Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (48)
Пошуковий запит: (<.>A=Бойченко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 63
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Зайцев А. В. 
Методологія вивчення сумісності і оцінки показників стану запалення пародонту та оральної мікробіоти / А. В. Зайцев, О. М. Бойченко, Н. В. Котелевська, І. Ю. Попович, А. К. Ніколішин // Вісн. стоматології. - 2023. - 47, № 1. - С. 77-81. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

На сьогодення вважається, що причиною розвитку запальних захворювань пародонту є вплив мікробного вмісту зубної бляшки на тканину та локальна тканинна відповідь на нього. Інтенсивність місцевої тканинної відповіді варіює в залежності від проявлення місцевих патофізіологічних реакцій у відповідь на пошкодження та від залучення системних реакцій організму. Для оцінки стану пародонтологічного статусу до та після проведеного лікування користуються різними показниками, що характеризують стан тканин пародонту. До них відносять індексну оцінку стану тканин пародонта: гінгівальні - PMA (за модифікацією Parma, 1960), гінгівальний індекс за Silness-Loe (1964), і пародонтальні РІ за Russel (1956), індекс SPITN (1982). Вищезазначений індекс РМА (папілярно-маргінально-альвеолярний), запропонований Masser і модифікований Parma у 1960 p., використовується для оцінки запального процесу в яснах, тобто, стану патофізіологічної реакції в них. Оцінка стану оральної гігієни здійснюється за допомогою гігієнічних індексів: гігієнічного індексу за Федоровим-Володкіною (1970), гігієнічного індексу за Green-Vermillion (OHI-S, 1964) та ін. Спрощений індекс гігієни ротової порожнини OHI-S використовується для виявлення зубного нальоту та зубного каменю, тобто, організації дентальної біоплівки. Але фахівцю часом буває важко зорієнтуватися у формуванні стратегії щодо лікування через неадекватну інтерпретацію сумісності зазначених показників. В таких випадках на допомогу треба залучати математичні методи. Мета дослідження - створення методики, яка дає уявлення щодо сумісності і оцінки показників стану орального мікробіому людини та запалення пародонта з метою використання її в стоматологічній практиці. Матеріалами слугували дані досліджень, які характеризують представників орального мікробіоценозу та проявлення у відповідь на це місцевих патофізіологічних реакцій. А саме було обрано студентську молодь віком від 20 - 24 роки в кількості 61 особи, яких було поділено на дві групи. В першу групу увійшло 16 юнаків та 14 дівчат. Друга група складалась із 15 юнаків та 16 дівчат. В усіх було діагностовано генералізовану форму хронічного катарального гінгівіту. За метод, було обрано елементи математичного аналізу, а саме вивчення графіків функцій, які отримані за допомогою апроксимації, здійсненої за допомогою комп'ютерної програми Excel 2010. Використано методику визначення сумісності і оцінки показників стану орального мікробіому людини та запалення пародонту підтверджує кореляцію цих складових. Графічне відображення дає змогу зробити висновок щодо ефективності лікування та динаміку клінічного стану пацієнтів. Використання запропонованої методики в стоматологічній практиці дозволить в диспансерних групах прогнозувати стан пародонту та визначати оптимальні строки підтримуючої терапії.



Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Пількевич І. А. 
Математична модель оцінювання рівня знань користувачів інформаційно-телекомунікаційної системи / І. А. Пількевич, О. С. Бойченко, В. В. Лобода, Р. І. Гладич // Електрон. моделювання. - 2021. - 43, № 1. - С. 17-27. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

На основі нормативно-правових документів, які регламентують захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах (ІТС), розроблено математичну модель оцінювання рівня знань користувачів ІТС за результатами виконання ними тестових завдань. Застосовано методи сучасної теорії тестів та визначено вихідні дані. Для оцінювання рівня знань користувачів ІТС запропоновано використання шкали результатів виконання тесту та визначено її межі, які залежать від кількості якісних показників рівня знань. Показано математичну залежність складності тесту від кількості завдань різного рівня складності. Проведено перевірку адекватності моделі для трьох користувачів, за результатами якої встановлено, що якісна відповідь на завдання вищого рівня складності забезпечує більшу кількісну оцінку рівня знань. Наведено приклад визначення меж шкали результатів виконання тесту для трьох якісних показників рівня знань користувачів ІТС.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.8 + З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Пількевич І. А. 
Удосконалення методу розробки логіко-ймовірнісної моделі внутрішнього порушника / І. А. Пількевич, О. С. Бойченко, І. В. Гуменюк // Електрон. моделювання. - 2020. - 42, № 4. - С. 71-85. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проаналізовано сучасні методи розробки моделі внутрішнього порушника. Встановлено, що для отримання кількісних показників ймовірності реалізації загроз інформації в інформаційно-телекомунікаційній системі (ІТС) використовуються методи експертних оцінок та теорії ймовірності, які враховують лише факт виникнення події, а не ймовірність її виникнення. Запропоновано удосконалити метод розробки моделі внутрішнього порушника за допомогою логіко-ймовірнісної функції, яка складається з логічних змін, тобто подій. Апробація розробленого методу засвідчила, що його застосування дозволяє забезпечити підвищення точності оцінювання ймовірності реалізації загроз інформації в ІТС від внутрішнього порушника.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дюжев В. Г. 
Влияние на инновационную восприимчивость персонала корпоративных социальных сетей, на примере программного обеспечения Bitrix 24, в компании ООО "ВО Овен" / В. Г. Дюжев, О. И. Бойченко // Наука та інновації. - 2019. - № 2. - С. 59-68. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Актуальним питанням підвищення інноваційної сприйнятливості (ІС) персоналу є використання внутрішньофірмових корпоративних соціальних мереж (КСМ). На сьогодні в Україні відбувається активне обговорення проблем цифрових трансформацій економіки, а також важливості цифрових ініціатив і наукових досліджень у цій галузі, про що свідчить прийнята у січні 2018 року Концепція розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018 - 2020 рр. та відповідний план заходів щодо реалізації цієї Концепції (затверджений Кабінетом Міністрів України). Теоретичні та практичні питання аналізу впливу внутрішньофірмових комунікацій у КСМ на розвиток компетенцій та ІС співробітників підприємств, на сьогодні, опрацьовані не повною мірою. Мета роботи - визначення тенденцій і закономірностей впливу КСМ на ІС персоналу на прикладі ПЗ Bitrix 24 в компанії ТОВ "ВО Овен". Методи порівняльного аналізу роботи вітчизняних та закордонних КСМ в Україні та світі; аналіз використання ПЗ Bitrix 24 в українській компанії. Показано можливості підвищення ІC персоналу при використанні КСМ і класичного інтернет-порталу. Проаналізовано сервіси КСМ в системі бізнес-завдань організації та їх ідентифікація з традиційними системами управління персоналом (СУП). Приведено порівняння ефективних сфер застосування КСМ в американських компаніях і в ТОВ "ВO ОВЕН" (Україна). А також наведено підсумкові дані інформаційних повідомлень ПЗ Bitrix 24 (жива стрічка) в компанії ТОВ "ВO Овен" за 2017 р. і за і квартал 2018 р. За результатами дослідження введено нову функцію СУП, яка показуватиме інформаційне забезпечення персоналу, реалізацію техніко-економічних процесів для розвитку КСМ в нинішніх умовах. Висновки: для забезпечення адекватного сприйняття цифрових технологій на промислових підприємствах України потрібні кваліфіковані кадри, які володіють цифровими навичками та компетенціями. Одним з варіантів розвитку таких компетенцій є використання КСМ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.1 + У9(4УКР)291.6ср

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пількевич І. А. 
Метод синтезу бездротової інформаційно-комунікаційної мережі на основі багатокритерійної кластеризації / І. А. Пількевич, О. С. Бойченко, І. В. Гуменюк // Електрон. моделювання. - 2019. - 41, № 5. - С. 71-83. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Запропоновано метод кластеризації бездротової інформаційно-комунікаційної мережі (ІКМ) для зменшення часу передачі інформації при мінімальних витратах енергії. Метод розроблено на основі відомих алгоритмів кластеризації, зокрема алгоритму геопросторового розміщення вузлів мережі. Метод включає наступні кроки: визначання множини контролерів кластерів, розподілення ІКМ на множину кластерів і обрання контролером кластера пристрою, який має найменше значення цільової функції, та власне самоорганізація ІКМ. Показано, що запропонований метод дозволить забезпечити збільшення часу життя мережі та зменшення енергетичних витрат на передачу інформації між пристроями кластерної зони. При виборі контролера кластера метод враховує не тільки енергетичні характеристики та місцеположення пристроїв, але й пропускну здатність каналу зв'язку, яку може забезпечити відповідний пристрій.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.315 + З884.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бойченко О. С. 
Метод багатокритерійної кластеризації бездротової інформаційно-комунікаційної мережі / О. С. Бойченко, П. В. Поздняков // Системи оброб. інформації. - 2018. - Вип. 1. - С. 80-86. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проведено аналіз сучасних методів кластеризації інформаційно-комунікаційної мережі. Удосконалено метод багатокритерійної кластеризації бездротової інформаційно-комунікаційної мережі, який відрізняється методом багатокритерійної оптимізації за нелінійною схемою компромісів, що надає можливість зменшити час на передачу інформації. Зменшення часу на передачу інформації досягається за рахунок вибору в якості контролеру кластеру того вузла, який має найбільший запас живлення акумуляторної батареї, найвищу пропускну здатність та найменшу сумарну відстань до всіх вузлів кластеру.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.315

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сенченко В. Р. 
Дослідження методів і технологій інтеграції онтологічної моделі з реляційними даними / В. Р. Сенченко, О. А. Бойченко, А. В. Бойченко // Реєстрація, зберігання і оброб. даних. - 2018. - 20, № 3. - С. 91-101. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проведено дослідження методів і технологічних рішень щодо інтеграції онтологічної моделі з реляційними даними - Data Mapping. Основною метою є прискорення та зменшення вартості побудови онтологічних моделей систем, які оперують з розподіленими даними в гетерогенному середовищі. Запропоновано методологію застосування методів Data Mapping для систем обробки розподілених даних на прикладі побудови онтологічної моделі системи моніторингу Державного бюджету України. Показано напрями семантичної оптимізації SPARQL-запитів, які дозволяють поліпшити якість одержаних даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Воротніков В. В. 
Методика підвищення живучості інформаційно-комунікаційної мережі / В. В. Воротніков, О. С. Бойченко, Є. О. Гринєвич // Системи оброб. інформації. - 2017. - Вип. 5. - С. 69-75. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Удосконалено методику підвищення живучості інформаційно-комунікаційної мережі, яка відрізняється методом енергоефективної кластеризації та методом багатошляхової маршрутизації, що надає змогу підвищити ймовірність відмови обслуговування користувачів. Підвищення живучості інформаційно-комунікаційної мережі за критерієм живучості - ймовірність відмови обслуговування користувачів, досягається за рахунок спільного використання механізмів реорганізації та реконфігурації. З метою реорганізації інформаційно-комунікаційної мережі розроблено метод енергоефективної кластеризації вузлів мережі, який дозволяє зменшити витрати енергії на передачу інформації. Для реалізації процесу реконфігурації удосконалено метод багатошляхової маршрутизації, застосування якого дозволяє підвищити час життя інформаційно-комунікаційної мережі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З88

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Даник Ю. Г. 
Метод формування енергоефективного маршруту в бездротових інформаційно-комунікаційних мережах / Ю. Г. Даник, В. В. Воротніков, О. С. Бойченко // Системи оброб. інформації. - 2016. - Вип. 2. - С. 92-97. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Запропоновано метод формування енергоефективного маршруту в бездротових інформаційно-комунікаційних мережах, який при створенні маршруту обирає серед вузлів ті, які мають найменшу вартість з'єднання. Розрахунок вартості з'єднання реалізовано за допомогою нелінійної схеми компромісів, яка поєднує конфліктну природу критеріїв якості (мінімальна відстань між вузлами, максимальна пропускна здатність каналу зв'язку, максимальна залишкова ємність батареї вузла).


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1 + З970.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бойченко О. В. 
Сутність поняття "підготовка майбутніх учителів фізико-математичних дисциплін" на сучасному етапі / О. В. Бойченко // Наука і освіта. - 2014. - № 1. - С. 79-82. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано сутність процесу підготовки майбутніх учителів фізико-математичних дисциплін. Обгрунтовано думку про те, що процес удосконалення підготовки майбутніх вчителів може бути ефективним, якщо у процесі їх навчання застосувати активні методи, що сприятимуть формуванню їх професійних знань, умінь, навичок і будуть спрямовувати майбутніх фахівців на творчу самореалізацію в майбутній професійній діяльності. Проаналізовано наукову літературу, що дозволило виявити різні підходи до визначення понять "підготовка" та "професійна підготовка", з'ясувати зміст професійної освіти та виділити основні принципи системи професійної підготовки майбутніх учителів фізико-математичних дисциплін.

Проанализирована сущность процесса подготовки будущих учителей физико-математических дисциплин. Обосновано мнение о том, что процесс совершенствования подготовки будущих учителей может быть эффективным, если в процессе их обучения применять активные методы, способствующие формированию их профессиональных знаний, умений, навыков и будут направлять будущих специалистов на творческую самореализацию в будущей профессиональной деятельности. Осуществлен анализ научной литературы, что позволило выявить различные подходы к определению понятий "подготовка" и "профессиональная подготовка", выяснить содержание профессионального образования и выделить основные принципы системы профессиональной подготовки будущих учителей физико-математических дисциплин.

Analyzed the essence of the process of preparation of future teachers of physical and mathematical sciences. The opinion that the process of improving the training of future teachers can be effective if in the process of learning to use active methods, contributing to the formation of their professional knowledge, skills and will guide future professionals for creative self-realization in the future professional activity. The analysis of the scientific literature, which revealed different approaches to the definition of the terms “training” and “training” to find out the content of vocational education and highlight the basic principles of training future teachers of physical and mathematical sciences.


Індекс рубрикатора НБУВ: В.р(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бойченко О. В. 
Загальна характеристика професійної підготовки та готовності студентів фізико-математичних дисциплін до застосування інтерактивних методів навчання / О. В. Бойченко // Наука і освіта. - 2014. - № 2. - С. 64-67. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Подано дефініції понять «готовність» та «професійна підготовка» та розкрито кореляції між ними. Охарактеризовано готовність до педагогічної діяльності як інтегральну властивість особистості, яка виявляється як активність в оволодінні професійними знаннями, уміннями та навичками та прагнення до їх практичного застосування. Висвітлено засадничі принципи інтерактивного навчання та ролі учасників навчально-виховного процесу. Сформовано теоретичну базу для запровадження методики інтерактивного навчання. Відзначено, що впровадження інтерактивних методів навчання сприяє соціалізації індивіда та підвищенню ефективності роботи в колективі. Інтерактивні методи навчання поділено на дві групи – групові та фронтальні – залежно від способу інтеракції. Визначено умови впровадження інтерактивних технологій навчання в систему вищої школи.

Даны дефиниции понятий «готовность» и «профессиональная подготовка» и раскрыты корреляции между ними. Охарактеризована готовность к педагогической деятельности как интегральное свойство личности, которое проявляется как активность в овладении профессиональными знаниями, умениями и навыками и стремление к их практическому применению. Освещены основные принципы интерактивного обучения и роли участников учебно-воспитательного процесса. Сформирована теоретическая база для внедрения методики интерактивного обучения. Отмечено, что внедрение интерактивных методов обучения способствует социализации индивида и повышению эффективности работы в коллективе. Интерактивные методы обучения разделены на две группы – групповые и фронтальные – в зависимости от способа интеракции. Определены условия внедрения интерактивных технологий обучения в систему высшей школы.

Posted are the definitions of the concepts of "readiness" and "training" and revealed the correlation between them. Characterized is the readiness for teaching activity as an integral feature of personality, which manifests itself as active in the acquisition of professional knowledge and skills and commitment to their practical application. Elucidated are the fundamental principles of interactive learning and the role of members of the educational process. Formed is the theoretical basis for the introduction of interactive learning. It is noted that the introduction of interactive teaching methods contributes to the socialization of the individual and the efficiency of the team. Interactive teaching methods are divided into 2 types – group and front – depending on the mode of interaction. Determined are the conditions for the introduction of interactive learning technologies in the system of higher education.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бойченко О. С. 
Математична модель дослідження пропускної здатності бездротових інформаційно-комунікаційних мереж / О. С. Бойченко, В. В. Воротніков, Ю. О. Кулаков // Системи озброєння і військ. техніка. - 2013. - № 3. - С. 59-62. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Запропоновано результати дослідження пропускної здатності бездротових ІКМ під час передачі даних різних інформаційних категорій. Знаходження пропускної здатності бездротових ІКМ реалізовано з використанням методів, які засновані на теорії масового обслуговування. Проведено оцінку пропускної здатності залежно від структури ІКМ та довжини пакетів, що використовуються для передачі різних інформаційних категорій.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-013.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бойченко О. В. 
Моделі і методи підвищення стійкості інформаційної системи спеціального призначення : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.13.06 / О. В. Бойченко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 39Х819(4УКР)112.01 ф:З97 c. - Х819(4УКР)112.01 ф:З97 c. - укp.

Удосконалено технологію пошарового проектування стійкого програмного забезпечення (ПЗ) інформаційних систем підтримки рішень (ІСПР) з використанням системного підходу. Сутність новизни полягає в створенні умов для розроблення специфікацій, що базуються на визнанні факту можливості виникнення перекручувань у роботі ПЗ та обчислювальних засобів (ОЗ). Запропоновано метод тестового інтерфейсу, який відрізняється можливістю забезпечення стійкості на рівні макроструктури організуючої системи. Набуло подальшого розвиту застосування методу паролів в управлінні захистом даних ІСПР правоохоронної діяльності, який додатково дозволяє створювати умови для вирішення проблем нелегального входження в ПЗ, а також завдань виправлення помилок в потоці управління через безкінечне та невірне виконання числа циклів. Вперше розроблено математичну модель оптимізації процесу управління захистом інформації в ІСПР правоохоронної діяльності та підвищення функціональності та стійкості системи для підтримки управлінських рішень в діяльності підрозділу ОВС. Удосконалено методику вирішення криміналістичних завдань дактилоскопічної ідентифікації для реалізації сучасної моделі ІСПР під час розслідування злочинів. Ця методика включає вперше розроблений метод розпізнавання зображення у якісному визначенні масштабності та повноти даних ІСПР щодо підвищення ефективності функціональності відомчої ІСПР для підтримки рішень в діяльності підрозділу ОВС.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.49 + Х819(4УКР)112.01 ф:З97

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бойченко О. М. 
Особливості клінічного перебігу та комплексне лікування генералізованого пародонтиту у хворих на ішемічну хворобу серця з використанням антигіпоксантів метаболічної дії : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. М. Бойченко; ВДНЗ "Укр. мед. стоматол. акад". - Полтава, 2013. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 + Р410.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400269 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Бойченко О. М. 
Наукове обгрунтування високої частоти захворюваності на пародонтит серед жінок-провідників пасажирського сполучення Полтавської дистанції шляху Південної залізниці / О. М. Бойченко // Вісн. стоматології. - 2012. - № 4. - С. 35-37. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Представлено дані клінічних та інструментальних досліджень стоматологічного статусу жінок-провідників пасажирського сполучення залізничного транспорту Полтавської дистанції шляху "Південна залізниця" на предмет виявлення захворювання на пародонтит. Дослідження проведено на базі поліклінічного відділення ДЗ "Відділкова клінічна лікарня ст. Полтава" СТГО "Південна залізниця" в період січень - грудень 2011 р. У ході вивчення умов та характеру праці жінок-провідників пасажирського сполучення залізничного транспорту Полтавської дистанції шляху Укрзалізниці виділено основні шкідливі чинники - шум, вібрація, вплив електромагнітного поля промислової частоти, несприятливий мікроклімат тимчасових робочих місць, висока нервово-емоційна напруженість праці, стресові ситуації, висока тривала концентрація уваги, зсув біологічних ритмів, що викликає появу хроноадаптивних механізмів (у провідників дальнього сполучення), нераціональне харчування. Статистично підтверджено, що тривала дія (більше 10 років) вказаного комплексу чинників призводить до розвитку патологічних станів та росту захворюваності на пародонтит у вказаної категорії працівників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122 + Р124.522-4 + Р124.426.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бойченко О. В. 
Математичне моделювання вибору раціонального розміру блоків інформаційної системи, що підлягають захисту / О. В. Бойченко, І. В. Пампуха, Н. М. Берназ // Системи озброєння і військ. техніка. - 2012. - № 3. - С. 114-116. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто питання моделювання вибору раціонального розміру блоків інформаційної системи, що підлягають захисту. Запропонована математична модель створення умов для знаходження оптимального числа захищених блоків інформаційних систем підтримки рішень, за яких досягається найбільший ефект від захисту.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Бойченко О. В. 
Методика управління захистом даних інформаційної системи на основі методу паролів та тестових інтерфейсів / О. В. Бойченко, О. С. Лєнков // Системи озброєння і військ. техніка. - 2012. - № 4. - С. 67-69. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто питання проблематики управління захистом даних інформаційних систем реального часу. Запропоновано методику управління захистом інформаційної системи на основі методу паролів і тестових інтерфейсів, що надає змогу забезпечити стійкість на рівні макроструктури організуючої системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Бойченко О. А. 
Використання елементів дистанційного навчання у процесі вивчення дисциплін інформаційно-комп'ютерного циклу / О. А. Бойченко // Пед. процес: теорія і практика : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 3. - С. 76-83. - Бібліогр.: с. 82-83 - укp.

Розглянуто можливості застосування елементів дистанційного навчання студентів різних спеціальностей Київського національного лінгвістичного університету у процесі викладання інформаційно-комп’ютерних дисциплін на кафедрі інформаційних технологій. Зауважено, що для забезпечення студентів необхідними методичними матеріалами, постановки завдань, контролю виконання позааудиторних робіт, які передбачені навчальними робочими програмами дисциплін, а також для підвищення ефективності самопідготовки студентів, доцільно запровадити використання таких елементів дистанційного навчання: реєстрація студентів на спеціалізованому веб-ресурсі для авторизації відвідувачів під час кожного входження в систему; розміщення на сайті з певною періодичністю інформації по кожній наступній темі та завдань до неї; виконані завдання та свої запитання з теми студенти надсилають на e-mail викладача; відповіді на найбільш типові питання або рекомендації щодо виправлення найтиповіших помилок, викладач надає під час веб-конференції в реальному часі, про яку повідомляється завчасно.

Рассмотрены возможности использования элементов дистанционного обучения студентов разных специальностей Киевского национального лингвистического университета в процессе преподавания информационно-компьютерных дисциплин на кафедре информационных технологий. Отмечено, что для обеспечения студентов необходимыми методическими материалами, постановки заданий, контроля выполнения внеаудиторных работ, предусмотренных учебными рабочими программами дисциплин, а также для повышения эффективности самоподготовки студентов, целесообразно ввести использование таких элементов дистанционного обучения: регистрация студентов на специализированном веб-ресурсе для авторизации посетителей во время каждого вхождения в систему, размещение на сайте с определенной периодичностью информации по каждой следующей теме и задания к ней; выполненные задания и свои вопросы по теме студенты посылают на e-mail преподавателя; ответы на наиболее часто задаваемые вопросы или рекомендации по исправлению типичных ошибок, преподаватель представляет во время веб-конференции в реальном времени, о которой сообщается заблаговременно

The article considers the possibility of using elements of distance learning students of different specialties Kyiv National Linguistic University in teaching information and computer science at the Department of Information Technology.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970 р3-3 + Ч311.290

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72083 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Бойченко О. І. 
Державотворення у філософії Давнього Китаю: парадигми осягнення : автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.05 / О. І. Бойченко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2012. - 32 c. - укp.

Проведено комплексне дослідження феномену державотворення та його основних інтерпретацій в філософії Давнього Китаю, що дозволило по-новому осмислити класичну модель висвітлення соціально-політичних питань у межах протиставлення західної та східної філософських традицій, розкрити нові аспекти складного процесу формування та розвитку східної філософії загалом. Проведено комплексний аналіз історико-філософської еволюції ідей та концепцій, що вплинули на виникнення, становлення та генезис єдиної державної ідеології Давнього Китаю. Встановлено, що виникненню єдиної державної ідеології Давнього Китаю на основі конфуціанства сприяло вчення Конфуція про основоположне значення освіти та виховання для існування держави. Відповідно, всі положення конфуціанства щодо розбудови й існування держави, які традиційно розглядались як основоположні (етико-соціальне вчення Конфуція), виступають похідними та вторинними щодо його вчення про освіту та виховання. Проаналізовано принципи філософії моїзму та легізму, що висувались як основоположні для завдань побудови й існування держави. Зокрема, моїстське вчення про всезагальну любов і всезагальну користь, що базувались на особливому, принципово відмінному від конфуціанського витлумаченні сутності та волі Неба. Та легістське вчення про державотворення на основі всезагальної первинності закону, що спиралось на три основні принципи, викладені у філософії Шан Яна, а саме - послаблення родової знаті, ведення війни та підтримки землеробства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(5КИТ)3-220 + Ф50(5КИТ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Бойченко О. В. 
Задача побудови системи прийняття рішення в умовах невизначеності та загроз інформаційній безпеці / О. В. Бойченко // Захист інформації. - 2011. - № 3. - С. 94-96. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано методологічні засади побудови складної ієрархічної системи прийняття управлінського рішення за умов значних нечітких обсягів інформації та загостренням проблематики сучасного стану загроз інформаційній безпеці. Запропоновано застосування алгоритму рішення задачі вибору розподільної функції для задачі розпізнавання за наявності каналу з перешкодами для вирішення завдання побудови системи прийняття рішень за умов невизначеності даних з урахуванням необхідності захисту інформаційних пакетів від зовнішніх та внутрішніх загроз.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40 + З970.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22801 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського