Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (11)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=ІВАШКОВСЬКИЙ$<.>+<.>A=ВІТАЛІЙ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Барбон М.  
Праотча сторона у межиріччі Десни і Трубежа. Нариси історії Броварського краю від стародавніх часів і до XX ст. / М. Барбон, А. Бульвінський, Д. Гамалій, І. Доцин, В. Івашковський, П. Кононенко, В. Мельник, Л. Бєлякова. - Бровари : Водограй, 2003. - 287 c. - (Бровар. минувшина; Кн. 1). - укp.

Висвітлено історію Броварського району Київщини, еволюцію людини, роду і родини, економічні трансформації, адміністративно-територіальні зміни у державному устрої.

Освещены история Броварского района Киевской области, эволюция человека, рода и семьи, экономические трансформации, административно-территориальные изменения в государственном строе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4КИЕ)-22Броварщина

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС38222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Івашковський В. В. 
Педагогічні умови формування готовності старшокласників до служби в Збройних Силах України : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.07 / В. В. Івашковський; Ін-т пробл. виховання АПН України. - К., 2002. - 22 c. - укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено зміст, форми, методи та засоби формування готовності старшокласників до служби в армії за сучасних умов, їх залежність від суспільно-історичних умов життя, вікових та індивідуальних особливостей учнів. Проаналізовано науково-педагогічну літературу з питань формування в учнівської молоді готовності до військової служби, розглянуто стан роботи загальноосвітніх навчальних закладів з проблем формування готовності старшокласників до військової служби, визначено й обгрунтовано основні фактори впливу на формування в юнаків готовності до військової служби, розроблено та експериментально перевірено форми, засоби та методи формування в допризовників мотивації до служби в армії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.133 + Ц4,8(4Укр)915.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319776 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Івашковський В. В. 
Теоретико-методичні засади виховання старшокласників як суб'єктів громадянського суспільства : монографія / В. В. Івашковський; НАПН України, Ін-т пробл. виховання. - К. : Паливода А. В., 2010. - 514 c. - Бібліогр.: 923 назв. - укp.

Здійснено науково-методологічне обгрунтування виховання старшокласників ЗНЗ як суб'єктів громадянського суспільства, що має на меті формування їх громадянської компетентності. Визначено суть поняття "виховання суб'єктів громадянського суспільства" як цілеспрямованого процесу підготовки старшокласників до життя у системі суспільних стосунків, соціальної взаємодії й активної відповідальної участі в суспільно корисній роботі. Розглянуто поняття "громадянська компетентність" як цілісне інтегроване утворення, що виражається у сукупності здатностей особистості, необхідних для її успішної самореалізації та соціальної взаємодії в громадянському суспільстві. Обгрунтовано взаємозв'язок наступності та спадкоємності виховних аспектів у процесі виховання старшокласника як суб'єкта громадянського суспільства змісту та методам навчального задоволення його пізнавальних потреб. Визначено рівні виховання суб'єктів громадянського суспільства, виявлено обумовленості мотивації рівнем розвитку їх знань, умінь і навичок, а також психологічної підготовленості. Визначено особливості впливу на виховання суб'єкта, громадянина суспільного оточення, педагогічних, вікових та індивідуальних факторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА737359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Методика фізичного виховання учнів 1 - 11 класів : навч.-метод. посіб. / М. Д. Зубалій, Л. В. Волков, С. І. Жевага, В. В. Івашковський, А. І. Ільченко; ред.: М. Д. Зубалій; НАПН України, Ін-т пробл. виховання. - К. : Пед. думка, 2012. - 209 c. - Бібліогр.: с. 200-209 - укp.

Розкрито дидактико-методичні вимоги до створення сучасних навчально-методичних посібників з фізичної культури та фізичного виховання для ЗНЗ. Обгрунтовано теоретичні основи та соціальні фактори розвитку фізичної культури та фізичного виховання школярів, розроблено навчально-методичне забезпечення нових навчальних програм і нові методики виховання в учнів 1 - 11-х класів фізичної культури. Розкрито зміст, форми та методи фізичного виховання та рухової активності учнів ЗНЗ, педагогічні умови підвищення їх ефективності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 я721

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА760197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Івашковський В. 
Створення належних педагогічних умов - визначна складова процесу виховання громадянина / В. Івашковський // Рідна шк.. - 2008. - № 9. - С. 36-39. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто проблему формування психолого-педагогічного клімату, сприятливого для підвищення ефективності навчально-педагогічного процесу. Висвітлено позитивні та негативні чинники у процесі моделювання оптимального клімату. Акцентовано увагу на значущості мотивації у створенні сприятливих умов для позитивного педагогічного клімату, емоційного комфорту, коли наявна концентрація уваги на поданих фактах і матеріалах, збігаються цілі, які визначає для себе суб'єкт навчання та існує зворотний зв'язок між ними, учень виконує вимоги, які ставлять перед ним, виникає відчуття причетності до процесу творчості, успішності власної діяльності. Розкрито роль комунікативної компетентності педагога в оптимальному педагогічному спілкуванні, до яких належить уміння керувати власною поведінкою, адекватно моделювати особистість учня, оптимально будувати своє мовлення у психологічному аспекті мовленнєвого спілкування, формувати гностичні вміння, пов'язані з оперуванням інформацією. Визначено показники створення й існування в певному колективі позитивного педагогічного клімату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч314 + Ю984.030.2-994

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Військово-патріотичне виховання учнів у позакласній роботі : посібник / уклад.: М. Д. Зубалій, В. В. Івашковський, О. І. Остапенко; Нац. акад. пед. наук України, Ін-т проблем виховання. - Київ : Паливода А. В., 2016. - 231 c. - Бібліогр.: с. 154-167 - укp.

Визначено та обгрунтовано сутність і зміст військово-патріотичного виховання у процесі позакласної роботи. Наведено критерії та показники визначення рівнів військово-патріотичної вихованості учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Висвітлено форми та методи підготовки допризовної молоді у процесі позакласної роботи; формування в учнівської молоді мотивації до військової служби під час позакласної роботи. Визначено ефективність застосування в загальноосвітніх школах організаційно-педагогічних умов військово- патріотичного виховання та підготовки учнівської молоді до військової служби у Збройних Силах України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.38 + Ч421.352.133 + Ц4(4УКР)915

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА804903 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Проблеми правового регулювання відповідальності органів державної влади за порушення прав громадян : колект. монографія / Ю. Л. Юринець, М. П. Дибань, І. А. Толкачова, В. В. Філінович, Н. О. Семчук, М. Л. Бєлкін, Ю. Ф. Черник, Г. І. Багірова, Д. Ф. Волонець, І. О. Дмитрієв, Р. І. Івашковський, В. В. Ігнатенко, Я. О. Корчак, В. Л. Прохоренко, О. В. Расторгуєв, М. В. Садовський, О. О. Слюсар, Ю. В. Станкевич; Національний авіаційний університет. - Київ : НАУ, 2021. - 147, [1] c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

Досліджено проблеми правового регулювання відповідальності органів державної влади за порушення прав громадян. Зазначено, що у сучасній науці проблема правового регулювання відповідальності органів державної влади на даному етапі розвитку науки достатньо не досліджується. Дана монографія покликана усунути цю прогалину. Підставою для цього є Конвенція про захист прав людини та основоположних свобод 1950 р., Конституція України, а також численні звернення громадян України до Європейського Суду з прав людини та численні рішення цього Суду проти України, що свідчить про неспроможність української держави належним чином гарантувати права своїх громадян.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Івашковський Р. І. 
Сутність та система адміністративних правопорушень у сфері військової служби / Р. І. Івашковський // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2021. - № 3. - С. 85-89. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати сучасні глобальні виклики, перед якими стоїть Україна: військова агресія Росії, анексія частини території держави, переоснащення та трансформація армії та всієї оборонної сфери. Загальнофілософські, загальнонаукові та спеціально-юридичні методи, зокрема діалектичний метод, метод аналізу, системно-функціональний метод, формально-логічний метод, герменевтичний метод. Доведено, що за таких умов об'єктивно підвищується рівень вимог до проходження військової служби та до осіб військовослужбовців. Ці вимоги поширюються на всіх без винятку військовослужбовців та військовозобов'язаних осіб, що й пояснює наявність особливостей відповідальності за військові адміністративні правопорушення та їх поліструктурність. Але сам по собі науковий інтерес викликає навіть не стільки правопорушення та напрямки підвищення чіткості їх детермінації та структуризації складу, скільки ступінь відповідальності. Військові правопорушення та військові злочини є досить спорідненими категоріями різних правових доктрин: адміністративного та кримінального права відповідно. З огляду на це цілком обгрунтованим є науковий інтерес до вирішення проблеми кваліфікації протиправної поведінки військових та безпомилковість детермінації ознак скоєних військовослужбовцями правопорушень та/або злочинів. Ще одним важливим напрямком дослідження, яке актуалізується через призму доктрини адміністративно-правової науки, є пошук можливих напрямків диференціації складів такого правопорушення з метою уникнення потенційних ризиків непритягнення до відповідальності осіб, що скоїли протиправні дії, але через недосконалість нормативно-правового закріплення відповідальності за нього змогли уникнути відповідальності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гарантії прав людини і громадянина в контексті європейської інтеграції України : колект. монографія молодих вчених / Ю. Л. Юринець, В. В. Нікітін, С. Я. Лихова, К. С. Токарєва, В. В. Філінович, М. П. Дибань, В. Ю. Олещенко, Х. В. Кметик, Ю. М. Белуга, М. В. Ольховік, М. Л. Бєлкін, В. Е. Гедульянов, І. О. Дмитрієв, Р. І. Івашковський, А. В. Кашицький, В. В. Кириченко, Є. В. Криволап, А. Р. Кузьмін, С. М. Лаленков, М. В. Науменко, Т. В. Олєйнікова, В. В. Орешич, О. В. Пак, М. В. Садовський, М. В. Сорока, О. А. Ушинкіна, Ю. В. Рябоконь; Національний авіаційний університет. - Чернівці : Технодрук, 2023. - 375 c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

В конституційно-правовому аспекті розглянуто гарантії прав людини і громадянина в контексті європейської інтеграції України. Висвітлено основи конституційної регламентації стосовно представницької демократії в Україні. Звернено увагу на забезпечення гарантій у правовому регулюванні волонтерської діяльності. Висвітлено засади правового регулювання заходів забезпечення кібербезпеки в контексті гарантій інформаційних прав громадян. Охарактеризовано судову реформу як складову процесу утвердження верховенства права в умовах європейської інтеграції України. Описано організаційну структуру системи апарату Міністерства оборони України та об’єктів, що належать до сфери управління оборонного відомства. Проаналізовано забезпечення прав суб’єктів правовідносин, що виникають у зв’язку з обігом віртуальних активів в контексті європейської інтеграції України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА871376 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського