Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Автореферати дисертацій (24)Книжкові видання та компакт-диски (341)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗАВГОРОДН$<.>+<.>A=ВЛАДИСЛАВ$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 541
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дейнеко Л. В. 
Міжнародний досвід повоєнного відновлення промисловості / Л. В. Дейнеко, О. О. Ципліцька, О. М. Кушніренко, Н. Г. Гахович, М. Ю. Завгородня // Економіка України. - 2023. - № 6. - С. 23-52. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Проаналізовано довоєнний і повоєнний стан промислового розвитку країн Європи, Азії і Африки, які переживали війни й конфлікти у XX - XXI ст. Розглянуто наслідки імплементації макроекономічної політики і заходів, спрямованих на підтримку промисловості й бізнес-клімату. Визначено роль держави і міжнародних організацій у стимулюванні трансформаційних процесів у промисловому секторі країн світу в повоєнний період. Виокремлено інституційні імпульси і бар'єри у формуванні стратегічної лінії розвитку промисловості держав - учасниць збройних конфліктів і воєн.



Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Завгородня А. А. 
Аналіз поведінки українського споживача у вимірі психологічних типів Карла Юнга (контекст делінквентності в умовах війни) / А. А. Завгородня // Укр. соціум. - 2023. - № 2. - С. 77-87. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Турбулентне конкурентне середовище спонукає підприємців застосовувати дедалі нові інноваційні методи та інструменти для приваблювання споживачів до своєї продукції або послуг. Нині в теорії та практиці науки про поведінку споживачів використовуються психологічні засоби та прийоми, які змушують споживача привернути увагу до виробу (послуги) й придбати його. Отже, для збільшення продажів бізнес використовує психологічний вплив на споживача, що спричиняє зростання фінансових результатів компанії. Проаналізовано можливі засоби та прийоми впливу на поведінку споживача з урахуванням психологічних типів К. Юнга та сугестивних факторів (економічних, соціальних, правових, психологічних, інноваційних), а також представлено різні моделі поведінки споживача (мікроекономічні, соціальні, психологічні, інтегровані) з використанням засобів і прийомів впливу відповідно до даних типів і факторів. Україна борониться від російської агресії з 2014 р. А з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 р. відбулася трансформація свідомості громадян України, і поведінка українських споживачів суттєво змінилася. Адже ця війна має не тільки фізичні наслідки, але й впливає на психологічний стан українців, зокрема на їх поведінку як споживачів. Війна забирає життя та здоров'я, змушує людей залишати свої домівки та бути на відстані з близькими. Фактично все населення України живе у постійному стресі. Виникає великий страх щодо незахищеності у житті кожного громадянина. Всі зазнають неминучого впливу війни на психологічне здоров'я. Вона має негативні фізичні та емоційні наслідки як для учасників бойових дій, так і для цивільних. Душевний біль виникає не лише через безпосередню загрозу життю, насильство, каліцтво або смерть близьких, але й через інші стресори: економічні труднощі, невпевненість у життєвих перспективах. Потреби споживача в період війни трансформувалися в проблеми. Психологічний вплив на поведінку споживача змінився внаслідок причин, що зумовлюють делінквентну поведінку (смерть, демонстрування влади, насильство, залякування, інформаційно-психологічні операції, інформаційні війни, міграцію, ядерний тероризм, мародерство тощо). Делінквентні дії під час війни спричинили попит на товари (послуги) для допомоги іншим, унормування повсякденного життя, виживання. Український споживач з початком війни змінився.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)420-17 + У010.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

"Орієнталістська парадигма" у дослідженні східних філософій XIX - перша половина XX ст. / О. А. Ярош, Ю. Ю. Завгородній, А. Ю. Стрелкова, С. В. Капранов, О. В. Кіхно, К. В. Малахова; ред.: О. А. Ярош; Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди. - Київ : Наукова думка, 2023. - 242, [1] c. - (Проєкт "Наукова книга"). - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Дослідження присвячено теоретичному осмисленню "орієнталістської парадигми" як етапу у вивченні східних філософій, що, своєю чергою, сприятиме глибшому розумінню соціокультурних процесів у країнах Сходу. Автори звертаються до історіографії вивчення різних інтелектуальних традицій Сходу, від індійської філософії до хасидизму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(5)5/6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867249 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Мельник Т. 
Конкурентні переваги ІТ-сектору України / Т. Мельник, Є. Завгородня // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2023. - № 1. - С. 42-59. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Впровадження здобутків сфери інформаційних технологій у бізнес-моделі компаній зі США, Великобританії та країн Західної Європи якісно та кількісно покращує показники підприємницької діяльності, однак забезпеченість ІТ-кадрами цих країн значно менша за зростаючий попит галузей економік на таких фахівців, що змушує компанії шукати кваліфіковані ІТ-кадри за кордоном. З огляду на експортну орієнтацію вітчизняного ІТ-сектору та зростаючий попит компаній зі США, Великобританії та країн Західної Європи на ІТ-фахівців з країн Східної Європи необхідно провести змістовний компаративний аналіз ІТ-сектору України та ключових ІТ-експортерів у регіоні з визначенням факторів впливу на конкурентоспроможність з метою покращення конкурентних позицій ІТ-сектору України. Мета статті - ідентифікація чинників впливу на формування конкурентних переваг ІТ-сектору України серед інших країн регіону, місце та перспективи функціонування вітчизняного ІТ-сектору. Методами дослідження є загальнонаукові та спеціальні методи. Розглянуто динаміку позицій ІТ-сектору України в експорті країн регіону Східної Європи протягом 2014 - 2021 рр., ідентифіковано та досліджено фактори впливу на конкурентоспроможність ІТ-сектору України серед країн Східної Європи, зазначено головні проблеми, які гальмують розвиток ІТ-сектору України. Висновки: головними конкурентними перевагами ІТ-сектору України є значний кадровий потенціал і швидкість його поповнення, вартість доступу до Інтернету та послуг ІТ-фахівців, а також їх професійний досвід та мотивація. Головними факторами гальмування розвитку ІТ-сектору України є макроекономічна та політична невизначеність, що значно впливає на інвестиційну привабливість та міграцію висококваліфікованих фахівців.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)391-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Коваленко Станіслав Олександрович : біобібліогр. покажч. / ред.: , Г. М. Голиш; уклад.: В. А. Завгородня,; Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького. - Черкаси : Вертикаль, 2023. - 63 c. - (Серія: Бібліографія вчених Черкаського національного університету імені Богдана ХмельницькогоБібліографія вчених Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького; вип. 30; вип. 30). - укp.

У покажчику із серії «Бібліографія вчених Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького» представлено відомості про життя та науково-педагогічну діяльність вченого, доктора біологічних наук, професора кафедри анатомії, фізіології та фізичної реабілітації навчально-наукового інституту фізичної культури спорту і здоров’я Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Подано вичерпну інформацію про його науковий доробок. Покажчик приурочено до 60-річчя від дня народження знаного вченого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.д(4УКР) Коваленко С.О.

Шифр НБУВ: ВА864650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Захід-Схід: культура і мистецтвознавчі надбання. Пам'яті видатних митців України присвячується. До ювілею Г. Сковороди : зб. наук. пр. / ред.: О. Л. Олійник, О. В. Оганезова, О. Маркова, Г. Ф. Завгородня, О. Л. Зосім, О. В. Муравська, А. В. Соколова, Д. В. Андросова, С. В. Мірошниченко, Т. Ф. Моторна; Одеська національна музична академія імені А. В. Нежданової, Національна спілка композиторів України. - Київ : Ліра-К, 2023. - 356 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Розглянуто світ Г. Сковороди у хоровій творчості В. Кирейка. Увагу приділено формуванню навичок вокалізації в класі професора Н. Войцеховської. Розглянуто динаміку ансамблю вокального дуету в українській музиці. Досліджено французьку специфіку виявлення ліризму в оперному співі. Висвітлено жанрово-стильові аспекти "Симфонії жалобних пісень" X. Гурецького. Проаналізовано конфуціанські мотиви в дитячій музиці Китаю. Розглянуто історичну динаміку контральтового співу в оперному вокалі Нового часу. Досліджено культурфілософію Г. Скороводи в системі наукового дискурсу та пізнання XXI ст. Висвітлено педагогічно-ціннісний аспект дистанційного навчання зі спеціалізованих музичних дисциплін. Увагу приділено інваріантності бінарного поліфонічного циклу та його трансформації у фортепіанному мистецтві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч11 я431(4УКР) + Щ10 г(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Кубрак М. А. 
Проблеми стадіювання ускладнених форм карциноми ободової кишки у пацієнтів, оперованих в ургентному порядку в умовах загальнохірургічного стаціонара / М. А. Кубрак, С. М. Завгородній, М. Б. Данилюк // Патологія. - 2023. - 20, № 1. - С. 45-49. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - здійснити аналіз результатів хірургічного лікування та патоморфологічного дослідження препаратів хворих, які оперовані ургентно з приводу ускладнених форм раку ободової кишки, та оцінити їхній вплив на правильність стадіювання пухлинного процесу в післяопераційному періоді. Здійснено аналіз результатів патоморфологічних досліджень 71 (100 %) пацієнта, які перебували на лікуванні на базі хірургічного відділення з приводу ускладнених форм раку ободової кишки. У всіх пацієнтів (100 %) виявили аденокарциному товстого кишківника: у 3 (4,23 %) хворих діагностували муцинозну аденокарциному, в 68 (95,77 %) випадках аденокарцинома не уточнена. У 44 (61,97 %) пацієнтів виявили помірнодиференційовану аденокарциному товстого кишківника, у 25 (35,21 %) - низькодиференційовану, в 2 (2,82 %) випадках - високодиференційовану пухлину. Висновки: у разі оперативних втручань з приводу ускладнених форм раку ободової кишки лімфатична дисекція в мінімальному обсязі (D1) здійснена 54 (76,06 %) хворим, без видалення лімфатичних вузлів прооперували 17 (23,94 %) пацієнтів. Недостатній рівень виконання лімфатичних дисекцій у хворих з ускладненими формами злоякісної патології товстого кишківника не дає змогу оцінити реальну картину метастатичного ураження регіонарних лімфовузлів і правильно визначити стадію pN за TNM 8 (у 17 (23,94 %) хворих взагалі не здійснили патоморфологічне оцінювання, в 40 (56,34 %) пацієнтів у препараті не наведена кількість досліджених лімфатичних вузлів). У структурі стадійності онкопатології в 12 (16,90 %) хворих стадію онкозахворювання визначили лише за критерієм ступеня інвазії (Т), ще у 5 (7,04 %) - за даними інструментального обстеження й інтраопераційної ревізії (клінічно), стадія була завищена. Те, що не здійснили чітке послідовне оцінювання макроскопічних, мікроскопічних, імуногістохімічних і молекулярних характеристик пухлинного процесу в 17 (23,94 %) пацієнтів, призвело до неточностей під час визначення стадійності пухлинного процесу, а отже вплинуло на прогноз щодо рецидивування та виживаності хворого, тактику післяопераційного лікування.



Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Визначення рівня та оцінювання загроз енергетичній безпеці : зб. аналіт. доп. / О. М. Суходоля, Г. Л. Рябцев, Ю. М. Харазішвілі, Д. Г. Бобро, С. П. Завгородня; ред.: О. М. Суходоля; Національний інститут стратегічних досліджень, "Центр безпекових досліджень", громадська організація. - Київ : НІСД, 2022. - 159 c. - (Серія "Національна безпека"Національна безпека). - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Розкрито методологію системного підходу до проведення аналізу реалізації політики у сфері енергетичної безпеки. Застосовано методологію до визначення сфери і предмета енергетичної безпеки як об'єкта управління. Запропоновано методику та сформовано набір індикаторів оцінки рівня енергетичної безпеки. Проведено розрахунки рівня енергетичної безпеки станом на 2020 р. Визначено і класифіковано загрози енергетичній безпеці. Висвітлено загальні підходи до оцінювання загроз, розроблено їх методику. Ідентифіковано та проаналізовано загрози енергетичній безпеці України, наведено дані про їх оцінювання станом на 1 вересня 2021 р. Надано рекомендації органам виконавчої влади щодо застосування методології визначення рівня енергетичної безпеки й оцінювання загроз у системі забезпечення енергетичної та національної безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: З1 + Х819(4УКР)122.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Поліцейська деонтологія : навч. посіб. / В. О. Боняк, Т. О. Жеглінська, Ю. С. Завгородня, Ю. В. Олійник , В. Б. Саксонов, Д. А. Селіхов; Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ. - Дніпро : Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ, 2022. - 142 c. - Бібліогр.: с. 137-142 - укp.

У навчальному посібнику, який підготовлено згідно з програмою навчальної дисципліни «Поліцейська деонтологія», висвітлено міжнародні та вітчизняні деонтологічні засади професійної діяльності поліції, розкрито ключові питання кожної з тем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011 я73 + Ю752 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Бурєннікова Н. В. 
Теоретичні засади результативності трансферу технологій: сутність, оцінювання, управління / Н. В. Бурєннікова, Л. Г. Козлов, Ю. А. Бурєнніков, І. В. Завгородній // Бізнес Інформ. - 2022. - № 7. - С. 162-170. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Мета роботи - висвітлення оновлених теоретичних підходів до сутності, значення й оцінювання результативності процесу трансферу технологій (з урахуванням такої стадії трансферу, як конструкторсько-технологічний супровід процесів виготовлення нового обладнання для промислових підприємств) у межах обраної моделі управління (зокрема, авторського SEE-управління) для подальшої розробки рекомендацій щодо їх практичного застосування в контексті інноваційного розвитку підприємств промисловості. Наукову новизну статті становить окреслення новітніх підходів до застосування моделей складових результативності з відповідними показниками в них для визначення, вимірювання й оцінювання результативності процесу трансферу технологій промислових підприємств у контексті процесного, системного та холістичного підходів з акцентуванням уваги на можливості використання цих моделей як перевірених на практиці позитивним досвідом понад 25 останніх років. Доведено, що корисним інструментом SEE-управління результативністю процесу трансферу технологій може служити авторська матриця результативності для візуалізації можливих коректив індексів її складових. Підкреслено, що результати обчислень на основі конкретних даних промислових підприємств за моделями складових результативності процесу трансферу технології можуть бути підставою для прийняття управлінського рішення щодо доцільності реалізації певної наукової розробки. Зазначено, що застосування системи показників у моделях складових результативності для процесу трансферу технологій дає змогу на практиці реалізувати комплексний підхід до аналітичної, прогностичної та інших складових управління (зокрема, SEE-управління) трансфером технологій, починаючи з прийняття рішення про доцільність трансферу та закінчуючи оцінюванням його результативності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55-212.1 + У9(4УКР)301-07

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Мельник Т. 
ІТ-сектор України на світовому ринку: 2022 / Т. Мельник, Є. Завгородня // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2022. - № 6. - С. 17-36. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Останніми роками Україна стабільно розвивається та досягає успіхів як перспективний гравець на світовому ринку інформаційних технологій. Оскільки дистанційна робоча сила та цифровізація операцій стають пріоритетними напрямами бізнесу, роль України в поточних зусиллях з реструктуризації світової економіки зростатиме. З початком повномасштабних бойових дій росії в Україні вітчизняний ІТ-сектор залишається одним з небагатьох, які можуть і надалі підтримувати національну економіку, тому дослідження стану, специфіки функціонування та ризиків українського ІТ-сектору в умовах війни мають враховуватися за формування перспектив подальшого функціонування галузі. Мета статті - визначення специфіки функціонування та ваги ІТ-сектору в економіці України до та під час повномасштабних воєнних дій, ідентифікація проблем, спричинених війною, впливу війни на ринок праці в ІТ-сегменті, розробка пропозицій щодо їх вирішення. Методами дослідження є загальнонаукові та спеціальні. Розглянуто динаміку та тренди українського ІТ-сектору до початку повномасштабних воєнних дій, проаналізовано зовнішню торгівлю ІТ-послугами України за 2017 - 2021 рр. Порівняно попит на ІТ-фахівців до та після початку повномасштабних воєнних дій на території України, виявлено основні проблеми ІТ-сектору, спричинені війною. Проаналізовано внесок українських ІТ-компаній в економічну стабільність України. Висновки: головними чинниками стабільності українського ІТ-сектору залишаються ефективний кризовий менеджмент ІТ-компаній, досвід віддаленої роботи та позитивна репутація на світовому ринку. Для післявоєнного відновлення українського ІТ-сектору доцільно використовувати податкові пільги та субсидії, венчурне інвестування (грантова допомога), механізми інтенсифікації співпраці між ІТ-компаніями України та іноземними партнерами, створення іноземних представництв для просування вітчизняного ІТ-сектору за кордоном.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)391 + У9(4УКР)80

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Завгородня Н. Ю. 
Інсулінорезистентність та мікробні метаболіти кишечника при дитячому ожирінні / Н. Ю. Завгородня, І. А. Кленіна, О. М. Татарчук, О. І. Грабовська, О. П. Петішко // Гастроентерологія. - 2022. - 56, № 3. - С. 171-178. - Бібліогр.: 49 назв. - укp.

Вивчено вміст фекальних коротколанцюгових жирних кислот (SCFA) та їх зв'язок з інсулінорезистентністю в дітей з ожирінням. Установлено, що кишкова мікрофлора в дітей з ожирінням характеризується змінами якісного складу та зростанням метаболічної активності кишкової мікрофлори. Помірне підвищення HOMA-IR супроводжується зростанням концентрації прозапальних цитокінів, уміст яких корелює з умістом оцтової, пропіонової кислот та зниженням метаболічної активності кишкової мікрофлори. Прогресування інсулінорезистентності супроводжується подальшим зростанням концентрації прозапальних цитокінів, рівень HOMA-IR корелює з умістом пропіонової SCFA. Отже, модуляція вмісту SCFA може бути перспективним способом терапевтичного впливу з метою корекції інсулінорезистентності та ожиріння в дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.202.1 + Р733.415.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Завгородній В. А. 
Поняття функції постанов Суду Ради Європи / В. А. Завгородній // Наук.-інформ. вісн. Івано-Франків. ун-ту права ім. Короля Данила Галицького. Сер. Право. - 2022. - № 13. - С. 91-97. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - з'ясування характерних ознак, що притаманні функціям постанов Суду Ради Європи та формулювання на цій основі дефініції однойменного поняття. Методологія. Теоретичний інструментарій дослідження склали: універсальні гносеологічні принципи пізнання, комплексний, діалектичний, аксіологічний підходи, загальнонаукові та спеціально-наукові методи пізнання. Зокрема, під час дослідження використовувались наступні методи наукового пошуку: аналіз, синтез, індукції, дедукції, структурний, системний, техніко-догматичний. Результати. У підсумку дослідження встановлено, що функції постанов Суду Ради Європи - це основні напрями впливу результатів волевиявлення ЄСПЛ на свідомість і поведінку право-дієздатних суб'єктів з метою гарантування конвенційних прав і основоположних свобод людини, що перебуває під юрисдикцією держави-учасниці Конвенції. Наукова новизна. Обгрунтована дефініція та визначені характерні ознаки функцій постанов Суду Ради Європи, як правових актів, що ухвалюються по суті справи та мають дуальну юридичну природу. Практична значимість. Результати дослідження можуть бути використані для подальших наукових розвідок у цій царині, а також у правозастосовній діяльності суб'єктів, уповноважених на імплементацію постанов Європейського суду з прав людини в національний правопорядок України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73788 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Актуальні проблеми забезпечення національної безпеки, оборони та розвідки: зарубіжний і вітчизняний досвід. Основи національної безпеки : монографія / В. В. Колюх, Є. О. Романенко, А. О. Каляев, О. В. Устименко, А. І. Семенченко, В. І. Гурковський, Ю. О. Ярмоленко, Т. І. Блистів, М. А. Дмитренко, В. Т. Колесник, В. Г. Верещак, С. П. Завгородня, С. О. Борисевич, Н. М. Корчак, Р. Р. Марутян, С. Ф. Дмитрук, П. В. Крисяк; ; Всеукраїнська асмамблея докторів наук з державного управління. - Київ : Ліра-К, 2022. - 407 c. - Бібліогр.: с. 377-407 - укp.

Увагу приділено зарубіжному та вітчизняному досвіду вирішення актуальних проблеми забезпечення національної безпеки, оборони й розвідки. Досліджено історичні, правові та політичні аспекти діяльності у сфері забезпечення національної безпеки України та провідних країн світу. Проблеми забезпечення вітчизняної безпеки розкрито з урахуванням набутого досвіду під час протидії військовій агресії Росії та ухваленого нового законодавства України у сфері національної безпеки. Висвітлено засади національної безпеки держави. Охарактеризовано цілі державної політики національної безпеки держави. Досліджено загрози національним інтересам і національній безпеці держави. Висвітлено основні напрями нейтралізації внутрішніх загроз і захисту від зовнішніх загроз національній безпеці. Розглянуто організаційно-технічну модель національної системи кібербезпеки. Досліджено сучасні системи забезпечення національної безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)110 + Х819(4УКР)112.011.012

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Дейнеко Л. В. 
Інструментарій збереження та розвитку інтелектуального кадрового потенціалу промисловості України / Л. В. Дейнеко, Е. І. Шелудько, М. Ю. Завгородня, Л. В. Галаєва // Укр. соціум. - 2022. - № 3. - С. 84-105. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проблеми, пов'язані з тотальними втратами промислового потенціалу України, що спричинені повномасштабним вторгненням Росії в Україну, ще більше поглибилися через інтенсифікацію міграційних процесів і відплив професійних кадрів. Найважливішим важелем пoвоєнного відновлення промисловості має стати раціональне використання найціннішого її капіталу - інтелектуального ресурсу. Тому питання збереження, закріплення та розвитку інтелектуального потенціалу промисловості стало злободенним для нашої країни. Розглянуто проблеми й особливості розвитку інтелектуального кадрового потенціалу промисловості України, що загострилися через обвальне скорочення промислового виробництва, втрату кваліфікованих працівників, посилення міграційних процесів, відставання професійної освіти від сучасних виробничих вимог, зниження престижності інженерних професій, відсутність пріоритету STEM-підходу у вітчизняній професійній освіті. Акцентовано увагу на тому, що стрімкий розвиток технологій підвищує вимоги до набуття сучасних знань, професійних кваліфікацій, компетентностей, можливості отримувати освіту протягом усього життя. Євроінтеграційний поступ України потребує врахування зарубіжного досвіду співробітництва освіти та бізнесу для підвищення кваліфікації кадрів і підтримки інтелектуального кадрового ресурсу в реалізації політики розвитку STEM-дисциплін і залученні молоді до програм національного рівня, які спрямовані на усунення розривів у навичках і знаннях. Предмет дослідження - розроблення пропозицій для державних органів щодо збереження, закріплення та розвитку інтелектуального ресурсу промисловості в процесі повоєнного відновлення країни. Мета статті - визначення шляхів збереження та розвитку інтелектуального кадрового потенціалу для повоєнного відновлення промисловості з урахуванням реалізації євроінтеграційних прагнень України щодо розвитку компетентностей, навичок і вмінь персоналу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-645 + У9(4УКР)240.523.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Завгородній А. І. 
Підвищення стабільності туберкуліну очищеного (PPD) для ссавців шляхом ліофілізації = Freeze-drying improved the stability of tuberculin purified protein derivative (PPD) in mammals / А. І. Завгородній, В. В. Білушко, А. П. Палій, М. В. Калашник, Н. В. Калашник, А. П. Палій // Проблеми кріобіології і кріомедицини. - 2022. - 32, № 1. - С. 63-67. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Туберкульоз є одним із найнебезпечніших зооантропонозних захворювань у світі, яке розповсюджене серед людей, а також сільськогосподарських і диких тварин. Окрім загрози здоров'ю людей, це захворювання також призводить до значних економічних збитків у галузі тваринництва (витрати на проведення додаткових діагностичних і спеціальних ветеринарно-санітарних заходів, недоотримання продукції тощо). Мікобактеріальні алергени, зокрема туберкуліни, які використовують для прижиттєвої діагностики туберкульозу тварин і птиці, мають відповідати певним вимогам, основними з яких є специфічність і стабільність. Недостатня діагностична ефективність цих препаратів може призвести до поширення туберкульозної інфекції, яку не вдалося виявити на ранніх стадіях захворювання. Якість мікобактеріальних алергенів має велике значення для прижиттєвого виявлення туберкульозу у тварин. Так, за низької активності та специфічності препаратів у гуртах можуть залишатися хворі на туберкульоз тварини, що призведе до значного поширення цієї інфекції. За умов гіперактивності й недостатньої специфічності алергенів можуть спостерігатися хибнопозитивні реакції у здорових продуктивних тварин. Відомо, що одним із перспективних методів одержання якісних і стабільних біопрепаратів, а також консервування та тривалого зберігання є сублімаційна сушка попередньо замороженого матеріалу у вакуумі. Мета даної роботи - дослідження впливу ліофілізації турбуліну, очищеного для ссавців, на стабільність його основних властвостей. За результатами проведеного дослідження встановлено, що туберкулін у формі ліофілізату є стабільнішим препаратом у порівнянні з аналогічним препаратом, виготовленим у формі стандартного розчину. Результати досліджень будуть використані для ліофілізації стандартного зразка туберкуліну, очищеного для ссавців на Державному підприємстві "Сумська біофабрика".



Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Шаповалова І. О. 
Інформаційні технології як фактор удосконалення функціонування підприємств / І. О. Шаповалова, А. В. Завгородній, Т. Д. Маркова, Ф. А. Трішин // Проблеми економіки. - 2022. - № 1. - С. 93-98. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено шляхи вдосконалення діяльності підприємств на основі інформаційних технологій. Встановлено, що для всіх підприємств, незалежно від того, які вони переслідують цілі та які реалізують стратегії, ключовим фактором успіху, що забезпечує їх успішне функціонування, є розвинені інформаційні системи та інформаційні технології в корпоративному управлінні. інформаційні системи та інформаційні технології проникають у всі сфери діяльності підприємства. Відмічено, що для ефективного забезпечення роботи підприємств використовують інформаційні системи, що включають засоби Internet, які дозволяють здійснювати ефективне керівництво в режимі on-line. Наголошено на тому, що основними дієвими шляхами застосування інформаційних технологій є автоматизація документообігу в електронному офісі, створення телекомунікаційних мереж і систем, розвиток інформаційних систем, баз даних і знань у фінансово-економічній сфері, у менеджменті та маркетингу, розробка сучасних систем підтримки прийняття управлінських рішень. Підкреслено, що основні зміни бізнесу під впливом інформаційних технологій: електронні транзакції безпосередньо між учасниками угод без посередників, обслуговування клієнтів як визначальна функція у всіх галузях бізнесу, необхідність переведення внутрішніх бізнес-процесів компанії на електронну основу. За допомогою інформаційних систем можна змінити будь-яку організацію, зробивши її динамічнішою за рахунок удосконалення трьох основних складових будь-якої діяльності - відносин з клієнтами, партнерами та співробітниками. Бурхливий розвиток інформаційних технологій зробив сучасний бізнес надзвичайно динамічним. Підприємства, які встигають йти в "ногу" з вимогами часу, набувають явних конкурентних переваг. Найважливішим завданням управління є встановлення та підтримання динамічної взаємодії підприємства з навколишнім середовищем, покликане забезпечити їй переваги у сучасних умовах. Доведено, що інформаційні технології необхідно розглядати як один із факторів удосконалення функціонування підприємств, оскільки в сучасних умовах точність і оперативність прийняття управлінських рішень на підприємствах стає життєвою необхідністю, оскільки всі рішення приймаються на основі одержуваної інформації, а інформаційні технології є високоефективним інструментом обробки інформаційних потоків.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-551.33 + З970.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Кубрак М. А. 
Особливості лікування хворих з ускладненими формами раку товстої кишки в умовах загальноклінічного стаціонару / М. А. Кубрак, С. М. Завгородній, М. Б. Данилюк // Клініч. хірургія. - 2022. - 89, № 7/8. - С. 9-13. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити структуру ускладнених форм колоректального раку та хірургічну тактику лікування хворих із даною патологією в умовах загальнохірургічного стаціонару. В дослідження включено 71 пацієнта, що отримував лікування з приводу ускладнених форм колоректального раку. Первинні радикальні оперативні втручання виконані 48 (67,61 %) хворим, паліативні - 18 (25,35 %), симптоматичні - 5 (7,04 %). Висновки: сформована в умовах загальнохірургічного стаціонару лікувальна і діагностична тактика призводить до досить високого рівня ускладнень - 45,07 % (ускладнення виникли у 32 хворих) та летальності - 11,27 % (померли 8 хворих).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.33-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Трансформація музичної освіти і культури: традиція і сучасність : пам'яті засновників муз. культурології в Україні, проф. І. Ляшенка, І. Котляревського, О. Костюка присвяч. : тези і матеріали Міжнар. наук.-твор. конф., 7-9 трав. 2022 р., м. Одеса / ред.: О. Л. Олійник, О. Л. Зосім, О. М. Маркова, Г. Ф. Завгородня, О. В. Муравська, Д. В. Андросова, С. В. Мірошниченко, Л. В. Зима; Одеська національна музична академія імені А. В. Нежданової, Національна спілка композиторів України. - Одеса : Астропринт, 2022. - 309, [1] c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

Конференція «Трансформація музичної освіти: культура і сучасність» націлена на осмислення змінності мистецьких і культурних основ у межах епохальних і часових затребуваностей. Зауважено, що сьогоднішній непростий час потребує мистецтва одухотвореного, а теорія мистецтва — усвідомлення високих ідеальних стимулів розвитку художньої сфери та її культурного оточення. Присвячення конференції пам’яті найвидатніших музикознавців кінця минулого століття, професорів І. Ляшенка, І. Котляревського, О. Костюка надихає усвідомленням спадкоємності мистецької думки від минулого до сьогодення. Показовим є і те, що названий першим в цьому ряду імен І. Ляшенко був прекрасним виконавцем, кларнетистом-віртуозом, демонструючи для наступників єдність творчо-практичної і теоретично-наукової діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31 р(4УКР) я431(0) + Щ313(4УКР) я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
20.

Гордієнко В. В. 
Кригінг карти глибинного теплового потоку України / В. В. Гордієнко, І. В. Гордієнко, О. В. Завгородня // Геофиз. журн. - 2022. - 44, № 3. - С. 55-65. - Бібліогр.: 63 назв. - укp.

Розглянуто методику обробки матеріалу, що використаний для складання карти глибинного теплового потоку (ТП) на території України. Мова йде саме про глибинний (виправлений) ТП, бо його похибка (що визначається за відмінностями значень у близьких пунктах) помітно менша, ніж спостереженого, і тільки його значення можуть бути використані для побудови (зазвичай - контролю) теплових моделей земної кори і верхньої мантії. Незважаючи на унікальну вивченість території України за даним параметром, що продовжується протягом майже 60 років, все ще зберігаються значні фрагменти території, де ТП не визначено. Це спричинено відсутністю у таких районах бурових свердловин, придатних для вимірів температури у необхідному інтервалі глибин з необхідною точністю. Звичайно, будь-який засіб обробки експериментального матеріалу на територіях, прилеглих до таких "білих плям", не може повністю замінити повноцінне дослідження ТП в їх межах. Усе ж існуючі методи геостатистики дають змогу шляхом обробки наявної мережі результаті забезпечити побудову карти всієї досліджуваної території. У нашому випадку застосовано методику кригінгу. Кригінг і це форма узагальненої лінійної регресії для формулювання оптимальної просторової оцінки в сенсі мінімальної середньоквадратичної помилки. Метод краще всього працює всередині оболонки, яка визначається за периферійними даними. У районах зі стабільною "довжиною хвилі" аномалій ТП можна без великих проблем заповнювати пробіли карти, природно, з помітним згладжуванням варіацій поля. Саме до даного типу належить більша частина оброблених фрагментів карти. Складнішою виявилась ситуація на південно-західних контактах Кіровоградської і Донбаської аномалій. Цілком імовірно, що частина структури поля (локальних інтенсивних аномалій) не була відновлена. Тим не меншу цілому проведений контроль показав, що похибка ТП у пунктах оцінювання, як правило, не перевищує експериментальну помилку. Проведена робота надає завершеності результатам досліджень глибинного ТП на території України. Слід наголосити, що відтворений розподіл ТП у межах колишніх "білих плям" визначає запаси геотермальної енергії вдвічі більшими за сумарні запаси горючих корисних копалин України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д213

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського