Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (204)Книжкові видання та компакт-диски (571)Журнали та продовжувані видання (130)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф69(4УКР)28$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кіндрачук Н. М. 
Боротьба Народного Руху України за незалежність України: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Н. М. Кіндрачук ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено боротьбу Народного Руху України (НРУ) за суверенізацію та здобуття незалежності України в 1989 - 1991 pp. З'ясовано внесок НРУ у формування політико-правових та ідеологічних засад незалежної Української держави у даний період. Визначено напрямки, форми та методи діяльності організаційних підрозділів Руху у виконанні програмних рішень організації. Розкрито регіональну специфіку діяльності НРУ. Проаналізовано співпрацю НРУ й української діаспори у контексті відродження національної державності. З'ясовано історичну роль НРУ в боротьбі за встановлення демократичної, незалежної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)634-4 + Ф69(4УКР)28Т14
Шифр НБУВ: РА371204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Назарчук О.М. 
Відродження та розвиток соціал-демократичного руху в Україні в 90-х рр. XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Назарчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 15 с. — укp.

Комплексно досліджено історію становлення соціал-демократичного руху в Україні у 1990 рр. XX ст. за допомогою аналізу процесу створення, розвитку та діяльності партій - його репрезентантів - партії "Соціал-демократичного Союзу", Соціал-демократичної партії України, Соціал-демократичної партії України (об'єднаної), Української соціал-демократичної партії. З'ясовано ідеологічний зміст, історичну традицію та передумови відродження соціал-демократії в Україні. Досліджено хід організаційної розбудови соціал-демократичних партій, їх громадсько-політичну та міжнародну діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-4 + Ф69(4УКР)28 +
Шифр НБУВ: РА326049

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Овсієнко С.Л. 
Діяльність Народного Руху України в умовах внутрішньопартійної кризи (1997 - 2002 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.Л. Овсієнко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2008. — 18 с. — укp.

На підставі результатів вивчення широкої джерельної бази розкрито ступінь наукової розробки проблеми дослідження внутрішньопартійних процесів у Народному русі Україні (НРУ) та діяльності рухівців за умов партійної кризи впродовж 1997 - 2002 рр. З'ясовано причини виникнення "розколу" НРУ у 1999 р. та визначено його наслідки. Вивчено процес визнання легітимності новостворених партій на базі НРУ й установлено об'єднавчі тенденції рухівців після роз'єднання партії. Проаналізовано громадсько-політичні заходи НРУ. Висвітлено участь рухівців у виборчих кампаніях 1998, 1999, 2002 рр., обгрунтовано вплив внутрішньопартійних кризових процесів на їх проведення. Проаналізовано парламентську діяльність рухівських депутатів за період 1998 - початок 2002 рр. Розглянуто внутрішньопартійну ситуацію в НРУ у 2000 - на початку 2002 рр. у контексті його громадсько-політичної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)28'14 +
Шифр НБУВ: РА359850

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шановська О.А. 
Діяльність Народного Руху України з розробки національної програми та практичного втілення її в процесі державотворення (1989 - 1996 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.А. Шановська ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено діяльність громадсько-політичних організацій та Народного Руху України (НРУ) впродовж 1989 - 1996 рр. Проаналізовано національний аспект діяльності НРУ. Висвітлено розробку національної програми, її зміст, а також діяльність щодо її пропаганди, втілення в життя в процесі державотворення в незалежній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)634-4 + Т3(4УКР)64-4 + Ф51(4УКР)64 + Ф69(4УКР)28'14
Шифр НБУВ: РА327006

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Череватий С. В. 
Євроінтеграційна перспектива України в програмних документах та практичній діяльності українських політичних партій: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / С. В. Череватий ; НАН України ; Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено євроінтеграційні перспективи України в програмних документах і практичній діяльності українських політичних партій. Актуальність проблеми обумовлена тим, що Україна потребує не загальних фраз, а деталізації євроінтеграційної ідеї, наповнення її конкретним змістом. Розглянуто стан наукової розробки проблеми та сутність ідеї європейської інтеграції у програмних документах українських політичних партій. Встановлено, що Україні потрібно демонструвати практичну спроможність до цілеспрямованих і послідовних кроків у європейському напрямі, це стосується не лише держави, а й усього суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)28
Шифр НБУВ: РА379628 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Коваленко-Чукіна І.Г. 
Зелений рух в Україні: становлення, формування, особливості функціонування: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.Г. Коваленко-Чукіна ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено історію, становлення та функціонування Зеленого руху в Україні, політичну діяльність Зелених, а також місце та роль Партії Зелених України (ПЗУ) у сучасному суспільно-політичному житті України. Висвітлено витоки та передісторію Зеленого руху в світі та його вплив на створення та політизацію цього руху в Україні. Розглянуто взаємодію ПЗУ з іншими європейськими організаціями Зелених та їх вплив на вирішення екологічних проблем. Визначено роль ПЗУ у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-4 + Ф69(4УКР)28'7 +
Шифр НБУВ: РА367959

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Кафарський В.І. 
Конституційно-правове регулювання організації та діяльності політичних партій в Україні: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.02 / В.І. Кафарський ; Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Систематизовано наукові дослідження конституційно-правового статусу політичних партій в Україні. Висвітлено правову природу політичної партії як добровільного самоврядного громадського об'єднання та колективного суб'єкта державно-політичних відносин, визначено її права, обов'язки, способи, механізми та межі конституційно-правового регулювання. Уточнено поняття "політична партія". Визначено основні напрями дослідження правової інституціоналізації політичних партій. Проаналізовано досвід державного контролю за їх діяльністю, встановлення процедур перевірки та механізмів забезпечення виконання вимог щодо створення та діяльності політичних партій. Досліджено механізми державної підтримки політичних партій з урахуванням досвіду європейських країни. Обгрунтовано необхідність конституційно-правового регулювання ідеологічної діяльності політичних партій. Визначено принципи регулювання та моніторингу їх фінансування на центральному, регіональному та місцевому рівнях. Досліджено проблеми законодавчого регулювання діяльності регіональних і місцевих партійних організацій, визначення їх індивідуального правового статусу, норм і принципів їх взаємодії з органами місцевого самоврядування. Проаналізовано питання виборів до Верховної Ради України та місцевих органів влади. Обгрунтовано поняття та визначено основні види конституційно-правової відповідальності політичних партій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)325 + Ф69(4УКР)28
Шифр НБУВ: РА370233 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Діденко Ю.В. 
Народний Рух у державотворчих процесах України (1989 - 2002 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.В. Діденко ; Чорномор. держ. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено діяльність Народного Руху України (НРУ) протягом 1989 - 2002 рр. зі створення законодавчої бази української державності та втілення програмових положень НРУ у державотворчий процес України. Проаналізовано історико-політичні та ідеологічні засади діяльності НРУ, розкрито внесок у формування законодавчого поля України депутатами, фракцією НРУ, показано їх вплив на подальший розвиток українського парламентаризму за умов будівництва незалежної держави. Вперше висвітлено внесок НРУ у державотворчий процес України на підставі вивчення діяльності конкретних депутатів і фракцій. Проведено критичне оцінювання документів і законопроектів, які суттєво вплинули на розвиток українських суспільних відносин. Розглянуто методичні підходи, які вплинули на формування перспектив майбутнього державотворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)634-4 + Т3(4УКР)64-4 + Ф69(4УКР)28'14 +
Шифр НБУВ: РА368987

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Моїсеєва А.С. 
Організаційні критерії функціонування політичних партій в сучасній Україні: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / А.С. Моїсеєва ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 19 с. — укp.

Комплексно проаналізовано організаційні засади функціонування політичних партій. Запропоновано систему критеріїв їх організаційної зрілості. Визначено суть і структуру формальних і неформальних відносин між особами, що належать до певних партійних організацій. Розглянуто новітні тенденції діяльності політичних партій і перспективи їх розвитку. Проведено політологічний аналіз становлення політичних партій у сучасній Україні та виділено основні етапи їх організаційного оформлення. Визначено, що суть сучасного організаційного розвитку партій полягає у формуванні їх функціональної дієздатноті. Обгрунтовано перспективи подальшого розвитку політичних партій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)28 + Ф3(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА364607

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Голишев В.М. 
Парламентські об'єднання: світовий досвід та українська практика (політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.М. Голишев ; НАН України. Ін-т політ. та етнонац. дослідж. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Вивчено інститут парламентської більшості й інституту парламентської меншості як суб'єктів парламентського контролю за діяльністю уряду та складових механізму стримувань і противаг у разі поділу державної влади. Визначено роль та значення парламентських об'єднань в організації політичної системи суспільства, досліджено політико-правову природу інституту парламентської більшості та інституту парламентської меншості, розглянуто рівень ефективності функціонування цих інститутів залежно від обраної форми правління. Проаналізовано особливості їх становлення в Україні у контексті стосунків між законодавчою та виконавчою гілками влади. Сформульовано пропозиції щодо оптимізації конституційного регулювання та політичного забезпечення ефективності інституту парламентської більшості в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)28 + Ф035 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА332371

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Мороко В.В. 
Партійне будівництво і партійно-політична боротьба в сучасній Україні (1996-2009 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Мороко ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 21 с. — укp.

Вперше проведено комплексний історичний аналіз діяльності понад 200 політичних партій, близько 100 громадських об'єднань та 40 фінансово-промислових груп в Україні у період з 1996 до 2009 рр., досліджено їх взаємодію між собою та інститутами влади за умов політичної структуризації суспільства. Простежено становлення інституту партій, їх еволюційний розвиток; визначено основні фактори впливу на вироблення й ухвалення політичних рішень. Проаналізовано еволюцію виборчого та партійного законодавства в Україні, охарактеризовано його позитивні та негативні сторони з точки зору впливу на конфігурацію партійної системи в цілому та підвищення ролі партій зокрема. Простежено плинність кадрів вищих керівних органів партій та якісне їх наповнення за періодами розбудови партійної системи. Досліджено процеси проникнення великого капіталу в партії та роль і місце останніх у виборчих кампаніях 1998, 1999, 2002, 2004 - 2007 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-4 + Ф69(4УКР)28 +
Шифр НБУВ: РА368277

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Побочий І.А. 
Політична боротьба як форма взаємовідносин соціальних сил в умовах утвердження державності сучасної України: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / І.А. Побочий ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Здійснено філософсько-політологічний аналіз феномену політичної боротьби на базі системного підходу до суспільної діяльності у контексті утвердження державності сучасної України. Досліджено методологічні та політико-практичні аспекти політичної боротьби як форми взаємодії різних політичних сил, які представляють потреби й інтереси відповідних суспільних груп. Здійснено конфліктно-дискурсивний аналіз взаємовідносин між владою й опозицією у процесі українського державотворення. Охарактеризовано сучасний стан політичного протистояння різних соціальних сил та їх організацій. Проаналізовано взаємозв'язок політичної культури та менталітету українського народу з формами та методами політичної боротьби. Запропоновано шляхи досягнення політичного консенсусу та соціальної злагоди в українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Ф043.21 + Ф69(4УКР)28 + Ф055.250 +
Шифр НБУВ: РА355162

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
13.

Лещенко В. М. 
Політична партія у контекстах взаємодії соціальної та політичної систем сучасного українського суспільства: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / В. М. Лещенко ; Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено лінійну та колоподібну моделі розташування блоків "лівих", "центристських" і "правих" політичних партій як у ситуаціях їх перебування у статичному стані. Наведено доцільні пропозиції зі значного скорочення кількості партій у політично недоструктурованій країні. Уточнено положення про закономірне зростання ролі різнопрофільних еліт у справі кадрового формування політичних партій та їх участі у процесах реалізації на практиці концепцій різних сфер державної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)28 + Ф3(4УКР)12 + С5*12
Шифр НБУВ: РА373644 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Перегуда Є.В. 
Політичні доктрини лівих партій України в сучасній період: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Є.В. Перегуда ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено еволюцію ролі та місця політичних партій у процесах суспільної самоорганізації за сучасних умов. Обгрунтовано тезу про втрату ознак головної ідейної суперечності у доктринах лівого руху через суперечність між соціал-демократією та комунізмом. Розглянуто основні тенденції у тлумаченні лівими партіями України динаміки продуктивних сил і соціальної структури, питань національно-державного будівництва, у розвитку політико-правових концепцій. Доктрини лівих партій охарактеризовано як умову вироблення стратегії лівого сегмента політичної бюрократії з проблем консолідації суспільства. Сформульовано вірогідні версії подальшого розвитку лівого руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4Укр)28
Шифр НБУВ: РА318500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гонюкова Л. В. 
Політичні партії як суб'єкти державної політики в сучасній Україні: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.01 / Л. В. Гонюкова ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади суб'єктності політичних партій у процесі творення та здійснення державної політики в Україні. На базі вивчення політико-управлінських функцій держави, етапів і суб'єктів політичного процесу виділено функції політичних партій у державному управлінні. Проаналізовано участь політичних партій у виборах, умови їх роботи у законодавчій та виконавчій гілці державної влади, у процесі творення державної політики. Розглянуто й обгрунтовано залежність ефективного державного управління від організаційної структури політичної партії, її згуртованості та дисциплінованості. Доведено важливість розвитку внутрішньо-партійної демократії для реалізації функцій демократичної держави через діяльність органів державної влади. Розкрито напрями державної політики та стратегії суспільного розвитку в програмах партій. Встановлено їх залежність від ідеологічної орієнтації та ступеня організованості партії. Визначено й описано структурно-функціональну модель політичної партії за умов перехідного суспільства як чинник оптимізації системи державного управління та розвитку громадянського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)6 + Ф69(4УКР)28
Шифр НБУВ: РА378048 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Мандрика Л.М. 
Право власності політичних партій в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.М. Мандрика ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено правовідносини власності за участю політичних партій (ПП) України. Визначено місце права власності (ПВ) ПП у системі ПВ країни, а також його суб'єктивний і об'єктивний склад. Сформульовано дефініцію ПВ ПП, досліджено підстави та способи набуття ПВ ПП. Визначено перелік суб'єктів ПВ ПП, кількіснний та якісний склад об'єктів ПВ ПП і обмеження щодо володіння ними. Описано механізми, допустимі для захисту ПВ ПП. Доведено, що здійснення ПП ПВ обумовлено метою її діяльності та спеціальним правовим режимом приналежного майна, який сприяє найбільш повному досягненню статутних цілей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)11 + Ф69(4УКР)28 +
Шифр НБУВ: РА336194

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Корж Н. Я. 
Правовий статус політичних партій в Україні (XIX - XX ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Н. Я. Корж ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Сформульовано джерельну й історіографічну базу дослідження становлення історичних політичних партій в Україні, введено до наукового обігу невідомі джерела. Виявлено витоки правового регулювання діяльності історичних політичних партій в Україні (XІХ - XX ст), соціально-економічні передумови його розвитку в Україні. Охарактеризовано основні етапи правового становища історичних політичних партій в Україні (XІХ - XX ст), встановлено загальні закономірності та конкретно-історичні особливості еволюції правового становища історичних політичних партій в Україні (XІХ - XX ст).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)5-511 + Х2(4УКР)6-511 + Ф69(4УКР)28
Шифр НБУВ: РА382656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Левик Б.С. 
Розвиток концепції національної безпеки і оборони України в програмних документах українських політичних партій в період 1992 - 2009 рр. (воєнно-історичний аспект): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / Б.С. Левик ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 17 с. — укp.

Досліджено історію розвитку концепції національної безпеки й оборони України у програмних документах політичних партій та їх державотворчій діяльності за період 1992 - 2009 рр. За результатами військово-історичного та критично-порівняльного аналізу 172-х політичних програм партій України, 64-х вітчизняних законодавчих документів, 17-ти конституцій країн світу, історичного досвіду семи країн Європи з питань забезпечення національної безпеки встановлено кореляційний зв'язок між парламентсько-партійною діяльністю, стратегією зовнішньополітичного курсу та вибором концепції національної безпеки й оборони. Науково обгрунтовано зовнішні та внутрішні небезпеки, загрози, виклики та ризики, досліджено конфліктні ситуації, які потребують нейтралізації й адекватного реагування України. Проведено групування сучасних концептуальних партійних позицій щодо забезпечення національної безпеки України. Зроблено прогнозування геополітичного місця України на найближчу перспективу. Результати наукового дослідження використано у процесі оновлення програмних документів і розробки законопроектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-6 + Ф69(4УКР)28 + Ф4(4УКР)64 в
Шифр НБУВ: РА372458 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Загривенко В. Б. 
Роль парламентських політичних партій у формуванні політики національної безпеки України: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.01.01 / В. Б. Загривенко ; Нац. ін-т стратег. дослідж. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Визначено особливості здійснення державної політики у сфері національної безпеки за умов демократичного розвитку. Доведено, що парламентські політичні партії реально впливають на забезпечення національної безпеки на всіх стадіях процесу - від вироблення концепцій і стратегій до реалізації та контролю. З'ясовано, що забезпечення національної безпеки полягає в створенні засобів і механізмів захисту соціалізованих до національного рівня інтересів особистості. Встановлено, що у політичному аспекті найбільш ефективним засобом соціалізації інтересів особи є політичні партії. Проаналізовано основні напрями діяльності політичних партій у формуванні та реалізації політики національної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)28 + Ф4(4УКР),30
Шифр НБУВ: РА385782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Ляпіна Л.А. 
Роль політичних і громадських інститутів у формуванні культури міжетнічного спілкування в Україні на сучасному етапі: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.05 / Л.А. Ляпіна ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано поняття "культура міжетнічного спілкування" та основні її складові - "культура" і "спілкування", визначено роль даної культури як консолідуючого та стабілізуючого чинника. На підставі вивчення законодавчої бази з питань регулювання міжетнічних відносин, аналізу програмних засад та діяльності політичних партій України окреслено політико-правові засади формування культури міжетнічного спілкування, доведено важливість і значимість Всеукраїнських та регіональних культурно-просвітницьких організацій у даному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф512(4УКР)6 + Ф69(4УКР)28
Шифр НБУВ: РА326977

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського