Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (248)Реферативна база даних (2332)Книжкові видання та компакт-диски (3915)Журнали та продовжувані видання (1019)
Пошуковий запит: (<.>U=Х2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 237
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Цвєткова Ю.В. 
Єфремівська Кормча - джерело права Київської Русі (кінець XI - початок XII ст.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Ю.В. Цвєткова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено передумови та доведено закономірність появи Кормчих на території Київської Русі. Класифіковано правові норми та джерела Єфремівської Кормчої за ознакою переробленості, проаналізовано причини та цілі змін у змісті та складі правових норм Кормчих. Обгрунтовано комплексну процедуру формування змісту їх списків. Доведено, що способом систематизації нормативно-правових актів Кормчих книг, зокрема, Єфремівської, була кодифікація. Проведено аналіз правових норм Єфремівської Кормчої за п'ятьма групами за суб'єктами та об'єктами правовідносин, які вони врегульовували, та визначено правові статуси представників вищого духовенства, нижчого духовенства та монахів, усіх кліриків, мирян та всіх членів християнської громади Київської Русі за нормами Єфремівської Кормчої як джерела права Київської Русі, вплив церковного права на світське. Досліджено принципи та правові норми, які поширилися на території Київської Русі у змісті Єфремівської Кормчої та закріпилися у правовій системі України сьогодення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)414-3 + Т3(4УКР)414-5 +
Шифр НБУВ: РА325954

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бойчук А. Ю. 
Інститут адвокатури на західноукраїнських землях другої половини XIX - початку XX ст. (на матеріалах Галичини): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / А. Ю. Бойчук ; Відкритий міжнар. ун-т розв. людини "Україна". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено організаційно-правові основи становлення інституту адвокатури в Галичині у складі Австрії й Австро-Угорщини. Розкрито місце та роль адвокатури в Галичині у державно-політичній системі Австрії й Австро-Угорщини. Виявлено переваги, недоліки й особливості функціонування адвокатури, зумовлені специфікою Галичини. Проаналізовано організаційну структуру, компетенцію та правові засади українських правничих товариств у Галичині. Охарактеризовано діяльність професійних об'єднань галицьких правників та їх значення у формуванні національно-державницької ідеї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР3)5-629.18 + Х891.9(4УКР)8-1
Шифр НБУВ: РА382855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шандра В.С. 
Інститут генерал-губернаторства в Україні ХІХ - початку ХХ ст.: структура, функції, архіви канцелярій: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / В.С. Шандра ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2002. — 39 с. — укp.

Комплексно досліджено функціонування інституту генерал-губернаторства та визначено його місце в історії України XIX - початку XX ст. З'ясовано витоки генерал-губернаторської влади у межах історичних регіонів - Лівобережної, Слобідської, Правобережної та Південної України, запровадженої для завершення їх інкорпорування у складі Російської імперії. Доведено, що Канцелярія генерал-губернатора мала статус надгубернської, вищої регіональної установи на підпорядкованих територіях кількох губерній. На підставі даних порівняльного аналізу основних функцій генерал-губернаторів встановлено, що діяльність даної інституції спрямовувалась на якнайповнішу інтеграцію регіонів у складі імперії та асиміляцію еліти шляхом зосередження на одній владній особі наглядово-політичних та управлінсько-господарських повноважень. Розглянуто структуру Канцелярії генерал-губернатора, що документувала соціальні процеси, вивчено систему ведення управлінських документів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)52-5,01 + Т211(4Укр)52 + Х2(4Укр)51-523.71
Шифр НБУВ: РА317899 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Юрій І. А. 
Інститут градоначальництва в системі державної влади на півдні Російської імперії (XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. А. Юрій ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано поняття градоначальництва як правового інституту, охарактеризовано місце та роль градоначальника в системі державного управління Російської імперії. Досліджено соціально-політичні чинники утворення градоначальств, організаційно-правові засади функціонування градоначальників. Проаналізовано специфіку компетенції градоначальника у її видозмінах протягом XIX - початку XX ст., відображено характер його взаємовідносин із центральними органами влади, інститутом генерал-губернатора, органами місцевого самоврядування, законодавчі ініціативи градоначальників, особливості функціонування градоначальництва в Одеському, Таганрозькому, Феодосійському, Керч-Єнікальському, Ізмаїльському, Севастопольському, Миколаївському, Ялтинському градоначальствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-523.72 + Т3(4УКР7)5-5
Шифр НБУВ: РА373601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Переш І.Є. 
Інститут конституційного контролю в Чехословаччині, Чехії і Словаччині: історико-правове дослідження (1918 - 2000 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.Є. Переш ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне історико-правове дослідження виникнення, розвитку та становлення інституту конституційного контролю Чехословаччини, Чехії та Словаччини (1918 - 2000 рр.) як основного дієвого інституту правової охорони конституції. Здійснено теоретико-методологічний аналіз категорії "правова охорона конституції", визначено та розглянуто основні моделі конституційної юрисдикції досліджуваних країн, висвітлено новітні проблеми стосовно становлення та розвитку інституту конституційного правосуддя Чехословаччини, Чеської та Словацької Республік. Запропоновано рекомендації щодо вдосконалення вітчизняного органу конституційного правосуддя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ЧЕХ)6-523 + Х809(4ЧЕХ)11-1 + Х809(4СЛО)11-1 +
Шифр НБУВ: РА331956

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Рудий Н. Я. 
Інститут опіки і піклування в Україні: історико-правове дослідження: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Н. Я. Рудий ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2011. — 9 с. — укp.

Досліджено виникнення та розвиток інституту опіки та піклування в Україні з IX ст. до проголошення незалежності України. Розглянуто та проаналізовано нормативно-правові акти, архівні матеріали та наукову літературу, щодо опіки та піклування на українських землях. З'ясовано причини й умови виникнення первинних норм, що регулювали відносини у сфері опіки, подальший їх розвиток і трансформацію в окремий інститут права. Відображено поетапне формування інституту опіки та піклування на українських землях відповідно до розвитку суспільно-економічних формацій держави, права та рівня духовно-культурного розвитку українського суспільства. Вказано на вплив іноземних держав на розвиток інституту опіки, піклування та важливу роль українського звичаєвого права, норми якого зберігали національні особливості опіки та піклування. Сформульовано загальні засади інституту опіки та піклування в Україні, які сформувалися протягом тривалого історичного періоду та знання яких буде корисним за реформування сучасного українського законодавства щодо опіки та піклування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)011.211-1 + Х2(4УКР)-623.011
Шифр НБУВ: РА383359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Федосєєв П.М. 
Інститут поруки за римським правом та його рецепція у цивільному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / П.М. Федосєєв ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено генезис поняття та особливості рецепції інституту поруки з римського приватного права в цивільне право України. Зроблено спробу комплексного його вивчення, використовуючи як методологічне підгрунтя положення про рецепцію римського приватного права як явище, органічно властиве європейським правовим системам. Проаналізовано особливості, характер і тенденції розвитку інституту поруки як засобу забезпечення зобов'язань за римським правом, його вплив на інститут поруки у європейських правових системах та формування однойменного інституту в цивільному праві України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-622.2 + Х839(4УКР)208.1-61 +
Шифр НБУВ: РА324809

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Москаль Г.Г. 
Інститут тимчасового генерал-губернатора в Україні у кінці ХІХ - на початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Г.Г. Москаль ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено інститут тимчасового генерал-губернатора на українських землях, що входили до складу Російської імперії, соціально-політичні чинники його утворення, організаційно-правові засади функціонування тимчасових генерал-губернаторств, їх практичну діяльність. Проаналізовано специфіку компетенції тимчасового генерал-губернатора, її зміни протягом останніх десятиріч ХІХ - початку ХХ ст. Висвітлено основні етапи існування тимчасових генерал-губернаторств на території України: період політичної кризи наприкінці 1870-х - на початку 1880-х рр.; перша російська революція 1905 - 1907 рр.; Перша світова війна. Розглянуто особливості правового статусу тимчасового генерал-губернатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4Укр33)51 + Т3(4Укр33)5-53 + Х2(4Укр)51-523.71
Шифр НБУВ: РА319949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Лісова К. С. 
Історія державності України в дослідженнях української наукової еміграції (1920-1945 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / К. С. Лісова ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. — Переяслав-Хмельницький, 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено наукову спадщину українських учених-емігрантів щодо окремих проблем становлення та розвитку історії державності України. Розкрито наукові погляди істориків-емігрантів щодо українського минулого, як складової та невід'ємної частини української історіографії. Особливу увагу приділено таким періодам української історії, як Київська Русь, Галицько-Волинська держава, Литовсько-Руське князівство, Козацько-гетьманська держава й Українська революція 1917 - 1921 рр. Визначено роль українських наукових емігрантських установ і товариств у справі організації дослідницької праці в галузі історії України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(9=УКР)6 + Х. г(4/8=УКР)6 + Т3(4УКР)0-5 + Х2(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА373400 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Великочий В.С. 
Історія ЗУНР: джерела до вивчення державного будівництва: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.С. Великочий ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 20 с. — укp.

Аналізується комплекс джерел до вивчення державного будівництва у Західно-Українській Народній Республіці (ЗУНР): прослідковано наявні історіографічні надбання через призму використання в них відомих на час створення праць історичних джерел; з використанням методів джерелознавчої евристики встановлено сукупність тих з них, що є основою для дослідження історії ЗУНР в цілому, державного будівництва в ній зокрема; проведено класифікацію виявлених джерел, подано загальну характеристику їх походження, зберігання та конкретних особливостей використання; введено у науковий обіг нові джерела та здійснено нове прочитання вже відомих. На основі аналізу та синтезу комплексу джерел визначено якісний та кількісний рівень їх репрезентативності, уточнено концепцію і періодизацію розвитку державотворчих процесів у ЗУНР, форму, структуру і функціональні особливості центрального державного апарату, органів місцевої державної влади та управління, суду, охорони суспільного порядку, збройних сил, накреслено шляхи підвищення рівня інформативної віддачі джерел для вивчення державного будівництва в ЗУНР, його взаємозв'язку і впливу на розвиток національно-визвольного руху на західноукраїнських землях періоду Української революції 1917-1920 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-5,01 + Т211(4УКР)61 + Х2(4УКР33)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Волох О.В. 
Історія кримінально-правової боротьби з посяганнями на власність в Україні (1917 - 1927 роки): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Волох ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено політико-правові підходи національних урядів України в період визвольних змагань 1917 - 1920 рр. та уряду радянської України протягом 1917 - 1927 рр. до вирішення проблем власності та кримінально-правової охорони власності від протиправних посягань. На підставі результатів вивчення законодавчих актів, архівних документів і матеріалів, періодичних, наукових видань проаналізовано практику законотворення, висвітлено питання становлення та діяльності правоохоронних органів у сфері боротьби з посяганням на власність. Досліджено особливості системи кримінально-правових норм, спрямованих на охорону власності. Дана система існувала у кримінальному законодавстві радянської України до його кодифікації та у Кримінальних кодесах УСРР 1922 і 1927 рр. Внесено пропозиції щодо урахування минулого досвіду кримінально-правового забезпечення захисту власності з застосуванням нового кримінального закону та вдосконаленням засобів боротьби з протиправними посяганнями на неї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)611/612-628 + Х628.111.5-39(2Ук)
Шифр НБУВ: РА317588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Мосюкова Н.Г. 
Історія парламентської системи в Україні (1990-1998 рр.): Автореф. дис. канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.Г. Мосюкова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження взаємозалежності та взаємовпливу суспільно-політичного життя, виборчого законодавства, виборчої кампанії та характеру діяльності парламенту. Всебічно проаналізовано особливості суспільно-політичного життя, встановлено причинно-наслідкові зв'язки змін виборчого законодавства, виявлено особливості кожного з законів про вибори за вказаний період, визначено напрямки змін виборчого законодавства. Узагальнено фактори, що впливають на хід і результати виборчої кампанії, розглянуто ступінь впливу кожного з них на вибори, що відбувалися в Україні в 1990-ті рр. Встановлено причини і напрямки структурної еволюції парламенту, формування фракцій, досліджено динаміку взаємодії Верховної Ради з політичними партіями України, визначено критерії оцінки її діяльності, виявлено фактори, які перешкоджали більш ефективній роботі. Встановлено, що, незважаючи на поступове посилення виконавчої влади впродовж 1990-х років, в Україні збереглася певна рівновага між законодавчою та виконавчою гілками влади. Враховуючи досвід парламентської діяльності 1990-х рр., зроблено висновок щодо подальших напрямків законотворчості в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-5 + Х809(4УКР)62-9 + Х2(4УКР)64-511.126 +
Шифр НБУВ: РА328092

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Заріцька І.М. 
Історичний досвід розвитку земельного законодавства в Україні (1917 - 1921 рр.): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.М. Заріцька ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретико-прикладні проблеми виникнення, становлення та розвитку земельного законодавства різних владних режимів на території України за період 1917 - 1921 рр. Розкрито методологічний апарат і опрацьовано історіографічні джерела як емпіричну базу дослідження. Визначено історичні передумови розвитку земельного законодавства доби української революції 1917 - 1921 рр. Проаналізовано та визначено ознаки земельного законодавства кожного з досліджених владних режимів. Запропоновано диференціацію українського радянського земельного законодавства за періодами: виникнення (грудень 1917 - квітень 1918 рр.); закондавчого утвердження соціалістичних основ землеустрою (листопад 1918 - серпень 1919 рр.); початку стабілізації земельного законодавства УСРР (грудень 1919 - березень 1921 рр.). З використанням результатів дослідження виявлено аналогії між розвитком земельного законодавства дослідженого періоду з однотипними сучасними процесами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)611/612-623/112.1 + Х859(4УКР011-1 +
Шифр НБУВ: РА364019

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Мозуляка О.О. 
Історичний досвід становлення та розвитку законодавства про вугледобувну промисловість в Україні (XVIII - XXI ст.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.О. Мозуляка ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Установлено, що основними соціально-економічними, політичними та юридичними чинниками, які зумовили становлення та розвиток законодавства про вуглевидобувну промисловість України є: високий ступінь концентрації великих промислових підприємств даної галузі на обмеженій території, стратегічна перевага вугілля в паливному балансі України та містотвірний характер вугільних підприємств; політична нестабільність за умов соціальної напруженості регіону; недосконалість загального гірничого законодавства; неефективна діяльність даної промисловості за умови нестабільного законодавства та неналежного фінансування. Обгрунтовано, що негативним чинником розвитку законодавства про вуглевидобувну промисловість є відсутність у державі енергетичної стратегії. Запропоновано заходи для вдосконалення бюджетного фінансування реформування зазначеної промисловості України. Зроблено висновок, що для ефективного впровадження реформ є необхідною наявність умов централізації та державного дотування, які обмежують створення, розвиток та регулювання вільного вугільного ринку. Запропоновано частково відмовитися від цього економічного інструменту та обмежити вільний продаж вугілля до великих споживачів даної продукції шляхом укладання довгострокових, гарантованих урядом угод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)16-1 + Х819(4УКР)122-1 + Х2(4УКР)4/6-621.111:И +
Шифр НБУВ: РА329257

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Селіхов Д.А. 
Аграрне законодавство царської Росії в Україні епохи капіталізму (IIпол.ХIХ - поч.ХХ ст.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.А. Селіхов ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто аграрне законодавство в Україні періоду утвердження і розвитку капіталізму. Проаналізовано основні етапи розвитку аграрного законодавства після скасування у 1861 р. кріпосного права відповідно до потреб класичної ринкової економіки. Розкрито значення економічних і політичних факторів у прискоренні аграрних реформ, що сприяло послабленню соціальної напруги в українському селі у кінці XIX - початку ХХ ст. Визначено роль міністрів і відомств у підготовці відповідних законопроектів, порядок їх розгляду у центрі та на місцях, механізм реалізації прийнятих законів, їх вплив на ефективність сільськогосподарського виробництва. Наведено конкретні рекомендації щодо удосконалення аграрного законодавства на сучасному етапі реформування економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Рос)51/52-623.112.1
Шифр НБУВ: РА318971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Савченко І.В. 
Адміністративно-територіальний устрій Південної України (1775 - 1822 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.В. Савченко ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2004. — 20 с. — укp.

Висвітлено територіальні зміни Південної України у 1775 - 1822 рр., механізм регулювання управління даним регіоном вищими органами влади, а також розвиток місцевих адміністративних установ. Визначено, що соціально-економічні особливості та геополітичне положення Південної України зумовили специфіку розвитку адміністративного устрою регіону у 1770 - на початку 1790 р., яка визначалася введенням окремого механізму регулювання управління регіоном вищими органами влади та розширенням повноважень губернських установ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР5)47-5 + Т3(4УКР7)47-5 + Х809(4УКР)79-1 + Х2(4УКР7)47-52 +
Шифр НБУВ: РА330849

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Паньонко І.М. 
Апарат управління Запорізької Січі (середина XVI ст.- 1775 р.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.М. Паньонко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню апарату управління Запорізької Січі (середина XVI ст. - 1775 р.). Розкрито суть, особливості, історичне значення апарату управління Запорізької Січі та засади його створення і функціонування: принципи виборності, колегіальності, гласності, змінності, звітності органів апарату управління та участі всього запорізького козацтва у їх формуванні; встановлено систему судових органів та пояснено особливості її побудови і функціонування. Зроблено висновок: Запорізька Січ,яка не мала всіх ознак держави, була своєрідним державним утворенням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)46-523 + Т3(4УКР)4-496.1
Шифр НБУВ: РА310376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Присташ Л.Т. 
Апарат управління Західною Україною в складі Польщі (1921-1939 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.Т. Присташ ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню процесу захоплення західноукраїнських земель Польщею, соціально-економічного становища Західної України в складі Польщі, організації і діяльності центральних органів державної влади та управління за конституціями 1921 р. і 1935 р., місцевих органів управління, включаючи органи самоврядування, та органів правосуддя. Зроблено висновок про фактичне усунення національних меншин Польщі від участі в роботі органів державного апарату і, насамперед, в парламенті держави. Спроба урядових кіл нормалізувати відносини з українською меншістю була вимушеною поступкою, яка не впливала в цілому на антидемократичний характер встановленого режиму. Певний доступ українського населення до участі в органах місцевого самоврядування не змінював його колоніального становища і фактичного безправ'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР33)-5

Рубрики:

      
19.

Соболєв В.В. 
Боротьба військової юстиції Російської імперії проти суспільно-політичних рухів та кримінальних злочинів на початку ХХ століття (на матеріалах Київського військово-окружного суду): автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / В.В. Соболєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 17 с. — укp.

На прикладі Київского військово-окружного суду висвітлено особливості діяльності військово-судових установ Російської імперії як органів надзвичайного судочинства. Проаналізовано законодавчий механізм, причини та масштаби передачі справ щодо цивільних осіб на розгляд до даного суду. Розглянуто особливості провадження та вироки за справами, що репрезентували різні форми селянських, робітничих, революційних, національних рухів і кримінальної злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4РОС)51-629.15 + Ц4,8(4УКР-2К)277.2 г + Т3(4УКР)52-5 +
Шифр НБУВ: РА367101

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Шеломенцев-Терський С. В. 
Військова інфраструктура Волинського князівства у XI - XIV ст.: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 20.02.22 / С. В. Шеломенцев-Терський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 36 с. — укp.

Досліджено формування військової інфраструктури Волинського князівства в XI - XIV ст., охарактеризовано військово-гюлітичну ситуацію в регіоні, висвітлено прилучення цієї землі до Київської держави. Доведено, що внаслідок цього прилучення відбувся синтез місцевих і середньо подніпровських елементів в основних компонентах оборонної інфраструктури: фортифікації, озброєнні та дружинному спорядженні, духовній сфері воїнства та його соціальній структурі. Відзначено присутність західнослов'янських, скандинавських і степових запозичень у військовій культурі Волині. Вивчено початки кам'яного оборонного будівництва у волинських містах, встановлено етапи його розвитку. Простежено територіальний розвиток мережі стратегічних шляхів та укріплень, літописних міст, вивчено їх оборонну структуру. Відзначено, що військова інфраструктура Волинського князівства була складовою частиною давньоукраїнських державних утворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)430.11-54 + Х2(4УКР)430.13
Шифр НБУВ: РА382772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського