Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (23)Реферативна база даних (453)Книжкові видання та компакт-диски (489)Журнали та продовжувані видання (56)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф023$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 73
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Власенко Д.Й. 
Соціальна ефективність ідеалізованих моделей адміністративно-командної системи: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Д.Й. Власенко ; Одес. держ. юрид. акад. — О., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням порівняльного аналізу альтернативних точок зору на адміністративно-командну систему, використанню результатів цього аналізу для вироблення антикризових концепцій в Україні. Робота розвиває нетрадиційний напрямок у вивченні адміністративно-командної системи, який базується на положеннях моделі "бюрократичного корпоративізму". Робиться припущення та емпірично обгрунтовується твердження, що "класична" адміністративно-командна система володіла певним потенціалом, зникнення якого у 60-70-і роки стало однією з головних причин кризи радянської економіки у середині 80-х років. На підставі екстраполяції ідей моделі "бюрократичного корпоративізму" всебічно обгрунтовуються і пропонуються заходи антикризового характеру, які витікають з концепції підвищення ролі бюрократичного апарату під час проведення модернізації суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023

Рубрики:

      
2.

Турба М.М. 
Досвід та особливості партизанських дій у Криму 1941-1944 рр. (Соціально-політичний аспект): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.М. Турба ; Одес. держ. юрид. акад.. — О., 1998. — 17 с. — укp.

У дисертації узагальнений досвід та вивчені особливості руху народного Опору партизанської війни в екстремальних умовах зіткнення тоталітарних режимів. Автор ставить питання про феномен, який породив партизанський рух на підставі аналізу літератури, опублікованих і неопублікованих джерел. У роботі досліджуються соціально-політичні, організаційно-тактичні та бойові аспекти народної боротьби в Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023

Рубрики:

      
3.

Калиновський Ю.Ю. 
Вибір та реалізація етнонаціональної моделі в процесі державотворення: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Ю.Ю. Калиновський ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Розглядаються різнопланові етнонаціональні моделі, їх сутність та зміст, шляхом порівняння визначаються характерні риси демократичних, тоталітарних та перехідних конструкцій. Робиться спроба встановити загальні етапи формування етнонаціональних моделей, а саме: політизація етнічності, утворення нації, побудова незалежної держави. Встановлено, що тоталітарні режими активно практикують наступні етностратегії: депортації, насильницької асиміляції, фізичне знищення етноструктури. Для демократичних конструкцій типовими є етностратегії акомодації (або коренізації), природної асиміляції, "збереження етноструктури". У перехідних етнонаціональних моделях застосовуються різноманітні етностратегії в залежності від обраної парадигми державотворення. В Україні достатньо органічно запроваджуються такі етностратегії: "приймаючої сторони" до депортованих народів (кримських татар, греків, болгар), акомодації (або коренізації), інтеграції. Аналізуючи українську етнонаціональну модель необхідно підкреслити її демократичний характер щодо вирішення міжнаціональних конфліктів та наявність елементів "кланової" та "корпоративної" конструкцій. Розглядаються конфліктологічні аспекти української етнонаціональної моделі у декількох ракурсах: легітимація демократичного політичного режиму в Україні, особливості етнокультурної маргінальності в нашій країні та національна безпека української держави з точки зору етнополітичних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф023

Рубрики:

      
4.

Грозіцька Т.Ю. 
Теорії демократії в сучасній американській політичній науці: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Т.Ю. Грозіцька ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2000. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу оригінальних праць американських дослідників розглянуто процес становлення і розвитку теорій демократії в політичній науці США у ХХ ст. Зазначено, що формування нових підходів до вивчення демократії обумовлено кризою класичної теорії демократії на межі ХІХ - ХХ ст. Обгрунтовано необхідність перегляду сучасних оцінок та класифікації американських теорій демократії. Запропоновано авторську класифікацію зазначених теорій. Зроблено спробу реконструювання концептуальної моделі демократії, яка б слугувала проекцією універсальної теорії демократії. Подано низку рекомендацій щодо можливостей застосування доробку американської політичної науки в політичній практиці України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф012 + Ф023
Шифр НБУВ: РА310321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Сухонос В.В. 
Сутність та функції авторитарного державного режиму в умовах переходу до демокраії (теоретико-методологічний аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Сухонос ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Виконано теоретико-методологічний аналіз сутності та функцій авторитарного державного режиму за умов переходу до демократії. На підставі теоретичного аналізу наукової літератури, міжнародних і вітчизняних нормативних актів, узагальнення практики їх реалізації розглянуто природу авторитарного режиму та визначено його місце в системі державних режимів. Досліджено його соціально-економічні, політико-правові та соціокультурні виміри. Узагальнено типологію авторитарних режимів і висвітлено питання їх правового регулювання. Досліджено конституційно-правові засади становлення демократичного режиму в Україні. Розкрито вплив демократизації державного управління на динаміку державного режиму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.32 + Ф023 + Ф1(0)5/6
Шифр НБУВ: РА312188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Журавський В.С. 
Політична система України: проблеми становлення і розвитку (правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.С. Журавський ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексному політико-правовому аналізу загальнометодологічних та теоретичних проблем формування політичної системи на терені України, функціонування її суб'єктів та інститутів у їх співвідношенні та взаємодії, зокрема, в аспекті розбудови правової держави та громадянського суспільства. Особливу увагу приділено співвідношенню легальної (конституційної) політичної системи з реальним політичним режимом, ролі політичної системи в розбудові правової держави і громадянського суспільства, проблемі пошуку шляхів формування оптимальної політичної системи, її демократичних інститутів. За умови врахування світового досвіду політичної організації суспільства подано новий рівень теоретичного осмислення й узагальнення даних проблем, наведено рекомендації політичного та правового характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)2 + Ф023(4УКР)
Шифр НБУВ: РА308025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Прокопчук І.І. 
Ціннісне та інституційно-владне забезпечення політичної свободи в умовах демократії: політологічний аналіз творчої спадщини Алексіса де Токвіля: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / І.І. Прокопчук ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено концепцію політичної свободи французького правознавця, політичного діяча Алексіса де Токвіля (1805 - 1859 рр.). На підставі узагальнення творів мислителя запропоновано ціннісне обгрунтування свободи, вивчено теоретико-методологічні підходи до тлумачення категорії "політична свобода", розглянуто інституційно-владні та соціокультурні механізми забезпечення свободи за умов демократії. Досліджено конфлікт цінностей "свобода"/"демократія", "свобода"/"рівність", "лібералізм"/"демократія" та можливості їх гармонійного сполучення. Значну увагу приділено актуальним ідеям Токвіля для сучасної України та інших постсоціалістичних країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф056 + Ф023 + Ф1(4Фра)506 Токвіль А.
Шифр НБУВ: РА315867 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Яцунська О.О. 
Світовий досвід місцевого самоврядування та перспективи його інституціонально-системного втілення в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.О. Яцунська ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив світового досвіду на інституціонально-системне втілення місцевого самоврядування в Україні. Досліджено різні підходи до трактування поняття "місцеве самоврядування". Основну увагу зосереджено на його політологічному аспекті, обгрунтовано доцільність інтерпретації цього поняття через категорію "інтенсивності". Розглянуто вплив двох основних парадигм місцевого самоврядування на практику державного будівництва. Встановлено необхідність інституалізації для розвитку демократичного суспільства й обгрунтовано важливість місцевих органів влади як чинника, який впливає на цей процес. Здійснено порівняльний аналіз різних типів організації влади на місцях і запропоновано комплексну класифікаційну "сітку", яка може бути застосована для моделювання системи місцевого самоврядування в західних і посттоталітарних країнах, визначено основні етапи та складові процесу реформування місцевих органів влади в Україні. На підставі проведеного дослідження сформульовано пропозиції щодо шляхів підвищення ефективності діяльності системи місцевого самоврядування в нашій країні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.112 + Х819(4УКР)011.2 + Ф023
Шифр НБУВ: РА314028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Мурашин О.Г. 
Акти прямого народовладдя у правовій системі: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / О.Г. Мурашин ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2001. — 34 с. — укp.

Проаналізовано характерні ознаки акта прямого народовладдя, його юридичні властивості, надано визначення цього поняття. Розглянуто принципи й особливості прямої правотоворчості. Надано визначення прямого правотворчого процесу, розглянуто основні, властиві йому стадії, зроблено висновок про функції традицій та звичаїв у прямому правотворчому процесі. Виявлено основні вимоги до ідеальної моделі акта прямого народовладдя. Досліджено варіанти впливу громадської думки, що міститься в актах прямого народовладдя, на суспільну діяльність. Належну увагу приділено системі та видам актів прямого народовладдя. Здійснено класифікацію зазначених актів за різними критеріями. Показано юридичну природу актів референдуму, виборів, відкликання, наказів виборців, петицій, актів прямого народовладдя місцевого рівня, локальних актів, підзаконних і правозастосовчих, дано їх визначення. Досліджено нормативні засади прийняття актів прямого народовладдя, а також організаційно-функціональні аспекти їх дії. З'ясовано роль цих актів у механізмі правового регулювання. Визначено умови забезпечення ефективності їх реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.41 + Ф023
Шифр НБУВ: РА314250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Розумюк В.М. 
Тоталітарна держава: еволюція політичних режимів у міжнародному контексті: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.М. Розумюк ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено політичні аспекти еволюції тоталітарної держави в міжнародному контексті. Розглянуто процес формування теорій тоталітаризму в західній та вітчизняній політології, проаналізовано класичні наукові концепції цього феномену. На підставі аналізу емпіричного матеріалу з історії Радянського Союзу, фашистської Італії та нацистської Німеччини запропоновано модель еволюції тоталітарної дежави, визначено характерні особливості кожного періоду розвитку. Розглянуто проблему обумовленості міжнародної поведінки країни її внутрішнім суспільно-політичним і соціально-економічним устроєм, визначено тоталітарні детермінанти зовнішньої політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023
Шифр НБУВ: РА314995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Томахів В.Я. 
Сталінізм як різновид тоталітаризму (історико-політологічний аспект): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / В.Я. Томахів ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Донецьк, 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено сутність сталінізму як класичного різновиду тоталітаризму, особливості його становлення та функціонування. На підставі аналізу вітчизняних і зарубіжних джерел та основних концептуальних підходів розкрито сутність феномена тоталітаризму, особливості сталінізму як його різновиду. Показано специфіку процесу становлення, періодизацію, особливості функціонування та проявів сталінізму в Україні. Розкрито логіку та послідовність розгортання політичного терору як найхарактернішої риси сталінізму, вплив тоталітарної спадщини на сучасні соціально-політичні процеси у нашій державі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023
Шифр НБУВ: РА314562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Сбітнєва Н.В. 
Порівняльний вимір демократизації постколоніальних і постсоціалістичних держав: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.В. Сбітнєва ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано взаємозв'язок політичної культури та трансформацій у постколоніальних та постсоціалістичних країнах. Розглянуто методи дослідження даної проблеми, що використовуються в інших країнах, систематизовано позиції різних шкіл та їх відгалужень. Співставлено різні концепутальні підходи західної політології до з'ясуваня цієї проблеми, відзначено необхідність урахування кожного з них. Узагальнено досвід економічних і політичних трансформацій у постколоніальних та постсоціалістичних країнах Східної Європи, Індії та Латинської Америки. Підтверджено залежність якості, ідейної та патріотичної визначеності правлячої та опозиційної еліти. Доведено залежність між тривалістю перебування певного суспільства в колоніальній чи напівколоніальній залежності та успіхами посттоталітарних реформувань. Показано, що здатність національних еліт консолідувати демократичний процес значною мірою впливає на соціально-економічний процес. З'ясовано, що прозорість і відкритість національної політики сприяє подоланню зовнішньоекономічних проблем, зокрема, боргових, а також встановлено взаємозв'язок між рівнем позитивного іміджу держави та її керівництва в світі та темпами подолання негативної спадщини тоталітаризму. Зроблено порівняння між змістом та формами економічних (ринкових) і політичних (демократизація) перетворень в сучасній Україні, обгрунтовано пропозиції щодо критичного застосування в перехідний період досвіду різних країн у вітчизняній практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф024 +
Шифр НБУВ: РА321679

Рубрики:

      
13.

Білоусов С.А. 
Об'єктивна основа і суб'єктивні фактори електорального вибору населення в умовах суспільства, що трансформується (на матеріалах Південно-Східного регіону України): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / С.А. Білоусов ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 19 с. — укp.

На реальному емпіричному матеріалі соціологічних досліджень узагальнено сукупність причин і факторів, що визначають ступінь участі та вибору програми, партії, кандидатур різними групами населення України за умов трансформації суспільства. Систематизовано та оновлено понятійно-категоріальний апарат теорії та практики воборчого процесу. Зведено в ієрархічну систему макро- та мікрофактори, що стимулюють електоральний вибір різних груп населення. Розроблено модель електоральної поведінки громадян суспільства, що знаходиться на етапі трансформації, як форми політичної участі, показано її загальні закономірності та регіональні особливості. Обгрунтовано доцільність побудови української моделі пропорційної виборчої системи, з урахованням об'єктивних та суб'єктивних факторів електоральної поведінки виборців. Проаналізовано проблеми культури виборців, ефективності електоральних технологій. На підставі матеріалів Південно-Східного регіону України встановлено залежність загального рівня електоральної активності та електоральної поведінки населення від соціально-економічних, історичних, поселенських, демографічних та інших особливостей регіонів країни. Доведено актуальність формування на межі політології, соціології та соціальної психології нового наукового напрямку - електорології, головною метою якого має стати комплексне вивчення закономірностей та особливостей виборчої системи, виборчого процесу, їх суб'єктів та об'єктів за умов перехідного суспільства, що транформується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + С5*666*332.6*4 +
Шифр НБУВ: РА322226

Рубрики:

      
14.

Рудік О.М. 
Процес демократизації "третьої хвилі" та особливості його розвитку у посткомуністичних країнах: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.М. Рудік ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено структуру та основні моделі процесу демократизації "третьої хвилі" та особливості демократичних транзитів у посткомуністичних країнах. Встановлено, що головним завданням сучасного етапу демократизації є консолідація нових демократичних режимів. З'ясовано, що посткомуністичні переходи до демократії мають ряд специфічних особливостей та відбуваються за принципово відмінних внутрішніх і зовнішніх умов, ніж аналогічні процеси в авторитарних країнах. Показано стан, особливості, тенденції розвитку демократизаційних процесів в Україні, їх місце серед аналогічних переходів у посткомуністичних країнах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 +
Шифр НБУВ: РА323437

Рубрики:

      
15.

Некряч А.І. 
Місцеве самоврядування сучасної України як предмет політологічного аналізу: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / А.І. Некряч ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2003. — 32 с. — укp.

З злученням значної кількості наукової літератури та документальних джерел розглянуто регіональну політику та її вплив на становлення місцевого самоврядування, показано його роль у формуванні ефективної місцевої влади. Розкрито проблеми набуття достатньої компетенції та розмежування "предметів відання" місцевих владних структур, висвітлено питання поєднання загальнодержавних та регіональних інтересів - основи реформування місцевого самоврядування. Досліджено питання об'єднання його зусиль та політичних партій і громадських формувань, партнерського співробітництва в роботі на території, пошуку шляхів подальшого розвитку демократії на місцевому рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф031.1 + Ф022 +
Шифр НБУВ: РА326216

Рубрики:

      
16.

Костирєв А.Г. 
Роль засобів масової інформації в процесі демократичного розвитку суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / А.Г. Костирєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Розкрито основні підходи щодо розуміння взаємозв'язку ЗМІ та політики. Використано комплекс методів під час дослідження функції ЗМІ у загальній соціальній системі та визначення механізмів їх впливу на розвиток політичної системи. Розкрито особливості функціонування ЗМІ за умов демократії. Охарактеризовано моделі взаємодії політичної та медіа-системи, а також сучасні тенденції розвитку ЗМІ, показано шляхи створення даної моделі, яка забезпечує функціонування ЗМІ як каналу масової комунікації, що сприяє розвитку демократії. Проаналізовано тенденції розвитку ЗМІ в Україні та визначено тип моделі взаємодії українських ЗМІ з політичною системою. Доведено необхідність формування соціально-відповідальної моделі взаємодії політичної та медіа-систем. Наведено практичні рекомендації стосовно створення у нашій державі системи засобів масової комунікації, яка сприятиме демократизації та консолідації суспільства, які включають: запровадження у життя демократичних механізмів регуляції та саморегуляції ЗМІ; здійснення демонополізації ЗМІ, засобів технічного забезпечення їх виробництва, доставки преси, трансляції телерадіопрограм; завершення роздержавлення ЗМІ за допомогою створення суспільного телебачення та радіомовлення; забезпечення суспільної підтримки вільної незалежної преси; сприяння прискореному розвитку національної складової мережі Інтернет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА326048

Рубрики:

      
17.

Рекецька І.Р. 
Судова влада в контексті демократичної трансформації українського суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.Р. Рекецька ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 16 с. — укp.

Показано, що у сучасних правових демократичних державах головний внесок судової влади у функціонування політичної системи полягає у тому, що у політичному процесі вона повинна стати гарантом захисту прав і свобод людини. Обгрунтовано, що принцип поділу влади не є жорстким та абсолютним. Виявлено, що в Україні та в інших державах колишнього Радянського Союзу, ще сильна традиція поєднання виконавчої, законодавчої та судової влади в одне ціле. Доведено, що з метою розв'язання завдань, які виникають унаслідок переходу суспільства до нової суспільно-політичної системи, перед судовою владою постають проблеми, які вимагають нових засобів і способів судового контролю. Аргументовано, що дана влада часто уповільнює темпи політичних змін, запропонованих політичними системами, які перемогли на виборах, доти, поки дані зміни не будуть відзеркалювати інтереси більшої частини суспільства. Визначено, що судова влада буде відповідати сподіванням демократичного суспільства за умов повноцінного використання політико-правової можливості впливу на рішення та діяльність законодавчої та виконавчої влади. Встановлено, що судова влада - це самостійна незалежна гілка державної влади, яка являє собою сукупність державних органів, наділених повноваженнями щодо здійснення цивільного, господарського, адміністративного, кримінального та конституційного правосуддя. Обгрунтовано, що адміністративне судочинство в Україні варто організувати відповідно до вимог доступності правосуддя для громадян, а також незалежності суддів від незаконного впливу з боку органів влади. Зазначено, що до предмета регулювання Адміністративно-процесуального кодексу України слід віднести процедуру судового вирішення усіх публічно-правових суперечок між адміністративними органами та фізичними й юридичними особами, крім суперечок, для яких законом передбачений інший порядок судового рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035 + Ф036 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА323843

Рубрики:

      
18.

Нагірняк М.Я. 
Радянський тоталітарний режим у боротьбі проти збройного підпілля ОУН і військових формувань УПА (1944 - 1953): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / М.Я. Нагірняк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано військово-політичне становище західних земель України у 1944 - середині 1950-х рр., описано збройне та ідеологічне протистояння між військовими формуваннями УПА, збройним підпіллям ОУН та радянським режимом. Висвітлено тактику, форми і методи владних структур у боротьбі за утвердження тоталітаризму в західному регіоні. Визначено фактори, які забезпечили довготривалий, активний та широкомасштабний опір українського народу під проводом ОУН і УПА та його роль у загальноєвропейському Русі опору проти гітлеризму та сталінізму. Доведено, що визвольний рух суттєво загальмував утвердження тоталітаризму, сприяв піднесенню національної свідомості українства, що позитивно позначилось у наступних етапах боротьби за незалежність та соборність, що увінчалась творенням суверенної демократичної української держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф513(4УКР)6,1 + Ц4,8(4УКР)1:62 +
Шифр НБУВ: РА328100

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Швець О.Є. 
Ідейні та політико-практичні засади діяльності соціал-демократії: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / О.Є. Швець ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне політологічне дослідження феномену соціал-демократії, визначено її теоретико-концептуальну парадигму та методологічні засади в контексті сучасних політологічних досліджень. Показано суть і особливості соціал-демократії як особливого соціополітичного утворення з урахуванням нового політичного дискурсу - онтологічного, феноменологічного, аксіологічного, політико-юридичного, системного, структурного, діалектичного, що дає змогу зробити висновок щодо міждисциплінарного характеру даного феномену. Проаналізовано складові становлення соціал-демократії: політичну та економічну демократію як основу добробуту народу, основні тенденції розвитку та етичні витоки соціал-демократії та сенс основних цінностей. Досліджено європейський досвід соціал-демократії в контексті глобалізації. Здійснено перегляд традиційних підходів на походження та суть соціал-реформізму. Репрезентовано гуманістичну спрямованість соціал-демократії. Визначено передумови її виникнення в Україні, її національні особливості та здійснено порівняльний аналіз західноєвропейської та української соціал-демократії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф036 + Ф055.22 +
Шифр НБУВ: РА324421

Рубрики:

      
20.

Шуляк С.В. 
Неопатримоніальні диктатури в арабському світі: аналіз баасистської моделі: Автореф. канд. політ. наук. 23.00.02 / С.В. Шуляк ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 18 с. — укp.

Визначено сутність та найбільш характерні риси неопатримоніальних режимів. З'ясовано фактори, що зумовили формування неопатримоніального характеру сучасних політичних систем арабських країн, зокрема Сирії та Іраку. Проаналізовано інституціональні особливості баасистської політичної системи, специфіку взаємодії традиційних соціальних структур Сирії та Іраку з політичними інститутами сучасного типу, а також пов'язані з цим неформальні механізми здійснення влади. Встановлено перспективи демократичної трансформації баасистської моделі неопатримоніального режиму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Т3(539=А)6-5 +
Шифр НБУВ: РА331833

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського