підвищення рівня загального та специфічних IgE у крові, характерні для алергійного риніту та бронхіальної астми. З'ясовано, що алергійний риніт є фактором високого ризику формування бронхіальної астми, який суттєво збільшується за наявності прихованого бронхоспазму та обструктивних порушень функції зовнішнього дихання, що супроводжується зміною цитологічних показників і параметрів спірометрії, особливо кривої "потік - об'єм", що є важливим для диференційної діагностики респіраторних алергозів та їх подальшого прогнозу. Запропоновано комплексну терапію загострень алергійного риніту, яка передбачає застосування антигістамінного препарату III покоління "Фексофенадин гідрохлорид". Уточнено показання до призначення та подовження курсу антигістамінних препаратів з метою профілактики формування бронхіальної астми. Установлено зниження інтенсивності сенсибілізації та рівня гіперчутливості бронхів за впливу лоратадину. На підставі доведення позитивної клініко-імунологічної ефективності специфічної алерговакцинації для зменшення ризику розвитку бронхіальної астми у дітей віком старше 5-ти років, хворих на алергійний риніт, запропоновано призначати передсезонні курси специфічної імунотерапії протягом 3-х років, що сприяє достовірному зниженню подальшого розвитку бронхіальної астми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-52 + Р733.682.440.11-52 +
Шифр НБУВ: РА341180

Рубрики:

      
8.

Аметшаєва З.З. 
Клініко-імунологічний перебіг бронхіальної астми у дітей залежно від рівня фізичного розвитку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / З.З. Аметшаєва ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2007. — 21 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення та рішення наукової задачі щодо вивчення відмінностей клініко-імунологічного перебігу бронхіальної астми (БА), апоптозу імунокомпетентних клітин і цитокінового статусу у дітей залежно від рівня фізичного розвитку. Відзначено, що у хворих на БА і дисгармонійним розвитком рівень Annexin V вищий (у 8,2 рази порівняно з контрольною групою, в групі гармонійно розвинених дітей в 4,7 рази), посилення апоптозу на основі супресорних лімфоцитів. Доведено, що терапія антигомотоксичних препаратів призвела до більш значущого приросту значень показника ростового чинника в основній групі, більш виражених позитивних зрушень показників клітинного і гуморального імунітету дітей основної групи. За результатами катамнестичних досліджень показано, що в групі хворих, які одержували антигомотоксичну терапію, більш тривала ремісія БА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3 +
Шифр НБУВ: РА351590

Рубрики:

      
9.

Аскарі Т.А. 
Клініко-експериментальне обгрунтування ефективності препарату природного екзогенного сурфактанту в комплексному лікуванні дітей, що страждають на бронхіальну астму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.А. Аскарі ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2004. — 20 с. — укp.

Експериментально доведено доцільність поєднаного застосування базисної та сурфактантної терапії за умов бронхіальної астми (БА), завдяки якому нормалізується будова компонентів бронхіолярної стінки, зникає запальна інфільтрація та явища гіперплазії гладком'язових клітин, а також відновлюється мукоциліарний кліренс, нормальний просвіт бронхіол та якісний склад суфрактантів легень (СЛ). Установлено, що препарат "Сузакрін" за умов застосування як ультразвукових інгаляцій у комплекcному лікуванні дітей сприяє відновленню фосфоліпідного складу СЛ, покращує показники функції зовнішнього дихання та має імуномудулювальну дію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-52 +
Шифр НБУВ: РА328697

Рубрики:

      
10.

Бабак М.Л. 
Ефективність комплексного лікування бронхіальної астми у дітей із включенням баротерапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / М.Л. Бабак ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 1999. — 17 с. — укp.

Представлені результати клінічного і параклінічного обстеження 147 дітей в міжприступному періоді бронхіальної астми. ФЗД досліджували методом комп'ютерної флоуметрії і "відкритим" методом обривання потоку. Підвищену реактивність бронхів виявляли за допомогою функціональної проби з бронхолітиком, розраховуючи коефіцієнти покращання. Встановлений позитивний вплив методів гіпобаричної гіпоксії, аерозольтерапії 3% розчином магнію сульфату, фітотерапії солодкою і лікувального масажу, які застосовувалися роздільно і в єдиному лікувальному комплексі, на клінічну картину захворювання, систему зовнішнього дихання, бронхіальну гіперреактивність і процеси адаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-546

Рубрики:

      
11.

Башкірова Н.С. 
Функціональна характеристика бронхіальної прохідності у дітей, що зазнають негативного впливу тютюнопаління: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.С. Башкірова ; Дніпропетр. держ. мед. акад. АМН України, Ін-т гастроентерології. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення дігностики патологічних змін у функціональному стані чутливих бронхіальних рецепторів під впливом тютюнового диму, а також можливості профілактики та корекції цих порушень у дітей. Вперше визначено вплив тютюнового диму на функціональний стан чутливих бронхіальних рецепторів та на регуляцію бронхіальної прохідності у дітей, що зазнають негативного впливу тютюнового диму. Встановлено, що під його впливом, ще в дитячому віці, порушуються функціональний стан осморецепторів слизової оболонки бронхів, холінергічні рецептори бронхів та механізми регуляції тонусу бронхів з боку вегетативної нервової системи. Визначено ендогенні фактори, зокрема, обтяжену спадковість з хронічною легеневою патологією, перинатальне ушкодження ЦНС в анамнезі та наявності синдрому вегетативної дисфункції які забезпечують схильність та наявність синдрому вегетативної дисфункції та забезпечують схильність до більш раннього пошкодження механізмів регуляції тонусу бронхів у дітей під впливом тютюнового диму. Показано, що рівні кортизолу та основних тиреоїдних гормонів, повторні запалення в бронхах, хронічний тонзиліт суттєво не впливають на появу змін у функціональному стані бронхіальних рецепторів під дією тютюнового диму. Запропоновано нові ефективні засоби корекції негативних змін у чутливих бронхіальних рецепторах, що виникають під дією тютюнового диму. Визначено критичні періоди та причини початку активного паління серед хлопців та дівчат старшого шкільного віку, що можна використовувати під час формування антинікотинових програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.021.19-3 + Р733.412.202-37 +
Шифр НБУВ: РА344246

Рубрики:

      
12.

Безрукова Т.Л. 
Прогностичні критерії ризику рецидивів бронхообструктивного синдрому у дітей раннього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.Л. Безрукова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено прогнозування рецидивів бронхообструктивного синдрому за гострих респіраторних захворювань у дітей раннього віку після комплексного лікування у стаціонарі. Визначено фактори ризику транзиторного та персистуючого характеру рецидивів бронхіальної обструкції у дітей на підставі тривалого катамнестичного обстеження. Встановлено, що в 55,4 % випадків напади бронхіальної обструкції не спостерігалися в подальшому, в 15,9 % - набували транзиторного характеру, припиняючись у дошкільному віці, в 19,7 % хворих рецидиви бронхообструктивного синдрому персистували до 15 років, а в 9 % пацієнтів продовжувались у більш старшому віці та дорослому періоді життя. Доведено, що найбільш важливими факторами ризику рецидивів бронхообструктивного синдрому та персистуючого їх перебігу є виникнення бронхіальної обструкції після дворічного віку, проживання за міських умов, частота попередніх епізодів даного синдрому більше 3-х, позитивний індивідуальний алергологічний анамнез, різко виражена шкірна гіперчутливість основних груп небактеріальних алергенів і стійка еозинофілія крові. Доведено, що індивідуальне прогнозування рецидивів бронхообструктивного синдрому у дітей раннього віку необхідно проводити з урахуванням комплексної оцінки факторів ризику в їх взаємодії на підставі використання методів математичного моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3 +
Шифр НБУВ: РА342375

Рубрики:

      
13.

Березна Т.Г. 
Імунологічно-метаболічні порушення при бронхіальній астмі у дітей та немедикаментозні методи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.Г. Березна ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано комплексне лікування хворих з бронхіальною астмою на базі використання синглетно-кисневої терапії, що передбачає медичну та соціальну реабілітацію дітей. Доведено, що синглетно-киснева терапія у поєднанні з традиційним лікуванням спричинює стійку клінічну ремісію захворювання у більшості дітей з середньотяжким та тяжким перебігом захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3 +
Шифр НБУВ: РА329252

Рубрики:

      
14.

Бессікало Т.Г. 
Клініко-лабораторні і еколого-гігієнічні аспекти епідермальної алергії у дітей із бронхіальною астмою: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.Г. Бессікало ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2003. — 21 с. — укp.

Досліджено поширеність епідермальної сенсибілізації у дітей із бронхіальною астмою, визначено роль спільного проживання з тваринами та інших факторів ризику у формуванні та перебігу бронхіальної астми з сенсибілізацією до епідермальних алергенів, встановлено способи й інформативність різних методів діагностики епідермальної алергії. Доведено можливість проведення специфічної імунотерапії епідермальними алергенами котів і собак у лікуванні бронхіальної астми у дітей із сенсибілізацією цими алергенами. Проведено клініко-імунологічне обгрунтування цього способу лікування. Розроблено схеми проведення та оцінки ефективності специфічної імунотерапії епідермальними алергенами у даної групи хворих. Наведено практичні рекомендації щодо діагностики, лікування та профілактики епідермальної алергії. Запропоновано схеми лікування бронхіальної астми у дітей із сенсибілізацією епідермальними алергенами котів і собак, що дозволять диференційовано та індивідуально підходити до вибору терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3 +
Шифр НБУВ: РА328470

Рубрики:

      
15.

Беш Л.В. 
Бронхіальна астма у дітей пубертатного віку: особливості патогенезу, перебігу і лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.27 / Л.В. Беш ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 1999. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню особливостей патогенезу, перебігу і лікування бронхіальної астми у дітей пубертатного віку. Визначені причини, що призводять до зміни перебігу цього захворювання в період статевого дозрівання, показані відмінності клініки у хлопчиків і дівчаток, зумовлені особливостями їх гормонального статусу у пубертаті. Запропоновано спосіб індивідуального прогнозування розвитку важкої форми бронхіальної астми у дітей цієї вікової групи. Розроблено програми лікування та навчання в "астма-школі", які дозволяють ефективно контролювати перебіг бронхіальної астми і значно поліпшують якість життя підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3

Рубрики:

      
16.

Боднарчук В.О. 
Оптимізація діагностичних і лікувальних програм неконтрольованої бронхіальної астми у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.О. Боднарчук ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2008. — 21 с. — укp.

Наведено теоретичне обгрунтування та нове вирішення актуального завдання сучасної педіатрії - покращання показників контрольованості бронхіальної астми (БА) в дітей шляхом удосконалення діагностичного алгоритму та лікувальної тактики. Протестовано 252 дитини віком від шести до 18-ти років з персистувальною БА тяжкого та середньотяжкого перебігу, які одержували інгаляційні глюкокортикостероїди. Об'єктивно обстежено 140 з них, яких розподілено за двома групами. Першу групу становили 70 дітей з неконтрольованим перебігом хвороби, а групу порівняння - 70 пацієнтів з частково та повністю контрольованою БА. За результатами проведених досліджень виявлено чинники, які впливають на контрольованість БА та запропоновано алгоритм лікарської тактики, ефективність якої оцінено на підставі динамічного аналізу показників тесту контролю астми та спірометричних досліджень. У частини пацієнтів (38-ми з неконтрольованою та 30-ти - з контрольованою БА) визначено рівні антитіл IgG, IgA до Chlamydia pneuoniae, IgG, IgM до Mycoplasma pneumoniae та IgG до Toxocara caris і з урахуванням стану пацієнтів призначено відповідну модифікацію терапевтичного комплексу. Застосування запропонованої діагностичної та лікувальної програми дозволило підвищити показники контрольованості БА та забезпечити її контроль у 82,86 % пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202 +
Шифр НБУВ: РА362550

Рубрики:

      
17.

Вертегел А.О. 
Особливості перебігу алергічної патології респіраторного тракту у дітей з гіперплазією лімфоглоткового кільця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.О. Вертегел ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Досліджено питання оптимізації діагностичних та лікувально-реабілітаційних заходів у дітей з алергічною патологією респіраторного тракту (РТ) на фоні гіперплазії лімфоглоткового кільця (ГЛК). Вивчено особливості клінічного перебігу, цитоморфологічної картини тонзил та слизової носу, реакцій перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) та антиоксидантного захисту АОЗ у крові та носоглотковому слизу, стану імунітету в дітей з алергічним цілорічним ринітом (АЦР) або бронхіальною астмою (БА) та ГЛК. Установлено, що в даних дітей на фоні більш тяжкого перебігу алергічних захворювань РТ існують особливі реакції збоку лімфоїдних утворень глотки, активація процесів ПОЛ, імунної системи, послаблення АОЗ. Дані особливості є інформативними маркерами алергічної патології РТ у дітей з ГЛК та їх викладено у вигляді диференційно-діагностичних таблиць для встановлення характеру запалення дихальних шляхів (алергічне, інфекційне), що обумовлює вибір терапії - місцеву санацію носоглотки полівалентним бактеріофагом або імунізацію ліофілізованими бактеріальними вакцинами. Застосування наведеної методики дало змогу підвищити ефективність лікувально-реабілітаційних заходів щодо АЦР і БА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682.440.11-3 + Р733.412.202.-3 +
Шифр НБУВ: РА323289

Рубрики:

      
18.

Водолажський М.Л. 
Лейкотриєни крові дітей, хворих на бронхіальну астму, на фоні сучасної терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / М.Л. Водолажський ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування дітей, хворих на бронхіальну астму на основі вивчення патогенетичної ролі лейкотриєнів та оксиду азоту у взаємозв'язку з показниками імунітету та фагоцитозу, функції зовнішнього дихання. Розроблено комплексний підхід оцінки тяжкості та прогнозу бронхіальної астми в дітей на основі систематизованих анамнестичних, загальноклінічних даних, показників специфічних та неспецифічних факторів захисту, а також медіаторів хронічного алергійного запалення. У хворих на бронхіальну астму в період загострення зареєстровано підвищення рівня цистеїнілових лейкотриєнів та оксиду азоту, ступінь якого прямо залежав від тяжкості патологічного процесу. Встановлено та обгрунтовано зв'язок імунних та неімунних механізмів розвитку захворювання, підкреслено діагностичну цінність комплексу даних клінічних та загальноклінічних досліджень, біохімічних показників та медіаторів алергійного запалення для оцінки тяжкості плину бронхіальної астми в дітей. Показано необхідність застосування запропонованих медіаторів алергійного запалення, як специфічних критеріїв тяжкості та гостроти хронічного запального процесу у хворих на бронхіальну астму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-52 +
Шифр НБУВ: РА340483

Рубрики:

      
19.

Воротняк Т.М. 
Вдосконалення лікування дітей, хворих на бронхіальну астму, залежно від активності хронічного запалення бронхів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.М. Воротняк ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено діагностичну цінність і показники ризику проведених обстежень для верифікації "виразного" та "помірного" запалення дихальних шляхів у дітей, які хворіють на бронхіальну астму (БА). Розроблено математичну модель активності запалення бронхів і констеляційні діагностичні таблиці для верифікації "виразного" чи "помірного" запального процесу бронхів. Оцінено ефективність базисного протизапального лікування за різної активності запалення дихальних шляхів у хворих на БА школярів. Створено алгоритм моніторингу БА шляхом урахування активності запалення дихальних шляхів за показниками конденсату видихуваного повітря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202.1-5 + Р733.412.2-2 +
Шифр НБУВ: РА367945

Рубрики:

      
20.

Герасімов С.В. 
Вплив кромоглікату натрію на показники неспецифічного запалення при бронхіальній астмі у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / С.В. Герасімов ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 17 с. — укp.

З'ясовано об'єктивні критерії важкості патологічного процесу бронхіальної астми (БА) у дітей у разі алергічного запалення. На підставі аналізу стану системи пероксидної оксидації ліпідів (ПОЛ) та антиоксидантного захисту в периферичній крові у різні періоди захворювання встановлено, що у дітей спостерігалося кілька видів дисбалансу, які корелювали з важкістю та перебігом БА. Зокрема, пригнічення активності антиоксидантних ферментів (супероксиддисмутази, каталази, глутатіонпероксидази), зростання концентрації продуктів ПОЛ (гідропероксидів, кетодієнових кон'югатів, кон'югатів тіобарбітурової кислоти) асоційовано з погіршенням перебігу хвороби, посиленням вентиляційних та гемодинамічних розладів у легенях і навпаки. Отримано дані про послаблення симптомів захворювання, дихальних розладів, зменшення частоти вживання бронхолітичних препаратів під впливом кромоглікату натрію, що відбувалось паралельно до нормалізації вмісту продуктів ПОЛ та активності антиоксидантних ферментів, які підтверджують роль процесів ПОЛ у патогенезі БА в дітей. Запропоновано використовувати відповідні показники для оцінки ступеня важкості БА в дітей та прогнозувати ефективність застосування кромоглікату натрію, зважаючи на конкретні форми дисбалансу у вільнорадикальних процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-52
Шифр НБУВ: РА312196 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського