Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Автореферати дисертацій (17)Книжкові видання та компакт-диски (205)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>A=БІДА$<.>+<.>A=ОЛЕКСІЙ$<.>+<.>A=ВІТАЛІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 214
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Олексійченко Л. П. 
Вивчення дії удобрювальних препаратів на підвищення врожайності неформованої шовковиці / Л. П. Олексійченко // Шовківництво. - 1999. - Вип. 22. - С. 18-20. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати впливу на неформовану шовковицю удобрювальних біопрепаратів, виготовлених на основі мікрофлори бульбочок коріння шовковиці. Встановлено, що сорти відрізняються за своєю сприйнятливістю до біопрепаратів і реакцією на їх дію.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.33-464

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Олексійченко Н. О. 
До питання акліматизації нових інтродукованих сортів шовковиці в Україні / Н. О. Олексійченко // Шовківництво. - 1999. - Вип. 22. - С. 5-8. - укp.

Викладено результати інтродукції сортів шовковиці за останні шість років. Із 50 інтродукованих сортів тільки 22 успішно проходять акліматизацію. Дослідження сортів зарубіжної селекції допомогло виділити найбільш продуктивні і стійкі до захворювань, що дає можливість використовувати їх надалі у селекційному процесі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.33-459

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Литвин В. М. 
Закономірності динаміки захворювання шовковиці циліндроспоріозом у північно-східних районах України / В. М. Литвин, Н. О. Олексійченко, Б. Ф. Пилипенко // Шовківництво. - 1999. - Вип. 22. - С. 29-31. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Показано, що найбільший ступінь ураження листя шовковиці циліндроспоріозом спостерігається у роки з максимумом і мінімумом сонячної активності та за рік чи рік після них. Ці закономірності дають можливість прогнозувати розвиток хвороби і передбачати проведення відповідних профілактичних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П496.923

Шифр НБУВ: Ж29387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Біда В. І. 
Клінічні особливості лікування зниження висоти прикусу / В. І. Біда // Вісн. стоматології. - 2001. - № 2. - С. 33-34. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено етіологічні фактори розвитку та клінічні особливості лікування зниження висоти прикусу, висвітлено показання до вибору конструкції протеза, підготовки до протезування та методики протезування залежно від клінічного стану порожнини рота.


Ключ. слова: зуби, прикус, патологічне стирання твердих тканин зубів, зубні протези
Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Олексійченко Н. О. 
Новий високопродуктивний вілтостійкий сорт шовковиці Українська 7 / Н. О. Олексійченко, Л. М. Назарова, Г. І. Бабаєва // Шовківництво. - 1999. - Вип. 22. - С. 3-5. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Наведено матеріал за результатами конкурсного сортовипробування сорту Українська 7, який поряд з високою продуктивністю та зимостійкістю відзначається стійкістю до захворювань, у тому числі до вілту. За врожаєм листя новий сорт перевищує найпоширенішу в Україні місцеву популяцію Хасак на 97%, а районований сорт Харківська 3 - на 90%. Сорт передано до державного сортовипробування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.333

Шифр НБУВ: Ж29387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Біда О. А. 
Основні етапи розвитку методики викладання природознавства і сільськогосподарської праці в школі : Для вчителів почат. кл. і студ. пед. ф-тів / О. А. Біда; Уман. держ. пед. ун-т ім. П.Тичини. - К. : Наук. світ, 2000. - 54 c. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Подано ретроспективний аналіз становлення і розвитку методики викладання природознавства і сільськогосподарської праці за три останні століття від її зародження до сьогодення, зокрема, наприкінці XVIII ст., у ХІХ ст., на початку ХХ ст. у радянський період та на сучасному етапі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.р(4Укр)210 г(4Укр) + П.р(4Укр)21-341 г,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Біда О. А. 
Природознавство і сільськогосподарська праця: Методика викладання : Навч. посіб. для студ. / О. А. Біда. - К. : Перун; Ірпінь, 2000. - 400 c. - Бібліогр.: с. 392-397. - укp.

Теоретично обгрунтовано загальні положення методики викладання природознавства та сільськогосподарської праці в початковій школі. Подано практичні поради майбутнім класним керівникам стосовно викладання даного шкільного курсу. Проаналізовано процес розвитку методики навчання як педагогічної науки та її зв'язок з шкільною практикою. З позицій системного підходу розглянуто завдання, зміст, методи, організаційні форми навчання під час викладання природознавства та сільськогосподарської праці, а також питання формування природничих понять. Запропоновано шляхи підвищення ефективності навчально-виховного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П0 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бабаєва Г. І. 
Про вілтостійкість районованих сортів та добір стійких до вілту форм шовковиці у різних регіонах України / Г. І. Бабаєва, Н. О. Олексійченко // Шовківництво. - 1999. - Вип. 22. - С. 8-11. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Подано результати роботи щодо обстеження кормових плантацій шовковиці у різних регіонах України з метою виявлення осередків ураження вілтом, добору в них вілтостійких форм, а також оцінцки вихідного матеріалу за ознакою резистентності до вілту. Виявлені форми шовковиці будуть використані у селекційному процесі як донори імунітету до вілту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.33-451

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Біда О. А. 
Підготовка вчителів до екологічного виховання молодших школярів на уроках природознавства : Для вчителів почат. класів і студ. пед. ф-тів / О. А. Біда; Уман. держ. пед. ун-т ім. П.Тичини. - К. : Наук. світ, 2000. - 44 c. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Екологічна підготовка майбутніх педагогів передбачає оволодіння ними екологічною культурою, а також уміння здійснювати екологічну освіту та виховання школярів. Значну увагу приділено використанню додаткового матеріалу екологічного спрямування на уроках природознавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.р(4УКР)210-36 + Ч489.518.5 + Ч421.357

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р88182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Олексійченко Л. П. 
Реакція шовковиці сорту Харківська 11 на дію удобрювальних біопрепаратів / Л. П. Олексійченко, Б. Ф. Пилипенко // Шовківництво. - 1999. - Вип. 22. - С. 14-18. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Викладено результати досліджень практичного використання стимулюючої дії удобрювальних бактеріальних препаратів (УБП), виготовлених з мікрофлори бульбочок шовковиці. Внесення в грунт УБП на початку вегетації позитивно впливає на врожай листя формованої шовковиці, а саме - сприяє його підвищенню на 20 - 26%.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.333

Шифр НБУВ: Ж29387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Біда О. А. 
Сільська малокомплектна школа : Для вчителів почат. кл. і студ. пед. ф-тів / О. А. Біда; Уман. держ. пед. ун-т ім. П.Тичини. - К. : Наук. світ, 2000. - 34 c. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто умови організації навчально-виховного процесу та навчання обдарованих дітей. З'ясовано особливості проведення уроків природознавства, а також сільськогосподарської праці у малокомплектній школі. Наведено приклади організації самостійної роботи учнів на уроці природознавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4Укр)714.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р88165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Федорченко В. К. 
Історія екскурсійної діяльності в Україні : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / В. К. Федорченко, О. М. Костюкова, Т. А. Дьорова, М. М. Олексійко; Київ. ун-т туризму, економіки і права. - К. : Кондор, 2004. - 166 c. - Бібліогр.: с. 160-163. - укp.

Розглянуто розвиток екскурсійної справи в Україні. На підставі узагальнення архівних джерел проаналізовано діяльність навчальних закладів, наукових товариств і установ країни наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. Розкрито механізм залучення населення до екскурсій та їх ідеологічну спрямованість за часів радянської політичної системи. Висвітлено особливості формування української школи екскурсійної методики.

Рассмотрено развитие экскурсионного дела в Украине. На основе обобщения архивных источников проанализирована деятельность учебных заведений, научных обществ и учреждений страны периода конца ХІХ - начала ХХ ст. Раскрыты механизм привлечения населения к экскурсиям и их идеологическая направленность во времена советской политической системы. Освещены особенности формирования украинской школы экскурсионной методики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.112.1 г(4УКР) я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА660609 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бондар І. К. 
Середній клас України: теорія та сучасні тенденції становлення : Моногр. / І. К. Бондар, Є. О. Бугаєнко, В. Я. Бідак, М. І. Гуць, Н. М. Ковальова. - К. : Корпорація, 2004. - 581 c. - укp.

Уперше в історії української історіографії комплексно розглянуто сучасні теоретичні положення та проблеми щодо становлення середнього класу (СК) в Україні. Наведено наукові підходи до визначення СК, методичні положення оцінки СК у контексті міжнародної класифікації. Охарактеризовано потенціал СК у країні за сучасних умов. Проаналізовано соціально-економічні зміни в економіці держави за період суспільних трансформацій ринкових відносин. Висвітлено соціально-економічні аспекти політики держави, її спрямування на соціальний захист і підтримку різних верств населення.

Впервые в истории украинской историографии комплексно рассмотрены современные теоретические положения и проблемы становления среднего класса (СК) в Украине. Приведены научные подходы к определению СК, методические положения оценки СК в контексте международной классификации. Охарактеризован потенциал СК в современных условиях. Проанализированы социально-экономические изменения в экономике украинского государства за период общественных трансформаций рыночных отношений. Освещены социально-экономические аспекты политики государства, ее направленности на социальную защиту и поддержку различных слоев населения.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*422

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА665466 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Копистянська Х. Р. 
Соціогуманістичні аспекти становлення регіональних суспільних систем інноваційного типу / Х. Р. Копистянська, В. Я. Бідак // Соц.-екон. дослідж. в перехід. період. Регіон. сусп. системи: Зб. наук. пр. - 2004. - Вип. 3, ч. 1. - С. 157-166. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Біда О. А. 
Екологічне виховання молодших школярів : Навч. посіб. для студ. пед. ф-тів і вчителів початк. кл. / О. А. Біда, Г. П. Волошина, В. П. Гонзуль, М. В. Картель, Г. І. Коберник; Уман. держ. пед. ун-т ім. П.Тичини. - К. : Наук. світ, 2002. - 336 c. - Бібліогр.: 118 назв. - укp.

Обгрунтовано необхідність активного екологічного виховання наступних поколінь. Розглянуто методологічне трактування ряду принципових положень екологічної освіти та виховання, яке належить І.Д.Звєрєву. Висвітлено питання з історії екологічної освіти та виховання, а також сучасний стан даної проблеми. Запропоновано шляхи підвищення рівня екологічної вихованості учнів початкових класів.

Обоснована необходимость активного экологического воспитания младшего и будущих поколений. Рассмотрено методологическое трактование ряда принципиальных положений экологического образования и воспитания, которое принадлежит И.Д.Звереву. Освещены вопросы истории экологического образования и воспитания, а также современное состояние данной проблемы. Предложены пути повышения уровня экологического воспитания учеников начальных классов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 р(4УКР)210

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА623329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Біда О. А. 
Підготовка майбутніх учителів до здійснення природознавчої освіти у початковій школі: Теоретико-методичні засади / О. А. Біда. - К. : Наук. світ, 2002. - 322 c. - Бібліогр.: 489 назв. - укp.

Викладено концепцію підготовки майбутніх вчителів до здійснення природознавчої освіти у початковій школі. Запропоновано модель змісту методики викладання природознавства на педагогічному факультеті вищих навчальних закладів. Розглянуто теоретичні засади оновленого змісту і структури курсу методики викладання природознавства і сільськогосподарської праці та методичні засади його вивчення у вищих навчальних закладах на педагогічних факультетах. Висвітлено цілісну методичну систему навчання методики викладання природознавства та сільськогосподарської праці.

Изложена концепция подготовки будущих учителей к осуществлению природоведческого образования в начальной школе. Предложена модель содержания методики преподавания природоведения на педагогическом факультете высших учебных заведений. Рассмотрены теоретические основы обновленного содержания и структуры курса методики преподавания природоведения и сельскохозяйственной работы и методические основы его изучения в высших учебных заведениях на педагогических факультетах. Освещена целостная методическая система изучения методики преподавания природоведения и сельскохозяйственной работы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.р(4УКР)210р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА623295 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Бідак В.  
Пріоритети державного регулювання соціального захисту населення / В. Бідак // Соц.-екон. дослідж. в перехід. період. Механізми регулювання рег. ринку праці: Щорічник наук. пр. - 2002. - Вип. 3(34). - С. 284-290. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Долішній М. І. 
Регіональна політика: методологія, методи, практика / М. І. Долішній, П. Ю. Бєлєнький, В. Я. Бідак, Є. І. Бойко, С. Й. Вовканич, М. М. Габрель, Я. М. Гадзало, З. В. Герасимчук, М. В. Гладій, Г. П. Гоголь; ред.: М. І. Долішній; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. - Л., 2001. - 719 c. - укp.

Висвітлено наукові засади регіональної соціально-економічної політики, зарубіжний досвід формування регіональної політики. Проаналізовано принципи та методи державного регулювання, місцевого самоврядування, регіональні аспекти розвитку підприємництва, формування регіональної фінансово-кредитної та податкової політики. Розглянуто проблеми формування та реалізації регіональної науково-технічної політики, соціальні аспекти регіональної політики, принципи та методи управління розвитком великих міст, регіональні аспекти зовнішньоекономічних зв'язків.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА614834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Біда О. А. 
Підготовка вчителя до впровадження нових технологій навчання в сільській початковій школі : Моногр. / О. А. Біда, Г. П. Волошина, М. В. Картель, Г. Т. Кловак, Г. І. Коберник; Уман. держ. пед. ун-т ім. П.Тичини. - К. : Наук. світ, 2002. - 230 c. - Бібліогр.: с. 221-229. - укp.

Розглянуто питання підвищення професійного рівня майбутніх учителів, оволодіння новими технологіями навчання, спрямованими на особистісний розвиток кожного учня сільської школи відповідно до його здібності. Проаналізовано особливості формування умінь здійснювати інтеграцію, диференціацію та індивідуалізацію навчання та виховання дітей, а також забезпечення готовності до роботи в комплексі школа - дитячий садок.

Рассмотрены вопросы повышения эффективности профессионального уровня будущих учителей, освоения ими новых технологий обучения, направленными на личностное развитие каждого ученика сельской школы в соответствии с его способностями. Проанализированы особенности формирования умений осуществлять интеграцию, дифференциацию и индивидуализацию обучения и воспитания детей, а также обеспечения готовности к работе в комплексе школа - детский садик.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.3 + Ч489.511.203

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА633645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Біда О. А. 
Сільська початкова школа в контексті реформування системи освіти в Україні : Моногр. / О. А. Біда, Г. П. Волошина, О. М. Коберник, Г. І. Коберник, О. А. Комар; Уман. держ. пед. ун-т ім. П.Тичини. - К. : Наук. світ, 2002. - 220 c. - Бібліогр.: с. 213-220. - укp.

Розглянуто історію становлення і розвитку сільської школи в Україні, визначено соціально-економічні умови її функціонування. Висвітлено результати діагностики фізичного, психічного, соціального і духовного розвитку вихованців сільської загальноосвітньої школи. Наведено інноваційні технології організації навчально-виховного процесу у ній.

Рассмотрены история становления и развития сельской школы на Украине, а также социально-экономические условия ее функционирования. Освещены результаты диагностики физического, психического, социального и духовного равития воспитанников сельской общеобразовательной школы. Приведены инновационные технологии организации в ней учебно-воспитательного процесса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4УКР)714.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА633648 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського