Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (48)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=БЛУД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 74
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Белецкий Н. Н. 
Поверхностные поляритоны в конечной слаборазупорядоченной сверхрешетке в квантующем магнитном поле / Н. Н. Белецкий, Ю. В. Блудов // Радиофизика и электроника. - 1999. - 4, № 1. - С. 93-102. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

Теоретично досліджено поверхневі поляритони (ПП) у слабкорозупорядкованій надгратці (СНГ), яка складається зі скінченної кількості нескінченно протяжних двовимірних електронних шарів (ДЕШ), розташованих на рівній відстані один від одного і розміщених у зовнішньому постійному квантуючому магнітному полі, спрямованому перпендикулярно до ДЕШ. СНГ характеризувалась тим, що в одному з ДЕШ ("дефектному") фактор заповнення рівнів Ландау відрізнявся від його значення в інших ДЕШ. При цьому вважалося, що дефектний ДЕШ може займати будь-яку позицію у СНГ. Досліджено дисперсійні та енергетичні властивості ПП у скінченній СНГ у випадку, коли вона розміщена у однорідному діелектричному середовищі та у випадку, коли вона розміщена на підкладці та межує з вакуумповітрям. Показано, що за умов цілочисельного квантового ефекту Холла (ЦКЕХ) усі характеристики ПП є квантованими величинами. Знайдено, що у кінцевій СНГ існує локальна мода ПП, властивості якої відрізняються від властивостей звичайних мод ПП у кінцевій впорядкованій надгратці. Визначено, що позиція дефектного ДЕШ у кінцевій СНГ істотно впливає на спектр звичайних мод ПП та практично не впливає на спектр локальної моди ПП. Визначено умови, за яких фазова та групова швидкості ПП у кінцевій СНГ можуть бути істотно менші, ніж у ізольованому ДЕШ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Блудова Т. В. 
Теорія функцій комплексної змінної : Навч. посіб. для студ. / Т. В. Блудова, В. С Мартиненко. - К. : Просвіта, 2000. - 472 c. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Викладено теорію функцій комплексної змінної, зокрема, дії над комплексними числами, інтерпретацію комплексної площини в евклідовому просторі, елементарні аналітичні функції та їх конформне відображення, елементарні перетворення дробово-лінійної функції. Розкрито основні відомості про інтеграл, ряди, інтегральні лишки аналітичних функцій та їх застосування, перетворення Лапласа.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.5 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Белецкий Н. Н. 
Поверхностные поляритоны в конечной сверхрешетке со смещенным слоем, помещенной в квантующее магнитное поле / Н. Н. Белецкий, Ю. В. Блудов // Физика низ. температур. - 2000. - 26, № 2. - С. 164-172. - Библиогр.: 23 назв. - рус.

Теоретично досліджено поверхневі поляритони (ПП) у слабкорозупорядкованій надгратці, яка складається зі скінченної кількості нескінченно протяжних двовимірних електронних шарів (ДЕШ), вміщених у зовнішнє постійне квантуюче магнітне поле, що спрямоване перпендикулярно до ДЕШ. Фактор заповнення рівнів Ландау у всіх ДЕШ вважається однаковим. Розупорядкування надгратки полягає в тому, що один із внутрішніх ДЕШ був зміщений з положення періодичності на деяку величину DELTA. Досліджено дисперсійні та енергетичні властивості ПП у випадку, коли скінченну надгратку зміщено в однорідне діелектричне середовище. Показано, що за умов цілочислового квантового ефекту Холла усі характеристики ПП є квантованими величинами. Знайдено, що в скінченній слабкорозупорядкованій гратці існує локальна мода ПП, властивості якої суттєво відрізняються від властивостей звичайних мод ПП у кінцевій упорядкованій надгратці. Визначено умови, за яких фазова і групова швидкості ПП у скінченній слабкоупорядкованій надгратці можуть бути суттєво меншими, ніж в ізольованому ДЕШ. Виявлено, що з урахуванням дисипації в слабкоупорядкованій надгратці виникає нова мода ПП - додатковий ПП, властивості якого залежать від частоти релаксації імпульсу електронів nu та величини зміщення DELTA.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кириченко А. Я. 
Влияние металлического зеркала на вынужденные колебания шепчущей галереи полусферического диэлектрического резонатора / А. Я. Кириченко, А. Е. Когут, Ю. В. Блудов, Г. В. Голубничая, В. В. Кутузов, И. Г. Максимчук, В. А. Солодовник // Радиофизика и электроника. - 2005. - 10, № 1. - С. 20-24. - Библиогр.: 7 назв. - рус.


Ключ. слова: колебания шепчущей галереи, диэлектрические резонаторы, металлическое зеркало
Індекс рубрикатора НБУВ: З845.74

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69398 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Блудова Т. В. 
Теорія ймовірностей : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Т. В. Блудова; ред.: В. С. Мартиненко; Нац. банк України. Львів. банк. ін-т. - Л. : ЛБІ НБУ, 2005. - 318 c. - укp.

Розглянуто елементи множин та комбінаторики, які використовуються у теорії ймовірностей. Розкрито сутність основних імовірнісних понять на підставі теоретично-множинного означення випадкової події та її ймовірності в аксіоматичній побудові А.М.Колмогорова. Наведено приклади імовірнісних моделей та розглянуто математичні залежності між параметрами їх об'єктів. Викладено класичне означення ймовірності, наведено закони операцій над випадковими подіями. Проаналізовано послідовність незалежних випробувань (схему Бернуллі). Розглянуто статистичні задачі, які розв'язуються на основі інтегральної теореми Муавра - Лапласа. Визначено зміст поняття дискретних та неперервних випадкових величин, наведено їх числові характеристики. Встановлено властивості математичного сподівання, інтегральної та диференціальної функцій. Описано основні розподіли неперервних та багатовимірних випадкових величин, наведено закон великих чисел, нерівність і теорему Чебишова, викладено доведення теорем Бернуллі та Ляпунова.

Рассмотрены элементы множества и комбинаторики, используемые в теории вероятностей. Раскрыта сущность основних вероятностных понятий на основе теоретико-множественного определения случайного события и его вероятности в аксиоматическом представлении А.М.Колмогорова. Приведены примеры вероятностных моделей и рассмотрены математические зависимости между параметрами их объектов. Приведено классическое определение вероятности, представлены законы операций над случайными событиями. Проанализирована последовательность независимых испытаний (схема Бернулли). Рассмотрены статистические задачи, для решения которых используют интегральную теорему Муавра - Лапласа. Раскрыто содержание понятия дискретных и беспрерывных случайных величин, приведены их числовые характеристики. Установлены свойства математического ожидания, интегральной и дифференциальной функций. Описаны основные распределения непрерывных и многомерных случайных величин, рассмотрены закон больших чисел, неравенство и теорему Чебышева, а также доказательство теорем Бернулли и Ляпунова.


Індекс рубрикатора НБУВ: В171 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА668030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Блудова Т. В. 
Транзитний потенціал України: формування та розвиток : Моногр. / Т. В. Блудова; Рада Нац. Безпеки і Оборони України, Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. - К., 2006. - 276 c. - Бібліогр.: с. 265-274. - укp.

Висвітлено теоретико-методологічні, методичні та прикладні аспекти формування та реалізації транзитного потенціалу України за умов глобалізації та трансформації сучасного світового порядку. Зосереджено увагу на виробленні оцінки даного потенціалу з урахуванням сучасних тенденцій розвитку світової економіки та глобальної транспортної системи субконтинентального та загальносвітового рівня. Розроблено підходи до оптимізації його складових з урахуванням підвищення рівня економічної безпеки держави. Визначено напрями та перспективи використання транзитного потенціалу України.

Освещены теоретико-методологические, методические и прикладные аспекты формирования и реализации транзитного потенциала Украины в условиях глобализации и трансформации современного мирового порядка. Сосредоточено внимание на выработке оценки данного потенциала с учетом современных тенденций развития мировой экономики и глобальной транспортной системы субконтинентального и общемирового уровня. Разработаны подходы к оптимизации его составляющих с учетом повышения экономической безопасности государства. Определены направления и перспективы использования транзитного потенциала Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)373.30-813.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА681735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бауман Е. В. 
Методы нахождения глобальных экстремумов функционалов в задаче классификационного анализа данных / Е. В. Бауман, Н. О. Блудян // Искусств. интеллект. - 2002. - № 2. - С. 32-38. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Предложены различные подходы к нахождению глобальных экстремумов критериев качества для ряда задач классификационного анализа данных. Это позволяет улучшить качество получаемых классификаций, повысить устойчивость решений от небольших изменений данных, и, кроме того, исчезает проблема выбора наилучшей классификаций из множества локальных экстремумов функционалов.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.6-015.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Белецкий Н. Н. 
Нелинейные поверхностные поляритоны в двумерной электронной системе в квантующем магнитном поле / Н. Н. Белецкий, Ю. В. Блудов // Радиофизика и электроника. - 2001. - 6, № 1. - С. 103-109. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

Теоретично досліджено нелінійні поверхневі поляритони (НПП) в ізольованій двовимірній електронній системі (ДЕС), розташованій на межі лінійного та нелінійного середовищ і розміщеній у зовнішньому квантуючому магнітному полі, спрямованому перпендикулярно до ДЕС. Припущено, що діелектрична проникність нелінійного середовища залежить тільки від тангенціальної компоненти електричного поля. Виявлено, що за умов цілочислового квантового ефекту Холла усі характеристики НПП є квантованими величинами. Знайдено, що в спектрі НПП існують дві моди - високочастотна та низькочастотна. Виявлено, що НПП можуть існувати лише у випадку, коли значення тангенціальної компоненти електричного поля на межі є меншим, ніж певна критична величина. Знайдено, що високочастотна мода НПП зазнає резонансної взаємодії з поверхневим поляритоном, який існує поблизу другої гармоніки циклотронного резонансу.


Індекс рубрикатора НБУВ: В334.2 + В372.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Белецкий Н. Н. 
Нелинейные поверхностные поляритоны в двумерной электронной системе, помещенной во внешнее квантующее магнитное поле / Н. Н. Белецкий, Ю. В. Блудов // Радиофизика и электроника. - 2002. - 7, № 2. - С. 347-357. - Библиогр.: 23 назв. - рус.

Теоретично досліджено нелінійні поверхневі поляритони (НПП) у ізольованій двовимірній електронній системі (ДЕС), розташованій на межі двох нелінійних середовищ і розміщеній у зовнішньому квантуючому магнітному полі, спрямованому перпендикулярно до ДЕС. Припущено, що діелектрична проникність нелінійних середовищ є квадратичною функцією тангенційної компоненти електричного поля. Виявлено, що за умов цілочислового квантового ефекту Холла всі характеристики НПП є квантованими величинами. Показано, що НПП можуть існувати лише у випадку, коли значення тангенційної компоненти електричного поля на межі є меншим, ніж певна критична величина. Знайдено, що у випадку існування ДЕС на межі в спектрі НПП існують чотири моди. Дві з них характеризуються нормальною дисперсією, а дві інші - аномальною. Виявлено, що моди НПП з аномальною дисперсією існують тільки за малих значень величини хвильового числа. Встановлено, що в разі симетричного оточення ДЕС в спектрі НПП існують тільки дві моди.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Квитинская О. А. 
Сульфат-ионы в сточных водах. Титриметрическое определение / О. А. Квитинская, О. А. Блудова, И. В. Тарасенко // Хім. пром-сть України. - 2005. - № 3. - С. 44-45. - Библиогр.: 3 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101.06-1с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Белов А. Г. 
Обнаружение заряженных эксимерных комплексов, излучающих в ВУФ диапазоне в криосплавах Xe - Ne / А. Г. Белов, М. А. Блудов, Е. А. Бондаренко, Ю. С. Доронин, В. Н. Самоваров, Е. М. Юртаева // Физика низ. температур. - 2004. - 30, № 12. - С. 1315-1320. - Библиогр.: 21 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14063 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Блудова Н. Г. 
Лактобактерии, пробиотики и иммунная система кишечника / Н. Г. Блудова // Сучас. гастроентерологія. - 2005. - № 4. - С. 115-120. - Библиогр.: 50 назв. - рус.

В огляді представлено дані про вплив мікроорганізмів кишечнику на формування імунної системи як кишечнику, так і всього організму в цілому. Висвітлено також імуномодулювальні властивості та здатність лактобактерій, які входять до складу нормальної мікрофлори кишечнику та пробіотичних препаратів, підтримувати цілісність слизової оболонки кишечнику.


Ключ. слова: лактобактерии, кишечник, слизистая оболочка, иммунитет, пробиотики
Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.863 + Р413.3-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Синяченко О. В. 
Аспекты патогенеза гастродуоденита при ревматоидном артрите / О. В. Синяченко, Н. Г. Блудова, Д. С. Чубенко // Укр. терапевт. журн. - 2006. - № 1. - С. 14-17. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

У розвитку гастродуоденіту у хворих на ревматоїдний артрит беруть участь імунні порушення, пов'язані із субпопуляціями імуноцитів, дисбалансом імуноглобулінів, продукцією ревматоїдного фактора та циркулюючих імунних комплексів у крові, змінами рівнів прозапальних цитокінів, котрі визначають структурні ушкодження слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки.


Ключ. слова: ревматоидный артрит, гастродуоденит, патогенез
Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.161-3 + Р413.201.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Блудова Т.  
Глобализация транспортной системы и понятие "транзитный потенциал страны" / Т. Блудова // Экономика Украины. - 2006. - № 10. - С. 73-78. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: У537 + У9(4УКР)37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28369 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Блудова Н. Г. 
К вопросу о патогенезе поражения толстой кишки у больных ревматоидным артритом / Н. Г. Блудова // Сучас. гастроентерологія. - 2005. - № 6. - С. 44-47. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Зазначено, що кишечник уражується у 37,5 % хворих на ревматоїдний артрит (РА). У розвитку цієї патології важливу роль відіграють імунні зміни, які призводять до васкуліту слизової оболонки кишечнику. Такі зміни супроводжуються збільшенням вмісту ЦІК, СРБ, імуноглобулінів (особливо IgG і IgM), T-хелперів, незначним зменшенням рівня T-супресорів, зростанням у крові вмісту B-лімфоцитів. Ці порушення впливають на перебіг як РА, так і супутнього імунного ураження кишечнику, який є джерелом патологічних антигенних структур.


Ключ. слова: ревматоидный артрит, толстая кишка, проктосигмоидит
Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-1 + Р413.3-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Меренков Д. Н. 
Обменная анизотропия в поликристаллических пленках FeNi/FeMn с асимметрией петли гистерезиса / Д. Н. Меренков, А. Н. Блудов, С. Л. Гнатченко, M. Baran, R. Szymczak, В. А. Новосад // Физика низ. температур. - 2007. - 33, № 11. - С. 1260-1270. - Библиогр.: 33 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: К202.6 + В378

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14063 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Блудова Н. Г. 
Поширення системного ураження верхніх відділів шлунково-кишкового тракту у хворих на ревматоїдний артрит / Н. Г. Блудова, Г. Б. Благодаренко, Н. Г. Строіло, В. М. Смірнов, О. О. Реброва, Б. О. Ребров // Укр. ревматол. журн. - 2008. - № 2. - С. 22-24. - Бібліогр.: с. 24. - укp.

У 20,9 % обстежених хворих на ревматоїдний артрит виявлено ознаки гастродуоденіту. Особливістю формування гастродуоденіту було часте залучення та характер ураження мікроциркуляторного русла, наявність тілець Руссела, а також вираженість лімфоплазматичної інфільтрації строми, що дозволяє припустити системний характер ураження шлунково-кишкового тракту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161 + Р413.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Блуд О. О. 
Мова як трансценденція : Автореф. дис... канд. філос. наук / О. О. Блуд; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2007. - 18 c. - укp.

Проведено дослідження мови в аспекті трансценденції. Експліковано специфіку застосування герменевтичної феноменології до вивчення мови як трансценденції у такій пізнавальній ситуації, коли герменевтика постає не лише методом, а й самим способом мовного буття, відкритого до трансценденції. Розглянуто буття мови як єдність феномену та логосу, у її феноменологічності. Виявлено методологічний потенціал феноменологічної редукції як доступу до буття мови. Здійснено експлікацію екзистенціалів - феноменів буття мови як трансценденції у мовному екзистуванні-трансцедуванні людини. Розглянуто прояви суспільного буття мови у феноменологічному аспекті. Показано роль мови у впорядкуванні й утвердженні засад спільного буття (співбуття) у світі. Розглянуто виказування несвідомого, трансцендентного щодо свідомості буття мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю224.21 + Ю216.21 + Ш100.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Блудова Н. Г. 
Особливості перебігу, патогенезу та лікування ревматоїдного артриту з ураженням шлунково-кишкового тракту та дисбіозом товстої кишки : Автореф. дис... канд. мед. наук / Н. Г. Блудова; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. - Донецьк, 2006. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності діагностики та лікування хворих осіб з ревматоїдним артритом, поєднаного з ураженням шлунково-кишкового тракту. Встановлено взаємозв'язок ревматоїдного артриту та ураження різних відділів шлунково-кишкового тракту, дисбіозу товстої кишки, визначено морфологічні ознаки ревматоїдної гастро-, дуодено- та колонопатії. Виявлено зв'язок патології травної системи за наявності ревматоїдного артриту з порушеннями функціонування систем імунітету та неспецифічного захисту організму. Доведено домінуюче значення змін мікроциркуляції крові в розвитку уражень шлунка та кишечнику. Встановлено частоту виникнення дисбіозу товстої кишки у хворих на ревматоїдний артрит, визначено особливості його впливу на клініко-лабораторний перебіг патологічного процесу. Патогенетично обгрунтовано доцільність використання пробіотичних препаратів для лікування даної категорії пацієнтів. Розроблено оптимальні підходи щодо призначення препарату "Лактовіт-форте" та доведено його ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161-5 + Р413-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Блудов Ю. В. 
Поверхневі поляритони у напівпровідникових надгратках у сильних магнітних полях : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.03 / Ю. В. Блудов; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. - Х., 2000. - 19 c. - укp.

Досліджено поверхневі поляритони (ПП) у надгратках (НГ), які складаються з двовимірних електронних систем (ДЕС), розміщених у зовнішньому квантуючому магнітному полі, яке спрямовано перпендикулярно до ДЕС. Наведено дисперсійні характеристики ПП у нескінченних НГ I та II типів, у скінченних упорядкованих, а також слабкорозупорядкованих НГ. Встановлено, що зі зміною величини зовнішнього магнітного поля усі характеристики ПП змінюються стрибкоподібо. Проаналізовано ефекти зміни властивостей додаткового поверхневого поляритона (ДПП) та відокремлення дисперсійної кривої ДПП від моди звичайних ПП за умов збільшення кількості ДЕС у скінченній упорядкованій НГ. Уперше досліджено вплив положення дефектної або зміщеної ДЕС на характер спектра ПП у слабкорозупорядкованих НГ. Розглянуто ефект зникнення ДПП у слабкорозупорядкованій НГ із дефектною ДЕС за умов збільшення фактора заповнення рівнів Ландау дефектної ДЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314.3,022 + В379.273,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309509 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського