Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (21)Автореферати дисертацій (42)Книжкові видання та компакт-диски (493)Журнали та продовжувані видання (27)
Пошуковий запит: (<.>A=ГРИЩУК$<.>+<.>A=СЕРГІЙ$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 504
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Фурзікова Т. М. 
Вплив антибіотичних препаратів та їх комбінацій з пробіотиками на мікрофлору кишечнику мишей / Т. М. Фурзікова, І. Б. Сорокулова, М. Г. Сергійчук, С. В. Січкар, В. В. Смірнов // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 3. - С. 26-35. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено вплив антибіотичних препаратів - бісептолу, поліміксину та канаміцину, а також їх комбінацій з пробіотиками біоспорином і субаліном на мікрофлору кишок мишей. Встановлено, що за перорального введення зазначених препаратів у тварин виникає дисбактеріоз 2 - 3-го ступеня; за комбінованого використання їх з пробіотиками вдається значною мірою запобігти розвитку дисбактеріозів. Показано, що дисбактеріоз 2 - 3-го ступеня за допомогою біоспорину та субаліну можна ліквідувати протягом 5 - 7 днів. Самостійне відновлення нормального мікробіоценозу кишок за цей період не відбувається. Склад нормофлори, який зазнавав незначних змін за комбінованого використання антибіотичних препаратів з пробіотиками, самостійно відновлювався на 3 - 5-у добу після відміни цих препаратів.


Ключ. слова: пробіотики, антибіотикотерапія, дисбактеріоз
Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сергійчук В.  
Депортація поляків з України. Невідомі документи про насильницьке переселення більшовицькою владою польського населення з УРСР в Польщу в 1944-1946 роках / В. Сергійчук. - К., 1999. - 191 c. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Дослідження українського історика присвячене трагічній сторінці в історії польського етносу в Україні. Повідомляється, що представників цього народу, котрі вже багато століть проживали в середовищі автохтонних українців, комуністичні режими СРСР та повоєнної Польщі примусово виселили із західноукраїнських земель.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ПОЛ)63-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сергійчук В. І. 
Десять буремних літ: Західноукраїнські землі у 1944-1953 рр. : Нові док. і матеріали / В. І. Сергійчук. - К. : Дніпро, 1998. - 944 c. - укp.

Зроблена спроба відновити історичну правду про події, що відбувалися на західноукраїнських землях у повоєнний час після приходу Червоної Армії в 1944 році, про діяльність українських націоналістів, особливо про національно-визвольний рух. Розкривається правда про діяльність ОУН-УПА в роки війни. Представлено нині розсекречені радянські, німецькі та оунівські документи та матеріали з 1944 по 1953 роки, які протягом десятиліть були заховані в спецфондах під грифом "Цілком таємно".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)624,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Горбовий П. М. 
Дослідження реакції тетрафтороборату арилдіазонію з акриламідом у присутності N,N-диетилдитіокарбамату натрію в каталітичних умовах методом високоефективної рідинної хроматографії / П. М. Горбовий, М. І. Ганущак, Г. І. Фальфушинська, Г. Я. Загричук, Б. Д. Грищук // Наук. зап. Терноп. держ. пед. ун-ту. - 2000. - Вип. 4. - С. 3-10. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Встановлено, що у випадку застосування N,N-діетилдитіокарбамату міді як аніоноїдного реагенту та каталізатора, селективність процесу взаємодії тетрафтороборату арилдіазонію з акриламідом зменшується, а сама реакція відбувається за радикальним механізмом, на відміну від реакції, що проходить у присутності N,N-діетилдитіокарбамату натрію. Остання реакція відбувається селективно з утворенням продукту аніонарилювання, N,N-діетилдитіокарбаматобензолу та цис-азобензолу. Вихід основного продукту - аміду-2-N,N-діетилдитіокарбамату-3-фенілпропанової кислоти за каталітичних умов приблизно в 13 разів вищий, ніж в некаталітичних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.323

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/хім Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сергійчук В.  
Етнічні межі і державний кордон України / В. Сергійчук. - 2-ге вид., доп. - К. : Укр. вид. спілка, 2000. - 432 c. - укp.

На підставі великого архівного матеріалу досліджено, як століттями царська, а потім більшовицька Росія, панська Польща, Австро-Угорська монархія, боярська Румунія здійснювали експансію щодо України, загарбували її історичні землі, нищили культуру, мову.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т5 в92 + С5*425 + Т52(23=УКР) + Т3(4УКР)-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Грищук Б. Д. 
Каталізована і некаталізована взаємодія солей діазонію з алкенами в присутності зовнішніх нуклеофілів - новий напрямок в хімії ароматичних солей діазонію та ненасичених сполук / Б. Д. Грищук, П. М. Горбовий // Наук. зап. Терноп. держ. пед. ун-ту. Сер. Хімія. - 1998. - № 2. - С. 3-16. - Бібліогр.: 52 назв. - укp.

Представлено результати систематичних досліджень каталізованої та некаталізованої взаємодії ароматичних солей діазонію з алкенами в присутності зовнішніх нуклеофілів. Подано варіанти механізмів цих реакцій. Розкрито стан та перспективи їх застосування в тонкому органічному синтезі для одержання важкодоступних функціалізованих похідних алкенів, що відносяться до різних класів органічних сполук.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: Г241.211

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/хім. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Горбовий П. М. 
Квантово-хімічне дослідження реакції тіоціанатоарилювання діалілоксиду та тетраметилендіакрилату / П. М. Горбовий, В. С. Барановський, Б. Д. Грищук // Наук. зап. Терноп. держ. пед. ун-ту. Сер. Хімія. - 2000. - Вип. 4. - С. 15-18. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Напівемпіричними методами квантово-хімічних розрахунків доведено можливість утворення біарильованих похідних тетраметилендіакрилату та діалілоксиду. Встановлено, що напрямок реакції через проміжну стадію утворення аралкільного бірадикала є енергетично не вигідним у порівнянні з послідовним введенням тіоціанатної групи за двома подвійними зв'язками ненасиченого субстрату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.72

Шифр НБУВ: Ж68937/хімЖ68937/хім. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Варналій З. С. 
Мале підприємництво в країнах з перехідною економікою (проблеми державної підтримки) / З. С. Варналій, О. В. Сергійко; Ін-т приват. права і підприємництва АПН України. - К., 1999. - 65 c. - укp.

Досліджуються проблеми та особливості малого підприємництва в країнах з перехідною економікою (на прикладах України та Росії). Розглядаються необхідність, сутність та напрями державної підтримки суб'єктів малого підприємництва. Аналізується роль і місце малого підприємництва в суспільстві за умов трансформаційного періоду, який переживає Україна.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-131.1 + У9(4РОС)0-131.1 + У9(4УКР)0-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589242 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

На пошану 80-річчя професора Теодора Мацьківа : Наук. зб. / ред.: Л. Винар; упоряд.: В. Сергійчук. - К. : Твім інтер, 1999. - 236 c. - укp.

Розглянуто різні аспекти подій в Україні XVI-XVIII ст., їх відображення в документах, історіографічних вітчизняних та зарубіжних джерелах, художній літературі, а також у науковому доробку видатного українського історика, публіциста, професора Теодора Мацьківа. Його дослідження козацько-гетьманської доби - визначний вклад в українську й світову історіографію. Висвітлено проблему соборності українських земель в історико-літературних творах XVIII ст., особливості формування незалежного судочинства України в період гетьманства Богдана Хмельницького, історію участі українського козацтва у військових діях у Прибалтиці в роки Північної війни (1700-1702 рр.) тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)6-8 я43 Мацьків, Теодор

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сергійчук В. І. 
Нескорена церква : Подвижництво греко-католиків України в боротьбі за віру і державу / В. І. Сергійчук; ред.: В. Барташ. - К. : Дніпро, 2001. - 494 c. - укp.

На підставі архівних документів періоду більшовицької влади висвітлено трагічні сторінки історії Української греко-католицької церкви в Україні 1940 - 1980-ті рр. Наведено перелік документів. Запропоновано іменний покажчик та біографію Володимира Сергійчука - автора публікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сергійко В.  
Проблеми розвитку соціального вчення католицизму / В. Сергійко // Укр. релігієзнавство. - 1999. - № 10. - С. 58-63. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Сергійчук О.  
Російська зброя - "perpetuum mobile" кавказької війни / О. Сергійчук // Людина і політика. - 2000. - № 4. - С. 83-85. - укp.

Висвітлено питання фінансування озброєних загонів чеченських бойовиків, проблем використання зброї як основного засобу розрахунків. Розглянуто можливість використання таких джерел фінансування як продаж наркотиків, палива, рекет, використання для цього родових і релігійних міжнародних зв'язків. Проаналізовано обставини, що сприяли провалу російської політики на Кавказі.


Ключ. слова: Чечня, Кавказ, бойовики, збройні формування, зброя
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Грищук Б. Д. 
Синтез 2-[2-(1-тіоціанато-2-арилетоксі)етоксіметил]оксиранів та дослідження їх антимікробних властивостей / Б. Д. Грищук, П. М. Горбовий, С. І. Климнюк, М. П. Кравченюк, В. А. Венгржановський, Г. Я. Загричук, Л. Ф. Москович // Наук. зап. Терноп. держ. пед. ун-ту. - 2000. - Вип. 4. - С. 10-15. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Реакцією аніонарилювання вперше синтезовано 2-[2-(1-тіоціанато-2-арилетоксі)етоксіметил]оксирани. Останні мають виражену протимікробну дію щодо золотистого стафілококу, аеробних бацил, кишкових паличок і псевдомонад. Найбільш сильні антимікробні властивості має 2-[2-(1-тіоціанато-2-фенілетоксі)етоксіметил]оксиран (I), який є робочою основою для створення нових антимікробних препаратів. Введення в ароматичне ядро сполук (I - IV) замість атома водню інших груп призводить до ослаблення антимікробних властивостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/хім Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Сергійчук В. І. 
Українська соборність: Відродження українства в 1917-1920 роках / В. І. Сергійчук. - К. : Укр. Вид. Спілка, 1999. - 412 c. - укp.

На великому архівному матеріалі автор робить спробу показати передумови та шляхи відродження національної державності українського народу. Розкриваються перипетії боротьби та визвольного руху в 1917-1920 рр. українців, які мешкали на Московщині, Холмщині, Гомельщині, у Санкт-Петербурзі, Фінляндії, на Стародубщині, у Причорномор'ї та Бесарабії, у Криму, Закавказзі, на Поволжі, у Туркестані, Сибіру та в інших містах, за українську соборність, створення власного самоврядування на українській етнічній території, за духовну єдність українства в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611 + Т3(4УКР)612

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Сергійчук В.  
Український Крим / В. Сергійчук. - К. : Укр. Вид. Спілка, 2001. - 304 c. - укp.

На основі великого документального матеріалу висвітлено спільну історичну долю Криму й України. Особливу увагу приділено українській більшості півострова в період Кримського ханства, включенню Криму до українського народногосподарського комплексу з кінця XVIII ст. Проаналізовано перебіг подій, пов'язаних з процесом об'єднання Криму з Україною у 1918 р. та передання півострова УРСР у 1954 р. Наведено конкретні аргументи про те, що населення півострова завжди пов'язувало зростання свого добробуту в єднанні з Україною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)0,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Сергійчук В. І. 
"Українізація Росії". Політичне ошуканство українців російською більшовицькою владою в 1923 - 1932 роках / В. І. Сергійчук. - К. : Укр. вид. спілка, 2000. - 336 c. - укp.

На підставі використання великої кількості невідомих архівних документів, різних ухвал органів більшовицької влади РСФРР і УСРР у 20 - 30-х рр. простежено процес дозволеного комуністичною партією на певний період відродження української духовності на етнічних землях українського народу, а також на освоєних ним просторах незайманих територій, зокрема, у Кримській АСРР, Центрально-Чорноземній, Уральській областях, Казахській АСРР, Далекосхідному краю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 + Т3(2РОС=9УКР)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ва598987 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Сергійчук О.  
Юрій Липа. Шляхи творчості. (До 100-річчя з дня народження) / О. Сергійчук // Людина і політика. - 2000. - № 2. - С. 73-74. - укp.

Вміщено стислий нарис про життя та творчість письменника та суспільного діяча Юрія Липи.


Ключ. слова: Ю. Липа
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Наукові записки Тернопільського державного педагогічного університету ім. В.Гнатюка. / ред.: Б. Д. Грищук. - Т., 2001. - 57 с. - (Сер. Хімія; Вип. 5). - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/хім. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Грищук Б. Д. 
Реакція тетрафторборатів фенілдіазонію з триетоксивінілсиланом у присутності хлориду (броміду) калію / Б. Д. Грищук, Г. Я. Загричук // Наук. зап. Терноп. держ. пед. ун-ту. Сер. Хімія. - 1998. - № 2. - С. 20-21. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Досліджено взаємодію тетрафторборатів фенілдіазонію з триетоксивінілсиланом у присутності хлориду і броміду калію. На основі реакції аніонарилювання вперше отримані триетокси-1-хлор(бром)-2-фенілетилсилани. Реакція протікає при температурі 12 - 15 °C і супроводжується значним смолоутворенням. Виходи основних продуктів складають 15 % і 20 %.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.72

Шифр НБУВ: Ж68937/хім. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Смірнов В. В. 
Розробка та застосування комбінованого методу прямої імунофлуоресценції та флуорохромії для виявлення контамінації посівного матеріалу та ферментацій при виробництві лізину / В. В. Смірнов, І. М. Фуртат, Л. О. Михальський, М. Г. Сергійчук, В. В. Згонник, І. О. Василевська // Мікробіол. журн. - 1999. - 61, № 1. - С. 84-94. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Ключ. слова: процес виробництва лізину, методи виявлення контамінації, пряма імунофлуоресценція, флуорохромія
Індекс рубрикатора НБУВ: Л89

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського