Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (8)Книжкові видання та компакт-диски (85)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=ДУБЧАК$<.>+<.>A=СЕРГІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 106
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Лейоміома матки та репродуктивне здоров'я жінок : [монографія] / І. Б. Вовк, А. Г. Корнацька, О. В. Трохимович, І. О. Баранецька, М. М. Бондаренко, Ю. М. Бондаренко, О. Ю. Борисюк, Н. Є. Горбань, О. Г. Даниленко, О. Д. Дубенко, А. Є. Дубчак, Т. Д. Задорожна, М. В. Зінченко, І. Ю. Карачарова, С. М. Килихевич, В. К. Кондратюк, Т. О. Лисяна, О. М. Полуянова, І. Г. Пономарьова, І. І. Ракша, О. О. Ревенько, З. І. Россоха, М. А. Флаксемберг, Г. В. Чубей, О. В. Шевчук; ред.: І. Б. Вовк, А. Г. Корнацька, О. В. Трохимович. - Вінниця : ТВОРИ, 2022. - 215 c. - Бібліогр.: с. 183-215 - укp.

Розглянуто питання етіології, патогенезу, діагностики та сучасні погляди на лікувальну тактику лейоміоми матки у жінок репродуктивного віку. Представлено нову концепцію патогенетичних механізмів розвитку цієї патології на підставі вивчення особливостей клінічного перебігу, мікробіоценозу, вірусного інфікування, гормонального та імунного гомеостазу, анатомо-функціональних, морфологічних, імуногістохімічних, ультраструктурних особливостей лейоміоми матки, генетичних досліджень. Окреслено нові підходи до тактики лікування в залежності від виду лейоміоми матки, її локалізації та розмірів. Розроблено поетапну систему персоніфікованого підходу лікувальних заходів у жінок з лейоміомою матки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1 + Р712.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО38741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дубчак Д. К. 
Перспективи стандартизації Інтернету речей у міжнародних організаціях зв'язку / Д. К. Дубчак, О. М. Ткаленко, К. В. Полонський // Зв'язок. - 2021. - № 2. - С. 13-16. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Як характерно для будь-якої нової концепції, процес стандартизації Інтернету речей пішов по шляху від осмислення архітектури мережі, вимог і можливостей "речей" і способів їх застосування до конкретних технологій, що дають змогу організувати в Інтернеті речей безпосередню взаємодію "речей" один з одним і з пристроями та людьми із зовнішнього оточення. Розглянуто особливості діяльності основних організацій, залучених до стандартизації IoT на глобальному рівні, визначено технологічні, економічні та соціальні вигоди стандартів ISO, запропоновано варіант побудови топології для дослідження протоколів IoТ, яка відповідає архітектурі Інтернету речей.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Дубенко О. Д. 
Оптимізація діагностики гіперпластичних процесів у гормонально залежних органах (матка, грудна залоза) на етапах реабілітації репродуктивної функції / О. Д. Дубенко, М. А. Флаксемберг, А. Є. Дубчак // Репродуктив. здоров'я жінки. - 2021. - № 6. - С. 27-31. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення стану грудних залоз (ГЗ) у жінок з лейоміомою матки (ЛМ) на тлі запальних захворювань статевих органів. На першому етапі досліджень проведено ретроспективний аналіз історій хвороб 246 жінок з безплідністю та ЛМ на тлі запальних захворювань та з супутньою патологією ГЗ, які лікувалися у відділенні планування сім'ї та реабілітації репродуктивної функції ДУ "ІПАГ ім. академіка О. М. Лук'янової НАМНУ" у 2015 - 2019 рр. На другому етапі проведено скринінгове ультразвукове обстеження з виявлення патології ГЗ, яке виконували на 6 - 11-й день менструального циклу. Вираженість клінічних проявів дисгормональної дисплазії грудної залози (ДДГЗ) залежить від впливу найбільш значущих чинників ризику, які асоціюють із захворюваннями ГЗ: пізній репродуктивний вік, кількість невдало закінчених вагітностей (аборт, викидень), захворювання статевих органів, вік менархе, характер менструального циклу, його порушення та тривалість менструації, термін безплідності та періоду вигодовування, супутня соматична патологія, особливо захворювання печінки, щитоподібної залози, часті стреси та обтяжена спадковість. Заключення: висока частота поєднання ЛМ та ДДГЗ у жінок з безплідністю свідчить про необхідність своєчасної діагностики та адекватної корекції даної патології як одного із чинників розвитку захворювань ГЗ та найбільш раннього застосування методів реабілітації репродуктивної функції. Це сприятиме підвищенню ефективності лікування безплідності та профілактиці маткової та мамологічної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.1-4 + Р569.714.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Головко В. М. 
Підвищення потужності генератора вітроустановки за рахунок зменшення повітряного проміжку між статором і ротором / В. М. Головко, Є. М. Дубчак, О. Ю. Заморока // Відновлюв. енергетика. - 2020. - № 1. - С. 36-41. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Збільшення потужності вітроустановки при мінімальних конструкційних змінах завжди було пріоритетним напрямком досліджень у вітроенергетиці. Жорстка залежність потужності на валу ротора вітроустановки від аеродинамічних характеристик лопаті відомі і втілені в інженерні рішення. Електромашинна частина вітроустановки комплектується загальнопромисловим виконанням синхронних або асинхронних генераторами, переваги та недоліки застосування яких всебічно відомі. Встановлено, що відношення потужності в генераторному режимі до потужності машини в двигунному режимі, стає більше одиниці в залежності від числа пар полюсів та потужності машини. Робота присвячена визначенню підвищення потужності асинхронної машини в генераторному режимі за рахунок впливу на магнітний потік гранично припустимим зменшенням повітряного проміжку між статором і ротором. Використано вдосконалену методику розрахунку параметрів і характеристик асинхронних машин с коротко замкненим ротором на базі уточнених Т-подібних заступних схем. В таких заступних схемах в контурі намагнічування параллельно приєднані один змінний індуктивний опір, що пов'язаний з результуючим полем взаємоіндукції, та декілька змінних активних опорів, значення яких пов'язані із змінами основних та додаткових (поверхневих та пульсаційних) втрат в магнітопроводах статора і ротора. При розрахунках, що були проведені за даною методикою, повітряний проміжок був зменшений в межах 0,05 мм, але, не досягав гранично допустимого значення 0,25 мм. Потужність машини приймалась від 1,1 до 4,0 кВт, як найбільш доцільною для малих вітроустановок для умов нашої країни, з числом пар полюсів 1,2 т а 3. Порівняння результатів з відомими даними, для діапазону потужності 1,1 - 4 кВт показує збільшення коефіцієнта використання для: 2р = 2 до 7 %, 2р = 4 до 18 %, а для 2р = 6 до 23 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: З626

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Медиковський М. 
Нейромережевий метод визначення активного складу вітрової електричної станції / М. Медиковський, Р. Мельник, М. Дубчак // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Інформ. системи та мережі. - 2020. - Вип. 8. - С. 55-64. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Надано результати дослідження можливостей застосування нейронних мереж (НМ) для розв'язання задачі визначення активного складу вітрової електричної станції (ВЕС) із врахуванням коефіцієнта ефективності кожної вітроелектричної установки (ВЕУ). Здійснено порівняльний аналіз отриманих результатів із відомими методами визначення активного складу ВЕС, такими як: метод динамічного програмування (МДП); МДП з обгрунтованим підвищенням заданого навантаження; модифікований МДП. Визначено переваги та недоліки використання кожного з досліджуваних методів, щодо можливості досягнення заданої потужності генерації за максимального коефіцієнту ефективності вибраних ВЕУ. Встановлено, що при використанні рекурентних НМ для розв'язання задачі визначення активного складу ВЕС, мінімальний лінійний коефіцієнт варіації різниці між потужністю, яку необхідно генерувати, та реальною потужністю визначеного активного складу ВЕС становить 2,7 %. За тих самих умов застосування інших відомих методів, зокрема модифікованого МДП, забезпечує досягнення цього параметра на рівні 0,05 %. При цьому час розв'язання задачі суттєво збільшується. Шляхом комп'ютерного моделювання встановлено, що за рівних умов час розв'язання задачі за допомогою НМ - 0,04 с, а за допомогою модифікованого МДП - 3,4 с. Отримані результати забезпечують можливість реалізації ефективних систем підтримки прийняття рішень при управлінні енергетичними потоками.


Індекс рубрикатора НБУВ: З627

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:ІСМ Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Корнацька А. Г. 
Застосування ультрасонографії для вибору тактики лікування жінок репродуктивного віку з лейоміомою матки / А. Г. Корнацька, А. Є. Дубчак, М. А. Флаксемберг, І. О. Баранецька // Буков. мед. вісн. - 2020. - 24, № 4. - С. 32-40. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Дубчак А. Є. 
Стресорна реакція у жінок з безплідністю, оперованих на придатках матки у плановому та ургентному порядку / А. Є. Дубчак, О. В. Мілєвський, Н. М. Обейд // Здоровье женщины. - 2018. - № 4. - С. 98-101. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення психоемоційного стану у жінок з безплідністю, яким було проведено хірургічне лікування на придатках матки у плановому та ургентному порядку. Було обстежено 120 жінок репродуктивного віку з трубно-перитонеальним фактором безплідності та доброякісними утвореннями яєчників, позаматковою вагітністю, яким проведено органозберігальне оперативне втручання на придатках матки (основна група). У плановому порядку хірургічне лікування було проведено 76 (63,7 %) обстеженим основної групи (1-а група); в ургентному порядку хірургічне лікування було проведено 44 (36,7 %) пацієнткам основної групи (2-а група). Залежно від доступу - лапароскопію (ЛС) з використанням монополярної або біполярної електрохірургії було проведено у 54 жінок 1-ї групи та у 24 пацієнток 2-ї групи, а лапаротомію (ЛТ) - у 22 пацієнток 1-ї групи та у 20 - 2-ї групи. У контрольну групу увійшли 20 пацієнток з реалізованою репродуктивною функцією без наявності безплідності (3-я група). 20 жінок репродуктивного віку з безплідністю без оперативного втручання увійшли у групу порівняння (4-а група). Вивчено вплив хірургічного лікування на придатках матки у 120 жінок з безплідністю на психоемоційний стан залежно від плановості оперативного втручання. У жінок, яким було проведено хірургічне лікування в ургентному порядку, виявлено, що виражена депресивність і невротичні прояви тісно пов'язані з порушенням сну, зниженням настрою, плаксивістю, подразливістю. Заключення: через місяць після оперативного втручання виявлено зниження рівнів депресії, тривожності, нервозності, що свідчить про позитивні зміни у психічному стані пацієнток та покращання стану внутрішнього комфорту у результаті відновлення соматичного благополуччя, підвищення впевненості в собі. Це є результатом косметичного ефекту та органозберігального хірургічного лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54 + Р715.765

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Дубчак А. Є. 
Причини хірургічного лікування придатків матки та його наслідки у жінок з безплідністю / А. Є. Дубчак, О. В. Мілєвський, Н. М. Обейд // Здоровье женщины. - 2018. - № 2. - С. 100-102. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета дослідження - визначення причин і наслідків хірургічного лікування придатків матки у жінок із безплідністю. Обстежено 120 жінок репродуктивного віку з трубно-перитонеальним фактором безплідності та доброякісними утвореннями яєчників, позаматковою вагітністю, яким проведено органозберігальне оперативне втручання на придатках матки в ургентному та плановому порядку. За результатами обстеження 76 жінкам основної групи (1-а група) хірургічне лікування проведено у плановому порядку, 44 пацієнткам основної групи (2-а група) хірургічне лікування проведено в ургентному порядку. Причинами хірургічного втручання у жінок із безплідністю на придатках матки в ургентному порядку була апоплексія яєчника, порушена позаматкова вагітність, у плановому порядку - доброякісні утворення яєчників, апоплексія яєчника, непорушена трубна вагітність. Виявлено погіршення показників оваріального резерву яєчників, який значною мірою залежить від плановості хірургічної терапії та супутнього обсягу оперативного втручання, та психологічну дезадаптацію більшості обстежених пацієнток, хірургічне лікування яким було проведено в ургентному порядку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.765

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гриценко И. А. 
Нелинейные явления при колебаниях кварцевого камертона, погруженного в сверхтекучий гелий / И. А. Гриценко, Т. А. Дубчак, К. А. Михайленко, С. С. Соколов, Г. А. Шешин // Физика низ. температур. - 2018. - 44, № 1. - С. 46-52. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Проведены эксперименты по возбуждению гидродинамических потоков в сверхтекучем гелии при вынужденных колебаниях кварцевого камертона, погруженного в жидкость. Исследованы нелинейные колебания, которые возникают при увеличении вынуждающей силы и проявляются искажением формы резонансной амплитудно-частотной характеристики по сравнению с лоренцевыми кривыми, типичными для предельно малой силы. Нелинейные резонансные кривые описаны с использованием уравнения Дуффинга, параметры которого установлены при сравнении теоретического расчета с экспериментальными данными. Зависимость скорости колебаний ножек камертона от вынуждающей силы, установленная на основании уравнения Дуффинга, оказывается близкой к зависимости, ранее полученной для квазиламинарного течения He II и содержащей кубический по скорости вклад в силу взаимного трения, обусловленную рассеянием фононов на квантованных вихрях в турбулентном потоке.


Індекс рубрикатора НБУВ: В325.6 + В368.321

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Дубчак А. Е. 
Современные методы лечения воспалительных заболеваний шейки матки у женщин репродуктивного возраста (обзор литературы) / А. Е. Дубчак, А. В. Милевский // Репродуктив. эндокринология. - 2018. - № 1. - С. 16-20. - Библиогр.: 28 назв. - рус.

Описаны современные взгляды на проблему воспалительных заболеваний шейки матки - цервицита с наличием эктопии, эрозии, эктропиона или без них. Сделан акцент на том, что развитие заболевания происходит вследствие двух причин: постоянное действие (персистенция) возбудителя - этиология воспаления; повышенная концентрация провоспалительных цитокинов - фактора некроза опухоли и интерлейкина-1 - патогенез воспаления. Цитокин-индуцированная активация и выход лейкоцитов из сосудистого русла приводит к повреждению тканей, развитию клинических проявлений воспаления, способствует хронизации процесса и возникновению рецидивов. Поэтому рациональная терапия воспалительных заболеваний шейки матки должна быть комплексной и включать в себя этиотропный и патогенетический компонент. При выборе этиотропной терапии следует учитывать возрастающую устойчивость возбудителей к основным актимикробным препаратам. При этом резистентность к нитрофуранам возникает крайне редко. Нифуратель (Макмирор Комплекс) - нитрофуран последнего поколения, единственный препарат данной группы для местного применения в гинекологии, обладает выраженным бактерицидным эффектом против широкого спектра возбудителей (бактерии, грибы, простейшие) и обеспечивает надежную эрадикацию микроорганизмов. В препарате Макмирор Комплекс в виде вагинального крема выраженный бактерицидный эффект нифурателя сочетается с высокой текучестью и выраженными адгезивными свойствами карбомерной основы крема, что обеспечивает надежное покрытие шейки матки и высокую концентрацию действующего вещества в очаге поражения. В качестве патогенетической терапии воспаления рекомендован бензидамина гидрохлорид (Тантум Роза) - единственное местное нестероидное противовоспалительное средство в гинекологии, которое обеспечивает мощное угнетение синтеза провоспалительных цитокинов - фактора некроза опухоли и интерлейкина-1 - уже на самых ранних этапах. Таким образом, комбинированная терапия Макмирор Комплекс вагинальный крем (нифуратель) и Тантум Роза (бензидамина гидрохлорид) осуществляет комплексное влияние на этиологию и патогенез заболевания, обеспечивает убедительное клиническое выздоровление и предупреждение рецидивов при воспалительных заболеваниях шейки матки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р714.42

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Дубчак А. Є. 
Вагінальний мікробіом у жінок з безплідністю, яким було проведено хірургічне лікування на придатках матки / А. Є. Дубчак, О. В. Мілєвський, Н. М. Обейд // Здоровье женщины. - 2018. - № 8. - С. 98-102. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54 + Р715.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Дубчак Г. М. 
Психологія становлення професійної стресостійкості майбутніх фахівців соціономічних професій : автореф. дис. ... д-ра психол. наук : 19.00.07 / Г. М. Дубчак; Національна академія педагогічних наук України, Інститут психології імені Г. С. Костюка. - Київ, 2018. - 36 c. - укp.

Теоретично узагальнено та вирішено важливу наукову проблему становлення професійної стресостійкості майбутніх фахівців соціономічних професій в руслі системного підходу. Доповнено й уточнено психологічний зміст наукового поняття «професійна стресостійкість». Обгрунтовано концепцію професійної стресостійкості таких фахівців соціономічних професій. Запропоновано теоретичні та прикладні підходи до її вивчення. Розроблено загальну концептуальну модель становлення професійної стресостійкості цих фахівців, компоненти якої функціонують як цілісна система, детермінуючи та взаємно доповнюючи один одного, що дає змогу встановлювати не тільки основні закономірності та механізми впливу на процес професійного становлення фахівця, а й визначати психологічні фактори й особливості стресостійкості фахівців професій типу «людина-людина», які утрудняють їх професійний та особистісний розвиток. Обґрунтовано методичне забезпечення діагностики професійної стресостійкості фахівців соціономічних професій. Поглиблено уявлення щодо впливу індивідних, особистісних і суб’єктно-діяльнісних властивостей на формування та ступінь прояву професійної стресостійкості у майбутніх фахівців соціономічних професій. Запропоновано психодіагностичний алгоритм прогнозування рівня професійної стресостійкості майбутніх фахівців цих професій із застосуванням методів регресійного аналізу. Розроблено програму розвитку професійної стресостійкості фахівців соціономічних професій та емпірично підтверджено її ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю9 р30-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434338 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Гриценко И. А. 
Рассеяние фононов на квантованных вихрях при квазиустойчивом ламинарном режиме течения сверхтекучего гелия / И. А. Гриценко, Т. А. Дубчак, К. А. Михайленко, С. С. Соколов, Г. А. Шешин // Физика низ. температур. - 2018. - 44, № 8. - С. 959-963. - Библиогр.: 21 назв. - рус.

Проведены экспериментальные исследования коэффициента сопротивления квазиустойчивому ламинарному потоку сверхтекучего He II при колебаниях кварцевого камертона, погруженного в жидкость при температуре 140 мК. В результате анализа различных аддитивных вкладов в значение коэффициента сопротивления установлен вклад от процесса баллистического рассеяния фононов на квантованных вихрях сверхтекучего гелия при малых амплитудах колебаний ножек камертона, который при увеличении амплитуды этих колебаний и количества квантованных вихрей сменяется новым процессом. Показано, что наблюдаемые экспериментальные зависимости коэффициента сопротивления от скорости потока жидкости могут быть объяснены многократным рассеянием фононов, которое ранее в качестве диссипационного механизма не предлагалось. Построена зависимость эффективного сечения процесса многократного рассеяния фононов от скорости колебаний ножек камертона.


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.32 + В253.320.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ланде Д. В. 
Наукометричний аналіз мереж термінів за публікаціями наукового колективу / Д. В. Ланде, І. В. Балагура, С. Д. Погорілий, Н. А. Дубчак // Реєстрація, зберігання і оброб. даних. - 2017. - 19, № 1. - С. 34-39. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Запропоновано використовувати мережі термінів для визначення перспективних наукових напрямів досліджень і визначати терміни, які містяться на перетині мереж наукового колективу та загальних за галуззю в реферативній базі даних. Використання алгоритму представлено на прикладі аналізу мереж термінів із використанням наукових публікацій з фізики в базі даних Scopus наукового колективу Київського національного університету імені Тараса Шевченка.


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 в4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Дубчак А. Є. 
Особливості оваріального резерву у жінок з безплідністю після органозберігальних операцій на органах малого таза / А. Є. Дубчак, О. Д. Дубенко, О. В. Мілєвський, Н. М. Обейд // Здоровье женщины. - 2017. - № 3. - С. 46-49. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Оваріальний резерв (ОР) - важлива складова частина репродуктивного потенціалу жінок, що полягає у можливості яєчників забезпечувати ріст повноцінних фолікулів, що містять здорові, здатні до запліднення яйцеклітини. Мета дослідження - вивчення особливостей ОР у жінок з безплідністю після органозберігальних операцій на органах малого таза. Обстежено 128 жінок з безплідністю та гіперпластичними захворюваннями матки та придатків (ГЗМП). Із них 54,5 % мали хронічний запальний процес внутрішніх статевих органів (ХЗПВСО). Сорок дві пацієнтки з ГЗМП на тлі ХЗПВСО лікувались консервативно, 28 пацієнткам із ГЗМП на тлі ХЗПВСО проведено органозберігальне лікування, 27 жінкам із ГЗМП без ХЗПВСО проведено консервативне лікування та 31 пацієнтці з ГЗМП без ХЗПВСО проведено органозберігальне лікування. Вивчено об'єм яєчників і кількість антральних фолікулів (АФ), рівень антимюллерова гормону (АМГ). В обстежених жінок після хірургічного лікування виявлено зменшення об'єму яєчників і кількості АФ, в основному за рахунок резекції яєчників. Відзначено також зниження рівня АМГ. Причому об'єм оперованих яєчників у групі пацієнток, яким виконано цистектомію, був значно нижчим, ніж у пацієнток після резекції або біполярної електродеструкції капсули кісти. Такі зміни ОР у післяопераційний період можна пояснити обсягом оперативного втручання не тільки на матці, а й на яєчниках. Зроблено висновки, що стан ОР у жінок з безплідністю на тлі лейоміоми матки значною мірою залежить від супутнього обсягу оперативного втручання. Цистектомія або резекція яєчників навіть у щадному обсязі супроводжується ризиком зменшення кількості примордіальних і антральних фолікулів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.55 + Р712.54 + Р715.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Авер'янова Т. В. 
Реєстр хворих із гострим інфарктом міокарда Київської області: перші результати аналізу / Т. В. Авер'янова, В. М. Биков, С. Д. Близнюк, В. В. Бойко, В. В. Гавриленко, О. Л. Глуговський, О. Є. Драй, О. Г. Дубчак, Л. Г. Єрмолаєва, Ю. І. Залізна, А. В. Залізний, Т. І. Іващенко, В. Б. Клименко // Серце і судини. - 2017. - № 1. - С. 8-17. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Організація Реєстру хворих із гострим інфарктом міокарда (ГІІ) Київської області сприяє підвищенню рівня своєчасної та адекватної допомоги пацієнтам з гострими коронарними синдромами. Постійний реєстровий контроль за термінами госпіталізації, способом реперфузійної терапії, адекватної медикаментозної терапії пацієнтів після виписування зі стаціонару та можливість аналізу віддалених результатів спостереження нададуть змогу ефективно змінити систему лікування хворих із ГІІ відповідно до сучасних клінічних протоколів (наказ МОЗ України від 02.07.2014 р. № 455, Уніфікований клінічний протокол "Гострий коронарний синдром з елевацією сегмента ST", наказ МОЗ України від 03.03.2016 р. № 164, Уніфікований клінічний протокол "Гострий коронарний синдром без елевації сегмента ST"). Реєстр надав змогу уперше проаналізувати діагностику й ефективність лікування окремо пацієнтів зі STEMI і з NSTEMI, виявити основні проблеми в діагностиці, транспортуванні, визначити основні шляхи розвитку Регіональної реперфузійної мережі в Київській області. Уже на перших етапах аналізу виявлено невідповідності між "офіційними" статистичними даними про летальність пацієнтів з ГІІ і даними Реєстру. Нижчі показники летальності за даними Реєстру більш реалістичні та практично унеможливлюють похибки, притаманні офіційним статистичним даним, які часто пов'язані з поєднанням інформації про летальність хворих з різною нозологією у клініках України. У розпорядженні організаторів Реєстру тепер є сучасні та точні індикатори розвитку ургентної кардіології в області.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4КИЇ)026.241.0 + Р410.140.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Дубчак Л. О. 
Телемедицина: сучасний стан та перспективи розвитку / Л. О. Дубчак // Системи оброб. інформації. - 2017. - Вип. 1. - С. 144-146. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто історію розвитку та сучасний стан телемедицини в Україні та світі. Аналіз показує, що телемедицина в Україні розвинена на даний час досить слабо в порівнянні зі світовими аналогами, тому розробка таких систем передачі та опрацювання медичної інформації є актуальною задачею. Крім того, виділено основні проблеми, які виникають в процесі розробки та експлуатації телемедичних систем, і можливі шляхи їх вирішення. Аналіз проведених досліджень дозволяє побудувати працездатну телемедичну систему зі зрозумілим для медичного працівника інтерфейсом та достатнім рівнем захисту інформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р. с17

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Дубчак Л. О. 
Нечітка система діагностування патологічних станів молочної залози на основі гістологічних зображень / Л. О. Дубчак, С. О. Вербовий, Н. А. Максимів, Т. В. Дацко // Інформатика та мат. методи в моделюванні. - 2017. - 7, № 1/2. - С. 47-53. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розповсюдженість раку молочної залози посідає перше місце в структурі онкологічних захворювань жінок. Експертна постановка діагнозу таких патологічних станів базується на якісних показниках аналізу гістологічних зображень, тому розробка засобів їх опрацювання дозволяє зробити процес постановки правильного діагнозу швидшим та точнішим для експерта. Запропоновано нечітку систему діагностування передракових та ракових станів молочної залози, що базується на ознаках, отриманих від лікаря-діагноста. Розроблена система може застосовуватися в онкомедицині, що дозволить здійснювати постановку діагнозу в реальному часі та виключаючи суб'єктивний характер постановки діагнозу лікарем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Березький О. Й. 
Розподіл доступу в інтелектуальній системі автоматизованої мікроскопії / О. Й. Березький, Л. О. Дубчак, О. Й. Піцун // Системи оброб. інформації. - 2017. - Вип. 4. - С. 223-229. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто сучасний стан систем автоматизованої мікроскопії (САМ) та їх застосування в телемедицині. Аналіз показує, що розробка політики безпеки таких САМ є актуальною задачею. Крім того, виділено основні користувачі системи автоматизованої мікроскопії та здійснено розподіл їх прав доступу до інформації. На основі проведених досліджень спроектовано і програмно реалізовано інтелектуальну систему автоматизованої мікроскопії з адаптивним графічним інтерфейсом різних типів користувачів для опрацювання біомедичних зображень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.с05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Дубчак О. Б. 
Організаційна модель диференціації та індивідуалізації навчання психології в закладах післядипломної педагогічної освіти : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.10 / О. Б. Дубчак; ВНЗ ''Ун-т економіки та права "КРОК". - Київ, 2016. - 23 c. - укp.

Проаналізовано тенденції розвитку післядипломної освіти педагогічних кадрів в Україні, проблеми навчання дорослих. Визначено, що у вчителів існують усвідомлені та неусвідомлені психологічні проблеми. Усвідомлені проблеми вчителі у своїй практичній діяльності вирішують самостійно або із залученням фахівців. Неусвідомлені проблеми як особистого характеру, так і професійної екологічності спричиняють різного роду професійні деформації, які впливають на робочі відносини і є причиною особистої дисгармонії. На основі системного теоретичного аналізу розроблено організаційну модель, яка складається з п'яти етапів: пропедевтичний, діагностичний, основний, додатковий, підсумково-рефлексивний. Визначено зміст, особливості організації і форми викладання психології в системі післядипломної педагогічної освіти на засадах диференціації та індивідуалізації. Розроблено й експериментально апробовано комплексну програму організації курсової підготовки з психології для всіх категорій, яка базується на потребах і запитах педагогів, попередніх знаннях і професійному досвіді, доведено її ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю940.3 + Ю949.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА420955 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського