Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (8)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗЕЛЕНІНА$<.>+<.>A=НАДІЯ$<.>+<.>A=ВІКТОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Зеленіна Г. А. 
Морфогенез в культурі IBin vitroD сегментів стебла і клональне мікророзмноження IBArnica chamissonisD Less. ssp. IBfoliosaD (Nutt.) Maguire : Автореф. дис... канд. біол. наук / Г. А. Зеленіна; УААН. Нікіт. ботан. сад - Нац. наук. центр. - Ялта, 2007. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.44 + П214.3-319

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Зеленіна Н. В. 
Підтекст музичного твору: формування і функціонування : Автореф. дис... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / Н. В. Зеленіна; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. - К., 2004. - 16 c. - укp.

З'ясовано умови формування та способи функціонування підтексту музичного твору. Запропоновано визначення даного поняття як інтерпретації взаємозв'язку тексту та контексту. Досліджено явище тексту у комунікативному аспекті, розроблено оригінальну типологію контексту, створено методику аналізу шляхів формування підтексту. Висвітлено особливості його функціонування в галузі науки та мистецтві. Проаналізовано специфіку формування підтексту в музиці різних видів ("чистій", зі словесним текстом і в сценічно-музичному творі).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.712 + Щ319

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сиволап Ю. М. 
Сучасні біотехнології в оцінці генетичного різноманіття українських сортів хмелю звичайного (IBHumulus lupulusD L.) / Ю. М. Сиволап, О. О. Захарова, Н. Е. Кожухова, С. О. Ігнатова, М. С. Приставський, Г. А. Зеленіна // Цитология и генетика. - 2010. - 44, № 5. - С. 3-12. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П259-3 + Е50*446

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Зеленіна О. О. 
Бухгалтерський облік і аналіз формування та використання позикового капіталу : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. О. Зеленіна; Житомир. держ. технол. ун-т. - Житомир, 2012. - 21 c. - укp.

Досліджено економічну сутність позикового капіталу та його місце в загальній класифікації капіталу. Удосконалено класифікаційні характеристики позикового капіталу та розвинуто трактування функцій його як об'єкту бухгалтерського обліку. Запропоновано розділи політики господарювання та визначено місце в ній позикової політики. Розроблено форми первинних документів і внутрішніх звітів, що запезпечують формування обліково-аналітичної інформації про формування та використання позикового капіталу. Розглянуто комплексну модель формування та використання позикового капіталу підприємств, з обгрунтуванням напрямів фінансування майна через використання нормативних коефіцієнтів, що сприятиме розвитку забезпечення управління елементами позикового капіталу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-145.729 + У053.9(4УКР)290-57

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА387144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Михайловська Н. С. 
Патогенетичний взаємозв'язок ішемічної хвороби серця та остеопенічного синдрому / Н. С. Михайловська, І. О. Шевченко, О. О. Зеленіна // Запорож. мед. журн.. - 2015. - № 1. - С. 105-110. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Актуальность проблемы ишемической болезни сердца, коморбидной с остеопорозом, обусловлена увеличением распространенности, отсутствием своевременной диагностики, профилактики, тяжелыми осложнениями и значительным влиянием на качество жизни пациентов. С целью представить и обобщить современный взгляд на патогенетическую связь ишемической болезни сердца и остеопенического синдрома провели обзор специализированной литературы. Установили, что ишемическая болезнь сердца и остеопороз имеют общие факторы риска (гиподинамия, курение, злоупотребление алкоголем, масса тела, нерациональное питание и т.д.) и механизмы прогрессирования с вовлечением каскада провоспалительных цитокинов, остеопротегерина, эндотелиальной дисфункции, эстрогенов, дефицита кальция, ренин-ангиотензин-альдостероновой и симпатической нервной системы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-37 + Р418.11-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лаповська С. Д. 
Застосування високопористих носіїв на основі відходів автоклавного газобетону для екологічно чистого очищення газових викидів / С. Д. Лаповська, А. І. Зеленіна, Т. М. Волошина // Ресурсоеконом. матеріали, конструкції, будівлі та споруди : зб. наук. пр. - 2016. - Вип. 32. - С. 90-97. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Досліджено можливість використання акцептуючих контактів на основі оксидів лужних і лужноземельних металів, що нанесено на пористі носії для твердофазового глибокого очищення газових потоків і органічних рідин від домішок кислот та їх ангідридів на ряді виробництв. Доведено, що акцептуючі контакти, виготовлені з відходів автоклавного газобетону з високим вмістом лужного або лужноземельного агента мають підвищену динамічну активність, що пояснюється великим впливом ефекту розтріскування шару нової фази на більш крупних частках з утворенням додаткових транспортних пор.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.742 + З370.2-526

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лоскутов С. В. 
Моделювання контактного електроопору / С. В. Лоскутов, М. О. Щетініна, О. А. Зеленіна // Електротехніка та електроенергетика. - 2018. - № 1. - С. 22-29. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - визначити вклад реального розподілу плям контакту у загальну провідність контакту провідників. Дослідження електричного опору стягування здійснювались на моделях. Експериментальна частина даної роботи виконувалась на папері з графітовим шаром з перетинками (перший тип) і на електропровідних рідинах з дискретними перегородками (другий тип). Показано, що контактний електроопір в основному визначається величиною фактичної площі контакту металів. Отримано експериментальні залежності електроопору моделі другого типу від відстані між електродами та розподіл потенціалу по поверхні зразка для моделі першого типу. Розглянуто теоретичну модель, засновану на принципі суперпозиції електричних полів. Залежності, отримані експериментально і розраховані за допомогою теоретичної моделі, добре узгоджуються. Вперше досліджені закономірності формування електричного опору стягування на великій кількості перетинок. Розроблена нова модель дискретного електричного контакту на основі рідини як провідного середовища з перетинкою з ядерної мембрани. Зроблено висновки про адитивність контактного і об'ємного електроопору. На основі результатів даних досліджень була розроблена нова експериментальна методика кінетичного макроідентування, що в якості параметра деформування поверхневого шару металів використовує площу фактичного контакту. Дана методика дозволяє визначати величину середніх контактних напружень, межу плинності, зміну напружень по глибині деформування залежно від режимів обробки поверхні.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.715

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Єршов А. В. 
Вплив оптимальної зміни висоти польоту на економію палива та збільшення дальності літака / А. В. Єршов, О. А. Зеленіна, І. А. Гелетей, А. А. Маченко // Вестн. двигателестроения. - 2019. - № 1. - С. 6-12. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - розробка методу визначення оптимальних параметрів польоту літака і оцінки впливу оптимізації на зменшення витрат палива і збільшення максимальної дальності польоту. Метод дослідження - теоретичний аналіз даних літературних джерел та визначення залежностей між оптимальною висотою польоту та зміною тягоозброєності літака, яка відбувається за рахунок витрати палива під час польоту. Визначено оптимальні параметри польоту: висота і швидкість літака з урахуванням зміни його маси при витраті палива під час польоту. Враховано залежності аеродинамічних характеристик планера літака швидкісних і витратних характеристик двигунів від швидкості і висоти польоту. Показано, що для середньомагістральних літаків оптимальна зміна висоти протягом польоту дає значну економію палива у порівнянні з витратою палива при польоті на початковій сталій висоті. Виконано оцінку збільшення дальності польоту літака за рахунок економії палива. Наводиться порівняльний аналіз отриманих результатів з даними інших авторів. Визначено співвідношення між аеродинамічною якістю, тягоозброєністю і висотою польоту літака. Встановлено, що для реалізації польоту з оптимальною аеродинамічною якістю, величина оптимальної тягоозброєності літака протягом польоту повинна бути постійною. Показано, що збільшення оптимальної висоти польоту пов'язано з компенсацією зміни тягоозброєності, яка обумовлена зміною ваги літака при витрати палива в польоті. Виконано приклад розрахунку зміни оптимальних параметрів польоту середньомагістрального дозвукового літака з типовими характеристиками. Визначено оптимальні значення швидкості і висоти на початку і кінці ділянки крейсерського польоту. Виконано розрахунок економії палива і збільшення дальності польоту. Показано, що при зменшенні маси палива під час польоту, оптимальна висота польоту літака типу Ту-154 збільшується, що призводить до економії палива і збільшення дальності на 14 %, і дає підстави для отримання дозволу з боку служби управління повітряним рухом на ступінчасту зміну ешелонів висоти протягом польоту. Знайдено, що оптимальна швидкість літака при збільшенні висоти польоту, зменшується внаслідок зменшення відносини тяги двигунів до щільності повітря.


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-023.124

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Зеленіна О. М. 
Гематологічні показники щурів за введення енрофлоксацину у складі полімеру / О. М. Зеленіна, Д. Д. Остапів, В. В. Влізло, І. А. Дронь, С. І. Винницька // Біологія тварин. - 2020. - 22, № 1. - С. 26-29. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*722 + Е60*801.1-642:Г296

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Єршов А. В. 
Метод дугової активації основи при збільшенні дистанції плазмового напилення / А. В. Єршов, О. А. Зеленіна // Нові матеріали і технології в металургії та машинобуд. - 2021. - № 1. - С. 54-58. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - підвищення працездатності плазмового покриття шляхом розробки метода іонно-дугової активації основи при використанні активуючого електрода, що призводить до збільшення міцності зчеплення покриття внаслідок розпилення поверхневих оксидів основи. Використано методи - експериментальний та розрахунковий, механічні випробування, оптична мікроскопія. Розробка методу іонно-дугової активації основи деталі при збільшенні дистанції нанесення покриття полягає у використанні активуючого електрода, який розташовано біля поверхні основи для створення додаткової активуючої дуги. Визначено вплив активуючої дуги на міцність зчеплення покриття. Виконано оцінку густини струму активуючої дуги для розпилення поверхневих оксидів основи. Знайдено метод дугової активації поверхні основи при збільшенні дистанції нанесення покриття. Показано, що використання активуючої дуги зворотної полярності, яка горить між додатковим електродом та основою призводить до іонного бомбардування поверхні, розпилення поверхневих оксидів та створення мікрократерів на поверхні основи. Внаслідок цього міцність зчеплення підвищується удвічі у порівнянні з міцністю зчеплення, отриманою без використання іонно-дугової активації основи. Проведено розрахунки швидкості катодного розпилення поверхневих оксидів основи та визначено мінімальну густину струму активації основи, що призводить до повного розпилення шару оксидів заданої товщини. Визначено, що незважаючи на швидке окисленні основи в атмосферних умовах, використання методу іонно-дугового очищення поверхні під час нанесення покриття призводить до значного підвищення міцності зчеплення покриття з основою. Отримані результати підвищення міцності зчеплення збільшують працездатність, гарантований ресурс роботи плазмового покриття на деталях машин та механізмів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033.057.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського