Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (681)Книжкові видання та компакт-диски (897)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Х883.9(4УКР)71$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 68
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Молодик В.В. 
Кримінологічні та кримінально-правові аспекти відповідальності за ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.В. Молодик ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичним і прикладним проблемам протидії податковій злочинності. Визначено місце податкових злочинів у структурі економічної злочинності з властивими їм особливими ознаками, подано їх кримінологічну характеристику. Досліджено вплив чинників соціального середовища на динаміку і структуру податкових злочинів. Наведено кримінологічну характеристику особи податкового злочинця. Обгрунтовано необхідність активізації застосування кримінально-правових засобів боротьби з правопорушеннями у сфері оподаткування. Це дозволяє значно збільшити ефективність і дієвість заходів, що вживаються в умовах, коли приховування прибутків від оподаткування стає основним засобом здійснення "тіньової" та деякою мірою легальної економічної діяльності, тоді як застосування дисциплінарного, адміністративного або матеріального видів юридичної відповідальності не досягає своєї мети. Розкрито кримінально-правове поняття "умисне ухилення від сплати податків". Запропоновано встановити кримінальну відповідальність за несплату податків або неповну їх сплату, у випадку, коли ці дії пов'язані з недбалим чи несумлінним ставленням посадової особи платника податків - юридичної особи або громадянина, який займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, до виконання покладених на них функцій. Розроблено пропозиції щодо удосконалення ст. 148-2 КК України: доповнити її частиною четвертою, яка б передбачала звільнення від кримінальної відповідальності особи, що вперше вчинила умисне або необережне ухилення від сплати податків, зборів та інших обов'язкових платежів, якщо ця особа сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала держа ві завдані своїми діями збитки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123 + Х883.9(4УКР)71
Шифр НБУВ: РА307931 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Батиргареєва В.С. 
Кримінологічна характеристика та попередження розбоїв, поєднаних з проникненням у житло: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.С. Батиргареєва ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше зроблено поглиблену кримінологічну характеристику розбою, поєднаного з проникненням у житло. Проаналізовано рівень, структуру, динаміку даних злочинних проявів, а також висловлено думку про види латентних розбоїв. Досліджено характерні способи підготовки, здійснення та приховування злочинцями фактів вчинення розбоїв, поєднаних з проникненням у житло. Розглянуто особистість розбійника, злочини якого поєднані з проникненням у житло, створено узагальнений, кримінологічний портрет розбійника кінця 1990-х рр. Запропоновано нову типологію особистості розбійника, що базується на комплексному критерії та має практичну цінність. Зроблено спробу кримінологічного аналізу різних видів агресивної поведінки злочинців, які вчинили розбій, поєднаний з проникненням у житло. Узагальнено досягнення кримінологічної теорії про поняття та сутність причин, а також умов конкретного злочину. Грунтовно вивчено соціально-демографічні, правові, віктимологічні якості та риси потерпілих від розбоїв, поєднаних з проникненням у житло. Комплексно охарактеризовано роль потерпілого у генезисі злочинної поведінки винних, які вчинили дані розбої. Розроблено систему заходів з метою підвищення ефективності профілактики, запобігання та припинення розбоїв, поєднаних з проникненням у житло.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)116 + Х883.9(4Укр)71
Шифр НБУВ: РА319499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Пономаренко Ю.Г. 
Кримінологічна характеристика та попередження злочинів у сфері незаконного наркообігу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Ю.Г. Пономаренко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено кримінологічну та кримінальну правову характеристику злочинів у сфері незаконного наркообігу, причини та умови вчинення наркозлочинів, особистість злочинця у цій сфері, запропоновано нову типологію зазначених злочинів, що базується на використанні комплексного критерію та може бути застосована у процесі діяльності правоохоронних органів. Розроблено систему заходів для підвищення ефективності профілактичних заходів, запобігання та припинення злочинів у сфері незаконного наркообігу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)712.3 + Х881.9(4УКР)123 +
Шифр НБУВ: РА331521

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Косенко С.С. 
Віктимологічна профілактика статевих злочинів щодо неповнолітніх: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.С. Косенко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено напрями загальної та індивідуальної віктимологічної профілактики поведінки неповнолітніх потерпілих від статевих злочинів. Встановлено найбільш важливі у віктимологічному аспекті особистісні характеристики неповнолітніх, які детермінують їх підвищену віктимність. Досліджено комплекс причин та умов, що обумовлюють вчинення статевих злочинів щодо неповнолітніх, розглянуто механізм їх дії, встановлено роль поведінки потерпілого у даній ситуації. Виявлено, що негативні якості особи злочинця є "внутрішніми" причинами здійснення статевих злочинів щодо неповнолітніх. Удосконалено наукові підходи щодо кримінологічної характеристики неповнолітніх потерпілих від статевих злочинів. Надано рекомендації про внесення змін до кримінального законодавства України щодо охорони прав неповнолітніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)114.013 + Х883.9(4УКР)71
Шифр НБУВ: РА330983

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кальман О.Г. 
Злочинність у сфері економіки України: теоретичні та прикладні проблеми попередження: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / О.Г. Кальман ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 40 с. — укp.

Проаналізовано еволюцію злочинності у сфері економіки, її соціально-економічну сутність. Запропоновано визначення кримінологічної характеристики, злочинності у сфері економіки та запобігання даному явищу, встановлено їх ознаки та критерії відмежування від суміжних понять. Проведено класифікацію заходів системи запобігання злочинам у сфері економіки, охарактеризовано їх види. Надано загальну криміналогічну характеристику стану злочинності у сфері економіки України, її окремих видів, рівня, структури, динаміки тенденції розвитку, а також осіб, що скоїли злочини у сфері економіки, проаналізовано методологічні проблеми вимірювання латентності. З'ясовано фактори детермінації злочинності у сфері економіки, проведено аналіз їх системи та рівня детермінуючого впливу. Визначено концептуальні засади, зміст, мету, завдання, основні принципи, напрямки запобігання злочинності у сфері економіки за умов трансформаційних змін. Досліджено теоретичні та прикладні проблеми кримінологічної теорії запобігання економічній злочинності та забезпечення економічної безпеки держави. Визначено недоліки існуючої системи запобігання злочинності у сфері економіки, запропоновано рекомендації щодо її удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117 + Х883.9(4УКР)71 +
Шифр НБУВ: РА330457

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Павленко Р.М. 
Попередження органами внутрішніх справ незаконного виробництва наркотичних засобів та психотропних речовин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Р.М. Павленко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Проаналізовано причини та передумови існування незаконного нарковиробництва у різних регіонах планети на всіх етапах розвитку цивілізації. Уточнено ключові поняття та категорії у зазначеній сфері, подано кримінологічну та кримінально-правову характеристики незаконного нарковиробництва, висвітлено питання щодо тактики його попередження. Розроблено конкретні пропозиції стосовно вдосконалення кримінального та адміністративного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)71 + Х881.9(4УКР)123 +
Шифр НБУВ: РА329307

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Пшеничний В.Г. 
Запобігання поширенню наркотизму в Україні (кримінологічна та кримінально-правова характеристика): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.Г. Пшеничний ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Запропоновано визначення понять "наркотизму", "наркотичної злочинності" та їх основні ознаки. Розкрито роль міжнародних організацій та органів у протидії незаконному обігу наркотиків. Досліджено причини та умови поширення наркоманії та наркотизму в Україні, з яких виділено основні й безпосередні детермінанти. Запропоновано заходи загальної та спеціально-кримінологічної профілактики зазначених явищ. Визначено основні соціологічні сфери, щодо яких наркоманія є негативно-вражаючим фактором. Розглянуто питання міжнародного співробітництва та з'ясовано чинники, які стримують розвиток співпраці держав у протидії незаконному обігу наркотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123 + Х883.9(4УКР)711.23 +
Шифр НБУВ: РА338380

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Коваленко П.М. 
Запобігання шахрайству на фінансових ринках у біржовій торгівлі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / П.М. Коваленко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

З'ясовано соціальну суть, правову природу та історію розвитку шахрайства на фінансових ринках у біржовій торгівлі. Охарактеризовано рівень, динаміку, структуру та географію даного явища у біржовій торгівлі України. Досліджено особливості його детермінації. Наведено визначення, а також здійснено класифікацію та типологію осіб, які вчиняють шахрайство на фінансових ринках. На підставі аналізу законодавства та світового досвіду з'ясовано, що сучасна модель запобігання шахрайству на фінансових ринках у біржовій торгівлі в Україні та відповідна система нормативних актів розроблені недостатньо. Запропоновано шляхи вдосконалення нормативної бази України у сфері запобігання зазначеному феномену, у якій, на відміну від країн ЄС та США, відсутнє відповідне законодавство, узгоджене з існуючими міжнародними нормативними актами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117 + Х883.9(4УКР)711.17 +
Шифр НБУВ: РА334798

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Мисливий В.А. 
Злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту (кримінально-правове та кримінологічне дослідження): Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / В.А. Мисливий ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Вперше здійснено комплексне дослідження кримінально-правових та кримінологічних проблем протидії злочинам проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту. Обгрунтовано ряд концептуально нових у теоретичному та прикладному аспектах положень та висновків, що враховують національний та зарубіжний досвід кримінально-правової охорони суспільних відносин у сфері безпеки дорожнього руху. Обгрунтовано необхідність застосування окремих інститутів кримінального права, визначено зміст поняття видового об'єкта та розроблено класифікацію злочинів проти безпеки дорожнього руху. Здійснено додаткове дослідження проблеми соціальної обумовленості кримінальної відповідальності за суспільно небезпечні діяння у даній сфері, визначено фактори їх криміналізації та декриміналізації. Розроблено нову удосконалену конфігурацію системи та структури безпеки дорожнього руху. Розкрито зміст поняття кримінально-правової характеристики злочинів проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, встановлено їх детермінанти. Запропоновано виділення у самостійний напрям кримінологічної характеристики даних деліктів. Обгрунтовано необхідність удосконалення системи кримінально-правових норм відносно злочинів проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту. Розроблено правові засади запобігання злочинній діяльності у даній сфері на загальносоціальному, спеціально-кримінологічному та віктимологічному рівнях. Сформульовано пропозиції щодо подальшої розробки окремих самостійних напрямків боротьби з дорожньо-транспортними деліктами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)121 + Х883.9(4УКР)711.21 +
Шифр НБУВ: РА341296

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кириченко О.В. 
Кримінально-правові та кримінологічні аспекти протидії завідомо неправдивим повідомленням про загрозу громадській безпеці: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.В. Кириченко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та практичні питання, пов'язані з кримінально-правовими та кримінологічними аспектами протидії завідомо неправдивим повідомленням про загрозу громадській безпеці. Досліджено вітчизняну правову систему та законодавство зарубіжних країн про відповідальність за вказане повідомлення. Проаналізовано об'єктивні та суб'єктивні кримінально-правові ознаки складу злочину, предбаченого ст. 259 КК України. Проведено його відмежування від таких правопорушень, як хуліганство, терористичний акт, погроза вбивством, завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину, погроза знищення майна та завідомо неправдивого виклику спеціальних служб. Проаналізовано причини виникнення та умови існування даного виду злочину та сучасний стан протидії завідомо неправдивим повідомленням про загрозу громадській безпеці в Україні. Зроблено висновок про високолатентність злочину, передбаченого ст. 259 Кримінального кодексу України й обгрунтовано тенденцію зростання кількості даного виду деліктів. Наведено практичні рекомендації щодо підвищення ефективності правозастосовчої та профілактичної діяльності органів внутрішніх справ, а також щодо удосконалення відповідної норми КК України про протидію завідомо неправдивим повідомленням про загрозу громадській безпеці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119 + Х883.9(4УКР)711.9 +
Шифр НБУВ: РА335766

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Олішевський В.В. 
Розслідування та попередження викрадення людини, вчиненого з корисливих мотивів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.В. Олішевський ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено наукове дослідження проблем розслідування та попередження викрадення людини, вчиненого з корисливих мотивів. Наведено теоретичні положення та рекомендації, сформульовані з урахуванням особливостей предмета злочинного посягання, механізму вчинення викрадень людей, практики їх розкриття, розслідування та попередження. Розроблено криміналістичну характеристику викрадення людини, зокрема: здійснено класифікацію жертв цього викрадення та проаналізовано їх типові соціально-психологічні риси; визначено найбільш типові способи захоплення та вилучення жертви, її переміщення та утримання, наведено їх класифікацію. Досліджено мотиви та цілі вчинення викрадень людини, а також вивчено особливі риси, притаманні злочинцю; установлено типові ознаки часу, місця й обстановки викрадення людини, вчиненого з корисливих мотивів, охарактеризовано найбільш типові знаряддя та засоби вчинення злочину, а також етапи його розслідування. Проаналізовано особливості діяльності щодо порушення кримінальної справи за ознаками цього злочину, визначено типові слідчі ситуації початкового етапу розслідування. Розроблено рекомендації щодо планування й організації розслідування, проведення слідчих дій та здійснення комплексного профілактичного впливу на елементи причинного комплексу злочинного діяння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113 + Х894.9(4УКР)311.3 + Х883.9(4УКР)711.3 +
Шифр НБУВ: РА337591

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Воронова Ю.В. 
Соціально-психологічні детермінанти віктимної поведінки неповнолітніх жертв сексуальних злочинів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Ю.В. Воронова ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Здійснено аналіз соціально-психологічних і правових факторів, які впливають на формування та прояв віктимності у жертв сексуальних злочинів. Визначено, що умови виховання неповнолітніх від 14-ти до 18-ти років, їх взаємовідносини з батьками та однолітками є факторами, які впливають на рівень їх віктимності. Установлено, що діти, які живуть у сім'ях з низькою культурою, рівнем матеріального достатку й освіти батьків мають занижену самооцінку та за цього рівень віктимності у них високий. Відзначено, що дівчата, які живуть у сім'ях з матеріальним достатком високого рівня та освітою батьків, мають завищену самооцінку і теж достатньо високу ступінь віктимності. За результатами дослідження доведено індивідуально-психологічні умови та фактори віктимності, до яких належать ціннісні орієнтації, комунікативна, мотиваційна й емоційно-вольова сфера і Я-концепція. Чим вище рівень віктимності, тим більшою мірою зазначені психологічні фактори відрізняються від контрольних показників. Доведено, що визначення рівня віктимності слід проводити в осіб, які ще постраждали від сексуального злочину та в них немає негативних змін у психіці. Установлено, що згвалтування неповнолітніх призводить до виникнення у них посттравматичних стресових розладів, які можуть проявлятися через рік після скоєння злочину. Обгрунтовано методи боротьби з сексуальними злочинами, розглянуто сучасні технології соціально-психологічної та правової профілактики віктимності неповнолітніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.23 + Х881.9(4УКР)114.013 + Х883.9(4УКР)711.14 +
Шифр НБУВ: РА342285

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Горб Н.О. 
Наруга над могилою: кримінально-правовий та кримінологічний аналіз: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Н.О. Горб ; Акад. адвокатури України. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Проаналізовано кримінально-правові та кримінологічні проблеми, взаємопов'язані з наругою над тілами померлих та місцями їх поховання. Вивчено підстави криміналізації цього діяння. Досліджено об'єктивні та суб'єктивні ознаки норми, яка у КК України встановлює відповідальність за такі дії. За результатами дослідження визначено недоліки ст. 297 КК, запропоновано здійснити на законодавчому рівні відповідні зміни у КК. Наведено теоретично обгрунтовані заходи загальної та спеціально-кримінологічної профілактики цього злочину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)122 + Х883.9(4УКР)711.22 +
Шифр НБУВ: РА341050

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Доброрез І.О. 
Кримінологічна характеристика та попередження незаконного виробництва, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту (за матеріалами Автономної Республіки Крим): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.О. Доброрез ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто історико-соціальні та правові передумови криміналізації незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети їх збуту. Надано грунтовну кримінально-правову та кримінологічну характеристику злочинів, передбачених ст. 309 КК України. За результатами досліджень установлено взаємозв'язок особливостей їх учинення зі специфікою автономії. Критично проаналізовано міжнародний досвід боротьби з наркоманією, зокрема легалізацію деякими країнами легких наркотиків. Докладно вивчено особу злочинця, розроблено типологію таких осіб. На підставі з'ясування причин та умов учинення злочинів, передбачених ст. 309 КК України, запропоновано заходи з метою підвищення ефективності запобігання цьому виду злочинів на загальносоціальному, спеціально-кримінологічному та індивідуальному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123 + Х883.9(4УКР)711.23 +
Шифр НБУВ: РА339295

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Сердюк П.П. 
Кримінологічні та кримінально-правові проблеми ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / П.П. Сердюк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано кримінологічні та кримінально-правові проблеми, пов'язані з протидією ввезенню, виготовленню, збуту та розповсюдженню творів, які пропагують культ насильства і жорстокості. Досліджено питання недостатньої ефективності ст. 300 КК, визначено причини її недосконалості. Наведено кримінально-правову характеристику процесів ввезення, виготовлення, збуту та розповсюдження творів, які пропагують культ насильства і жорстокості. Визначено предмет та родовий і безпосердні об'єкти злочину, пердбаченого ст. 300 КК. Теоретично обгрунтовано заходи щодо його спеціальної кримінологічної профілактики та нейтралізації заподіяної шкоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)122 + Х883.9(4УКР)711.22 +
Шифр НБУВ: РА334672

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Юхно О.О. 
Діяльність транспортної міліції щодо попередження крадіжок приватного майна громадян на пасажирському залізничному транспорті: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.О. Юхно ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено наукове дослідження проблем організації та здійснення транспортною міліцією діяльності щодо запобігання крадіжкам приватного майна громадян на пасажирському залізничному транспорті. Запропоновано теоретичні положення та практичні рекомендації, сформульовані з урахуванням особливостей предмета злочинного посягання, механізму вчинення вказаних злочинів, практики їх розкриття, розслідування та запобігання. Розроблено кримінологічну характеристику крадіжок приватного майна громадян на пасажирському залізничному транспорті. Досліджено організаційно-функціональні засади боротьби та запобігання злочинам даного виду, визначено та проаналізовано основні напрямки та заходи запобігання, які набули поширення в діяльності транспортної міліції. Наведено рекомендації щодо оптимізації інформаційного забезпечення запобігання злочинам і вдосконалення взаємодії між лінійними та територіальними органами Внутрішніх Справ, а також адміністраціями залізниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)711.16 + Х819(4УКР)112.011.013 + Х881.9(4УКР)124 +
Шифр НБУВ: РА338243

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Поліщук Г.С. 
Кримінологічна характеристика та запобігання злочинам проти довкілля (за матеріалами Причорноморського регіону України): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Г.С. Поліщук ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено стан довкілля в українському Причорномор'ї, особливості кримінально-правової охорони довкілля в Україні. Розкрито суть поняття екологічної злочинності та її ознаки, стан і тенденції. Здійснено порівняльний аналіз кримінологічних показників в Україні та Причорноморському регіоні. Висвітлено проблеми детермінації та латентності екологічної злочинності. Запропоновано заходи загальносоціального та спеціально-кримінологічного запобігання злочинам проти довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)711.18 + Х859(4УКР)03 +
Шифр НБУВ: РА343610

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Боднар В.Є. 
Психологічні засади діяльності дільничного інспектора міліції з профілактики насильства у сім'ї: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / В.Є. Боднар ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Вивчено особливості підготовки дільничних інспекторів міліції щодо профілактики насильства у сім'ї. Виявлено вади цієї підготовки. З урахуванням виявленої специфіки внутрішніх і зовнішніх умов діяльності дільничних інспекторів міліції обгрунтовано психологічні засади та структуру формування комплексної методики психопрофілактики та припинення насильства у сім'ї. Оцінено її ефективність та впроваджено до практичної роботи і процесу професійної підготовки дільничних інспекторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.4 + Х883.9(4УКР)71 + Ю947.29 +
Шифр НБУВ: РА343452

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Титаренко О.О. 
Проблеми боротьби з економічними злочинами у вугільній промисловості (кримінологічний аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.О. Титаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні кримінологічні поняття стосовно протидії економічним злочинам. Досліджено криміногенний стан у вугільній промисловості. Розглянуто способи вчинення економічних злочинів та надано характеристику особам, що вчиняють ці злочини. Головну увагу приділено питанням детермінації економічних злочинів і вдосконалення системи заходів протидії цим злочинам у даній промисловості. Розглянуто систему суб'єктів протидії економічним злочинам у вугільній промисловості. Наведено пропозиції щодо основних напрямків удосконалення системи протидії дослідженим злочинам, а також напрямків і форм взаємодії органів внутрішніх справ з іншими спеціальними суб'єктами протидії економічним злочинам у вугільній промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117 + Х883.9(4УКР)711.17 +
Шифр НБУВ: РА346299

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Фердман Г.П. 
Механізми протидії проявам тероризму на залізничному транспорті України: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Г.П. Фердман ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено сукупність механізмів державного управління у системі запобігання тероризму на залізничному транспорті України: а саме: структурно-організаційних, організаційно-правових, фінансово-економічних, технічних та мотиваційних. Удосконалено організаційно-функціональну структуру управління безпекою руху на даному транспорті та встановлено залежність її ефективності від чинних механізмів державного управління галуззю. Запропоновано методологічний комплекс антитерористичних заходів, що надало можливість розробити методику зниження економічних втрат і людських жертв на залізничному транспорті від можливих проявів терористичних актів, що дозволяє забезпечити безпеку пасажирів, запобігти, виявити та припинити терористичну діяльність на об'єктах Укрзалізниці, мінімізувати її наслідки та сприяти безпечному функціонуванню всієї галузі, захисту національних інтересів держави в цілому й економічному розвитку держави зокрема.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119.3 + Х883.9(4УКР)711.21 + Х819(4УКР)112 +
Шифр НБУВ: РА344782

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського