Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (38)Книжкові видання та компакт-диски (503)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>A=ГОРДІЙЧУК$<.>+<.>A=МИКОЛ$<.>+<.>A=ВАСИЛЬОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 435
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Доклад о состоянии ядерной и радиационной безопасности в Украине в 2008 году / ред.: Е. Миколайчук. - [К.] : Гос. ком. ядер. регулирования Украины, [2008]. - 88 c. - рус.

Проанализированы актуальные проблемы развития и совершенствования нормативно-правовой базы в сфере использования ядерной энергии. Рассмотрены основные функции и деятельность Государственного комитета ядерного регулирования Украины, созданного в декабре 2000 г. Указом Президента Украины. Дана общая характеристика действующих АЭС Украины, обоснованы рекомендации по модернизации, повышению безопасности и продлению срока эксплуатации их энергоблоков. Показана роль ядерной энергетики в топливно-энергетическом комплексе страны. Рассмотрены современные технологии обращения с отработавшим ядерным топливом и радиоактивными отходами. Дана оценка состояния безопасноти объекта "Укрытие", показаны возможности использования источников ионизирующего излучения. Рассмотрены вопросы обеспечения безопасности ураноперерабатывающей промышленности, аварийной готовности и кризисного реагирования, учета и контроля ядерных материалов, выполнения Украиной международных обязательств. Освещены вопросы организации научно-технической поддержки государственного регулирования в сфере использования ядерной энергетики. Проанализировано состояние ядерной и радиационной безопасности в регионах Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: З4 н6 + З46-082.03 Чорнобиль

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО28957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Економіка вражень і природокористування: принципи інклюзивності та сталості / Н. І. Хумарова, М. М. Петрушенко, К. О. Костецька, Л. М. Черчик, Г. М. Шевченко, Є. Г. Гордійчук, О. С. Голікова, Т. О. Ніколайчук, Н. В. Вернігорова; ред.: Н. І. Хумарова; Національна академія наук України, "Інститут ринку і економіко-екологічних досліджень НАН України", державна установа. - Київ : Академперіодика, 2024. - 385, [1] c. - Бібліогр.: с. 342-358 - укp.

Висвітлено наріжні питання розвитку інклюзивної економіки вражень у природо¬користуванні через розв’язання соціально-економічних та економіко-екологічних про¬тиріч і встановлення концептуального взаємозв’язку з економікою добробуту. Пред¬ставлено науковий підхід до визначення трансформаційного потенціалу сфери «еконо¬міка вражень — інклюзивний розвиток — природокористування». Розвинуто теоретич¬ні засади інституційного забезпечення розвитку економіки вражень, ґрунтовані на по¬ложеннях нової інституційної економіки. Запропоновано практичний інструментарій розвитку послуг вражень у сфері рекреаційної діяльності в умовах цифровізації. ПЕРЕДу/ПОВИ ФОРМУВАННЯ ІНКЛЮЗИВНОЇ ЕКОНО/ПІКИ ВРАЖЕНЬ у ПРИРОДОКОРИСТУВАННІ 1.1. Сучасні тренди світового економічного розвитку і виклики для України 9 1.2. Реалізація інклюзивної економіки вражень у природокористуванні А 1.3. Протиріччя і потенційні конфлікти у сфері інклюзивної економіки вражень у природокористуванні 6 Розділ 2 /ПЕТОДОЛОЕІЧНІ ІІІДКОДИ ДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНКЛЮЗИВНОЕО РОЗВИТКУ ЕКОНО/ПІКИ ВРАЖЕНЬ у ПРИРОДОКОРИСТУВАННІ 2.1. Інтереси суб’єктів економіко-екологічної діяльності в контексті інклюзивної економіки вражень: комплексний підхід 79 2.2. Науково-методичні засади визначення взаємозв’язку інклюзив¬ної економіки вражень: поведінковий підхід 9 2.3. Екосистемний базис активізації інклюзивної економіки вражень у континуумі «послуга — враження» 110 2А. Індексний підхід до ідентифікації можливостей розвитку інклю¬зивної економіки вражень в Україні РіО Розділ З ІНСТИТуЦІОІ ІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРИНЦИПІВ ІНКЛЮЗИВНОЇ ЕКОНО/ПІКИ ВРАЖЕНЬ у ПРИРОДОКОРИСТУВАННІ 3.1. Методологічні засади інституціонального забезпечення розвитку економіки вражень у природокористуванні на основі інклюзив¬ного підходу 165 3.2. Інституціональне забезпечення інклюзивного туристично-рекреа¬ційного природокористування 3.3. Механізми регулювання відносин надання послуг вражень у сфері природо¬користування 182 ЗА. Інститути громадянського суспільства і розвиток економіки вражень у при¬родокористуванні на засадах інклюзивності 195 3.5. Механізми узгодження соціо-еколого-економічних інтересів суб’єктів інклю¬зивної економіки вражень у природокористуванні 200 Розділ 4 ПРИКЛАДНІ АСПЕКТИ РЕАЛІЗАЦІЇ ІНКЛЮЗИВНОЇ ЕКОНО/ПІКИ ВРАЖЕНЬ У ПРИРОДОКОРИСТУВАННІ *f.1. Перспективні напрями інклюзивного розвитку туризму в контексті економіки вражень 219 '1.2. Оздоровчий туризм як напрям інклюзивної економіки вражень 2'tO кЗ. Цифровізація у розвитку економіки вражень 278 4 А. Види послуг вражень залежно від форми очікуваних емоцій споживача 295 '1.5. Чинники інклюзивності економіки вражень у міських парках Києва 303 .6. Пропозиції щодо урівноваження інтересів суб’єктів інклюзивної економіки вражень на муніципальному рівні (на прикладі міста Київ)


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.281 + У542.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС71654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Інституціональне забезпечення конкурентоспроможності національної економіки : колект. монографія / С. М. Гордійчук, П. М. Сокол, Н. О. Фісуненко, П. А. Фісуненко, С. Ю. Хамініч. - Дніпро : Арт-Прес, 2023. - 143 c. - укp. - англ.

Розглянуто актуальні питання сучасного стану та напрямів розвитку національної економіки. Досліджено та проаналізовано роль інституціонального забезпечення у підвищенні конкурентоспроможності національної економіки. Обґрунтовано різні аспекти інституціональних факторів, які можуть вплинути на конкурентоспроможність національної економіки та забезпечити її стійкість в умовах глобальної економічної конкуренції. Виокремлено не тільки формальні інститути, такі як закони, державна політика та регуляції, але й неформальні інститути, такі як норми, національні цінності та соціокультурні фактори, що суттєво вливають на економічну діяльність і конкурентоспроможність.


Індекс рубрикатора НБУВ: У01,111 + У9(4УКР)0-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868858 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Xамініч C. Ю. 
Оцінка факторів успіху логістичних компаній у сучасному бізнес-середовищі / C. Ю. Xамініч, П. М. Сокол, С. М. Гордійчук // Бізнес Інформ. - 2023. - № 3. - С. 187-192. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Досліджено основні фактори, що впливають на успіх логістичних компаній у сучасних економічних умовах. Проаналізовано сучасні тенденції в логістичній галузі, розглянуто основні стратегії, які використовуються логістичними компаніями для досягнення успіху. Висвітлено основні фактори успіху, такі як: ефективне управління ланцюгами поставок, використання сучасних технологій та інновацій, розвиток партнерських відносин з клієнтами і постачальниками, а також здатність швидко реагувати на зміни ринкового середовища. Розглянуто проблеми, з якими стикаються логістичні компанії в сучасних економічних умовах: посилення конкуренції, підвищення вимог клієнтів, нестабільність цін на паливо та інші фактори, які можуть негативно позначитися на діяльності логістичних компаній. Незважаючи на ці проблеми, логістичні компанії мають великий потенціал для розвитку та розширення своєї діяльності. Серед перспектив розвитку можна виділити збільшення використання нових технологій, таких як дрони і автономні транспортні засоби, поліпшення управління ланцюгами поставок і розробку екологічно чистих рішень. Також звертають увагу на важливість управління персоналом, підтримки високого рівня мотивації співробітників, забезпечення якості послуг, оцінки й управління ризиками, управління витратами та підвищення ефективності бізнес-процесів. Обгрунтовано, що розвиток логістичної галузі відбуватиметься в напрямку посилення інтеграції технологій, підвищення якості послуг і вдосконалення управління ризиками. Запропоновано рекомендації з поліпшення роботи логістичних компаній та робиться висновок про те, що успіх логістичних компаній залежить від комплексного підходу до управління, а також від гнучкості й адаптивності до мінливих ринкових умов. Результати дослідження можуть бути корисні як для менеджерів логістичних компаній, так і для тих, хто зацікавлений в розвитку в цій сфері. Стаття є важливим дослідженням, яке дозволяє краще зрозуміти сучасні тенденції в логістичній галузі, а також виявити проблеми та перспективи її розвитку.



Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Стандарт операційних процедур. Планування воєнних операцій тактичного рівня : [навч. посіб.] / М. Коваль, В. Телелим, Ю. Репіло, Ю. Миколенко, В. Швалючинський, Оо. Марченко, С. Кравченко, С. Починок, О. Печорін, Г. Гайдарли, С. Скородід, К. Горбачов, І. Шерихов, М. Постольник, Є. Філюнкін, А. Мельниченко, А. Слупко, Д. Шепотько, О. Мальков, Ю. Єльчанінов, О. Андрейко, В. Ягода, О. Лобас, О. Скляр, О. Яненко; Національний університет оборони України. - Київ : НУОУ, 2023. - 115 c. - Бібліогр.: с. 113-114 - укp.

Представлено навчальний посібник, який розроблено з урахуванням стандартів НАТО - NATO Standards АТР-3.2.2 "Командування та контроль сухопутних військ Альянсу", ААР-06 "Словник термінів та визначень НАТО", АРР-28 "Тактичне планування для сухопутних військ"; вимог вітчизняних керівних документів - ТКП 3-(00) 152(03).01 "Порядок роботи командира та штабу тактичної ланки управління з планування бою (бойових дій) за стандартними операційними процедурами НАТО (штаб бригади (полку), батальйону та їм рівних", БП 3-(01,04)11(55).01 "Тимчасовий бойовий статут механізованих військ Сухопутних військ Збройних Сил України. Частина 1 (бригада)", БП 3-(02)11(55).01 Тимчасовий бойовий статут танкових військ Сухопутних військ Збройних Сил України. Частина 1 (бригада)", а також досвіду, отриманого військовими формуваннями Сухопутних військ Збройних Сил України під час російсько-української війни. Розглянуто порядок роботи посадових осіб управління та штабу військової частини (підрозділу) під час планування операцій (бойових дій). Призначено для слухачів, які навчаються за магістерською програмою оперативного рівня, на командно-штабному курсі тактичного рівня Сухопутних військ L-2 (СВ) Національного університету оборони України, а також для науково-педагогічних працівників та офіцерів - фахівців Сухопутних військ тактичної ланки управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2(4УКР)4 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868122 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Миколайко В. П. 
Картографування правобережної частини Черкаської області за водоспоживанням кукурудзи на зерно / В. П. Миколайко, В. П. Кирилюк, Т. А. Рожі // Збалансов. природокористування. - 2023. - № 1. - С. 97-103. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто один із напрямів картографування для адміністративного суб'єкта на прикладі створення картограм середньобагаторічного сумарного водоспоживання кукурудзи на зерно за міжфазними періодами розвитку. Мета статті - створити картограми водоспоживання кукурудзи на зерно за міжфазними періодами для правобережної частини Черкаської області. У цьому дослідженні на основі емпіричної інформації за 30-річний період (1991 - 2020 рр.) та її аналізу проведено розрахунок середньобагаторічного сумарного водоспоживання кукурудзи на зерно за міжфазними періодами. Сумарне водоспоживання досліджуваної культури за окремі міжфазні періоди визначали методом водного балансу. На основі розрахованих значень водоспоживання складені і генералізовані картограми середньобагаторічного сумарного водоспоживання (мм) кукурудзи на зерно за міжфазними періодами для правобережної частини Черкаської області. Картограми середньобагаторічного сумарного водоспоживання кукурудзи на зерно за міжфазними періодами складалися способом ізоліній, які отримували інтерполяцією по точках опробування. У результаті інформація по окремих метеорологічних станціях апроксимувалася на всю досліджувану територію. Для сільськогосподарських формувань різних форм власності правобережної частини Черкаської області інформація, представлена на картограмах, може бути використана для виявлення факторів, які впливають на водоспоживання кукурудзи на зерно за міжфазними періодами або для проведення відповідних диференційованих агротехнічних і меліоративних заходів, необхідних для досягнення запланованої врожайності.



Шифр НБУВ: Ж100860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
7.

Миколаєць Д. А. 
Аналіз обмінної потужності в системі живлення дрону / Д. А. Миколаєць // Мікросистеми, Електроніка та Акустика. - 2022. - 27, № 1. - С. 252748. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено класифікацію дронів - як військових, так і цивільних - за відповідними критеріями. Показано блок-схеми типового безпілотного літального апарату (БПЛА) та його силової системи. Проаналізовано явище виникнення обмінної потужності в системах живлення електротранспорту від джерел постійного струму та конкретно в системі живлення БПЛА. Наведено спрощену принципову схему системи живлення двигуна постійного струму. Виведено співвідношення для визначення величини обмінної потужності в системі живлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: О538-01 + О562.1 + Ц651.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Актуальні питання музичної освіти. Спів / Н. А. Суржина, Ю. І. Чекан, Т. О. Швачко, О. Г. Стахевич, А. О. Швачка, В. В. Громченко, С. В. Чахоян, О. Є. Фомічова, А. А. Тулянцев, О. С. Ус, О. В. Гопка, Є. Б. Авраменко, А. А. Ломакович, Ю. М. Худієнко, К. Ю. Миколайко, О. О. Безай, І. С. Дудич, Д. Я. Білавич, О. Ю. Храпаль, О. М. Якимець, О. І. Хоменко, Д. Р. Лотоцька, О. В. Антощук, О. М. Жукова, О. О. Павлухіна, В. О. Зелінська, В. Є. Капітонова, Л. В. Тонконог, Ю. В. Писаренко, І. О. Грузін, І. І. Мачуліна, М. Ю. Новіков, А. М. Роговцева, А. А. Дорош, В. В. Горянський, В. А. Тулянцева; ред.: А. А. Тулянцев; Дніпропетровська академія музики імені М. Глінки, Національна всеукраїнська музична спілка. - Дніпро : Ліра, 2022. - 200 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Наведено наукове зібрання історичних і методичних статей сучасних практиків і теоретиків сценічного вокально-акторського виконавства. Відображено різноманіття авторських науково-практичних педагогічних концепцій. Особливу увагу приділено академічному співу, педагогічній практиці, мистецтву естради, суміжним видам музичного мистецтва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314-7 р(4УКР)32 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА857752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Вивчення спеціальної теорії відносності в закладах загальної середньої освіти : навч.-метод. посіб. / М. Т. Мартинюк, В. В. Миколайко, О. В. Підгорний, В. І. Хитрук. - Умань : Сочінський М. М., 2022. - 128 c. - Бібліогр.: с. 98-99 - укp.

Запропоновано новий змістовий контент вивчення фізичних основ спеціальної теорії відносності в закладах загальної середньої освіти в контексті концепції становлення і розвитку фізичного знання та парадигми реалізації гуманітарного потенціалу природничо-наукового знання в освітньому середовищі закладу загальної середньої освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: В313.32 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА856280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Техніко-технологічне забезпечення безвідходної переробки зернової сировини у харчові продукти і корми : колект. монографія / Е. Б. огли Алієв, С. Ю. Миколенко, Н. А. Сова, О. Ю. Алієва, Р. Д. Малєгін, К. О. Лупко, М. О. Лінко, Я. В. Гезь, Л. С. Безугла; ред.: Е. Б. огли Алієв; Дніпровський державний аграрно-економічний університет. - Дніпро : Ліра, 2022. - 191 c. - Бібліогр.: с. 178-191 - укp.

Висвітлено результати маркетингового аналізу регіонального і світового ринку виробництва біологічно цінних харчових продуктів і кормів із зернової сировини. Представлено загальноприйняті та нові технології переробки зернової сировини у харчові продукти та корми. Наведено технічне забезпечення переробки зернової сировини у харчові продукти та корми (чарунковий циліндричний трієр для підготовки зернових компонентів, установка для виготовлення кормових пелет, кавітаційний диспергатор-гомогенізатор для приготування рідких харчових продуктів і кормів, експандер для приготування харчових продуктів і кормів, шнековий диспергатор для подрібнення зернової сировини). Наведено розроблений спосіб і пристрій автоматичного визначеная структурно-механічних властивостей харчових продуктів і кормів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.182.1 + Л82-3 + П072.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Вовк О. Ю. 
Особливості локалізації отворів лицевого відділу черепа людини зрілого віку залежно від статі / О. Ю. Вовк, Ю. М. Онашко, С. О. Дубина, Д. О. Гордійчук, В. Б. Ікрамов // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2022. - 21, № 1. - С. 63-70. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.



Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Миколайчик М. 
Польсько-більшовицька війна 1920 р. у звітах західних спостерігачів / М. Миколайчик, О. Морозова // Укр. іст. журн. - 2022. - № 1. - С. 87-102. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета дослідження - показати, як представники західних країн (дипломати та військовики) оцінювали перебіг польсько-більшовицької війни 1920 р. безпосередньо в момент подій та по їх завершенні, з'ясувати, чи вплинули на політику урядів країн Західної Європи щодо польської держави доповіді прямих спостерігачів, змалювати загальний образ Польщі й поляків цього періоду на основі аналізованих джерел, а також настрої польського суспільства, котрі швидко змінювалися від занепокоєння та байдужості до страху перед наступом червоних. Методологія базується на методах філологічного аналізу досліджуваних текстів, а також на порівняльному. Уперше проведено аналіз польсько-більшовицької війни 1920 р. на основі спогадів, особистих записок, доповідей, листів західних спостерігачів. Висновки: іноземні дипломати та військовики доволі критично оцінювали рішення, дії польської влади як у політичних, так й оборонних питаннях. Вони переважно звертали увагу на хаос, політичні суперечки, а також на помилки командування. Однак у більшості випадків вони очікували, що їх уряди нададуть Польщі набагато вагомішу підтримку. Перебуваючи у Варшаві, вони розуміли значення цього міста набагато краще, ніж політики в Лондоні чи Парижі. У рапортах і доповідях дипломатів, військовиків домінувала песимістична оцінка можливостей захисту столиці Польщі, висловлювалося переконання щодо її неминучої втрати, розглядалися можливості переїзду органів влади до інших міст. Водночас у доповідях наголошувалося на патріотичному піднесенні серед поляків, на їх упевненості у власних силах. Часто згадувався Ю. Пілсудський. З одного боку, підкреслювалася його велич у порівнянні з іншими польськими політиками, але, з іншого, не бракувало і критичних коментарів щодо рис характеру чи недостатності військових знань. Цікаві спостереження щодо складних відносин очільника держави з представниками західних країн. Автори аналізованих рапортів та доповідей звертали увагу на зниження його популярності у суспільстві воднораз із погіршенням ситуації на фронті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ)61-68

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Екзистенція страху життя і смерті в сучасних реаліях: мультимодальні та мультикультуральні аспекти (теоретичний та психотерапевтичний досвід) : [колект. монографія] / Г. Католик, М. Стульківська, J. Binnebesel, В. Бліхар, З. Кісіль, Б. Католик, Н. Калька, Г. Одинцова, Ю. Олексин, О. Львов, М. Миколайчук, І. Корнієнко, А. Скаковська, В. Багрій; ред.: Г. Католик; Львівський державний університет внутрішніх справ. - Львів : Місіонер, 2022. - 347 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Висвітлено теоретико-методологічні та прикладні аспекти сучасних досліджень екзистенції страху, які проводились у різних кроскультурних середовищах та соціальних групах упродовж останніх 10-ти років з огляду перебування України і світу в цілому в тотальних викликах, пов’язаних із загрозами життю: революцією, тривалою війною на Сході України, пандемією COVID-19. Порушено тему страху смерті і життя в контексті фантазій про загибель цивілізації. Досліджено цю тему в різних культурних середовищах, зокрема у Польщі, Чехії, Італії і Україні та засвідчено як архетипні так і культуральні особливості цього феномену. Продемонстровано вікові особливості стосунку із страхом, відношення до страху смерті у термінально хворих осіб та здорових, особливості страхів до дорослішання серед молоді у різних соціальних середовищах, особливу увагу приділено дослідженням суїцидальних тенденцій серед молоді як особливості екзистенції страху життя. Рекомендовано формати досліджень використовувати в едукаційних, психокорекційних та психотерапевтичних практиках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.212-511.1 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС71114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Миколаєць Д. А. 
Адміністративно-правове регулювання відносин у сфері електроенегетики в умовах євроінтеграції України: теорія і практика : монографія / Д. А. Миколаєць. - Харків : Факт, 2021. - 331 c. - Бібліогр.: с. 300-331. - укp.

Здійснено дослідження теоретико-правових основ адміністративно-правового регулювання відносин у сфері електроенергетики в умовах євроінтеграції України. Проаналізовано механізм адміністративно-правового регулювання відносин у зазначеній сфері. Встановлено завдання, функції, принципи та гарантії адміністративно-правового регулювання відносин у сфері електроенергетики в умовах євроінтеграції України. Виділено теоретико-практичні проблеми адміністративно-правового регулювання відносин у сфері електроенергетики за таких умов. Приділено увагу концептуальним засадам удосконалення адміністративно-правового регулювання відносин у сфері електроенергетики в умовах євроінтеграції України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)122.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Штучний інтелект з Python : навч. посіб. / Р. І. Ліщук, С. М. Концеба, С. Д. Скуртол, Г. Ю. Родащук, О. С. Сольський, І. П. Васильченко, Я. Л. Миколайчук; Уманський національний університет садівництва. - Умань : Сочінський М. М., 2021. - 79 c. - Бібліогр.: с. 79 - укp.

Штучний інтелект вважається технологією майбутнього. Серез різноманітних мов програмування Python набуває величезної популярності, оскільки має простий синтаксис і вимагає менше кодування. Наведено базові поняття штучного інтелекту та основ програмування мовою Python. Розглянуто побудову штучних нейронних мереж, системи комп'ютерного зору, основу функціонального і модульного програмування, алгоритми машинного навчання без учителя, з учителем, та інші алгоритми машинного навчання, а також аналіз часових рядів. Матеріал супроводжується великою кількістю прикладів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.4 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Миколенко І. Г. 
Роль стратегії в забезпеченні економічної безпеки сільськогосподарського підприємства / І. Г. Миколенко, А. Г. Стилик, Л. Ю. Рожко // Актуал. проблеми інновац. економіки. - 2021. - № 2. - С. 43-49. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Успішна діяльність сільськогосподарських підприємств за умов економічної кризи багато в чому залежить від ефективності стратегічного управління їх системою економічної безпеки. Ефективне забезпечення економічної безпеки підприємства можливе лише при комплексному та системному підході, що дає змогу забезпечити стратегічний розвиток підприємства, розробити тактичні та оперативні заходи для мінімізації негативних наслідків внутрішніх та зовнішніх загроз. На основі проведеного дослідження розглянуто сутнісну характеристику економічної безпеки сільськогосподарських підприємств та оцінку визначення її рівня. Досліджено формування забезпечення економічної безпеки. Структуровано стратегію економічної безпеки підприємства як об'єкту управління. Розглянуто переваги стратегічного підходу в управлінні економічною безпекою підприємства. Обгрунтовано необхідність формування стратегії забезпечення економічної безпеки з метою створення стійких умов динамічної конкурентоспроможності і фінансово-економічної сталості сільськогосподарських підприємств у довгостроковій перспективі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101404 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Миколенко І. Г. 
Особливості систематизації умов забезпечення конкурентоспроможності аграрних підприємств / І. Г. Миколенко // Актуал. проблеми інновац. економіки. - 2021. - № 1. - С. 30-35. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Формування методології розвитку системи управління конкурентоспроможністю підприємств зернового напряму виробництва вимагає врахування особливостей економічних відносин в агропромисловій сфері, а аналіз конкурентного середовища цільових агарних ринків потребує індивідуального підходу щодо систематизації умов забезпечення конкурентоспроможності підприємств, представлених на них. Системне застосування основних положень представлених підходів дозволить створити умови для повного переходу сільськогосподарських підприємств на інноваційну основу, що сприятиме досягненню передового рівня їх конкурентоспроможності. Особливостями зернового напряму виробництва є, зокрема, природна унікальність властивостей кінцевого продукту - зерна (адже підвищення урожайності зернових культур шляхом застосування інноваційних технологій можливе до певної міри) та більший, порівняно з галузями промисловості, перелік засобів виробництва, задіяних в процесі господарської діяльності. При цьому обсяги необхідних ресурсів та засобів виробництва визначаються, передусім, розмірами сільськогосподарських угідь.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.151.51-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101404 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Бургонський В. Г. 
Застосування лазерних техологій у стоматологічній практиці : монографія / В. Г. Бургонський, С. І. Миколайчук. - Київ : Лисенко М. М., 2021. - 121 c. - Бібліогр.: с. 116-120 - укp.

Розглянуто актуальні питання, покликані допомогти лікарю-стоматологу в запровадженні та успішному застосуванні сучасних досягнень лазерної медицини в повсякденній практиці. Описано основні типи лазерів, що використовуються у стоматології, та розкрито принцип їх дії, що важливо для розуміння ефектів, які виникають у біологічній тканині під час лікування. Розглянуто основні типи патології, для курації якої з успіхом використовуються лазери, наведено показання та протипоказання до втручання з їх використанням. Вказано параметри для налаштування лазерної техніки та покрокові протоколи проведення терапевтичних і хірургічних маніпуляцій. Розглянуто основні принципи безпеки при роботі із пристроями, що генерують лазерне випромінювання. Розкрито зміст специфічних термінів, важливих для роботи з лазерними інструментами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р66-5 + Р354.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848792 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Захаричев В. Д. 
Первинні синовіальні саркоми середостіння / В. Д. Захаричев, П. І. Гордійчук, М. П. Гордійчук // Клініч. хірургія. - 2021. - 88, № 9/10. - С. 95-98. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Синовіальна саркома - злоякісне захворювання, яке часто локалізується на кінцівках у молодих людей, але може виникати будь-де і в будь-якому віці. У середостінні синовіальна саркома локалізується рідко. Діагностика сарком середостіння ускладнюється різними гістологічними підтипами пухлин, які іноді мають суперечливі клінічні, морфологічні, візуальні й імуногістохімічні особливості. Саме тому своєчасна і точна діагностика цих пухлин важлива для вибору адекватної лікувальної тактики. Оптимальним вибором лікування для пацієнтів із синовіальною саркомою середостіння слід вважати радикальне видалення пухлини як єдиний фактор поліпшення виживаності. Розмір пухлини і характер резекції є важливими прогностичними факторами при первинній синовіальній саркомі середостіння, пухлина великих розмірів має тенденцію до пізніх рецидивів і метастазів. Якщо в пухлинний процес залучені сусідні органи, тканини і судини, виправдано виконання комбінованих операцій. Хоча хірургічний метод залишається провідним, хіміотерапія і променева терапія повинні використовуватися у поєднанні з операцією в залежності від ступеня чутливості пухлин до хіміотерапії або променевої терапії. Хіміотерапія на основі іфосфаміду асоціюється з поліпшенням виживаності у пацієнтів із синовіальною саркомою. Пошук менш токсичних і більш цілеспрямованих системних методів лікування триває. Віддалені метастази залишаються основною проблемою, що обмежує виживаність пацієнтів. Близько половини пацієнтів помирає від цього захворювання протягом 5 років, після операції місцеві рецидиви спостерігаються у багатьох пацієнтів. Синовіальна саркома середостіння має найгірший прогноз у порівнянні з синовіальною саркомою у м'яких тканинах, легенях і плеврі. Тому рання діагностика і комплексне лікування цього захворювання необхідні для продовження життя таких пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.134

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Лук'янчук В. Д. 
Антирадикальна активність як тригерна ланка механізму дії ацетилцистеїну за моделювання вільнорадикальної патології / В. Д. Лук'янчук, Д. О. Гордійчук // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2021. - 15, № 1. - С. 39-48. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета дослідження - провести комплексний поглиблений аналіз антирадикальної та антиоксидантної дії ацетилцистеїну за умов моделювання активації ліпідпереокиснення. Експеримент виконано на 112 білих безпородних статевозрілих щурах обох статей середньою масою 170 - 230 г. Ініціацію ліпідпереокиснення відтворювали шляхом щоденного (у ранкові години) перорального введення тваринам потужного прооксиданту делагілу (хлорохіну фосфат) (виробництво "ICN Угорщина АТ") у дозі 30 мг/кг у вигляді 0,6 % водного розчину, механізм дії якого зумовлений здатністю сприяти утворенню та розгалуженню реакцій ВРО. Ацетилцистеїн застосовували з лікувальною метою впродовж усього терміну дослідження перорально один раз на день у дозі 100 мг/кг у вигляді 2 % водного розчину. Щури інтактної групи одержували перорально відповідний об'єм фізіологічного розчину натрію хлориду. Для всебічної оцінки стану антирадикальної та антиоксидантної систем організму, а також їх функціонального взаємозв'язку на основі результатів експериментального визначення параметрів біохемілюмінесценції (БХЛ) у крові тварин авторами проведено розрахунок наступної низки показників: потужність АОС (P), радикальний пул (RP), абсолютна радикальна активність (AR), абсолютна антиоксидантна активність (AA), показник прооксидантно-антиоксидантної рівноваги (PB), напруга антиоксидантної системи (PA). Статистичну обробку результатів проводили за допомогою комп'ютерної програми STATISTICA (version 10.www.statsoft.com.) з використанням непараметричного U-критерію Манна - Уітні. Встановлена відсутність достовірної різниці між величинами показників потужності АОС у щурів інтактної та дослідної груп у всі терміни дослідження свідчить про здатність ацетилцистеїну суттєвим чином посилювати функціональну спроможність компонентів ферментативної та/або неферментативної ланок АОС захисту організму за умов патології, що вивчається. У разі застосування ацетилцистеїну показник RP стає достовірно нижчим у середньому в 1,29 - 1,52 разу щодо аналогічних значень у контрольної групи тварин упродовж усього експерименту. На підставі одержаних результатів дослідження зроблено висновок, що за динамікою змін показника AA ацетилцистеїн проявляє свої вельми виразні антиоксидантні властивості, що зумовлено, насамперед, наявністю в структурі його молекули сульфгідрильної групи. Застосування ацетилцистеїну реалізується підвищенням активності антиоксидантних процесів, про що свідчить збільшення величини PB у порівнянні з контролем у всі терміни дослідження, особливо через 6 і 8 тиж (на 39 і 42 %). Застосування ацетилцистеїну сприяє значному посиленню потужності АОС (PA) у 1,45 разу через 8 тиж дослідження у порівнянні з контролем. Більше того, під дією ацетилцистеїну цей показник перевищує відповідний параметр, що реєструється в групі інтактних тварин. Одержані результати експериментального дослідження надають змогу стверджувати про вельми виразний антиперекисний ефект ацетилцистеїну, що базується на запоіганні ініціації та розгалуженню вільнорадикальних процесів, та всебічно оцінити реальний стан проксидантно-антиоксидантного гомеостазу в організмі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 + Р281.77/79

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського